اخبار

چکیده مطالب 88/10/2

• تعدیل مثبت سود سهام در مجمع مخابراتی استانی شرکت مخابرات ایران تصویب شد
تعدیل مثبت سود سهام ،در نخستین جلسه مجمع مخابراتی استانی شرکت مخابرات ایران پس از خصوصی سازی، مورد تصویب اعضا قرار گرفت. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های همشهری ، دنیای اقتصاد ، اعتماد ،فناوران ، صبح اقتصاد ، ابراراقتصادی ، جوان و هدف و اقتصاد این خبررا به چاپ رساندند . خبرگزاری های ایرنا ،‌ ایسنا و سیتنا نیز این خبر را منعکس کردند.
• فراخوان تبلیغات در 118 به زودی منشر می شود
مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران گفت: به زودی فراخوان تبلیغات در 118 به منظور فراهم آوردن امکان تبلیغات پس از اعلام شماره برای متقاضیان، منتشر می شود. این خبر در روزنامه های ایران ، کیهان ، دنیای اقتصاد ، صبح اقتصاد ،اقتصاد پویا ، پول و فناوران درج شد . خبرگزاری های ایرنا ، ایسنا و موبنا نیزاین خبر را منعکس کردند.
• خطوط سرویس های تلفن ثابت، سیار و اینترنت یکپارچه می شود
عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: با اجرای طرح شبکه های نسل جدید (NGN) مشترکان به جای استفاده از چند خط ارتباطی و مخابراتی، تنها با یک خط ارتباطی، سرویس های تلفن ثابت، تلفن همراه و دیتا(اینترنت) را یکجا و بصورت متمرکز دریافت می کنند. روزنامه های اطلاعات ، دنیای اقتصاد ، پول ، تفاهم ، اسرار و ابرار این خبررا منتشر کردند . خبرگزاری های ایرنا ، ایسنا و ایلنا این خبر را منعکس کردند.
• مدل مرجع معماری سازمانی برای بنگاه‌های مخابراتی
مدل مرجع معماری سازمانی بنگاه‌های مخابراتی با هدف ارائه مدلی مرجع برای طراحی و پیاده‌سازی معماری سازمانی شرکت‌ها و اپراتورهای مخابراتی در مرکز تحقیقات مخابرات ایران تهیه گردیده است. روزنامه های فناوران ، جهان صنعت ، اقتصاد پویا ، پول ، اسرار و خبرگزاری های ایسنا ، موبنا ، مهر و ایلنا این خبر را منعکس کردند.
• وجوه اضافه اخذ شده از مشترکان اینترنت پرسرعت مسترد می‌شود
فارس- مدیر عامل شرکت مخابرات ایران تاکید کرد: مابه‌التفاوت قیمت سیم مسی به مشترکان اینترنت پرسرعت پرداخت می‌شود و مشترکان از این بابت نگران نباشند. روزنامه های جهان صنعت ، صبح اقتصاد ، اقتصاد پویا ، خراسان ، فناوران ، پول و زمان این خبررا درج کردند .
• مدیر سابق روابط عمومی تالیا ، مشاور وزیر و مدیر کل روابط عمومی وزارت صنایع شد
با صدور حکمی از سوی وزیر صنایع و معادن،"ابوالفضل شاکری " که پیش از این مدیر روابط عمومی تالیا بود ، به عنوان "مشاور وزیر و مدیرکل روابط عمومی وزارت صنایع و معادن" منصوب شد. روزنامه های اعتماد ، حمایت ، جوان ، اقتصاد پویا ، صبح اقتصاد ، کائنات و ابتکار این خبررا منتشر کردند . این خبر روز گذشته نیز در 34 رسانه منعکس شده بود .
• وصل مجدد خطوط همراه اول یک ساعت پس از پرداخت بدهی
فارس- مدیرکل مشترکان و متقاضیان شرکت ارتباطات سیار گفت: موضوعی به نام پرداخت بدهی قبل و بعد از ساعت 11 برای وصل مجدد خطوط وجود ندارد و یک ساعت پس از پرداخت بدهی و مراجعه به دفاتر خدماتی، سیم کارت مجدداً فعال می‌شود. جام جم ، اقتصاد پویا ، خراسان ، کائنات و ابتکار روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• توسعه مسیرهای پشتیبان برای جلوگیری ازقطعی شبکه/ جزئیات قراردادفالکون
مهر - معاونت طرح و توسعه شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به ایجاد مسیرهای پشتیبان برای جلوگیری از قطعی کابلهای دریایی گفت: ایران به جز پاکستان با کلیه کشورهای همسایه فیبر ارتباطی دارد. مذاکراتی نیز برای ایجاد ارتباط با کشورهای حوزه خلیج فارس در حال انجام است. این خبر در روزنامه های همشهری ، صبح اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، اقتصاد پویا و پول چاپ شد .
• تقدیر دانشگاه‌های تهران و صنعتی شریف از مرکز تحقیقات مخابرات
ایلنا - دراین نمایشگاه پروژه‌هایی از قبیل سیستم تعیین موقعیتITRC-RWR مبتنی بر RFID در شبکه WLAN، سامانه پردازش و بازیابی اطلاعات فارسی در وب و طرح(آپا) در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.روزنامه های فناوران ، ابرار اقتصادی و خبرگزاری های موبنا و ایلنا این خبررا منعکس کردند .
• پرداخت با تلفن همراه روی بستر GPRS فعال می شود
موبنا- معاون شرکت ارتباطات سیار از اجرای طرح موبایل پیمنت همراه اول روی بسترهای SMS ، GPRS و USSD بزودی خبر داد و گفت: سامانه پرداخت از طریق تلفن همراه ، توسط همراه اول به وجود آمده و مذاکره با بانک های مختلف برای برقراری این ارتباط در حال انجام است. دنیای اقتصاد ، فناوران و ابرار اقتصادی روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• سوییچ ملی کشور ظرفیت پوشش هفت میلیون تراکنش را دارد
بررسی عملکرد سوئیچ ملی (شتاب) مشخص می‌کندکه آنچه امروزبه عنوان اشکال در سیستم شتاب یا ظرفیت محدود آن در پوشش تراکنش‌ها یاد می‌شود تا حدود زیادی ناشی از تحلیل‌های نادرست درتعمیم کاستی‌های سوییچ‌های عضو به شتاب است. روزنامه های فناوران ، ابراراقتصادی و خبرگزاری های موبنا و ایلنا این خبررا منعکس کنند .
• مرکز پژوهش‌های مجلس در مورد نشرهای الکترونیک گزارش داد
ایلنا - معیارها و ضوابط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص اعطای مجوز فعالیت به متقاضیان تاسیس خبرگزاری‌ در فضای وب می‌بایستی شفاف و رسا شود. ضمن آن‌که مشمول شدن خبرگزاری‌ها به احکام مقرر در قانون مطبوعات، همچنان محل اشکال است. دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی و فناوران روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• دانشگاهها پرداخت هزینه های بهره برداری از فیبر نوری را ندارند
مهر - معاون پژوهشی دانشگاه بیرجند گفت: شرکت مخابرات فیبر نوری رایگان به دانشگاهها ارائه کرده است. اما در مقابل هزینه های بهره برداری را اخذ می کند. این امر هزینه های زیادی را بر دانشگاهها تحمیل کرده که بعضا از عهده پرداخت خارج است. روزنامه های همشهری ، دنیای اقتصاد و ابرار اقتصادی این خبررا منعکس کردند .
• امکان انتقال همزمان پنج میلیون و 200 هزار مکالمه تلفنی فراهم شد
موبنا- مجری پروژه سیستم های انتقال نوری مرکز تحقیقات مخابرات ایران با اشاره به بومی سازی سیستم های CWDM و DWDM توسط متخصصان این مرکز، گفت: این تجهیزات که برای ارتباط بین شهرها و کدهای مختلف شبکه داخل شهری قابل استفاده است، امکان انتقال همزمان پنج میلیون و 200 هزار مکالمه را از طریق یک زوج تار نوری فراهم می کند. روزنامه های صبح اقتصاد و ابرار اقتصادی این خبررا منعکس کردند .
• مذاکره نیمه هادی عماد با سازندگان صاحب نام برای تولید گوشی
موبنا – معاون سازمان گسترش و نوسازی گفت : شرکت نیمه هادی عماد برای تولید گوشی تلفن همراه در حال مذاکره با سازندگان صاحب نام است .روزنامه فناوران این خبررا چاپ کرد .
• پین کد سیمکارت خود را در خارج از کشور فعال کنید
موبنا- فعال سازی PIN CODE سیم کارت و قفل رمز دار گوشی سو استفاده های احتمالی در صورت سرقت یا مفقودی تلفن را کاهش و در صورت خاموش نمودن تلفن همراه در مکان های شلوغ احتمال سواستفاده از تلفن را در صورت مفقودی به حداقل می رساند. روزنامه خراسان این خبررا درج کرد . این خبر روز گذشته نیز در روزنامه همبستگی درج شده بود .
• هنوز نتوانستیم هیچ سایتی را با تالیا به اشتراک بگذاریم.
سیتنا - معاون فنی شرکت ایرانسل اظهار داشت: بحث سایت شرینگ را از طریق شرکت ارتباط مشترک شهر دنبال می کنیم . روزنامه فناوران این خبررا چاپ کرد . • ارائه یک سرویس یکپارچه مرکز داده در سراسر کشور
ایسنا - به گفته معاون بازاریابی و امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار ایران با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده سیستم‌های جدیدی تعبیه کردیم که سامانه جدید 09990 به ما امکان می‌دهد در هشت ST (مراکز مخابراتی کشور) در سطح کشور سرویس‌دهی داشته باشیم. این خبر در روزنامه صبح اقتصاد چاپ شد .
• واکنش شرکت زیرساخت به اعتراضات درباره دسترسی محدود به پهنای باند
مهر - معاون طرح و توسعه شرکت ارتباطات زیرساخت با تاکید بر اینکه دستمان برای افزایش پهنای باند باز است، گفت: این شرکت زیرساختهای لازم را برای اپراتورها مانند شرکت مخابرات ایجاد می کند و اپراتورها خدمات لازم را به مشتریان خود می دهد. از این رو ما مسوولیتی در قبال محدودیت دسترسی نداریم. روزنامه جوان این خبررا منتشر کرد . این خبر دو روز پیش نیز در چهار روزنامه منعکس شده بود .
• سرویس ویدئو درخواستی چه کاربردهایی دارد؟
ایسنا - با توجه به گسترش شبکه دیتا در سطح کشور و ایجاد بسترهای ارتباطی ارزان‌قیمت و همچنین راه‌اندازی دسترسی پهنای باند وسیع با استفاده از DSL و ADSL، شرکت مخابرات ایران به ارائه سرویس‌های ارزش افزوده اقدام کرده که خدمات پیشرفته ارتباطی یک گام اساسی محسوب می‌شود. از جمله خدمات قابل ارائه از طریق این پروژه سرویس ویدئو درخواستی (VOD) است که قابلیت‌های مختلفی برای آن ذکر شده است. روزنامه ابراراقتصادی این خبررا منتشر کرد .
• رسالت فرهنگ سازی رسانه های خبری در حوزه فناوری اطلاعات
موبنا- پنجاه وهفتمین شماره ماهنامه "تلفن همراه" به رسالت فرهنگ سازی رسانه های خبری در حوزه فناوری اطلاعات تاکید کرده است.
• دهم دی ماه آخرین مهلت پرداخت قبوض همراه اول
موبنا - مشترکان سیمکارت های دائمی همراه اول تا دهم دی ماه برای پرداخت چهارمین دوره صورت حساب خود مهلت دارند.
• ‌مجلس برای وضع قوانین رایانه ای آمادگی دارد
ایرنا - رییس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی با اشاره به چالشهای پیش روی آی تی گفت: مجلس در زمینه تهیه قوانین رایانه ای و رفع چالش های آن، آمادگی دارد.
• میزان موفقیت کشور در کشف جرائم رایانه ای افزایش یافته است
سیتنا - با توجه به راهکارهای اتخاذ شده میزان موفقیت کشور در کشف جرایم رایانه ای افزایش یافته است.
• 60 دفتر خدمات ارتباطی در استان یزد فعالیت می‌ کنند
مهر- رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات ارتباطی استان یزد گفت: در حال حاضر در استان یزد 60 دفتر خدمات ارتباطی به فعالیت مشغولند.
• توسعه 9 مرکز مخابراتی در تهران و کرج
فارس- عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات شهدای هفتم تیر، مالک اشتر، شهید اکبری، شهید کلانتری، شهید عاطف، 13 آبان در تهران و مراکز مخابرات شهید کاظمی، شهید رجایی و خاتم‌الانبیاء در کرج از دی‌ماه آغاز می‌شود.
• " نزول 40 واحدی شاخص "
همشهری نقش سهام شرکت مخابرات در نزول 40 واحدی شاخص بورس را بررسی کرد.
• " سکان سهام خصوصی شده همچنان در دست مدیران دولتی "
روزنامه همشهری نوشت: "مصوبه اخیر دولت برای انتخاب نماینده سهام عدالت از سوی دولت باعث می شود مدیریت بسیاری ازشرکت های بزرگ بورس در دستان دولت باقی بماند و خصوصی سازی نیز در حد شعار باشد".
روزنامه همشهری در مطلبی به راه اندازی سیستم تعیین موقعیت مبتنی بر RFID در مرکز تحقیقات مخابرات اشاره کرد.
• شصت و ششمین شماره از ماهنامه دنیای مخابرات منتشر شد
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی از انتشار شصت و ششمین شماره از ماهنامه دنیای مخابرات وزارت ارتباطات خبر داد.
• "بانکداری الکترونیک و پول الکترونیکی"
روزنامه اسرار در گزرشی با عنوان: " بانکداری الکترونیک و پول الکترونیکی"، به بررسی وضعیت توسعه پروژه بانکداری و پول الکترونیکی در کشور پرداخت.
• " راهبرد دست دولت می ماند تا اطلاع ثانوی "
فناوران نوشت: "شرکت خدمات انفورماتیک راهبر وابسته به وزارت بازرگانی تا اطلاع ثانوی خصوصی نمی شود و مالکیت آن همچنان دولتی می ماند".
• رییس کمسیون سخت افزارتغییر کرد
فناوران از تغییر رییس کمسیون سخت افزار در جلسه سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران خبر داد.
• همایش مدیریت امداد و هماهنگی رخدادی رایانه ای برگزار شد
روزنامه فناوران نوشت: "همایش مدیریت امداد و هماهنگی رخدادی رایانه ای برگزار شد".
• مشاور دادستان دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای محرمانه شد
فناوران خبرداد : "مشاور دادستان دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای محرمانه شد".
• "مرکز مخابرات سید الشهدای تهران توسعه می یابد"
روزنامه " اقتصاد پویا " این خبر را به نقل روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران منتشر منتشر کرد.
• "راه اندازی قبض دوم الکترونیکی"
روزنامه جوان به نقل از مدیرکل پست استان مرکزی از راه اندازی قبض دوم الکترونیکی در شبکه پست استان خبر داد.
• "سیمکارت در آرامش"
روزنامه " وطن امروز "از آرامش بازار انواع سیمکارت تلفن همراه در کشور در آذر ماه خبر داد.
• " سامانه گویای 1818 در استان مرکزی راه اندازی شد"
روزنامه راه مردم نوشت: "با استفاده از سامانه 1818 ، مشترکین می توانند برای پرداخت غیر حضوری قبوض تلفن ثابت وضعیت صورتحساب و آخرین بدهی خود به شکل شنیداری آگاه شوند".
• "کتاب های جدید در کتابخانه IT"
روزنامه " تهران امروز " نوشت :" کتاب خانه تخصصی فرهنگسرای فناوری اطلاعات با حمایت مدیریت امور کتاب و کتابخانه های سازمان فرهنگی – هنری شهرداری تهران 1200 جلد کتاب تخصصی علوم رایانه ای را در سال 88 به منابع خود افزوده است".
• "گوشی موبایل؛ کپی چینی زودتر از اصل به بازار ایران رسید"
محمد هرمزی در روزنامه قدس نوشت : " امان از دست این چینی های کپی کار. هنوز مدل های جدید گوشی ها با برند های معروف وارد کشور نشده، کپی های مختلف نوکیا ، سونی اریکسون ، سامسونگ و ... بازار را قبضه کرده است."
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه اطلاعات به نقل از یک شهروند نوشت :
" حق ایاب و ذهاب کارکنان مخابرات کرج از 45 به 35 هزار تومان کاهش یافته و اضافه کاری آنان هم محدود شده است . حق مسکن 55 هزار تومانی کارکنان مخابرات تکافوی اجاره خانه های 600 هزار تومانی آنان را نمی دهد ! آیا هزیه ایاب و ذهاب در کرج کم شده که کمک هزینه آن کاهش یافته است .؟"
روزنامه خراسان به نقل از یک شهروند نوشت :
" قضیه تاثیر امواج پارازیت روی انسان توسط هیچ مرجعی تایید نشده ، بی خودی شلوغ نکنیم ."

۷ دی ۱۳۸۸ ۱۶:۱۲
تعداد بازدید : ۲,۲۶۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید