اخبار

چکیده مطالب 88/10/13

چکیده مطالب
• ساماندهی آنتن‌های مخابراتی و اپراتورهای تلفن همراه تهران توسط این شرکت انجام می‌شود
معاونت مالی و اداری شهرداری تهران اعلام کرد: بر اساس بخشنامه‌های صادره از معاونت امور مناطق شهرداری تهران و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ساماندهی کلیه آنتن‌ها و دکل‌های مخابراتی و اپراتورهای تلفن همراه شهر تهران توسط شرکت ارتباط مشترک شهر انجام می‌شود. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های همشهری ، دنیای اقتصاد ، جهان صنعت ، هدف و اقتصاد ، ابتکار ، اسرار ، وطن امروز ، مردم سالاری ، سیاست روز ، فرهنگ آشتی و اقتصاد پویا وخبرگزاری های ایسنا ،مهر وفارس منعکس شد .
• مدیرعامل شرکت پست از توزیع یکپارچه انواع قبض ها خبر داد
مدیرعامل شرکت پست گفت: بسته جامع قبوض بمنظور توزیع یکپارچه انواع قبض ها طی یک ماه آینده طراحی و وارد شبکه توزیع خواهد شد. این خبر در روزنامه های ایران ، دنیای اقتصاد ، حمایت ، ابرار اقتصادی ، جهان صنعت ، فناوران و صبح اقتصاد درج شد . خبرگزاری های ایرنا ، ایلنا ، ایسنا وموبنا نیز این خبررا منعکس کردند .
• سرمایه شرکت‌های مخابرات استانی 121 میلیارد تومان افزایش یافت
فارس- معاون وزیر ارتباطات گفت: هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران با افزایش 121 میلیارد تومانی سرمایه برای 30 شرکت‌ مخابرات استانی موافقت کرد. روزنامه های ایران ، همشهری ، جهان صنعت ، ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد ، اقتصاد پویا ، وطن امروز ، گسترش، خراسان و اعتماد این خبر را منتشر کردند .
• ایرانسل بسته‌ افزایشی GPRS عرضه کرد
ایسنا- ایرانسل در جشنواره زمستان 88 خود که از 12 دیماه 88 تا 12 فروردین‌ماه 89 برگزار می‌شود، "بسته افزایشی GPRS" در اختیار مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری خود قرار داده است. کیهان ، دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، حمایت ، جهان صنعت و سیاست روز روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند . خبرگزاری های ایسنا ، ایلنا و موبنا نیز این خبررا منعکس کردند .
• تالیا به فعالیت خود ادامه می دهد
مدیرکل دفتر مشارکت‌های غیر دولتی شرکت مخابرات ایران گفت : پروژه تالیا با توجه به نظر کمیته سه جانبه به مسیر خود ادامه خواهد داد. روزنامه های ایران ، جهان اقتصاد ، اقتصاد پویا ، صبح اقتصاد و خبرگزاری های ایرنا ، ایسنا ،‌ایلنا و موبنا این خبررا منعکس کردند .
• رشد 72 درصدی پرداخت غیرحضوری قبوض تلفن ثابت از طریق 1818
ایسنا - پرداخت غیرحضوری قبوض کارکرد تلفن ثابت از طریق سیستم پیام‌رسان 1818 در استان تهران طبق اعلام شرکت مخابرات استان تهران، طی دوره مهر و آبان‌ماه، 72 درصد نسبت به دوره گذشته رشد یافت. روزنامه های کیهان ، ابرار اقتصادی ، اقتصاد پویا ، صبح اقتصاد وخبرگزاری های ایسنا ، فارس و موبنا این خبررا منعکس کردند .
• برگزاری نخستین کنگره فناوری اطلاعات با رویکرد "به‌زیست شهروندان"
هدف از برگزاری این کنگره، توسعه دانش بنیاد و مهارت‌های کاربردی صنعت فاوای کشور، فراهم آوردن موقعیت مناسب برای بخش خصوصی برای ارایه قابلیت‌ها و ایجاد تعامل با بخش حاکمیتی و توسعه فضای رقابتی است. روزنامه های ابرار اقتصادی ، جهان اقتصاد ، فناوران و خبرگزاری های مهر ،‌ایلنا و موبنا این خبر را منعکس کردند .
• مناقصه واگذاری 600 هزار پورت پرسرعت در تهران برگزار می‌شود
مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران گفت: 100هزار پورت پرسرعت در تهران نصب شده که از این تعداد 30 هزار پورت راه اندازی شده و مناقصه ایجاد 600 هزار پورت دیگر نیز در حال برگزاری است. روزنامه های صبح اقتصاد، فناوران ، اقتصاد پویا ، اعتماد و وطن امروز این خبر را درج کردند . خبرگزاری های ایلنا و فارس نیز این خبررا منعکس کردند .
• ساخت فیلتر برای بهبود عملکرد گیرنده های مخابراتی در کشور
مهر - پژوهشگران کشور موفق به طراحی و ساخت فیلتر برای گیرنده ها و فرستنده های مخابراتی شدند. این فیلترها حالت گیرندگی گیرنده ها و فرستنده های مخابراتی را افزایش می دهد. این خبر در روزنامه های ابرار اقتصادی ، اقتصاد پویا ، تفاهم ، جهان صنعت و ایرانیان درج شد .
• هزینه استفاده از اینترنت با IN دو برابر کارت‌ اینترنتی است
ایسنا - مدیر یک شرکت اینترنتی گفت: این سرویس به‌صورت سرویس هوشمند IN و کارت‌های اینترنتی در اختیار مردم قرار می‌گیرد. در سرویس IN بعد از استفاده از اینترنت، هزینه در قبض تلفن ثابت کاربر محاسبه می‌شود که دقیقه‌ای پنج تومان و هر ساعت 300 تومان محاسبه می‌شود. روزنامه های دنیای اقتصاد ، صبح اقتصاد ، جهان صنعت و تفاهم این خبررا منعکس کردند .
• 15 نقطه در بزرگراههای تهران با قطعی مکالمه همراه است
موبنا- مدیرکل بهینه سازی شبکه ارتباطات سیار گفت: شبکه همراه اول در 15 نقطه بزرگراههای تهران از مجموع 57 بزرگراه با قطعی مکالمه روبرو است. روزنامه های دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی و صبح اقتصاد این خبررا به چاپ رساندند .
• راه‌اندازی سامانه پایش عملکرد فعالان آی‌تی کشور تا هفت ماه آینده
فارس- مدیر کل دفتر نظارت بر سرویس های فناوری اطلاعات رگولاتوری با تشریح نحوه مدیریت و نظارت بر عملکرد شرکت‌های فعال در حوزه آی‌تی از راه‌اندازی سامانه بومی نظارت بر عملکرد این شرکتها در سه فاز تا هفت ماه آینده خبر داد. روزنامه های جهان صنعت ، اقتصاد پویا و تفاهم این خبررا منتشر کردند .
• بازار سیمکارت های دائمی بی رونق سپری شد
موبنا- بازار سیمکارت در هفته گذشته بدون هیچ تغییرو تحولی همانند هفته های پیشین سپری شد. روزنامه های جوان و گسترش این خبررا منعکس کردند .
• همراه اول گواهینامه ایزو 9001 دریافت کرد
ایسنا - همراه اول گواهینامه نظام مدیریت کیفیت ISO9001 کسب کرد. جهان اقتصاد ، اقتصاد پویا وکائنات روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• تخلیه خط 25 هزار مشترک تلفن همراه به دلیل بدهی
موبنا – مدیرعامل شرکت مخابرات استان فارس گفت: خط 25 هزار مشترک تلفن همراه استان فارس به دلیل عدم پرداخت هزینه کار کرد خود تخلیه شده است. این خبر در روزنامه های دنیای اقتصاد و ابرار اقتصادی درج شد .
• 70 درصد بازار تلفن بین‌الملل به صورت قاچاق عرضه می‌شود
ایلنا - مشکلات تلفن بین‌الملل ایران محدود به مساله قاچاق ترافیک نیست. بلکه بحث مناقصه مجدد آن و اما و اگرهای پیرامون این مساله نیز مورد توجه قرار دارد. صبح اقتصاد و فرهنگ آشتی روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• معامله بلوکی مخابرات درست انجام شده است
ایلنا - معاون واگذاری و امور حقوقی سازمان خصوصی‌سازی در برابر سوالی مبنی بر اینکه در صورت ابطال معامله مخابرات توسط شورای رقابت، آیا سازمان خصوصی سازی این رای را قبول می‌کند، اظهار داشت: حکم شورای رقابت لازم الاجراست و سازمان خصوصی‌سازی هر حکمی از سوی این شورا را اجرا خواهد کرد. البته معامله بلوکی مخابرات درست بوده و سازمان بورس نیز این معامله را تایید کرده است. روزنامه های همشهری و همبستگی این خبررا منعکس کردند . • توسعه شش مرکز مخابراتی در تهران
فارس- عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات شهید اکبری، شهید مدنی، حافظ، آل اسحاق، سید الشهداء و شهدای هفتم تیر از 13 دی ماه آغاز می‌شود. روزنامه های کیهان و اقتصاد پویا این خبررا منتشر کردند .
• درج شفاف شاخص های SLA در قرارداد شرکت های اینترنتی با کاربران
موبنا- مدیرکل نظارت بر سرویس های فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات گفت: چنانچه مشترکان در قراردادهای خود با شرکت های خدمات اینترنتی از درج شفاف شاخص ها در SLA صرفنظر کنند، احقاق حقوق از دست رفته آنها بسیار مشکل خواهد بود. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا چاپ کرد .
• بدهی بیمه‌ای" کارگزاران روستایی مخابرات " پرداخت می‌ شود
سنا – دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد : با مصوبه این مجمع ، دولت موظف شد بدهی بیمه ای کارگزاران روستایی مخابرات را تا قبل از واگذاری شرکت مخابرات در بازار سهام پرداخت کند. روزنامه دنیای اقتصاد این خبررا منتشر کرد .
• ابهام در افزایش تعرفه های مخابراتی
ICTPRESS - به گفته رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران، پیشنهادهای مربوط به افزایش تعرفه‌های مخابراتی، در شهریورماه هر سال به مجلس ارائه می‌شود. اما در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای افزایش تعرفه در دستور کار نیست. روزنامه جهان صنعت این خبررامنعکس کرد .
• توزیع هر نوع فیلترشکن و لینک اینترنتی ممنوع
ایرنا - دادستانی ایران فهرست «مصادیق محتوای مجرمانه» را منتشر کرده که بر اساس بخشی از قانون جرایم رایانه‌ای تهیه شده است. روزنامه پول این خبررا منتشر کرد .
• اعلام قیمت سیمکارت در اولین روز هفته
موبنا- فروشندگان سیمکارت از ثبات قیمت انواع سیمکارت در اولین روز از هفته جاری دربازار تلفن همراه خبر دادند.
• این پیامک های مزاحم
موبنا- "9 و 10 دی ماه در مشهد برگزار می شود ......."این نمونه پیامک تبلیغاتی است که در ساعت یک و 45 دقیقه بامداد برای یکی از دوستان نگارنده ارسال شده است.
• برگزاری کنفرانس آمادگی APT برای کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی
ایسنا - سومین نشست آمادگی (APT (WRC-2010(APG 2012-3 برای کنفرانس جهانی ارتباطات رادیوئی در روزهای هشتم تا دوازدهم ماه مارس 2010 در بانکوک تایلند برگزار می‌شود.
• امکان دریافت اینترنتی ریز مکالمات تلفن‌های ثابت در رفسنجان
فارس- مدیر مرکز مخابرات شهرستان رفسنجان گفت: امکان دریافت اینترنتی ریز مکالمات تلفن‌های ثابت در رفسنجان فراهم شده است.
• " مزاحم های تلفنی جدید "
روزنامه همشهری در مطلبی با عنوان:" مزاحم های تلفنی جدید " به بررسی تغییر نوع مزاحمت های تلفنی از جمله فوت کردن تا تماس برای تبیلغ کالاهای گوناگون پرداخته است .
• " روند رو به رشد بازار و اطمینان سهامداران "
روزنامه ایران نوشت: پر معامله ترین سهام در بورس ، فولاد امیر کبیر ، مخابرات و صدرا بودند که همگی با رشد قیمت همراه شدند .
• مخابرات فارس اوایل سال آینده ADSL می دهد
روزنامه فناوران در مطلبی به نقل از مدیر عامل مخابرات استان فارس اعلام کرد: مخابرات فارس اوایل سال آینده ADSL می دهد .
• مجری پروژه مترواترنت زنجان جریمه می شود
روزنامه فناوران در مطلبی به نقل از مدیر عامل مخابرات استان زنجان اعلام کرد : مجری پروژه مترواترنت زنجان جریمه می شود .
• مجمع تشخیص مصلحت نظام به نفع کارگزاران روستایی رای داد
روزنامه فناوران در خبری اعلام کرد : مجمع تشخیص مصلحت نظام به نفع کارگزاران روستایی رای داد .
• " بی خطر بودن امواج BTS را از مجاورانش جویا شویم "
روزنامه فناوران در یادداشتی با عنوان:" بی خطر بودن امواج BTS را از مجاورانش جویا شویم " به قلم عبدالله افتاده به بررسی تاثیرات امواج آنتن های بی . تی . اس بر سلامت انسان ها پرداخت.
• دولت از قاچاق در ترافیک تلفن بین الملل جلوگیری می کند
روزنامه فناوران در مطلبی به نقل از رییس هیات مدیره پیشگامان کویر یزد اعلام کرد : دولت از قاچاق در ترافیک تلفن بین الملل جلوگیری می کند .
• " در بازار ایران هنوز فرصت کار فراوان است "
روزنامه فناوران در گفت و گو با مدیر عامل شرکت " آریا همراه رسانه " به بررسی وضعیت بازار فناوری اطلاعات در کشور و فعالیت این شرکت در این زمینه پرداخته است .
• "وزرا این هفته به مجلس می روند"
روزنامه فرهنگ آشتی از حضور تعدادی از وزاری دولت از جمله وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مجلس شورای اسلامی در ین هفته خبر داد.
• " حضور وزیر ارتباطات در پست بانک "
به نوشته روزنامه راه مردم ، مهندس تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه مدیران پست بانک ایران ، معاونان وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات و روسای هیت مدیره و شرکت های تابعه وزارت ، حضور یافت و ابراز امیدواری کرد این بانک بتواند با استفاده از امکانات و زیر ساخت های وجود به عنوان یک بانک نمونه ، جایگاه خود را احراز نماید.
• " بهره برداری از شش سایت بی تی اس تلفن همراه در دورود و کوهدشت "
روزنامه رسالت این خبر را به نقل از " ایمانی " ، مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات استان لرستان منتشر کرد.
• " راه اندازی سامانه 1818 مخابرات استان مرکزی "
به نوشته روزنامه " اطلاعات " ، سامانه 1818 مخابرات با هدف تحقق دولت الکترونیک در استان مرکزی راه اندازی شد.
• " مزایده الکترونیکی "
هفته نامه کلیک جام جم در مطلبی با عنوان " مزایده الکترونیکی " به قلم مریم ابراهیمی به بررسی روش های سنتی معامله در بستر تجارت الکترونیکی پرداخت.
• مدل معماری سازمانی برای بنگاه های مخابراتی ارائه شد
هفته نامه کلیک جام جم در مطلبی از ارائه مدل معماری سازمانی برای بنگاه های مخابراتی خبر داد .
• " فایل های فلش ، بلای جان وب سایت های ایرانی "
هفته نامه کلیک جام جم در مطلبی اعلام کرد : به تازگی کاربران اینترنت در کشور برای دسترسی به فایل های فلش در سایت ها دچار مشکل شده اند .
• "ارائه اینترنت پر سرعت از سوی مخابرات "
هفته نامه کلیک جام جم برخی اخبار هفته گذشته حوزه ICT را با عناوینی چون "ارائه اینترنت پر سرعت از سوی مخابرات " و " امن شدن دامنه های ir . " منتشر کرد .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه اطلاعات به نقل از دو شهروند نوشت :
-" اصولا موافق استفاده از تلفن همراه بخصوص به هنگام رانندگی و یا در وسایل نقلیه عمومی نیستم. به همین دلیل در مواقع نیاز از تلفن های عمومی استفاده می کنم. اما متاسفانه حدود نیمی از این تلفن ها خراب هستند و کارت های اعتباری تلفن را با اعلام این پاسخ که غیر مجاز هستند ، نمی پذیرند. امکان مکالمه با سایر تلفن های عمومی نشان می دهد که کارت های اعتباری مشکل ندارند. اشکال از دستگاه است . از شرکت مخابرات انتظار می رود در عصر ارتباطات و الکترونیک برای تلفن های عمومی فکری کند ! "
- " سال ها است که مشترک سیم کارت دائمی تلفن همراه ایرانسل هستم و همیشه بدهی ام را به موقع پرداخته ام. روز 13/9/88 پیامکی برایم فرستادند که اگر تا تاریخ 28/9/88 بدهی ام را به مبلغ 35 هزار تومان نپردازم ، تلفن مرا قطع خواهند کرد. اما در روز 22/9/88 آن را یکطرفه کردند. باید پرسید چرا صبر نکرده اند تا در همان روزی که اعلام داشته اند ، در صورت عدم پرداخت بدهی تلفن مرا یک طرفه و یا قطع کنند و آیا این قبیل اقدامات با مشتری مداری هماهنگی دارد ؟"
روزنامه همشهری به نقل از یک مشترک نوشت :
" اهالی شهرک صدف در شهریار ، دو ماه است که پول اشتراک تلفن را داده اند ، اما هنوز از تلفن بی بهره اند ."
روزنامه جام جم به نقل از یک شهروند نوشت :
" برخی از باجه های تلفن های کارتی در سطح شهر خراب شده و کار نمی کنند از شرکت مخابرات درخواست رسیدگی و تعمیر این باجه ها را دارم . "
روزنامه خراسان به نقل از یک مشترک نوشت :
" از همراه اول پیام برای ایرانسل ارسال نمی شود . روی گنج که ننشسته ایم چهار تا چهار تا پیام بفرستیم ."
روزنامه اعتماد به نقل از یک شهروند نوشت :
" لطفا گزارش جامعی از استاندارد حریم دکل های موبایل تهیه کنید تا ببینیم چقدر حریم دارد چون اخیرا در 10 متری خانه ما یک دکل نصب کرده اند و به شدت باعث سردرد برای ما شده وخواب مان را به هم زده است و تنها جایی که می توانیم راحت بخوابیم زیر زمین خانه است که در آنجا هم موبایل خیلی بد آنتن می دهد ."
۱۵ دی ۱۳۸۸ ۰۷:۳۱
تعداد بازدید : ۲,۰۴۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید