اخبار

چکیده مطالب 88/10/20

چکیده مطالب
• به طور قطع مضر بودن پارازیت‌ها ثابت نشده است
ایلنا- وزیر بهداشت در رابطه با اثرات پارازیت‌ها بر سلامت افراد با توجه به تایید مضر بودن آن توسط کمیسیون بهداشت مجلس، گفت: وزارت بهداشت طی برگزاری کمیسیونی مشترک با وزارت اطلاعات و همکاری معاونت‌ مرتبط سلامت و اطلاعات به دست آمده که مربوط به سه هفته گذشته است، به این نتیجه رسیده‌است که به طور قطع مضر بودن پارازیت‌ها ثابت نشده است. البته ممکن است موارد جدیدی پیش بیاید. اما به هرحال مضر بودن آن ثابت نشده است. این خبرمهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های فناوران ، جهان صنعت ، آرمان ، اعتماد ، آفتاب یزد ، تهران امروز ، اسرار ، هدف و اقتصاد ، بهار ، فرهیختگان ، ابرار اقتصادی ، فرهنگ آشتی و مردم سالاری به چاپ رسید .
• نرخ مکالمات و خدمات تلفن همراه دولتی اعلام شد
ایسنا - تعرفه‌ خدمات سیم‌کارت دائمی همراه اول به گونه‌ایست که نرخ یک دقیقه مکالمه (در ساعت پیک یعنی از 8 تا 21) از این سیم‌کارت به سیم‌کارت دایمی یا اعتباری همراه اول و یا تلفن ثابت 447 ریال و در ساعات غیرپیک (21 تا 8) جمعه‌ها و تعطیلات رسمی 358 ریال و تعرفه‌های خدمات سیم‌کارت دایمی همراه اول در مورد نرخ یک دقیقه مکالمات بین‌ شهری طبق موارد فوق در ساعات پیک 760 ریال و غیرپیک 536 ریال اعلام شده است. روزنامه های ایران ، ابرار اقتصادی ، جهان صنعت ، هدف و اقتصاد ، خراسان ، قدس ، صبح اقتصاد ، آفتاب یزد ، آفرینش، تهران امروز و گسترش این خبررا منتشر کردند .
• فرمول محاسبه تعداد کاربران اینترنت ایران باید تغییر کند
مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران با اشاره به تغییر نیازهای ترافیکی کاربران گفت: در طول برنامه چهارم توسعه، نیازهای ترافیکی کاربران اینترنت ایران تغییر بسیاری داشته و بر همین اساس باید نحوه محاسبه تعداد کاربران نیز تغییر کند. روزنامه های اقتصاد پویا ، فناوران ، ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد و خبرگزاری های ایرنا، فارس ، موبنا ، ایسنا ، ایلنا ، مهر و موج این خبررا منعکس کردند .
• امکان مشاهده امضای گیرنده‌ مرسولات پیشتاز در پورتال پست
ایسنا - معاون فنی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران از امکان مشاهده امضای گیرنده مرسولات پیشتاز در پورتال شرکت پست از بهمن‌ماه سال جاری خبر داد. روزنامه های اقتصاد پویا ، فناوران ، جوان ، جهان صنعت و ابرار اقتصادی این خبررا درج کردند .
• رونمایی از نسخه جدید وب‌سایت بانک تجارت
روابط عمومی بانک تجارت اعلام کرد : نسخه جدید پایگاه اطلاع‌رسانی الکترونیک این بانک با طراحی و امکانات جدید آماده ارائه خدمات بانکداری اینترنتی و آخرین اطلاعات بانکی به مشتریان این بانک و هموطنان شد. روزنامه های فناوران ، همبستگی ، هدف و اقتصاد ، تفاهم و حمایت این خبررا منعکس کردند .
• به پهنای باند بالاتر از 128kb نیازمندیم
موبنا- مدیر کل دفتر نظارت بر سرویس های فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات گفت: برای ارائه سرویس های جدید فناوری اطلاعات ، پهنای باند بالاتر از 128kbمورد نیاز است. روزنامه های ابرار اقتصادی ، فناوران و خراسان این خبررا منعکس کردند .
• پست بانک گیلان مقام نخست منابع دفاتر شهری را کسب کرد
بینا- پست بانک استان گیلان مقام اول جذب منابع در دفاتر خدمات بانکی شهری را کسب کرد. روزنامه های عصر اقتصاد ، راه مردم و تفاهم این خبررادرج کردند .
• نرم‌افزار کنترل رفت و آمد و عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان معرفی شد
با توجه به اهمیت تقویت ارتباط اولیاء مدرسه با والدین و همچنین دانش‌آموزان با یکدیگر نرم‌افزاری با عنوان "پرنیان" طراحی شده که حضور و غیاب و وضعیت رفت و آمد دانش‌آموزان را به‌صورت دقیق در اختیار والدین قرار می‌دهد. روزنامه خراسان این خبررا درج کرد . خبرگزاری های موبنا و ایسنا نیز این خبررا منعکس کردند .
• راه اندازی سامانه "90009" برای دریافت صورتحساب همراه اول
موبنا- معاون بازاریابی و امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار از راه اندازی سامانه پیام کوتاه "90009" برای دریافت صورتحساب مشترکان دائمی همراه اول خبر داد. فناوران و خراسان روزنامه هایی بودند که این خبررا درج کردند .
• مزایده عرضه وایمکس غیر قانونی بود
موبنا- رییس اسبق سازمان تنظیم مقررات با اشاره به دریافت حق پروانه از شرکت های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت (PAP ) برای عرضه خدمات وایمکس گفت: برگزاری مزایده سازمان تنظیم مقررات برای ارائه خدمات وایمکس ، با توجه به اینکه پروانه خدمات اینترنت پرسرعت شش سال پیش به شرکت های PAP داده شد، غیرقانونی است. فناوران و صبح اقتصاد روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• ارائه مجوز فروش گوشی به اتحادیه دستگاه های صوتی و تصویری اشتباه بود
موبنا- عضو هیات مدیره و سخنگوی اتحادیه دستگاه های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی تهران گفت:گوشی تلفن همراه ربطی به اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری و لوازم یدکی ندارد و ارائه مجوز پروانه فروش گوشی تلفن همراه به این اتحادیه از ابتدا اشتباه بوده است. روزنامه های ابرار اقتصادی و فناوران این خبررا چاپ کردند .
• گزارش مرکز پژوهشها در مورد اشباع بازار تقاضای تلفن ثابت در کشور
دفتر مطالعات ارتباطات و فناوری‌‌های نوین مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی از بررسی موضوع اشباع بازار تقاضای تلفن ثابت در کشور توسط این مرکز خبر داد . روزنامه های ابرار اقتصادی و گسترش این خبررا منتشر کردند . این خبر روز گذشته نیز در 12 رسانه منعکس شده بود .
• افت کیفیت و سرعت اینترنت مهم‌ترین دغدغه‌ی کاربران ایرانی است
ایسنا - نارضایتی کاربران از سرویس اینترنت و تغییراتی که در پهنای باند ایجاد و موجب بروز مشکلاتی می‌شود یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کاربران محسوب می‌شود. روزنامه های جهان صنعت و فناوران این خبررا منعکس کردند . این خبر روز گذشته نیز در دو روزنامه منعکس شده بود .
• برگزاری سمینار تخصصی برترین های خدمات دیتا سنتر در ابو ظبی
سمینار تخصصی برترین های خدمات دیتا سنتر در ابو ظبی برگزار می شود . روزنامه های عصر اقتصاد و فناوران این خبررا درج کردند .
• سیستم پرداخت اینترنتی بانک صادرات راه اندازی شد
روابط عمومی بانک صادرات ایران اعلام کرد : سیستم دستور پرداخت اینترنتی بانک صادرات به عنوان اولین بانک کشور راه اندازی شد. روزنامه های حمایت و همبستگی این خبررا چاپ کردند .
• توسعه چهار مرکز مخابراتی در تهران
فارس- عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات شهید اشرفی اصفهانی، شهید اکبری، سیزده آبان و پیام بستم دی‌ماه آغاز می‌شود. روزنامه های کیهان و اقتصاد پویا این خبررا به چاپ رساندند .
• ایجاد مسیرهای پشتیبان برای جلوگیری از قطعی فیبرنوری بین الملل
موبنا - معاون طرح و توسعه شرکت ارتباطات زیرساخت گفت : برای جلوگیری از قطعی کابل های زیردریایی مسیرهای پشتیبان ایجاد شده است. روزنامه صبح اقتصاد این خبررا منعکس کرد .
• توهم موبایل
موبنا- شاید شما هم از جمله کاربران تلفن همراه باشید که در بعضی مواقع شبانه روز با فرض بر اینکه تلفن همراه در حال زنگ خوردن است ، یا اینکه پیامکی رسیده است به سمت تلفن همراه خود می روید. برخی کاربران بیشتر به این حالت دچار می شوند . روزنامه جهان اقتصاد این مطلب را منتشر کرد .
• 80 هزار دستگاه گوشی تلفن همراه ملی تولید شد
موبنا- مدیرعامل شرکت نیمه هادی عماد از تولید 80 هزار دستگاه گوشی تلفن همراه هیوندایی از ابتدای سال جاری تا کنون در بازار تلفن همراه کشور خبر داد. روزنامه فناوران این خبررا منتشر کرد .
• عملیات کابل کشی و کانال سازی فیبرنوری زیرساخت به مناقصه گذاشته شد
موبنا- شرکت ارتباطات زیرساخت ، اجرای عملیات کابل کشی ، کانال سازی و مفصل بندی شبکه فیبرنوری را به مناقصه گذاشت. روزنامه فناوران این خبررا چاپ کرد .
• قیمت پهنای باند استان ها 20 درصد بیشتر از تهران است
موبنا- قیمت پهنای باند اینترنت در مراکز استان های کشور 20 درصد بالاتر از تهران است. هر چه منطقه ارائه سرویس دورافتاده تر می شود ، قیمت پهنای باند بالاتر می رود.روزنامه جهان اقتصاداین خبررا درج کرد . این خبر روز گذشته نیز در روزنامه فناوران چاپ شده بود .
• بازار سیم کارت در سایه رکود
موبنا - بازار سیمکارت های دائمی و اعتباری در هفته منتهی به هفدهم دی ماه بدون تغییر و تحول بازار آرامی را تجریه کرد. روزنامه جهان اقتصاد این خبررا منتشر کرد .
• نرم‌افزار پرداخت قبوض از طریق تلفن ثابت در هفت شهر کشور اجرا می‌شود
ایلنا-جلسه کمیته دفاتر پیشخوان دولت به ریاست معاون امور عمرانی استانداری یزد و با حضور مدیرکل فناوری اطلاعات وزارت نیرو و اعضای این کمیته در محل دفتر معاونت عمرانی استانداری یزد برگزار شد. روزنامه صبح اقتصاد این خبررا منتشر کرد .
• آیین‌نامه خرید رایانه‌ برای سازمانهای دولتی در انتظار تصویب هیأت وزیران
فارس- رئیس گروه هماهنگی و نظارت معاونت فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات گفت: آیین نامه خرید تأسیسات و نرم افزارهای رایانه‌ای دولتی در اسفند 87 به کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیأت دولت ارسال شده که در حال حاضر در این کمیسیون در دست بررسی است. این خبر در روزنامه جهان صنعت چاپ شد . این خبر روز گذشته نیز در دو روزنامه منعکس شده بود.
• سطح امنیت اطلاعات در ایران پایین است
ایسنا - به اعتقاد یک کارشناس در مورد امنیت اطلاعات باید دقت داشت که برای برقراری امنیت به ظواهر بسنده نشود و امنیت به معنای واقعی پیاده سازی شود.. این موضوع کم و بیش در سیستم‌های فن‌آوری اطلاعات کشور به کار گرفته شده است. اما هنوز جای کار بسیاری وجود دارد. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منعکس کرد .
• همایش طرح جامع آموزش "شهروند الکترونیک" در کرج
ایسنا - همایش طرح جامع آموزش شهروند الکترونیک در کرج برگزار شد. روزنامه فرهیختگان این خبررا درج کرد .
• کل بازار گوشی در انحصار قاچاق است
ایسنا - عضو انجمن تولیدکنندگان گوشی تلفن همراه اعلام کرد : هیچ اقدامی برای جلوگیری از قاچاق گوشی تلفن همراه به کشور انجام نشده است. روزنامه گسترش این خبررا چاپ کرد . این خبر روز گذشته نیز در 18 روزنامه منعکس شده بود .
• " توسعه ICT ، کاهش 300 هزار لیتری مصرف بنزین را به همراه دارد "
شانا - مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام کرد : توسعه ICT ، کاهش 300 هزار لیتری مصرف بنزین را به همراه دارد . روزنامه فناوران این خبررا چاپ کرد . این خبر روز گذشته نیز در سه روزنامه منعکس شده بود .
• احتمال نوسان قیمت سیمکارت وجود ندارد
موبنا- به اعتقاد دست اندرکاران با رکود فعلی بازار سیمکارت، احتمال نوسان قیمت این کالای ارتباطی وجود ندارد.
• معرفی گوشی‌های پرفروش ارزان قیمت در بازار
موبنا- گوشی‌های 1680 و 2600 کلاسیک نوکیا، J132 و T280 سونی اریکسون و C260 سامسونگ به عنوان پرفروش‌ترین گوشی‌های ارزان قیمت در بازار معرفی شدند.
• هر شهروند در فارس یک تلفن ثابت یا سیار دارد‌
فارس- مدیر‌عامل شرکت‌ مخابرات استان فارس گفت: برای تسریع در برنامه‌های دولت خدمتگزار، شرکت مخابرات استان فارس حدود چهار میلیون تلفن ثابت و سیار به متقاضیان واگذار کرده است و هر شهروند در فارس یک تلفن ثابت یا سیار دارد‌.
• آغاز واگذاری تلفن‌های بی‌سیم روستایی در رفسنجان و انار
فارس- مدیر مرکز مخابرات رفسنجان گفت: واگذاری تلفن‌های بی‌سیم روستایی در 13 مرکز مخابراتی شهرستان‌های رفسنجان و انار از امروز آغاز می‌شود.
• پرداخت تلفنی قبوض از طریق سیستم الکترونیکی 1818
فارس- پرداخت تلفنی قبوض از طریق سیستم الکترونیکی 1818، برگزاری نخستین دوره یک ساله آموزشی و فیلم‌سازی در راور و ... از جمله عناوین خبرهای کوتاه استان کرمان است.
• تلفن مشترکان مرکز شهید آوینی کرج با اختلال مواجه می‌شود
فارس- تلفن برخی از مشترکان در مرکز شهید آوینی کرج از فردا با اختلال مواجه می‌شود.
• " شرکت مخابرات ایران با صف خرید سهامداران مواجه بود "
روزنامه همشهری نوشت: شرکت های بیمه آسیا ، مخابرات ایران و حفاری شمال روز گذشته با صف خرید سهامداران مواجه بودند .
• سطح امنیت اطلاعات در ایران مطلوب نیست
روزنامه فناوران در گفت و گو با مدیر عامل شرکت پیشگامان امن نرم افزار ضمن بررسی وضعیت امنیت اطلاعات در حوزه IT و ICT نوشت: سطح امنیت اطلاعات در ایران مطلوب نیست .
• اولین جشنواره سایت های برتر فروشگاه های الکترونیک برگزار می شود
روزنامه فناوران از برگزاری اولین جشنواره سایت های برتر فروشگاه های الکترونیک خبر داد .
• " پول زور "
روزنامه فناوران در یادداشتی با عنوان " پول زور " به قلم عبدالله افتاده به بررسی وضعیت سرعت اینترنت و سرویس وایمکس پرداخت.
• " بانک ملی ، پرداخت الکترونیکی را استاندارد می کند "
روزنامه فناوران به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران نوشت: این بانک ، پرداخت الکترونیکی را استاندارد می کند .
• " POS های بانکی زیان ده اند چون POS مشترک نداریم"
معاون IT بانک پارسیان در گفت و گو با فناوران اعلام کرد : POS های بانکی زیان ده اند چون POS مشترک نداریم .
• برگزاری جشنواره رقابت روبات ها
روزنامه فناوران از برگزاری جشنواره رقابت روبات ها خبر داد .
• " کجای زمین ایستاده ایم "
روزنامه فناوران در گزارشی با عنوان " کجای زمین ایستاده ایم " به قلم علیرضا حسین آبادی به بررسی برگزاری ششمین همایش و نمایشگاه ملی GIS کشور پرداخت.
• دولت ، تیرماه سرعت اینتر نت را افزایش می دهد
روزنامه جمهوری اسلامی خبر داد : دولت ، تیرماه سرعت اینتر نت را افزایش می دهد .
• " چرخ را دوباره اختراع نکنیم"
روزنامه دنیای اقتصاد در گفت و گو با سرپرست اداره کل امار و فناوری اطلاعات شرکت زیر ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور به بررسی توسعه ICT در حوزه راه و ترابری پرداخت.
• "فعلا نرخ مکالمات تلفن همراه ثابت است "
روزنامه جهان صنعت در گفت و گو با مدیر عامل شرکت مخابرات، وضعیت تعرفه های نرخ مکالمات را بررسی کرد.
• ماجرای قطع غیر منتظره 500 تلفن ثابت در بردسکن
روزنامه خراسان ماجرای قطع غیر منتظره 500 خط تلفن ثابت در بردسکن را بررسی کرد.
• " سوء تفاهم در قانون جرایم رایانه ای "
روزنامه آرمان در مطلبی با عنوان " سوء تفاهم در قانون جرایم رایانه ای " به بررسی زوایای حقوقی اطلاعیه کارگروه تعیین محتوای مجرمانه پرداخت.
• تمدید مهلت ثبت نام آموزش رایگان دوره شهروند الکترونیک
روزنامه زمان از تمدید مهلت ثبت نام آموزش رایگان دوره شهروند الکترونیک خبرداد .
• " جهانی شدن و تجارت الکترونیک "
روزنامه تفاهم در مطلبی با عنوان " جهانی شدن و تجارت الکترونیک " به قلم وحید رزازپور به بررسی مباحث مختلفی از جمله دلایل عقب ماندگی تجارت الکترونیک در کشور ، تاثیر اعتماد در تجارت الکترونیک ، نیازهای تجارت الکترونیک ، معایب تجارت الکترونیک و تعاریف آن پرداخت.
• برگزاری همایش ملی فناوری ایران 1404
روزنامه تفاهم از برگزاری همایش ملی فناوری ایران 1404 خبر داد .
• " برگزاری سمینار همزیستی شهروندان با آنتن های BTS در اراک "
روزنامه ابتکار از برگزاری سمینار همزیستی شهروندان با آنتن های BTS در اراک خبر داد .
• " جوابیه "
روزنامه همشهری جوابیه روابط عمومی شرکت مخابرات را در پاسخ به پیام درج شده در ستون با مردم مورخ 9/10 /88 با عنوان " ناهماهنگی در دریافت هزینه تلفن "، منتشر کرد .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه کیهان در مطلبی به نقل از یک شهروند نوشت :
" اخیرا پیامک های تحریف شده ای به نقل از امام (ره) از صحیفه نور از طریق تلفن همراه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی دریافت می شود که جای تامل دارد . از وزارت اطلاعات و مخابرات تقاضا می کنم که به این موضوع رسیدگی کنند ."
روزنامه خراسان به نقل از یک شهروند نوشت :
" آقای وزیر ارتباطات ، دست مریزاد ! بدون هیچ گونه اخطاری تلفن های همراه و ثابت مردم را آن هم در روز پنجشنبه و جمعه و ........ یک طرفه کردن ، خارج از شئون دولت دهم است .
روزنامه زمان به نقل از یک مشترک نوشت :
" ظاهرا حفاری های پی در پی و برخی مشکلات فنی سبب شده که ما ساکنان ولنجک به شبکه پر سرعت ADSL اینترنت دسترسی نداشته باشیم. امید واریم شرکت مخابرات این کاستی ها را جبران کند ."
روزنامه اعتماد به نقل از یک شهروند نوشت :
" می خواستم بگویم چرا مسوولان وزارت بهداشت مساله پارازیت ها را که این روزها با آلودگی بسیار شدید هوا همراه شده است، پیگیری نمی کنند ؟ چرا به سلامت جامعه اهمیت داده نمی شود ؟"
روزنامه اعتماد به نقل از یک مشترک ایرانسل نوشت :
" بنده مشترک دائمی و اعتباری ایرانسل هستم . چند روز پیش برای شارژ سیم کارت اعتباری ام یک کارت شارژ پنج هزار تومانی خریداری کردم . هنگام ورود رمز را با کد *144* وارد کردم پس از آن هم اعلام موجودی گرفتم که 48 هزار ریال شارژ ، به علاوه 20100 ریال شارژ هدیه شگفت انگیز داشتم . اما پس از چند روز مکالمه که مبلغ 48 هزار ریال به پایان رسید، دیگر موفق به تماس نشدم. یعنی مکررا پیغام اینکه شارژ شما تمام شده و امکان برقراری تماس نیست ، می شنیدم . خواستم از شرکت محترم ایرانسل بپرسم با اینکه 20100 ریال شارژ هدیه شگفت انگیز داشتم چرا موفق به تماس نمی شدم . آیا مبلغ هدیه فقط برای نمایش است؟ "
روزنامه فرهنگ آشتی به نقل از یک مشترک نوشت :
" شرکت ارتباطات سیار 23 آذر ماه امسال مراسم قرعه کشی طرح ثامن را انجام داد و قرار شد چند روز بعد اسامی برندگان را از طریق سایت اعلام کند. متاسفانه حدود سه هفته از زمان قرعه کشی می گذرد و هرچه به سایت مراجعه می کنیم اصلا اسمی از طرح ثامن یا قرعه کشی وجود ندارد . با توجه به اینکه این شرکت معتبر است ، متاسفانه با این کارش باعث دلسرد شدن مشترکان می شود . خواهشمندیم حداقل تاریخ اعلام اسامی برندگان را دقیقا اعلام کنند تا مشترکان خوش حساب اینقدر چشم انتظار نباشند ."
۲۱ دی ۱۳۸۸ ۱۰:۳۲
تعداد بازدید : ۲,۲۲۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید