اخبار

چکیده مطالب 88/10/17

چکیده مطالب
• پیش‌بینی افزایش سود 9 درصدی برای هر سهم مخابرات
ایسنا - مدیر عامل شرکت مخابرات ایران تاکید کرد که تا پایان سال پیش‌بینی افزایش سود 9 درصدی برای هر سهم مخابرات قطعی است که به بورس هم اعلام شده است. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های همشهری ، دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، جهان صنعت ، فناوران ، اقتصاد پویا ، اعتماد و عصر اقتصاد به چاپ رسید .
• سود بازرگانی برخی تجهیزات مخابراتی صفر شد
ایسنا - هیات دولت در راستای جلوگیری از ورود اجناس قاچاق و غیراستاندارد به بازار و به دنبال درخواست مکرر شرکت‌های خصوصی ارائه خدمات رایانه‌یی، سود بازرگانی برخی تجهیزات ارتباطی را صفر تعیین کرد.روزنامه های کیهان ، دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، جهان صنعت ، جهان اقتصاد ، فرهنگ آشتی ، سیاست روز و ایرانیان این خبررا منتشر کردند . این خبر روز گذشته نیز در هفت رسانه منعکس شده بود .
• معضلات کلان شهرها بدون خدمات الکترونیکی قابل حل نیست
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: حل مشکلات کلان شهرها به روش سنتی و بدون استفاده از خدمات الکترونیکی ممکن نیست. این خبر در روزنامه های ایران ، ابرار اقتصادی ، فناوران ، اقتصاد پویا و ایرانیان چاپ شد . خبرگزاری های ایرنا ، فارس ،موج وایسنا نیز این خبررا منعکس کردند .
• رونمایی ماهواره دانشجویی در دهه فجر/ اعلام اخبار خوش فضایی در بهمن ماه
مهر - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از رونمایی شبکه های جدید در حوزه ارتباطات در دهه فجر خبر داد و گفت: اخبار خوش فضایی در بهمن ماه امسال از سوی رئیس جمهور اعلام می شوند و این اخبار شامل رونمایی ماهواره هایی می شوند که یکی از آنها ساخت دانشجویان است. روزنامه های جمهوری ، اقتصاد پویا ، صبح اقتصاد و آفرینش این خبررا به چاپ رساندند .
• همراه اول به مشترکان بدهکار اخطار داد
موبنا- شرکت ارتباطات سیار در پیام کوتاهی از مشترکان خواست برای جلوگیری از قطع ارتباط، تا سه روز آینده نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند. این خبر در روزنامه های دنیای اقتصاد ، فناوران و خراسان چاپ شد .
• پرداخت 40 درصد قبوض به صورت غیر حضوری
موبنا- رییس گروه عملیات شرکت خدمات انفورماتیک از پرداخت بیش از 40 درصد قبوض از طریق غیرحضوری خبر داد . روزنامه های ابرار اقتصادی ، پول و فناوران این خبررا درج کردند .
• اپراتورهای وایمکس جریمه می شوند
موبنا - مدیر کل صدور پروانه سرویسهای ارتباطی و فنآوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات گفت: در صورتیکه مشکلات تاخیر در ارائه سرویس وایمکس از جانب اپراتورها باشد توسط رگولاتوری جریمه خواهند شد. اما در شرایطی که این تاخیر به شرکت ها مرتبط نباشد به آنها جریمه تعلق نمی گیرد. روزنامه های ابرار اقتصادی و فناوران این خبررا چاپ کردند .
• سرویس پیام کوتاه تلفن ثابت راه اندازی شد
موبنا- مدیر عامل شرکت استان فارس از راه اندازی سرویس پیام کوتاه تلفن ثابت در این استان خبر داد.این خبر در روزنامه های ابرار اقتصادی و خراسان درج شد . • قیمت سیمکارت همچنان ثابت است
موبنا- تمامی سیمکارت های موجود در بازار که شامل همراه اول، تالیا و ایرانسل می شود همچنان با ثبات قیمت در بازار عرضه می شود. همشهری و گسترش روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• تصویب لایحه قانون جرائم رایانه‌ای کشور
ایسنا - عضو اصلی مجتمع قضایی رسیدگی به جرایم رایانه‌ی درباره‌ منبع صدور احکام این مجتمع گفت: ما برای این کار و صدور احکام از قوانین مجازات اسلامی و یا قوانین آیکان استفاده می‌کنیم. ولی از این پس برای صدور احکام از لایحه قانون جرایم رایانه‌یی موجود کشور نیز استفاده خواهیم کرد. با این کار دست ما برای صدور احکام به استناد قوانین جمهوری اسلامی بیش‌تر باز می‌شود. ابرار اقتصادی و جهان صنعت روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• شرکت سهامی مخابرات خوزستان به عنوان دستگاه برتر شناخته شد
روابط عمومی شرکت سهامی مخابرات خوزستان اعلام کرد : این شرکت به عنوان دستگاه برتر شناخته شد . آفرینش و ابرار اقتصادی روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• 817 دفتر ICT در روستاهای آذربایجان شرقی فعال است
مدیر کل پست بانک استان آذربایجان شرقی اعلام کرد : 817 دفتر ICT در روستاهای آذربایجان شرقی فعال است . روزنامه های جوان و ابتکار این خبررا منعکس کردند .
• رگولاتوری از PAP ها 30 میلیارد تومان حق پروانه برای وایمکس می گیرد
موبنا- سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از شرکت های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت (PAP ) برای عرضه خدمات وایمکس 30 میلیارد تومان حق پروانه مجدد دریافت می کند. این خبر در روزنامه گسترش چاپ شد .
• رفع تداخل فرکانسی BTS های همراه اول در تهران
موبنا- مدیرکل بهینه سازی شبکه ارتباطات سیار از رفع تداخل فرکانسی سایت های BTS همراه اول در تهران خبر داد و گفت: شناسایی و جمع آوری سایت های "اورشوت" در مراکز استان های بزرگ در دستور کار همراه اول قرار دارد. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا درج کرد .
• بازار گوشی تلفن همراه آرام سپری می شود
موبنا- بازار تلفن همراه تهران نسبت به یک ماه گذشته با رویداد جدیدی روبرو نشد و بیشتر گوشی های موجود در بازار بدون نوسان قیمت در اختیار مشتریان قرار گرفت. روزنامه گسترش این خبررا چاپ کرد .
• زیان مشترکان از سوختن سیم کارت های همراه اول
موبنا – طی چند هفته اخیر برخی سیم کارت های دائمی همراه اول بدون هیچ دلیلی غیر فعال شده است و دارندگان این سیم کارت ها با عبارت NOaccess to network و Inactive روی صفحه گوشی خود مواجه شده اند . روزنامه همشهری این خبررا منتشر کرد .
• کم توجهی به تولید داخل
موبنا - معاون شرکت ارتباطات سیار اعلام کرد : بکار گیری تجهیزات شش میلیون خط تلفن همراه تولید داخل در شبکه با ریسک بالایی همراه است . روزنامه گسترش این خبررا چاپ کرد .
• اخذ جرایم ترافیکی علاوه بر هزینه‌های فیزیکی قطع شبکه فیبر نوری
فارس - مدیرکل مهندسی شبکه و امور استان‌های شرکت ارتباطات زیر ساخت گفت: از عاملان خسارت به شبکه فیبر نوری کشور علاوه بر هزینه‌های فیزیکی، هزینه قطع ترافیک فیبر نوری نیز اخذ خواهد شد. روزنامه گسترش این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در سه روزنامه منعکس شده بود .
• با فیلترشکن‌ها برخورد جدی می‌کنیم
ایسنا - دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه قانون جرایم رایانه‌ای با اشاره به افزایش گزارش‌های دریافتی مردمی پس از انتشار فهرست مصادیق محتوای مجرمانه اینترنتی که سه شنبه هفته گذشته بر روی سایت دادستانی کل کشور قرار گرفت، گفت:‌ بیشترین موارد گزارش‌های مردمی در سه مورد مصادیق غیراخلاقی، مصادیق محتواهای علیه مقدسات مذهبی مردم و مصادیق اقدام علیه امنیت کشور بوده‌ است. روزنامه قدس این خبررا درج کرد . این خبر روز گذشته نیز در 11 روزنامه منعکس شده بود .
• ایرانسل بسته‌ افزایشی GPRS عرضه کرد
ایسنا- ایرانسل در جشنواره زمستان 88 خود که از 12 دیماه 88 تا 12 فروردین‌ماه 89 برگزار می‌شود، "بسته افزایشی GPRS" در اختیار مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری خود قرار داده است. روزنامه فناوران این خبررا درج کرد . این خبر چند روز پیش نیز در 9 رسانه منعکس شده بود .
• ICT نقش اساسی در باز مهندسی ساختارها دارد
موبنا- تغییر سبک مدیریتی و گرایش به فنآوری های جدید می تواند منجر به چابک سازی ساختار ها شود.
• معرفی گوشی های پرفروش اچ تی سی در بازار تلفن همراه
موبنا- فروشندگان گوشی های اچ تی سی touch2 را به عنوان پرفروشترین مدل این برند در بازار تلفن همراه معرفی کردند.
• نگاهی به وضعیت بازار گوشی های ال جی
موبنا- بهای تمامی گوشی های ال جی نسبت به هفته های پیشین با ثبات قیمت در بازار تلفن همراه عرضه می شود.
• بازار خاموش آی پاد در ایران
موبنا- امروزه در کنار فراگیر شدن تلفن همراه شاهد گسترش و توسعه ابزارهای جانبی این وسیله ارتباطی هستیم که با توجه به قابلیت ها و ویژگی های خاص خود مورد استقبال و یا بی توجهی افراد قرار می گیرند.
• سوال نماینده سمنان از وزیر اقتصاد درخصوص سهام مخابرات اعلام وصول شد
ایرنا - سوال نماینده سمنان در مجلس شورای اسلامی از وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص واگذاری سهام مخابرات در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس اعلام وصول شد.
• فرهنگ بکارگیری فناوری اطلاعات در استان بوشهر نهادینه نشده است
ایرنا- مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات استانداری بوشهر گفت: به رغم سرمایه گذاری های انجام شده، هنوز فرهنگ بکارگیری فناوری اطلاعات در این استان نهادینه نشده است.
• طرح بیمه کارگزاران مخابرات روستایی تصویب شد
سیتنا - با تصویب طرح بیمه کارگزاران مخابرات روستایی در مجمع تشخیص مصلحت نظام ، اختلاف نظر موجود میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان حل شد.
• " دریافت چند باره یک پیامک "
جام جم در مطلبی با عنوان " دریافت چند باره یک پیامک " به بررسی موضوع ارسال و دریافت چند باره پیامک ها در زمان های مختلف از شب و روز و محاسبه هزینه های چند برابر آن پرداخته است .
• " ما کجا ایستاده ایم ؟ "
دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان " ما کجا ایستاده ایم ؟ " به قلم عیسی نجفی به بررسی وضعیت پروژه تصویب قانون تجارت الکترونیکی و گذشت هفت سال از آن پرداخته است .
• راه اندازی اینترنت پر سرعت در پارک های محله ای بوشهر
همشهری در مطلبی از راه اندازی اینترنت پر سرعت در پارک های محله ای بوشهر خبر داد .
• راه اندازی نسخه جدید نرم افزار پیش خوان خدمات
مردم سالاری در مطلبی از راه اندازی نسخه جدید نرم افزار پیش خوان خدمات خبرداد.
• تعدیل حقوق صاحبان سهام کارخانجات مخابراتی ایران
ابرار اقتصادی در مطلبی از تعدیل حقوق صاحبان سهام کارخانجات مخابراتی ایران خبر داد.
• بررسی وضعیت سهام مخابرات
پول در مطلبی اعلام کرد : سومین شرکت از لحاظ سهام بازار، شرکت مخابرات است که با P/E چهارده و 18 واحدی و ارزشی معادل 76 هزار میلیارد ریال سهام 13 درصدی در بازار دارد.
• " توسعه چند مرکز مخابراتی "
روزنامه کیهان در مطلبی از توسعه چند مرکز مخابراتی خبر داد .
• " مجازات حبس برای متخلفان اینترنت "
روزنامه تهران امروز در گزارشی با عنوان " مجازات حبس برای متخلفان اینترنت " به بررسی اظهارات کارشناسان در خصوص تصویب قانون جرایم رایانه ای پرداخته است .
• " تاملی بر قانون جرایم رایانه ای "
روزنامه تهران امروز در یادداشتی با عنوان " تاملی بر قانون جرایم رایانه ای " به قلم حسام الدین کاوه به بررسی مفاد قانون جرایم رایانه ای پرداخته است .
• بررسی جرایم رایانه ای در محتوا و اجرا
جهان صنعت در گزارشی به بررسی جرایم رایانه ای در محتوا و اجرا پرداخته است .
• نظارت آنلاین و لحظه ای بر سرعت و کیفیت اینترنت برای نخستین بار در کشور انجام می شود
روزنامه خراسان در گزارشی به قلم زهرا حاجیان ، به بحث انجام نظارت آنلاین و لحظه ای بر سرعت و کیفیت اینترنت برای نخستین بار در کشور اشاره کرده است .
• اینترنت پرسرعت در آینده نزدیک به منازل مردم می رود
روزنامه رسالت در مطلبی به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات استان ایلام اعلام کرد : اینترنت پرسرعت در آینده نزدیک به منازل مردم می رود .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه اطلاعات به نقل از یک شهروند نوشت :
" خواننده ای شکایت کرده بود نامه های عادی مانند سابق به وسیله پست به مقصد رسانده نمی شود و یا بسیار دیر به مقصد می رسد که من هم این ادعا را تایید می کنم و در مورد ارسال نامه ها با پست عادی ، همین نظر را دارم !"
روزنامه کیهان به نقل از یک مشترک نوشت :
" از مسوولان تقاضا می شود که درباره جوایز طرح ثامن همراه اول بررسی شود . چون وعده های بیهوده ای به مردم دادند ، مسوول پیگیری وعده های این گونه کیست ؟"
روزنامه فرهنگ آشتی به نقل از یک مشترک نوشت :
" برخی از بینندگان در ارسال پیامک به برنامه نود ، دچار مشکل شدند . این در حالی است که حتی ارسال پیامک با کلماتی مثل " نود" هم برای دیگران مشکل داشت . به نظر می آید برخی کلمات توسط مخابرات فیلتر شده است . "
روزنامه زمان به نقل از یک مشترک نوشت :
" هشتم دی ماه88 هر پیامکی را که برای دوستان و آشنایانم فرستادم هشت بار ارسال شده است من حواسم جمع بود و فقط یک بار فرستادم. اما نمی دانم چرا هشت بار رفته است . این سووال را شرکت مخابرات باید پاسخ بدهد تا اگر مسئله فنی وجود دارد ، برطرف شود . "
۲۰ دی ۱۳۸۸ ۰۹:۱۸
تعداد بازدید : ۲,۰۵۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید