اخبار

چکیده مطالب 88/7/19

چکیده مطالب
• قیمت پهنای باند بررسی شد
موبنا- مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی قیمت پهنای باند و آثار آن بر بازار خدمات فناوری اطلاعات در ایران را بررسی کرد. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های فناوران ، دنیای اقتصاد ، اعتماد ، پول و ابرار اقتصادی به چاپ رسید . این خبر در خبرگزاری ایسنا نیز منعکس شد .
• رییس جمهوری 10 طرح پستی را افتتاح می کند
موبنا- عصر امروز 10 طرح پستی به ارزش بالغ بر 310 میلیارد ریال با حضور محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری، به بهره برداری می رسد. روزنامه های جمهوری ، ابرار اقتصادی ، اقتصاد پویا ، راه مردم و خبرگزاری های ایرنا و ایسنا این خبررا منعکس کردند .
• جزئیات ماهواره DBS صدا و سیما/ ورود صدا و سیما به فاز مطالعاتی تهیهDBS
مهر - رئیس سازمان صدا و سیما درباره ماهواره DBS صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این ماهواره با ماهواره هایی که از سوی مخابرات مطرح می شود متفاوت است گفت: در حال حاضر مشغول مطالعه و انتخاب مناسب برای سفارش این ماهواره هستیم. روزنامه های اقتصاد پویا ، ایرانیان ، حزب الله ، سیاست روز و اقتصاد پویا این خبررا درج کردند .
• شرکت های اینترنتی اضافه دریافت از مشترکین را برگردانند
فارس - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: برای شرکت‌هایی که قصد دارند مابه‌التفاوت هزینه اجاره سیم مسی را به مشترکان خود بازگردانند یا به نحوی در هزینه ماهانه آنها منظور کنند، منعی وجود ندارد. این خبر در روزنامه های فناوران ، زمان ، پول و اقتصاد پویا چاپ شد .
• حضور فعال بانک پاسارگاد در نمایشگاه رسانه های دیجیتال
موج - بانک پاسارگاد در سومین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال، حضوری فعال و چشمگیر داشت. روزنامه های عصر اقتصاد ، هدف و اقتصاد ، همبستگی و مردم سالاری این خبررا درج کردند .
• حسابرسی سال 87 شرکت ارتباطات زیرساخت انجام شد
موبنا- مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت ارتباطات زیرساخت برای حسابرسی سال 87 و گزارش عملکرد این شرکت تشکیل شد. روزنامه های فناوران و پول این خبررا منعکس کردند .
• مرکز امداد و هماهنگی رایانه ای کشور در برنامه پنجم توسعه جای دارد
موبنا- مدیرعامل شرکت دیتا از ادامه روند فعالیت طرح مرکز امداد و هماهنگی رایانه ای طبق برنامه پنجم توسعه کشور خبر داد و گفت: این طرح در برنامه پنجم توسعه اقتصادی دیده شده است. این خبر در روزنامه های پول و ابرار اقتصادی منعکس شد .
• تولید گوشی ITMC به طور کامل متوقف نشده است
موبنا- مدیرعامل کارخانجات مخابراتی ایران توقف کامل تولید گوشی های آی تی ام سی را رد کرد و گفت: با ایجاد شرایط مناسب، تولید گوشی تلفن همراه توسط این شرکت روند بهتری به خود می گیرد. این خبر در روزنامه های ایران و پول چاپ شد .
• بازار گوشی به سرنوشت بازار سیمکارت دچار شد
موبنا- بازار گوشی تلفن همراه همچنان به دلیل افت محسوس خرید و فروش ایام کم رونقی را تجربه می کند و همانند بازار سیمکارت دیگر مشتری جدی ندارد. روزنامه های دنیای اقتصاد و جهان صنعت این خبررا درج کرد .
• بازار لپ تاپ همچنان بی جنب و جوش سپری می شود
موبنا- بازار انواع لپ تاپ همانند گذشته به دلیل کاهش متقاضی روزهای سرد و بی جنب و جوشی را سپری می کند. این خبر در روزنامه های پول و ابرار اقتصادی چاپ شد .
• فولادگر:کمیسیون ویژه اصل 44 مجلس روز دوشنبه واگذاری مخابرات را بررسی می کند
ایرنا - رئیس کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی گفت: نحوه واگذاری شرکت مخابرات به کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین روز دوشنبه در این کمیسیون بررسی خواهد شد. حزب الله و جهان صنعت روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• ایجاد "شبکه تجمیع پهنای باند " در 30 استان کشور پیگیری می‌شود
فارس- معاون فناوری اطلاعات شرکت مخابرات گفت: کار بر روی پروژه "شبکه تجمیع پهنای باند " در تمام 30 استان کشور ادامه دارد و همچنان در دست انجام است. روزنامه های فناوران و پول این خبررا درج کردند .
• محدوده قیمتی 150 تا 190 تومان هر سهم مخابرات بدون معامله عمده
فارس- 53 درصد از نتیجه یک نظرسنجی نشان می‌دهد بدون در نظر گرفتن معامله 50 درصد بعلاوه یک سهم مخابرات، ارزش هر سهم این شرکت در محدوده قیمتی 150 تا 190 تومان است. روزنامه های عصر اقتصاد و پول این خبررا منتشر کردند .
• بیش از 10 هزار میلیارد تومان خصوصی سازی در سال جاری انجام شد
ایرنا - معاون واگذاری سازمان خصوصی سازی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 10 هزار میلیارد تومان سهام شرکت های دولتی به بخش خصوصی واگذار شده است. روزنامه های کیهان و جهان صنعت این خبررا منعکس کردند .
• ورود بانک های ملت، پارسیان و کارآفرین در سهام بلوکی مخابرات
موج - بانک های ملت، پارسیان وکارآفرین در سهام بلوکی مخابرات وارد می شوند. روزنامه های همشهری و عصر اقتصاد این خبررا درج کردند .
• امکان پرداخت قبوض تلفن همراه با خود پرداز بانک سینا
موج - امکان پرداخت قبوض تلفن همراه با دستگاه های خودپرداز سراسر کشور فراهم شد . روزنامه های تفاهم و هدف و اقتصاد این خبررا منعکس کردند .
• زد و بندهای غیرقانونی و مفاسد اقتصادی با حذف تعاملات رودررو کاهش می‌یابند
ایسنا - ضعف روش‌های سنتی و دستی موجب ثبت نشدن به‌موقع فعالیت‌ها در دادوستد ‌شده و ضبط و بازیابی تمام وقایع اقتصادی می‌شود اما با استفاده از ICT ثبت وقایع و امکان دسترسی به اطلاعات به طور دقیق وجود داشته و با افزایش امکان نظارت بر داد و ستدها، مفاسد اقتصادی امکان بروز کمتری خواهد داشت. پول و ابرار اقتصادی روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• تلفن‌های همراه عامل توسعه بازارهای نوظهور
ایسنا - به گفته کارشناسان، تلفن همراه که تنها یک ابزار ارتباطی ساده است در سال‌های اخیر به عامل رشد اقتصادی در بازارهای نوظهور تبدیل شده است. روزنامه های ابرار اقتصادی و تفاهم این خبر را چاپ کردند .
• انقلاب شبکه‌های نسل چهارم موبایل/ ایرانی ها در انتظار نسل سوم!
مهر - گروه فناوری های نوین: سرعت انتقال داده ها امروزه یکی از مهمترین دغدغه های توسعه دهندگان فناوری های نسل سوم موبایل است. شبکه های جدید "نسل چهارم" یا LTE می توانند این سرعت را 10 برابر سریعتر از شبکه های فعلی افزایش دهند. روزنامه های ابرار اقتصادی و اندیشه نو این خبررا به چاپ رساندند .
• ادغام اتحادیه فروشندگان صوتی و تصویری و دستگاه های مخابراتی در کما
موبنا- با وجود مخالفت های شدید اتحادیه دستگاه های مخابراتی و ارتباطی، رییس اتحادیه فروشندگان صوتی و تصویری تاکید شدیدی بر ادغام این دو اتحادیه دارد. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منتشر کرد .
• ورود سازمان بازرسی به موضوع واگذاری سهام مخابرات
ایلنا - رییس سازمان بازرسی کل کشور از ورود سازمان متبوعش به موضوع فروش سهام مخابرات خبر داد و اظهار کرد: در این رابطه مطالعاتی انجام داده‌ایم. ولی هنوز به جمع‌بندی کامل نرسیده‌ایم. روزنامه اطلاعات این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در 21 رسانه منعکس شده بود .
• تبدیل ودایع مشترکان به سهام در قالب تفاهمی بین اپراتور و مشترک خواهد بود
ایسنا - مدیر عامل شرکت مخابرات ایران درباره موضوع تبدیل ودایع مشترکان به سهام بعد از خصوصی‌سازی این شرکت گفت: این موضوع در قالب تفاهمی بین اپراتور و مشترک خواهد بود. چنانکه در حال حاضر نیز مشترکان درباره تلفن همراه و تلفن ثابت نیز قراردادی با اپراتور دارند. روزنامه اسرار این خبررا درج کرد . این خبر روز گذشته نیز در هفت روزنامه منعکس شده بود .
• کاربردی شدن امضای دیجیتال در ابتدای راه است
سیتنا - برای کاربردی کردن امضای دیجیتال در ابتدای راه هستیم. به صرف صدور امضای دیجیتال، نمی توان ادعا کرد امضای دیجیتالی در کشور کاربردی شده است. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منتشر کرد .
• لزوم استانداردسازی زمینه‌های مختلف دخیل در سلامت الکترونیکی
ایسنا - نشست تخصصی سلامت الکترونیکی با محورهای بررسی ابعاد مختلف سلامت الکترونیکی، بررسی مشکلات موجود و راهکارهای پیش رو برگزار شد. روزنامه فناوران این خبررا منتشر کرد .
• افریقا و خاورمیانه کمترین سهم بازار جهانی باند وسیع ثابت را دارند
ایرنا- کشورهای دو منطقه افریقا و خاورمیانه با داشتن سه درصد از سهم بازار جهانی باند وسیع ثابت، کمترین سهم را در میان کشورهای دنیا دارند. روزنامه فناوران این خبررا درج کرد .
• وزیر اقتصاد در مجلس حاضر می شود
موبنا-عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت : وزیر افتصاد برای پاسخگویی به نمایندگان درباره واگذاری سهام شرکت مخابرات به مجلس شورای اسلامی دعوت می شود.
• حضور دو هزار نفر از سران ارشد کشورهای جهان در تلکوم 2009
موبنا- بیش از 2250 نفر از سران ارشد کشورهای جهان در تلکوم 2009 بر نیازها و واقعیت های صنعتی جدید در دنیای امروز تاکید کردند.
• تشکیل کمیته ویژه برای رسیدگی به واگذاری سهام مخابرات ایران
موبنا-عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس از تشکیل کمیته ای ویژه در مجلس برای رسیدگی به واگذاری سهام شرکت مخابرات ایران به بخش خصوصی خبر داد.
• عرضه توانمندی های ملی در تله کام 2009
موبنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: در نمایشگاه تله کام 2009 برای نخستین بار طی چند دوره اخیر، توانمندی های ملی در حوزه ICT در معرض دید عموم قرار گرفت.
• تجربه خصوصی سازی مخابرات در کشورهای مختلف
موبنا- مخابرات یکی از بزرگترین فعالیت هایی است که در اکثر کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به بخش خصوصی واگذار شده است.
• بازار سیمکارت آرام سپری می شود
موبنا- بازار سیمکارت های دائمی و اعتباری همراه اول، اعتباری تالیا و ایرانسل در اولین روز از هفته جاری به آرامی و بدون نوسان قیمت سپری شد.
• «مبین»، سهامداران جزء مخابرات را باور کند
بورس نیوز - بنا به گزارش بورس نیوز به نقل از دنیای اقتصاد؛درست یا غلط این ذات بازار سرمایه ایران بوده و احتمالا تا زمانی‌که صف‌های خرید، حجم مبنا و رانت اطلاعاتی وجود دارد. این موضوع جزئی از بازار خواهد بود. شرکت مخابرات ایران در ۲ ماه گذشته خواسته یا ناخواسته به عنوان پرحرف و حدیث‌ترین سهام بورسی و به عبارتی لیدر بازار مطرح بوده است. کما اینکه نگاهی به روند شاخص‌های بورسی از ابتدای شهریور ماه نشان از تاثیر قابل توجه این نماد بر روی کل بازار دارد.
• مشترک باید شماره رمز شارژ و رسید بانکی داشته باشد
ایسنا - مشترکان سیمکارت‌های اعتباری دولتی باید توجه داشته باشند برای این که در انجام مراحل مختلف فرآیند شارژ اینترنتی دچار مشکل نشوند لازم است به چند نکته توجه کرده و در هنگام ورود اطلاعات نیز دقت لازم را داشته باشند.
• پهنای باند به‌عنوان نهاده اصلی حوزه فناوری اطلاعات باید در ادبیات برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی دیده شود
ایسنا - مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی قیمت پهنای باند و آثار آن بر بازار خدمات فناوری اطلاعات در ایران را بررسی کرد.
• تلکوم 2009 نشان دهنده نیازها و واقعیت های صنعتی جدید است
ایرنا - بیش از دو هزار و 250 نفر از سران ارشد کشورهای جهان در نمایشگاه تلکوم 2009 بر نیازها و واقعیت های صنعتی جدید در دنیای امروز تاکید کردند.
• رشد 50 درصدی بازدهی بورس در مقایسه با هفته گذشته
بورس نیوز - میانگین بازدهی این هفته بورس به 3.57 درصد رسید که در این بین بازدهی شرکت های نیرو ترانس ، پارس دارو و مرجان کار ، گروه بهمن و سایپا به ترتیب با 15.8 ، 15.77 ، 15.74 و 15.6 درصد ، درصدر فهرست پربازده ترین شرکت های بورسی قرار داشتند .
• عرضه توانمندی های ملی در تله کام 2009
ایسکانیوز- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در نمایشگاه تله کام 2009 برای نخستین بار طی چند دوره اخیر، توانمندی های ملی در حوزه ICT در معرض دید عموم قرار گرفت.
• برقراری امنیت کامل یک افسانه است
موج - سمینار "به سوی شبکه ای امن و شفاف" با هدف فرهنگ سازی در خصوص امنیت شبکه و داده در کشور، معرفی نرم افزارها و تجهیزات امنیتی و تعریف حوزه امنیت به عنوان یک ضرورت برای عصر حاضر برگزار شد.
• " مجمع الجزایر بانکی "
روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان " مجمع الجزایر بانکی " به قلم سونیتا سراب پور به بررسی ارائه خدمات اینترنتی توسط بانک های کشور پرداخته است .
• " بازار لپ تاپ همچنان راکد است "
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی از رکود حاکم بر بازار لپ تاپ خبر داد .
• " تاثیر برگزاری نمایشگاه جی تکس در بازار داخلی "
روزنامه دنیای اقتصاد در گفت و گویی با یکی از فعالان بازار رایانه به بررسی تاثیر برگزاری نمایشگاه جی تکس در بازار داخلی پرداخته است .
• " نرم افزار "
روزنامه ایران در گفت و گو با مدیر کل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال به بررسی وضعیت برگزاری این جشنواره و بازار نرم افزار پرداخته است .
• " اینجا رییس ر، مشتری است "
روزنامه فناوران در گزارشی به بررسی وضعیت بازار رضا و خرید و فروش قطعات کامپیوتر پرداخته است .
• " نصب 23 هزار پورت پر سرعت اولویت مخابرات گیلان است "
روزنامه فناوران در مطلبی به نقل از مدیر عامل مخابرات استان گیلان اعلام کرد : نصب 23 هزار پورت پر سرعت اولویت مخابرات گیلان است .
• " برگزاری پنجمین نمایشگاه فناوری اطلاعات استان گیلان "
روزنامه فناوران در مطلبی از برگزاری پنجمین نمایشگاه فناوری اطلاعات استان گیلان خبر داد .
• " مجلس درباره مضرات ارسال پارازیت گزارش می دهد "
روزنامه اعتماد در مطلبی با عنوان " مجلس درباره مضرات ارسال پارازیت گزارش می دهد " به بررسی موضوع نصب سری جدید دکل های ارسال پارازیت در تهران و واکنش نمایندگان مجلس به این موضوع پرداخته است .
• " پلیس فناور "
روزنامه فناوران در مطلبی به نقل از معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات از " پلیس فناور " به عنوان مهمترین رویکرد ناجا یاد کرد .
• " صدا و سیما برای پخش زنده تلویزیونی مسابقات روبوکاپ آمادگی دارد"
روزنامه فناوران به نقل از رییس صدا و سیما اعلام کرد : این سازمان برای پخش زنده تلویزیونی مسابقات روبوکاپ آمادگی دارد .
• " هشتمین کارگاه علمی تکنولوژی های کاربرد روابط عمومی الکترونیکی برگزار شد "
روزنامه فناوران در مطلبی اعلام کرد : هشتمین کارگاه علمی تکنولوژی های کاربرد روابط عمومی الکترونیکی با هدف کارآمدی بیشتر روابط عمومی وزارتخانه ها و سازمان ها ، 16 مهر ماه در هتل المپیک تهران برگزار شد .
• " توسعه چند مرکز مخابراتی "
روزنامه کیهان در مطلبی از توسعه چند مرکز مخابراتی خبر داد .
• هشت سال بی توجهی به اجرای مهم ترین پروژه حفظ امنیت اطلاعات کشور در فضای مجازی
زهرا حاجیان در گزارش روزنامه خراسان نوشت : پروژه دیتا سنتر ملی باهدف قطع وابستگی بیش از 32 درصد سایت های وب گاه های دولتی به کشورهای خارجی و فراهم آوردن امکان هاستینگ داخلی منابع اطلاعاتی از جدود 8 سال پیش ازسوی مسوولان وزارت ارتباطات وقت مطرح شد . امابا گذشت این مدت این پروژه بسیار مهم که علاوه برکاهش هزینه از بعداز حفظ امنیت اطلاعات نیز برای کشور بسیار حایز اهمیت است ، هنوز اجرایی نشده است .
• چگونگی تخصیص ده درصد سهام مخابرات
روزنامه ابرار اقتصادی درباره خرید و فروش سهام مخابرات در روز چهارشنبه 15/7/88 نوشت : بیشترین خریدار حقوقی تعداد 215692 سهم و بیشترین خریدار حقیقی 31 هزار سهم خرید . کمترین خرید نیز از سوی 15 خریدار حقیقی وحقوقی ، هریک به ترتیب به میزان 50 و 100 سهم انجام شد .
• شارژ اعتباری دو هزار تومانی همراه اول نایاب شد
زهره غفاری پور در گزارش روزنامه ابرار اقتصادی با اشاره به نایاب شده کارت شارژ دو هزار تومانی همراه اول و نبود امکان شارژ در عابر بانک ها نوشت : تئوری خصوصی سازی برای خارج کردن قدرت کنترل بازار از بخش دولتی و اعطای آن به بخش خصوصی ، می تواند نقش مهمی در رشد اقتصادی داشته باشد . اما این روند در برخی سازمان ها و شرکت های دولتی تا مدت ها تاثیر منفی خود را بر بازار می گذارد و بدترین شکل آن ضروری است که به مصرف کننده نهایی یا همان مردم وارد می شود .
• مشترک مورد نظر سرگردان قبوض است
مرجان محمدی در گزارش روزنامه اقتصاد پویا ، پیرامون تاثیر منفی تغییر پلاک ها نوشت : با نصب پلاک های جدید شرکت پست و شهرداری ، هر کدام دیگری را مسوول ارسال اشتباهی قبوض و مرسوله می دانند و دراین بین چی کسی پاسخگوست ، مشخص نیست .
• راه اندازی سرویس تمبر شخصی در اردبیل
روزنامه کائنات به نقل از مدیر کل پست استان اردبیل از راه سرویس تمبر شخصی در این استان خبر داد . با راه اندازی این سرویس ، علاقمندان می توانند تمبر شخصی خود را چاپ و در اختیار داشته باشند . روزنامه فرهیختگان هم این خبر را چاپ کرد .
• بانک ملت سامانه 1818 را دراستان سمنان راه اندازی کرد
به نوشته روزنامه ابتکار ، مدیریت شعب بانک ملت در ا ستان سمنان سامانه 18118 تلفن ثابت رابا مشارکت شرکت مخابرات استان عملیاتی کرد . روزنامه های اندیشه نو و سیاست روز هم این خبر را منتشرکردند .
• اهدای جایزه به مشترکین همراه اول مخابرات گلستان
به نوشته روزنامه ابتکار ، شرکت مخابرات استان گلستان به مشترکین خوش حساب همراه اول جایزه می دهد .
• صندوق های پستی هوشمند در خوزستان
روزنامه ابتکار به نقل از مدیر کل پست استان خوزستان نوشت : به مناسبت هفته پست ، صندوق های هوشمند پستی جایگزین صندوق های پستی سنتی شد .
• اجرای طرح به هنگام به نقل از رییس اداره پست کاشان
روزنامه عصر ایرانیان به نقل ازرییس اداره پست کاشان از اجرای به هنگام سازی اطلاعات کدپستی ده رقمی و تنظیم این اطلاعات درسیستم رایانه ای بانک کدپستی این شهرستان خبرداد .
• رشد 55 درصدی منابع پست بانک
روزنامه تفاهم به نقل از دکتر محمود افضلی رییس هیات مدیره ومدیر عامل پست بانک نوشت : عملکرد این بانک در سه سال ونیم گذشته در زمینه افزایش منابع قابل قبول بوده و از یک هزار و چهار صد میلیارد ریال در سال 84 به 9 هزار و 200 میلیارد ریال در مرداد ماه سال جاری رسید که نشان دهنده رشد 557درصدی است .
• فعالیت 250 دفتر خدمات ارتباطی در خراسان رضوی
به نوشته روزنامه تفاهم به نقل از روابط عمومی شرکت مخابرات خراسان رضوی با بهره بردای از سه دفتر خدمات ارتباطی دیگر ، تعداد این دفاتر دراستان به 250 مورد افزایش یافت .
• جنگ امواج علیه شبکه های ماهواره ای
عمادالدین پارسا در گزارش روزنامه تهران امروز که تیتر یک صفحه اول این روزنامه بود ، پرسید : آیا تنها با ارسال پارازیت می توان جلو تهاجم فرهنگی را گرفت ؟ آیا می توان با آسیب به جسم شهروندان روح آنان را از انحراف بازداشت؟ چه مرکزی وبا چه توجیه قانونی با ارسال پارازیت های خطرناک می پردازد ؟ آیا می توان در قبال هجمه سنگین فرهنگی شبکه های ماهواره ای غیر اخلاقی بی تفاوت نشست ؟
• فناوری اطلاعات ، زد و بند را کم می کند
روزنامه پول به نقل از حسین طالبی عضو شورای عالی انفورماتیک کشور نوشت : ضعف روش های سنتی و دستی موجب ثبت نشدن به موقع فعالیت ها در داد و ستد شده و ضبط و بازیابی تمام وقایع اقتصادی می شود . اما با استفاده از ICT ، ثبت وقایع و امکان دسترسی به اطلاعات به طور دقیق وجود داشته و با افزایش امکان نظارت بر داد وستد ها ، مفاسد اقتصادی امکان بروز کمتری خواهد داشت .
• بررسی ضرر های احتمالی امواج پارازیت ماهواره ای در مجلس
روزنامه مردم سالاری به نقل از رییس فراکسیون نمایندگان مجلس شورای اسلامی نوشت : موضوع ضررهای احتمالی امواج پارازیت ماهواره روز سه شنبه در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت و نتایج آن به اطلاع عموم خواهد رسید .
• مجلس در واگذاری مخابرات تردید دارد
روزنامه خبر ، این خبر را به نقل از نایب رییس کمیسیون نظارت بر اصل 44 مجلس شورای اسلامی منتشر کرد.
• " برنامه ریزی بین دو نیمه ، اجرا در دقیقه 90 "
ویژه نامه کلیک جام جم در گزارشی با عنوان " برنامه ریزی بین دو نیمه ، اجرا در دقیقه 90 " به قلم امیر شهاب شاهمیری به بررسی برگزاری جشنواره رسانه های دیجیتال و نکات مثبت و منفی آن پرداخته است .
• " دریافت ریز مکالمات به صورت الکترونیکی "
ویژه نامه کلیک روزنامه جام جم اخبار هفته گذشته حوزه ICT را با عناوینی چون " دریافت ریز مکالمات به صورت الکترونیکی " و " آگاهی وزیر از گرانی اینترنت و اختلال در شبکه تلفن همراه " منتشر کرد .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه اعتماد به نقل از یک شهروند نوشت :
" من در دارآباد زندگی می کنم . می گویند اینجا دکل پخش پارازیت نصب کرده اند . چرا روزنامه ها راجع به زیان های پارازیت ها چیزی نمی نویسند ؟ اینها سرطان زا هستند. مردم چه گناهی کرده اند که باید این هزینه ها را بپردازند ؟ "
روزنامه سیاست روزبه نقل از یک شهروند تهرانی نوشت :
" کارمندان مخابرات شهید کرمی ولیعصر روزهای پنچشنبه جوابگوی ارباب رجوع نیستند . آنها با پاس دادن کار به یکدیگر، کار مربوطه را به روز شنبه موکول می کنند . برای قطعی تلفن منزلم به مخابرات شهرک ولیعصر رفتم که با عدم حضور اکثر کارمندان روبرو شدم . مابقی هم می گفتند تا ساعت یازده بیشتر کار نمی کنم و ارباب رجوع بلا تکلیف بودند ."
روزنامه آفتاب یزد به نقل از یک مشترک اپراتور دوم تلفن همراه نوشت :
"می خواستیم ببینم این شرکت ایرانسل را چه کسی به ایران آورده ؟ وقتی گوشی را برمی داریم ویک الو می گوییم ، 700 تومان شارز از بین می رود. "
روزنامه راه مردم به نقل از یک هموطن نوشت :
برخی افراد بیمار اقدام به قطع سیم تلفن یا شکستن شیشه های کیوسک های تلفن های عمومی می کنند و از این راه قصد تخریب اموال عمومی و لطمه زدن به بیت المال را دارند . شناسایی این افراد توسط نیروی انتظامی ضروری است.


۱۹ مهر ۱۳۸۸ ۱۶:۲۴
تعداد بازدید : ۲,۱۵۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید