اخبار

چکیده مطالب 88/10/12

چکیده مطالب
• تجهیزات مخابراتی که امواج آنها زیان آور باشد، وارد کشور نمی شوند
ایرنا - مدیرکل دفتر نظارت بر سرویس های رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت این سازمان بر واردات تجهیزات مخابراتی نظارت دارد و از ورود هرگونه تجهیزات دارای امواج زیان آور، جلوگیری می کند. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های کیهان ، اطلاعات ، فناوران ، ابرار اقتصادی ، اقتصاد پویا ، جهان اقتصاد ، جهان صنعت و گسترش به چاپ رسید .
• توضیحات وزیر اقتصاد درباره واگذاری مخابرات، نادران را قانع نکرد
فارس - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به جلسه روز سه شنبه کمیسیون اقتصادی و حضور حسینی در این کمیسیون گفت: واگذاری شرکت مخابرات و محل نمایشگاه بین المللی محور سوالات نمایندکان از وزیر اقتصاد در این کمیسیون بود. این خبر در روزنامه های همشهری ، تهران امروز ، آرمان ، جوان ، آفتاب یزد و بهار چاپ شد .
• شبه‌دولتی‌ها عرصه را برای بخش خصوصی تنگ کرده اند
فارس- مدیر عامل سابق شرکت بورس با اشاره به اینکه عدم نظارت بر شبه‌دولتی‌ها، عرصه را برای بخش خصوصی تنگ می‌کند، گفت: عدم همکاری موثر برخی از مدیران یکی از موانع اساسی در عدم واگذاری مدیریت شرکت‌ها است. روزنامه های همشهری ، تهران امروز ، فرهنگ آشتی و صبح اقتصاد این خبررا به چاپ رساندند .


• شبکه یکپارچه سیگنالینگ تا پایان سال‌ را‌ه‌اندازی می‌شود
فارس - مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: تجهیزات شبکه سیگنالینگ نصب و بیش از 50 درصد شبکه راه‌اندازی شده که تا پایان سال‌جاری این شبکه به صورت کامل و یکپاچه راه‌اندازی خواهد شد. روزنامه های فناوران ، اقتصاد پویا ، تفاهم و کائنات این خبررا منعکس کردند .
• دو نقطه اتصال بین‌المللی فیبر نوری با اجرای فالکون
ایسنا - معاون طرح و توسعه شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان این که در پروژه فالکون دارای دو نقطه اتصال بین‌المللی فیبر نوری هستیم، گفت: این دو نقطه در بندرعباس و چابهار است که در بندرعباس به بهره‌برداری رسیده، اما در چابهار هنوز در مرحله بهره‌برداری و راه‌اندازی است. ایران ، جهان صنعت ، ابرار اقتصادی وتفاهم روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبرپرداختند .
• امکان خرید کارت شارژ اپراتورهای کشور با خدمات موبایل بانکینگ
فارس- مدیر عامل پست بانک گفت: سرویس موبایل بانکینگ پست بانک آماده بهره برداری است. امکان خرید کارت شارژ اپراتورها یکی از امکانات این سرویس است. روزنامه های عصر اقتصاد ، جوان و وطن امروز این خبررا درج کردند .
• تلفن اینترنتی باید در چارجوب مجوز از رگولاتوری به بخش خصوصی واگذار شود
موبنا- نایب رییس کمیته VoIP انجمن شرکت های اینترنتی با بیان اینکه واگذاری تلفن اینترنتی نباید در قالب برگزاری مزایده توسط شرکت ارتباطات زیرساخت برگزار می شد، گفت: ترمینیشن و اوریجینیشن باید در چارچوب مجوز و پروانه از سازمان تنظیم مقررات به بخش خصوصی واگذار شود. روزنامه های ابرار اقتصادی و فناوران این خبررا چاپ کردند .
• معرفی گوشی های پرفروش نوکیا در بازار تلفن همراه
موبنا- فروشندگان، گوشی های نوکیا مدل 6303 و 5800 را به عنوان پرفروشترین مدل این برند در بازار تلفن همراه معرفی کردند. روزنامه های دنیای اقتصاد و فناوران این خبررا منعکس کردند .
• نیم‌نگاهی به سرویس‌های ارزش افزوده تلفن همراه
ایسنا - افزایش روزافزون شبکه‌های مخابراتی و استفاده بسیار مردم از شبکه‌های موبایل، این بخش را به یکی از سرویس‌های جالب تبدیل کرده است. سرویس‌های پیام‌رسانی از جذابیت خاص برخوردارند. سرویس‌های ارزش افزوده پیام‌رسانی در کشور ما با استقبال بالایی روبه‌رو شده‌اند. از جمله این دلایل می‌توان به مواردی مثل سادگی کاربرد و قابلیت دسترسی، محتوای ایرانی ـ اسلامی و سادگی توسعه و گسترش سریع اشاره کرد. هرچند بعضا از کیفیت لازم برخوردار نیستند. روزنامه های ابراراقتصادی و تفاهم این خبررا منتشر کردند .
• بستر سازی برای ارائه سرویس های جدید در شبکه همراه اول
موبنا- معاون شرکت ارتباطات سیار از بستر سازی برای ارائه سرویس های جدید در شبکه همراه اول خبر داد. روزنامه فناوران این خبر را منعکس کرد .
• ماهانه 20 شرکت متقاضی دریافت پروانه ISP و ISDP از رگولاتوری هستند
موبنا- مدیرکل صدور پروانه سرویس های ارتباطی و فنآوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات گفت: ماهانه 20 شرکت خصوصی متقاضی دریافت پروانه ISP و ISDP از رگولاتوری هستند. روزنامه فناوران این خبررا منتشر کرد .
• علت استقبال از IN با وجود هزینه بالاتر راحتی استفاده است
ایسنا - یک فعال حوزه اینترنتی معتقد است: از زمانی که سرویس هوشمند - IN - راه‌اندازی شده، کاربران اینترنت از این سرویس هوشمند استفاده می‌کنند. روزنامه فناوران این خبررا منعکس کرد .
• امکان خرید کارت شارژ اپراتورهای کشور با خدمات موبایل بانکینگ
فارس - مدیر عامل پست بانک گفت: هم اکنون سرویس موبایل بانکینگ پست بانک آماده بهره برداری است و امکان خرید کارت شارژ اپراتورها یکی از امکانات این سرویس است. این خبر در روزنامه اقتصاد پویا چاپ شد .
• مسوولان برنامه‌ریز کشور از صنعتIT در برنامه پنجم غافل مانده‌اند
ایلنا - عدم جایگاه ویژه فناوری اطلاعات در برنامه پنجم توسعه می‌تواند کشور ما را عقب مانده نگه دارد. به عبارتی عدم سیاست‌گذاری‌های کلان کشور در خصوص صنعتIT نقطه ضعف بزرگی است که امیدواریم به زودی مورد اصلاح مسوولان قرار گیرد. این خبر در روزنامه فناوران چاپ شد . این خبر چند روز پیش نیز در دو روزنامه منعکس شده بود .
• توسعه سه مرکز مخابراتی در تهران
فارس - عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات شهید کلانتری، شهید زارعی و مالک اشتر از دوازدهم آذر ماه آغاز می‌شود. روزنامه اطلاعات این خبررا به چاپ رساند . این خبر دو روز پیش نیز در روزنامه کیهان منتشر شده بود .
• تدوین آیین‌نامه ساماندهی فروشگاه‌های مجازی و الکترونیکی
ایسنا - با بهره‌گیری از سیستم‌های الکترونیکی و خروج از روش‌های سنتی، اتحادیه‌های صنفی را به سمت علمی‌تر شدن و مکانیزه کردن پیش می‌بریم. روزنامه فناوران این خبررا درج کرد .
• اختلال در سرویس تلفن اینترنتی از طرف شرکت ارتباطات زیرساخت نیست
موبنا- معاون شرکت ارتباطات زیرساخت با رد قطع و وصلی های ارتباطات VOIP ، می گوید: قطعی و اختلال در سرویس تلفن اینترنتی از طرف شرکت ارتباطات زیرساخت نیست.
• ظرفیت اینترنت پرسرعت خراسان رضوی سه هزار پورت است
موبنا- مدیرعامل شرکت مخابرات استان خراسان رضوی گفت: ظرفیت اینترنت پرسرعت در این استان پاسخگوی سه هزار مشترک است.
• تمام نکات حفاظتی و امنیتی در بانک‌ها و پست‌بانک‌ها رعایت شود
فارس - رئیس دادگاه عمومی راز و جرگلان گفت: بانک‌ها و پست بانک‌ها باید تمام نکات حفاظتی و امنیتی را رعایت کنند. در غیر این صورت با آنها برخورد قانونی می‌شود.
• " صادرات نرم افزار؛ ایران : 65 میلیون دلار ، هند : 76 میلیارد دلار"
همشهری در گزارشی با عنوان:" صادرات نرم افزار؛ ایران : 65 میلیون دلار ، هند : 76 میلیارد دلار"، به قلم حمید ضیایی پرور به بررسی وضعیت صنعت نرم افزار در کشور ما و سایر کشور ها پرداخت.
• نخستین کنفرانس و نمایشگاه ملی دولت همراه
همشهری در مطلبی با عنوان:" کنفرانس دولت همراه"، به بحث برگزاری نخستین کنفرانس و نمایشگاه ملی دولت همراه و اظهارات کارشناسان در این خصوص پرداخت.
• " آنچه جرم است ، آنچه نیست "
دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان:" آنچه جرم است ، آنچه نیست"، به بررسی و تحلیل کارشناسان در باره مصادیق جرایم رایانه ای پرداخت.
• " درباب آیین نامه مصادیق فیلترینگ "
روزنامه فناوران در یادداشتی با عنوان:"درباب آیین نامه مصادیق فیلترینگ" به قلم سید محمد مهدی شهیدی، بندهای مختلف آیین نامه مصادیق فیلترینگ را بررسی کرد.
• "دفاتر " مشکل را به مجلس و روزنامه ها نکشانند "
روزنامه فناوران در گفت و گو با مدیر عامل شرکت پست به بررسی موضوع زیان ده بودن دفاتر خدمات ارتباطی و مشکلات آنها پرداخت.
• " درباره کنگره فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران "
روزنامه فناوران در یادداشتی با عنوان:" درباره کنگره فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران"، به قلم علی شمیرانی به بررسی وضعیت برگزاری کنگره IT و ICT پرداخت.
• فعالیت 450 دفتر خدمات بانکی روستایی پست بانک در اصفهان
روزنامه ابتکار به نقل از مدیر شعب پست بانک استان اصفهان نوشت:" فعالیت 450 دفتر خدمات بانکی روستایی پست بانک در اصفهان آغاز شد". این خبر دو روز پیش نیز در روزنامه تفاهم منتشر شده بود .
• ممنوعیت ورود تجهیزات مخابراتی با امواج زیان آور
روزنامه " گسترش صنعت " این خبر را به نقل از مدیر کل دفتر نظارت بر سرویس های رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ، منتشر کرد .
• بازار گرم سیمکارت های اعتباری
روزنامه " گسترش صنعت " نوشت :" افزایش تقاضا برای سیمکارت های اعتباری همراه اول باعث شده بازار این سیمکارت ها روزهای گرمی را سپری کند ."
• علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد
روزنامه " اعتماد "، با اشاره به مطالب منتشره از سوی روزنامه ها و افراد درباره لزوم باز یافت زباله های الکترونیک ، نوشت :" در کشورهای پیشرفته هر روز بر وسعت تجهیزات الکترونیک قابل باز یافت افزوده می شود."
• شهروند الکترونیکی کیست؟
روزنامه"تفاهم"،تیتر یک صفحه اول خود را به شهروند الکترونیکی اختصاص داد و نوشت: "تحقق شهروند الکترونیکی در ایران به دو موضوع مهم زیر ساخت و فرهنگ سازی و به بیان دیگر، به موضوعی به نام شهرند الکترونیکی وابسته است که باید مورد توجه جدی قرار بگیرد".
• بهای اینترنت در ایران ؛ 330 برابر ژاپن
علی طالب زاده در گزارش روزنامه " جوان" با مقایسه نرخ اینترنت در ایران و دیگر کشور ها نوشت : " شرکت های ارایه دهنده اینترنت معتقدند نرخ فروش پهنای باند از سوی زیر ساخت نسبت به نرخ های جهانی بسیار بالا است و ارزان شدن آن در وهله اول به شرکت زیر ساخت بستگی دارد."
• قیمت پهنای باند در مراکز استان ها 20 درصد بیشتر از تهران است
روزنامه ابرار اقتصادی این خبر را به نقل از مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی منتشر کرد.
• متولی خدمات دهی سرویس های ارزش افزوده کشور مشخص نیست
به گزارش روزنامه ابرار اقتصادی ، با گذشت حدود یک سال از اتمام قرار داد شرکت ارتباطات سیار ایران با سه شرکت ارسال کننده پیامک ها ی انبوه ، هنوز دور جدید مزایده آن برگزار نشده است .
• " لزوم فراگیری بانکداری الکترونیکی و صرفه جویی زیان "
هفته نامه بزرگراه فناوری در گزارشی با عنوان:"لزوم فراگیری بانکداری الکترونیکی و صرفه جویی زیان"، به بررسی وضعیت بانکداری الکترونیکی در کشور پرداخت.
• " بازار چهار فصل فناوری در ایران "
هفته نامه بزرگراه فناوری در گزارشی با عنوان:" بازار چهار فصل فناوری در ایران "، تحولات بازار فناوری کشور را بررسی کرد.
• " شبکه همراه ، عرصه رقابت "
هفته نامه بزرگراه فناوری در مطلبی با عنوان:" شبکه همراه ، عرصه رقابت"، بحث تندتر شدن رقابت میان اپراتورها در شبکه همراه اول را تشریح کرد.
• " برگزاری چهلمین سال سمینار علمی اینترنت"
هفته نامه بزرگراه فناوری برخی اخبار هفته گذشته حوزه ICT را با عناوینی چون:" برگزاری چهلمین سال سمینار علمی اینترنت" ، "وزارت بازرگانی به دنبال قانونمند کردن بازار یابی شبکه ای " ، " تشکیل سندیکای صنعت تولید کنندگان افتا "و"فهرست مصادیق مجرمانه قانون جرایم رایانه ای "، منتشر کرد.
• قیمت اینترنت در ایران 11 برابر ترکیه
هفته نامه " امید جوان " این خبر را به نقل از مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی منتشر کرد .
• افزایش موج نگرانی از پارازیت ها
هفته نامه " امید جوان" نوشت :" اولین بار نیست برای مقابله با شبکه های ماهواره ای پارازیت فرستاده می شود. اما این بار با طولانی شدن پخش پارازیت ها ، نگرانی ها بیش از پیش نسبت به اثرات مضر این امواج بر سلامت جسم و روان ، بالا گرفته است ."
• جولان سیم کارت های بی نام و نشان
به گزارش هفته نامه " عصر ارتباط" ، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هیچ مجوزی برای فروش سیم کارت های مسافری " یونیورسال کارت " ، صادر نکرده است . این سیم کارت ها که مشخص نیست متعلق به کدام اپراتور است و بر اساس چه تعرفه ای به متقاضیان ارایه می شود ، با ممانعت عرضه از سوی رگلاتوری نیز روبرو نشده است".
• یک عضو صاحب نظر
عصر ارتباط در ستون :" نو آمده ها و رفته ها "، محمد کرم پور از مدیران ارشد مجموعه شرکت مخابرات ایران را معرفی کرد.
• حکایت پروانه های بالا دستی
" عصر ارتباط " با اشاره به انتظار پروانه های صادر شده برای صدور اسناد بالا دستی ، نوشت : "این حکایت غریب"
• دوام آورده ایم
" عصر ارتباط " با " محمد حائری شیرازی " مدیر عامل مرکز گسترش فناوری اطلاعات "مگفا" گفت و گو کرد .
• صف تقاضا و تکذیب زیر ساخت
به نوشته " عصر ارتباط" ، شرکت زیر ساخت به عنوان ارایه کننده خدمات ، در تامین نیازهای اولیه شرکت های موجود با محدودیت و تاخیر روبه رو است .
• " انتشار فیلتر شکن جرم است "
" انتشار فیلتر شکن جرم است"، "گلد کوئست هنوز هم غیر قانونی است"، "کارخانجات مخابراتی آنتن های SDR تولید می کند"،"تعداد مشترکان تلفن همراه کشور به 46 میلیون نفر رسید"، "شرکت فناوری بورس به زودی مجوز ثبت نام CA می گیرد"، "جایگاه ایران در تجارت الکترونیکی عقب تر از عراق است"، "بازاریابی هرمی همچنان ممنوع است" و "رقیب مالک مخابرات مدعی شد"، دیگر عناوین این شماره هفته نامه" عصر ارتباط " بود.
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
ایران به نقل از یک شهروند نوشت :
" به جای اینکه دفاتر خدمات الکترونیکی به مردم کمک کنند و کار آنها را تسریع کنند، کار را چند برابر کرده اند. یعنی باید به دفعات هم به دفاتر هم به شهرداری مراجعه کنیم. جدیدا هم برای تشکیل پرونده بازدید و تایید نقشه ها وجهی را می گیرند."
روزنامه جمهوری به نقل از یک شهروند نوشت :
" از اداره پست تقاضا می کنیم نامه های شهری عادی را هم قبول کند ."
۱۳ دی ۱۳۸۸ ۱۲:۴۵
تعداد بازدید : ۲,۱۹۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید