اخبار

چکیده مطالب 88/7/25

چکیده مطالب
• پروژه‌های مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات نهاد ریاست جمهوری افتتاح شد
پروژه‌های مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات نهاد ریاست جمهوری روز پنجشنبه با حضور رییس جمهوری افتتاح شد. روزنامه های ایران ، همشهری ، کیهان ، ابتکار ، جمهوری ، سیاست روز ، خراسان ، زمان ، کارو کارگر ، راه مردم ، گسترش ، حزب الله و اقتصاد پویا و خبرگزاری های ایرنا ، ایسنا ، فارس و مهر این خبررا منعکس کردند .
• کاهش 80 درصدی میزان کارت‌های جعلی اینترنت‌ در کشور
فارس- مدیر کل دفتر نظارت بر سرویس‌های فناوری اطلاعات در سازمان تنظیم مقررات گفت: با اقدامات چندین نهاد نظارتی، فروش کارت‌های جعلی اینترنت در سطح کشور به میزان 80 درصد کاهش یافته است. اطلاعات ، سرمایه ، ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد ، جهان صنعت ، ایرانیان و
پول روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• وزیر ارتباطات منبع ارسال پارازیت‌ها را نمی‌داند
ایلنا - تاکنون هیچ گزارشی از متراژ فراکانس‌های پارازیت‌های ارسالی به کمیسیون بهداشت ارائه نشده است. به گفته وزیر ارتباطات پارازیت‌ها از سوی وزارت ارتباطات ایجاد نشده است. اگر این فرکانس‌ها بیش از حد باشد، قابل قبول نیست. روزنامه های سرمایه ، فرهیختگان ، حیات نو ، آفتاب یزد ، اقتصاد پویا ، پول و کارو کارگر این خبررا چاپ کردند .
• موضوع ورود شرکت‌های شبه دولتی درفرآیند خصوصی‌سازی در دست بررسی است
ایسنا - رییس کمیسیون اصل 44 مجلس شورای اسلامی درمورد تصمیم این کمیسیون برای ورود شرکت‌های شبه دولتی در فرآیند خصوصی‌سازی گفت: موضوع شبه دولتی در سیاست‌های اصل 44 در دستور کار کمیسیون قرار دارد و این کمیسیون بررسی می‌کند که چگونه باید در سیاست‌های اصل 44 به موضوع شبه دولتی‌ها پرداخته شود. این خبر در روزنامه های جام جم ، همشهری ، صبح اقتصاد ، هدف و اقتصاد ، خراسان و سرمایه به چاپ رسید .
• راه اندازی مراکز مقابله با حملات اینترنتی در کشور
مهر - معاون شرکت فناوری اطلاعات به راه اندازی مراکز مقابله با حملات اینترنتی در کشور اشاره کرد و گفت: شرکت فناوری اطلاعات اقدام به راه اندازی سرت (CERT) ملی با عنوان "ماهر" کرده است. روزنامه های همشهری ، دنیای اقتصاد ، صبح اقتصاد ، خبر ، ابراراقتصادی و تفاهم این خبررا منعکس کردند .
• کاهش 80 درصدی واردات گوشی تلفن همراه در 6 ماهه نخست امسال
ایسنا - واردات گوشی تلفن همراه در شش ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از نظر وزن و ارزش به ترتیب 76 و 80 درصد کاهش یافته است. روزنامه های همشهری ، حمایت ، ایرانیان ، راه مردم ، مردم سالاری و هدف و اقتصاد این خبررا منعکس کردند .
• برطرف شدن قطعی های ارتباط فیبر نوری ایران با کشورعراق
موبنا- معاون نگهداری و مدیریت شبکه ارتباطات زیر ساخت ازبرطرف شدن قطعی های ارتباط فیبر نوری ایران با کشورعراق طی چند روز آینده خبرداد. فناوران ، صبح اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، جهان صنعت و پول روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• مشارکت تامین اجتماعی و صدا و سیما در پروژه اپراتور سوم قطعی شد
موبنا- حضور شرکت تامین تله کام وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و سازمان صدا و سیما به عنوان دو رکن از سه رکن اپراتور سوم تلفن همراه کشور، دراین پروژه قطعی به نظر می رسد. روزنامه های فناوران ، دنیای اقتصاد ، صبح اقتصاد ، پول و جهان صنعت این خبررا درج کردند .
• قطعی تلفن‌های ثابت و همراه درمنطقه رودهن و بومهن
علت مشکل، قطع فیبر نوری در عملیات راه‌سازی است. این خبر در روزنامه های فناوران ، دنیای اقتصاد و جهان صنعت درج شد . خبرگزاری های ایسنا و ایلنا نیز این خبررا منعکس کردند .
• باید حداقل پنج میلیون ایرانی ازسرویسADSL استفاده کنند
موبنا- طراح شهر الکترونیکی درکشور با تاکید براینکه در شرایط فعلی باید حداقل پنج میلیون شهروند ایرانی ازسرویسADSL استفاده کنند ،گفت:درحال حاضر تنها 300 هزار نفر در کشور ما به ADSL متصل هستند. روزنامه های صبح اقتصاد ، ابرار اقتصادی و پول این خبررا به چاپ رساندند .
• سهامداران جدید مخابرات بدون شریک خارجی موفق نخواهند بود
موبنا- رییس سابق هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه باید از ظرفیت های منطقه ای برای افزایش توان مخابرات کشور استفاده کنیم ، گفت: سهامداران جدید مخابرات در اداره این شرکت بدون حضور شریک خارجی موفق نخواهند بود. این خبر در روزنامه های فناوران ، صبح اقتصاد و ابرار اقتصادی درج شد .
• اجرای آزمایشی طرح ملی بیمه روستائیان کشور توسط بیمه ایران
موج - طرح ملی بیمه روستائیان برای اولین بار توسط بیمه ایران در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر اجرایی می شود. روزنامه های کیهان ، اقتصاد پویا و تفاهم این خبر را درج کردند .
• ابهام بورس در ورود پست بانک
موج - زیان انباشته و افزایش سرمایه پست بانک ورود این بانک را به بورس با تاخیر مواجه کرده است. روزنامه های همشهری ، عصر اقتصاد و حمایت این خبررا درج کردند .
• متما و آپا مکمل یکدیگر خواهند بود
موبنا- مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات با بیان اینکه مرکز توسعه و مدیریت اینترنت و طرح آپا مکمل هستند ، گفت: از متخصصان طرح آپا در مرکز توسعه و مدیریت اینترنت استفاده خواهد شد. فناوران و پول روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• ایران می خواهد نقش فعالی در مدیریت ITU داشته باشد
موبنا- مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با اشاره به حضور پررنگ ایران در تله کام جهانی 2009 ژنو گفت: ایران می خواهد نقش فعال و موثری در مدیریت سازمان جهانی ITU داشته باشد. این خبر در روزنامه های فناوران و پول چاپ شد .
• معرفی گوشی های پرفروش در بازار تلفن همراه
موبنا- گوشی 6303 و 5800 نوکیا، C901 سونی اریکسون و Diamond2 اچ تی سی به عنوان گوشی های پرفروش در بازار تلفن همراه معرفی شدند. روزنامه های دنیای اقتصاد و جوان این خبررا چاپ کردند .
• سخت‌افزار امضای دیجیتال رایگان در اختیار بازرگانان قرار می‌گیرد
فارس- مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان توسعه تجارت گفت: وزارت بازرگانی توکن (سخت‌افزار امضای دیجیتال) را به صورت رایگان در اختیار بازرگانان قرار می‌دهد. روزنامه های اقتصاد پویا و پول این خبررا درج کردند .
• گزارش عملکرد شهریور رگولاتوری درباره نظارت بر سرویس های IT اعلام شد
موبنا- دفتر نظارت بر سرویس های فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات گزارش عملکرد شهریورماه این بخش را اعلام کرد. روزنامه فناوران این خبررا درج کرد .
• اتصال 60 نقطه کشور به شبکه شهاب تا پایان سال 88
موبنا- معاونت اتوماسیون شرکت خدمات انفورماتیک از اتصال 50 درصد پایانه های فروش کشور به شبکه شهاب خبر داد . روزنامه صبح اقتصاد این خبررا به چاپ رساند .
• پارس کامتل گوشی های وکیوم و پلمپ شده در بازار عرضه می کند
موبنا- مدیرخدمات پس از فروش شرکت "پارس کامتل" از عرضه گوشی های و کیوم و پلمپ شده در بازار تلفن همراه خبر داد. روزنامه فناوران این خبررا چاپ کرد .
• مزایده اپراتور سوم باید دوباره برگزار شود
ایرنا - عضو سندیکای صنعت مخابرات کشور گفت: با توجه به تغییر شرایط مزایده و حذف الزام حضور شریک خارجی در پروژه اپراتور سوم تلفن همراه، این مزایده باید دوباره برگزار شود. روزنامه دنیای اقتصاد این خبررا چاپ کرد .
• جمع‌آوری نرم‌افزارهای کپی‌شده از بازار
ایسنا - متاسفانه در کشور درباره معایب نرم‌افزارهای کپی‌شده اطلاع‌رسانی نشد. روزنامه جهان صنعت این خبررا چاپ کرد .
• پاسخگویی بیش از 830 هزار تماس مردمی در (190)‌ تهران انجام شد
موبنا- بیش از 830 هزار تماس مردمی در شش ماهه نخست سال 88 درارتباط مردمی 190 تهران بصورت مکانیزه و از سوی کارشناسان پاسخ داده شده است. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا درج کرد .
• بیشترین آمار شکایت مردم مربوط به گوشی لمسی سامسونگ است
موبنا- در حالی که سامسونگ بیشترین واردات خود را در زمینه گوشی های لمسی قرار داده است، مسول رسیدگی به شکایات مردمی در اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری از میزان بالای شکایت مردم از این گوشی ها خبر داد. روزنامه دنیای اقتصاد این خبررا درج کرد .
• چرا تلفن اینترنتی گران شد و راهکار زیرساخت چه بود؟
ایسنا - اعتراض شرکت‌های ارایه‌کننده خدمات ارتباطات بین‌الملل به شرکت زیرساخت به اینجا ختم شد که چندی پیش این شرکت اعلام کرد با اتمام قرارداد یک ساله شرکت ارتباطات زیرساخت با پیمانکاران، مزایده تبادل ارتباطات بین‌الملل، دوباره برگزار خواهد شد و قرار شده تا پس از اتمام زمان قرارداد با سه شرکت فعلی یعنی اول اسفندماه 88، شرکت ارتباطات زیرساخت این بار پنج شرکت را به‌عنوان برنده مزایده معرفی کند. روزنامه اندیشه نو این خبررا درج کرد .
• نهادهای مسول در مورد پارازیت ها پاسخ دهند
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: موضوع پارازیت‌های ماهواره‌ای باید از طریق کمیسیون‌های مربوطه بررسی شود و اگر نیاز باشد کمیسیون امنیت ملی آمادگی دارد اقدامات لازم را انجام دهد. این خبر در روزنامه دنیای اقتصاد چاپ شد . این خبر دو روز پیش نیز در شش رسانه منعکس شده بود .
• میزان و انواع جرایم رایانه‌ای در ایران
مهر - دبیر همایش امنیت و دولت الکترونیکی با بیان اینکه از میان کاربران 67 درصد افراد حقیقی و 33 درصد افراد حقوقی از جرایم رایانه ای دچار خسران شدند، گفت: این آمار نشان می دهد افرادی که قرار است از خدمات دولت الکترونیکی استفاده کنند در معرض آسیب های جدی قرار دارند. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا چاپ کرد . این خبر دو روز پیش نیز در سه روزنامه منعکس شده بود .
• طرح جامع پست کشور تهیه شد
معاون ارتباطات و برنامه ریزی وزارت ارتباطات از نهایی شدن طرح جامع پست کشور در این وزارت‌خانه خبر داد. روزنامه جوان این خبررا درج کرد . این خبر دو روز پیش نیز در سه رسانه منعکس شده بود .
• این مزایده برنده واقعی نداشت
موبنا- معصومه بخشی پور- شیوه و فرجام واگذاری 50 درصد از سهام مخابرات در بورس تهران به عنوان بزرگ ترین معامله به ارزش هشت میلیارد دلار در بازار سرمایه کشور موضوعی نیست که در کوتاه زمان از اذهان فعالان اقتصادی پاک شود.
• قانون جامع فناوری اطلاعات کشور باید تدوین شود
مهر- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به سنتی بودن قوانین آی تی کشور خواستار تدوین قانون جامع و مدون فناوری اطلاعات کشور شد.
• سامانه ویدیو کنفرانس در بستر شبکه دولت در خراسان رضوی راه اندازی شد
مهر- سامانه ویدیو کنفرانس در بستر شبکه دولت در خراسان رضوی با ارسال پیامی توسط رئیس جمهور از طریق این سامانه به مشهد مقدس به صورت رسمی آغاز به کار کرد.
• ارتباطات مردمی دولت با سیستم دولت الکترونیک ساماندهی شود
مهر - رئیس جمهور خواستار آن شد که با توسعه دولت الترونیک بتوان از روند پیگیری کار هر شهروند ایرانی در ساختار اداری مطلع شد.
• مهلت ثبت‌نام در دوره آموزش الکترونیک کتابخانه ملی تمدید شد
مهر - مهلت ثبت‌نام در دوره "آموزش الکترونیکی" در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تا پایان ماه مهر تمدید شد.
• حرکت در مسیر دولت الکترونیک، افزایش سرعت، صرفه جویی و ارتقای کیفیت کارها
ایسکانیوز- رییس جمهور حرکت در مسیر دولت الکترونیکی را موجب افزایش دقت و سرعت فعالیت ها و نیز صرفه جویی و ارتقاء کیفیت کارها دانست .
• نشست علمی «سیاست‌های تجویزی برای تحقق شهر الکترونیکی تهران 1404»
ایسنا - نشست «سیاست‌های تجویزی برای تحقق شهر الکترونیکی تهران 1404 با تأملی بر برنامه‌های راهبردی شهرهای الکترونیکی جهان» با سخنرانی دکتر غلامعلی منتظر، عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و معاون پژوهشی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برگزار می‌شود.
• راه اندازی سیستم های جدید فناوری اطلاعات برای پیگیری کار شهروندان
ایلنا - سالهای طولانی است که شعار دولت الکترونیک مطرح و هزینه های سنگینی در دستگاه های گوناگون در این زمینه صرف شده است، اما هنوز به مرحله مطمئن و ثابتی در این عرصه دست نیافته ایم .
• تدوین قانون جامع IT در کشور ضروری است
فارس- سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خواستار تدوین قانون جامع و مدون فناوری اطلاعات کشور شد.‌
• دفاتر خدمات شهری ایلام خدمات الکترونیک ارائه می‌کنند
فارس- مدیرعامل شرکت مخابرات استان ایلام گفت: تمام خدمات اداری شرکت مخابرات ایلام در دفاتر خدمات شهری انجام می‌شود.
• " مقداری پارازیت بی صاحاب پیدا شده "
روزنامه جام جم در ستون " خنده جام " مطلبی با عنوان " مقداری پارازیت بی صاحاب پیدا شده " به قلم رضا رفیع منتشر کرده که در این مطلب به بررسی اظهارات مسوولان و عدم پذیرش مسوولیت ارسال پارازیت های جدید پرداخته است .
• " حرکت کند بازار رایانه به سوی رونق "
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی با عنوان " حرکت کند بازار رایانه به سوی رونق " به بررسی وضعیت خرید و فروش بازار رایانه پرداخت .
• " یکه تازی قاچاقچیان در بازار گوشی های گران قیمت "
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی با عنوان " یکه تازی قاچاقچیان در بازار گوشی های گران قیمت " به بررسی وضعیت قاچاق در بازار گوشی های گران قیمت پرداخته است .
• " کیف های قاچاق لپ تاپ "
روزنامه دنیای اقتصاد در گفت و گویی با یکی از فعالان بازار لپ تاپ به بررسی وضعیت کیف های قاچاق پرداخته است .
• " جابین، من اینجام ، بدون جی پی اس !"
همشهری در مطلبی با عنوان " جابین، من اینجام ، بدون جی پی اس !" بحث تدوین یک نرم افزار جامع اطلاع رسانی برای مکان یابی پرداخته است .
• از میزان تاثیر پارازیت ها بر سلامت افراد بی خبریم
روزنامه حیات نو اعلام کرد : وزیر ارتباطات با حضور در کمیسیون بهداشت با تاکید بر اینکه پارازیت های ارسالی به شبکه های ماهواره ای از سوی وزارتخانه نبوده است ، تنها گزارش درباره پارازیت های تلفن همراه ارائه داد .
• " ابهاماتی که در دسترس نیست !"
روزنامه جوان در گزارشی با عنوان " ابهاماتی که در دسترس نیست !" به قلم محسن بیدی به بررسی موضوع زیر سووال بردن واگذاری مخابرات و تلاش های بیهوده در این خصوص پرداخته است .
• " عیب را شما پیدا کنید ! "
روزنامه جوان در یادداشتی با عنوان " عیب را شما پیدا کنید ! " به قلم وحید حاجی پور به بحث واگذاری سهام مخابرات و شکل گرفتن شائبه واگذاری این سهام به موسسات شبه دولتی اشاره کرده است .
• " قطع مکرر شبکه اینترنت "
روزنامه جوان در مطلبی از قطع مکرر شبکه اینترنت در روزهای اخیر و مواجه شدن کاربران ایرانی با برخی از مشکلات خبر داد .
• جای خالی آموزش های اینترنتی در مدارس خالی است
روزنامه فناوران به نقل از علی گرانمایه پور، استاد ارتباطات نوشت : گرچه اخلاق در فضای مجازی نسبی است ، اما آموزش دادن به کاربران نسبی نیست و جای آموزش استفاده از اینترنت در مدارس ما خالی است .
• اینترنت امسال هم ارزان نمی شود
حامد شفیعی در گزارش روزنامه سرمایه نوشت : به گفته رئیس هیات مدیرهه شرکت ارتباطات زیر ساخت ، کاهش قیمت اینترنت فعلاً در دستور کار نیست .
• " توسعه مراکز مخابراتی "
روزنامه کیهان در مطلبی از توسعه چند مرکز مخابراتی خبر داد .
• شما می دانید اینترنت ملی چیست ؟
سعید اردکان زاده یزدی در گزارش روزنامه فرهیختگان نوشت : هنوز بسیاری از کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات نفهمیده اند که این اینترنت ملی یا شبکه ملی اینترنت چیست . 566 میلیارد تومان بودجه در سه سال اخیر خرج شده ، اما کسی اینترنت ملی را ندیده است .
• باند های اینترنتی کجا پهن می شود
مرجان محمدی در روزنامه اقتصاد پویا گزارش داد : قیمت تمام شده برای پهنای باند در ایران بر اساس میزان خرید 4 تا 10 برابر قیمت جهانی است .
• بررسی عملکرد مخابرات استان های گیلان ، مازندران ، گلستان
به نوشته روزنامه تفاهم ، چهارمین دوره نشست منطقه ای بررسی عملکرد شرکت مخابرات استان های گیلان ، مازندران و گلستان با حضور دکتر غفاریان رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران ، مدیران عامل مخابرات استان های گیلان ، مازندران و گلستان به اتفاق کارشناسان و میزبانی شرکت مخابرات استان گلستان برگزار شد .
• آموزش های تخصصی به کارکنان پست گیلان
روزنامه اطلاعات به نقل از مدیر کل پست استان گیلان نوشت : کارکنان پست 100 هزار ساعت آموزش تحصصی در زمینه های مختلف برای پاسخگویی به مردم را فرا گرفتند .
• اینترنت کم سرعت و محاسبه گران مکالمات تلفنی در چناران
روزنامه اطلاعات گزارش داد : با وجود پایی بودن سرعت و عرضه خدمات اینترنتی و مشکلات فراوان کاربران در شهرستان چناران ، چهاربرابر تعرفه مصوب مخابرات هزینه پرداخت می کنند .
• " به ضرس قاطع می گویم مخابرات را سپاه نخریده است "
روزنامه اعتماد در گفت و گو با وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت دهم به بررسی شبهات واگذاری سهام مخابرات پرداخت.
• " واگذاری سهام مخابرات "
روزنامه اعتماد همچنین در ادامه این مطلب ، گفت و گویی با رییس کمیسیون ویژه اصل 44 انجام داده که به بررسی موضوع واگذاری سهام مخابرات اشاره کرده است .
• افزایش سرانه پستی در شرکت پست مازندران
روزنامه اقتصاد پویا به نقل از مدیر کل پست استان مازندران نوشت : بسیاری از مردم نسبت به ره آورد اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی پست آگاهی ندارند . در صورتی که خدمات پستی موجب خواهد شد در وقت و هزینه صرفه جویی قابل توجهی صورت گیرد .
• برگزاری دومین جشنواره مشترکان همراه اول
به گزارش روزنامه رسالت به نقل از شرکت مخابرات استان فارس ، دومین جشنواره مشترکان خوش حساب همراه اول برای ترغیب مشترکان به پرداخت به موقع و غیر حضوری صورتحساب برگزار می شود .
• واگذاری دفاتر آی سی تی روستایی استان فارس به بخش خصوصی
روزنامه رسالت به نقل از مجری طرح دفاتر خدمات ارتباطی استان فارس نوشت : شرکت مخابرات استان فارس برای صرفه جویی در وقت و هزینه روستائیان و جلوگیری از سفرهای غیر ضروری آنها به شهر ها ، تا کنون 524 دفتر خدمات ارتباط روستایی راه اندازی کرده است .
• SMS تلفن ثابت همچنان بدون استقبال
به گزارش روزنامه جهان صنعت ، تولید کنندگان گوشی SMS دار تلفن ثابت قصد دارند در صورت وجود خریدار روی تولید آن سرمایه گذاری کنند . مشترکان نیز معتقدند در صورتی که این گوشی در بازار موجود باشد ، از این سرویس استفاده می کنند .
• نا آگاهی مجلس از آثار پارازیت ها
به نوشته روزنامه جهان صنعت ، وزیر ارتباطات با بیان اینکه ما نمی دانیم آثار پارازیت ها به سلامت افراد دقیقاً چیست ، گفت : اگر این فرکانس ها بیش از حد استاندارد باشد ، قابل قبول نیست .
• تالیا و دردسرهای تعاونی بودنش
روزنامه جهان صنعت به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات ایران نوشت : تعهدات مخابرات و تالیا بعد از خصوصی سازی سهل تر خواهد شد .
• " لایحه انتشار دسترسی آزاد به اطلاعات و دولت الکترونیک "
مردم سالاری در یادداشتی با عنوان " لایحه انتشار دسترسی آزاد به اطلاعات و دولت الکترونیک " به قلم میزا بابا مطهری نژاد به بررسی وضعیت تدوین لایحه دسترسی آزاد اطلاعات و ایجاد دولت الکترونیک در کشور پرداخت .
• " دعوت مجدد از پیشگامان کویر یزد برای مدیریت مخابرات ایران "
روزنامه ابتکار در مطلبی با عنوان " دعوت مجدد از پیشگامان کویر یزد برای مدیریت مخابرات ایران " به بررسی اظهارات قائم مقام مدیر عامل و رییس هیات مدیره گروه پیشگامان کویر یزد پرداخت.
• " هشت دفتر خدمات بانکی پست بانک در بندر خمیر راه اندازی شد "
روزنامه ابتکار خبر داد : هشت دفتر خدمات بانکی پست بانک در بندر خمیر راه اندازی شد .
• " پلیس یک گام به جلو برداشت "
هفته نامه بزرگراه فناوری در گزارشی با عنوان " پلیس یک گام به جلو برداشت " به قلم شبنم کهن چی به بررسی موضوع ارایه گذرنامه های بیومتریک و گواهینامه های هوشمند از سوی پلیس پرداخت.
• " اینترنت گران و در انحصار است "
هفته نامه بزرگراه فناوری در گزارش دیگری با عنوان " اینترنت گران و در انحصار است " به بررسی گزارش مرکز پژوهش های مجلس در خصوص قیمت اینترنت پرداخت .
• " پرداخت الکترونیکی را جدی تر بگیریم "
هفته نامه بزرگراه فناوری در مطلبی با عنوان " پرداخت الکترونیکی را جدی تر بگیریم " اجرای پرداخت الکترونیکی در کشور را بررسی کرد .
• " فناوری های مدرن ؛ موج سوم تحولات بانکی "
" فناوری های مدرن ؛ موج سوم تحولات بانکی " عنوان گزارشی است که در هفته نامه بزرگراه فناوری و به قلم مریم عبادی منتشر شده به بحث بکارگیری فناوری های مدرن در روابط اقتصادی و تجاری اشاره کرده است .
• " سراسری شدن شبکه ملی اینترنت "
هفته نامه بزرگراه فناوری برخی اخبار هفته گذشته حوزه ICT را با عناوینی چون " نبود کاهش قیمت اینترنت در درستور کار " ، " اجرای طرح سلامت الکترونیک درگرو همکاری دستگاه های مختلف " ، " سراسری شدن شبکه ملی اینترنت " ، برگزاری دومین جشنواره کودک الکترونیکی در تهران" و " راه اندازی سرویس پیام کوتاه تشخیص اصالت شماره سریال گوشی " منتشر کردند .
• مثلث اپراتور سوم شکل گرفت
به گزارش هفته نامه عصر ارتباط ، شرکت های گسترش الکترونیک مبین ایران ، تامین تله کام برای راه اندازی پروژ اپراتور سوم تلفن همراه ایران ، کنسرسیوم تشکیل دادند .
• نگاه امنیتی نمی گذارد شکاف دیجیتالی از بین برود
عصر ارتباط به نقل از شهیندخت خوارزمی نوشت : سایر کشورها حتی کشور های منطقه ، اهمیت سرمایه گذاری در ICT را درک کرده اند و به طور جدی تلاش می کنند موانع توسعه آن را بر طرف کنند .
• دوراهی انتخاب در وزارت
مجتبی محمودی در سرمقاله هفته نامه عصر ارتباط نوشت : رفتارهای مدیریتی تقی پور تضاد هایش با سخنانش در این 40 روز ، حاکی از آن است که او بر سر دوراهی است . باید صبور بود و دید او کدام مسیر را انتخاب می کند .
• صندلی داغ سید خندان
عصر ارتباط در گزارشی نوشت : مرور مسابقه مدیریتی رضا تقی پور موید این نکته است که او مرد تغییرات ناگهانی نیست . به عبارت دیگر ، وزیر جدید برای انجام تغییرات مورد نظرش عجله ای ندارد .
• از حسین آباد شیراز تا ولیعصر تهران
عصر ارتباط در ستون نو آمده ها و رفته ها ، نوشت : گرچه فرقانی بیش از دو هفته است که هر روز صبع در سازمان فضایی کشور حاضر می شود ، اما سایت این سازمان همچنان سوابق وزیر ارتباط را به عنوان رئیس این سازمان نشان می دهد .
• رشد اینترنت توسط شرکت های "اصولی" ، نه فقط بزرگ
پیا م کرباسی در ستون اینترنت کشور هفته نامه عصر ارتباط نوشت : ای کاش می توانستیم ده هزار نفر را در سازمان تنظیم مقررات به خدمت گرفته و بر رعایت مقررات و فعالیت چندین هزار شرکت اصولی (از کوچک به بزرگ ) در این عرصه نظارت داشته باشیم . شاید در این صورت نه تنها ضریب نفوذ اینترنت کشورمان حرف هایی برای مطرح شدن در سطوح بین المللی داشت ،که علاوه بر اشتغال زایی قابل توجه ، شاهد کاربردی شدن فناوری اطلاعات در تمامی حوزه ها نیز بودیم .
• مخابرات اجرای پروژه فیبر تا منزل را سکوت گذاشت
به گزارش عصر ارتباط ، اجرای پروژه اتصال فیبرنوری به منازل که از سوی شرکت مخابرات ایران وعده داده شده بود ، به بعد از خصوصی سازی و واگذاری کامل این شرکت به بخش خصوصی موکول شد .
• سرگردانی در میان امواج
به گزارش هفته نامه عصر ارتباط ، شرکت مخابرات قادر به ارسال فرکانس های کمتر از 1800 مگاهرتز است . فرکانس هایی که برای پارازیت های ماهواره ای ارسال می شود ، از قدرتی به مراتب بیشتر از فرکانس های شرکت مخابرات برخوردار است . بلند ترین دکل های شرکت مخابرات 48 متر است . اما برای ارسال پارازیت های ماهواره ای به دکل های بسیار بلند نیاز است
• بی رنگ شدن حنای عرب
سپیده نیکخواه در یادداشت عصر ارتباط نوشت : از شواهد و قراین کاملاً پیداست که جیتکس 2009 ، بهشت آخرین فناوری های روز نخواهد بود . چرا که صاحبان آن حضور نخواهند داشت .
• مجالی برای گمنام ها در جیتکس 2009
به گزارش هفته نامه عصر ارتباط ، عدم حضور بزرگان فناوری ، صرف نظر از اینکه سیاست شرکت در نمایشگاه امسال را نام امن جلوه می دهد ، باعث می شود بازدید کنندگان کمتری به سمت نمایشگاه بروند و از این نظر استقبال قابل توجهی به عمل نخواهد آمد .
• ما خودمان اصل 44 هستیم
هفته نامه عصر ارتباط به نقل از مدیر عامل و رییس هیات مدیره شرکت سهامی نمایشگاه ها نوشت : به خاطر تجربه قطعاً و قطعاً و قطعاً ،هیچ کس توانایی و قدرت مجموعه نمایشگاه های بین المللی را برای برگزاری الکامپ ندارد . البته می گویم آنها هم دارند . ولی نه به اندازه ما .
• "امضای تفاهم نامه مشترک سنجش سرعت اینترنت "
90 درصد بازار مخابرات در اختیار کالاهای چینی است ، شورای رقابت واگذاری مخابرات را بررسی می کند . امضای تفاهم نامه مشترک سنجش سرعت اینترنت ،بی نظمی در صدور مجوز ، هزینه های سربار را افزایش داد و امضای تفاهم نامه مشترک شبکه سنجش سرعت اینترنت ، عنوان دیگر مطالب شماره این هفته عصر ارتباط بود .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه صبح اقتصاد به نقل از یک شهروند نوشت :
" می خواستم بپرسم چرا پارازیت ها را برای شبکه های غیر اخلاقی که روح و روان جوانان را تخریب می کند نمی فرستند ؟ شبکه هایی که مسائل سیاسی را می گویند که تخریبی ندارند . "
روزنامه خراسان به نقل از دو شهروند نوشت :
-" سلام – حرف های رسانه های غربی درباره ضرر امواج پارازیت را تکرار نکنید . اطراف ما همیشه امواج وجود دارد . خطر بزرگ امواج موبایل است که هر دقیقه بیخ گوشمان است . "
- " پارازیت های سرطان زا ، برنج های آلوده ، چه کسی پاسخ گوست ؟ "
۲۶ مهر ۱۳۸۸ ۰۹:۴۷
تعداد بازدید : ۲,۳۵۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید