اخبار

چکیده مطالب 88/9/30

• کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات در دولت تشکیل شد
هیئت وزیران در راستای مدیریت فناوری اطلاعات و ساماندهی زیرساخت‌های دولت الکترونیک و روان سازی ارائه خدمات الکترونیک به مردم، با تشکیل کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات موافقت کرد. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های همشهری ، دنیای اقتصاد ، فناوران ، ابرار اقتصادی ، پول ، کارو کارگر ، جهان صنعت ، گسترش ، وطن امروز ، ایرانیان و تفاهم به چاپ رسید . خبرگزاری های ایرنا ، برنا و ایسکانیوز نیز این خبررا منعکس کردند .
• امکان پرداخت اینترنتی قبوض از طریق پست‌بانک
بینا- پست‌بانک ایران از طریق خدمات بانکداری اینترنتی امکان پرداخت وجوه قبوض مصرفی را برای دارندگان کارت‌های بانکی عضو شتاب فراهم کرد. روزنامه های جمهوری ، کیهان ، اقتصاد پویا ، صبح اقتصاد ، عصر اقتصاد ، ابتکار و راه مردم این خبررا منتشر کردند .
• عرضه محصولات ویژه ایام محرم در ویترین ایرانسل
موج - با فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع)، محصولات ویژه این ایام در ویترین ایرانسل عرضه شد. این خبر در روزنامه های کیهان ، ابرار اقتصادی ، پول ، اسرار ، اندیشه نو و همبستگی درج شد .
• واکنش شرکت زیرساخت به اعتراضات درباره دسترسی محدود به پهنای باند
مهر - معاون طرح و توسعه شرکت ارتباطات زیرساخت با تاکید بر اینکه دستمان برای افزایش پهنای باند باز است، گفت: این شرکت زیرساختهای لازم را برای اپراتورها مانند شرکت مخابرات ایجاد می کند و اپراتورها خدمات لازم را به مشتریان خود می دهد از این رو ما مسئولیتی در قبال محدودیت دسترسی نداریم.روزنامه های فناوران ، پول ، ابرار اقتصادی و اقتصاد پویا این خبررا به چاپ رساندند .
• برگزاری مناقصه تامین‌کنندگان داخلی و خارجی ATMهای پستی
ایسنا - مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ایجاد اپراتور جدید در شرکت پست نیازمند انجام فعالیت‌های تازه و ارائه سرویس‌هاي نوین است، گفت: تجهیز ادارات پستی در تهران و شهرستان‌ها به دستگاه‌های ATM پستی از جمله این اقدامات است که مراحل آزمایشی را پشت سر گذاشته است. روزنامه های جمهوری ، فناوران ، دنیای اقتصاد و ابرار اقتصادی این خبررا منعکس کردند .
• شماره 118 شهرستان کرج تغییر کرد
شماره تلفن مرکز اطلاعات تلفنی 118 شهرستان کرج از 2233333 به شماره 3333333 تغییر یافت. کیهان و اطلاعات روزنامه هایی بودند که این خبررا منتشر کردند و خبرگزاری های فارس و ایسنا نیز این خبررا منعکس کردند .
• " واردات رسمی گوشی تلفن همراه 72 در صد کاهش یافت "
روابط عمومی گمرک اعلام کرد که واردات گوشی تلفن همراه در هشت ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 72 درصد کاهش یافت . روزنامه های جهان اقتصاد ، آرمان ، ابتکار واسرار این خبررا منتشر کردند .
• قرارداد اپراتور سوم نهایی شد
وزیر ارتباطات از نهایی شدن قرارداد اپراتور سوم تلفن همراه خبر داد و گفت: شرکت برنده می تواند به اختیار شریک خارجی خود را انتخاب کند. روزنامه های فناوران ، پول و صبح اقتصاد این خبررا درج کردند . خبرگزاری های موبنا و سیتنا نیز این خبررا منعکس کردند .
• فاز دوم بهینه سازی شبکه همراه اول تا پایان امسال به اتمام می رسد
موبنا- مدیرکل بهینه سازی شبکه ارتباطات سیار گفت: فاز دوم بهینه سازی شبکه همراه اول در تهران تا پایان اسفندماه به اتمام می رسد. روزنامه های دنیای اقتصاد ، فناوران و ابرار اقتصادی این خبررا چاپ کردند .
• ارتباط فیبر نوری ایران و پاکستان هنوز برقرار نشده است
موبنا - مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ارتباط فیبر نوری ایران با کشور پاکستان هنوز برقرار نشده است. این خبر در روزنامه های فناوران ، جهان صنعت و ابراراقتصادی چاپ شد .
• مسافران خارج از کشور سیمکارت بین‌المللی دریافت می‌کنند
فارس - به زودی سیمکارتی وارد بازار تلفن همراه ایران می‌شود که مسافران خارج از کشور می‌توانند در سفرهای خارجی به جای سیمکارت‌های داخلی از این سیمکارت‌ها استفاده کنند و به این وسیله علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه تماس‌های سفر، از خرید سیمکارت‌های محلی هر کشور نیز بی‌نیاز می‌شوند. روزنامه های جام جم ، فناوران و تفاهم این خبررا به چاپ رساندند .
• تفاهم‌ ایران و برزیل در حوزه IT
ایسنا - ایران در سومین همایش تجاری ایران و برزیل که در برازیلیا برگزار شد، کمیسیون‌های مختلفی از جمله صنعت، تجارت، تکنولوژی و فن‌آوری اطلاعات برای معرفی امکانات و پتانسیل‌های طرفین و همچنین انجام مذاکرات رودررو شرکت داشت. پول ، جهان صنعت و ابرار اقتصادی روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• افت قیمت یک میلیون تومانی گوشی های گران قیمت در بازار
موبنا- به دلیل افت قدرت خرید مردم، گوشی های گران قیمت چند میلیونی در بازار تلفن همراه همچنان متقاضی ندارند و بهای تمامی گوشی های چند میلیونی نسبت به چند ماه گذشته تا سقف یک میلیون تومان کاهش یافته است. دنیای اقتصاد و فناوران روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• خط روی خط شدن تماس ها موقتی است
ایسکانیوز- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به نوسازی کلیه سوئیچ های تهران گفت: خط روی خط شدن تماس های صورت گرفته در تهران موقتی است که پیشاپیش از مشترکین عذرخواهی می کنیم. روزنامه های قدس و پول این خبررا منتشر کردند .
• " اینترنت افغانستان ارزان تر از ایران "
ایسنا - مسوول امور مالی و اجرایی یک شرکت اینترنتی با اعتقاد به گران بودن هزینه اینترنت در ایران گفت : هزینه ای که شرکت های ارایه دهنده اینترنت در کشور برای خرید اینترنت از مخابرات پرداخت می کنند ، بسیار گران تر از قیمت های جهانی است . روزنامه های جمهوری و ابتکار این خبررا درج کردند .
• تشکیل هیات داوری برای حل مشکلات تالیا
ایسنا - رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تشکیل هیات داوری برای حل مشکلات تالیا خبر داد.این خبر در روزنامه های دنیای اقتصاد و اقتصاد پویا چاپ شد .
• تهیه آیین‌نامه اجرایی قانون صیانت از فیبر نوری
ایسنا - مدیر کل مهندسی شبکه شرکت زیرساخت اعلام کرد : اگرچه قانون صیانت از حریم فیبر نوری کشور تهیه و تدوین و تصویب شده اما اجرایی کردن آن به آیین‌نامه اجرایی نیاز دارد که از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت تهیه و برای توافق به وزارت راه پیشنهاد می‌شود. روزنامه های اقتصاد پویا و ابرار اقتصادی این خبررا منتشر کردند .
• پرداخت500میلیاردتومان به سازمان ازفروش سهام
ایسنا - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از فروش سهام شرکت مخابرات (شش درصد) توسط سازمان خصوصی‌سازی و واگذاری 500 میلیارد تومان از سوی سازمان مذکور به تامین اجتماعی از محل فروش سهام مخابرات خبر داد. روزنامه های فناوران و صبح اقتصاد این خبررا منتشر کردند .
• برنامه تلویزیونی IT نیمه دوم دی ماه روی آنتن می رود
موبنا- مدیر کاربردهای فناوری اطلاعات شرکت سروش رسانه گفت: تولید برنامه تلویزیونی IT توسط شرکت سروش رسانه و شبکه دو سیما آغاز شده و پخش آن از نیمه دوم دی ماه آغاز می شود. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا چاپ کرد .
• براساس اطلاعات غیر رسمی تامین تله کام برنده اپراتور سوم تلفن همراه است
موبنا- معاون سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با بیان اینکه طبق اطلاعات غیر رسمی شرکت تامین تله کام برنده اپراتور سوم تلفن همراه است ، گفت: این شرکت مذاکراتی را با سازمان گسترش و نوسازی برای مشارکت در پروژه اپراتور سوم انجام داده است. روزنامه پول این خبررا منعکس کرد .
• هشدار به خریداران گوشی تلفن همراه
موبنا- به تازگی برخی فروشندگان سودجو به دلیل به روز کردن گوشی مشتریان مبالغ بالایی از آنها دریافت می کنند. روزنامه گسترش این خبررا منتشر کرد .
• وزیر رفاه عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات دولت شد
برنا - به دنبال موافقت هیئت وزیران با تشکیل کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات در زمینه مدیریت فناوری اطلاعات و ساماندهی زیرساخت‌های دولت الکترونیک و روان سازی ارائه خدمات الکترونیک به مردم، وزیر رفاه و تأمین اجتماعی عضو این کارگروه شد. روزنامه اقتصاد پویا این خبررا چاپ کرد .
• راه‌اندازی مرکز داده‌های ماهواره‌ای در ابتدای سال 89
رئیس سازمان فضایی خبر داد :بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مرکز داده‌های ماهواره‌ای، اوایل سال آینده و پس از طی مراحل آزمایشی به بهره‌برداری خواهد رسید. روزنامه اقتصاد پویا این خبررا درج کرد . این خبرروز گذشته نیز در هفت رسانه منعکس شده بود .
• پرفروش ترین گوشی ها در بازار امروز تهران
موبنا- گوشی‌های تلفن همراه 2700 کلاسیک نوکیا، S500 اریکسون ، S7350 Ultra s سامسونگ و KF350 ال جی به عنوان پرفروش‌ترین گوشی های تلفن همراه در بازار امروز معرفی شدند.
• اعلام قیمت سیمکارت در مناطق مختلف تهران
موبنا- انواع سیمکارت تلفن همراه ، امروز در اکثر مناطق تهران بدون نوسان قیمت در اختیار مشتریان قرار گرفت.
• قطع تلفن مشترکان به دلیل بدهی دیگر خطوط قانونی است
ایرنا - مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات ایران گفت: مخابرات قطع خطوط مشترکان را به دلیل بدهی دیگر خطوط براساس قوانین انجام می دهد و مصوبات لازم را برای دیوان عدالت ارسال می کند.
• محصولی ارتباطی برای ارائه‌ خدمات به مسافران و زائران ایرانی ارائه می‌شود
ایسنا - نیازهای ارتباطی مسافران در کشورهای مختلف و زائران بیت‌الله الحرام از طریق ارائه‌ی یک سیمکارت بین‌المللی برطرف می‌شود.
• دومین جلسه هیات مدیره شرکت مخابرات ایران برگزار شد
ایسنا - دومین جلسه هیات مدیره شرکت مخابرات ایران پس از خصوصی سازی برگزار شد.
• اجرای 35 درصد برنامه دولت در حوزه فناوری اطلاعات استان
ایسنا - مجری سند راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات مازندران با اشاره به اتصال 98 دستگاه اجرایی استان به شبکه دولت الکترونیک اظهار داشت: 35 درصد برنامه‌های دولت نهم در حوزه آی تی و آی سی تی در مازندران اجرایی شده است.
• توسعه هشت مرکز مخابراتی در تهران و کرج
فارس- عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات بعثت، ولیعصر (عج)‌، شهید حکمت شعار، شهید مدنی، مرحوم نهری، امامت در شهر تهران و مراکز دکتر حسابی رجایی کرج سی‌ام آذر ماه آغاز می‌شود.
• ادامه تخلفات در واگذاری مخابرات
در حالی که هنوز نتایج نهایی قطعیت معامله بلوکی مخابرات ایران از سوی شورای رقابت اعلام نشده است و برخی نمایندگان مجلس نسبت به مغایرت این معامله با سیاست‌های کلی اصل 44 انتقاد شدیدی نشان داده‌اند، جنجال دیگری در این شرکت ایجاد شده است. خبرگزاری های مهر و بورس نیوز این خبررا منعکس کردند .
• " پست الکترونیک ایرانی ناکام ماند "
روزنامه همشهری در گزارشی با عنوان " پست الکترونیک ایرانی ناکام ماند " به قلم حمید ضیایی پرور به بررسی وضعیت پروژه پست الکترونیک و اظهارات مسوولان دراین خصوص پرداخته است .
• گوشی های وطنی در بازار تلفن همراه ناشناخته است
روزنامه همشهری در مطلبی به نقل از فعالان بازار اعلام کرد : گوشی های وطنی در بازار تلفن همراه ناشناخته است .
• موانع توسعه الکترونیکی در میزگرد تخصصی دانشگاه شریف بررسی شد
روزنامه فناوران در مطلبی اعلام کرد : موانع توسعه الکترونیکی در میزگرد تخصصی دانشگاه شریف بررسی شد .
• " ورود به بازارهای خارجی از اولویت های ما است "
روزنامه فناوران در مطلبی به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات ایران اعلام کرد : ورود به بازارهای خارجی از اولویت های ما است .
• اولین دوره مسابقات روباتیک استان یزد برگزارشد
روزنامه فناوران در مطلبی اعلام کرد : اولین دوره مسابقات روباتیک استان یزد برگزارشد .
• مدیران مازنی آزمون IT می دهند
روزنامه فناوران در مطلب دیگری به نقل از عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت اعلام کرد : مدیران مازنی آزمون IT می دهند .
• " بهترین زمان برای خرید لپ تاپ "
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی به بحث کاهش قیمت انواع لپ تاپ در یک هفته گذشته و بهترین زمان برای خرید این نوع رایانه اشاره کرده است.
• " رشد دو رقمی صادرات کامپیوتر در سال 2010"
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلب دیگری با عنوان " رشد دو رقمی صادرات کامپیوتر در سال 2010" به پیش بینی IDC پس از سه فصل رکود در بازار کامپیوتر اشاره کرده است .
• تمدید مدت ارسال مقالات ششمین همایش مدیریت ICT
روزنامه پول در مطلبی از تمدید مدت ارسال مقالات ششمین همایش مدیریت ICT خبر داد .
• " بهره برداری از ایستگاه های BTS تلفن همراه در استان سمنان "
روزنامه اطلاعات در مطلبی از بهره برداری ایستگاه های BTS تلفن همراه در استان سمنان خبر داد .
• " مگابایت ، آرزوی کاربران خانگی ایران "
روزنامه جهان صنعت در گزارشی با عنوان " مگابایت ، آرزوی کاربران خانگی ایران " به بررسی وضعیت سرعت اینترنت در کشور و مقایسه آن با سایر کشورها پرداخته است .
• " قطع خطوط مشترکان ، اعتراض دیوان عدالت اداری و توجیه مخابرات "
روزنامه خراسان در گزارشی با عنوان " قطع خطوط مشترکان ، اعتراض دیوان عدالت اداری و توجیه مخابرات " به قلم زهرا حاجیان به بررسی مشکلات مشترکان برای قطعی خطوط تلفن خود به دلیل بدهی پرداخته است .
• " مرکز مالی مجازی ایران تشکیل می شود "
روزنامه گسترش در مطلبی با عنوان " مرکز مالی مجازی ایران تشکیل می شود " به قلم مهدیه انوشه به موضوع حرکت به سمت دولت الکترونیک و تشکیل مرکز مالی مجازی ایران پرداخته است .
• استفاده از بانکداری الکترونیک به خود پردازها محدود است
روزنامه گسترش در مطلب دیگری به بحث وضعیت بانکداری الکترونیک در کشور اشاره شده است .
• نصب BTS اثر مخرب روانی بر افراد ندارد
روزنامه گسترش در مطلبی به نقل از مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار اعلام کرد : نصب BTS اثر مخرب روانی بر افراد ندارد .
• " شهرداری ها به سیستم خدمات شهر الکترونیک متصل شوند "
روزنامه زمان در مطلبی به نقل از استاندار مازندران اعلام کرد : شهرداری ها به سیستم خدمات شهر الکترونیک متصل شوند .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه جام جم به نقل از یک شهروند نوشت :
"از مسوولان مخابرات مرکز ثبت درخواست دارم شبکه ADSL را در این مرکز راه اندازی کنند ،چرا که هم اکنون بسیاری از مراکز مخابراتی به این شبکه مجهز هستند . "
روزنامه کیهان به نقل از یک شهروند نوشت :
" لطفا گزارشی درباره آنتن های بزرگی که برای تقویت آنتن دهی در برخی مناطق نصب شده است تهیه و به مردم اطلاع رسانی نمائید که آیا این آنتن ها ضرر دارند یا نه و اگر دارند ، چرا برای رفع ضررهایش اقدامی نمی شود ؟"
روزنامه خراسان به نقل از دو شهروند نوشت :
-" آن هایی که ماهواره دارند ، امواج منفی پارازیت نوش جانشان ، اما من چه گناهی کردم که باید سرطان بگیرم ؟"
- " به آقای ضرغامی بگویید به مخالفان هم اجازه صحبت در صداو سیما را بدهد یا دست کم پارازیت روی امواج ماهواره نیندازد . فرزندم به بیماری اعصاب دچار شده است. "
روزنامه جوان به نقل از دو شهروند نوشت :
-" اکثر تلفن های بین راهی مسیر اتوبان "تهران – قم " و " کرج – تهران " خراب است . همچنین تلفن همراه هم در برخی نقاط این جاده آنتن نمی دهد . "
- " تلفن همراه یک وسیله شخصی است ، چرا برخی از افراد و مراکز به خود اجازه می دهند تا تبیلغات خود را به تلفن همراه افراد ارسال کنند ، آیا این اقدام خلاف قانون نیست؟"
روزنامه آفتاب به نقل از یک شهروند نوشت :
" مطلب اول : دیروز در روزنامه تان خواندم که وزارت ارشاد به شما تذکر داده که مطالب تفرقه انگیز در روزنامه ننویسید . مطلب دوم : آقای وزیر ارشاد ! جلوی امواج رادیویی را هم بگیرد ، جلوی امواج تلویزیونی را هم بگیرد ، جلوی ماهواره و اینترنت را هم بگیرد ، جلوی کتاب های علوم انسانی و فلسفی دانشمندان و فیلسوفان غربی را هم بگیرد ، همچنین بگو در دانشگاه ها هم نباید رشته های الکترونیک ، کامپیوتر و مخابرات باشد . شاید غربی ها می خواهند به وسیله رادیو ، تلویزیون ، تلفن ، ماهواره و اینترنت مردم عاقل ، باهوش ، زیرک ایران را از یاد خدا ، قیامت ، بهشت و جهنم غافل کنند ."
روزنامه اعتماد به نقل از یک شهروند نوشت :
" واقعا این پارازیت ها همه را عصبی کرده است . اگر فکر مردم نیستند، لااقل به فکر خودشان هم باشند چون آنها و خانواده هایشان هم از این موضوع آسیب می بینند . "
۱ دی ۱۳۸۸ ۱۲:۰۰
تعداد بازدید : ۲,۲۹۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید