اخبار

چکیده مطالب 88/7/20

چکیده مطالب
• خریدار مخابرات خرید سایپا را رسما تکذیب کرد
کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین اعلام کرد: این کنسرسیوم جزء خریداران سایپا نبوده و در ترکیب خریداران آن قرار ندارد. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که درروزنامه های دنیای اقتصاد ، اعتماد ، سرمایه ، ابتکار ، اقتصاد پویا ، سیاست روز ، مردم سالاری ، همبستگی ، حزب الله ، پول ، تفاهم و راه مردم به چاپ رسید . این خبر درخبرگزاری های ایرنا ، الف ، عصر ایران ، تابناک و فردانیوز نیز منعکس شد .
• پارازیت‌ها چرا درباره شبکه‌های غیراخلاقی ماهواره‌ای اعمال نمی‌شود؟
ایسنا - علی مطهری، در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در راهروی مجلس درباره ارسال امواج مختل کننده شبکه‌های ماهواره‌ای گفت: باید از مسوولان پرسیده شود که چرا این اختلال بر روی شبکه‌های غیراخلاقی اعمال نمی‌شود. روزنامه های جهان صنعت ، سرمایه ، اقتصاد پویا ، حزب الله ، تهران امروز ، ابرار ، حمایت ، اعتماد و ابتکار این خبررا درج کردند .
• گزارش کمیسیون ویژه اصل44 قانون اساسی اوایل آبان منتشر می شود
رئیس کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش این کمیسیون در خصوص روند اجرایی اصل 44 ، اوایل آبان ماه امسال منتشر می شود. روزنامه های ایران ، جمهوری ، دنیای اقتصاد ، سیاست روز ، حزب الله ، عصر اقتصاد ، همبستگی ، آفتاب و خبرگزاری های ایرنا ، عصر ایران و الف این خبر را منعکس کردند .
• استقبال قاچاقچیان از بازار نابه‌سامان گوشی
ایسنا - از چند سال گذشته که تعرفه واردات گوشی تلفن همراه به 64 درصد افزایش یافت، بحث قاچاق و واردات غیرقانونی شدت یافت تا این که این موضوع در کمیسیون ماده یک و در قالب پیشنهادهای متفاوتی مورد بررسی قرار گرفته و از سال 1385 تعرفه واردات موبایل با هدف حمایت از تولید داخلی به 25 درصد رسید. ولی موضوع قاچاق همچنان به قوت خود باقی ماند و این میزان کاهش تعرفه تاثیر چندانی در کاهش قاچاق نداشته و گفته می‌شود بیش از 85 درصد گوشی‌های تلفن همراه در سطح بازار به صورت قاچاق وارد می‌شود.دنیای اقتصاد ، سرمایه ، حیات نو ، صبح اقتصاد ، اقتصاد پویا و پول روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبرپرداختند .
• چینی ها، صنعت مخابرات داخلی را ورشکست خواهند کرد
ایرنا - عضو سندیکای صنعت مخابرات کشور گفت: تجار چینی با دامپینگ (تجارت مکارانه) قصد دارند صنعت مخابرات داخلی را ورشکست کنند. این خبر در روزنامه های ابرار اقتصادی ، پول ، اقتصاد پویا ، جهان صنعت و صبح اقتصاد چاپ شد .
• مخابرات: دستگاه‌های پارازیت را ما نصب نکردیم
ایلنا - طولانی شدن مدت زمان پارازیت‌های ماهواره‌ای نگرانی طیف وسیعی از کارشناسان، مبنی بر تاثیرات زیان بار این تشعشعات را بر سلامت انسان‌ها در برداشته است. روزنامه های اعتماد ، هدف و اقتصاد ، کارو کارگر ، ابتکار و فرهیختگان این خبررا درج کردند .
• تفاهم نامه مشترک شبکه سنجش سرعت اینترنت امضا شد
موبنا- روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات - تفاهم نامه مشترک شبکه سنجش سرعت اینترنت میان سازمان تنظیم مقررات وشرکت فناوری اطلاعات امضا شد. روزنامه های ابرار اقتصادی ، اندیشه نو وخبرگزاری های ایسنا و ایرنا این خبر را منعکس کردند .
• ارتباط فیبر نوری ایران با پاکستان برقرارمی شود
موبنا- معاون شرکت زیرساخت از مذاکره با یک شرکت خصوصی در پاکستان برای برقراری ارتباطات فیبر نوری ایران با این کشور خبر داد. روزنامه های سرمایه ، پول ، جهان صنعت و ابرار اقتصادی این خبررا به چاپ رساندند .
• مذاکره با برندهای معتبر خارجی برای تولید مشترک موبایل متوقف شده است
موبنا- مدیرعامل کارخانجات مخابراتی ایران معتقد است که تا کنون مذاکره با برندهای معتبر خارجی برای تولید مشترک گوشی تلفن همراه نتایج مشخصی نداشته است و هم اکنون این پروژه به صورت موقتی متوقف شده است. این خبر در روزنامه های سرمایه ، جهان صنعت ، ابرار اقتصادی و خراسان چاپ شد .
• اهدا صد MMS رایگان برای ثبت نـام و فعال‌سازی پیام چند رسانه‌ای
ایلنا - در شبکه ایرانسل مستقل از اینکه حجم پیام چندرسانه‌ای چه میزان باشد و هرپیام MMS شامل چند عکس، صوت ویامتن باشدتاسقف 300 کیلوبایت،یک پیام چندرسانه‌ای محاسبه شده ودرحال‌حاضر تعرفه تشویقی آن معادل 48 تومان به ازای هر MMS است. دنیای اقتصاد ، پول و جهان صنعت روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• کاهش 80 درصدی واردات گوشی تلفن همراه در سال جاری
مهر - ارزش کل گوشی های تلفن همراه وارداتی به کشور در 6 ماهه ابتدای سال جاری به بیش از 9 میلیون و 61 هزار دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 80 درصد کاهش یافت. روزنامه های هدف و اقتصاد ، خبر و آفرینش این خبررا منتشر کردند .
• پیش بینی اعتبار 85 هزار میلیون ریالی برای تحقق گمرک الکترونیک
موبنا- معاون طرح وبرنامه گمرگ ایران گفت: برای تحقق گمرگ الکترونیک در کشور 85 هزار میلیون ریال اعتبار برآورد شده است. سرمایه و پول روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• گوشی های زیر 100 هزار تومان وارد بازار می کنیم
موبنا- مدیرفروش شرکت "سیتادل تلکام" عرضه کننده گوشی های سونی اریکسون از واردات گوشی های زیر 100 هزار تومان در بازار تلفن همراه کشور خبر داد. روزنامه های جهان صنعت و سرمایه این خبررا منعکس کردند .
• ارایه طرح نظام مهندسی فن‌آوری اطلاعات کشور به مجلس
ایسنا - وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات درصدد ایجاد نظام مهندسی فن‌آوری اطلاعات کشور و ارائه آن به مجلس است که با انجام این امر تحولی اساسی در زمینه فن‌آوری اطلاعات در کشور رخ خواهد داد. روزنامه های سرمایه و ابرار اقتصادی این خبررا درج کردند .
• رییس جمهوری 10 طرح پستی را افتتاح می کند
13 پروژه پستی به طور همزمان با حضور محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری، به بهره برداری به بهره برداری رسید . روزنامه های ایران عصر و فناوران این خبررا منتشر کردند . این خبر روز گذشته نیز در هفت رسانه منعکس شد .
• شکایتی از پیمانکاران بخش خصوصی پست دریافت نکرده ایم
موبنا- مدیرعامل شرکت پست ایران با اشاره به فعالیت سه شرکت خصوصی پیمانکار بخش قبول و دریافت مرسولات پستی گفت: تاکنون شکایتی از این شرکت ها دریافت نکرده ایم. روزنامه پول این خبررا منتشر کرد .
• سومین همایش امنیت دولت الکترونیکی برگزار می‌شود
ایسنا - سومین همایش امنیت دولت الکترونیکی روز سه‌شنبه 21 مهرماه برگزار می‌شود. روزنامه عصر اقتصاد این خبررا چاپ کرد .
• مراجعات بانک ها باید به یک پنجم برسد
سیتنا - با توجه به برنامه پنج ساله پنجم و اهدافی که در حوزه وزارت ارتباطات در نظر گرفته شده است، مراجعات بانک ها باید به یک پنجم برسد. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منتشرکرد .
• پست اثری 11 درصدی در کاهش ترافیک دارد
سیتنا - سهم پست به میزان یک ده هزارم بودجه سالانه بوده ، اما اثر ما در کاهش ترافیک 11 درصد است. این خبر در روزنامه پول چاپ شد .
• تلاش ایران برای تولید نرم افزار تلفن همراه
فارس - مسوول بخش نرم‌افزارهای تلفن همراه افزایش تولیدات داخلی را یکی از اهداف بخش تلفن همراه در سومین جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال دانست. روزنامه صبح اقتصاد این خبررا منعکس کرد .
• تولید گوشی وطنی در محاق
موبنا- داستان تولید گوشی تلفن همراه ( بعد از شکست تولید گوشی ایرانی توسط شرکت صاایران ) درست از زمانی آغاز شد که وزیر ارتباطات وقت پتانسیل کاربران تلفن همراه در کشور را در زمان اعلام این خبر 40 میلیون نفر اعلام کرد و به دنبال آن نیز وزیر سابق صنایع و معادن به فکر تولید گوشی در کشور و صادرات آن به کشورهای منطقه افتاد .
• چهارمین نمایشگاه تخصصی رایانه در خراسان جنوبی برگزارمی شود
موبنا- چهارمین نمایشگاه تخصصی رایانه،ماشین های اداری سیستم های مخابراتی ،لپ تاپ وموبایل برگزار می شود.
• استقبال مشتریان از برخی از کدهای همراه اول
موبنا- فروشندگان سیمکارت از استقبال مشتریان از کدهای هفت و هشت سیمکارت های دائمی همراه اول خبر دادند.
• پیدا کنید پرتقال فروش را
ایلنا - مدیر روابط عمومی سازمان تنظیم‌مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: ایجاد اختلال و پارازیت ماهواره‌ای اصلا به رگولاتوری ربطی ندارد و ما اصلا نمی‌دانیم که این موضوع به وسیله چه کسانی هدایت می‌شود.
• مشترکان خوش‌حساب همراه اول در لرستان جایزه می‌گیرند‌
فارس- مدیرعامل مخابرات استان لرستان گفت: 97 جایزه نفیس بین مشترکان همراه اول خوش‌حساب به قید قرعه توزیع می‌شود.
• اصلاح الگوی مصرف در راس برنامه های حوزه ICT است
موبنا- وزیر ارتباطات اعلام کرد:حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، بزرگترین مورد خطاب موضوع انتخاب شده برای سال 88 از سوی مقام معظم رهبری است. خبرگزاری های موج ، ایسنا و ایسکانیوز این خبر را به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منتشر کرد .
• تجربه خصوصی سازی مخابرات در کشورهای مختلف
موج - مخابرات یکی از بزرگترین فعالیت هایی است که در اکثر کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به بخش خصوصی واگذار شده است.
• تفاهمنامه شرکت پست با دانشگاه علمی کاربردی// بهره برداری از پروژه های پستی به حجم 310 میلیارد ریال
ایسکانیوز- همزمان با روز جهانی پست و با حضور رئیس جمهور طی مراسمی از حدود 13 پروژه پستی با حجم 310 میلیارد ریال به صورت همزمان رونمایی شد.
• لزوم رقابتی شدن نرخ های پستی
ایسکانیوز- مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: بهتر است ضمن رقابتی شدن نرخ های پستی، برای خدمات پایه پستی بودجه ای در خود شرکت لحاظ شود.
• " پارازیت روی سلامت مردم "
روزنامه فناوران در گزارشی با عنوان " پارازیت روی سلامت مردم " به بررسی تاثیر ارسال پارازیت بر سلامتی مردم و چالش های وزیر ارتباطات در این خصوص پرداخته است .
• " سومین جشنواره و نمایشگاه رسانه های دیجیتال پایان یافت "
روزنامه فناوران در مطلبی از پایان یافتن سومین جشنواره و نمایشگاه رسانه های دیجیتال خبر داد .
• " رضا ؛ بازاری در چهارراه علم و هنر "
روزنامه فناوران در گفت و گو با قائم مقام هیات مدیره بازار رضا به بررسی وضعیت این بازار پرداخته است .
• " باز هم دولت مجری برگزاری الکامپ می شود "
روزنامه سرمایه در گزارشی با عنوان " باز هم دولت مجری برگزاری الکامپ می شود " به قلم حامد شفیعی به بحث وجود آیین نامه هیات وزیران درباره واگذاری اجرای نمایشگاه به بخش خصوصی اشاره کرده است .
• " 120 خدمت در اداره پست خراسان جنوبی ارایه می شود "
روزنامه دنیای اقتصاد در خبری اعلام کرد : 120 خدمت در اداره پست خراسان جنوبی ارایه می شود .
• "برگزاری همایش سراسری مدیران پست بانک ایران"
روزنامه حیات نو در مطلبی از برگزاری همایش سراسری مدیران پست بانک ایران خبر داد .
• رشد 55 درصدی منابع پست بانک
روزنامه عصر اقتصاد به نقل از رییس هیات مدیره ومدیر عامل پست بانک نوشت : عملکرد این بانک در سه سال ونیم گذشته در زمینه افزایش منابع قابل قبول بوده و از یک هزار و چهار صد میلیارد ریال در سال 84 به 9 هزار و 200 میلیارد ریال در مرداد ماه سال جاری رسید که نشان دهنده رشد 557درصدی است . این خبر روز گذشته نیز در روزنامه تفاهم چاپ شده بود .
• "مرکز مکانیزه پست مازندران سال آینده به بهره برداری می رسد"
روزنامه کائنات در خبری به نقل از مدیر کل پست مازندران اعلام کرد : مرکز مکانیزه پست مازندران سال آینده به بهره برداری می رسد .
• سخت افزار نیازمند برخورد نرم مسوولان
روزنامه اندیشه نو گزارش داد : بی توجهی جدی به فعالیت های تحقیق و توسعه و نیاز واقعی بازار را می توان از موانع پیش روی صنعت سخت افزار قلمداد کرد . • دستاورد های قانون جدید جرایم رایانه ای
به گزارش امید باقری در روزنامه رسالت ، افزایش 26 درصدی پروندهای مربوط به جرایم رایانه ای در سال گذشته ، موضوعی بود که باز هم اهمیت ابلاغ قاون جدید جرایم رایانه ای را گوشزد می کرد .
• پارازیت ها از غیب می آید ، هیچ کس خبر ندارد
به گزارش روزنامه پول ، هیچ مسوول و نهادی درباره ارسال پارازیت روی امواج ماهواره ای اظهار نظر نمی کند و همه بدون استثنا خود را از این موضوع بی خبر جلوه می دهند .
• ارایه طرح نظام مهندسی فناوری اطلاعات به مجلس
به گزارش روزنامه اقتصاد پویا ، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درصدد ایجاد نظام مهندسی فناوری اطلاعات کشور و ارایه آن به مجلس است .با انجام این امر تحول اساسی در زمینه فناوری اطلاعات درکشور رخ خواهد داد.
• سلام آقای مخابرات
رضا عالیان در نیمچه ستون روزنامه جهان صنعت نوشت : ازخدا می خوام اگه قرار شد یه روز من را آقا کنه ، آقای مخابرات کنه.چون خیلی حال می ده . مخصوصا واسه من تنبل که هم دوست دارم کار داشته باشم . هم دولت ندارم کارکنم. راستی آقای مخابرات . ببخشید بی موقع مزاحم شدم . خواب بودید؟ یه وقت فکر نکنید منظور خاصی داشتم . شما استراحت بکن.
• بخش عمده واردات سخت افزار به کشور از مبادی غیر قانونی صورت می گیرد
به گزارش روزنامه ابرار اقتصادی ، به دلیل نبود تخصیص بودجه در نهادهای دولتی و صرف نظر کردن از پروژه های ICT در دوسال اخیر مناقصه های سخت افزاری اندک شده اند.
• برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره رسانه های دیجیتال
روزنامه اطلاعات خبر اختتامیه جشنواره رسانه های دیجیتال را چاپ کرد .
• افزایش 60 درصدی تشکیل پرونده های جرایم رایانه ای در سال جاری
روزنامه خراسان به نقل از جانشین فرمانده پلیس آگاهی ناجا گزارش داد: درشش ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، تشکیل پرونده های جرایم رایانه ای 60 درصد افزایش یافت.
نمایشگاه رسانه های دیجیتال ، جمعه بازار سی دی
به نوشته روزنامه خبر، اختتامیه سومین دوره جشنواره بین المللی رسانه های دیجیتال در حالی در تالار و حدت برگزار شد که این جشنواره و نمایشگاه توانست انتظارات فعالان حوزه رسانه های دیجیتال را بر آورده کند.
• " جوابیه "
روزنامه آفتاب پاسخ روابط عمومی ایرانسل را در خصوص مطلبی با عنوان " عدم ناخوانا بودن رمز کارت شارژ سیمکارت ایرانسل " منتشر کرد .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه اعتماد به نقل از یک شهروند نوشت :
" من چند روز پیش به اداره پست شهرستان نهاوند که با انبوهی از نامه مواجه بود مراجعه کردم و می خواستم نامه ای به تهران پست کنم . مسوول اداره پست گفت نامه شما تا چهار روز اینجا می ماند. چون تمبر نداریم و مشکل کمبود تمبر داریم و باید از تهران برایمان بفرستند . بعد از دو روز مراجعه کردم و هنوز تمبر نیامده بود و نامه من هم که باید به سرعت به تهران می رسید متاسفانه همان جا مانده بود . چرا نامه ها باید در اداره پست انبار شود ؟ ما به کجا باید شکایت کنیم ؟ چرا رسیدگی نمی کنند ؟ چرا نباید شهرستان نهاوند با این قدمت تاریخی تمبر نداشته باشد ؟ "
روزنامه اطلاعات به نقل از دو هموطن نوشت :
-"در خبرها خواندیم بزرگترین معامله تاریخ بورس ایران به مبلغ 8 میلیارد دلار در مورد سهام شرکت مخابرات انجام شده است. بهتر است اسامی خریداران آن را اعلام کنند تا معلوم شود اگر آنان از اشخاص حقیقی هستند ، این همه ثروت را چگونه به دست آورده اند و اگر اشخاص حقوقی هستند ، چه کسانی صاحبان آن را تشکیل می دهند و چگونه توانسته اند این ثروت افسانه ای را کسب کنند؟"
-"وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قبلا اعلام کرده بود بخشی از سهام شرکت مخابرات به مشترکین این شرکت واگذارمی شود . با خصوصی سازی و فروش بیش از پنجاه درصد سهام مخابرات ، سهم مشترکین این شرکت از آن ، چه خواهد شد ؟"
روزنامه اطلاعات عصر یکشنبه به نقل از یک شهروند تهرانی نوشت :
"چرا در پیاده روها کانال های سراسری آب ، برق ، گاز و تلفن نمی سازند تا نیاز به حفر پیاده رو و ایجاد گرد و خاک برای رهگذران نباشد؟"
روزنامه راه مردم به نقل از یک مشترک همراه اول نوشت :
"مدتی پس از آنکه شماره ام را واگذار کردم ، به دلیل سهل انگاری مخابرات به دلیل استفاده مداوم خریدار، مبلغ هنگفتی بدهی به بار آمد . مسوولان مخابرات تازه به قطع تلفن اقدام کرده اند و تسویه بدهی های شماره یاد شده را به عهده مشترک اولیه گذاشته اند و بابت بدهی شماره تلفن خریداری جدید ، مشترک قبلی را بدهکار کرده اند . این در حالی است که مسوولان مخابرات در قطع به موقع تلفن یاد شده قصور کرده اند ، نه مشترکی که تلفن خود را مدت ها قبل واگذار کرده است ."
روزنامه خراسان به نقل از یک مشترک همراه اول نوشت :
"چرا کارت شارژ دو هزار تومانی همراه اول در بازار پیدا نمی شود ؟"


۲۶ مهر ۱۳۸۸ ۰۹:۴۴
تعداد بازدید : ۲,۱۴۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید