اخبار

چکیده مطالب 88/10/21

چکیده مطالب
• ایران نخست خاورمیانه و پنجم جهان در تولید لوح فشرده شد
به دلیل همراهی تولیدکنندگان داخلی لوح فشرده با وزارت ارشاد و تهیه‌کنندگان فیلم‌های سینمایی طی سالیان اخیر، تکثیر انبوه قاچاق فیلم‌های سینمائی به صفر نزدیک شده و سود قابل ملاحظه‌ای نصیب صنعت سینمائی کشور شده است. روزنامه های صبح اقتصاد ، عصر اقتصاد ، ابراراقتصادی ، حمایت ، هدف و اقتصاد ، فناوران ، اقتصاد پویا و خبرگزاری های ایلنا ، فارس و موج این خبررا منعکس کردند .
• اضافه ودیعه تلفن 135 هزار مشترک تهرانی مسترد شد
فارس- مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران گفت: از مجموع 150 هزار مشترک تهرانی که به علت تاخیر در عملیاتی شدن دستورالعمل حذف ودیعه تلفن ثابت اضافه پرداخت کرده‌اند، ودیعه 135 هزار مشترک بازگردانده شده است. روزنامه های ایران ، کیهان ، فناوران ، اقتصاد پویا ، صبح اقتصاد ، جهان صنعت ، آفتاب یزد ، جوان و گسترش این خبررا چاپ کردند .
• آمادگی برای افزایش ظرفیت اینترنت کشور تا 150 لینک STM1
فارس- شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: ظرفیت اینترنت کشور در مرداد ماه سال 84 برابر با چهار لینک STM1 بود که تا آبان ماه 88 این ظرفیت به 104لینک STM1 رسید و هم اکنون افزایش ظرفیت تا 150 لینک STM1 نیز وجود دارد. این خبر در روزنامه های ایران ، صبح اقتصاد ، اقتصاد پویا ، فناوران ،تفاهم ، وطن امروز و گسترش درج شد . خبرگزاری های فارس و ایرنا نیز این خبررا منعکس کردند .
• شرکت مخابرات استان تهران: دریافت قبض تلفن از طریق اینترنت
روابط عمومی شرکت مخابرات ایران اعلام کرد : قبوض المثنی صورتحساب دوره ای تلفن ثابت بدون نیاز به رمز عبور از طریق سایت شرکت مخابرات استان تهران به مشترکین تلفن ثابت ارائه می شود. روزنامه های همشهری ، اطلاعات ، ابرار اقتصادی ، جوان ، جهان اقتصاد و اقتصاد پویا این خبررا منعکس کردند . خبرگزاری های فارس و ایرنا نیز این خبررا منعکس کردند .
• پست بانک و آب‌وخاک امسال پذیرش و عرضه می‌شوند
معاون سازمان خصوصی‌سازی از آمادگی پذیرش دو شرکت مشمول اصل 44 پست بانک و مهندسی آب و خاک در بورس و عرضه سهام این دو شرکت در سال جاری خبر داد. روزنامه های کیهان ، همشهری ، جهان صنعت ، جهان اقتصاد ، صبح اقتصاد ، کائنات وحزب الله این خبررا به چاپ رساندند . خبرگزاری های موج و فارس این خبررا منعکس کردند .
• آموزش بانکداری الکترونیکی به مشتریان بانک پاسارگاد
روابط عمومی بانک پاسارگاد - مشتریان در شعبه های هروی و ستاری ، به هزینه این بانک آموزش بانکداری الکترونیک دیدند. روزنامه های جمهوری ، هدف و اقتصاد ، جهان صنعت ، عصر اقتصاد ، اسرار و دنیای اقتصاد این خبررا منعکس کردند .
• سمینار های علمی در مرکز تحقیقات مخابرات ایران برگزار شد
سمینار های تخصصی "ارایه روشهای جدید تفکیک و تشخیص مکان گویندگان با استفاده از جدا سازی کور منابع و نمایه سازی خودکار اسناد و داده های صوتی - گفتاری " با همت مرکز تحقیقات مخابرات ایران برگزار شد. روزنامه های فناوران ، ابرار اقتصادی و خبرگزاری های موبنا، فارس ، ایلنا وایرنا این خبررا منعکس کردند .
• نقطه ضعف در سرور اطلاعاتی اینترنت توسط متخصص ایرانی کشف شد
مهر - متخصص ایرانی ایمنی شبکه در روزهای آخر سال 2009 میلادی کشف جدیدی را بر روی وب سایت خود منتشر کرد که این کشف نقطه ضعفی بزرگ را در سرور اطلاعاتی اینترنتی یا IIS آشکار می کند. این خبر در روزنامه های همشهری ، ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد ، اقتصاد پویا و ایرانیان درج شد .
• تعرفه تلفن همراه باید کاهش یابد
موبنا- به اعتقاد رییس انجمن تولیدکنندگان گوشی تلفن همراه در کشور، در صورت توقف کامل تولید این کالای ارتباطی در کشور، تعرفه واردات آن باید به طور قطع کاهش یابد. فناوران ، ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد و دنیای اقتصاد روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• هزینه اتصال متقابل کشورها طبق تعداد مشترکان و نرخ عرف تعیین می‌شود
ایسنا - معاون شرکت ارتباطات زیرساخت درباره‌ اتصال متقابل شبکه‌ها و هزینه آن گفت: این موضوع به ترافیک کشور مربوطه بستگی دارد و درواقع توافقی است که با کشورهای مختلف بر اساس تعداد مشترکان و نرخ عرف که در زمان عقد قرارداد وجود دارد، تعیین می‌شود. این خبر در روزنامه های جهان صنعت ، ابرار اقتصادی ، فناوران و اقتصاد پویا چاپ شد .
• یک دقیقه مکالمه با سیم‌کارت دائمی در تعطیلات رسمی 358 ریال
ایلنا - ازنکات قابل توجه برای مشترکان شامل خلاف مقررات بودن دریافت هرگونه وجه نقد بابت خدمات مذکور توسط دفاتر بخش خصوصی و لحاظ آن در صورتحساب دوره‌ای، تاکید به دریافت رسید برای پیگیری خدمات از دیگر موارد تاکید شده است. روزنامه های جمهوری ، دنیای اقتصاد ، زمان و جهان صنعت این خبررا منعکس کردند .
• شرکت‌های خصوصی می‌توانند اینترنت ارزان وارد کنند
ایسنا - به اعتقاد یک ارائه‌کننده خدمات اینترنت، گرانی این خدمات به دلیل گران بودن منبع اینترنت است. اینترنت توسط شرکت ارتباطات زیرساخت ارائه می‌شود. شرکت‌های خصوصی می‌توانند آن را از خارج کشور ارزان‌تر وارد و طبیعتا با قیمت کمتری به کاربران عرضه کنند. جهان صنعت ، جهان اقتصاد و اقتصاد پویا روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• انتظار توسعه فناوری اطلاعات را در دولت دهم داریم
ایرنا - عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران گفت: در زمینه فناوری اطلاعات از دنیا عقب هستیم و انتظار توسعه اینترنت را در دولت دهم داریم . روزنامه های ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد و فناوران این خبررا منتشر کردند .
• بازار سیمکارت همچنان در رکود به سر می برد
موبنا- کاهش تقاضا برای سیمکارت های دائمی همراه اول باعث شده تا بازار این کالای ارتباطی همچنان در رکود به سر ببرد. روزنامه های جوان و ابرار اقتصادی این خبررا منتشر کردند .
• افزایش زیر ساخت آری، سرعت نه
ایلنا - افزایش ظرفیت‌هاو لینک‌هایSTM1 نشان‌دهنده بهبودزیرساخت‌های‌ کشور است. اما ازسوی دیگرعدم افزایش سرعت اینترنت و ایجاد اختلالات نابهنگام و قطعی‌های مقطعی بدون هیچ دلیل فنی باعث سردرگمی کاربران و ایجادمشکلاتی برای آنان می‌شود. روزنامه های جهان صنعت و جهان اقتصاد این خبررا منعکس کردند .
• پوشش شبکه تلفن همراه در خوزستان کامل مى‌شود ‌
فارس - مدیر کل مخابرات خوزستان گفت: طرح پوشش تلفن همراه جاده‌هاى اصلى استان خوزستان تا دو هفته آینده صد درصد تکمیل می‌شود. روزنامه های تفاهم وآفرینش این خبررا درج کردند .
• ایجاد منطقه ویژه صنایع نوین و فناوری اطلاعات در یزد
بنا – مدیر منطقه ویژه اقتصادی یزد از ایجاد منطقه ویژه صنایع نوین و شهرک صنعتی الکترونیک و فناوری اطلاعات در این استان خبر داد . روزنامه های جهان صنعت و فناوران این خبررا درج کردند .
• مشترکان همراه اول تنها در مهلت تعیین شده بدهی خود را پرداخت کنند
موبنا- معاون بازاریابی و امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار با تاکید بر اینکه مشترکان سیمکارت های دائمی همراه اول ، صورتحساب خود را در مهلت موردنظر پرداخت کنند، اظهار داشت: صورتحساب گیری همراه اول از روز پنجم هر ماه فرد انجام می شود و چنانچه مشترک در این تاریخ و پس از آن صورتحساب خود را پرداخت کند، سیستم صورتحساب گیری متوجه نشده و بدهی مشترک مجددا در دوره بعد در قبض وی درج می شود. روزنامه خراسان این خبررا چاپ کرد .
• گزارش نهایی تحقیق و تفحص از عملکرد مخابرات به مجلس ارائه می شود
موبنا- گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت مخابرات ایران تا پایان امسال به مجلس ارائه می شود. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا به چاپ رساند .
• ارتباط مشترکان بدهکار همراه اول یکطرفه شد
موبنا- همراه اول ارتباط مشترکانی که نسبت به پرداخت قبوض صورتحساب دوره منتهی به اول آذرماه اقدام نکردند را یکطرفه کرد. این خبر در روزنامه فناوران درج شد .
• مشتریان حوزه ICT از حقوق خود آگاه نیستند
موبنا- مدیر کل نظارت بر سرویس های فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات ازراه اندازی کمیته کنترل پایش بازار خبر داد. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منتشر کرد .
• راه اندازی سامانه "90009" برای دریافت صورتحساب همراه اول
موبنا- معاون بازاریابی و امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار از راه اندازی سامانه پیام کوتاه "90009" برای دریافت صورتحساب مشترکان دائمی همراه اول خبر داد. روزنامه دنیای اقتصاد این خبررا چاپ کرد . این خبر روز گذشته نیز در دو روزنامه منعکس شده بود .
• آمار سیم‌کارت‌های سوخته افزایش خاصی نیافته است
فارس - معاون فنی و مهندسی شرکت ارتباطات سیار در خصوص مطرح شدن مسئله افزایش تعداد سیم‌کارت‌های سوخته همراه اول در هفته‌های اخیر گفت: در حال حاضر تعداد سیم‌کارت‌های سوخته همان آمار همیشگی را دارد و افزایش خاصی دیده نمی‌شود. روزنامه اقتصاد پویا این خبررا منتشر کرد .
• به طور قطع مضر بودن پارازیت‌ها ثابت نشده است
ایلنا- وزیر بهداشت در رابطه با اثرات پارازیت‌ها بر سلامت افراد با توجه به تایید مضر بودن آن توسط کمیسیون بهداشت مجلس، گفت: وزارت بهداشت طی برگزاری کمیسیونی مشترک با وزارت اطلاعات و همکاری معاونت‌ مرتبط سلامت و اطلاعات به دست آمده که مربوط به سه هفته گذشته است، به این نتیجه رسیده‌است که به طور قطع مضر بودن پارازیت‌ها ثابت نشده است. البته ممکن است موارد جدیدی پیش بیاید. اما به هرحال مضر بودن آن ثابت نشده است. روزنامه حمایت این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در13 روزنامه منعکس شده بود .
• رونمایی از نسخه جدید وب‌سایت بانک تجارت
روابط عمومی بانک تجارت اعلام کرد : نسخه جدید پایگاه اطلاع‌رسانی الکترونیک این بانک با طراحی و امکانات جدید آماده ارائه خدمات بانکداری اینترنتی و آخرین اطلاعات بانکی به مشتریان این بانک و هموطنان شد. روزنامه عصر اقتصاد این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در پنج روزنامه منعکس شده بود .
• بزرگداشت شهشهانی در چهلمین سال اینترنت
ایلنا - هیئت مدیره انجمن جامعه اطلاعاتی با تقدیم لوح یادبودی به شهشهانی، از مجموعه فعالیت‌های علمی و اجرایی او بویژه در تلاش و پیگیری برای دامنه‌های ایران قدردانی کردند. روزنامه فناوران این خبررا به چاپ رساند .
• خیزش اینترنت به داشبورد خودروها با وجود خطرات
ایسنا - با وجود نگرانی مدافعان ایمنی نسبت به حواس‌پرتی رانندگان، سازندگان خودرو و شرکت‌های فن‌آوری مکان جدیدی را برای رایانه‌های متصل به اینترنت پیشرفته یعنی صندلی جلوی خودروها یافته‌اند. روزنامه تفاهم این خبررا درج کرد .
• ایجاد پیوست فرهنگی برای استفاده از ابزار فناوری اطلاعات
موبنا- نماینده کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم گفت: درصورتیکه پیوست فرهنگی برای استفاده از ابزار فناوری اطلاعات ایجاد شود ،آثار سوء استفاده از این ابزار به حداقل می رسد.
• شیرین تر از شکلات
موبنا - شکلات و آب نبات شاید از جمله گوشی های ال جی بودند که این برند را در میان کاربران ایرانی مطرح کردند.در حدود سه و یا چهار سال گذشته که ال جی برای اولین بار مدل های مختلف را وارد بازار کرد توسط دو مدل فوق توانست از جایگاه مناسبی در میان ایرانیان برخوردار شود.
• چشم به راه سرعت
موبنا- وایمکس، فناوری قدرتمندی است که می‌تواند تحرک واقعی را برای شبکه جهانی اینترنت به خصوص در کشور های در حال توسعه به ارمغان آورد.این پدیده نوین دنیای ارتباطات، شبکه و اینترنت با سیستم ارتباطی و دیجیتالی بی سیم فعالیت می کند.
• سامانه پیامکی کنترل وسایل گازسوز طراحی شد
موبنا- محققان ایرانی در شهرستان شهرکرد موفق به طراحی سامانه کنترل وسایل گازسوز به کمک شبکه GSM شدند.
• معرفی گوشی‌های پرفروش در بازار امروز تلفن همراه
موبنا- گوشی‌های 6700 کلاسیک نوکیا، G900 سونی اریکسون و CORBY سامسونگ به عنوان پرفروش‌ترین گوشی‌ها در بازار معرفی شدند.
• معرفی گوشی 2710 نویگیشن ادیشن نوکیا
موبنا- گوشی 2710 نویگیشن ادیشن نوکیا یکی از جدیدترین مدل های این برند است که تا کنون وارد بازار جهانی نشده است.
• لزوم جلوگیری از قاچاق در ترافیک تلفن بین ‌الملل
مهر- بزرگترین تعاونی ارائه خدمات اینترنتی در مرکز کشور خواستار جلوگیری از قاچاق در ترافیک بین ‌الملل شد.
• رقابت روبات‏ها در فرهنگسرای فن‌آوری اطلاعات
ایسنا - مسابقه‏ روبات‏ها به همت فرهنگسرای فن‌آوری اطلاعات، کانون روباتیک فرهنگسرا و موسسه دانش‏پژوهان جوان در روز چهارشنبه، 30 دی‏ماه سال‏ جاری برگزار می‏شود.
• 136 دفتر ITC روستایی در استان هرمزگان راه اندازی شد
مهر- مدیرکل پست استان هرمزگان گفت: در سال جاری با راه اندازی 136 دفتر ITC روستایی و ارائه خدمات پستی، مخابراتی و بانکی تعداد دفاتر راه اندازی شده در استان به 316 دفتر رسیده است.
• مخابرات قزوین در توسعه ایستگاههای تلفن همراه اول شد
مدیر عامل شرکت مخابرات استان قزوین در زمینه توسعه ایستگاههای تلفن همراه در کشور رتبه نخست را کسب کرد. خبرگزاری های ایسنا ومهر این خبررا منعکس کردند .
• 400 مدرسه لرستان به اینترنت ملی متصل می شوند
مهر- رئیس سازمان آموزش و پرورش استان لرستان از برنامه های این سازمان برای اتصال 400 آموزشگاه لرستان به اینترنت ملی خبر داد.
• مخابرات قزوین رتبه نخست توسعه ایستگاه‌های تلفن همراه را کسب کرد
فارس - مدیرعامل شرکت مخابرات قزوین گفت: شرکت مخابرات قزوین رتبه نخست توسعه ایستگاه‌های تلفن همراه را در کشور کسب کرد.
• " مهجور ماندگان صنعت آی تی "
روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان " مهجور ماندگان صنعت آی تی " به قلم مریم عسگری به بررسی انتظارات فعالان سخت افزار از سازمان نظام صنفی رایانه ای پرداخته است .
• آیین نامه جدید دفاتر پیشخوان دولت الکترونیکی تا چند روز آینده ابلاغ می شود
روزنامه فناوران در مطلبی اعلام کرد : پس از هفت ماه تاخیر ، آیین نامه جدید دفاتر پیشخوان دولت الکترونیکی تا چند روز آینده ابلاغ می شود .
• " سهم ما از دهه دوم دیجیتال "
روزنامه فناوران در یادداشتی با عنوان " سهم ما از دهه دوم دیجیتال " به قلم نسترن صائبی به بررسی وضعیت فناوری اطلاعات در کشور پرداخته است .
• نقش سهام مخابرات در صعود شاخص بورس
همشهری در مطلبی اعلام کرد : در مبادلات روز گذشته ، شرکت های مخابراتی ، ملی مس، فولاد مبارکه و مپنا بیشترین نقش را در صعود شاخص داشتند.
• " وقتی خبر خوش باعث دلگیری می شود "
روزنامه ایران در ستون " فرش قرمز" خود مطلبی با عنوان " وقتی خبر خوش باعث دلگیری می شود " را منتشر کرد. در این مطلب به مبحث وعده های مسوولان برای افزایش ظرفیت اینترنت کشور پرداخته شده است.
• " صف خرید برای مخابرات "
ایران در مطلبی با عنوان " صف خرید برای مخابرات " به بررسی وضعیت سهام مخابرات در بورس پرداخت.
• برگزاری 1300 برنامه رایانه ای برای 40 هزار تهرانی
ایران به نقل از مدیر فرهنگسرای فناوری اطلاعات نوشت: 1300 برنامه رایانه ای برای 40 هزار تهرانی برگزار می شود.
• سایت های قدیمی فاقد توجیه اقتصادی ، جمع آوری می شود
روزنامه ابرار اقتصادی نوشت: سایت های قدیمی فاقد توجیه اقتصادی ، جمع آوری می شود .
• " توسعه چند مرکز مخابراتی "
روزنامه کیهان در مطلبی از توسعه چند مرکز مخابراتی خبر داد .
• " شهر الکترونیک ، شهروند الکترونیک "
روزنامه اطلاعات در مطلبی با عنوان " شهر الکترونیک ، شهروند الکترونیک " به بررسی وضعیت به کار گیری فناوری اطلاعات در کشور و در بخش شهر و شهروند پرداخت.
• " گوشی ملی چگونه از دسترس خارج شد "
روزنامه پول در مطلبی با عنوان " گوشی ملی چگونه از دسترس خارج شد " به بررسی سوابق و مشکلات و موانع تولید گوشی ملی در کشور پرداخته است .
• " شکست پروژه ساخت گوشی ملی "
روزنامه پول در مطلبی با عنوان " شکست پروژه ساخت گوشی ملی " به بررسی وضعیت پروژه تولید گوشی داخلی پرداخته است .
• " پای اینترنت بی سیم به خوابگاه دانشگاه شیراز رسید "
روزنامه جوان در مطلبی از اتصال خوابگاه دانشگاه شیراز به اینترنت بی سیم خبر داد .
• " ضد و نقیض درباره پارازیت ها "
روزنامه ابتکار در مطلبی به بررسی اظهارات ضد و نقیض در خصوص تاثیرات پارازیت ها پرداخته است .
• " شرکت سهامی مخابرات خوزستان بعنوان دستگاه برتر شناخته شد "
روزنامه ابتکار در خبری اعلام کرد : شرکت سهامی مخابرات خوزستان بعنوان دستگاه برتر شناخته شد .
• " اینترنت پر سرعت و رویای اقتصاد نوین "
روزنامه بهار در مطلبی با عنوان " اینترنت پر سرعت و رویای اقتصاد نوین " به بررسی وضعیت اینترنت کشور پرداخته است .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه همشهری به نقل از یک شهروند نوشت :
" ما ساکنان امام حسین (ع) اسلامشهر هم دلمان می خواهد از اینترنت پر سرعت یا همان ADSL برخوردار شویم . امیدواریم شرکت مخابرات این امکان را فراهم کند . "
روزنامه قدس به نقل از دو مشترک ایرانسلی نوشت :
-" شرکت ایرانسل جواب بدهد چرا برای این پیام های نا موفق پول می گیرد؟با تشکر از روزنامه خوبتان. "
-" از دادستانی محترم کشور تقاضا دارم ، شرکت ایرانسل از مشترکانش که خط دائمی 150 هزار تومان پول گرفته . قبلا قبض کارکرد را درب منازل می فرستاد ، حالا اعلام می کند مشترکان بروند کارت شارژ بخرند کارکرد خود را پرداخت کنند .مگر می شود کارت 4800 تومانی را 5000 نومان بخریم بابت 4800 تومان با این روش علنی 5000 تومان دریافت می کنند، آیا این کلاهبرداری آشکار نیست؟"
روزنامه خراسان به نقل از یک مشترک نوشت:
" چرا قیمت های پیامک گران شده است؟همراه اول 23 تومان و ایرانسل 52 تومان.لطفا مسئولان توضیح بدهند. "
روزنامه راه مردم به نقل از یک مشترک نوشت:
" مامورانی که قبوض تلفن ثابت و همراه اول را برای مشترکان می فرستند ، در درز در ها می گذارند که گاهی اوقات باعث می شود ، بچه ها آن را بردارند و پاره کنند و این مساله موجب مشکلات فراوانی برای برخی مشترکان می شود. لذا از مسئولان شرکت پست تقاضا داریم تذکرات لازم را به ماموران بدهند. "
روزنامه آفتاب یزد به نقل از دو شهروند نوشت :
-" از قم تماس می گیرم . از وزیر بهداشت ، به عنوان متولی حفظ سلامت مردم و دادستان کل کشور به عنوان مدعی العموم خواستارم که جلوی پخش پارازیت های ماهواره ای را بگیرند ، آقا ما که ماهواره نگاه نمی کنیم ، چرا باید تحت تاثیر امواج زیان بار پارازیت قرار بگیریم ؟!"
-" خواستم بدانم ( واقعا ً پارازیت ها برای انسان مضر هست یا نیست ؟ مجلس چه کار کرده ؟) مطلب دیگر ، اینکه بعضی آقایان می گویند گروه اصلاح طلب ها همه دروغگو هستند، اگر این طور است پس چرا سایت های آنان را فیلتر می کنند ؟ بگذارند حرف های آنها به مردم برسد و مردم آنها را بشناسند ."
روزنامه اطلاعات به نقل از دو شهروند نوشت :
- " در یکی از مجتمع های مسکونی خیابان ولی عصر ( عج) ، حوالی جام جم زندگی می کنیم . مدتی است همسرم مرتب خون دماغ می شود و صدای من هم گرفته و عوض شده است ، که می گویند ناشی از ارسال پارازیت بر روی برنامه های ماهواره ای است اگر این ادعا درست است و پارازیت ها برای سلامت انسان ضرر دارد ، ضروری است در اسرع وقت جلوی پخش آن را بگیرند تا تندرستی شهروندان به خطر نیفتد."
-"قرعه کشی مشتریان خوش حساب تلفن همراه اول در تاریخ 23/9/88 انجام شده است ، که جا دارد تاریخ انتشار اسامی برندگان این قرعه کشی و اهدای جوایز آنان هم اعلام شود ."
۲۳ دی ۱۳۸۸ ۰۸:۴۶
تعداد بازدید : ۲,۲۲۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید