اخبار

در اولین کنفرانس ملی دولت همراه اعلام شد: «همراه اول در دولت همراه بدنبال فراهم سازی زیر ساخت هاست »

در اولین کنفرانس ملی دولت همراه اعلام شد:
 «همراه اول در دولت همراه بدنبال فراهم سازی زیر ساخت هاست »
اولین کنفرانس ملی دولت همراه صبح روز چهارشنبه 9 دی‌ماه در مشهد مقدس آغاز بکار کرد.
به گزارش روابط‌عمومی شرکت ارتباطات‌سیار ایران، در این کنفرانس که با پیام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز بکار کرد، مهندس رسول‌سرائیان مشاور ارشد مدیرعامل همراه‌اول ضمن ایراد سخنرانی، مهمترین وظیفه این شرکت را فراهم سازی زیرساخت‌های دولت همراه دانست و گفت: اولین سرویس مبتنی بر دیتا که همراه‌اول عرضه کرد، سرویس پیامک بود که در سال 1380 راه‌اندازی شد. وی گام بعدی را ارتقاء سیستم به نسل 5/2 و اتصال مراکز استان‌ها و برخی شهرهای بزرگ به سرویس GPRSدانست.
سرائیان اظهار داشت: در دولت همراه ما فقط فراهم سازی زیر ساخت‌ها را بر عهده داریم و البته بدنبال آن هستیم که با مشارکت دولت و بخش‌‌های دیگر به این مهم دست یابیم.
وی افزود: ما به این تجربه رسیده‌ایم که از طرف مردم پتانسیل پذیرش فناوری‌های الکترونیک و همراه وجود دارد. ما از معدود اپراتورهایی هستیم که 16 میلیون‌ مشترک دائمی(Post paid) داریم. در گذشته بسیاری از پرداختها حضوری بود که برای مردم و بانکها وقت‌گیر بود؛ از فروردین ماه سال گذشته که زیر ساخت‌های پرداخت غیرحضوری را مهیا کردیم، بصورت چشم‌گیری مردم استقبال کردند، بطوری که در آخرین دوره پرداخت‌ها، 5/5 میلیون نفر از مشترکان ما صورتحساب خود را بصورت غیرحضوری پرداخت کردند.
سرائیان تصریح کرد: تلاش داریم پرداخت‌های غیرحضوری را به 14-13 میلیون برسانیم، ولی این کار جز با همکاری نهادهای دیگر امکان‌پذیر نمی‌باشد.
وی گفت: ما باید از تجربیات جهان در این زمینه استفاده کنیم. زیرا این حوزه‌ها زمینه‌های توسعه‌ی کشور را فراهم می‌آورد.
گفتنی است در نخستین کنفرانس ملی دولت همراه که به مدت 2 روز در مشهد مقدس برگزار می شود،16 مقاله برتر در خصوص دولت همراه در قالب 4 پنل تخصصی ارائه می شود.
همچنین همزمان با این کنفرانس، نمایشگاهی از دست‌آوردهای شرکت‌های مرتبط با دولت همراه، دایر است که همراه‌اول به همراه همکاران پروژه‌های تحقیقاتی خود (دانشگاه‌های صنعتی شریف، تهران، تربیت مدرس، امیرکبیر و علم و صنعت) در آن حضور دارد.


۱۲ دی ۱۳۸۸ ۱۴:۵۰
روابط‌عمومی شرکت ارتباطات‌سیار ایران |
تعداد بازدید : ۲,۲۹۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید