اخبار

چکیده مطالب 88/10/8

چکیده مطالب
• تعرفه‌های تلفن افزایش می‌یابند؟
ایسنا - مدیر عامل شرکت مخابرات ایران درباره احتمال افزایش قیمت مکالمات تلفن همراه گفت: بحث تعرفه تلفن همراه به نوعی به قیمت‌ پالس وابسته است و باید افزایش آن با کار کارشناسی و بررسی صورت گیرد. ولی طبیعی است که افزایش آن به میزان افزایش تعرفه تلفن ثابت نخواهد بود. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های همشهری ، دنیای اقتصاد ، اقتصاد پویا ، جوان ، ایرانیان ، ابرار اقتصادی ، ابرار، خراسان ، عصر اقتصاد ، صبح اقتصاد ، آفرینش ، فناوران و حمایت به چاپ رسید .
• ارائه صندوق پست الکترونیکی امن
مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد: به‌منظور استفاده کاربردی از پست الکترونیکی که از طریق سامانه iran.ir ارائه می‌شود، این سیستم امن می‌شود. روزنامه های ایران ، عصر اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، فناوران و صبح اقتصاد وخبرگزاری های ایسنا ، ایرنا و موبنا این خبر را منعکس کردند.
• ورود چهارمین اپراتور افغانستان به شبکه رومینگ همراه اول
با پیوستن اتصالات (Etisalat) افغانستان به شبکه همراه اول، تعداد اپراتورهای طرف قرارداد رومینگ بین‌الملل این شرکت به 256 اپراتور رسید. روزنامه های ایران ، عصر اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، گسترش صنعت، راه مردم و کائنات وخبرگزاری های ایسنا و موبنا این خبر را منعکس کردند.
• پهنای باند سرویس درخواستی ‌به انتخاب مودم و میزان پوشش شبکه بستگی دارد
ایسنا - مدیر یکی از اپراتورهای ارائه‌کننده خدمات وایمکس -اینترنت پرسرعت بی‌سیم - گفت: سرویس‌های وایمکس خود را در دیماه سال جاری یعنی تا حدود یک ماه آینده به مشترکان و متقاضیان ارائه می‌دهیم. این خبر در روزنامه های اطلاعات ، ابرار اقتصادی ، عصر اقتصاد ، تفاهم ،صبح اقتصاد و فرهیختگان چاپ شد .
• اولین جلسه شورای رقابت فردا تشکیل می‌شود
فارس - اولین جلسه شورای رقابت پس از گذشت سه ماه از تشکیل این شورا، فردا در ساختمان جدید با بررسی واگذاری بلوک 51 درصدی مخابرات تشکیل می‌شود. ایران ، هدف و اقتصاد ، وطن امروز ، فرهنگ آشتی و آرمان روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• سندیکای صنعت تولید کنندگان امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات تشکیل شد
ایرنا - مدیرکل صنایع برق، الکترونیک وفناوری اطلاعات وزارت صنایع ‌ومعادن از تشکیل سندیکای تولیدکنندگان صنعت "افتا" (امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) با حمایت این وزارتخانه خبر داد. روزنامه های فناوران ، اقتصاد پویا ، مردم سالاری ، ابرار و گسترش این خبررا درج کردند .
• بررسی آیین نامه تعویض اپراتور بدون تغییر شماره مشترک
موبنا- عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار گفت: همراه اول در حال بررسی آیین نامه تعویض اپراتور بدون تغییر شماره تلفن همراه مشترک است. روزنامه های ایران ، ابرار اقتصادی و فناوران این خبررا به چاپ رساندند .
• بازار تلفن همراه تکان می خورد
موبنا- به گفته مدیرعامل شرکت "ارکان ارتباطات همراه" عرضه کننده گوشی های نوکیا در هفته آینده بازار تلفن همراه با افزایش تقاضا روزهای پرجنب و جوشی را تجربه خواهد کرد. روزنامه های فناوران ، دنیای اقتصاد و گسترش این خبررا درج کردند .
• شبکه پیامک تلفن همراه قطع است
ایسنا - سامانه‌ پیام کوتاه تهران که از ساعات ابتدایی روز گذشته (ششم دی‌ماه) دچار اختلال شده امروز هم با مشکلاتی همراه بوده و مشترکان سیم‌کارت‌های همراه اول، تالیا و ایرانسل- ام تی ان، امکان ارسال و دریافت پیامک ندارند. روزنامه اطلاعات و خبرگزاری موبنا این خبر را منعکس کردند .
• هر زایر ایرانی در ایام حج 203 دقیقه با ایران مکالمه داشت
سرپرست تیم اعزامی وزارت ارتباطات در حج گفت: در موسم حج امسال هر زایر ایرانی به طور میانگین 203 دقیقه مکالمه داشته است.روزنامه آرمان وخبرگزاری های ایرنا و موبنا این خبر را منعکس کردند.
• سازمان تنظیم مقررات برای فعالان VOIP پروانه فعالیت صادر کند
موبنا- رییس اسبق سازمان تنظیم مقررات با اشاره به تصمیم شرکت ارتباطات زیرساخت برای برگزاری مجدد مزایده تلفن اینترنتی گفت: سازمان تنظیم مقررات باید برای فعالان VOIP پروانه فعالیت صادر کند و تصمیم گیری برای ارائه این سرویس توسط شرکت ارتباطات زیرساخت و برگزاری مزایده از سوی این شرکت از اصل اشتباه بوده است. این خبر در روزنامه های ابرار اقتصادی و فناوران چاپ شد .
• خط تولید انبوه تجهیزات BTS شرکت کارخانجات مخابراتی ایران افتتاح شد
وزیر کشور هفته گذشته در سومین سفر استانی هیات دولت در شهر شیراز، در مراسم افتتاح خط تولید انبوه تجهیزات BTS نسل 75/2 شرکت کارخانجات مخابراتی ایران گفت: افتتاح این خط تولید، از افتخارات کشور محسوب می‌شود. دولت با سیاست‌های حمایتی خود از جمله ممنوعیت واردات و افزایش تعرفه واردات محصولاتی که در داخل تولید می‌شود، از صنعت داخلی حمایت می‌کند. روزنامه های دنیای اقتصاد و گسترش صنعت این خبررا منتشر کردند . این خبر در چندروز گذشته نیز در 9 رسانه منعکس شده بود .
• توسعه پنج مرکز مخابراتی در تهران و کرج
فارس - عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابراتی شهید عرب سرخی، شهید حق شناس، ولی عصر(عج) و پاسداران در تهران و آیت الله طالقانی (عظیمیه) در کرج از تاریخ هشتم دی ماه آغاز می‌شود. کیهان و راه مردم روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• طرح هدفمندکردن یارانه ها و فناوری اطلاعات لازم و ملزوم یکدیگرند
موبنا- مخبر کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه طرح هدفمندکردن یارانه ها و فناوری اطلاعات لازم و ملزوم یکدیگرند،گفت: تاثیرات طرح تحول اقتصادی در حوزه ICT کاملا مستقیم است. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منعکس کرد .
• بهره برداری از 45 هزار کیلومتر فیبر نوری تا پایان سال
موبنا- معاون شرکت ارتباطات زیر ساخت گفت: بهره برداری از 45 هزار کیلومتر فیبر نوری تا پایان سال به اتمام می رسد. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منتشر کرد .
• امنیت ارتباطات رادیویی در کشور ارتقا یافته است
ایرنا - مدیرکل دفتر نظارت بر سرویس های رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ، گفت: امنیت ارتباطات رادیویی در کشور ارتقا یافته است. روزنامه صبح اقتصاد این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در دو روزنامه منعکس شده بود .
• میزان وجوه اضافه مشترکان اینترنت پرسرعت مشخص شد
ایلنا - مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات ایران اعلام کرد : تنها مشترکین سال 84 به بعد می‌توانند وجوه اضافه اخذ شده بابت اینترنت را دریافت کنند. این خبر در روزنامه صبح اقتصاد چاپ شد . این خبر چند روز پیش نیز دردو روزنامه منعکس شده بود .
• قیمت پهنای باند اینترنت در ایران 11 برابر ترکیه است
تابناک – مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی اعلام کرد : قیمت پهنای باند اینترنت در ایران 11 برابر ترکیه است. روزنامه جمهوری اسلامی این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در روزنامه همشهری چاپ شده بود .
• تقدیر مدیرعامل پست‌بانک ایران از بازنشستگان
بینا- دکتر محمود افضلی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل پست‌بانک ایران با اهداء لوح از 450 نفر از بازنشستگان این بانک تقدیر و تشکر کرد. روزنامه راه مردم این خبررا چاپ کرد . این خبر چند روز پیش نیز در چهارروزنامه منعکس شده بود .
• قیمت پهنای باند در ایران و آثار آن بر بازار خدمات IT
موبنا- روند توسعه کمی و کیفی اینترنت پهن‌باند در کنار کاهش قیمت‌های آن در جهان نشان از اهمیت یافتن این فناوری در توسعه همه‌جانبه کشورها دارد.
• 15سایت BTS در تهران مورد استفاده مشترک اپراتورها قرار گرفت
موبنا- مدیرکل بهینه سازی شبکه همراه اول گفت: تاکنون 15 سایت BTS تلفن همراه در تهران برای حفظ بافت شهری مورد استفاده مشترک اپراتورهای تلفن همراه قرار گرفته است.
• نگاهی به وضعیت بازار سیمکارت
موبنا- سیمکارت های موجود در تهران بعد از چند روز تعطیلی همانند گذشته به خریدوفروش رسید.
• گوشی های پرفروش ال جی در بازار امروز تهران
موبنا- گوشی های KT610 و KS360 ال جی به عنوان گوشی های پرفروش این برند در بازار تلفن همراه معرفی شدند.
• معرفی گوشی x3 نوکیا
موبنا- گوشی x3 نوکیا که از ماه سپتامبر سال 2009 میلادی وارد بازار تلفن همراه شده به تازگی وارد بازار تلفن همراه تهران شده است.
• به زودی پروانه اپراتور اول پست تهیه و تدوین می شود
سیتنا - ظرف یک ماه آینده پروانه فعالیت اپراتور اول پست تهیه و تدوین می شود.
• بهره‌برداری از شش سایت بی.تی.اس تلفن همراه در دورود و کوهدشت آغاز شد
فارس - بهره‌برداری از شش سایت bts تلفن همراه در دورود و کوهدشت و اهدای بیش از 35 هزار سی سی خون توسط مردم بروجرد از جمله مهم‌ترین عناوین اخبار کوتاه امروز لرستان است.
• ضریب نفوذ اینترنت در کره جنوبی به 3/77 درصد رسید
ایرنا - کره جنوبی با داشتن 37 میلیون و 500 هزار کاربر، ضریب نفوذ اینترنت خود را به 3/77 درصد رساند.
• " شرکت های بازاریابی شبکه ای ساماندهی می شوند "
روزنامه ایران در گزارشی با عنوان :" شرکت های بازاریابی شبکه ای ساماندهی می شوند " به قلم فرشته رفیعی به بررسی وضعیت فعالیت شرکت های هرمی در کشور پرداخت.
• " هیات مدیره در سایه نداریم "
روزنامه دنیای اقتصاد، بخش پایانی میزگرد این روزنامه و اعضای هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای را منتشر کرد .
• نسل جدید ماهواره ملی دهه فجر " طلوع " می کند
روزنامه فناوران به نقل از وزیر دفاع نوشت:" نسل جدید ماهواره ملی دهه فجر طلوع می کند" .
• پست از پرداخت طلب میلیاردی دفاتر خدمات ارتباطی طفره می رود
روزنامه فناوران به نقل از نایب رییس کانون کشوری دفاتر خدمات پیشخوان نوشت:" پست از پرداخت طلب میلیاردی دفاتر خدمات ارتباطی طفره می رود" .
• " دستور العمل نحوه صدور مجوز و نظارت بر فعالیت بازاریابی شبکه ای "
روزنامه فناوران به تشریح دستور العمل نحوه صدور مجز و نظارت بر فعالیت بازاریابی شبکه ای پرداخت .
• "پرونده مخابرات روی میز شورای رقابت"
"آرزو تکتاز" در گزارش روزنامه تهران امروز ، توضیحات جمشید پژویان رییس شورای رقابت دربتره بزرگترین معامله تاریخ بورس ایرانه را منتشر کرد.
• "دو میلیون از کاربران ایرانی به اینترنت معتادند"
"زهره غفاری پور" در گزارش روزنامه ابرار اقتصادی با اشاره به اینکه 60درصد وقت کاربران اینترنت در ایران صرف گفت و گو می شود ، نوشت : "بر اساس پژوهش های صورت گرفته ، پنج تا ده درصد کاربران اینترنت در ایران مبتلا به اعتیاد اینترنتی هستند."
• "ادامه ثبات در بازار سیمکارت"
روزنامه گسترش صنعت به نقل از دست اندرکاران بازار نوشت :" بهای تمام سیمکارت های دایمی و اعتباری همراه اول ، تالیا و ایرانسل در بازار تهران ثابت ماند."
• "تقدیر از طرح کلان فناوری ارتباطات و اطلاعات سازمان فاوا شهرداری اصفهان"
به گزارش روزنامه هدف و اقتصاد به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای روابط عمومی شهرداری اصفهان ، در چهارمین جشنواره پژوهش های شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها ، از طرح کلان فناوری ارتباطات و اطلاعات سازمان فاوا شهرداری اصفهان تقدیر شد.
• "توصیه ایمنی به مشترکان همراه اول"
ضمیمه دانشگاه روزنامه فرهیختگان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران به مشترکان تلفن همراه اول که عازم خارج از کشور هستند ، توصیه کرد در حفظ و نگهداری سیم کارت و گوشی خود حداکثر دقت لازم را به عمل آورده و آن را در اختیار افراد نا آشنا قرار ندهند.
• "از واردات صنایع مخابراتی بی نیاز می شویم"
روزنامه تفاهم به نقل از سرپرست ویژه اقتصادی شیراز نوشت : " مناطق ویژه اقتصادی ایران از مزایای بی شماری برخوردارهستند و نیازی به حذف مالیات و عوارض این مناطق نیست".
• "ضریب ایمنی پایین سایت های ایرانی در برابر خرابکاری"
روزنامه قدس به نقل از شبکه فناوری و اطلاعات ایران نوشت: " شواهد و آمار ها نشان می دهد ضریب ایمنی سایت های ایرانی در مقابل عملیات خرابکارانه بسیار پایین است . همین امر سبب شده نام ایران در میان 50 کشور هک سایتها قرار گیرد.
• "نگاهی گذرا به تاریخچه گوگان"
مهندس محمد حسین منافی رییس شورای استان آذرایجان شرقی و دانشگاه آزاد گوگان در گزارش روزنامه ابتکار ، تاریخچه تلگراف و تلفن را در گوگان تشریح کرد. • "کپی رایت از منظر حقوقی"
دکتر علیرضا مسعودی در گزارش ویژه روزنامه عصر اقتصاد ، نوشت : حقوق مالکیت های معنوی ( یا فکری ) در صدد حمایت از حاصل فکر ، اندیشه ، ابداع و ابتکار انسان است .مسایلی که در ظاهر با معیار های مادی قابل اندازه گیری نیست.
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه کیهان به نقل از یک مشترک نوشت :
" در تاریخ 20/7/88 در مخابرات اندیشه با پرداخت مبلغ 52 هزار تومان برای خط تلفن ثابت ثبت نام کردم . قرار بود بعد از گذشت ده روز آن را وصل کنند . الان سه ماه گذشته خبری نشده است . "
روزنامه خراسان به نقل از یک مشترک نوشت :
" چرا نمی توان از همراه اول به خط ایرانسل پیامک فرستاد ؟"
روزنامه اعتماد به نقل از یک شهروند نوشت :
" می خواستم بپرسم چرا ایمیل ها و سایت های مختلف قطع هستند ؟ بالاخره به جز کارهای سیاسی کارهای روزمره غیر سیاسی دیگر هم وجود دارد که باید انجام داده شود . ما مردمی که اهل سیاست نیستیم چه گناهی کرده ایم .؟ "
۱۳ دی ۱۳۸۸ ۱۲:۴۴
تعداد بازدید : ۲,۰۳۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید