اخبار

چکیده مطالب 88/10/15

چکیده مطالب
• ضریب نفوذ تلفن همراه در برنامه پنجم توسعه به 87 درصد می رسد
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته ، ضریب نفوذ تلفن همراه در برنامه پنجساله پنجم توسعه به بیش از 87 درصد می رسد. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های کیهان ، دنیای اقتصاد ،‌ فناوران ،‌ ابرار اقتصادی ،‌اقتصاد پویا ‌، جهان صنعت ،‌صبح اقتصاد ،‌ گسترش صنعت ، کائنات ، تفاهم و خبر گزاری های ایرنا ،‌ فارس ، ایسنا و موبنا درج شد.
• بسته پیشنهادی تغییر تعرفه‌ها تا پایان سال ارائه می‌شود
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران از ارسال بسته پیشنهادی تعرفه‌های جدید شرکت مخابرات به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم سال آینده تکلیف تعرفه‌های مخابرات ایران مشخص شود.روزنامه های ایران ، دنیای اقتصاد ، خراسان ،‌ ابرار اقتصادی ، عصر اقتصاد ، وطن امروز ،‌ تهران امروز، صبح اقتصاد ، اعتماد ، اقتصاد پویا و خبرگزاری های فارس و ایسنا این خبر را منعکس کردند.
• تامین فضا برای شرکت‌ها در آزمایشگاه سرویس ارزش افزوده
ایسنا - به گفته معاون همراه اول اگر ضریب نفوذ تلفن همراه کشور حدود 70 درصد شود و مثلا 60 میلیون مشترک داشته باشیم، با فرض این که فقط 20 درصد از این مشترکان از سرویس‌های ارزش افزوده استفاده کنند، یک بازار بسیار خوب برای کسب و کار شرکت‌هایی که سرویس‌های ارزش افزوده ایجاد می‌کنند خواهیم داشت.روزنامه های دنیای اقتصاد ، فناوران ،‌ جهان صنعت ،‌ اقتصاد پویا ، صبح اقتصاد و عصر اقتصاد این خبر را منتشر کردند.
• مخابرات استان تهران 90 میلیاردریال به شرکت های اینترنتی بدهکار است
ایرنا - نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت مخابرات استان تهران تاکنون حاضر نشده بدهی 90 میلیارد ریالی ( 9 میلیارد تومان) خود به شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت( PAP) را پرداخت کند.روزنامه های ایران ، دنیای اقتصاد ، فناوران ، ابراراقتصادی ، جهان اقتصاد و صبح اقتصاد این خبر را به چاپ رساندند.
• درآمدزایی از 118 با تعرفه‌های پایین
فارس - مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران با اشاره به تعرفه‌ طرح‌های 118 گفت: رقم‌های فعلی طرح‌های 118 پایین است و در صورت وجود ظرفیت، رقم‌ها افزایش خواهد یافت.فناوران ، اقتصاد پویا ، جهان اقتصاد ،‌ جهان صنعت و صبح اقتصاد روزنامه هایی یودند که به انتشار این خبر پرداختند.
• مشکل آنتن‌دهی تلفن‌همراه در خطوط مترو برطرف می‌شود
فارس - معاون فنی و مهندسی شرکت ارتباطات سیار گفت: همراه اول به منظو رفع مشکل آنتن‌دهی در خطوط مترو از کابل نشتی استفاده می‌کند. به این ترتیب مشکل قطعی‌های بین ایستگاه‌های مترو برطرف می‌شود. روزنامه های کیهان ،‌ صبح اقتصاد ،‌ اقتصاد پویا و جهان صنعت این خبر را به چاپ رسادند.
• آمار واقعی جرائم رایانه‌یی در کشور ؛ جرم رایانه‌یی چگونه کشف می‌شود؟
ایسنا - فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات موجب تغییر سریع ویژگی‌های سایر بخش‌ها از جمله حقوقی و قضایی شده که بیش‌تر به حفظ چارچوب‌های عمومی تمایل دارد. در حالی‌ که جنس تکنولوژی، نوآوری است که از طریق مرزشکنی اتفاق می‌افتد. شاید حضور این دو پدیده در کنار هم به معنای اصطکاک به نظر برسد. روزنامه های ابراراقتصادی ، عصر اقتصاد و تفاهم این خبر را منتشر کردند.
• سیمکارت اعتباری تلفن ثابت در استان فارس واگذار نمی شود
موبنا - مدیرعامل شرکت مخابرات استان فارس گفت : به دلیل مشکلات فنی ، واگذاری سیمکارت اعتباری تلفن ثابت در استان فارس منتفی شد. روزنامه های ابرار اقتصادی و فناوران این خبر را به چاپ رساندند.
• ارایه ADSL از بهمن ماه آغاز می شود
مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران از ارایه پورت اینترنت پرسرعت (ADSL) از ابتدای بهمن ماه در تهران خبر داد.روزنامه های پول و عصر اقتصاد این خبر را درج کردند. این خبر پنج روز گذشته در 13 روزنامه منتشر شد.
• تدوین آیین نامه جدید برای معاملات مخابرات خصوصی
فارس- مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: آیین نامه جدیدی برای خریدهای شرکت مخابرات تهیه می‌شود. روزنامه های اطلاعات و پول این خبر را چاپ کرد. این خبر روز گذشته در چهار روزنامه منعکس شد.
• پرفروش ترین گوشی های سامسونگ در بازار تلفن همراه
موبنا- فروشندگان گوشی های سامسونگ S5233 و S3600 را به عنوان پرفروشترین مدل این برند در بازار تلفن همراه معرفی کردند.روزنامه فناوران این خبر را به چاپ رساند.
• توسعه 6 مرکز مخابراتی در تهران
فارس - عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات شهید کلانتری، شهید یزدان پناه، سیدالشهداء، مالک اشتر، شهید رمضانی و ولیعصر (عج) از پانزدهم دی‌ آغاز می‌شود.روزنامه اطلاعات این خبر را منتشر کرد.
• با توسعه مسیرهای پشتیبان، دیگر با قطع ارتباط کامل در کشور مواجه نمی شویم
سیتنا - توسعه مسیرهای پشتیبان را به عنوان راهکاری برای کاهش قطعی های فیبر در پیش گرفتیم. از این رو دیگر قطع ارتباط کامل در کشور نخواهیم داشت.روزنامه فناوران این خبر را منتشر کرد.
• 9 هزار روستای کشور به شبکه همراه اول پیوستند
موبنا- معاون بازاریابی و امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار از پیوستن 9 هزار روستای کشور به شبکه همراه اول از طریق ارتباط رومینگ خبر داد.روزنامه ابرار اقتصادی این خبر را منتشر کرد.
• تقاضا برای لوازم جانبی گوشی تلفن همراه کاهش یافت
موبنا- مدیرعامل شرکت نامداران ارتباطات همراه از کاهش تقاضا برای انواع لوازم جانبی در بازار تلفن همراه کشور خبر داد.روزنامه دنیای اقتصاد این خبر را درج کرد.
• فرماندار شهرستان بستان آباد خدمات پست‌بانک در راستای محرومیت‌زدایی روستاهاست
روابط عمومی پست بانک - ارائه خدمات در روستاها ازجمله کارهای ارزنده‌ای است که دقیقاً در راستای اهداف دولت در امر محرومیت‌زدایی در روستاها است. روزنامه راه مردم این خبر را درج کرد.
• وجوه اضافه اخذ شده از مشترکان اینترنت پرسرعت مسترد می‌شود
فارس- مدیر عامل شرکت مخابرات ایران تاکید کرد: مابه‌التفاوت قیمت سیم مسی به مشترکان اینترنت پرسرعت پرداخت می‌شود. مشترکان از این بابت نگران نباشند. روزنامه عصر اقتصاد این خبر را چاپ کرد. این خبر را دو هفته پیش هفت روزنامه درج کردند .
• ورود شهرداری به ساماندهی دکل های مخابراتی
شهرداری تهران به منظور بهره‌برداری از ایستگاه‌های مخابراتی (B.T.S) و عرضه خدمات مورد نیاز تلفن همراه با مشارکت اپراتورهای تلفن همراه، اقدام به ساماندهی دکل‌های مخابراتی کرده است. روزنامه همشهری این خبر را درج کرد. این خبر روز گذشته در 15 روزنامه منتشر شد.
• تولید CD از ارتقاء فناوری تولید لوح های فشرده جلوگیری نمی کند
موج - به گزارش خبرنگار موج، چندی پیش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه‌ای خطاب به وزیر صنایع و معادن از وی خواسته است تا در صدور مجوزهای جدید برای واحدهای صنعتی تولید و تکثیر لوح فشرده CD و DVD، به ورود تکنولوژی های پیشرفته تر و متناسب با فناوری های روز توجه شود. روزنامه صبح اقتصاد این خبر را چاپ کرد.
• مجلس باز هم موضوع پارازیت‌ها را پیگیری می‌کند
ایلنا - این امواج بر سیستم مغز، اعصاب، شنوایی و نحوه برخورد و رفتار افراد اثر مخرب دارد. مجلس هفته آینده به موضوع پارازیت‌ها رسیدگی می‌کند. آخرین بررسی مجلس به توضیح خواستن از شرکت مخابرات مربوط می‌شود. روزنامه اطلاعات عصر این خبر را درج کرد. این خبر روز گذشته در نه روزنامه منتشر شد.
• اشغال 60 لینکSTM1 توسط شرکت مخابرات ایران
موبنا – معاون طرح و توسعه شرکت ارتباطات زیرساخت گفت : شرکت مخابرات ایران در قالب 30 شرکت استانی زیر مجموعه خود، حدود 60 لینکSTM1 ظرفیت پهنای باند را اشغال کرده است.روزنامه ابرار اقتصادی این خبر را چاپ کرد.
• ساخت فیلتر برای بهبود عملکرد گیرنده های مخابراتی در کشور
مهر - پژوهشگران کشور موفق به طراحی و ساخت فیلتر برای گیرنده های و فرستنده های مخابراتی شدند. این فیلترها حالت گیرندگی گیرنده ها و فرستنده های مخابراتی را افزایش
می دهد.روزنامه فناوران این خبر را منتشر کرد.
• بخش خصوصی در حوزه نرم افزاری نیازمند حمایت است
موج - قائم مقام دبیر شورای عالی اطلاع‌رسانی کشور گفت: در حوزه سخت‌افزار کمک ‌های شایانی انجام شده است. اما شرکت‌‌های خصوصی با توجه به عرق خود در حوزه نرم افزاری فعالیت می کنند. روزنامه عصر اقتصاد این خبر را چاپ کرد.
• رویکرد سیستماتیک نظارت در سازمان حمایت شکل گیرد
شابا - وزیر بازرگانی گفت: رویکرد سیستماتیک برای کنترل و نظارت هدفمند، باید ظرف 3 ماه آینده در سازمان حمایت شکل گیرد. بر این اساس بازرسین نیز باید نقش یک تحلیل‌گر سیستم را در بازار ایفا کنند. روزنامه فناوران این خبر را درج کرد.
• شبکه های مخابراتی نوری قابل استفاده می شوند
موبنا- مجری پروژه سیستم های انتقال نوری مرکز تحقیقات مخابرات ایران با اشاره به بومی سازی تکنولوژی سیستم های انتقال نوری در این مرکز گفت: ظرف دو سال آینده شبکه های مخابراتی و زیرساخت های دسترسی مشترکان تقویت شده و سیستم های انتقال نوری قابل استفاده خواهند بود.
• تولید بی منطق
موبنا- تجربه نشان داده کالاهای ایرانی به دلیل عدم فرهنگ سازی مناسب و نبود کیفیت مطلوب چندان مورد استقبال ایرانیان قرار نمی گیرد و عموم مشتریان علاقه به تهیه کالای مورد نظر خود با برند معتبر خارجی دارند.
• گوشی ارزان قیمت ان ام سی وارد بازار می شود
موبنا- گوشی ارزان قیمت ان ام سی تا یک ماه آینده با گارانتی رسمی وارد بازار تلفن همراه کشور می شود.
• اعلام قیمت سیمکارت دربازار امروز
موبنا- فعالان بازار از عرضه بدون نوسان قیمت سیمکارت های دائمی و اعتباری همراه اول، تالیا و ایرانسل- ام تی ان دربازار امروز (دوشنبه) تهران خبر دادند.
• گوشی بازها و غولهای فناوری
موبنا- فعالان بازار خبر می دهند، بیشتر کاربران تلفن همراه افرادی که به طور میانگین هر 18ماه یکبار و حتی کمتر، به تعویض گوشی های خود اقدام می کنند، دیگر با تعویض گوشی های خود اشباع نمی شوند.
• "ایجاد اختلال تلفنی در چهار مرکز مخابرتی"
روزنامه اطلاعات عصر به نقل از روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران از عملیات کابل برگردان در چهار مرکز مخابرات خبر داد.
• "بازار به گوشی های تولید داخل بی اعتناست"
روزنامه جهان صنعت در گزارشی به قلم لیلا محمد نظامی به بررسی عدم استقبال از گوشی های تلفن همراه ملی در بازار تلفن همراه کشور پرداخته است.
• "استفاده از PDA در پست، سرمایه گذاری تشریفاتی"
روزنامه دنیای اقتصاد به نقل از مدیر عامل شرکت پست نوشت: به زودی با سرمایه ای میلیاردی پست چی های ایرانی PDA به دست می گیرند و به این نرتیب قادر خواهند بود از نرم افزار مسیریابی بهره بگیرند.
• "عدم توجه به اطلاعیه رگولاتوری و قطع سرویس 300 شرکت شرکت اینترنتی"
روزنامه دنیای اقتصاد در ستون «گپ روز» به موضوع عدم تمدید پروانه فعالیت 300 شرکت اینترنتی و قطع کردن سرویس آنان پرداخته است.
• "تبلیغ 100 درصدی در کدام مقام؟"
روزنامه فناوران در یادداشتی به قلم ایمان بیک به موضوع پوشش 100 درصدی شبکه موبایل تا سال 90 پرداخته است.
• "حرکت اپراتورهای مخابراتی خاورمیانه به سمت وایمکس"
روزنامه فناوران در خبری به نقل از روابط عمومی زیرساخت نوشت: اپراتورهای مخابراتی خاورمیانه بیش ترین سرمایه گذاری های خود را بر روی تکنولوژی WiMax متمرکز کرده اند.
• "بابادی نیا: بیش تر امنیتی هستیم تا شبکه ای "
روزنامه فناوران در گفت و گو با رییس کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای نوشت: "بیش تر امنیتی هستیم تا شبکه ای و این انتخاب به کارگروه امنیت در شبکه بر می گردد."
• "فهرست کمیته رونویسی از قانون است نه تعیین مصادیق"
روزنامه فناوران در گفت و گو با پژوهشگر حقوق کیفری IT به بررسی موضوع قانونمند شدن تشخیص و نحوه برخورد با جرم در محیط اینترنت و فیلترینگ پرداخته است.
• "سمینار رعایت مقررات ایمنی بر اساس الزامات CE در اتحادیه اروپا"
روزنامه فناوران به نقل از روابط عمومی مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک از برگزاری سمینار رعایت مقررات ایمنی بر اساس الزامات CE در اتحادیه اروپا در اواخر بهمن ماه امسال خبر داد.
• موفقیت اجرای طرح تحول اقتصادی در گرو مشارکت بخ خصوصی است
روزنامه فناوران در گزارشی به قلم فخری زارع به بررسی طرح تحول اقتصادی و هدفمند کردن یارانه ها و موضوعات حواشی آن در همایش مدیریت منابع سازمان پرداخته است.
• "افزایش نظارت ، رقابت های حوزه IT را سالم می کند"
روزنامه عصر اقتصاد به نقل از یک کارشناس IT در گزارشی به بررسی عدم اعمال نظارت های صحیح در حوزه قطعات رایانه ای و افزایش تخلفات پرداخته است.
• "بازیافت محصولات رایانه ای برای اولین بار در صنعت انفورماتیک"
روزنامه راه مردم در مطلبی به ابتکاری جدید از مدیری خلاق و نوگرا در بازیافت محصولات رایانه ای برای اولین بار در صنعت انفورماتیک کشور اشاره کرده است.
• "کلبه سلامت در فرهنگسرای IT"
روزنامه مردم سالاری به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای IT نوشت: "فرهنگسرای فناوری اطلاعات IT کلبه سلامت بر پا می کند."
• "جوابیه"
روزنامه جام جم جوابیه روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران را بهاین شرح چاپ کرد: "در پی درج پیام مورخ 3 دی ماه با عنوان «اینترنت پرسرعت» روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران با ارسال دورنگاری اعلام کرد: عملیات نصب تجهیزات اینترنت پر سرعت (ADSL) در مرکز مخابرات بعثت در حال انجام است. پس از نصب تجهیزات مذکور ، ارائه اینترنت (ADSL) به متقاضیان در این مرکز امکان پذیر خواهد شد".
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه اطلاعات صبح به نقل از یک شهروند نوشت:
"تولیدکنندگان و فروشندگان برخی از کارت های اعتباری تلفن به اصطلاح کم فروشی می کنند. به نحوی که کارت های اعتباری 5 هزار تومانی آنها کمتر از دقایقی که اعلام می دارند، قابل مصرف و مکالمه هستند که جا دارد مسوولان امر در تخلف آنها جلوگیری به عمل آورند."
روزنامه خراسان به نقل از یک مشترک ایرانسل نوشت :
"کارت ایرانسل خریدم ، شارژ ندارد. نه فروشنده جواب گو است نه ایرانسل! این کلاه برداری جدید است؟"
روزنامه اعتماد به نقل از یک شهروند تهرانی نوشت:
"الان مدت چند ماه است که تلفن منزل ما چند روز در میان قطع می شود. با شماره 17 تماس گرفتیم. آمدند درست کردند. ولی هر از چندی یک دفعه باز قطع می شود و ما مجبوریم با 17 تماس بگیریم. آیا مخابرات نمی خواهد این مشکل را حل کند؟ ما شهروندان چه گناهی کرده ایم؟ خود 17 هم می گوید مشکل از داخل ساختمان نیست. فقط کافی است یک باران ببارد تا تلفن ما قطع شود."
روزنامه همشهری به نقل از تعدادی شهروند نوشت:
"هشتم دی ماه 1388 هر پیامکی را که برای دوستان و آشنایانم فرستادم هشت بار ارسال شده است. من حواسم جمع بود و فقط یک بار فرستادم، اما نمی دانم چرا هشت بار رفته است. این سوال را شرکت مخابرات باید پاسخ بدهد تا اگر مسئله فنی وجود دارد، برطرف شود."
روزنامه پیام زمان به نقل از تعدادی شهروند نوشت:
"اهالی شهرک صدف در شهریار، دو ماه است که پول اشتراک تلفن داده اند. اما هنوز از تلفن بی بهره اند."
۲۰ دی ۱۳۸۸ ۰۹:۱۵
تعداد بازدید : ۱,۹۰۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید