اخبار

چکیده مطالب 88/7/23

چکیده مطالب
• نهادهای مسول در مورد پارازیت ها پاسخ دهند
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: موضوع پارازیت‌های ماهواره‌ای باید از طریق کمیسیون‌های مربوطه بررسی شود و اگر نیاز باشد کمیسیون امنیت ملی آمادگی دارد اقدامات لازم را انجام دهد. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های اعتماد، آفتاب یزد، اندیشه نو ، مردم سالاری و خبرگزاری های ایسنا و ایلنا منعکس شد .
• کمیسیون اصل 44 مجلس روند واگذاری مخابرات را منطبق بر قانون دانست
مهر - کمیسیون ویژه بررسی و نظارت بر اجرای اصل 44 که به دستور علی لاریجانی رییس مجلس نحوه واگذاری سهام شرکت مخابرات در بورس را بررسی کرد، روند انجام واگذاری را با وجود شبهه غیر رقابتی بودن ، منطبق با قانون دانست. روزنامه های همشهری ، ایران و اعتماد این خبررا منتشر کردند .
• میزان و انواع جرایم رایانه‌ای در ایران
مهر - دبیر همایش امنیت و دولت الکترونیکی با بیان اینکه از میان کاربران 67 درصد افراد حقیقی و 33 درصد افراد حقوقی از جرایم رایانه ای دچار خسران شدند، گفت: این آمار نشان می دهد افرادی که قرار است از خدمات دولت الکترونیکی استفاده کنند در معرض آسیب های جدی قرار دارند. روزنامه های جام جم ، همشهری واعتماد این خبر را منتشر کردند .
• طرح جامع پست کشور تهیه شد
معاون ارتباطات و برنامه ریزی وزارت ارتباطات از نهایی شدن طرح جامع پست کشور در این وزارت‌خانه خبر داد. روزنامه ایران وخبرگزاری های فارس و ایسنا این خبررا منعکس کردند .
• امواج مخابراتی‌ بر روی عناصر خونی بدن تاثیر‌گذار است
ایسنا - در پی طرح و بررسی موضوع «تاثیر امواج مخابراتی بر سلامت شهروندان» در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر تهران، یک کارشناس بهداشت پرتوها با اشاره به ممنوعیت نصب آنتن‌های مخابراتی در محیط‌های آموزشی و دانشگاهی طبق بخشنامه وزارت بهداشت، گفت: برای دکل‌های فشار برق قوی هم باید حریم حفاظتی (حدود 55 تا 75 متر فاصله) در مناطق مسکونی رعایت شود. روزنامه حیات نو این خبررا درج کرد .
• قرائت گزارش وزیر اطلاعات از تأثیرات پارازیت‌ها در کمیسیون بهداشت
ایلنا - در این گزارش توضیحاتی در مورد استاندارد بودن گیرنده‌ها و نحوه ارسال آنها آمده است. گزارش تکمیلی و تفصیلی درباره انشعابات امواج گوشی‌های همراه و ماهواره‌ها بر سلامت افراد هفته آینده باردیگر در کمیسیون بررسی می‌شود. این خبر در روزنامه اطلاعات درج شد. این خبر دو روز پیش نیز در 10 روزنامه منعکس شده بود .
• پاسخگویی بیش از 830 هزار تماس مردمی در (190)‌ تهران انجام شد
موبنا- بیش از 830 هزار تماس مردمی در شش ماهه نخست سال 88 درارتباط مردمی 190 تهران بصورت مکانیزه و از سوی کارشناسان پاسخ داده شده است.
• بیشترین آمار شکایت مردم مربوط به گوشی لمسی سامسونگ است
موبنا- در حالی که سامسونگ بیشترین واردات خود را در زمینه گوشی های لمسی قرار داده است، مسول رسیدگی به شکایات مردمی در اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری از میزان بالای شکایت مردم از این گوشی ها خبر داد.
• پارس کامتل گوشی های وکیوم و پلمپ شده در بازار عرضه می کند
موبنا- مدیرخدمات پس از فروش شرکت "پارس کامتل" از عرضه گوشی های و کیوم و پلمپ شده در بازار تلفن همراه خبر داد.
• سوییچ شتاب در یک قدمی 100درصد عملکرد مطلوب
موبنا- معاون اتوماسیون شرکت خدمات انفورماتیک گفت: بررسی عملکرد پنج ماهه اول سوییچ ملی کشور(شبکه شتاب) نشان از عملکرد بسیار خوب سوییچ شتاب در29 /99 درصد عملیات بانکی دارد.
• معرفی گوشی های پرفروش در بازار تلفن همراه
موبنا- گوشی های 6303 و 5800 نوکیا، C901 سونی اریکسون و Diamond2 اچ تی سی به عنوان گوشی های پرفروش در بازار تلفن همراه معرفی شدند.
• لیست سیاه مشترکان مخابرات
فارس- یک منبع آگاه گفت: تاکنون کسانی که مبلغ قبض تلفن همراهشان از 30 هزار تومان بیشتر می‌شد، پس از چند روز خط شان قطع می‌شد. اما اخیرا خط کسانی که بدهی 20 هزار تومانی داشته اند نیز قطع شده است . عصرایران این خبر را منعکس کرد .
• الزام سازمان‌های دولتی و‌ خصوصی به ایجاد مرکز امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه‌ای
ایسنا - کلیه سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و‌ خصوصی باید مرکز گوهر (گروه واکنش و هماهنگی رخداد رایانه‌ای) تشکیل دهند.
• متناسب با رشد کاربرد رایانه افزایش جرایم رایانه‌ای نداشته‌ایم
ایسنا - در کشور نسبت به رشد کاربرد رایانه‌ در زندگی و امور جامعه، افزایش جرایم رایانه‌ ای نداشته‌ایم. نبود تناسب در رشد کاربری رایانه با جرایم این حوزه‌ جای امیدواری بسیار دارد. در فضای امنیتی فعالیت‌های خوبی انجام شده است. اما هنوز نسبت به جرایمی که هست کافی نیست.
• طرح های رصدخانه ملی، شتابگر ملی و‌ ابر رایانه ملی در دولت احمدی نژاد آغاز شد
فارس- مشاور عالی قوه قضائیه گفت: اجرای سه طرح بزرگ تحقیقاتی رصدخانه ملی، شتابگر ملی و‌ ابر رایانه ملی در دولت احمدی نژاد آغاز شد.
• ارائه عملکرد ارشاد آذربایجان شرقی در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتالی
فارس- واحد فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتالی عملکرد این اداره را در این حوزه اعلام کرد.
• فضای اینترنت باید برای متخلفان ناامن شود
فارس- معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت: باید فضای مجازی اینترنت را برای متخلفان ناامن کرد.
• معرفی تجارت الکترونیکی
فارس- تجارت الکترونیکی را می توان انجام هرگونه امورتجاری بصورتon-line با اینترنت بیان کرد. این تکنیک در سال های اخیر رشد بسیار داشته است. در آینده نه چندان دور تجارت تنها با اینترنت میسر خواهد بود.
• بیش از 84 درصد روستاهای لرستان ارتباط مخابراتی دارند
فارس- مدیرکل امور روستایی لرستان گفت: 2 هزار و 286 روستای استان یعنی 84 درصد آن‌ها دارای ارتباط مخابراتی هستند.
• شهرداری تهران باید پاسخگوی عوارض دکل‌های مخابراتی باشد
فارس- رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران باید با ارائه گزارشی از چگونگی نصب دکل‌ها و آنتن‌های مخابراتی در تهران پاسخگوی عوارض آن به شورای اسلامی شهر تهران باشد.
• 16درصد روستاها در گچساران دفتر خدمات الکترونیکی دارند
فارس- رِییس مخابرات گچساران گفت: 232 روستا در شهرستان گچساران وجود دارد که از این تعداد 38 روستا معادل 16 درصد دارای دفتر خدمات الکترونیکی هستند.
• پیش‌شماره‌های تلفن همراه در گناباد و بجستان تغییر یافت
فارس- رییس اداره مخابرات شهرستان گناباد گفت: پیش شماره‌های تلفن همراه در شهرستان‌های گناباد و تازه‌تاسیس بجستان تغییر یافت.
• توسعه 4 مرکز مخابرات در تهران و کرج
فارس- عملیات کابل برگردان برای توسعه مراکز مخابرات شهید یزدان پناه، امامت و شهید بهشتی تهران و شهید صدوقی کرج از بیست و پنجم مهرماه آغاز می‌ شود.
• مردم نگران پارازیت های ماهواره ای و آثار آن هستند
روزنامه آفتاب یزد به نقل رییس کمیته محیط زیست شورای شهرداری تهران نوشت : مردم نگران پارازیت ها هستند.
• راه کارهای حزب اعتماد ملی برای دریافت امواج ماهواه ای
به نوشته روزنامه قدس ، پایگاه اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی در گزارشی به بیان راهکارهایی برای مقابله با پارازیت های ماهواره در کشور پرداخت.
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه اعتماد به نقل از دو شهروند تهرانی نوشت :
-"مساله پارازیت های تهران بسیار خطرناک تر از قضیه کهریزک است. لطفاً بیشتر به آن بپردازید. ما نگران بچه هایمان هستیم."
-"بارها درباره مضرات گوشی های همراه و امواج آن شنیده ایم که توصیه می شود حد اقل این گوشی های کوچک را از خودمان دور کنیم. می خواستم بپرسم، مضرات پارازیت های وسیع و گسترده ای که داده می شود، آیا کمتر از گوشی های همراه است یا بیشتر و جای هشدار دادن ندارد ؟"
۲۶ مهر ۱۳۸۸ ۰۹:۴۶
تعداد بازدید : ۲,۲۱۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید