اخبار

چکیده مطالب 88/8/26

چکیده مطالب
• 173قطعی فیبر از ابتدای سال تاکنون
ایسنا - در شرایط کنونی آمار قطعی‌های فیبر نوری کشور بالاست و از اول سال تاکنون شاهد 173 مورد قطعی بوده‌ایم. در حالی که در کشورهای مشابه ما این طور نیست. بنابراین با توجه به اهمیت ویژه و نقش مهم شبکه ارتباطات زیرساخت کشور در ارائه سرویس‌های مخابراتی و اینترنت ضروری است که قانون صیانت از حریم فیبر نوری به نحو احسن پی‌گیری و اجرا شود. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های صبح اقتصاد ،فناوران ، ابراراقتصادی ، دنیای اقتصاد، جهان صنعت ، گسترش صنعت ، اندیشه نو ، جوان و خراسان به چاپ رسید.
• مخابرات پیشتاز در صف فروش
فارس - به دنبال منفی بودن 41 واحدی شاخص امروز بورس، مخابرات بیشترین صف فروش را به خود اختصاص داده‌ است. روزنامه های ایران ، عصر اقتصاد ، جهان اقتصاد، خبر ، حیات نو، هدف و اقتصاد ، کائنات ، حمایت و فرهیختگان این خبر را منعکس کردند.
• ارائه سرویس پرداخت موبایل همراه اول در سال جاری
روابط عمومی شرکت مخابرات ایران- معاون بازاریابی شرکت ارتباطات سیار ایران از ارایه سرویس پرداخت موبایل "همراه اول" در سال جاری خبر داد. خبرگزاری های ایسنا ، ایلنا ، موبنا و روزنامه های جمهوری اسلامی ،فناوران ، گسترش صنعت ، اطلاعات ، صبح اقتصاد ، اندیشه نو، ابرار و ابرار اقتصادی این خبر را منعکس کردند.
• بیش از یک میلیون دقیقه مکالمه طی 12 روز
ایسنا - طی 12 روز ابتدایی آغاز مراسم حج، یک میلیون و 650 هزار دقیقه مکالمه از طریق تلفن همراه و ثابت از ایران به کشور عربستان با موفقیت انجام شده است. این خبر در خبرگزاری فارس و روزنامه های دنیای اقتصاد، جهان صنعت ، صبح اقتصاد ، پول، جوان ، اقتصاد پویا و فناوران درج شد.
• پست‌بانک خدمات بانکداری اینترنتی ارائه می‌کند
فارس- پست‌بانک ایران در راستای توسعه خدمات بانکداری مدرن در سطح کشور امکان بهره‌گیری مشتریان نظام بانکی از خدمات بانکداری اینترنتی و الکترونیک را فراهم کرد. روزنامه های دنیای اقتصاد، ایرانیان، راه مردم، ابتکار، حمایت، تفاهم و حیات نو این خبر را منتشر کردند.
• کارگاه‌های آموزشی تخصصی در نمایشگاه ایران تلکام
آخرین دستاوردهای علمی، تخصصی مرکز تحقیقات مخابرات ایران در زمینه ICT و آخرین طرح‌ها و پروژه‌های نهایی شده مرکز در دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات، ارتباطات و فن‌آوری اطلاع‌رسانی ارائه می‌شود. خبرگزاری های ایسنا ، مهر ،موبنا ، ایلنا، و روزنامه های فناوران ، دنیای اقتصاد ، جهان صنعت ، اقتصاد پویا ، صبح اقتصاد و ابرار اقتصادی این خبر را منعکس کردند .
• طراحی سنجنده ها برای دریافت تصاویر ماهواره ای
مهر - معاون پژوهشی و فناوری سازمان نقشه برداری به کاربردهای فناوریهای نوین در این سازمان اشاره کرد و گفت: با تعامل سازمان هوا فضا پروژه هایی در زمینه طراحی سنجنده ها و نصب فرستنده های GPS در ماهواره های در دست ساخت تعریف شده است. روزنامه های پول ، ایرانیان ، اندیشه نو و ابرار اقتصادی این خبر را درج کردند.
• راه اندازی 100 سایت BTS برای ارائه وایمکس
موبنا- عضو هیات مدیره شرکت مبین نت از راه اندازی 100 سایت BTS برای عرضه وایمکس در استانهای کشور خبر داد و گفت: سرویس وایمکس مبین نت تا یک ماه دیگر عرضه می شود. روزنامه صبح و اقتصاد ، جهان صنعت و ابرار اقتصادی این خبر را منعکس کردند .
• باید میزبانی سایت‌ها به مراکز داده داخل کشور منتقل شود
ایسنا - بر اساس اسناد بالادستی و همچنین تصمیمات شورای عالی فن‌آوری اطلاعات ایجاد مرکز داده ملی به عهده شرکت ارتباطات زیرساخت و ایجاد مراکز داده استانی نیز بر عهده استانداری است. مرکز داده ملی شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان پشتیبان اطلاعات حساس و حیاتی مراکز داده دستگاه‌های دولتی و ملی و 30 استان کشور عمل می‌کند. خبرگزاری موبنا و روزنامه ها ی پول، ابرار اقتصادی و صبح اقتصاد این خبر را منعکس کردند.
• تله‌کام، محکی برای بخش خصوصی
ایلنا - نهمین نمایشگاه تله‌کام (صنایع مخابراتی) می‌تواند محکی برای مسئولان و بخش خصوصی باشد. روزنامه های تهران امروز ، فناوران و جهان صنعت این خبر را منعکس کردند.
• فعالیت واردکنندگان قانونی گوشی تلفن همراه رونق می یابد
موبنا- مدیرعامل شرکت پارس کامتل معتقد است کاهش 15 درصدی تعرفه می تواند فعالیت شرکت های قانونی در بازار تلفن همراه را افزایش دهد. روزنامه صبح اقتصاد و فناوران این خبر را چاپ کردند.
• هنوز خبری از عرضه سیمکارت قاصدک و امین نیست
موبنا- درحالیکه مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار سال گذشته درنمایشگاه تله کام وعده عرضه سیمکارت امین و قاصدک را داد، اما هنوز خبری از واگذاری این سیمکارت ها نیست. روزنامه های جهان صنعت و خراسان این خبر را منعکس کردند.
• توسعه 9 مرکز مخابراتی در تهران
فارس - عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات سید الشهداء، شهید عرب سرخی، اشرفی اصفهانی، شهدای ورد آورد،‌شهید بهشتی، شهید محسنیان،‌پیام نور،‌ شهید کلانتری و امامت از 25 آبان ماه آغاز می‌شود. این خبردر روزنامه های کیهان و راه مردم به چاپ رسید.
• زنجیر مخابرات بر پای بانک سینا
بورس نیوز - با خرید بخشی از سهام شرکت مخابرات می توان گفت که بانک سینا وارد بازی جدیدی شده است و اگر تا ماه های قبل با مثبت شدن جو سهام بانکی خصوصاً بانکهای خصوصی انتظارات از سهام بانک سینا بالاتر می رفت، از این به بعد باید شاهد بسته شدن زنجیر مخابرات به پای بانک سینا باشیم. روزنامه های جهان صنعت و صبح اقتصاد این خبر را منتشر کردند.
• افزایش واردات گوشی های قاچاق شرایط را برای فعالان قانونی محدودتر کرده است
سیتنا - افزایش گسترده گوشی های قاچاق در بازار تلفن همراه جایی برای فعالیت تولیدکنندگان و واردکنندگان قانونی این کالای ارتباطی باقی نگذاشته و شرایط را برای فعالان قانونی محدودتر کرده است. روزنامه های فناوران و ابراراقتصادی این خبر را منتشر کردند.
• ماهواره مصباح دو سال آینده از ایران به فضا پرتاب می شود
مهر - سازمان هوا فضا اعلام کرد که ماهواره مصباح از کشور ایتالیا گرفته می شود و تا سال 1390 از طریق ایران به فضا ارسال می شود. روزنامه دنیای اقتصاد و جهان صنعت این خبررا به چاپ رساندند. روز گذشته پنج روزنامه این خبر را منتشر کردند.
• دریافت پیامک برای حجاج مشترک همراه اول هزینه ندارد
موبنا- سرپرست ستاد مخابرات ایران در عربستان گفت: دریافت پیامک برای مشترکان همراه اول در عربستان هزنیه ندارد. خبرگزاری ایلنا و روزنامه جمهوری اسلامی این خبر را منعکس کردند.
• افق کوتاه مدت بورس روشن است
بورس نیوز - در حال حاضر بهانه ای برای منفی شدن شاخص وجود ندارد و حتی بنظر می رسد تا چند روز آینده اخبار سیاسی امیدوارد کننده ای نیز منتشر شود . رونامه پول این خبر را منعکس کرد.
• شبکه همراه‌اول با داده‌های ماهواره‌ای باز، طراحی می‌شود
ایلنا - وارد کردن داده‌های ماهواره‌ای به صورت به روز و در زمان واقعی یکی از روش‌هایی است که اپراتورها می‌توانند در بازطراحی شبکه استفاده کنند و همراه اول سراغ به‌کارگیری این تکنیک‌ها رفته است. این خبر در روزنامه پول درج شد .
• مشکلات پیش روی آموزش و پرورش از دلایل عدم جای دهی بازی های رایانه ای در آموزش است
ایرنا - رییس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش تاکید کرد: وجود برخی از مشکلات پیش روی آموزش و پرورش از دلایل عدم جای دهی بازیهای رایانه ای با وجود پیشرفت و توسعه علم رایانه در نظام آموزشی کشور است. روزنامه آفرینش این خبر را درج کرد .
• نوسان قیمت گوشی تلفن همراه قابل پیش بینی نیست
موبنا- مدیرفروش شرکت سیتادل تلکام عرضه کننده گوشی های سونی اریکسون گفت: نمی توان نوسان قیمت گوشی های تلفن همراه در بازار را پیش بینی کرد. روزنامه جوان این خبر را درج کرد.
• همکاری سازمان فضایی با 10 دانشگاه
موبنا- رییس سازمان فضایی کشورگفت:در حال حاضر همکاری با 10 دانشگاه و مرکز علمی کشور طی قراردادهای مختلف که مجموع ارزش آن ها به حدود 500 میلیارد ریال می رسد، ادامه داد. روزنامه ایرانیان این خبر را درج کرد.
• تمدید طرح تحقیق و تفحص از مخابرات امکان پذیر نیست
موبنا- رئیس کارگروه مخابرات از پایان کار تحقیق وتفحص خبر داد وگفت: تمدید مجدد طرح تحقیق و تفحص از مخابرات و وزارت ارتباطات امکان پذیرنیست. روزنامه گسترش صنعت این خبر را چاپ کرد.
• من معتقدم فیلترینگ خوب است
ایلنا - فیلترینگ تاثیر چشم‌گیری که بتواند کسب و کار را به تاخیر بیندازد‎‏، ندارد و به عبارتی فیلترینگ مورد گلو‌گاهی نیست. روزنامه تفاهم این خبر را درج کرد.
• بررسی پیگیری حقوقی ارسال پیامک از تلفن ثابت به سیار
ایسنا - زمانی که پیامکی از تلفن همراه به همراه ارسال می‌شود، دارای قوانین و ضوابط مشخصی است که در صورت لزوم مورد پیگیری و ردیابی قرار بگیرد. اما با راه‌اندازی سیستم پیامک از تلفن ثابت باید در زمانی که پیامک از تلفن ثابت به سیار ارسال می‌شود نیز بتوان آن را پیگیری و در صورت لزوم ردیابی کرد. ظاهرا این موضوع در شرکت مخابرات ایران در حال بررسی است. این خبر در روزنامه اسرار به چاپ رسید. روز گذشته این خبر در 12 روزنامه منعکس شده بود.
• درپی قطع برنامه‌های «العالم» از ماهواره‌های «عرب ست»و«نایل ست»
ایسنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: قطع پخش برنامه های "العالم" از ماهواره های "عرب ست" و "نایل ست" قانونی نیست و با اهداف کاملا سیاسی صورت گرفته است.
• فعال شدن رومینگ در عربستان هزینه ای ندارد
سیتنا - فعال شدن رومینگ برای مشترکان " همراه اول " در عربستان هیچ هزینه ای برای آنها ندارد.
• فعالان حوزه ICT دستاوردهای خود را در معرض نمایش بگذارند
موبنا- دو نمایشگاه الکامپ و تله‌کام موقعیت خاصی را برای فعالان حوزه ICT ایجاد می‌کند تا دستاوردهای خود را به معرض نمایش بگذارند.
• معضلات پیش روی مراکز داده بررسی می شود
موبنا- عضو کمیته اجرایی اولین همایش زیرساخت های دولت الکترونیک گفت: در این همایش که با محوریت مراکز داده 25 و 26 آبان ماه برگزار می شود ، معضلات پیش روی دیتاسنترها شفاف تر بررسی می شود.
• نگاهی به وضعیت بازار سیمکارت
موبنا- بازار سیمکارت های دائمی و اعتباری همراه اول، تالیا و ایرانسل- ام تی ان در دومین روز هفته جاری به آرامی سپری شد.
• 100 درصد مصوبات سفر در بخش مخابرات تالش اجرایی شد
فارس- رئیس اداره مخابرات تالش گفت: 100 درصد مصوبات سفرهای دور نخست و دوم هیئت دولت در بخش مخابرات تالش اجرایی شده است.
• اینترنت پرسرعت در شهرک صنعتی چناران راه‌اندازی شد
فارس- رئیس شرکت مخابرات چناران گفت: اینترنت پرسرعت ADSL در شهرک صنعتی چناران راه‌اندازی شد و به بهره‌برداری رسید.
• روشن و خاموش کردن تلفن همراه در عربستان هزینه‌ای برای مشترک ندارد
فارس- سرپرست تیم اعزامی وزارت ارتباطات در مورد شایعه مطرح شده در خصوص سیمکارت های همراه اول گفت: روشن و خاموش کردن تلفن همراه در عربستان هیچ گونه هزینه ای برای مشترکان در بر نخواهد داشت.
• عملیات برگردان شبکه زیرساخت، دلیل اختلال اینترنت در اصفهان اعلام شد
ایرنا - مسوول روابط عمومی شرکت مخابرات استان اصفهان گفت: اجرای عملیات برگردان شبکه زیرساخت دلیل وجود برخی قطعی ها و اختلال در شبکه اینترنت شهر اصفهان است.
• تاکید بر نظارت خانواده ها در بازی های رایانه ای کودکان و نوجوانان
ایرنا - مسوول غرفه بنیاد ملی بازی های رایانه ای در هفتمین نمایشگاه "یاد یار مهربان "که به مناسبت هفته کتاب تشکیل شده است، با تاکید بر نظارت خانواده ها بر بازی های رایانه ای کودکان و نوجوانان،گفت: هربازی که نشان تائید مراکز ذیربط نداشته باشد از طرف نیروی انتظامی قابل پیگیری و برخورد است.
• "بازی ایرانی در برابر بازی بیگانه"
روزنامه ایران در مطلبی با عنوان "بازی ایرانی در برابر بازی بیگانه" به بررسی نامتناسب بودن برخی بازی های رایانه ای برای کودکان پرداخته است.
• "وزنه مخابرات به پای شاخص بورس"
به گزارش روزنامه همشهری، شرکت مخابرات ایران در مبادلات دیروز بار دیگر شاخص بورس را با خود به پایین کشید.
• "ورود فناوری به ایران هم تهدید است هم فرصت"
روزنامه همشهری در مطلبی با عنوان " ورود فناوری به ایران هم تهدید است هم فرصت" به بررسی دیدگاه متضاد کسانی که با ورود هر فناوری به کشور دنبال تهدیدها و آسیب های آن می گردند تا دلیلی برای مقابله و مبارزه با آن بیابند، پرداخته است.
• "تجلیل از محقق ‌برجسته‌ فناوری اطلاعات ایران"
به گزارش روزنامه همشهری ، طی مراسمی در نشست پایانی کنفرانس PR2 در تهران از دکتر علی‌اکبر جلالی به‌عنوان محقق‌برجسته فرهنگ فناوری اطلاعات در ایران تجلیل شد.
• "گشت ارشاد در اینترنت"
روزنامه تهران امروز در مطلبی با عنوان: " گشت ارشاد در اینترنت " به بررسی برخورد یکسان نیروی انتظامی با جرایم اینترنتی و جرایم عادی همچون سرقت و زورگیری پرداخته است.
• "راه پرپیچ‌وخم آی‌تی در دانشگاه‌ها"
سونیتا سراب‌پور در گزارش روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «دو سال است دانشجوی رشته آی‌تی هستم. اما هنوز درک درستی از این رشته ندارم. هنوز استادهای ما فرقی بین آی‌تی و آی‌سی‌تی نمی‌گذارند. هنوز منابع درستی برای رشته آی‌تی مشخص نشده. هر دانشگاهی با توجه به سلایق و تجارب اساتید اقدام به تدریس رشته آی‌تی می‌کند...»
• "هر قدر پول بدهی آش می‌خوری"
به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد ، این اواخر در بازار موبایل، گوشی‌هایی به طور گسترده وارد بازار شده‌اند که با برند GLX شناخته می‌شوند. این گوشی‌ها که ادعا می‌شود کاملا ایرانی هستند، در مدل‌های محدودی وارد بازار داخلی شده‌اند و امکانات چندانی ندارند.
• "راه‌اندازی NIIT* در ایران"
به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد، NIIT در 18 آبان سال جاری در هتل اوین تهران با حضور سفیر کشور هندوستان راه‌اندازی شد.
• "برگزاری نمایشگاه تخصصی رایانه در کاشان"
به گزارش روزنامه کیهان ، سومین نمایشگاه تخصصی رایانه در فرهنگسرای مهر شهرداری کاشان برگزار شد. در این نمایشگاه شرکت هایی از قم، تهران، اصفهان و کاشان تازه های بازار رایانه را در 20 غرفه به معرض نمایش گذاشتند. این نمایشگاه در فضایی به مساحت 840 متر مربع برگزار شد.
• اینترنت گران است ، کاربران ایرانی به کجا شکایت کنند
روزنامه جهان اقتصاد در گزارشی وضعیت اینترنت و مشکلات کاربران ایرانی را بررسی کرد.
• بازار محصولات خارجی قفل شکسته
به گزارش روزنامه جهان اقتصاد ، ایران از جمله کشورهایی است که تهیه انواع نرم افزارهای گران قیمت در آن به قیمتی در حدود یک دلار ممکن است و فرقی نمی کند در این نرم افزار چه نوع برنامه ای وجود دارد.
• "شیوه جدید همراه اول برای در آمد زایی"
روزنامه جوان در ستون " فال گوش " ، نوشت : همراه اول امروز بیش از هر چیز و هر موضوع شگفت انگیز دیگری افراد را انگشت به دهان نگه می دارد . در حالی که انتظار می رفت با خصوصی شدن شرکت مخابرات تحولی در ارایه خدمات تلفن همراه بویژه اپراتور اول دیده شود، دارندگان سیمکارت های اعتباری این اپراتور با مشکلات جدیدی دست و پنجه نرم می کنند.
• "برگزاری همایش حج و ارتباطات در مخابرات استان مازندران"
به گزارش روزنامه مردم سالاری همایشی با عنوان حج و ارتباطات طی عصر روز یکشنبه 17 آبان 88 با حضور مدیر عامل مخابرات مازندران، مدیران و مسئولان کاروان‌های زیارت استان و جمعی از خبرنگاران رسانه‌ها در محل ستاد شرکت مخابرات استان برگزار شد.
• "تعرفه ، بهانه ای برای قاچاق "
الهام آقایی در روزنامه جهان صنعت نوشت : بازارگوشی تلفن همراه که در چنگال قاچاقچیان فعال این حوزه است ، کار و کاسبی وارد کنندگان قانونی و شرکت های معتبر را را کساد کرده است .
• "پرتقال فروشی که کم می فروخت"
رضا علیان در نیمچه ستون روزنامه جهان صنعت نوشت : با اتفاقاتی که پیش آمده ، احساس می کنم شرکت زیر ساخت دارد با داستان PAP ها ، ISP ها ، کم فروشی و این حرف ها یه جورایی کاربرا رو گیج می کند.
• "ثبت اطلاعات مشترکان در 118"
نسیمه پور اکبری در ستون "نظر گاه " روزنامه فناوران نوشت : مشترکان حقیقی ثبت شده در اطلاعات 118 که متقاضی ثبت حرفه یا عنوان مورد فعالیت خود هستند ، باید در خواست کتبی مجوز فعالیت خود را اعلام کنند.
• "VOIP ایرانی ؛ پارارزیت در مکالمه"
سعید کریمی در گزارش روزنامه فناوران نوشت : مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت ، اصلاح بند هایی از شرایط مزایده برای شرکت کنندگان را از دلایل برگزاری آن عنوان می کند و معتقد است سه شرکت فعال در این حوزه ، در مزایده از اولویت ها محسوب خواهند شد .
• "چرا رسانه های اجتماعی در ایران فیلتر شد ه اند"
جواد افتاده در گزارش روزنامه فناوران نوشت : سوال بزرگ اکثر سخنرانان همایش روابط عمومی دو این بود که چرا رسانه های اجتماعی که به عنوان عامل تحولات عصر جدید ، مطرح می شوند ، فیلتر هستند و به جای استفاده از فرصت های رسانه های اجتماعی ، همچون مانیتورینگ فضا و نیاز جامعه ، آنها را فیلتر می کنیم ؟
• "افق کوتاه مدت بورس روشن است "
به گزارش روزنامه پول ، سهام شرکت مخابرات که در حالت تعادلی به سر می برد، در معاملات روز یکشنبه با صف فروش همراه شد .
• "پاسخ شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل (سهامی خاص)"
روزنامه آفتاب یزد پاسخ ایرانسل به پیام منتشر شده در صفحه 4 روزنامه آفتاب یزد مورخ 13/08/88 با محتوای «مشکلات مطرح شده با ایرانسل هنوز پا بر جاست» را منتشر کرد.
انتقاد های مردمی روزنامه های امروز
روزنامه های جمهوری اسلامی و اطلاعات به نقل از یکی از ساکنان شهرک اکباتان تهران نوشتند :
ساکن بلوک 9 فاز 2 شهرک اکباتان هستم . شرکت مخابرات خطوط تلفن خریداری شده توسط ساکنان بلوک را به جای تحویل در منزل ، به مسولان تاسیسات بلوک تحویل می دهد و آنان با گرفتن مبالغی از صاحب خط ، سیم کشی را تا در منزل را بدون رعایت نکات ایمنی انجام می دهند بی آنکه شرکت مخابرات بر کار آنها نظارت کافی داشته باشد . مثلا ً سیم کشی خط تلفن خریداری شده توسط اینجانب از درون رایزی های بلوک انجام شده و به همین علت پانزده روز است خط من قطع است و ماموران مخابرات حل مشکل را به مسول تاسیسات بلوک ارجا ع کرده اند. انتظار داریم شرکت مخابرات که کار سیم کشی داخل ساختمان را به کارکنان تاسیسات محول می کند، نظارت کافی بر نحوه کار آنان هم داشته باشد .
روزنامه اعتماد به نقل از یک شهروند اصفهانی نوشت :
با تلفن همراه اول 0913 نمی توان با تلفن گویای 119 و ساعات شرعی تماس گرفت . لطفا ً پیگیری کنید.
روزنامه کیهان به نقل از یک مشترک نوشت :
در حالی که دولت خدمتگزار خود را مدیون قشر صنعت گر جامعه می داند شهرک صنعتی شهرستان دورود که بیش از 6 سال از افتتاح آن می گذرد هنوز فاقد آسفالت محوطه، روشنایی، آب مصرفی کافی ، مخابرات ، گاز و فاضلاب می باشد. ضمنا ریاست محترم جمهور در سفر استانی خود دستورات لازم را صادر فرموده اند که متاسفانه اقدام موثری صورت نپذیرفته است.
روزنامه آفتاب یزد به نقل از یک مشترک نوشت :
در خصوص ایجاد پارازیت های ماهواره ای و آنچه برای سلامت مردم خطرناک است عرض می کنم چند سال پیش ، یکی از مسوولان عالی مقام ، رهنمودی فرمودند که نقل به مضمون ، عرض می کنم امیدوارم چنانچه اشتباهی در نقل قول داشته باشم مقامات و مسوولان و هر کس که مطلع است بیان بفرماید. توصیه این بود که به جای درگیر شدن رودر روی ماموران با مردم به خاطر جمع آوری دیش های ماهواره، چاره کار آن است که وسیله ای اختراع یا درست شود که از ورود امواج ماهواره ای به منازل جلوگیری نماید وآنان را پیش از دریافت خنثی نماید که برای مردم، ضرر نداشته باشد. ضمنا اضافه می کنم روش فعلی که به وسیله ارسال پارازیت مستقیما به مردم آسیب می رساند بدترین نوع آن و یک آفت بزرگ است.
آفتاب یزد در پاسخ به این مشترک نوشت:
به یاد نمی آوریم که مقامات رسمی کشور چنین رهنمودی ارائه کرده باشند. اما بعضی روزنامه های اصولگرا، چند سال قبل نامه ای را منتشر کردند که مدعی بودند توسط بیش از یکصد نفر از کارشناسان و اساتید دانشگاه امضا شده و محتوای آن ، آمادگی آنها برای طراحی سیستمی بود که وظیفه آن، جلوگیری از دریافت امواج برنامه های فاسد ماهواره بود. البته نمی دانیم برای این کار، بودجه ای هم اختصاص داده شده یا نه؟
روزنامه قدس به نقل از یک مشترک نوشت :
خواستم بپرسم چرا هر مناسبتی پیش می آید، سرعت اینترنت اینقدر پایین می آید؟ همین طور مسنجر و ایمیل قطع می شود؟ این بار تا ک
۲۶ آبان ۱۳۸۸ ۱۴:۵۰
تعداد بازدید : ۱,۸۲۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید