اخبار

چکیده مطالب 88/10/14

چکیده مطالب
• ورود شهرداری به ساماندهی دکل های مخابراتی / 100 سایت تالیا با ایرانسل به اشتراک گذاشته خواهدشد
شهرداری تهران به منظور بهره‌برداری از ایستگاه‌های مخابراتی (B.T.S) و عرضه خدمات مورد نیاز تلفن همراه با مشارکت اپراتورهای تلفن همراه، اقدام به ساماندهی دکل‌های مخابراتی کرده است. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد ، فناوران ، ایرانیان ، هدف و اقتصاد ، سیاست روز ، جهان اقتصاد ، کائنات ، جهان صنعت ، اقتصاد پویا ، عصر اقتصاد ، مردم سالاری ، وطن امروز وتهران امروز به چاپ رسید . خبرگزاری های ایلنا و ایسنا نیز این خبررا منعکس کردند .
• اولین اطلاعیه با امضای دیجیتال به بازار منعکس شد
ایسنا - رییس اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد : نخستین اطلاعیه‌ با امضای دیجیتال به بازار منعکس شد و از این پس همه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس باید از طریق کدال اقدام به ارسال اطلاعات کنند. روزنامه های همشهری ، جام جم ، اطلاعات ، هدف و اقتصاد ، جهان اقتصاد ، عصر اقتصاد ، جهان صنعت ، کائنات ، بهار ، وطن امروز ، تهران امروز ، پول ، گسترش ، فناوران ، اقتصاد پویا و ابرار اقتصادی این خبررا منتشر کردند .
• پارازیت‌های ماهواره‌ای اثر منفی روی جسم و روان افراد دارد/ مجلس باز هم موضوع پارازیت‌ها را پیگیری می‌کند
ایلنا - این امواج بر سیستم مغز، اعصاب، شنوایی و نحوه برخورد و رفتار افراد اثر مخرب دارد. مجلس هفته آینده به موضوع پارازیت‌ها رسیدگی می‌کند. آخرین بررسی مجلس به توضیح خواستن از شرکت مخابرات مربوط می‌شود. جهان صنعت ، ابراراقتصادی ، صبح اقتصاد ، تهران امروز ، خراسان ، فرهنگ آشتی ، حمایت ، آرمان و حزب الله روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• شبکه مترواترنت استان قم بهمن ماه امسال به بهره برداری می رسد
معاون فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: شبکه "مترواترنت" استان قم به عنوان بستری برای فراهم آوردن ارتباطات پرسرعت تا پایان بهمن ماه امسال به بهره برداری می رسد. روزنامه های فناوران ، ابرار اقتصادی ، عصر اقتصاد ، صبح اقتصاد وخبرگزاری های ایرنا ، ایسنا ، فارس ، ایلنا و موبنا این خبررا منعکس کردند .
• مدیرعامل شرکت پست از ایجاد "سازمان پست" در کشور خبر داد
ایرنا - مدیرعامل شرکت پست گفت: برای اعمال نقش حاکمیتی بخش پست، سازمان پست در مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد می شود. این خبر در روزنامه های کیهان ، جمهوری ، جهان صنعت ، ابرار اقتصادی ، جوان ، اعتماد ، اقتصاد پویا و صبح اقتصاد درج شد .
• رگولاتوری سرویس دهی 300 شرکت اینترنتی را قطع کرد
موبنا- مدیرکل صدور پروانه سرویس های ارتباطی و فنآوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات گفت: در یک سال گذشته رگولاتوری سرویس دهی حدود 300 شرکت اینترنتی فعال بدون پروانه و شرکت هایی که پروانه خود را تمدید نکرده اند را قطع کرده است. روزنامه های جهان صنعت ، ابرار اقتصادی ، خراسان ، صبح اقتصاد و فناوران این خبررا چاپ کردند .
• تصویب طرح بیمه کارگزاران روستایی برای مخابرات بار مالی ندارد
فارس- مدیرعامل شرکت مخابرات گفت: تصویب طرح بیمه کارگزاران مخابرات روستایی برای شرکت مخابرات بار مالی ندارد. این خبر در روزنامه های همشهری ، دنیای اقتصاد ، هدف و اقتصاد ، تهران امروز و گسترش چاپ شد .
• تدوین آیین نامه جدید برای معاملات مخابرات خصوصی
فارس- مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: آیین نامه جدیدی برای خریدهای شرکت مخابرات تهیه می‌شود. روزنامه های دنیای اقتصاد ، کائنات ، جوان و اقتصاد پویا این خبررا به چاپ رساندند .
• برنامه های جدید بانکداری الکترونیک بزودی اجرایی می شود
ایرنا - عضو کارگروه بانکداری الکترونیک از اجرای برنامه های جدید در این بخش از نظام بانکی کشور خبر داد و گفت: بانک ها پس از ابلاغ این آیین نامه موظف به اجرای آن خواهند شد. روزنامه های عصر اقتصاد ، کائنات ، گسترش و تفاهم این خبررا منعکس کردند .
• مناقصه واگذاری 600 هزار پورت پرسرعت اینترنت برگزار می‌شود
به گفته مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران 100هزار پورت پرسرعت در تهران نصب شده که از این تعداد 30 هزار پورت راه‌اندازی شده است. این موارد مقدماتی از لحاظ مسائل مالی و قبوض دارد که در حال رسیدگی است. مناقصه ایجاد 600 هزار پورت دیگر نیز در حال برگزاری است. روزنامه های جهان صنعت ، ابرار اقتصادی وخبرگزاری های ایسنا و موبنا این خبررا منعکس کردند .
• فراهم شدن امکان دسترسی به اینترنت تا سرعت 1.5 مگابیت در ثانیه در ایران
یکی از شرکت‌های ایرانی اعلام کرد کاربران اینترنت در ایران تا سه روز آینده و برای نخستین بار از امکان دسترسی به اینترنت با سرعت تا 1.5 مگابیت در ثانیه برخوردار می‌شوند. روزنامه صبح اقتصاد وخبرگزاری های ایسنا و موبنا این خبررا منعکس کردند .
• " بسته پیشنهادی تغییرتعرفه ها امسال به رگولاتوری ارسال می شود "
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اعلام کرد : بسته پیشنهادی تعرفه های جدید شرکت مخابرات ایران به سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی تا پایان سال جاری ارسال می شود . روزنامه های فناوران ، جهان اقتصاد و جوان این خبررا درج کردند .
• توسعه چهارمرکز مخابراتی در تهران
فارس- عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات الغدیر، شهید مدنی، بعثت و شهید بختیاری از 14 دی‌ماه آغاز می‌شود. روزنامه های کیهان ، اقتصاد پویا و فناوران این خبررا درج کردند .
• ایستگاههای جدید مترو تهران تحت پوشش تلفن همراه قرار می گیرد
موبنا- مدیرکل بهینه سازی شبکه ارتباطات سیار گفت: تا پایان امسال ایستگاههای جدید مترو تهران تحت پوشش شبکه همراه اول قرار می گیرد. ابرار اقتصادی و گسترش روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• سیمکارت های همراه اول بی دلیل می سوزند
موبنا – طی چند هفته اخیر برخی سیمکارت های دائمی همراه اول بدون هیچ دلیلی غیرفعال شده است و دارندگان این سیمکارت ها با عبارت No access to network" " و "Inactive" بر روی صفحه گوشی خود مواجه شده اند. روزنامه های ابرار اقتصادی و خراسان این خبررا منعکس کردند .
• ارسال سه ناظر برای بررسی عملکرد دفاتر خدمات مشترکین استان‌ها
فارس- مدیر کل مشترکان و متقاضیان ارتباطات سیار گفت: در هر فصل سه ناظر به استان‌ها مراجعه و بر فعالیت‌ دفاتر خدمات مشترکین نظارت می‌کنند. روزنامه های حمایت و جوان این خبررا درج کردند .
• وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به پست‌بانک ایران رفت
بینا- مهندس تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه مشترک با مدیران پست‌بانک ایران حضور یافت. روزنامه های ابتکار و تفاهم این خبررا منعکس کردند . این خبر روز گذشته نیز در روزنامه راه مردم نیز منعکس شده بود .
• راه‌اندازی نرم‌افزار سیمیا در 34 دفترخدمات بانکی روستایی پست‌بانک اردبیل
روابط عمومی پست بانک اعلام کرد : پست‌بانک استان اردبیل نسبت به نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار خدمات یکپارچه بانکی سیمیا در 34 دفتر خدمات بانکی روستایی اقدام کرد. این خبر در روزنامه های عصر اقتصاد و راه مردم درج شد .
• گزارش درمورد زیرساخت اطلاعاتی دولت الکترونیک
ایسنا - مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توسعه پایگاه‌ داده‌های اطلاعات حاکمیتی به عنوان زیرساخت اطلاعاتی درست الکترونیک تاکید کرد. روزنامه های ابرار و عصر ایرانیان این خبررا منتشر کردند .
• ارائه پیشنهاد ایجاد شبکه مخابرات خصوصی مختص بانکداری الکترونیک
معاون برنامه ریزی و سیستم های بانک صنعت و معدن اعلام کرد : پیشنهاد ایجاد شبکه مخابرات خصوصی مختص بانکداری الکترونیک ارائه شد . روزنامه دنیای اقتصاد و ابرار اقتصادی این خبررا به چاپ رساندند .
• کاهش قیمت سیمکارت های 0912 در برخی مناطق تهران
موبنا- بهای سیمکارت های دائمی همراه اول در برخی مناطق تهران تا سقف پنج هزار تومان کاهش یافت. روزنامه جوان این خبررا درج کرد .
• تالیا به فعالیت خود ادامه می دهد
مدیرکل دفتر مشارکت‌های غیر دولتی شرکت مخابرات ایران گفت : پروژه تالیا با توجه به نظر کمیته سه جانبه به مسیر خود ادامه خواهد داد. روزنامه فناوران این خبررا چاپ کرد . این خبر روز گذشته نیز در هفت رسانه منعکس شده بود .
• حضوروزیر ارتباطات این هفته در کمیسیون صنایع مجلس
فارس - وزیر ارتباطات این هفته در کمیسیون صنایع مجلس حاضر می شود . روزنامه فناوران این خبررا منتشر کرد .
• کیفیت تجهیزات وارداتی شبکه در سطح اروپا از جایگاه مناسبی برخوردار است
ایسنا - معاون فنی و مهندسی شرکت ارتباطات سیار ایران معتقد است که تجهیزات مرتبط با شبکه این شرکت عمدتا از نوکیا، اریکسون و زیمنس تهیه می‌شود و می‌توان گفت کیفیت تجهیزات در این زمینه در سطح اروپا از جایگاه مناسبی برخوردار است. روزنامه دنیای اقتصاد این خبررا چاپ کرد .
• رشد 72 درصدی پرداخت غیرحضوری قبوض تلفن ثابت از طریق 1818
ایسنا - پرداخت غیرحضوری قبوض کارکرد تلفن ثابت از طریق سیستم پیام‌رسان 1818 در استان تهران طبق اعلام شرکت مخابرات استان تهران، طی دوره مهر و آبان‌ماه، 72 درصد نسبت به دوره گذشته رشد یافت. روزنامه اطلاعات عصر این خبر را چاپ کرد . این خبر روز گذشته نیز در هفت رسانه منعکس شده بود .
• " تاثیر فناوری اطلاعات بر گزارشگری مالی "
ایسنا – تاثیر فناوری اطلاعات بر گزارشگری مالی در سمینار گزارشگری نوین مالی بررسی شد .
• این شیخ نشین ها
موبنا- روز گذشته رسانه های جمعی و خبرگزاری ها با انتشار خبری رسیدن ضریب نفوذ تلفن همراه کشور امارات به 200 درصد را اعلام کردند.
• معرفی گوشی های پرفروش نوکیا در بازار امروز تهران
موبنا- مدل های 1662 و 5800 نوکیا به عنوان پرفروش‌ترین گوشی های این برند در بازار امروز تلفن همراه معرفی شدند.
• پیامک‌های جوایز خوش حسابی صحت ندارد
فارس- پیامک‌های جوایز خوش حسابی صحت ندارد، جلسه برنامه‌ریزی راهیان نور در قزوین و ... از اهم اخبار کوتاه استان قزوین است.
• عدم زیرساخت اطلاعاتی در زمینه دولت الکترونیک موجب نزول در شاخص‌های جهانی است
فارس- مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی طی گزارشی اعلام کرد: نبود زیرساخت اطلاعاتی باعث شده تا در زمینه دولت الکترونیک در بسیاری از شاخص‌های جهانی روند نزولی را در مقایسه با رشد سایر کشورها داشته باشیم.
• مهدهای استان کرمان به شبکه الکترونیک متصل می‌شوند
فارس- مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: با بهره‌گیری از حمایت و همکاری بعضی نهادها و سازمان‌ها تا نیمه اسنفد ماه سال جاری همه مهدهای کودک شهری و روستایی استان به شبکه الکترونیک متصل می‌شوند.
• اینترنت و ماهواره ابزارهای تهاجم فرهنگی هستند
فارس- معاون سیاسی ـ اجتماعی فرماندار شهربابک گفت: اینترنت، ماهواره و تلفن همراه ابزارهای تهاجم فرهنگی دشمنان اسلام و انقلاب هستند و باید در زمینه آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها و جوانان بیشتر کار شود.
• اختلال در تلفن مشترکان مرکز آیت‌الله طالقانی کرج
فارس- تلفن برخی از مشترکان در مرکز شهید آیت‌الله طالقانی کرج از فردا با اختلال مواجه می‌شود.
• "راه اندازی سایت تلفن همراه در قوچان"
روزنامه کیهان در مطلبی از راه اندازی سایت تلفن همراه در قوچان خبر داد .
• " مخابرات ایران "
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی با عنوان " مخابرات ایران " به بررسی وضعیت نمودار قیمت سهام این شرکت پرداخته است .
• " اعضای جدید هیات مدیره انجمن صنفی تلفن همراه معرفی شدند "
روزنامه فناوران در مطلبی اعلام کرد : اعضای جدید هیات مدیره انجمن صنفی تلفن همراه معرفی شدند .
• علی مطهری از ریاست کمیته تحقیق و تفحص مخابرات استعفا داد
روزنامه فناوران در مطلبی از استعفای علی مطهری از ریاست کمیته تحقیق و تفحص مخابرات مجلس خبر داد .
• " کدام پایلوت ؟"
روزنامه فناوران در یادداشتی با عنوان " کدام پایلوت ؟" به قلم سید محمد مهدی شهیدی به بررسی وضعیت راه اندازی شبکه مترواترنت استان قم به عنوان پروژه پایلوت و پیگیری بعدی آن از سوی مسوولان پرداخته است .
• حضور پررنگ " ایران کد " در سند ملی تجارت الکترونیکی
روزنامه فناوران در مطلبی از حضور پررنگ " ایران کد " در سند ملی تجارت الکترونیکی خبر داد .
• " چه کسی پارازیت ها را می فرستد ؟"
روزنامه آرمان در یادداشتی با عنوان " چه کسی پارازیت ها را می فرستد ؟" به قلم بشیر خالقی به بررسی موضوع پارازیت ها و مسوولیت ارسال و تاثیرات آن بر سلامتی افراد پرداخته است .
• اینترنت در ایران ، گران و بی کیفيت ؛ مجلسی وارد عمل می شود
" زهرا حاجیان " در گزارش روزنامه " خراسان" ، هزینه اینترنت در ایران را با کیفیت پایین و از نظر هزینه ، 10 بار گرانتر از ترکیه و 330 بار گرانتر از ژاپن ، دانست.
• " راه اندازی سامانه 1818 مخابرات استان مرکزی "
به نوشته روزنامه " اطلاعات " (عصر)، سامانه 1818 مخابرات با هدف تحقق دولت الکترونیک در استان مرکزی راه اندازی شد. این خبر روز گذشته نیز در روزنامه اطلاعات صبح چاپ شده بود .
• رفع موانع تولید و ایجاد فرصت های شغلی
دکتر علی نصیری اقدم و محمد مهدی خادم ازغدی در گزارش روزنامه تهران امروز آثار دولت الکترونیک در ایجاد فرصت های شغلی و رفع موانع تولید را تشریح کردند.
• کسب و کار اینترنتی
فریبا خوش دست در ستون:" فضای مجازی " روزنامه " تهران امروز" نوشت :" کسب و کار اینترنتی ، به مجموعه فعالیت های مربوط به کسب و کار از جمله مباحث بازاریابی ، مالی ، خرید و فروش ، ارتباط با مشتریان ، خدمات پس از فروش ، همکاری با سرمایه گذاران و ... که از طریق شبکه اینترنت انجام می گیرد، اطلاق می شود."
• زمان مناسب برای خرید سهام در بازار سرمایه
روزنامه " ابرار اقتصادی" نوشت :" مخابرات با 68/14 مرتبه ، بیشترین P/Eصنایع 39 گانه بورس را در اختیار دارد."
• " تعرفه های مخابراتی افزایش می یابد "
روزنامه جوان در گزارشی با عنوان " تعرفه های مخابراتی افزایش می یابد " به قلم علی طالب زاده به بررسی موضوع افزایش تعرفه های مخابراتی و حذف یارانه دولتی از این هزینه ها پرداخته است .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه اطلاعات عصر به نقل از دو شهروند نوشت :
-" اصولا موافق استفاده از تلفن همراه بخصوص هنگام رانندگی و در وسایل نقلیه عمومی نیستم. به همین دلیل در مواقع نیاز از تلفن های عمومی استفاده می کنم. اما متاسفانه حدود نیمی از این تلفن ها خراب هستند و کارت های اعتباری تلفن را با اعلام این پاسخ که غیر مجاز هستند ، نمی پذیرند. امکان مکالمه با سایر تلفن های عمومی نشان می دهد که کارت های اعتباری مشکل ندارند. اشکال از دستگاه است . از شرکت مخابرات انتظار می رود در عصر ارتباطات و الکترونیک برای تلفن های عمومی فکری کند ! "
- " سال ها است که مشترک سیم کارت دائمی تلفن همراه ایرانسل هستم و همیشه بدهی ام را به موقع پرداخته ام. روز 13/9/88 پیامکی برایم فرستادند که اگر تا تاریخ 28/9/88 بدهی ام را به مبلغ 35 هزار تومان نپردازم ، تلفن مرا قطع خواهند کرد. اما در روز 22/9/88 آن را یکطرفه کردند. باید پرسید چرا صبر نکرده اند تا در همان روزی که اعلام داشته اند ، در صورت عدم پرداخت بدهی تلفن مرا یک طرفه و یا قطع کنند و آیا این قبیل اقدامات با مشتری مداری هماهنگی دارد ؟"
روزنامه زمان به نقل از یک مشترک نوشت :
" برای پرداخت هزینه تلفن مراجعه کردیم گفتند با شماره 1818 بپردازید. پرداختیم. اما بعد از دو بار پرداخت در دو نوبت ، قبض های تلفن با همان ارقام برایمان ارسال شده است . این ناهماهنگی از کجاست و چگونه باید جبران شود .؟"
روزنامه اعتماد به نقل از دو شهروند نوشت :
-" چند روز است سرعت اینترنت بسیار پایین آمده و بیشتر سایت ها باز نمی شوند. حتی سایت هایی هم که سیاسی نیستند . از مسوولان مخابرات تقاضای رسیدگی دارم . "
- " من سال گذشته برای آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد دفترچه ثبت نام گرفتم که با همه هزینه های پستی 30 هزار تومان شد . اما امسال که به باجه پست مراجعه کردم گفتند هزینه شده 70 هزار تومان . خواستم بدانم دانشگاه آزاد چه توجیهی برای این افزایش قیمت
۱۵ دی ۱۳۸۸ ۰۷:۳۳
تعداد بازدید : ۲,۰۹۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید