اخبار

چکیده مطالب88/9/23

• توضیحات توسعه اعتماد مبین درباره دلیل درگذشت مدیرعامل
شرکت توسعه اعتماد مبین درباره دلیل درگذشت مدیرعامل این شرکت اعلام کرد، گزارش رسمی پزشکی قانونی علت درگذشت مدیرعامل و عضو هئیت مدیره شرکت توسعه اعتماد مبین را «گاز گرفتگی» اعلام کرد. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های همشهری ، دنیای اقتصاد ، هدف و اقتصاد ، جهان اقتصاد ، عصر اقتصاد ، سیاست روز ، وطن امروز ، تهران امروز و ایرانیان به چاپ رسید . خبرگزاری های موبنا ، ایرنا و فارس نیز این خبررا منعکس کردند .
• آغاز واگذاری مرحله چهاردهم سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول
سیم‌کارت‌های اعتباری کلیه استان‌های کشور که دارای ظرفیت هستند، آماده واگذاری است. این خبر در روزنامه های کیهان ،اطلاعات ، اقتصاد پویا ، همبستگی ، اندیشه نو و حزب الله درج شد. این خبر در خبرگزاری های مهر ، ایسنا ،موبنا و موج منعکس شد .
• تشکیل کارگروه تعیین مصادیق براساس قانون جرائم رایانه‌ای
اولین برخوردها با جرایم رایانه ای ابتدای سال جاری انجام شد. حدود 100 سایت غیراخلاقی مسدود و 60 نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند که پرونده‌های آنها مراحل نهایی خود را طی می‌کند. دنیای اقتصاد ، ابراراقتصادی ، صبح اقتصاد ، تهران امروز ، اقتصاد پویا ، پول و خبرگزاری های ایلنا ، ایسنا و موبنا این خبررا منعکس کردند .
• رفـع مشکـلات آنتـن‌دهی در بزرگـراه‌های تهـران تـا پایـان سال
ایسنا - مدیرکل بهینه‌سازی شرکت ارتباطات سیار ایران علت مشکلات آنتن‌دهی تلفن همراه در برخی از نقاط تهران را فقدان آنتن‌های BTS در این مناطق دانست و گفت: هنوز در این مناطق مردم از نصب آنتن‌ها ممانعت می‌کنند. روزنامه های دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، جهان صنعت ، صبح اقتصاد ، آفرینش وتفاهم این خبررا درج کردند .
• رومینگ بین‌الملل بی‌واسطه همراه اول به 255 اپراتور در 109 کشور رسید
روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار اعلام کرد : همراه اول هم اکنون با 255 اپراتور در 109 کشور جهان قرارداد رومینگ بین‌الملل دارد که همگی به طور مستقیم و بدون واسطه منعقد شده است. روزنامه های ایران ،جهان صنعت ، اقتصاد پویا وخبرگزاری های موبنا و ایسنا این خبررا منعکس کردند .
• برگزاری نهمین دوره قرعه‌کشی پست‌بانک
بینا- نهمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های قرض‌الحسنه پست‌بانک ایران با جوایز ارزنده‌ای به میزان 24 میلیارد و 687 میلیون و 300 هزار ریال برگزار می‌شود. روزنامه های ابتکار ، اقتصاد پویا ، جهان اقتصاد ، عصر اقتصاد وتفاهم این خبررا چاپ کردند .
• خدمات عام شرکت مخابرات پس از خصوصی‌سازی کاهش نمی‌یابد
فارس- معاون وزیر ارتباطات با بی‌تاثیر خواندن خصوصی‌شدن شرکت مخابرات بر سرویس دهی خدمات عام (uso) گفت: در مخابرات دولتی ارائه این خدمات جز وظایف شرکت بود و در مخابرات خصوصی دولت هزینه ارائه این خدمات را می‌پردازد. روزنامه های صبح اقتصاد ، پول ، اندیشه نو و تفاهم این خبررا درج کردند .
• سرویس ذخیره تماس گیرنده ایرانسل فعال می‌شود
ایسنا - با افزایش ظرفیت سرویس ذخیره تماس گیرنده ایرانسل، این سرویس به‌طور خودکار برای کلیه مشترکان فعال خواهد شد. ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد و پول روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختد .
• کاربران اینترنت به نکات امنیتی در فضای مجازی اهمیت نمی دهند
ایرنا - کارشناس فناوری اطلاعات گفت: کاربران اینترنت به دلیل نداشتن آگاهی لازم از راه های حفاظت اطلاعات در فضای مجازی ، به نکات امنیتی در این محیط اهمیت نمی دهند. روزنامه های ابرار اقتصادی ، جهان صنعت و پول این خبررا منعکس کردند .
• تا سال 2014 در خاورمیانه، شمار مشترکان تلفن همراه به 350 میلیون نفر می‌رسد
ایسنا - بر اساس یک گزارش جدید، بازار مخابرات خاورمیانه همچنان شاهد رشد سالم بوده و شمار مشترکان تلفن همراه در این منطقه تا سال 2014 از مرز350 میلیون نفر فراتر می‌رود. روزنامه های ابرار اقتصادی ، اندیشه نو و تفاهم این خبررا به چاپ رساندند .
• برندگان طرح ثامن همراه اول فردا مشخص می‌شوند
مراسم قرعه کشی طرح ثامن همراه اول ویژه مشترکان خوش حساب این اپراتور فردا با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی برگزار می شود. روزنامه مردم سالاری وخبرگزاری های موبنا و فارس این خبررا منعکس کردند .
• تلفن‌های ثبت نشده مدارس تهران در سامانه 118 درج می‌شود
فارس- رئیس سازمان آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در صورت عدم وجود شماره تلفن مدرسه‌ای در 118، خانواده‌ها مراتب را به سامانه 1820 اطلاع دهند تا تمامی شماره تلفن‌های مدارس شهر تهران در این سامانه درج شود. روزنامه راه مردم و شاپرک این خبررا منتشر کردند .
• عرضه آزمایشی خدمات پستچی اپراتور دوم آغاز شد
فارس- خدمات پست الکترونیک و پستچی ایرانسل برای نخستین بار در ایران به صورت آزمایشی برای مشترکین ایرانسل راه اندازی شد. روزنامه جوان این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در 16 رسانه منعکس شده بود .
• افزایش تعداد POS های شبکه بانکی با راه اندازی موبایل پیمنت همراه اول
موبنا- معاون شرکت ارتباطات سیار از راه اندازی رسمی سرویس پرداخت از طریق تلفن همراه (موبایل پیمنت ) همراه اول خبر داد و گفت: این سرویس در بستر شبکه شتاب است و با اجرای آن تعداد POS ها و ATM های شبکه بانکی افزایش می یابد. روزنامه ایران این خبررا چاپ کرد .
• ایجاد شارژ الکترونیکی سیم‌کارت‌های ایرانسل به میزان دلخواه
ایلنا - پیش از این مشترکان سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل تنها می‌توانستند از میان مبالغ تعیین شده اعتبار سیم‌کارت خود را افزایش دهند، اما از این پس این امکان برای آنان فراهم شده تا میزان مبلغ شارژ را خودشان انتخاب کنند. روزنامه پول این خبررا درج کرد .
• فرمانده کل سپاه درگذشت مجید سلیمانی‌پور را تسلیت گفت
در پی درگذشت مجید سلیمانی‌پور، سرلشکر جعفری پیام تسلیتی به خانواده محترم آن مرحوم صادر کرد. روزنامه اطلاعات این خبررا درج کرد . خبرگزاری های ایرنا و فارس این خبررا منعکس کردند .
• توسعه دوربین های هوشمند ثبت تخلف در جاده های کشور
موبنا- رییس اداره اجراییات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه در شش ماهه اول امسال دوربین های کنترل ترافیک حدود 600 هزار تخلف را ثبت کرده اند ، از توسعه دوربین های الکترونیکی ثبت تخلف در جاده های کشور خبر داد. ابرار اقتصادی و جهان صنعت روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• پیکر مدیر عامل شرکت توسعه اعتماد مبین تشییع شد
موبنا- صبح امروزپیکر دکتر مجید سلیمانی پور مدیرعامل شرکت توسعه اعتماد مبین با حضور تنی چند از مقامات کشوری و مسولان مخابراتی تشییع شد. روزنامه اعتماد این خبررا منتشر کرد .
• برگزاری اجلاس APT با حضور وزیر ارتباطات
موبنا- صبح فردا با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سی وسومین اجلاس کمیته مدیریتی جامعه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه (APT) آغاز به کار می کند. روزنامه پول این خبررا درج کرد .
• تلفن مشترکان مرکز تلفن خاتم‌الانبیای کرج با اختلال مواجه می‌شود
فارس- تلفن مشترکان در مرکز تلفنی خاتم الانبیا کرج از فردا با اختلال مواجه می‌شود. روزنامه کیهان این خبررا چاپ کرد .
• انجام پروژه مدیریت یکپارچه شبکه مخابرات نوری و سیستم های انتقال در مرکز تحقیقات مخابرات
موبنا- پروژه مطالعاتی مدیریت یکپارچه شبکه مخابرات نوری و سیستم های انتقال در مرکز تحقیقات مخابرات در حال انجام است. روزنامه جهان صنعت این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در روزنامه ابرار اقتصادی چاپ شده بود .
• «نوسازی یکی از BSCهای مرکز شهید بهشتی تهران»
روابط‌عمومی شرکت ارتباطات‌سیار ایران - به منظور به‌روز رسانی و افزایش ظرفیت شبکه همراه‌اول امشب عملیات جایگزینی یکی از BSCهای مرکز تلفن‌همراه شهید بهشتی تهران انجام می‌شود. روزنامه جهان صنعت این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در سه رسانه منعکس شده بود .
• سه گروه کارشناسی چگونگی مرگ خریدار سهام مخابرات را بررسی می‌کنند
فارس - بازپرس شعبه اول دادسرای امور جنایی تهران از تعیین 3 گروه کارشناس برای بررسی نحوه مرگ خریدار سهام مخابرات خبر داد. روزنامه اطلاعات عصر این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در 14 رسانه منعکس شده بود .
• بهره برداری همزمان از 70 طرح مخابراتی در استان مرکزی
بهره برداری همزمان از 70 طرح مخابراتی در استان مرکزی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز شد .روزنامه اطلاعات عصر این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در دو روزنامه منعکس شده بود .
• باید استراتژی مشخص برای مجموعه پیام تعریف شود
موبنا- باید بر اساس مقتضیات روز، استراتژی روشنی برای شرکت خدمات هوایی پیام و منطقه ویژه اقتصادی پیام تعریف شود.
• نگاهی کوتاه به زندگی مرحوم دکتر سلیمانی پور
موبنا- دکتر مجید سلیمانی پور در سال 1337 شمسی در یک خانواده مذهبی در شهر تهران چشم به جهان گشود . تحصیلات مقدماتی خود را در مدارس خالدی ، حافظ ، وصال و آزادگان به پایان رسانید و در سال 1355 وارد دانشگاه نفت آبادان شد.
• تقاضا برای گوشی های ویندوز موبایل افزایش یافت
موبنا- به گفته مدیرفروش شرکت "پارس کامتل" تقاضا برای انواع گوشی هایی که از سیستم عامل ویندوز موبایل برخوردار هستند در بازار تلفن همراه افزایش یافته است.
• قیمت سیمکارت در بازار امروز ثابت ماند
موبنا- قیمت سیمکارت های موجود در بازار که شامل همراه اول، تالیا و ایرانسل- ام تی ان می شود در بازار امروز ثابت ماند.
• اثری از مکان یاب های موبایل پلاس در بازار نیست
موبنا- مکان یاب هایی که توسط شرکت موبایل پلاس در بازار عرضه شده بود نتوانست تمایل مشتریان را به خود جلب کند و نمایش آنها پشت ویترین مغازه ها کاهش یافت.
• تصمیم منطقی
موبنا- حدود سه سال است که کارشناسان و رسانه های جمعی به عناوین مختلف سیاست های دولت را در مقوله افزایش تعرفه واردات گوشی تلفن همراه و اشباع این بازار از گوشی های چینی و قاچاق مورد نقد قرار داده اند. اما این انتقادها و پیگیری های اصحاب رسانه تاکنون نتوانسته تاثیر بسزایی در حمایت از حقوق مصرف کنندگان گوشی تلفن همراه کشور داشته باشد.
• افزایش فعالیتهای دفاتر خدمات الکترونیک در آینده نزدیک
مهر - مشاور معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: با تکمیل و اعمال اصلاحات لازم در فرآیند عوارض به دفاترخدمات الکترونیک در آینده نزدیک صدور پروانه نیز به طور کامل به این دفاتر موکول می شود.
• وزرای ارتباطات و دفاع فردا در کمیسیون صنایع حاضر می‌شوند
فارس- عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: وزرای ارتباطات و دفاع فردا برای پاسخگویی به سوال نمایندگان در جلسه کمیسیون صنایع مجلس حاضر می‌شوند.
• مدیرمخابرات استان مرکزی: 232 روستا از تلفن بی سیم برخوردار است
ایرنا - مدیر عامل شرکت مخابرات استان مرکزی گفت: در حال حاضر 232 روستای این استان از تلفن بی سیم استفاده می کنند.
• راه‌اندازی ایستگاه‌های BTS تلفن همراه در استان سمنان
فارس- مدیرعامل شرکت مخابرات استان سمنان از راه‌اندازی ایستگاه‌های BTS تلفن همراه در استان سمنان در چند روز اخیر خبر داد.
• با مدیریت صحیح امکانات، خواست نظام تحقق می یابد
سیتنا - شرکت خدمات هوایی پیام را به چشم یک بنگاه اقتصادی نگاه می کنیم و اگر با این دیدگاه اقتصادی به بخشی بنگریم از آن انتظار منفعت داریم.
• سایت هایی که توجیه اقتصادی ندارند از مدار خارج می شوند
سیتنا - سایت هایی که دیگر توان و کارآیی لازم را نداشته و نگهداری از آنان با صرفه نیست را از مدار خارج میکنیم.
• ترس چاره کار نیست
سیتنا - فکر کنید، در یک روز سرد زمستانی و یخبندان، به ناگاه خورشید می تابد و با گرمای خود، صورت شما را نوازش کند. چه حسی پیدا می کنید؟ قطعاً لذت می برید؟
• انتصاب مدیران دولتی بعنوان نماینده بخش خصوصی در هیئت مدیره مخابرات ایران
فرارو - این کار تاجایی بالا گرفته است که بر اساس شنیده ها در اواخر هفته گذشته بین برخی از افراد و مدیرمذکور برخوردهای فیزیکی صورت گرفته است. این در حالیست که مدیر مذکور سابقه برخورد با برخی خبرنگاران را نیز درکارنامه خود دارد.
• جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام دیروز برگزار شد
فرارو - در این جلسه اختلافات بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در مورد بیمه کارگزاران مخابرات روستایی در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح و و پس از بررسی حل شد.
• از محل سهام مخابرات بخشی از بدهی بیمارستان ها پرداخت می شود
باشگاه خبرنگاران جوان - مشاور وزیر رفاه و عضو هیئت مدیره سازمان بیمه خدمات درمانی درباره بدهی این سازمان گفت: بحثی که در جراید مطرح شده مربوط به بدهی های سازمان تأمین اجتماعی به بيمارستان ها است. با رایزنی هایی انجام شده و حمایت های دولت از محل سهام مخابرات قرار شد بخشی از این بدهی به بیمارستان ها پرداخت شود .
• غیر مجاز ها زیر ذره بین بزرگتر !
روزنامه جهان صنعت در مطلبی با عنوان: " غیر مجاز ها زیر ذره بین بزرگتر" ،به بررسی موضوع گسترش روزافزون فیلترینگ سایت ها و دستگیری عوامل پرداخت.
• برخورداری از سرویس دیجیتال تلفن
روزنامه کیهان از برخورداری سرویس دیجیتال تلفن در58 روستای قوچان خبر داد.
• چالش و فرصت در بانکداری الکترونک
ایران در مطلبی با عنوان:" چالش و فرصت در بانکداری الکترونیک"، به قلم دکتر علی دیوان دری به بررسی چالش ها و فرصت در توسعه پروژه بانکداری الکترونیک پرداخت.
• بیشترین صف فروش متعلق به مخابرات 19 میلیون است
روزنامه "ایران" وضعیت سهام مخابرات در بورس را بررسی کرد.
• "افزایش صف فروش برای سهام مخابرات"
روزنامه همشهری از افزایش صف فروش برای سهام مخابرات خبر داد .
• نزول جایگاه جهانی بورس در تهران
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی با عنوان:" نزول جایگاه جهانی بورس در تهران"، موضوع قطعیت معامله مخابرات و جهش رتبه بورس تهران به لحاظ درصد گردش سهام را بررسی کرد.
• محبوب ترین دستگاه های قابل حمل در ایران
روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان "محبوب ترین دستگاه های قابل حمل در ایران" به قلم محمدرضا بهنام رئوف به بررسی موضوع سهام برند های جهانی در بازار داخلی پرداخت.
• تقاضای فروش 20 میلیونی سهام مخابرات
روزنامه اعتماد در مطلبی به قلم "سعید امیر زاده"، موضوع تقاضای فروش 20 میلیونی سهام مخابرات و خروج سرمایه و رکود در بازار سرمایه را بررسی کرد .
• " همایش تشکیل سازمان نظام صنفی رایانه ای در استان زنجان "
روزنامه اطلاعات از برگزاری همایش تشکیل سازمان نظام صنفی رایانه ای در استان زنجان خبر داد .
• " کرج پایلوت طرح آموزش رایگان شهروند الکترونیک شد "
روزنامه ابرار اقتصادی نوشت: کرج پایلوت طرح آموزش رایگان شهروند الکترونیک شد .
• " جزای نقدی برای دفاتر خدمات امور مشترکین "
روزنامه حمایت به نقل از اداره بازرگانی شهرستان نور نوشت: برای دفاتر خدمات امور مشترکین جزای نقدی تعیین می شود .
• 160 میلیارد ریال از مشترکین طلب داریم
روزنامه رسالت به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات استا ن لرستان نوشت: 160 میلیارد ریال از مشترکین طلب داریم .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه جمهوری به نقل از یک مشترک نوشت :
" خطوط ایرانسل در شهر پرند آنتن دهی ندارد . از مسوولین تقاضای رسیدگی داریم ."
روزنامه اطلاعات به نقل از یک شهروند نوشت :
" در حفظ بسته های پستی امانت دار باشند. در تاریخ 1/9/88 از زرند ( استان کرمان ) برایم دو کیسه کوچک پسته به اندیمشک فرستادند. اما هنگام تحویل گرفتن آنها متوجه شدم که کیسه ها سوراخ شده اند . با قدردانی از کارکنان زحمت کش راه آهن و از جمله انبار توشه راه آهن اندیمشک ، امیدوارم مسوولان امانت پستی در حفظ پسته های متعلق به مردم بیش از پیش دقت کنند تا اعتماد مردم به امانت داری آنها خدشه دار نشود ."
روزنامه اعتماد به نقل از یک شهروند نوشت :
" من از کارمندان بازنشسته مخابرات بهشهر هستم . خواستم از مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که وضعیت خصوصی سازی را مشخص کرده اند، سوال کنم چرا سهام تدریجی کارکنان خود را مشخص نمی کنند . تا کی باید منتظر باشیم ."
۲۴ آذر ۱۳۸۸ ۰۹:۳۱
تعداد بازدید : ۲,۱۲۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید