اخبار

مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران: نیازهای ترافیکی کاربران تغییر کرده است

مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران: نیازهای ترافیکی کاربران تغییر کرده است
در طول برنامه چهارم توسعه، نیازهای ترافیکی کاربران اینترنت تغییر بسیاری داشته و بر همین اساس می بایست نحوه محاسبه تعداد کاربران نیز تغییر کند.

مهندس سعید مهدیون، مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران، در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: متناسب با تغییرات فنآوری و همچنین تغییر نیاز ترافیکی کاربران، می بایست فرمول محاسبه تعداد کاربران اینترنتی نیز به روز شود.
وی افزود: از آن جایی که در آغاز برنامه چهارم، بیشترین میزان استفاده از اینترنت از طریق ISP ها صورت می گرفت، پارامترهای رفتاری کاربران بر اساس فرمولی که با ملاک قرار گرفتن ISP ها، استخراج شده بود، مورد سنجش قرار می گرفت.
سعید مهدیون با بیان این مطلب که  فرمولی که در سال 83 استخراج شده بود، بر مبنای ترافیک 5 سال پیش تدوین شده بود، تصریح کرد: اما با توجه به روش های جدید دسترسی و همچنین تغییر ترافیک کاربران می بایست عوامل دیگری برای تعیین کاربران مورد استفاده قرار گیرد.
مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران ادامه داد: ایجاد تعداد زیادی هاست (Host) در داخل، و همچنین ایجاد شبکه های اجتماعی جدید از دیگر پارامترهایی محسوب می شوند که در طول برنامه چهارم به وجود آمده و در فرمول قبلی جایی برای آن در نظر گرفته نشده بود.
وی تاکید کرد: بر همین اساس و به منظور استخراج فرمول جدید، معتقد شده تا به کمک نهادهای علمی، فرمول جدید بر اساس شاخصه ها و پارامترهای قابل اندازه گیری تعریف و ارایه شود.

انتهای پیام

۱۹ دی ۱۳۸۸ ۱۱:۳۲
تعداد بازدید : ۲,۱۴۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید