اخبار

چکیده مطالب 88/8/24

چکیده مطالب
• بررسی معامله بلوکی مخابرات در دستور کار شورا قرار گرفت
رییس شورای رقابت گفت: بررسی شرایط معامله بلوکی شرکت مخابرات در دستور کار کمیته‌های تخصصی شورای رقابت قرار گرفت. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های ایران ، همشهری ، فناوران ، قدس ، جهان صنعت ، تهران امروز ، پول ، هدف و اقتصاد ، حیات نو ، خراسان ، آفتاب یزد و گسترش به چاپ رسید . خبرگزاری های ایرنا ، موبنا ، فارس و مهرنیز این خبررا منعکس کردند .
• بررسی پیگیری حقوقی ارسال پیامک از تلفن ثابت به سیار
ایسنا - زمانی که پیامکی از تلفن همراه به همراه ارسال می‌شود، دارای قوانین و ضوابط مشخصی است که در صورت لزوم مورد پیگیری و ردیابی قرار بگیرد. اما با راه‌اندازی سیستم پیامک از تلفن ثابت باید در زمانی که پیامک از تلفن ثابت به سیار ارسال می‌شود نیز بتوان آن را پیگیری و در صورت لزوم ردیابی کرد. ظاهرا این موضوع در شرکت مخابرات ایران در حال بررسی است. این خبر در روزنامه های دنیای اقتصاد ، عصر اقتصاد ، جهان صنعت ، ابرار اقتصادی ، پول ، اقتصاد پویا ، آفتاب یزد ، گسترش ، اندیشه نو ، صبح اقتصاد ، خراسان و هدف و اقتصاد به چاپ رسید .
• معامله بلوکی مخابرات از نظر شورا کاملا قانونی است
ایسنا - عضو شورای بورس اعلام کرد : معامله بلوکی مخابرات براساس ضوابط و معیارهای سازمان بورس انجام شده و از نظر دستورالعمل‌های موجود هیچ گونه مورد نقضی در این معامله مشاهده نمی‌شود. اگر ضوابط ناقص است، باید کامل شود. ولی ضوابط کامل دیگر ارتباطی به معامله مخابرات نداشته و در معاملات بعدی باید لحاظ شود. روزنامه های همشهری ، دنیای اقتصاد ، جهان اقتصاد ، اقتصاد پویا ، پول ، عصر اقتصاد ، کائنات ، اندیشه نو ، گسترش ، فناوران ، حزب الله وتهران امروز این خبررا به چاپ رساندند .
• ISP ها و ISDP ها برای پرداخت حق امتیاز پروانه تا پایان آذر مهلت دارند
مدیرکل صدور پروانه سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات ، پایان آذرماه را آخرین مهلت پرداخت حق امتیاز صدور پروانه شرکت های دارای پروانه ISP و ISDP اعلام کرد. روزنامه های فناوران ، دنیای اقتصاد ، ابراراقتصادی ، صبح اقتصاد ، جهان صنعت ، جوان ، پول و گسترش این خبررا درج کردند . خبرگزاری های موبنا ، ایرنا و ایسنا این خبررا منعکس کردند .
• حضور شرکت تجارت الکترونیک پارسیان در نمایشگاه الکامپ 88
بینا- معاون مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان گفت: این ‏‏شرکت همانند سال گذشته در نمایشگاه الکامپ که ازمعتبرترین نمایشگاه صنعت ‏IT‏ کشور است و ‏‏هر سال با حضور تولید کنندگان و شرکت های فعال در زمینه های فناوری های اطلاعاتی ارتباطی ‏‏و رایانه برگزار میشود حضور چشمگیر و پررنگ خواهد داشت .‏ روزنامه های عصر اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، حمایت ، پول ، ابتکار ، حیات نو ، تفاهم و اندیشه نو این خبررا درج کردند .
• تحقیق و پژوهش در حوزه شبکه‌های نسل آینده یک ضرورت است
سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و امور بین‌الملل وزارت ICT اعلام کرد : تحقیق و پژوهش درباره کم و کیف به‌کارگیری شبکه‌های نسل آینده ضروری است. فناوران ، صبح اقتصاد ، ابراراقتصادی ، پول و ایرانیان روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند . خبرگزاری های فارس و ایسنا این خبررا منعکس کردند .
• استدلال‌های وزیر جدید درباره مشکلات تلفن همراه
فارس - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مشکلات کنونی کیفیت خدمات تلفن همراه در کشور گفت: این مشکلات بیشتر مربوط به تغییر مداوم بافت شهری و طراحی غیریکپارچه شبکه است. فناوران ، اقتصاد پویا ، جوان ، تهران امروز ، اعتماد و کائنات روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• پلیس طرح ویژه‌ای برای برخورد با جرایم بلوتوثی ندارد
ایسنا - رییس پلیس امنیت اخلاقی ناجا، با اشاره به این که درصد زیادی از جوانان پس از مشاهده فیلم‌های غیراخلاقی به انحراف کشیده می‌شوند، گفت: بلوتوث‌های مبتذل مسایل غیراخلاقی را عادی‌سازی می‌کنند و عفت کلام و نگاه را از جوانان می‌گیرد. روزنامه های ابراراقتصادی ، جهان صنعت ، ایرانیان ، کائنات ، زمان و آفتاب این خبررا منتشر کردند .
• تولید سیستم عامل ورژن صفر در کشور
مهر - رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه کشورهای پیشرفته سیستم عامل خاص خود را دارند و ما نیز باید به این مهم دست یابیم، گفت: گامهایی در این زمینه برداشته شده و موفق شده ایم با تلاش محققان کشور سیستم عاملی با ورژن صفر تولید کنیم. روزنامه های کیهان ، ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد ، جهان صنعت و زمان این خبررا درج کردند .
• باید حدود 500 محصول حوزه IT به تایید موسسه استاندارد برسد
موبنا- مدیرکل دفتر امورزیربنایی فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات گفت: باید حدود 500 محصول حوزه IT و فناوری اطلاعات به تایید موسسه استاندارد برسد. روزنامه های گسترش ، ابراراقتصادی ، صبح اقتصاد و پول این خبررا منعکس کردند .
• برای مکالمه با حجاج، از ایران تماس گرفته شود
ایرنا - سرپرست ستاد مخابرات ایران در عربستان گفت: برقراری تماس با حجاج ایرانی در عربستان از داخل ایران با کیفیت ترین و ارزان ترین روش است. روزنامه های کیهان ، جمهوری ، تفاهم و ابرار این خبررا چاپ کردند .
• ماهواره مصباح دو سال آینده از ایران به فضا پرتاب می شود
مهر - سازمان هوا فضا اعلام کرد که ماهواره مصباح از کشور ایتالیا گرفته می شود و تا سال 1390 از طریق ایران به فضا ارسال می شود. روزنامه های اطلاعات عصر ، فناوران ، خراسان ، سیاست روز و اندیشه نو این خبررا به چاپ رساندند .
• ارزش واقعی مخابرات 50 هزار میلیارد تومان است
ایلنا –کارشناس حوزه مخابرات اعلام کرد : بر اساس نظر مراجع تنها خود مردم می‌توانند سهام‌دار شرکت مخابرات باشند. از آنجا که ودیعه‌های مردم در شرکت مخابرات امانت است، باید برای خصوصی‌سازی آن، ودیعه‌ها به سهام تبدیل شود. این خبر در روزنامه های تهران امروز ، عصر اقتصاد و حیات نو درج شد .
• شرکت پیشگامان کویر از سازمان خصوصی سازی شکایت کرد
مهر- شرکت پیشگامان کویر یزد از سازمان خصوصی سازی کشور به دلیل حذف ناگهانی، غیر منتظره و مبهم از مزایده خرید سهام 50 درصد به اضافه یک سهم شرکت سهامی مخابرات ایران به مراجع قضایی شکایت کرد. این خبر در روزنامه های اطلاعات ، جهان صنعت و عصر اقتصاد چاپ شد .
• راه اندازی نرم افزار "فراز" در تمامی شعب پست بانک
موبنا- مدیرعامل شرکت پست بانک ایران گفت: نرم افزار "فراز" در تمامی شعب پست بانک در سطح کشور نصب و راه اندازی شده است. روزنامه های فناوران و صبح اقتصاد این خبررا منتشر کردند .
• توسعه 9 مرکز مخابراتی در تهران
فارس- عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات شهید عرب سرخی، ولی عصر، شهید مرضانی، شهید نظری، شهید مدنی، شهید توکلی، استقلال، شهید تندگویان و شهید منتظری از 24 آبان ماه آغاز می‌شود. کیهان و ابتکار روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• ارتباطات زیرساخت موفق به دریافت جایزه ملی کیفیت ایران شد
موبنا- در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت روز ملی کیفیت و ششمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران برگزار شد، شرکت ارتباطات زیرساخت موفق به دریافت جایزه ملی کیفیت ایران شد. این خبر در روزنامه فناوران چاپ شد .
• کاهش 30 هزار سفر دورن شهری ازطریق سامانه پیامک دریافت خودرو
موبنا- رییس مرکز اجراییات پلیس راهنمایی و رانندگی کشورگفت: ازطریق سرویس دریافت میزان خلافی خودرو از طریق پیامک ، روزانه از30 هزارسفر شهری کاسته شده است. روزنامه دنیای اقتصاد این خبررا درج کرد .
• شرایط بازار برای تولید مجدد گوشی های آی تی ا م سی مناسب نیست
موبنا- به گفته مدیرعامل شرکت کارخانجات مخابراتی ایران ، به دلیل گستردگی قاچاق ، امکان تولید مجدد گوشی های "آی تی ام سی " با شرایط فعلی بازار تلفن همراه امکان پذیر نیست. روزنامه فناوران این خبررا چاپ کرد .
• قیمت سیمکارت تکان نخورد
موبنا- قیمت سیمکارت در اولین روز از هفته جاری در پنج منطقه شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز تهران ثابت ماند. روزنامه گسترش این خبر را درج کرد .
• بازار بی رونق گوشی تلفن همراه تکان می خورد
موبنا- طبق پیش بینی های دست اندرکاران، بازار تلفن همراه در روزهای آینده از بی رونقی خارج می شود و با روزهای گرمی روبرو می شود. این خبر در روزنامه پول چاپ شد .
• بیش از یک میلیون دقیقه مکالمه بین ایران و عربستان در ایام حج
ایرنا - سرپرست تیم اعزامی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مکه گفت: در مدت دوازده روز آغاز مراسم حج تمتع، یک میلیون و 650 هزار دقیقه مکالمه از طریق تلفن همراه و ثابت از ایران با کشور عربستان با موفقیت انجام شده است. روزنامه صبح اقتصاد این خبررا درج کرد .
• درگذشت همزمان مادران دو وزیر ارتباطات
ایلنا - محمود احمدی‌نژاد و رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات فعلی، در پیام‌هایی جداگانه درگذشت مادر دکتر محمد سلیمانی وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات را تسلیت گفتند. روزنامه اقتصاد پویا این خبررا منتشر کرد .
• نتیجه بررسی آثار پارازیت دوماه دیگر اعلام می شود
مهر - سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره موضوع تاثیرات ناشی از پارازیت های ماهواره ای و آنتن های تقویت کننده موبایل، اظهارداشت: وزیر ارتباطات با حضور در کمیسیون و ارایه توضیحاتی در این رابطه، مدعی شد اشعه ناشی از آنتن های تقویت کننده موبایل هیچ ضرری برای سلامت افراد ندارد و مطابق استاندارد جهانی است. وی افزود : نتیجه بررسی آثار پارازیت ها دو ماه دیگر اعلام می شود . روزنامه صبح اقتصاد این خبررا به چاپ رساند .
• مپنا مخابراتی دیگر
بورس نیوز- بر اساس گزارش بورس نیوز هم اکنون سهام شرکت مپنا با معامله بیش از 6 نیلیون سهمی دارای 10میلیون و 713هزار سهم صف فروش می باشد.به نظر می رسد عدم انجام معامله عمده بر روی سهام این شرکت از مپنا ، مخابراتی دیگر در بورس ساخته است. روزنامه جهان صنعت این خبر را درج کرد . • موانع طرح مترواینترنت در کرمان رفع شده است
مهر- مدیر اجرایی دولت الکترونیک کرمان با اشاره به برطرف شدن موانع اجرای طرح مترو اینترنت در کرمان گفت: طی 1.5 ماه آینده فاز اول طرح مترواینترنت در راستای اجرای طرح دولت الکترونیک در کرمان اجرایی می شود. روزنامه همبستگی این خبررا چاپ کرد .
• پلیس فضای اطلاعات به زودی راه‌اندازی می‌شود
فارس- فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از فعالیت پلیس فضای اطلاعات به منظور مقابله با جرایم اینترنتی در آینده‌‌ای نزدیک خبر داد. روزنامه اطلاعات عصر این خبررا منعکس کرد . این خبرروز گذشته نیز در هشت روزنامه منعکس شده بود .
• داشتن ماهواره مستقل برای ایران یک ضرورت است
ایرنا - معاون توسعه صنایع پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: داشتن ماهواره مستقل برای ایران یک ضرورت است. روزنامه اطلاعات عصر این خبررا درج کرد . این خبر روز گذشته نیز در سه روزنامه منعکس شده بود .
• طول فیبر نوری بین استانی و زیرساخت کشور به بیش از 42 هزار کیلومتر رسید
ایسنا - اکنون شرکت‌های تلویزیون کابلی و شرکت‌های چند ملیتی برای انتقال داده‌ها و اطلاعات مالی در سراسر جهان از فیبر نوری استفاده می‌کنند. در ایران نیز با توجه به افزایش کاربران اینترنت، استفاده‌کنندگان از تلفن ثابت و همراه و مهم‌تر از همه به خاطر این که ایران در شاهراه اطلاعات بین اروپا و چین قرار دارد، ضرورت استفاده از شبکه فیبر نوری حس شده و از آن به موازات استفاده از بقیه سیستم‌های انتقال اطلاعات، بهره‌برداری می‌شود. روزنامه اطلاعات عصر این خبررا چاپ کرد . این خبر چند روز پیش نیز درشش روزنامه منعکس شده بود .
• عقب ماندگی اینترنت پرسرعت در ایران
موبنا- شش سال است شرکت های خصوصی با توجه به اهداف کلان توسعه اقتصادی کشور در برنامه چهارم، سرمایه گذاری گسترده ای در زمینه اینترنت پرسرعت انجام داده اند. اما توفیق نسبی حاصل شده به هیچ عنوان با نیاز کشور مطابقت ندارد.
• هفت کارگاه آموزشی در تله کام برگزارمی شود
موبنا- مرکزتحقیقات مخابرات هفت کارگاه آموزشی دردهمین نمایشگاه تله کام برگزار می کند.
این گارگاه های آموزشی مرتبط با فناوری اطلاعات،امنیت اطلاعات ، ارتباطات و سایر موضوعات مشابه است.
• حجاج ایرانی در 12 روز بیش از یک میلیون دقیقه مکالمه داشتند
موبنا- سرپرست تیم اعزامی وزارت ارتباطات به مکه گفت: در 12 روز ابتدایی آغاز مراسم حج، یک میلیون و 650 هزار دقیقه مکالمه از طریق تلفن همراه و ثابت از ایران به کشور عربستان با موفقیت انجام شده است.
• روند دیدگاه‌های دولتی به دولت الکترونیکی صعودی یا نزولی است؟
ایسنا - توجه به اعتبارات خاص برای توسعه دولت الکترونیکی از نکات مثبت دیدگاه‌های دولت به شمار می‌رود. در دولت نهم دستگاه‌های دولتی به صورت مستقل طرح‌هایی برای بازنگری فرآیندها توسعه جایگاه‌های وب و ارائه خدمات خود به صورت الکترونیکی انجام دادند. اما به گفته کارشناسان با توجه به نبود اعتبارات معین در این مورد و وجود تعدد دیدگاه‌های مختلف که باعث شده است طرح راهبردی واحدی برای دولت الکترونیکی وجود نداشته باشد، به نظر می‌رسد روند دیدگاه‌های دولتی به دولت الکترونیکی، نزولی است.
• نماینده مجلس: صنعت داخلی مورد حمایت جدی قرار نمی گیرد
ایرنا - رئیس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی به وضعیت نامطلوب کارخانجات مخابراتی راه دور (ITI) اشاره کرد و گفت: از صنایع داخلی حمایت جدی نمی شود.
• کارکنان دفتر مرکزی ITI از حضور کارفرما جلوگیری کردند
ایلنا - کارکنان دفتر مرکزی کارخانه صنایع مخابراتی راه در ایران در اعتراض پرداخت نشدن مطالبات معوقه خود، پنجشنبه گذشته برای چند ساعت از ورود سهامدار عمده و اعضای هیات‌مدیره به داخل ساختمان دفتر مرکزی جلوگیری کردند.
• اصفهان رتبه دوم را در پرداخت الکترونیکی قبوض دارد‌
فارس - مدیر عامل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت: اصفهان در سطح کشور رتبه دوم را در پرداخت قبوض به صورت الکترونیکی دارد و این افتخاری برای استان است.
• تبدیل ساختمان مخابرات بهشتی‌‌نژاد اصفهان به موزه مخابرات کشور
فارس- رئیس شـورای اسلامـی شهـر اصفهـان به بازسازی ساختمان مخابرات در خیابان شهید بهشتی‌‌نژاد اصفهان اشاره و بر تبدیل این ساختمان به موزه مخابرات کشور تاکید کرد.
• 97 درصد از جاده‌های لرستان زیر پوشش تلفن همراه قرار دارند
فارس - مدیرعامل شرکت مخابرات استان لرستان گفت: بیش از 97 درصد از جاده‌های لرستان زیر پوشش تلفن همراه قرار دارند.
• شاخص زمین گیر شد
بورس نیوز - نماد های بانک ملت ، مپنا ، سایپا و مخابرات با صف فروش سنگین و نماد های بانک تجارت ، سرمایه گذاری بهمن و توسعه صنعتی با صف خرید قابل توجه مواجه اند .
• شروعی مجدد ؟!
بورس نیوز - همچنین در این روز نماد مپنا با 12.91واحد افزایش شاخص ، بیشترین تاثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل مخابرات ایران با 41.9 واحد کاهش ، بیشترین تاثیر منفی را بر روی شاخص داشت.
• "شاخص ، 21 پله بالا پرید "
روزنامه همشهری در مطلبی اعلام کرد : شرکت مخابرات ایران بار دیگر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بر جای گذاشت و شاخص را به میزان 41 واحد پایین کشید .
• " داد و ستد 10 میلیون سهام شرکت مخابرات "
روزنامه همشهری در مطلبی از داد و ستد 10 میلیون سهام شرکت مخابرات خبر داد .
• " بازگشت العالم به فضای ماهواره ای "
روزنامه جام جم در مطلبی اعلام کرد : به دنبال اقدام ماهواره های " نایل ست " و " عرب ست " و قطع شبکه خبری العالم ، این شبکه پخش برنامه های خود را روی یکی دیگر از ماهواره ها که با فضای ماهواره های عربی نزدیک است آغاز کرد .
• " تجارت الکترونیکی ایران ، دنیایی از قوانین "
روزنامه فناوران در گزارشی با عنوان " تجارت الکترونیکی ایران ، دنیایی از قوانین " به قلم سعید کریمی به بررسی مباحث مختلفی از جمله قانون تجارت الکترونیکی در ایران ، زیر ساخت قانونی تجارت الکترونیکی ، سیاست تجارت الکترونیکی و به روز قانونی تجارت الکترونیکی پرداخته است .
• " مهلت ثبت نام در آزمون مشاوران فناوری اطلاعات تمدید می شود "
روزنامه فناوران در مطلبی از تمدید مهلت ثبت نام در آزمون مشاوران فناوری اطلاعات خبر داد .
• " سمینار جایگاه رسانه های دیجتال در ارتباطات نوین برگزاری می شود "
روزنامه فناوران در مطلبی از برگزاری سمینار جایگاه رسانه های دیجتال در ارتباطات نوین خبر داد .
• " تجارت الکترونیک ، حذف واسطه ها"
روزنامه گسترش صنعت در مطلبی با عنوان " تجارت الکترونیک ، حذف واسطه ها" به بررسی مباحث مختلفی از جمله بستر مناسب اطلاعاتی و ارتباطی ، حذف نسبی واسطه ها ، پیدایش بازارهای جدید ، تولید بر اساس سفارش و پیدایش موسسات اقتصادی جدید پرداخته است .
• " شهروند الکترونیک ، سنگ بنای توسعه "
روزنامه گسترش صنعت در مطلبی با عنوان " شهروند الکترونیک ، سنگ بنای توسعه " به بررسی ویژگی های شهورند الکترونیک و مزایای الکترونیک بودن پرداخته است .
• " دولت الکترونیک ، راهبردها و رهاوردهای آن در ایران "
روزنامه گسترش صنعت در بخش پایانی گزارشی با عنوان " دولت الکترونیک ، راهبردها و رهاوردهای آن در ایران " به بررسی وضعیت پروژه الکترونیکی شدن در کشور پرداخته است .
• " 22هزار پورت دیتا در استان مرکزی تا پایان سال 88 به بهره برداری می رسد"
روزنامه زمان در خبری اعلام کرد : 22 هزار پورت دیتا در استان مرکزی تا پایان سال 88 به بهره برداری می رسد .
• " پارازیت ها به مجلس می روند "
روزنامه مردم سالاری در گزارشی با عنوان " پارازیت ها به مجلس می روند " به قلم ملیحه حسینی به بررسی خبرهای ضد و نقیض در مورد پارازیت های ماهواره ای پرداخته است .
• کم فروشی اینترنت بدون سرو صدا
الهام آقایی درگزارش روزنامه جهان صنعت نوشت : نابسامانی اینترنت کشور علاوه بر فراهم آوردن بستر اعتراض و نگرانی کاربران و کارشناسان ، سبب ایجاد یک سر در گمی میان مشترکان شده است .به طوری که تشخیص کم فروشی در این مجموعه ، کمی دشوار به نظر می رسد .
• شرکت های VOIP با تحصن کار پیش می برند
معصومه فقیهی در گزارش روزنامه جهان صنعت نوشت : بررسی عملکرد شرکت های فعال در عرصه VOIP در ده سال اخیر نشان می دهد این شرکت ها پس از دریافت مجوز فعالیت یکساله همچنان سال ها بدون تمدیدمجوز به فعالیت خود ادامه داده اند .
• جایزه برای پدر فناوری اطلاعات
به گزارش روزنامه تفاهم ، جایزه بین المللی سال روابط عمومی در مراسمی به علی اکبر جلالی ، پدر فناوری اطلاعات ایران اعطا شد . این خبر در روزنامه خراسان نیز چاپ شد .
• معامله عمده ، عاملی برای نوسان گیری
آرزو ترکتاز در گزارش روزنامه تهران امروز ، نوشت : قبل از انجام معامله ، عمده قیمت سهام شرکت مخابرات ایران با رشد پله ای رو به رو شد . اما پس از انجام معامله و از بین رفتن جذابیت معامله بلوکی ، سهامداران آینده سهم را ملاک قرار می دهند و این موضوع ، موجب افت قیمت سهام این شرکت می شود .
• اپراتور سوم ؛ اول پروانه بعد شرکت خارجی
روزنامه " پول " اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اپراتور سوم تلفن همراه را چاپ کرد و به نقل از وی نوشت : " تصور می کنم اپراتور سوم در صورت انتخاب یک شرکت قدرتمند در راه اندازی مشکلی نخواهد داشت " .
• رونق دوباره تالار بورس
مرجان محمدی درگزارش روزنامه اقتصاد پویا نوشت : با عرضه سهام جدید از قبیل حفاری ، بانک ، بیمه و حتی مخابرات ، تنوع در بازار سرمایه از گذشته به چشم می خورد .
• واردات تجهیزات موبایل ، آفت صنایع " های تک "
یه گزارش روزنامه " جهان اقتصاد " ، مسئولان سازمان صنایع ومعادن استان تهران در بازدید از خطوط تولیدی شرکت فنون ارتباطات سیار ، تنها محقق و سازنده تجهیزات موبایل در ایران و خارمیانه ، ا هداف و عملکرد این شرکت دانش بنیان ( های تک ) در صنعت موبایل کشور را مهم تحسین قلمداد کردند .
• جابه جایی 170 هزار مرسوله پستی در ابر کوه
روزنامه اطلاعات این خبر را به نقل از رییس پست ابر کوه منتشر کرد.
• کارکنان دفاتر مخابرات روستایی بیمه می شوند
روزنامه کیهان به نقل از نماینده سواد کوه در مجلس شورای اسلامی از بررسی طرحی در مجلس خبر داد که با تصویب آن ، کارگزاران دفاتر خدماتی ICT روستایی بیمه می شوند.
• راه اندازی NIT در کشور
روزنامه جهان صنعت به نقل از مدیر عامل سیتکو نوشت : NIT در ایران با هدف حفظ و ارتقای نیروی متخصص موجود در شرکت ها و همچنین جذب نیروهای جدید و کار آمد افتتاح شد .
• بهره برداری از دو سایت BTS تلفن همراه در رشتخوار
روزنامه اطلاعات با چاپ این خبر به نقل از مدیر مخابرات رشت خوار نوشت : با راه اندازی رومینگ سایت های GSM-WLL در دو چاهی علیا و سفلی ، مشترکان همراه اول در این دو روستا از پوشش تلفن همراه برخوردار شدند.
• " فیلتر از جنس خانواده "
هفته نامه کلیک جام جم برخی اخبار هفته گذشته را با عناوینی چون " فیلتر از جنس خانواده " ، خبری برای اهل علم و فناوری اطلاعات " ، " راهیابی دو تیم ایرانی به مرحله نهایی مسابقات برنامه نویسی دانشجویی " منتشر کرد .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه جمهوری به نقل از یک مشترک نوشت :
" شرکت ایرانسل با فروش کارت مالیات هم از خریدار کم می کند ، در صورتی که باید از سود فروش کارت مالیات را کم کند . "
روزنامه اطلاعات به نقل از یک شهروند نوشت :
"در بلوار میرداماد ، رو به روی بانک مرکزی زندگی می کینم متاسفانه مدتی است که پخش برنامه های شبکه های سیما در این منطقه دچار مشکل شده است و با کیفیت نامناسب دریافت نامناسب دریافت می شود که از این وضع بویژه بچه هایم که دوستدار کارتون وبرنامه عمو پورنگ هستند ناراحتند . اغلب همسایگان ماهم معتقدند دلیل این وضع پارازیت هایی است که برای ماهواره ها فرستاده می شود و گفته می شود برای سلامت انسان زیان آور است اگر این ادعا درست باشد ، باید پرسید مسولان ارسال پارازیت که خودشان همسرو فرزند دارند ، چرا ازآثار پارازیت ها نگران نیستند ؟"
روزنامه کیهان به نقل از یک مشترک نوشت :
"مدت 15 روزاست آنتن دهی های سیمکارت های همراه اول در چهار را ه پاسداران ، میدان حسین آباد ، مختل و گاهی قطع است . لطفا رسیدگی شود ."
روزنامه اطلاعات عصر به نقل از یک شهروند نوشت :
-" از اینکه روزنامه اطلاعات پیام های خوانندگان را در مورد پارازیت چاپ می کند ، تشکر و توجه مسولان امر را به این موضوع جلب می کنم که بسیاری از شهروندان که ماهواره ندارند ، سزاروار نیست به دلیل پخش این پارازیت ها از نظر روحی و جسمی آسیب ببینند. از همه رسانه ها انتظار می رود به وظیفه خود عمل و آثار زیانبار پخش پارازیت های ماهواره ای را پیگیری کنند."
-" در اغلب کشورها مرسوم است ابتدا عوارض استفاده از دستگاه های الکترونیکی و مخابراتی و حتی عوارض جنبی داروهارا بررسی می کنند و در صورت خطرناک و منفی نبودن این عوارض دستگاه های یاد شده را مورد استفاده قرار می دهند ، حال آنکه به نظر می رسد در مورد عوارض منفی و خطرات پارازیت ماهواره در کشورمان بررسی های کارشناسانه صورت نگرفته است و اینک پس از مدت ها مسوولان امر تازه به فکر بررسی این موضوع افتاده اند و عجیب تر آن است که هیچ سازمانی هم حاضر نیست مسوولیت عواقب کاربرد پارازیت های ماهواره را بر عهده بگیرند . "
روزنامه رسالت به نقل از یک مشترک نوشت :
"دراغلب کشورها مرسوم است ابتدا عوارض استفاده از دستگاههای الکترونیکی ومخابراتی و حتی عوارض جنبی داروها رابررسی می کنند و در صورت خطرناک و منفی نبودن این عوارض از آنها استفاده می کنند . حال آنکه به نظر می رسد درمورد عوارض منفی و خطرات پارازیت ماهواره در کشور ما بررسی های کارشناسانه صورت نگرفته است ."
۲۶ آبان ۱۳۸۸ ۱۴:۴۸
تعداد بازدید : ۲,۰۵۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید