اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:ایران می تواند صادر کننده عمده محصولات IT باشد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:ایران می تواند صادر کننده عمده محصولات IT باشد
با توجه به امکانات موجود در کشور، فضای اطلاعات می تواند سهم مناسبی را در افق سال 1404 به عنوان صادر کننده عمده داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس رضا تقی پور در همایش آینده نگاری فناوری در افق 1404 ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: طی چهارماهه فعالیت دولت دولت دهم و با برگزاری نشست های متعدد با خبرگان حوزه IT تلاش کردیم تا مسیر روشن تری را در خصوص آینده نگری در این بخش انجام دهیم.
وی افزود: این مطالعات با در نظر گرفتن سندهای راهبردی تعریف شده در گذشته و تجربه های دیگر کشورها و با هدف قرار گرفتن در جایگاه ممتاز منطقه ای در افق 1404 صورت گرفته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که تدوین و تحقیق در مورد آینده بدون در نظر گرفتن استراتژی های ملی کاری ناکافی است، گفت در حوزه فناوری اطلاعات می بایست نیازهای خود را تعریف کنیم و از IT به عنوان یک محور نقش آفرین وموثر در اقتصاد 1404 استفاده کنیم .
وی ادامه داد : با انتخاب فناوری ها با سطح تکنولوژی مناسب قطعا جایگاه موثری برای ایران در بخش فروش محصولات فناوری اطلاعات می توانیم ترسیم کنیم.
مهندس رضا تقی پور خاطر نشان کرد: از نظر منابع انسانی از امکانات خوبی برخوردار هستیم و با یک برنامه ریزی قوی و دقیق تر می توان امیدوار بود تا پایان برنامه پنجم توسعه این نهضت آغاز شود.
وی تصریح کرد : بیش از این مطالعات خوبی در حوزه فناوری اطلاعات صورت گرفته و حداقل سه سند در سطح ملی تدوین شده که توانسته خطوط کلی را مشخص کند.
پایان خبر
۱۶ دی ۱۳۸۸ ۱۸:۰۱
تعداد بازدید : ۲,۱۶۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید