اخبار

چکیده مطالب 88/7/21

چکیده مطالب
• قرائت گزارش وزیر اطلاعات از تأثیرات پارازیت‌ها در کمیسیون بهداشت
ایلنا - در این گزارش توضیحاتی در مورد استاندارد بودن گیرنده‌ها و نحوه ارسال آنها آمده است. گزارش تکمیلی و تفصیلی درباره انشعابات امواج گوشی‌های همراه و ماهواره‌ها بر سلامت افراد هفته آینده باردیگر در کمیسیون بررسی می‌شود. این خبر در روزنامه های اطلاعات ، دنیای اقتصاد ، پول ، ابتکار ، مردم سالاری ، تهران امروز ، حزب الله ، حیات نو ،سیاست روز و فرهیختگان چاپ شد .
• طرح جامع پست کشور تهیه می شود
موبنا- معاون ارتباطات و برنامه ریزی وزارت ارتباطات گفت:طرح جامع پست کشور از سوی وزارت ارتباطات تهیه و تدوین و نهایی شده است. روزنامه های فناوران ، ابرار اقتصادی ، عصر اقتصاد ، صبح اقتصاد ، راه مردم ، پول و خبرگزاری های ایرنا و موج این خبر را منعکس کردند .
• مزایده اپراتور سوم باید دوباره برگزار شود
ایرنا - عضو سندیکای صنعت مخابرات کشور گفت: با توجه به تغییر شرایط مزایده و حذف الزام حضور شریک خارجی در پروژه اپراتور سوم تلفن همراه، این مزایده باید دوباره برگزار شود. روزنامه های اطلاعات ، فناوران ، عصر اقتصاد ، صبح اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، پول و حزب الله این خبر را منعکس کردند .
• مهراقتصاد خواهان مشارکت 12.5 درصدی مخابرات شد
موبنا- مدیرعامل سرمایه گذاری مهر اقتصاد ایرانیان ازقطعی شدن حضور این شرکت در کنسرسیوم بلوک مخابرات و تقاضای مشارکت 12.5 درصدی خبر داد. روزنامه های ایران ، فناوران ، دنیای اقتصاد ، ایرانیان ، اعتماد وخبرگزاری فارس این خبررا منعکس کردند .
• مخابرات در برآوردن خواسته شرکت‌های ندا ناتوان بود؟
ایسنا - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اعلام کرد : این شرکت نتوانست در بعضی مکان‌ها بخشی از خواسته‌ شرکت‌های ندا (PAP) را که در پروانه‌شان آمده بود، برآورده کند. چراکه انجام این امر مستلزم هزینه‌ای برای مخابرات است. اما بخش خصوصی بعد از خصوصی شدن مخابرات مطمئنا فشار می‌آورد تا خواسته‌هایی که در پروانه ذکر شده برآورده شوند. روزنامه های دنیای اقتصاد ، سرمایه ، پول و ابرار اقتصادی این خبررا درج کردند .
• کاهش قیمت اینترنت فعلا در دستور کار نیست
موبنا- رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه تغییر تعرفه نیازمند تحلیل اقتصادی است، گفت: پیشنهاد کاهش قیمت اینترنت تاکنون به سازمان تنظیم مقررات ارائه نشده است. این خبر در روزنامه های خراسان ، پول و ابرار اقتصادی چاپ شد .
• مذاکره برای پیوستن ایران به خط فیبر نوری اینترنت روسیه
فارس- قائم مقام شرکت ارتباطات کویر از مذاکره با روسیه برای پیوستن ایران به خط فیبر نوری اینترنت این کشور و استقبال روس‌ها خبر داد. روزنامه های فناوران ، صبح اقتصاد و سرمایه این خبررا چاپ کردند .
• ارزیابی عملکرد شرکت‌های مخابرات‌ استانی در ارائه اینترنت پرسرعت
فارس- مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات گفت: میزان همکاری شرکت‌های مخابرات استانی با شرکت‌های PAP در راه‌اندازی پورت‌های ADSL توسط شرکت فناوری اطلاعات مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. این خبر در روزنامه های فناوران ، خراسان و پول این خبررا درج کردند .
• برنامه‌های پیشبرد دولت الکترونیکی به مجلس تقدیم می‌شود
ایسنا - معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر این‌ که رسانه‌های دیجیتال در کشور ما متولی دارد، قول داد این متولی طی چهار سال آینده شکوفاتر از گذشته عمل کند تا رضایت خاطر همگان برآورده شود. روزنامه های مردم سالاری ، خراسان و ابرار اقتصادی این خبر را درج کردند .
• اثرات مخرب امواج مداخله کننده آنتن‌های تلفن همراه BTS در کمیسیون بهداشت
ایسنا - نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد : در جلسه روز گذشته این کمیسیون بحث اثرات مخرب امواج مداخله کننده بر سلامت شهروندان و آنتن‌های تلفن همراه BTS بررسی شد. روزنامه های ایران ، اطلاعات و اقتصاد پویا این خبررا به چاپ رساندند .
• سومین جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال به کارش پایان داد
ایسنا - سومین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال که از هشتم مهرماه در محل مصلی تهران آغاز به کار کرده بود عصر روز گذشته با برگزاری مراسم اختتامیه در تالار وحدت به کارش پایان داد. روزنامه های اطلاعات ، جوان و تفاهم این خبررا چاپ کردند .
• توسعه 3 مرکز مخابراتی در تهران
فارس- عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات شهید یزدان پناه، شهید مطهری و مرحوم نهری از بیست و یکم مهرماه آغاز می‌شود. کیهان، اقتصاد پویا و راه مردم روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• فاز آزمایشی مرکز توسعه و مدیریت اینترنت امسال به اتمام می رسد
موبنا- مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات از اتمام فاز آزمایشی طرح مرکز توسعه و مدیریت اینترنت (متما ) تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: این طرح در برنامه پنجم توسعه نیز گنجانده خواهد شد. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا درج کرد .
• مجلس از توضیحات دولت درباره تاثیر تششعات آنتن ها قانع نشد
موبنا- نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی که عصر روز گذشته میزبان وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات و شماری از مسوولان وزارت بهداشت و درمان بودند، ازتوضیحات ارائه شده دراین جلسه درباره تاثیرتششعات آنتن های تلفن همراه و ضد ماهواره قانع نشدند. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا چاپ کرد .
• سرویس‌های خدمات الکترونیکی ایران به 50 سرویس افزایش می‌یابد
موبنا- تعداد سرویس‌هایی که درگاه خدمات الکترونیکی ایران با نشانی www.iran.ir ارایه می‌دهد به 50 سرویس افزایش خواهد یافت. این خبر در روزنامه پول چاپ شد .
• سرویس پیامک تشخیص اصالت شماره سریال نوکیا در ایران راه اندازی شد
موبنا- نوکیا خبر از راه اندازی سرویس پیام کوتاه در ایران به منظور تشخیص اصالت شماره سریال گوشی های خود را داد. روزنامه عصر اقتصاد این خبررا چاپ کرد .
• بهای سیمکارت در بازار امروز تهران
موبنا- قیمت سیمکارت های دائمی و اعتباری همراه اول، تالیا و ایرانسل – MTN در بازار امروز تهران ثابت ماند. روزنامه سرمایه این خبررا منعکس کرد .
• یکه تازی قاچاقچیان در بازار گوشی های گرانقیمت
موبنا- در جایی که واردکنندگان قانونی از بیم نابسامانی بازار از واردات گوشی های گران قیمت اجتناب می کنند، قاچاقچیان گوشی همراه یکه تازی می کنند و این بازار را در قبضه خود قرار داده اند. این خبر در روزنامه سرمایه درج شد .
• مذاکره با برندهای معتبر خارجی برای تولید مشترک موبایل متوقف شده است
موبنا- مدیرعامل کارخانجات مخابراتی ایران معتقد است که تا کنون مذاکره با برندهای معتبر خارجی برای تولید مشترک گوشی تلفن همراه نتایج مشخصی نداشته است و هم اکنون این پروژه به صورت موقتی متوقف شده است. این خبر در روزنامه دنیای اقتصاد درج شد . این خبر روز گذشته نیز در چهار روزنامه منعکس شده بود .
• اهدا صد MMS رایگان برای ثبت نـام و فعال‌سازی پیام چند رسانه‌ای
ایلنا - در شبکه ایرانسل مستقل از اینکه حجم پیام چندرسانه‌ای چه میزان باشد و هرپیام MMS شامل چند عکس، صوت ویامتن باشدتاسقف 300 کیلوبایت،یک پیام چندرسانه‌ای محاسبه شده ودرحال‌حاضر تعرفه تشویقی آن معادل 48 تومان به ازای هر MMS است. روزنامه فناوران این خبررا درج کرد . این خبر روز گذشته نیز در سه روزنامه منعکس شده بود .
• در مورد امواج ماهواره نتوانستیم نتیجه گیری کنیم
ایسنا - یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در رابطه با تاثیر امواج طول‌بلند بر روی بدن انسان‌ها در جلسه‌ روز گذشته‌ کمیسیون بحث و بررسی شد، اما نتیجه‌گیری انجام نشد. روزنامه آفتاب یزد این خبررا منتشر کرد .
• سومین نمایشگاه تخصصی امنیت دولت الکترونیکی برگزار می شود
مهر - سومین همایش و نمایشگاه تخصصی امنیت دولت الکترونیکی فردا سه شنبه با حضور وزیر ارتباطات افتتاح می شود. روزنامه فناوران این خبر را درج کرد .
• مخابرات: ما که دستگاه پارازیت نصب نکرده ایم
بورس نیوز- قریب به دو هفته است که پازاریت‌های ماهواره‌‌ای تبدیل به سوژه خبری داغی برای رسانه‌های داخل و خارج از کشور شده است. ولی نکته‌ای که بیشتر از پارازیت‌های ماهواره‌ای مطرح شده بحث زیان‌آور بودن این اختلالات برای انسان‌ها به خصوص زن‌ها است. در این میان هیچ مسول و نهادی در این زمینه اظهارنظر نمی‌کند و همگی بلا استثنا خود را از این موضوع بی‌خبر جلوه می‌دهند. روزنامه آفرینش این خبررا درج کرد .
• اقتصاد کشور با کاربرد IT برای همه قابل رویت و شفاف می‌شود
ایسنا - یک استاد دانشگاه معتقد است فن‌آوری اطلاعات کمک می‌کند تا اقتصاد به‌صورت یک مجموعه شیشه‌ای شفاف برای همه قابل رویت باشد. روزنامه ابرار این خبررا درج کرد .
• " شاخص های پستی استان قم برتر از شاخص های پستی کشور است "
ایسنا - مدیر کل اداره پست استان قم اعلام کرد : شاخص درآمد برای هر نفر در کشور را 12 هزار ریال و 250 است و شاخص های پستی استان قم برتر از شاخص های پستی کشور است . روزنامه عصر اقتصاد این خبررا درج کرد .
• عدم اخذ آبونمان از مشترکان به نظر سهامداران مخابرات بستگی دارد
موبنا- مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: احتمال تغییر آبونمان و مالیات از مشترکان در مخابرات خصوصی وجود دارد و این موضوع بستگی به نظر سهامداران جدید این شرکت خواهد داشت.
• بخش خصوصی می تواند قسمتی از سهام توسعه اعتماد مبین را بخرد
موبنا- رییس کارگروه مخابرات مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت های بخش خصوصی می توانند با تشکیل کنسرسیوم بخشی از سهام کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین را خریداری کنند.
• شبکه ملی اینترنت در کشور سراسری می شود
موبنا- معاون فناوری اطلاعات وزارت از پوشش شبکه ملی اینترنت در سراسر کشور خبر داد.
• دومین جشنواره کودک الکترونیکی آذرماه در تهران برگزار می شود
موبنا- دومین جشنواره و نمایشگاه کودک الکترونیکی 17 تا 20 آذرماه سال جاری در تهران برگزار می شود.
• نوجوانان باید از گوشی های پیشرفته استفاده کنند
موبنا-به گفتی یک کارشناس حوزه تلفن همراه با وجود پیشرفت سریع تکنولوژی منع غیر کارشناسانه استفاده نوجوانان از گوشی های پیشرفته نادرست است.
• قاچاق،تحفه افزایش غیر منطقی تعرفه
موبنا- لیلا محمدنظامی- افزایش ناگهانی تعرفه واردات گوشی تلفن همراه که در جهت حمایت از تولید داخل بود، نه تنها منجر به حمایت و تولید از این صنعت نشد بلکه زمینه اصلی افزایش قاچاق گوشی در کشور را فراهم کرد.
• نماینده جهرم در مجلس: امواج آنتن تلفن همراه تاثیرات زیانباری بر سلامت مردم ندارد
ایرنا - سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بر اساس گزارش وزارت ارتباطات فناوری و اطلاعات تمام دستگاه های مرتبط با تلفن همراه مطابق با استانداردهای جهانی بوده و هیچ آثار سوء یا زیانباری بر سلامت مردم ندارد.
• طرح مساله رفع فیلتر از سایت فراکسیون در جلسه عصر امروز با لاریجانی مطرح می‌شود
ایسنا - سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس از دیدار امروز اعضای شورای مرکزی این فراکسیون با رییس مجلس شورای اسلامی خبر داد.
• بازدید یک میلیون نفر از نمایشگاه نشانه نفوذ رسانه‌های دیجیتال میان مردم است
ایسنا - به گفته رییس مرکز توسعه فن‌آوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بازدید یک میلیون نفر از سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال نشانه نفوذ رسانه‌های دیجیتال در بین مردم تمام نقاط کشور است که وظیفه مسوولان را در این حوزه سخت‌تر می‌کند و می‌طلبد که دولت، مجلس و قوه قضاییه برای جبران عقب‌ماندگی‌های گذشته کمک کنند.
• بازار گوشی تلفن همراه، کودک بی سرپرست
موج - بازار گوشی تلفن همراه که بیش از یک دهه از عمر آن می گذرد، با فراز و نشیب های بسیاری همراه بوده و همچنان مانند کودکی می ماند که بی سرپرست است.
• شهروند الکترونیکی کیست؟
فارس- شهروند الکترونیک کسی است که از حداقل دانش لازم درباره مفاهیم پایه فناوری اطلاعات و ارتباطات برخوردار است، توانایی برقراری ارتباط با اینترنت و ارسال و دریافت پیام‌های الکترونیکی از طریق پست الکترونیک را دارد و همچنین اطلاعات‌، خدمات‌، کالاها و نرم افزارهای مورد نیاز خود را از طریق اینترنت جستجو می‌کند.
• اینترنت و زندگی دینی
فارس- وقتی یک شخص تربیت یافته که مشی او در زندگی تقوا مدار است در فضای مجازی سیر می کند قطعا در مقابل اطلاعات ناپاک قرار نمی گیرد زیرا تقوای او سبب انتخاب نکردن این اطلاعات می شود.
• دورسوم سفرهای استانی بااولویت فرهنگ/ شبیخون فرهنگی دررسانه‌های دیجیتال
مهر - معاون اول رئیس جمهور از دور سوم سفرهای رئیس جمهور و هیئت دولت با اولویت توسعه فرهنگی خبر داد و گفت: در دور سوم قرار است با همکاری متخصصان و هنرمندان هر استان اقداماتی در زمینه توسعه فرهنگ و هنر انجام شود.
• کمیسیون اصل 90 مانند یک مائده آسمانی به شکایت من رسیدگی می‌کند
ایلنا - تصور کردم اینگونه ایرادگیری‌ها برنامه‌ریزی شده است و هدف آن این است که در کار خدمتگذاری دولت اخلال ایجاد شود لذا زمانی که موضوع به کمیسیون اصل 90 ارجاع شد من هم آن را به عنوان یک مائده آسمانی تلقی کردم.
• " پانزدهمین نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون اداری در اصفهان برگزار می شود "
روزنامه جمهوری در مطلبی اعلام کرد : پانزدهمین نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون اداری در اصفهان برگزار می شود .
• "کلید پیشرفت فناوری های دیجیتال در دست جوانان است"
روزنامه فناوران در گزارشی به نقل از معاون اول رییس جمهور در اختتامیه سومین جشنواره بین المللی رسانه های دیجیتال اعلام کرد : کلید پیشرفت فناوری های دیجیتال در دست جوانان است .
• "پایلوت وایمکس در بجنورد اجرا می شود"
روزنامه فناوران به نقل از مدیر عامل مخابرات استان خراسان شمالی اعلام کرد : پایلوت وایمکس در بجنورد اجرا می شود .
• " نهمین نمایشگاه کامپیوتر استان فارس برگزار می شود "
روزنامه فناوران در مطلبی اعلام کرد : نهمین نمایشگاه کامپیوتر استان فارس برگزار می شود .
• " ضرورت استفاده والدین از نرم افزار فیلترینگ "
روزنامه فناوران در مطلبی اعلام کرد : در نشست شیوه های نظارت بر کودکان در اینترنت ، ضرورت استفاده والدین از نرم افزار فیلترینگ مطرح شد .
• " افزایش میزان تقاضا در بازار رایانه "
روزنامه دنیای اقتصاد در گفت وگویی با یکی از فعالان بازار به بررسی وضعیت بازار رایانه پرداخت .
• " آسیب شناسی علت گرانی اینترنت در ایران "
روزنامه عصر اقتصاد در مطلبی به نقل از عضو کمیسیون صنایع و معادن اعلام کرد : مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی قیمت پهنای باند و آثار آن بر بازار خدمات فناوری اطلاعات در ایران را بررسی کرد .
• " سلامت مردم قربانی کوتاهی وزارت بهداشت و تخلف وزارت ارتباطات در نصب آنتن های تلفن همراه "
روزنامه خراسان در گزارشی با عنوان " سلامت مردم قربانی کوتاهی وزارت بهداشت و تخلف وزارت ارتباطات در نصب آنتن های تلفن همراه " به قلم زهرا حاجیان به بررسی جلسه کمیسیون بهداشت مجلس در خصوص ارسال پارازیت های جدید و نصب آنتن های BTS پرداخته است .
• " پارازیت روی ماهواره ها ؛ از شایعه تا واقعیت "
روزنامه خبر در گزارشی با عنوان " پارازیت روی ماهواره ها ؛ از شایعه تا واقعیت " به قلم فهیمه حسن میری به بررسی ارسال پارازیت بر ماهواره ها و تکذیب ان از سوی مسوولان پرداخته است .
• " مخابرات طفره می رود "
روزنامه خبر در گفت و گو با عضو کمیسیون بهداشت و درمان به بحث ارسال پارازیت ها و واکنش مجلس به این موضوع اشاره کرده است .
• همت دولت ، مجلس و قوه قضاییه برای جبران عقب ماندگی آی تی سی در حوزه فناوری
به گزارش روزنامه اقتصاد پویا در اختتامیه سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال ، مسوولان دولت ، مجلس و قوه قضاییه بر لزوم جبران عقب ماندگی آی تی سی در حوزه فناوری تاکید کردند .
• " معرفی برگزیدگان سومین جشنواره بین المللی رسانه های دیجیتال "
روزنامه اعتدال در مطلبی اعلام کرد : برگزیدگان سومین جشنواره بین المللی رسانه های دیجیتال معرفی شدند .
• دولت الکترونیک
سعید سرابی دانش در روزنامه پول نوشت : یکی از مهمترین مقولات در جامعه اطلاعاتی ، مساله دولت الکترونیک است . دولت الکترونیک به معنای فراهم کردن شرایطی است که دولت ها بتوانند خدمات خود را به صورت شبانه روزی و در تمام ایام هفته به شهروندان ارایه کنند .
• بهره برداری از بزرگترین سایت رایانه ای در چهار محال و بختیاری
به نوشته روزنامه تفاهم ، بهره برداری از بزرگترین سایت رایانه ای استان چهار محال و بختیاری در دانشگاه شهر کرد آغاز شد .
• رشد منابع پست بانک ایران
روزنامه ابتکار به نقل از رییس هیات مدیره و مدیر عامل پست بانک ایران از رشد 557 درصدی منابع این بانک در سه سال و نیم اخیر و پرداخت حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی استان لرستان توسط پست بانک خبر داد .
• پارازیت های بیماری روی امواج ماهواره
مهین ناطق در گفت و گوی روزنامه قدس با دکتر شاهرخ رامین عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی ، موضوع ارسال پارازیت روی امواج شبکه های ماهواره ای و تاثیر زیان بار آن بر سلامتی مردم را بررسی کرده است
• طرح جامع پست بانک کشور تهیه می شود
روزنامه راه مردم این مطلب را به نقل از معاون ارتباطات وبرنامه ریزی وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات منتشر کرد .
• نظرات مردمی در باب پارازیت های غیر مردمی
محمود فرجامی در ستون طنز مونوریل ، روزنامه تهران امروز ، به موضوع ارسال پارازیت روی برنامه های شبکه های ماهواره ای و زیان این امواج پرداخت .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه خراسان به نقل از دو شهروند نوشت :
-" همسرم منتظر دو بسته پست سفارشی بسیار فوری بود . پستچی یکی از بسته ای را آورد و تحویل داد و در مورد بسته دیگر اظهار بی اطلاعی کرد. دقیقا 15 دقیقه بعد برگه ای داخل منزل انداخت که شما در منزل حضور نداشتید و به اداره پست مراجعه کنید . "
-" مخابرات با آب و تاب تبلیغ می کند که تلفن ثابت ظرف چند روز نصب می شود. در صورتی که مرکز ثامن نه تنها به وظیفه خود دراین مورد عمل نمی کند بلکه در مراجعه حضوری جواب سر بالا هم می دهد ."
روزنامه اطلاعات عصر به نقل از دو شهروند نوشت :
-"در خبرها خواندیم بزرگترین معامله تاریخ بورس ایران به مبلغ 8 میلیارد دلار در مورد سهام شرکت مخابرات انجام شده است. بهتر است اسامی خریداران آن را اعلام کنند تا معلوم شود اگر آنان از اشخاص حقیقی هستند ، این همه ثروت را چگونه به دست آورده اند و اگر اشخاص حقوقی هستند ، چه کسانی صاحبان آن را تشکیل می دهند و چگونه توانسته اند این ثروت افسانه ای را کسب کنند؟"
-"وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قبلا اعلام کرده بود بخشی از سهام شرکت مخابرات به مشترکین این شرکت واگذارمی شود . با خصوصی سازی و فروش بیش از پنجاه درصد سهام مخابرات ، سهم مشترکین این شرکت از آن ، چه خواهد شد ؟"
روزنامه راه مردم به نقل از یک شهروند تهرانی نوشت :
"نامه های سرگردان مردم دربه در پی صندوق پستی می گردند . با دوطرفه شدن خیابان تکیه اکبر آبادی شمالی واقع در میدان شهید محلاتی ، تنها صندوق پست ابتدای این خیابان برداشته شد . نامه های مردم از مسولان درخواست دارند صندوق پست مردم را برگردانند و جای مناسب دیگری نصب کنند تا مخاطبان مردم بیش ازاین چشم به راه نامه نمانند ."
روزنامه حیات نو به نقل از یکی از خوانندگان نوشت :
" لطفا درباره ضرر پارازیت ها بر سلامت مردم بیشتر بنویسید اگر واقعا از نظر پزشکی اشکال دارد ، باید یک فکر اساسی برای آن بشود . چرا نمایندگان مجلس یا وزارت بهداشت در این زمینه حرفی نمی زنند ."


۲۶ مهر ۱۳۸۸ ۰۹:۴۵
تعداد بازدید : ۲,۱۴۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید