اخبار

مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران خبر داد: ارایه صندوق پست الکترونیکی امن

مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران خبر داد:  ارایه صندوق پست الکترونیکی امن
به منظور استفاده کاربردی از پست الکترونیکی که از طریق سامانه iran.ir ارایه می شود، این سیستم امن می شود.

مهندس سعید مهدیون، مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: به همین منظور مذاکراتی با مرکز صدور گواهی دیجیتال (CA) وزارت بازرگانی صورت گرفته است.
وی افزود: در صورت اجرایی شدن این طرح، امکان افزودن امضای دیجیتالی به نامه های کاربران فراهم می شود و به واسطه آن امکان استفاده کاربردی تر از صندوق پست الکترونیکی فراهم می شود.
وی خاطر نشان کرد: بر همین اساس امکان انجام کارهای تجاری و مالی از طریق یک محیط امن فراهم شده و توسعه تجارت الکترونیکی سرعت خواهد گرفت.
سعید مهدیون با اشاره به ویژگی های صندوق پست الکترونیکی که توسط سامانه iran.ir به کاربران ارایه می شود تصریح کرد: در صورت استفاده کاربران از این سامانه، اطلاعات موجود در پست الکترونیکی آن ها به خارج از کشور منتقل نمی شود.
وی ادامه داد: این سامانه سه گیگا بایت فضا در اختیار کاربران قرار می دهد و دریافت و ارسال نامه از میل سرورهای دیگر نظیر یاهو و یا جی میل را دارد.
مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، امیدواریم طی دو ماه آینده، امکان ارایه صندوق پست الکترونیکی امن به کاربران فراهم شود.
وی تأکید کرد: در حال حاضر امکان استفاده از صندوق پست الکترونیکی از طریق سامانه iran.ir برای مدیران دستگاه های دولتی فراهم شده و متقاضیان می توانند با مراجعه به این سامانه نسبت به ایجاد صندوق پست الکترونیکی خود اقدام کنند.
وی افزود: ارایه صندوق پست الکترونیکی به کاربران عمومی به صورت آزمایشی در نمایشگاه تلکام امسال صورت گرفته و این سرویس به زودی به متقاضیان عمومی نیز ارایه خواهد شد.
انتهای پیام

۷ دی ۱۳۸۸ ۱۰:۵۷
تعداد بازدید : ۲,۵۵۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید