اخبار

چکیده مطالب 88/10/1

• مدیر سابق روابط عمومی تالیا ، مشاور وزیر و مدیر کل روابط عمومی وزارت صنایع شد
موبنا - با صدور حکمی از سوی وزیر صنایع و معادن،"ابوالفضل شاکری " که پیش از این مدیر روابط عمومی تالیا بود ، به عنوان "مشاور وزیر و مدیرکل روابط عمومی وزارت صنایع و معادن" منصوب شد. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های اطلاعات ، کیهان ، دنیای اقتصاد ، فناوران ، جهان اقتصاد ، جهان صنعت ، هدف و اقتصاد ، صبح اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، رسالت ، اقتصاد پویا ، عصر اقتصاد ، همبستگی ، راه مردم ، مردم سالاری ،سیاست روز ، گسترش صنعت ، آفرینش ، وطن امروز و تفاهم به چاپ رسید . خبرگزاری های موبنا ، ایرنا ، ایلنا ،فارس ، ایسنا ، پانا ، رسالت ، موج، مهر ، برنا ، آی تی آنالایز ، آسیا نیوز ، ایسکا نیوز و پیمانه اقتصاد ایران نیز این خبررا منعکس کردند .
• شبکه همراه اول با داده‌های ماهواره‌ای بازطراحی می‌شود
فارس - مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار گفت:باز طراحی شبکه همراه اول با استفاده از داده‌های ماهواره‌ای جغرافیایی برای 38 میلیون مشترک این اپراتور در تهران و کل شهرستان‌های کشور به صورت همزمان در دست انجام است. روزنامه های اطلاعات صبح و عصر ، زمان ، اقتصاد پویا ، حمایت ، تفاهم ،جهان صنعت ،فناوران ،صبح اقتصاد ، همبستگی و کائنات این خبررا درج کردند .
• ابهام در معامله بلوک مخابرات سهامداران را متضرر می‌کند
ایلنا - اگر سرمایه گذاران حتی یک درصد احتمال فوت غیر واقعی مدیر عامل کنسرسیوم اعتماد مبین را بدهند، این امر منجر به بروزابهام در سهام مخابرات شده و سرمایه‌گذاران را دچار شک و تردید در معامله بلوک مخابرات کرد. روزنامه های جهان اقتصاد ، عصر اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، پول ، تهران امروز ، فرهنگ آشتی ، کارو کارگر و تفاهم این خبررا به چاپ رساندند .
• امکان افزایش سرعت GPRS تا 240کیلوبیت بر ثانیه با کاهش ترافیک شبکه
ایسنا - مدیر کل بهینه‌سازی شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد : سرعت GPRS - اینترنت تلفن همراه - در ساعات مختلف متغیر است و کم یا زیاد می‌شود. به‌عنوان مثال در ساعت 24 که ترافیک صدا در شبکه کم است، شانس این که سرعت مشترک برای استفاده از این سرویس بالا باشد، زیاد است. در ایام تعطیلات هم همین طور. یعنی هر زمانی که شبکه صدا و مکالمه فضا را خالی کند، شبکه GPRS با سرعتی بالاتر به استفاده‌کنندگان سرویس می‌دهد. این خبر در روزنامه های دنیای اقتصاد ، فناوران ، اقتصاد پویا ، تفاهم ، جهان صنعت ، اعتماد و صبح اقتصاد چاپ شد .
• برنامه‌ریزی براساس اصول و قوانین خصوصی‌سازی
ایسنا - مدیر عامل شرکت مخابرات ایران برنامه‌ریزی براساس اصول و قوانین خصوصی‌سازی و حضور در بازارهای خارجی را از جمله برنامه‌های آینده شرکت مخابرات ایران بیان کرد. روزنامه های ایران ، همشهری ، اقتصاد پویا ، ابرار اقتصادی ، جهان صنعت ، پول و صبح اقتصاد این خبررا چاپ کردند .
• دو مسیر جدید به خطوط فیبر نوری ایران و عراق افزوده شد
فارس - معاون وزیر ارتباطات گفت: دو مسیر جدید به مسیر سابق فیبرنوری ایران و عراق اضافه شده که از این پس تبادل ترافیک با کشور عراق از طریق فیبر نوری به طور گسترده برقرار می‌شود. فناوران ، اقتصاد پویا ، وطن امروز ، پول و ایرانیان روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• صدور کارت ملی به دفاتر خدمات بخش خصوصی واگذار می شود
ایرنا - رئیس کانون صنفی دفاتر پیشخوان دولت، گفت: خدمات ثبت احوال مانند صدور کارت ملی، تغییر نام و غیره به دفاتر خدمات پیشخوان دولت واگذار می شود. روزنامه های فناوران ، پول ، صبح اقتصاد و قدس این خبررا منعکس کردند .
• تعدیل قیمت گوشی های گارانتی دار برای مبارزه با قاچاق
موبنا- به گفته یکی از کارشناسان حوزه بازار تلفن همراه، اکثر شرکت های قانونی برای مبارزه با توزیع گوشی های قاچاق و فروش بهتر محصولات خود راهکار تعدیل قیمت و برابری با گوشی های بدون گارانتی را در پیش گرفته اند. روزنامه های فناوران ، ابرار اقتصادی و گسترش این خبر را چاپ کردند .
• راه اندازی مرکز داده‌های ماهواره‌ای تا چند ماه آینده
فارس - معاون وزیر ارتباطات گفت: مرکز (آرشیو) داده های ماهواره ای با هدف اخذ، ذخیره و ایجاد دسترسی تصاویر ماهواره ای برای کاربران تا اوایل سال آینده و پس از طی مراحل آزمایشی به بهره برداری خواهد رسید. روزنامه های فناوران ، همبستگی و زمان این خبررا درج کردند .
• 44 درصد مشترکان قبوض تلفن شان را غیر حضوری پرداخت کردند
روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران اعلام کرد: 44 درصد مشترکان قبوض تلفن شان را غیر حضوری پرداخت کردند . روزنامه های اطلاعات صبح ، فناوران و اقتصاد پویا این خبررا منتشر کردند .
• پایلوت آینده نگاری مناسب ترین فناوری های ایران رونمایی شد
پایلوت آینده نگاری مناسب ترین فناوری های ایران رونمایی شد . روزنامه های فناوران ، جمهوری و همبستگی این خبررا منتشر کردند .
• مسافران خارج از کشور سیمکارت بین‌المللی دریافت می‌کنند
فارس - به زودی سیمکارتی وارد بازار تلفن همراه ایران می‌شود که مسافران خارج از کشور می‌توانند در سفرهای خارجی به جای سیمکارت‌های داخلی از این سیمکارت‌ها استفاده کنند و به این وسیله علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه تماس‌های سفر، از خرید سیمکارت‌های محلی هر کشور نیز بی‌نیاز می‌شوند. روزنامه های اطلاعات صبح و عصر ، صبح اقتصاد و ابراراقتصادی این خبررا منعکس کردند . این خبر روز گذشته نیز در چهار رسانه منعکس شده بود .
• گزارش موبنا از بازار سیمکارت های شماره رند
موبنا- رکود و بی رونقی تنها مربوط به بازار سیمکارت های دائمی همراه اول نمی شود. بلکه بازار سیمکارت های رند این اپراتور نیز در پی کاهش تقاضا روزهای بی جنب و جوشی را سپری می کند. ایران ،جوان و جهان صنعت روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• مشکل آنتن دهی گیشای تهران تا یک ماه آینده حل می شود
موبنا- مدیرکل بهینه سازی شبکه ارتباطات سیار با بیان اینکه عمده مشکل عدم پوشش دهی شبکه همراه اول در منطقه گیشای تهران مربوط به ممانعت مردمی در نصب آنتن های BTS است ، گفت: با خرید و تملک یک نقطه در این منطقه توسط همراه اول ، مشکل پوشش دهی شبکه در این منطقه تا یک ماه آینده حل می شود. روزنامه های ابرار اقتصادی و صبح اقتصاد این خبررا به چاپ رساندند .
• همراه اول صورتحساب مشترکان خود را با پیامک ارسال کرد
موبنا- شرکت ارتباطات سیار با ارسال پیام کوتاه، مبلغ صورتحساب این دوره مشترکان خود را اعلام کرد. روزنامه های فناوران و خراسان این خبررا چاپ کردند .
• شش تا 30 درصد از مشترکان مخابرات هزینه کارکرد خود را پرداخت نمی کنند
موبنا- مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران گفت : شش تا 30 درصد از مشترکان تلفن ثابت و همراه هزینه کارکرد خود را پرداخت نمی کنند. روزنامه های ایران و فناوران این خبررا چاپ کردند .
• سهام مخابرات را نفروشید، آینده بسیار خوبی دارد
موج - رئیس سازمان خصوصی سازی به فعالان بازار سرمایه توصیه کرد: سهام مخابرات را نفروشید، آینده بسیار خوبی دارد. روزنامه های جهان صنعت وحزب الله این خبررا منتشرکردند .
• میزان موفقیت کشور در کشف جرائم رایانه ای افزایش یافته است
سیتنا - با توجه به راهکارهای اتخاذ شده میزان موفقیت کشور در کشف جرایم رایانه ای افزایش یافته است. فناوران و ابرار اقتصادی روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• امکان پرداخت اینترنتی قبوض از طریق پست‌بانک
بینا- پست‌بانک ایران از طریق خدمات بانکداری اینترنتی امکان پرداخت وجوه قبوض مصرفی را برای دارندگان کارت‌های بانکی عضو شتاب فراهم کرد. روزنامه های گسترش و کائنات این خبررا درج کردند . این خبر روز گذشته نیز در هفت روزنامه منعکس شده بود .
• پین کد سیمکارت خود را در خارج از کشور فعال کنید
موبنا- فعال سازی PIN CODE سیم کارت و قفل رمز دار گوشی سو استفاده های احتمالی در صورت سرقت یا مفقودی تلفن را کاهش و در صورت خاموش نمودن تلفن همراه در مکان های شلوغ احتمال سواستفاده از تلفن را در صورت مفقودی به حداقل می رساند. روزنامه همبستگی این خبررا درج کرد .
• تکلیفی برای اینترنت پر سرعت و تضادی بزرگ با واقعیت
ایلنا - بند الف ماده 46 وزارت ارتباطات را به ارائه اینترنت پرسرعت مکلف کرده. ولی هیچ اشاره‌ای به محدودیت سرعت اینترنت که هم‌اکنون در کشور وجود دارد نشده است. این یکی از تناقضات این ماده به حساب می‌آید. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا درج کرد .
• قرارداد اپراتور سوم نهایی شد
وزیر ارتباطات از نهایی شدن قرارداد اپراتور سوم تلفن همراه خبر داد و گفت: شرکت برنده می تواند به اختیار شریک خارجی خود را انتخاب کند. روزنامه جمهوری این خبررا درج کرد . این خبر روز گذشته نیز در پنج رسانه منعکس شده بود .
• کارگروه مدیریت فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در دولت تشکیل شد
ایرنا - هیات وزیران در راستای مدیریت فن‌آوری اطلاعات و ساماندهی زیرساخت‌های دولت الکترونیک و روان‌سازی ارائه خدمات الکترونیک به مردم، با تشکیل کارگروه مدیریت فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات موافقت کرد. روزنامه جوان این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در 13 رسانه منعکس شده بود .
• " واردات رسمی گوشی تلفن همراه 72 در صد کاهش یافت "
روابط عمومی گمرک اعلام کرد واردات گوشی تلفن همراه در هشت ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 72 درصد کاهش یافت . روزنامه تفاهم این خبررا چاپ کرد . این خبر روز گذشته نیز در چهار روزنامه منعکس شده بود .
• به گزارش مجلس درباره اصل44
موبنا - وزارت اقتصاد پاسخ مفصلی به گزارش مجلس درباره کارنامه خصوصی‌سازی که 26آبان‌ماه از تریبون مجلس قرائت شد، منتشر کرد. مجلس در گزارش خود به دولت در اجرای اصل 44 و خصوصی‌سازی نمره قبولی نداده بود. بویژه نحوه واگذاری شرکت مخابرات با انتقاد مجلس مواجه شد. وزارت اقتصاد به تک‌تک بندهای گزارش مجلس پاسخ داده است.
• سایت های BTS همراه اول کمترین تشعشعات را دارند
موبنا- معاون فنی و مهندسی شرکت ارتباطات سیار گفت: هر چه آنتن های BTSها در فاصله کمتر از هم قرار بگیرند، تشعشات کمتری از آنها ساطع می شود. در نتیجه ضررهای کمتری به دنبال خواهند داشت.
• پرفروش ترین های سامسونگ در بازار امروز تهران
موبنا- گوشی‌های تلفن همراه S7350 Ultra s M620 ، F480 به عنوان پرفروش‌ترین گوشی های این برند در بازار امروز معرفی شدند.
• 98 درصد جاده‌های اصلی آذربایجان غربی زیر پوشش تلفن همراه هستند
فارس - مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان غربی گفت: 98 درصد جاده‌های اصلی آذربایجان غربی زیر پوشش تلفن همراه هستند.
• " فقط جهت اطلاع "
روزنامه ایران در مطلبی با عنوان " فقط جهت اطلاع " به بررسی موضوع قیمت اینترنت در کشور و مقایسه آن با سیار کشورها مانند امارات پرداخته است .
• تلفن ثابت اعتباری تا پایان امسال به مشهد می آید
دنیای اقتصاد در مطلبی به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات استان خراسان رضوی اعلام کرد : تلفن ثابت اعتباری تا پایان امسال به مشهد می آید .
• مخابرات ، خانه اول عدالت دولتی
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلب دیگری به بررسی وضعیت خصوصی سازی در کشور و شرکت مخابرات به عنوان اولین شرکتی که در آن نماینده سهام عدالت از سوی دولت معرفی شد پرداخته است .
• " سیمیا " خدمات بانکی روستایی را آنلاین کرد
روزنامه فناوران در مطلبی به نقل از معاون اداره کل روابط عمومی پست بانک نوشت:" سیمیا " خدمات بانکی روستایی را آنلاین کرد .
• دولت برای انتقال فرهنگ ICT به بخش خصوصی کمک کند
روزنامه فناوران در مطلب دیگری به نقل از رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای اصفهان نوشت: دولت برای انتقال فرهنگ ICT به بخش خصوصی کمک کند .
• دسترسی به فهرست استانداردهای ملی فاوا آسان شد
روزنامه فناوران در مطلبی به نقل از مسوول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران نوشت: دسترسی به فهرست استانداردهای ملی فاوا آسان شد .
• کارگاه آشنایی با حقوق کپی رایت و ثبت نرم افزارو رسانه های دیجیتال برگزار می شود
روزنامه فناوران در مطلبی از برگزاری کارگاه آشنایی با حقوق کپی رایت و ثبت نرم افزارو رسانه های دیجیتال خبر داد .
• فراخوان برای تشکیل دو کارگروه
روزنامه فناوران نوشت: اتحادیه صنف رایانه ، داده ورزی و ماشین های اداری به دنبال طرح پاره ای مسایل و مشکلات توسط تنی چند از اعضای اتحادیه برای تشکیل دو کارگروه فراخوان داد .
• ارزان فروشی یا گران فروشی نمی کنیم
روزنامه گسترش صنعت به نقل از رییس سازمان خصوصی سازی نوشت:" سهامداران مخابرات از فروش سهام خودداری کنند.زیرا آینده درخشانی برای این شرکت و سهام آن پیش بینی می شود"روزنامه جهان صنعت نیز گزارشی در این باره منتشر کرد.
• اخابر مانع اصلی رشد شاخص
به گزارش روزنامه جهان صنعت ،در جریان معاملات روزگذشته نماد معاملاتی مخابرات تا 52 واحد کاهش ، مانع اصلی شاخص بود.
• کاربران تلفن همراه را شوکه نکنید
روزنامه جهان صنعت نوشت: " با توجه به تعرفه های بالای هزینه مکالمات و سرویس پیام کوتاه تلفن همراه ، بی شک تعویق در پرداخت قبوض مشترکان ، امری دور از ذهن نبود. این عدم پرداخت ، نباید باعث سوء استفاده شرکت مخابرات از حقوق مشتریان خود شود."
• خصوصی سازی در مسیر غلط
مرتضی گلپور در گزارش روزنامه حزب الله درباره روند واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی نوشت: ادامه این روند به پیدایش طبقه ای از میدران ارشد و رانتی می انجامد که بی نظارت، اقتصاد کشور را با تصمیم های خود هدایت می کنند و هیچ کس را به حلقه خود راه نمی دهند.
• اجرای عملیات کابل برگزدان در 9 مرکز مخابراتی استان تهران
روزنامه اقتصاد پویا این خبر را به نقل از روابط عمومی شرکت مخابرات ایران منتشر کرد.
• آغاز کار سامانه 1818 بانک ملت در استان کرمان
روزنامه ابتکار این خبر را به نقل از روابط عمومی بانک ملت منتشر کرد.
• ارزیابی پارک های فناوری در ایران
امین رضا خالقیان در روزنامه در روزنامه گسترش صنعت نوشت:" هنوز هیچ روش استانداری برای موقعیت یا شکست یک پارک فناوری وجود ندارد."
• امنیت نیاز به توجه دارد
روزنامه ابرار نوشت: " چه بسا سازمان هایی که مدیران آنها هنوز تصور می کنند امنیت صرفا برای سازمان های خاصی معنا پیدا می کند. ولی این دیدگاه غلط است. چون اطلاعات هر سازمانی، حکم سرمایه ان سازمان را دارد."
• از کنترل اینترنت تا جنگ سایبر
روزنامه "جوان" نوشت:" دراروپا بر اساس قوانین سختگیرانه ضد تروریستی ، سازمان های امنیتی در بسیاری از شرایط می توانند بدون داشتن مجوزهای قضایی به کنترل مکالمات تلفن و مکالمات ایمیلی بپردازند.
• قیمت گوشی کاهش یافت
به گزارش روزنامه جوان ، به دلیل افت قدرت خرید مردم ، گوشی های گران قیمت چند میلیونی در بازار تلفن همراه همچنان متقاضی ندارند.
• آیا رعایت کپی رایت به نفع کشور است
به گزارش روزنامه عصر اقتصاد و ابرار اقتصادی ، درباره کپی رایت نوشتند:"کسانی که مشتاق رعایت بی چون وچرای این قوانین هستند، باید وضعیت فعلی وآینده را هم در نظر بگیرند و به یاد داشته باشند هر کاری ( به فرض درست بودن)، یکباره قابل اجرا نیست."
• اصلاحیه مهلت ارسال مقالات ششمین همایش بین المللی مدیریت
در گزارش روزنامه پول ، مدت ارسال مقالات ششمین همایش بین المللی مدیریت ICT که به اشتباه 30 بهمن، چاپ شده بود، تا 15 دی ماه1388 تمدید شد.
• فروش بخش دیگری از مخابرات به یک شبه دولتی
روزنامه فرهنگ و آشتی نوشت:" شش درصد دیگر از سهام مخابرات به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد."
• تقدیر از طرح کلان IT و ICT شهرداری اصفهان
روزنامه کار و کارگر در مطلبی به تقدیر از طرح کلان IT و ICT شهرداری اصفهان در چهارمین جشنواره پژوهش های شهری و روستایی اشاره کرد .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه جام جم به نقل از یک شهروند نوشت :
" سه سال است که تلفن همراه خریده ام و اکنون خطم را به گفته مخابرات به دلیل فروش مال غیر مسدود کرده اند. در حالی که سند دست من اول است و فیش تلفنم نیز هر دوره به در منزلم می آید . به هر کجا که مراجعه می کنم پاسخ شفافی دریافت نمی کنم ."
روزنامه همشهری به نقل از یک مشترک اپراتور دوم تلفن همراه نوشت :
" جشنواره تابستانی آن شرکت تلفن همراه گذشت و از قرعه کشی و اهدای جایز خبری نشد . این پیشکش ! اما خدا وکیلی سیم کارت های هدیه را برای همه بفرستید نه یک خط در میان ! "
روزنامه سیاست روز به نقل از یک شهروند نوشت :
" چرا مخابرات کارکنان قراردادی اش را رسمی نمی کند؟ با توجه به سابقه بالای اکثر کارمندان قراردادی این شرکت و وعده های مسوولان جهت رسمی شدن آنها تقاضای رسیدگی داریم . "
روزنامه رسالت به نقل از یک شهروند نوشت :
" از اهالی روستای قزل بیات استان زنجان هستم که مدت 9 سال در شرکت مخابرات این استان کار کردم .اما سال گذشته که از این شرکت اخراج شدم، دریافتم فقط شش ماه برایم حق بیمه پرداخت شده است . از مسوولان امر تقاضا دارم به مشکلم رسیدگی نمایند تا ظلمی که در مورد عدم پرداخت حق بیمه من شده است مرتفع شود . "
روزنامه خراسان به نقل از یک شهروند نوشت :
" ما حاضریم دیش و ریسورمان را بدون اعتراض جمع کنیم. به این شرط که امواج خطرناک پارازیت به خاطر سلامتی کودکان بی گناهمان قطع شود . "۱ دی ۱۳۸۸ ۱۲:۰۲
تعداد بازدید : ۲,۲۴۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید