اخبار

چکیده مطالب 88/10/10

چکیده مطالب
• ارایه ADSL از بهمن ماه آغاز می شود
مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران از ارایه پورت اینترنت پرسرعت (ADSL) از ابتدای بهمن ماه در تهران خبر داد.این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های ایران ، اطلاعات ، فناوران ، همبستگی ، تهران امروز ، صبح اقتصاد ، گسترش ، تفاهم ، اقتصاد پویا ، وطن امروز ، جهان صنعت ، ابراراقتصادی و جهان اقتصاد و خبرگزاری های ایرنا و ایسنا این خبررا منعکس شد.
• سازمان تنظیم مقررات باید مدیریت حوزه مخابراتی را انجام دهد
وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات معتقد است سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در آینده نزدیک برای این وزارتخانه محوری‌ترین نقش را دارد و بالطبع باید پایه استراژی محور و برنامه محور داشته باشد. این خبر در روزنامه های دنیای اقتصاد ، فناوران ، اقتصاد پویا ، جهان صنعت و صبح اقتصاد و خبرگزاری های ایرنا و ایسنا منعکس شد .
• تولید نرم‌افزارهای گرافیکی تلفن همراه در کشور تسهیل شد
ایسنا - مخترع ایرانی موفق به ساخت بستری مبتنی بر نرم‌افزار جاوا شد که با بهره‌گیری از آن امکان ساخت نرم‌افزارهای گرافیکی تلفن همراه همانند برنامه نویسی با زبان‌های سطح بالا فراهم می‌شود. ایران ، فناوران ، صبح اقتصاد ، ابراراقتصادی ، تفاهم و ایرانیان روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• اشعه‌‌ گوشی خطرناک‌تر از آنتن تلفن همراه؟
ایسنا - مردم در بعضی از مناطق شایعاتی را درباره خطرناک بودن آنتن‌های تلفن همراه و مضرات آن برای سلامتی انسان مطرح می‌کنند. در حالی که اخیرا یکی از بزرگ‌ترین مطالعات درباره عوارض جانبی فن‌آوری تلفن همراه نشان داد، عوارضی همچون اضطراب، سردرد و خستگی با امواج معمولی منتشر شده از آنتن‌های تلفن همراه ارتباطی ندارند و گاها گفته می‌شود که ممکن است خطر استفاده از تلفن همراه و تشعشعات آن بیش‌تر از آنتن‌های BTS باشد.روزنامه های فناوران ، جهان صنعت ، ابرار اقتصادی ، اقتصاد پویا و ایرانیان این خبررا به چاپ رساندند .
• نخستین کنفرانس ملی دولت همراه در مشهد آغاز به کار کرد
ایرنا - نخستین کنفرانس ملی دولت همراه با پیام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مشهد آغاز به کار کرد. روزنامه های فناوران ، جهان صنعت ، ابرار اقتصادی و خبرگزاری های ایرنا و ایسنا این خبررا منعکس کردند .
• 65 درصد شکایات بر سر دامنه‌های اینترنتی است
ایسنا - عضو اصلی شورای حل اختلاف رسیدگی به جرائم رایانه‌یی و اینترنتی دادگستری استان تهران گفت: هنوز هم بیش‌ترین اختلافات در حوزه اینترنت از نظر نوع و تعداد به اختلاف سردامنه‌ها مربوط است. به این معنی که بیش از 65 درصد اختلافات و دعواها بر سر موضوع دامنه است. روزنامه های دنیای اقتصاد ، جهان اقتصاد ، جهان صنعت و ابرار اقتصادی این خبررا منتشر کردند .
• حمایت مرکز تحقیقات مخابرات از دیتاسنترها
موبنا- مدیر روابط عمومی مرکز تحقیقات مخابرات ایران گفت: این مرکز آماده ارائه خدمات در زمینه طراحی ، راه اندازی و پشتیانی مراکز داده در کشور است. روزنامه های جهان صنعت وابرار اقتصادی این خبررا درج کردند .
• اقدامی برای تولید مشترک گوشی با برندهای معتبر صورت نگرفته است
موبنا- مدیرعامل شرکت کارخانجات مخابراتی ایران گفت: برای مذاکره مجدد و تولید مشترک گوشی با برندهای معتبر تا کنون اقدام خاصی نکرده ایم. روزنامه های دنیای اقتصاد و ابرار اقتصادی این خبررا چاپ کردند .
• مشکل برقراری مکالمه شبکه همراه اول در تهران است
سیتنا - مدیر کل بهینه سازی شبکه ارتباطات سیاراعلام کرد: عمده مشکل برقراری مکالمه شبکه همراه اول در شهرهای بزرگ بخصوص تهران است. روزنامه های اعتماد وفناوران این خبررا منعکس کردند .
• سیستم موبایل بانکینگ پست بانک آماده بهره‌برداری اپراتورهاست
ایسنا - مدیر عامل پست بانک از آماده شدن نهایی سیستم موبایل بانکینگ پست بانک خبر داد و گفت: اپراتورهای تلفن همراه کشور می‌توانند از این سیستم بهره گیرند. صبح اقتصاد و گسترش روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• توسعه شبکه ارتباطات زیرساخت توسط بخش خصوصی
موبنا-مدیرکل مهندسی شبکه و امور استانهای شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: توسعه شبکه ارتباطات زیرساخت در بیشتر مواقع توسط بخش خصوصی انجام می شود. این خبر در روزنامه گسترش منعکس شد .
• بازار لوازم جانبی پرجنب و جوش است
موبنا- برخلاف رکود در بازار تلفن همراه بازار لوازم جانبی این کالای ارتباطی روزهای گرمی را سپری می کند. این خبر در روزنامه ابرار اقتصادی چاپ شد .
• تلاش داریم پرداخت‌های غیرحضوری را به 14 میلیون برسانیم
ایسنا - مشاور ارشد مدیرعامل همراه اول گفت: تلاش داریم پرداخت‌های غیرحضوری را به 14-13 میلیون برسانیم. ولی این کار جز با همکاری نهادهای دیگر امکان‌پذیر نمی‌باشد. ما باید از تجربیات جهان در این زمینه استفاده کنیم. زیرا این حوزه‌ها زمینه‌های توسعه‌ی کشور را فراهم می‌آورد. روزنامه صبح اقتصاد این خبررا چاپ کرد .
• ایجاد آزمایشگاه سرویسهای ارزش افزوده
مهر - رویکرد اول سرویسهایی است که توسط اپراتورها ارائه می شود که به Core (هسته) شبکه مربوط می شود و دیگری سرویسهایی است که به تامین محتوا مرتبط است که توسط شرکتهای بخش خصوصی ارائه می شوند. رورنامه صبح اقتصاد این خبررا منتشر کرد .
• توسعه سه مرکز مخابراتی در تهران
فارس - عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات شهید کلانتری، شهید زارعی و مالک اشتر از دوازدهم آذر ماه آغاز می‌شود. روزنامه کیهان این خبررا به چاپ رساند .
• سمینار علمی چهلمین سال اینترنت برگزار می شود
ایرنا - سمینار علمی چهلمین سال اینترنت 19 دی ماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود. روزنامه فناوران این خبررا منتشر کرد .
• میزان موفقیت برقراری تماس مشترکان همراه اول به 95 درصد رسید
موبنا- مدیرکل بهینه سازی شبکه ارتباطات سیار میزان موفقیت برقراری تماس مشترکان همراه اول را در تهران بین 92 تا 95 درصد عنوان کرد و گفت: این میزان در شهرهای کوچک به 98 درصد هم می رسد. روزنامه خراسان این خبررا چاپ کرد . این خبر روز گذشته نیز در روزنامه خراسان چاپ شده بود .
• به زودی پروانه اپراتور اول پست تهیه و تدوین می شود
سیتنا - ظرف یک ماه آینده پروانه فعالیت اپراتور اول پست تهیه و تدوین می شود. روزنامه ابراراقتصادی این خبررا درج کرد .
• امیدواریم صادرات این حوزه نسبت به سال گذشته کاهش نیابد
ایسنا - رئیس اتحادیه صادرکنندگان نرم‌افزار با بیان اینکه بحران اقتصادی جهان مانع از افزایش صادرات نرم‌افزار ایران شده است، ابراز امیدواری کرد صادرات نرم‌افزار در سال 1388 نسبت به سال گذشته کاهش نیابد. روزنامه فناوران این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در چهار روزنامه منعکس شده بود .
• سیستم اطلاع رسانی سازمانی با پیامک راه اندازی شد
موبنا- مدیر فروش شرکت آتیه داده پرداز از راه اندازی سیستم اطلاع رسانی برای سازمان ها یا واحدهای سازمانی همچون روابط عمومی با عنوان "پیام SMS " خبر داد و گفت: این سیستم برای ارتباط با مشتریان و واحدهای خدمات پس از فروش طراحی شده است که می‌خواهند با جامعه مخاطبین درون و برون سازمان خود در تمامی ساعات شبانه روز تماس مستمر داشته باشند.
• سیمکارت های اعتباری 0919 پرفروشند
موبنا- افزایش تقاضا برای سیمکارت های اعتباری همراه اول باعث شده بازار این سیمکارت ها روزهای گرمی را سپری کند.
• بازار تلفن همراه با کاهش تعرفه سر و سامان می گیرد
موبنا- به گفته مدیرفروش شرکت پارس نیکاتل تا زمانی که تعرفه واردات گوشی به طور منطقی کاهش نیابد،بازار تلفن همراه همچنان آشفته خواهد ماند و حضور فعالان قانونی بیش از گذشته کمرنگ تر خواهد شد.
• فناوری موج میلیمتری و تراهرتز راهگشای پیشرفت صنعت مخابرات است
ایرنا - رییس قطب علمی سیستم های مخابرات رادیویی فرکانس بالا با اشاره به لزوم استفاده از فناوری های پیشرفته در صنعت مخابرات، پرداختن به فناوری موج میلیمتری و تراهرتز را یکی از ضرورت های این صنعت بیان کرد.
• معاون وزیر ارتباطات: باید به سمت فناوریهای نوین گام برداشت
ایرنا _ معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس شورای سیاستگذاری کنفرانس ملی دولت همراه، گفت: شیوه های سنتی کارساز نیست. باید به سوی فناوریهای نوین گام برداریم .
• تغییر در تاریخ برگزاری چهارمین همایش ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات
فارس - شنبه 17 بهمن ماه سال جاری به ‌عنوان تاریخ برگزاری ‌چهارمین همایش ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات اعلام ‌شد. در حالیکه قرار بود 23 دی ماه برگزار شود.
• ارائه مدل مفهومی برای تبدیل دست به تلفن‌همراه
فارس - مدل مفهومی گوشی جدیدی ارایه شده است که شامل یک گیرنده و فرستنده صوتی می‌شود که قابلیت نصب روی انگشتان کاربر را دارد تا فرد بتواند با باز کردن انگشتان خود، به راحتی تماس‌های تلفنی را برقرار کند.
• کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت تشکیل می‌شود
فارس - با تصویب هیات وزیران، کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات و امنیت آن (فاوا) به ریاست وزیر ارتباطات تشکیل می‌شود.
• راه‌اندازی شبکه LAN بندر سجافی در شهرستان هندیجان
ایلنا - شبکه LAN بندر تجاری سجافی در شهرستان هندیجان استان خوزستان راه‌اندازی شد.
• مدیریت های کلان جامعه بر صنعت مخابرات متمرکز است
باشگاه خبرنگاران - نقش مخابرات امروزه بر کسی پوشیده نیست و تمرکز مدیریت های کلان بر روی این صنعت و کاربردهای وسیع آن در حوزه های مختلف است.
• "بازار سیم کارت "
همشهری در مطلبی با عنوان:" بازار سیم کارت"، نوشت: سیم کارت های موجود در بازار تهران بدون تغییر خاص نسبت به هفته گذشته مبادله می شود .
• رگولاتوری باید نقش نظارتی اش را باز مهندسی کند
فناوران در مطلبی به نقل از وزیر ارتباطات اعلام کرد : رگولاتوری باید نقش نظارتی اش را باز مهندسی کند .
• دو قطب جدید در حوزه الکترونیک در دانشگاه امیر کبیر ایجاد می شود
فناوران از ایجاد دو قطب جدید در حوزه الکترونیک در دانشگاه امیر کبیر خبرداد.
• "روان شناسی و آسیب شناسی اینترنت "
اسرار به بررسی مباحث مختلف از جمله رواج استفاده از هرزه نگاری در اینترنت ، روان شناسی اینترنت ، بازداری زدایی در اینترنت و اعتیاد به اینترنت پرداخته است .
• شهر و مفاهیم تازه
سهام عرب زاده در ستون " فناوری اطلاعات " روزنامه تهران امروز نوشت : " شهر الکترونیکی با تکیه بر توانمند های سامانه های اطلاعاتی ، راهکاری بهینه برای مشکلات و معضلات شهری ارایه می دهد و گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات وبه تبع آن جهانی شدن ، کم رنگ شند مرزهای سنتی و از بین رفتن مساحت ها و خلق فضاهای مجازی در قالب الگوی شهر الکترونیک ، اهمیت زیادی پیدا می کند ."
• شهر الکترونیک کجاست
به گزارش تهران امروز، شهر الکترونیک شهری است که اجرای اکثر فعالیت های آن از طریق امکانات مبتنی بر اینترنت و سیستم های الکترونیک امکان پذیر باشد .
• سرمایه گذاری در فضای مجازی حقیقی
به نوشته روزنامه تهران امروز ، برای اینکه بخش خصوصی وارد خدمات الکترونیکی شهری شود ، علاوه بربرنامه ریزی های مدون و مشخص ، ارزیابی اقتصادی نیز مورد نیاز است .
• تهران هوشمند متولد می شود
صادق امیری در گزارش روزنامه تهران امروز، تاثیر شهر الکترونیک بر زندگی شهروندان را بررسی کرد.
• شهر الکترونیک شهروند الکترونیکی
سمانه سادات علوی در تهران امروز ، نوشت :" همواره برای ایجاد تحولات عظیم و بنیاد یعنی چون حرکت به سوی فناوری های نوین و تحقق شهر الکترونیک ، به یک فرایند با تغییر تدریجی نیاز است ."
• پیشگامان ایجاد شهر الکترونیک
به گزارش روزنامه " تهران امروز" ، شهرهای هوشمند درست به اندازه ساخت یک هتل یا شهربازی یا هر فعالیت عمرانی سخت و زمان بر دیگر به مقدماتی نیاز دارد که تحقق شهر هوشمند برون آن غیر ممکن است .
• طعم خوش شدن ها
به نوشته روزنامه تهران امروز ، برای دانستن اثرات مثبت شهر الکترونیک ، کافی است یک یا دوبار قبض هایمان را بدون حضور در بانک بپردازیم.
• ضرورت حذف وابستگی زمانی و مکانی با استفاده از تلفن همراه
به نوشته روزنامه قدس ، در نخستین کنفرانس ملی " دولت همراه " که با پیام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مشهد برگزار شد ، متخصصان و کارشناسان ، جدیدترین تجارب و نظرات علمی خود مبتنی بر تلفن هرماه و راه های شتاب بخشیدن به روند توسعه با استفاده از این فناوری را ارایه کردند.
• باید به تجارب الکترونیک روی آوریم
روزنامه هدف و اقتصاد ، این مطلب را به نقل از رایزن بازرگانی ایران در پاکستان منتشر کرد .
• ابهام در ترکیب هیات مدیره مخابرات
علی طالب زاده در گزارش رونامه جوان ، پرسید :" آیا انتصاب دو عضو هیات مدیره شرکت خصوصی شده ، قانونی است ؟"
• ایرانسل ، کیش و اصفهان حدود 12 میلیون مشترک دارند
روزنامه جوان نوشت: ایرانسل ، کیش و اصفهان حدود 12 میلیون مشترک دارند .
• پارازیت های ماهواره ای به کی مربوطه
روزنامه جهان صنعت در ستون :" چند خط خبر" به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نوشت :" سازمان تنظیم مقررات در آینده نزدیک برای این وزارت ، محوری ترین نقش و عملکرد را خواهد داشت ."
• فعالیت 450 دفتر خدمات بانکی روستایی پست بانک در اصفهان
روزنامه تفاهم این خبر را به نقل از مدیر شعب پست بانک استان اصفهان منتشر کرد .
• قیمت ها در بازار کامپیوتر گم است
اکرم رشیدی در گزارش روزنامه " پول " ، اوضاع بازار رایانه ای را بررسی کرد .
• صف فروش ، سنگین و خرید سبک می شود
به گزارش روزنامه پول ، روز چهار شنبه مخابرات ایران با 3.5 واحد کاهش ، بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص بورس داشت .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه خراسان به نقل از یک شهروند نوشت :
" ایران به لحاظ سرعت اینترنت و سرویس دهی به پیامک و تسهیل استفاده از شبکه های ماهواره ای خصوصا خبری رتبه بالایی دارد . دست وزارت ارتباطات درد نکند . "
۱۳ دی ۱۳۸۸ ۱۲:۴۵
تعداد بازدید : ۱,۷۲۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید