اخبار

چکیده مطالب88/9/10

• نخستین مجمع مخابرات با حضور خریدار جدید برگزار شد
نخستین مجمع عادی به طور فوق العاده شرکت مخابرات ایران بعد از خصوصی سازی با حضور خریدار جدید برگزار شد. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های کیهان ، ایران ، اطلاعات ، دنیای اقتصاد ، فناوران ، هدف و اقتصاد ، جهان اقتصاد ، عصر اقتصاد ، گسترش ، فرهنگ آشتی ، تفاهم ، سیاست روز ، پول ، وطن امروز و حیات نو به چاپ رسید . خبرگزاری های موبنا ، فارس ، ایرنا ، ایسنا و مهر نیز این خبررا منعکس کردند .
• اعضای حقوقی هیات مدیره شرکت مخابرات معرفی شدند
ایرنا - با تشکیل نشست مجمع عمومی عادی سالیانه(بطور فوق العاده) شرکت مخابرات ایران، اعضای هیات مدیره این شرکت بصورت شخصیت حقوقی معرفی شدند. این خبر در روزنامه های ایران ، فناوران ، دنیای اقتصاد ، هدف و اقتصاد ، اقتصاد پویا ،خراسان ، حیات نو ، سیاست روز ، عصر اقتصاد ، همبستگی و خبرگزاری های ایرنا ، موبنا ، ایسنا ، مهر ، موج و فارس منعکس شد .
• تعیین تکلیف اپراتور سوم تا پایان سال
مهر - رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: مزایده قبلی برای انتخاب اپراتور سوم منقضی است و تا قبل از پایان سال جاری برنده نهایی اعلام می شود. روزنامه های دنیای اقتصاد ، صبح اقتصاد ، جهان اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، جوان ، پول ، اقتصاد پویا ، ایرانیان ، آفتاب یزد ، خراسان ، حزب الله ، جهان صنعت و اندیشه نو این خبررا به چاپ رساندند .
• قطعی مکالمه در تهران زیر یک درصد
ایسنا - به گفته مدیر کل بهینه‌سازی شرکت ارتباطات سیار ایران، مشکل سایت‌های over shoot - سایت‌های مخل شبکه - در شهر تهران برطرف و این سایت‌ها جمع‌آوری شده‌اند. روزنامه های ایران ، کیهان ، ابرار اقتصادی ، اقتصاد پویا ، صبح اقتصاد ، ایرانیان و همبستگی این خبررا منتشر کردند .
• مخابرات 16 درصد بازار بورس را به خود اختصاص داده است
رییس هیات مدیره شرکت توسعه اعتماد مبین گفت: مخابرات با 60 میلیون نقطه تماس مردمی و 120 هزار کارمند ، 16 درصد از بازار بورس را به خود اختصاص داده است به همین دلیل کوچکترین تصمیم در این شرکت می تواند در شاخص بورس تاثیرگذار باشد و رهبری مخابرات منطقه را تحت تاثیر قرار دهد. روزنامه های صبح اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، ایرانیان ، خراسان و حزب الله این خبررا منتشر کردند . خبرگزاری های موبنا ، مهر و سیتنا نیز این خبررا منعکس کردند .
• آزمایشگاه تحقیقاتی تجارت الکترونیکی راه‌اندازی می‌شود
آزمایشگاه تحقیقاتی تجارت الکترونیکی با تمرکز بر تعاملات B2B (تعاملات بین بنگاهی) با حمایت مرکز تحقیقات مخابرات ایران در دانشگاه تربیت مدرس در حال راه‌اندازی است. روزنامه های جهان صنعت ، صبح اقتصاد ، ابرار اقتصادی و خبرگزاری های ایسنا و موبنا این خبررا منعکس کردند .
• شرکت مخابرات تقسیم بندی نمی‌شود
عضو هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران اعلام کرد: مطابق ماده 3 قانون اساسی اگر نیاز به تغییر تعرفه ها و حذف آبونمان باشد در قالب کار کارشناسی پیشنهاد خود را به مجلس ارائه می دهیم تا مجوزهای لازم در این زمینه اخذ شود. روزنامه های کیهان ، دنیای اقتصاد ، صبح اقتصاد ، پول و خبرگزاری های موبنا و مهر نیز این خبررا منعکس کردند .
• احتمالا هفته آینده گزارش معامله بلوک مخابرات آماده خواهد شد
فارس - رئیس شورای رقابت در رابطه با زمان اعلام گزارش کمیسیون تخصصی شورای رقابت درباره معامله بلوک 50 درصد به علاوه یک سهم مخابرات اظهار داشت:احتمالا هفته آینده گزارش مربوط آماده خواهد شد اما واقعیت این است که شورای رقابت محلی ندارد تا نسبت به برگزاری جلسات اقدام کند. روزنامه های دنیای اقتصاد ، جهان صنعت ، حزب الله ، اندیشه نو و اقتصاد پویا این خبررا درج کردند .
• مذاکره با خارجیها برای مشارکت در سهام مخابرات
فارس- مدیر عامل شرکت اعتماد مبین خریدار سهام مخابرات با اشاره به اینکه با چند شرکت خارجی برای مشارکت صحبت کرده‌ایم، از پرداخت 490 میلیارد تومان در اولین قسط این شرکت پس از پیش‌ پرداخت ابتدایی خبر داد. این خبر در روزنامه های جهان صنعت ، سیاست روز ، اقتصاد پویا و پول چاپ شد .
• سرویس دوستان و خانواده همراه اول راه‌اندازی شد
فارس - همراه اول، سرویس (F&F) دوستان و خانواده ویژه سیم کارت‌های اعتباری خود را عرضه کرد.این خبر در روزنامه های وطن امروز ، همبستگی ، زمان و راه مردم منتشر شد .
• توسعه الکترونیکی بورس کالا در دستور کار قرار گرفت
ایرنا - مدیرعامل بورس کالا از در دستور کار قرار گرفتن توسعه الکترونیک در این بخش از بازار سرمایه خبرداد.روزنامه های همشهری،کیهان،عصر اقتصاد و گسترش این خبر را به چاپ رساندند .
• تغییر استراتژی شرکت مخابرات از دولتی به تجاری
موبنا- مدیرعامل شرکت سهامدار عمده مخابرات بر لزوم تغییر استراتژی مخابرات از انجام تکالیف برنامه ای دولت به استراتژی تجاری تاکید کرد و گفت: ارتقای به هنگام دانش و مهارت های کارکنان، ایجاد توازن میان بهره وری اقتصادی و مسولیت های اجتماعی و یافتن مسیر بهینه به سوی تعالی ، از جمله چالش های پیش روی شرکت جدید مخابرات ایران است. این خبر در روزنامه های صبح اقتصاد ، حیات نو و پول چاپ شد .
• اینترنت کشور با وایمکس کامل می‌شود؟
ایسنا - به نظر می‌رسد وایمکس - اینترنت پرسرعت بی‌سیم - بتواند با توجه به این که ADSL به شکل مناسب به‌ویژه در تهران توسعه نیافته و در برخی از نقاط متقاضیان اینترنت پرسرعت با این پاسخ که پورت‌های آن‌ها جا ندارد، مواجهند، با توسعه‌ اصولی خلاءهای ADSL را پر کند. این خبر در روزنامه های ابرار اقتصادی ، جهان صنعت و اندیشه نو چاپ شد .
• منتظر تصمیم شورای رقابت درمورد واگذاری سهام مخابرات می‌مانیم
ایسنا - رییس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری تصریح کرد: امیدواریم مسائل مورد تاکید ایشان از سوی همه‌ی جریان‌های سیاسی و افراد اجرایی شود. حیات نو، اسرار وپول روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• افزایش اپراتورهای طرف قرارداد رومینگ همراه‌اول به 254 اپراتور
موبنا- با پیوستن اپراتورهای KTC کویت و TUSmobile اسلوونی به شبکه همراه‌اول، تعداد اپراتورهای طرف قرارداد رومینگ بین‌الملل این شرکت به 254 اپراتور رسید. روزنامه های کیهان و اقتصاد پویا این خبررا درج کردند .
• نصب تجهیزات وایمکس در 33 شهر کشور
موبنا- عضو هیات مدیره اپراتور سراسری وایمکس از نصب تجهیزات این سرویس در 33 شهر کشور خبر داد و گفت: سرویس وایمکس ابتدا در مراکز استان ها ، شهر کرج و کیش راه اندازی می شود. روزنامه های ایران و ابرار اقتصادی این خبررا منتشر کردند .
• واردات گوشی های لمسی افزایش یافت
موبنا- به گفته منابع بازاری میزان واردات گوشی های لمسی نسبت به شش ماهه اول به طور چشمگیری افزایش یافته است. روزنامه های ایران و فناوران این خبررا منعکس کردند .
• پرداخت 250 میلیارد تومان به ایرانسل بابت تعرفه اتصال متقابل
فارس - مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: به دلیل بیشتر بودن میزان دقایق مبادله شده از مخابرات به ایرانسل، 250 میلیارد تومان بابت اینترکانکشن به این اپراتور پرداخت شده است. روزنامه های همبستگی و زمان این خبررا منتشر کردند .
• توسعه فرهنگ سهامداری و همکاری با نهادهای بین‌المللی را دردستور کار داریم
ایسنا - مدیرعامل شرکت توسعه اعتماد مبین در جریان مجمع عادی سالانه شرکت مخابرات سیاست‌های کلان این شرکت را تشریح کرد. روزنامه های جوان وتفاهم این خبررا منتشر کردند .
• توسعه 5 مرکز مخابراتی در تهران و کرج
فارس- عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مرکز مخابرات شهید بختیاری، بعثت، امامت در شهر تهران و مراکز مخابرات شهید اندرزگو، شهدی آوینی در شهرستان کرج از تاریخ 10 آذرماه آغاز می‌شود. کیهان و راه مردم روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• سه کتابخانه بزرگ دیجیتالی در تهران راه اندازی می شود
مهر - شهردار تهران با بیان این که توسعه کالبدی در عرصه مسائل علمی و فرهنگی شهر به مراتب بیشتر از توسعه کالبدی در بخشهای عمرانی است از راه اندازی سه کتابخانه بزرگ دیجیتالی در حوزه های مختلف علوم انسانی، پایه و پزشکی در این زمینه خبر داد. روزنامه های فناوران و کاروکارگر این خبر را منتشر کردند .
• پست بانک ایران به مسجدسلیمان رفت
بینا- مکان جدید شعبه مسجد سلیمان پست‌بانک طی مراسمی با حضور مسئولان محلی این شهرستان به بهره‌برداری رسید. روزنامه های حیات نو و ابتکار این خبررا منتشر کردند .
• فرهنگ سازی برای گارانتی تلفن همراه، حمایت دولت را می طلبد
موبنا- به گفته مدیربازرگانی شرکت "پارس نیکاتل" دولت برای حمایت از واردکنندگان و مصرف کنندگان گوشی تلفن همراه باید فرهنگ سازی مناسبی برای گارانتی های اصلی این کالا در نظر گیرد. روزنامه فناوران این خبررا منتشر کرد .
• تکذیب کارشنی مخابرات برای شرکت‌های ندا
ایسنا - مدیر عامل شرکت مخابرات استان اصفهان درباره وجود گلایه‌های کارشناسان فن‌آوری و یا شرکت‌های ندا گفت: تمام گفته‌های مطرح شده در زمینه عدم ارائه سرویس توسط مخابرات، هرگونه قطعی برق و یا مساله دیگر که کارشکنی تلقی شود، کذب محض است. روزنامه صبح اقتصاد این خبررا منتشر کرد .
• مسیر های اصلی شبکه فیبر نوری توسط پیشرفته ترین تجهیزات به روز شد
سیتنا - سرپرست معاونت طرح و توسعه شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد : این شرکت در راستای برنامه های خود برای به روز رسانی شبکه فیبر نوری، از پیشرفته ترین فیبر ها در شبکه بهره برده است. روزنامه گسترش این خبررا چاپ کرد .
• سرویس پست ترکیبی در شرکت پست ارائه می شود
سیتنا - پست ترکیبی(پست هیبرید) از دیگر سرویس های جدید ارائه شده توسط شرکت پست است . روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منعکس کرد .
• سیاست‌های کلان مخابرات خصوصی تشریح شد
فارس - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری اعتماد مبین در نخستین مجمع مخابرات خصوصی، سیاست‌های کلان شرکت را در 6 حوزه‌‌ مشتریان، سهامداران، کارکنان و منابع انسانی، سازمانها و شرکت‌های همکار داخلی و خارجی، حوزه حاکمیت و نام تجاری تشریح کرد. روزنامه ابتکار این خبر را درج کرد .
• " مخابرات خوزستان پیشگام در اجرای مصوبات سفر هیات دولت "
مدیر روابط عمومی شرکت سهامی مخابرات خوزستان اعلام کرد : مخابرات استان خوزستان در اجرای مصوبات سفر دوم هیات دولت همانند مصوبات سفر اول پیشگام است . روزنامه عصر اقتصاد این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در سه روزنامه منتشر شده بود .
• پلیس فضای مجازی تشکیل می شود
ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی گفت: امنیت فضای مجازی برای نیروی انتظامی مهم بوده و به همین دلیل در حال برنامه ریزی برای تشکیل پلیس فضای مجازی (اینترنت) هستیم. روزنامه کیهان این خبررا منعکس کرد . این خبر روز گذشته نیز در دو روزنامه منعکس شده بود .
• تعرفه واردات کالا های دیجیتالی مناسب نیست
موبنا- عضو انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری معتقد است تعرفه 50 درصدی برای انواع کالاهای دیجیتالی مناسب نیست و برای ایجاد شرایط بهتر این میزان تعرفه باید افزایش یابد.
• اولین نوت بوک با صفحه کلید فارسی تولید شد
موبنا- مدیر بخش نوت بوک شرکت اسوس خبر از تولید اولین نوت بوک با صفحه کلید فارسی داد که مختص بازار ایران تولید شده است.
• قیمت انواع تلویزیون های ال سی دی افزایش نمی یابد
موبنا- به گفته فروشندگان به دلیل کاهش تقاضا برای انواع تلویزیون های ال سی دی موجود در بازار، قیمت این کالا در ماه های آینده بالا نخواهد رفت.
• معرفی گوشی های پرفروش سونی اریکسون در بازار
موبنا- گوشی S500 و G900 سونی اریکسون به عنوان پرفروشترین های این برند در بازار امروز (دوشنبه) تهران معرفی شدند.
• قیمت سمیکارت ثابت ماند
موبنا- قیمت سیمکارت های دائمی و اعتباری در سومین روز هفته جاری ثابت ماند.
• تسلیت رییس جمهوری و هیات دولت به وزیر ارتباطات
موبنا- دکترمحمود احمدی نژاد و اعضای هیات دولت در گذشت والده محترم وزیر ارتباطات را تسلیت گفتند.
• کارکنان مخابرات بدون دغدغه به فعالیت خود ادامه دهند
ایرنا - رئیس مجمع عمومی شرکت مخابرات ایران، خطاب به کارکنان این شرکت گفت: بدون دغدغه به فعالیت خود ادامه دهید، تمام تعهدات شرکت مخابرات در قبال کارکنان آن، تعهدات کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین هم است.
• نبود متولی در حوزه فناوری اطلاعات از مشکلات اساسی است
ایرنا - دبیر کمیته فناوری اطلاعات (IT) دفتر همکاری های فناوری ریاست جمهوری گفت: نبود متولی در حوزه IT یکی از مشکلات اساسی در فراهم کردن زیر ساخت های لازم در این زمینه است.
• آینده پژوهی و رصد یافته های فناوری در زمینه خدمات نوین مخابراتی
مهر - مدیرعامل شرکت توسعه اعتماد مبین گفت: آینده پژوهی و رصد آخرین یافته های علمی و فناوری در رابطه با خدمات نوین مخابراتی و پیاده سازی آن در کوتاه ترین مدت از سیاستهای کلان این شرکت است.
• ویرایش جدید نرم افزارهای «احکام همراه» عرضه شد
مهر - ویرایش جدید مجموعه نرم افزارهای «احکام همراه» مطابق با آخرین فتاوای آیت الله مکارم شیرازی در چهار نسخه، برای تلفن‌های همراه ارائه شد.
• تغییرات عمده ای در شرکت مخابرات در دستور کار نیست
سیتنا - در حال حاضر تغییرات عمده ای در شرکت مخابرات در دستور کار قرار ندارد اما در چارچوب اساسنامه تغییرات لازم اعمال خواهد شد.
• شرکت ارتباطات سیار بازار پایداری دارد
سیتنا - شرکت ارتباطات سیار با وجود آنکه بازار پایداری دارد اما در برابر اپراتور های دیگر تلفن همراه با رقابت جدی رو به رو خواهد شد.
• امضاء 4 سند همکاری در حوزه های نفت ، پتروشیمی، مخابرات و نیرو
ایلنا - براساس توافق وزرای نفت و انرژی ایران و روسیه مقرر شد شرکت‌های گازپروم و همتای روسی آن در جهت استخراج از منابع نفتی دو کشور همکاری‌های مشترکی داشته باشند.
• تعهدات مخابرات قبل از خصوصی سازی به اعتماد مبین منتقل می‌شود
فارس- رئیس مجمع عمومی مخابرات با اشاره به سهم 16 درصدی مخابرات در بورس، گفت: همه تعهداتی که شرکت مخابرات قبل از خصوصی سازی بر عهده داشته به شرکت اعتماد مبین منتقل می شود.
• " کتابخانه دیجیتالی نور در قم رونمایی می شود "
روزنامه کیهان در مطلبی از رونمایی کتابخانه دیجیتالی نور در قم خبر داد .
• " فناوری اطلاعات متولی مشخصی ندارد "
روزنامه جهان صنعت در مطلبی اعلام کرد : فناوری اطلاعات متولی مشخصی ندارد .
• " خصوصی سازی واقعی نزدیک به "صفر "
روزنامه حیات نو در گزارشی با عنوان " خصوصی سازی واقعی نزدیک به "صفر " به بررسی انتقادها نسبت به واگذاری های اصل 44 از جمله مخابرات پرداخته است .
• 90 درصد واردات رم به کشور از منابع غیر قانونی صورت می گیرد
ایران در مطلبی به نقل از یک فعال بازار اعلام کرد : تجهیزات مخابراتی با اشاره به افزایش روزافزون قاچاق در حوزه سخت افزار گفته که 90 درصد واردات رم به کشور از منابع غیر قانونی صورت می گیرد و این حوزه هر نظارت محروم است .
• عضو جدید گروه پیشگامان کویر فعالیت خود را آغاز کرد
فناوران در مطلبی به نقل از روابط عمومی گروه پیشگامان کویر اعلام کرد : عضو جدید این گروه فعالیت خود را آغاز کرد .
• " جوابیه "
روزنامه جمهوری جوابیه روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران را در خصوص مطلبی با عنوان " قابل توجه به مسوولان شرکت مخابرات تهران " منتشر کرد .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه کیهان در مطلبی به نقل از یکی از خوانندگان اینطور نوشت :
"متاسفانه شرکت پست منطقه میدان نوبنیاد محموله های پستی ساکنان شهرک شهید چمران را درب منزل تحویل نمی دهد ،‌حال آنکه مبالغی که از ارسال کنندگان این محموله می گیرد شرکت پست را متعهد می کند که محموله های پستی را به تحویل گیرنده دهند ، اما حداکثر کاری که می کنند این است که در اولین مراجعه برگه ای را در صندوق ها افراد می اندازند و مسئولیت را از سر خود رفع می کنند."
روزنامه همشهری به نقل از یکی از شهروندان تهرانی نوشت :
"در این روزها گودالی که با حفاری شرکت مخابرات منطقه مالک اشتر تهران در کوچه نراقی خیابان کارون به وجود آورده رفت و آمد را برای مردم دشوار کرده است ."
روزنامه رسالت به نقل از یک شهروند نوشت :
" در طرح ساماندهی املاک ، سایتی به نام سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات ، ایجاد شده اما این سایت همیشه دچار اختلال است و اپراتورها نیز جواب درستی به مشاورین املاک نمی دهند . از مسوولان مربوطه تقاضا می شود نسبت به رفع مشکل مذکور اقدام شود . "
۱۰ آذر ۱۳۸۸ ۱۳:۲۶
تعداد بازدید : ۲,۱۵۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید