اخبار

چکیده مطالب 88/10/3

• کلاهبرداری با عنوان نماینده ایرانسل
دو کلاهبردار با استخدام 12 منشی و شش پیک موتوری اقدام به فروش سیم کارت های اعتباری ایرانسل به عنوان نمایندگی می کردند . این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های جام جم ، همشهری ، آرمان ، وطن امروز ، حمایت ، تهران امروز ، فرهیختگان ، آفتاب یزد ، اسرار ، سیاست روز ، جوان ، ابتکار ، فرهنگ آشتی و ایرانیان به چاپ رسید .
• کارخانجات مخابراتی ایران به فن‌آوری تولید BTS دست یافت
خط تولید انبوه تجهیزات BTS در محل کارخانجات مخابراتی ایران با حضور وزیر کشور در شیراز افتتاح شد و آغاز به کار کرد. این خبر در روزنامه های ابرار اقتصادی ، جهان صنعت ، صبح اقتصاد ، گسترش و سیاست روزبه چاپ رسید . این خبر در خبرگزاری های ایسنا و ایلنا نیز چاپ شد .
• سازمان تنظیم مقررات چگونه بر اپراتورها نظارت می‌کند؟
ایسنا - اپراتورهای برنده مزایده وایمکس تجهیزات خود را نصب کرده و معاونت نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در حال انجام بررسی‌های لازم تجهیزات برای تطابق آن‌ها با استانداردهای لازم برای ارائه سرویسی با کیفیت بهتر است. عصر اقتصاد ، پول ، اعتماد ، جهان صنعت و ابرار اقتصادی روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• تعرفه سرویس MMS تغییر نمی کند
موبنا - عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران با بیان اینکه سرویس MMS همراه اول در مراکز تمامی استان ها فعال است، گفت: تعرفه سرویس MMS تغییر نمی کند. این خبر در روزنامه های ایران ، دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، خراسان و جوان درج شد .
• هیئت مدیره مخابرات قبل از فوت مالک بلوک سهام مخابرات تعیین شده بود
مهر - مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات با اشاره به فوت ناگهانی خریدار و مالک بلوک مدیریتی سهام شرکت مخابرات ایران گفت: اعضای هیئت مدیره مخابرات قبل فوت ناگهانی مدیرعامل شرکت توسعه اعتماد مبین معرفی شده بودند. روزنامه های ایران ، همشهری ، دنیای اقتصاد ، هدف و اقتصاد و وطن امروز این خبرراچاپ کردند .
• "110 کیلومتر به شبکه فیبر نوری تهران افزوده می شود "
مهر – مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک اعلام کرد : 110 کیلومتر فیبر نوری جدید تا پایان سال در تهران ایجاد می شود . روزنامه های همشهری ، جهان صنعت ، اطلاعات ( صبح ) ، اسرار و فرهنگ آشتی این خبررا منعکس کردند .
• خطوط سرویس های تلفن ثابت، سیار و اینترنت یکپارچه می شود
عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: با اجرای طرح شبکه های نسل جدید (NGN) مشترکان به جای استفاده از چند خط ارتباطی و مخابراتی، تنها با یک خط ارتباطی، سرویس های تلفن ثابت، تلفن همراه و دیتا(اینترنت) را یکجا و بصورت متمرکز دریافت می کنند. روزنامه های اطلاعات عصر ، ابرار اقتصادی ،جهان صنعت و صبح اقتصاد این خبررا منعکس کردند . این خبر روز گذشته نیز در هشت رسانه منعکس شده بود .
• تقدیر مدیرعامل پست‌بانک ایران از بازنشستگان
بینا- دکتر محمود افضلی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل پست‌بانک ایران با اهداء لوح از 450 نفر از بازنشستگان این بانک تقدیر و تشکر کرد. روزنامه های جهان اقتصاد ، عصر اقتصاد و تفاهم این خبررا منتشر کردند .
• سایت های جدید جایگزین سایت های قدیمی می شوند
موبنا- معاون شرکت ارتباطات سیار از جایگزین کردن سایت های جدید با سایت های قدیمی در شبکه همراه اول خبر داد. ابرار اقتصادی و جهان صنعت روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبرپرداختند .
• تصویب تشکیل گروه کاری مدیریت بلایای طبیعی در اجلاس APT
موبنا- سرپرست دفتر امور بین الملل گفت:به پیشنهاد ایران، تشکیل گروه کاری در خصوص مدیریت بلایای طبیعی به اتفاق آراء به تصویب سی و سومین اجلاس کمیته مدیریتی APT رسید. روزنامه های ابرار اقتصادی و پول این خبررا درج کردند .
• میزان وجوه اضافه مشترکان اینترنت پرسرعت مشخص شد
ایلنا - تنها مشترکین سال 84 به بعد می‌توانند وجوه اضافه اخذ شده بابت اینترنت را دریافت کنند. این خبر در روزنامه های دنیای اقتصاد و پول درج شد .
• توسعه پنج مرکز مخابرات در تهران و کرج
فارس - عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات مالک اشتر، امامت، استقلال و اشرفی اصفهانی در تهران و دکتر حسابی در کرج از هفتم دی ماه آغاز می شود. کیهان و اطلاعات ( صبح ) روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• آینده‌نگری در خرید تجهیزات مخابرات
ایسنا - به گفته معاون نظارت و مدیریت شبکه شرکت ارتباطات سیار ایران برای ورود به تکنولوژی 3G باید ساختار شبکه را طوری طراحی کنیم که به جابه‌جایی یا تعویض تجهیزات نیاز نداشته باشیم و امکانات اولیه هم برای ورود به نسل سوم تلفن همراه وجود داشته باشد. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا درج کرد .
• صدور کارت ملی به دفاتر خدمات بخش خصوصی واگذار می شود
ایرنا - رییس کانون صنفی دفاتر پیشخوان دولت اعلام کرد : خدمات ثبت احوال مانند صدور کارت ملی ، تغییر نام و غیره به دفاتر خدمات پیشخوان دولت واگذار می شود . روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منتشر کرد .
• تصویب دستور العمل مواد 21، 22 و 23 قانون جرایم رایانه ای
ایسنا – دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مرجمانه از تصویب دستورالعمل مربوط به مواد 21، 22و 23 قانون جرایم رایانه ای در جلسات چند ماه گذشته این کارگروه در دادستانی کل کشور خبر داد . روزنامه حمایت این خبررا منعکس کرد .
• میزان موفقیت کشور در کشف جرائم رایانه ای افزایش یافته است
سیتنا - با توجه به راهکارهای اتخاذ شده میزان موفقیت کشور در کشف جرایم رایانه ای افزایش یافته است.روزنامه ابرار اقتصادی این خبر را چاپ کرد .
• اعلام آمادگی مجلس برای وضع قوانین رایانه‌ای
ایلنا - سطح پایین سواد جامعه و سواد دیجیتالی مدیران، عدم اعتماد به فناوری اطلاعات نیز از جمله چالش‌های فرهنگی اجتماعی در زمینه‌های چالش‌های IT است. روزنامه پول این خبررا چاپ کرد .
• ضریب نفوذ اینترنت در کشور بالا نیست
ایسنا – معاون آموزش دفتر توسعه وبلاگ های دینی اعلام کرد : ضریب نفوذ اینترنت در کشور بالا نیست . روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا چاپ کرد .
• نگاهی بر مزیت‌های ایجاد مرکز داده ملی
ایسنا - با وجود دیتاسنتر ملی هنگام بروز مشکلات پیش‌بینی نشده در ورودی‌های ارتباطی اصلی کشور، این امکان برای کاربران ایرانی وجود خواهد داشت که حداقل سایت‌های فارسی و ایرانی را به‌راحتی مشاهده کنند. چراکه عملا نیازی به اتصال به شبکه اصلی اینترنت وجود ندارد. بر همین اساس پروژه مرکز داده ملی شرکت ارتباطات زیرساخت در راستای یکپارچه‌سازی و توسعه دولت الکترونیکی در کشور تعریف شده و با استفاده از تکنولوژی‌های فنی، تئوری مدل‌های کسب و کار مبتنی بر راهبردهای مربوطه در حوزه ارتباطات و مخابرات اجرا خواهد شد. روزنامه اطلاعات این خبررا به چاپ رساند . این خبر چند روز پیش نیز در روزنامه ابرار اقتصادی درج شده بود .
• سازمان نیافتگی در پیوند با فناوری اطلاعات چالش اصلی توسعه سازمانها
موبنا- گزارش جدید رصد و دیده بانی السیتکس از رفتارهای سازمانی نشان می دهد که چالش اصلی توسعه سازمانها در دو سال گذشته کمبود اخلاق حرفه ای در کار گروهی و سازمان نیافتگی در پیوند با فناوری اطلاعات برای تولید دانش است.
• شرکت مخابرات متوقف می شود
بورس نیوز - با اتفاقات روی داده در مورد شرکت مخابرات و همچنین مطرح شدن حکم دادگاه مبنی بر ابطال واگذاری بلوک فولاد خوزستان اعتماد بازار نسبت به عرضه سهام سایر شرکتهای در صف واگذاری با کاهشی نسبی روبرو شده است.
• در انتظار 3G
موبنا- 3G نسل جدید شبکه تلفن‌همراه با رویکرد مالتی مدیا است. بر خلاف GSM که نسلی برای انتقال صدا و اطلاعات است، نسل جدید تلفن‌همراه سرعت بالا برای انتقال مالتی مدیا را فراهم می‌سازد.
• تغییر فصل بها سیمکارت را تغییر نداد
موبنا- بهای سیمکارت های تلفن همراه در آستانه فصل جدید باز هم تغییر نکرد.
• وزیر ارتباطات: فعالیت مسوولان باید بر اساس برنامه ریزی باشد
ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نماینده دولت دراستان فارس گفت: فعالیت های تمامی مسوولان باید بر مبنای برنامه ریزی و قانون مداری به عنوان اصل اساسی انجام شود.
• سیستم‌های مخابراتی باید نیازهای خود را در داخل تولید کنند
فارس - وزیر کشور گفت: سیستم‌های مخابراتی باید به آن درجه از توسعه برسند که تمام ابزار و تجهیزات مورد نیاز خود را در داخل کشور تولید کنند.
• پست خوزستان، نرم‌افزار امضای الکترونیکی را راه‌اندازی کرد
ایلنا - راه‌اندازی نرم‌افزار امضای الکترونیکی پست خوزستان به نوعی جایگزین قبض دوم در سرویس پیشتاز و نمایشگر امضای اخذ شده به وسیله دستگاه‌های PDA از شخص گیرنده و ارسال آن روی شبکه رهگیری پست پیشتاز شده است.
• باسمنج به کد مخابراتی تبریز پیوست
فارس - نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی از تصویب نهایی حذف کد مخابراتی شهر باسمنج و ابلاغ آن خبر داد.
• دولت باید با حمایت خود از به چالش افتادن صنایع جلوگیری کند
فارس- مدیر عامل کارخانجات مخابراتی شیراز گفت: دولت باید با حمایت خود از به چالش افتادن صنایع جلوگیری کند.
• " اینترنت گران به نفع کیست ؟"
روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان:" اینترنت گران به نفع کیست ؟" به بررسی موضوع قیمت گذاری خدمات اینترنتی در ایران پرداخت.
• " تعدیل 9 درصدی سود اخابر "
روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: پیش بینی سود مخابرات ایران با تعدیل مثبت مواجه شد .
• " ورود ناموفق مدل های جدید به بازار لپ تاپ "
روزنامه دنیای اقتصاد موضوع ورود ناموفق مدل های جدید به بازار لپ تاپ را بررسی کرد.
• " شاخص ، 13 واحد کاهش یافت "
روزنامه همشهری نقش شرکت مخابرات در نزول شاخص بورس را بررسی کرد.
• مخابرات یزد زمینه کیفیت نگهداری ارتباطات زیر ساخت اول شد
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: مخابرات یزد زمینه کیفیت نگهداری ارتباطات زیر ساخت اول شد.
• افتتاح و بهره برداری از 70 طرح مخابراتی در استان مرکزی
روزنامه جمهوری اسلامی از افتتاح و بهره برداری از 70 طرح مخابراتی در استان مرکزی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.
• " اتصال 1300 سازمان و اداره اردبیل به شبکه دولت الکترونیک "
روزنامه اطلاعات در مطلبی از اتصال 1300 سازمان و اداره اردبیل به شبکه دولت الکترونیک خبر داد .
• تحقق دولت الکترونیک با اعتماد سازی مسولان به فناوری اطلاعات
روزنامه پول به نقل از رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت:" از مسایل تحقق دولت الکترونیک در کشور، فرهنگ سازی و اعتماد سازی مسوولان به حوزه فناوری اطلاعات است."
• دانشگاه ها به دولت الکترونیک نمی پردازند
روزنامه پول به نقل از مدیر فناوری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری یکی از مشکلات تحقق دولت الکترونیک را نپرداختن دانشگاه ها به مبحث، تحت قالب آموزشی یا دروس مدون ، ذکر کرد.
• سیمکارت رند هم خریدار ندارد
روزنامه گسترش صنعت به نقل از فعالان بازار نوشت:" از اوایل سال جاری تا کنون بازار سیمکارت های دایمی همراه اول بویژه شماره های رند به دلیل نبود تقاضای چندان ، روزهای بی رونقی را سپری می کند ."
• انحصار و قاچاق ؛ دو پیامد تعرفه های بالا در اقتصاد
علی طالب زاده در گزارش روزنامه جوان نوشت:" تعرفه ، عامل افت کیفی ، انحصار و قاچاق شده و از آن مهمتر در بازار انحصاری مرهمی است بر زخم ضعف مدیریت دولتی در صنایع ."
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه کیهان به نقل از یک شهروند نوشت :
" کارمند شرکتی مخابرات در شهرستان تنکابن هستم. از وقتی که شرکت واگذار شده ثبات کاری ما کارمندان نیز از بین نرفته است. در حال حاضر با ما قرار داد یک ماهه می بندند. خدا شاهد است هر صبح که سر کار می آییم نگران می شویم فردا سر کار نباشیم. بنویسید این نگرانی و عدم ثبات کاری کارمندان شرکتی مخابرات را حل کنند و آرامش را به خانواده های ما برگردانند."
روزنامه جمهوری به نقل از یک شهروند نوشت :
" ما جمعی از کارکنان قرار دادی ( شرکتی ) شرکت مخابرات استان قم هستیم . سامان بخشیدن به نیروی شرکتی ادرات یکی از شعارهای انتخاباتی آقای احمدی نژاد بود. براین اساس امیدوار شدیم تا ساماندهی شویم. تا اینکه دولت بخشنامه ای را به ادارت ارسال کرد. ‌لیکن در میانه راه مدیران شرکت به بهانه اجرای اصل 44 قانون اساسی ما تمام مدارک پرسنل شرکتی را بایگانی کردند و اعلام نمودند : مخابرات در حال خصوصی سازی است ."
روزنامه جام جم به نقل از یک شهروند نوشت :
"از شرکت مخابرات منطقه بعثت در خواست راه اندازی شبکه ADSL دارم."
روزنامه اطلاعات به نقل از یک شهروند نوشت :
" میلیون ها ایرانی هنگام خرید امتیاز تلفن مبالغی را بابت ودیعه به شرکت مخابرات پرداختند . حال که قرار است این شرکت خصوصی شود، دولت باید شرکت مخابرات را به استرداد ودیعه های مردم ، ملزم سازد . "
روزنامه اقتصاد پویا به نقل از یک مشترک نوشت :
" چند ماه پیش قبض تلفن ثابت را از طریق تلفنبانک پرداخت کردم. اما در عین ناباوری دوباره مبلغ دفعه پیش که پرداخت کرده بودم روی قبض درج شده بود. حال باید چه کرد که این مشکل رفع شود ؟ برخی از دوستان پیشنهاد دادند به مرکز مخابرات منطقه مراجعه کنم. ولی اگر وقت داشتم به مرکز مخابرات محل بروم دیگر چه نیازی به تلفنبانک بود؟ خواهشمندم زمینه های پرداخت تلفنبانک را مجهزتر کنید."
روزنامه رسالت به نقل از یک شهروند نوشت :
" عده ای می گویند پارازیت های ماهواره ای موجب عقیم شدن مردان می شود و مشکلاتی را هم برای دختران ایجاد می کند. چنانچه این موضوع صحت دارد، مسوولان نباید دست روی دست بگذارند و شاهد بی تفاوتی برخی ها باشند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم که خواهان رفع این مشکل هستند. پس چرا هیچ اقدامی برای رفع نگرانی مردم نمی کنند؟"
روزنامه خراسان به نقل از چند شهروند نوشت :
-" از خط ایرانسل با 118 تماس گرفتم. بعد از پایان تماس دیدم 130 تومان از شارژم کم شده. در حالی که تلفن های اضطراری رایگان است ! اسم این کار چیست؟ "
-" وزیر محترم بهداشت مطمئن باشند روزی به خاطر سکوت در مورد انتشار پارازیت که سلامتی مردم را به خطر می اندازد باید پاسخگو باشند."
- " پشت فرمان، همه اش دست انداز. بانک، ارتباط نداریم. عابر بانک، با عرض پوزش. موبایل، آنتن ندارد. تلفن کارتی، کارت غیر مجاز می باشد. ادارات، برو فردا بیا. به خدا خسته شدم."۷ دی ۱۳۸۸ ۱۶:۱۴
تعداد بازدید : ۲,۸۰۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید