اخبار

با حضور وزرای ارتباطات و کشور، تفاهم نامه اجرای کارت ملی هوشمند امضا شد

با حضور وزرای ارتباطات و کشور، تفاهم نامه اجرای کارت ملی هوشمند امضا شد
تفاهم نامه اجرای کارت ملی هوشمند با همکاری وزارت کشور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سازمان سازمان ثبت احوال کشور انعقاد شد.
به گزارش واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مهندس رضا تقی پور در مراسم امضای تفاهم نامه اجرای طرح کارت هوشمند ملی اظهار داشت: دولت دهم به عنوان اولین دولت الکترونیک مطرح شد ه که که در این راستا بهره برداری از کارت هوشمند ملی، می تواند دروازه ورود برای رسیدن به دولت الکترونیک باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص ویژگی های این کارت گفت: کارت هوشمند ملی هر سرویسی را که احتیاج به احراز هویت افراد داشته باشد، تامین می کند. همچنین بهره برداری از این کارت، باعث کاهش رفت و آمد شده و مراجعه به دستگاههای دولتی را کاهش می دهد.
وی با اشاره به امنیت بالای این کارت ها و جایگاه لازم آن در احراز هویت افراد تصریح کرد: این کارت بستری برای ارائه سایر خدمات همچن تجارت و بانکداری الکترونیک و سلامت الکترونیک را دارد.
براساس این گزارش محمد نجار، وزیر کشور با تقدیر از همکاری های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ایجاد بستر برای ورود کارت هوشمند ملی تصریح کرد: وزارت ارتباطات زیر ساخت های لازم را برای ورود این کارت آماده و طراحی شبکه و سامانه کارت را برعهده گرفت.
وی گفت: در ابتدا چهار کارکرد خدماتی از کارت هوشمند ملی در محورهای بهداشت و درمان، انتخابات الکترونیکی ، هدفمند کردن یارانه ها و احراز هویت انتظار داریم.
وی اظهار امید واری کرد که در انتخابات آتی بتوان از کارت هوشمند ملی بهره برد.
لازم به ذکر است طرح پایلوت کارت هوشمند ملی در استان قم به زودی راه اندازی شده و ده هزار نفر را در طرح اولیه شامل می شود.
همچنین بر اساس اظهارات وزیر کشور تا پایان برنامه پنجم کارت هوشمند ملی در سراسر کشور پیاده شود.
۲۱ دی ۱۳۸۸ ۱۵:۳۷
تعداد بازدید : ۲,۳۹۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید