اخبار

چکیده مطالب 88/7/18

چکیده مطالب
• ورود سازمان بازرسی به موضوع واگذاری سهام مخابرات
رییس سازمان بازرسی کل کشور از ورود سازمان متبوعش به موضوع فروش سهام مخابرات خبر داد و اظهار کرد: در این رابطه مطالعاتی انجام داده‌ایم. ولی هنوز به جمع‌بندی کامل نرسیده‌ایم. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های همشهری ، ایران ، فناوران ، دنیای اقتصاد ، خراسان ، اعتماد ، عصر اقتصاد ، سیاست روز ، قدس ، هدف و اقتصاد ، مردم سالاری ، اقتصاد پویا ، تفاهم ، جهان صنعت ، سرمایه ، ایرانیان ،اسرار ، پول وزمان به چاپ رسید . این خبر درخبرگزاری های ایسنا و ایلنا نیز منعکس شده بود .
• تبدیل ودایع مشترکان به سهام در قالب تفاهمی بین اپراتور و مشترک خواهد بود
ایسنا - مدیر عامل شرکت مخابرات ایران درباره موضوع تبدیل ودایع مشترکان به سهام بعد از خصوصی‌سازی این شرکت گفت: این موضوع در قالب تفاهمی بین اپراتور و مشترک خواهد بود. چنانکه در حال حاضر نیز مشترکان درباره تلفن همراه و تلفن ثابت نیز قراردادی با اپراتور دارند. روزنامه های فناوران ، عصر اقتصاد ، سرمایه ، جهان صنعت ، ابرار اقتصادی ، اعتماد و صبح اقتصاد این خبررا درج کردند .
• شش شرکت ایرانی در جیتکس 2009 دبی حضور دارند
موبنا- شش شرکت ایرانی آمادگی خود را برای حضور در بیست و نهمین دوره برپایی نمایشگاه جیتکس دبی اعلام کرده‌اند. روزنامه های ابرار اقتصادی ، جهان صنعت ، سرمایه و اقتصاد پویا این خبررا درج کردند .
• فردوسی، مولانا و حافظ شیرازی در تلفن‌های همراه
فارس - متن و صوت شاهنامه فردوسی، متن کامل مثنوی معنوی و امکان مشاهده متن کامل شاهنامه فردوسی از ویژگی‌های نر‌م‌افزار جدید تلفن همراه است که درنمایشگاه رسانه‌های دییجیتال عرضه می‌شود. صبح اقتصاد ، تفاهم ، اقتصاد پویا و خراسان روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• تمامی سهام ITMC به بخش خصوصی واگذار شد
موبنا- رئیس کارخانجات مخابراتی از واگذاری تمامی سهام ITMC به بخش خصوصی خبر داد.روزنامه های فناوران ، جهان صنعت و ابرار اقتصادی این خبررا درج کردند .
• ارسال پیامک بدون نیاز به شماره تلفن همراه
فارس - مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات دنیاگستر رسا گفت: با استفاده از سرویس پیام کوتاه تمام کاربران اینترنتی می‌توانند بدون نیاز به ارائه شماره تلفن همراه خود به دوستان، همکاران و آشنایان در هرکجای دنیا پیام کوتاه ارسال کنند. روزنامه های فناوران ، پول و صبح اقتصاد این خبررا چاپ کردند .
• تعداد کاربران اینترنت پرسرعت ADSL در کشور 400 هزار نفر است
ایرنا - کارشناس فناوری اطلاعات گفت: حدود 400 هزار کاربر در زمان حاضر در کشور از خدمات اینترنت پرسرعت ADSL بهره مند هستند. روزنامه های دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی و صبح اقتصاد این خبررا درج کردند .
• تخلف برخی از شرکت های وارد کننده در واردات و عرضه گوشی به بازار
موبنا- به گفته معاون طرح و برنامه گمرک ایران، واردات گوشی هایی که از طریق قانونی وارد بازار تلفن همراه کشور می شود،با رقم عرضه در بازار برابر نیست و برخی از شرکت های وارد کننده بیش از رقم ثبتی در گمرک گوشی به بازار عرضه می کنند. روزنامه های فناوران ، دنیای اقتصاد و پول این خبررا به چاپ رساندند .
• معرفی گوشی های پرفروش در هفته ای که گذشت
موبنا- گوشی های ارزان قیمت نوکیا ، گوشی W902 سونی اریکسون و Touch Pro2 اچ تی سی به عنوان گوشی های پرفروش هفته ای که گذشت معرفی شدند. روزنامه های دنیای اقتصاد ، سرمایه و جوان این خبررا چاپ کردند .
• تامین خدمات دکل بندی " همراه اول " به مناقصه گذاشته شد
موبنا- شرکت ارتباطات سیار تامین خدمات دکل بندی شبکه همراه اول را به مناقصه گذاشت. فناوران و دنیای اقتصاد روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• ضعف در عملکرد، دلیل پیشنهاد ادغام وزرات ارتباطات است
موبنا - به گفته کارشناس ارشد ارتباطات و فناوری اطلاعات ضعف درعملکرد این وزارتخانه تا جایی ادامه یافت که از دیدمسئولان سیاسی وزارتخانه ای با قابلیت ادغام با دیگر وزارتخانه ها تبدیل شد. روزنامه های فناوران و جهان صنعت این خبررا منتشرکردند .
• تولید220عنوان نرم‌افزار آموزشی-افتتاح 700 آزمایشگاه رایانه‌ای درکشور-تخصیص 8میلیارد تومان اعتباربه IT مدارس
ایسنا - معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی‌ آموزشی کشور، از تولید 50 نرم‌افزاری آموزشی جدید در طول سال تحصیلی جدید در پی امضای تفاهم‌نامه همکاری با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد. روزنامه های فناوران و کائنات این خبررا منتشر کردند .
• دفاتر ICT روستایی استان فارس به بخش خصوصی واگذار می شود
موبنا- عضو هیات مدیره شرکت مخابرات استان فارس از ایجاد، 524 دفتر خدمات ارتباط روستایی خبر در سطح استان خبر داد. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا چاپ کرد .
• قیمت پایین خدمات پستی مانع خصوصی سازی شرکت پست است
موبنا- مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران گفت: تعرفه های پایین خدمات پستی مانع اصلی خصوصی سازی این شرکت است. روزنامه اطلاعات این خبررا درج کرد . روزنامه اطلاعات این خبررا درج کرد . این خبر دو روز پیش نیزدر 27 رسانه منعکس شده بود .
• بازار تلفن همراه در هفته ای که گذشت
موبنا- بازار گوشی تلفن همراه در تهران روزهای آرام و نسبتا سردی را در هفته منتهی به شانزدهم مهرماه پشت سر گذاشت، تا جایی که به گفته منابع بازاری بیشتر برندهای معتبر گوشی تلفن همراه نظیر نوکیا، سونی اریکسون و سامسونگ نوسان قیمت ناچیزی را در این هفته تجربه کردند. روزنامه دنیای اقتصاد این خبررا منتشر کرد .
• واردات گوشی تلفن همراه توسط سیتادل تلکام 50 درصد کاهش یافت
موبنا- مدیرفروش شرکت "سیتادل تلکام" عرضه کننده گوشی های سونی اریکسون از کاهش 50 درصدی واردات این شرکت در بازار تلفن همراه کشور طی سال جاری خبر داد. روزنامه دنیای اقتصاد این خبررا منعکس کرد .
• اولین پاکت پی سی ایرانی در نمایشگاه رسانه های دیجیتال عرضه شد
موبنا- اولین پاکت پی سی ایرانی با نام تجاری "تی فون 2" در سومین نمایشگاه و جشنواره رسانه های دیجیتال عرضه شده است . روزنامه جهان صنعت این خبررا چاپ کرد .
• سرویس‌های پورتال تا سه ماه دیگر به 50 عدد می‌رسد
ایسنا - تعداد سرویس‌هایی که درگاه خدمات الکترونیکی ایران با آدرس iran.ir ارائه می‌دهد به 50 سرویس افزایش خواهد یافت. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا درج کرد .
• ظرفیت های ICT در مخابرات افزایش می یابد
فارس - کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین به عنوان خریدار سهام 51 درصدی مخابرات اعلام کرد: از کلیه ظرفیت‌های موجود کشور به هر شکل برای حرکت به سوی قله‌های پیشرفت در عرصه ICT کشور استفاده می‌کنیم. روزنامه جوان این خبررا درج کرد .
• ایران سال آینده موجودزنده به فضا می‌فرستد
رئیس پژوهشگاه هوا فضا از ساخت کپسول زیستی خبر داد و گفت: این یک پروژه تحقیقاتی است که حاوی یک موجود زنده است که با استفاده از راکت به فضا ارسال می شود. هفته نامه امید جوان این خبررا منتشر کرد . این خبر درچند روز گذشته نیز در21 رسانه منعکس شده بود .
• پرتاب سومین راکت کاوشگر ایران تا پایان سال
معاون پژوهشی پژوهشگاه هوا فضا از پرتاب سومین راکت کاوشگر خبر داد و با تشریح جزئیات آماده سازی آن برای پرتاب گفت: این راکت با اهداف پژوهشی و تحقیقاتی در صورت آمادگی کامل مجموعه تا پایان سال جاری پرتاب می شود. روزنامه جوان این خبررا منتشر کرد . این خبر چند روز پیش نیز در 9 رسانه منعکس شده بود .
• اجرای شبکه ملی IP به صاایران سپرده شد
ایسنا - معاون فن‌آوری ارتباطات شرکت زیرساخت زمان اجرایی شدن پروژه شبکه ملی IP را یک ساله عنوان و اظهار کرد: این پروژه از سال آینده و تقریبا از اواخر شهریورماه اجرایی خواهد شد. روزنامه فناوران این خبررا منتشر کرد . این خبر دو روز پیش نیز در هفت روزنامه منعکس شده بود .
• اغلب مردم توانایی خرید نرم‌افزار اصلی را ندارند
ایسنا - زمانی که بحث کپی‌رایت و نقض مکرر آن در کشور مطرح می‌شود، عده‌ای بر این عقیده‌اند که به علت اختلاف سطح درآمد با کشورهای توسعه‌یافته، اغلب مردم توانایی خرید نرم‌افزار اصلی را ندارند و کاربران برای بهره‌مندی از فن‌آوری‌های جدید رایانه به ناچار قوانین مربوط به مالکیت معنوی را نادیده می‌گیرند. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منتشر کرد .
• توسعه 7 مرکز مخابراتی در تهران
فارس- عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات شهید جعفری، شهید بهشتی،‌شهید صالح طبری، شهید یزدان پناه،‌شهدای هفتم تیر، امامت و نبوت از هجدهم مهر ماه آغاز می‌شود. روزنامه اطلاعات این خبررا منتشر کرد . این خبر دو روز پیش نیز در سه روزنامه منعکس شده بود .
• ساختار مخابرات تغییر می کند؟
موبنا- علی طالب زاده- بیش از 10 روز از عرضه تاریخی سهام مدیریتی دومین شرکت بزرگ دولتی در بورس می گذرد.کنسرسیوم اعتماد مبین در نهایت صاحب این شرکت شد و در صورت پرداخت وجه اولیه (20 درصد) سهام مخابرات، باید شاهد آغاز تغییرات در مخابرات ایران باشیم.
• نگاهی به بازار سیمکارت در هفته ای که گذشت
موبنا- با وجود کسادی بازار سیمکارت های دائمی همراه اول، سیمکارت های اعتباری در بازار در هفته منتهی به شانزدهم مهرماه، روز های پر رونقی را سپری کرد.
• قیمت سیمکارت های اعتباری سه هزار تومان بالا رفت
موبنا- در پی افزایش استقبال سیمکارت اعتباری همراه اول ، قیمت این نوع سیمکارت ها در آخرین روز از هفته جاری 3 هزار تومان بالا رفت.
• مخابرات فارس وارد عرصه جدیدی شده است
فارس - مدیر عامل شرکت مخابرات فارس گفت: با اجرای اصل 44 قانون اساسی و ورود شرکت مخابرات ایران به بورس، این شرکت وارد عرصه جدیدی از فعالیت شده و تلاش می‌شود تا با اجرای خصوصی سازی مخابرات، خدمات نیز بهتر از گذشته ارایه شود.
• برگزاری دومین جشنواره مشترکان همراه اول
فارس - شرکت مخابرات استان فارس اعلام کرد: دومین جشنواره مشترکان خوش حساب همراه اول به‌ منظور ترغیب مشترکان به پرداخت به ‌موقع و غیرحضوری صورتحساب برگزار می‌شود.
• نگاهی به روزهای پایانی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال؛
ایسنا - سومین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتالی که از هشتم مهرماه در مصلی تهران آغاز شده، در حالی آخرین روزهایش را سپری می‌کند که با افزایش تعداد بازدید‌کنندگان مشکلاتی در بخش ارایه کارت‌های اعتباری ویژه خرید به درخواست‌کنندگان به دلیل ازدحام جمعیت پیش آمده است.
• کارگاه علمی تکنولوژی‌های کاربردی روابط عمومی الکترونیک برگزار شد
ایسنا - هشتمین کارگاه علمی تکنولوژی‌های کاربردی روابط عمومی الکترونیک با هدف کارآمدی بیش‌تر روابط عمومی وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها در هتل المپیک تهران برگزار شد.
• توزیع رایگان نرم‌افزار همراه ایرانیان در نمایشگاه دیجیتال
فارس - مدیر غرفه رسانه همراه ایرانیان از توزیع رایگان این نرم‌افزار تلفن همراه در سومین جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال خبرداد.
• عملکرد اداره فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی در حوزه فناوری اطلاعات
ایرنا - واحد فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتالی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی مسقر در سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال در مصلی تهران عملکرد این اداره را در این حوزه اعلام کرد.
• آغاز به کار سامانه اینترنتی مدیریت سوخت در شهرستان نطنز
موج - پردازش سامانه مدیریت سوخت مورد نیاز فعالیتهای کشاورزی بصورت اینترنتی در شهرستان نطنز آغاز شد.
• "تلاش کنسرسیوم برای پیدا کردن شریک مالی در سهام مخابرات "
همشهری در مطلبی با عنوان "تلاش کنسرسیوم برای پیدا کردن شریک مالی در سهام مخابرات " به بحث انتخاب یک شریک مالی برای خریدار جدید مخابرات اشاره کرده است .
• " مبین ، سهامداران جزء مخابرات را باور کند "
دنیای اقتصاد در مطلبی با عنوان " مبین ، سهامداران جزء مخابرات را باور کند " به قلم مجید اصلی به بررسی واگذاری سهام مخابرات پرداخته است .
• " این دولت الکترونیکی نیست "
دنیای اقتصاد در مطلبی با عنوان " این دولت الکترونیکی نیست " به بررسی خدمات ارایه شده در پورتال iran.ir پرداخته است .
• بدهی 115 میلیارد تومانی مخابرات تهران
حامد شفیعی در گزارش روزنامه سرمایه نوشت : در حالیکه گزارش تهیه شده از سوی یک حسابرس مستقل و بازرس سازمان حسابرسی بیانگر بدهی 115 میلیارد و 32 میلیون تومانی مخابرات استان تهران به مخابرات ایران است ، داود زارعیان مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران از پرداخت مبلغی به عنوان علی الحساب اینترکانکشن اپراتور دوم خبر می دهد .
• " تعلل سازمان تنظیم مقررات در انتخاب اپراتور دوم "
روزنامه قدس در گزارشی با عنوان " تعلل سازمان تنظیم مقررات در انتخاب اپراتور دوم " به بررسی مشکلات پست و افزایش تعرفه ها پرداخته است .
• "تکلیف اینترنت را روشن کنید "
فناوران در یادداشتی با عنوان "تکلیف اینترنت را روشن کنید " به قلم علی شمیرانی به بررسی مشکلات و معضلات اینترنت کشور و اظهارات مسئولان دولتی و خصوصی پرداخته است .
• " برگزیدگان بخش های اصلی و جنبی جشنواره رسانه های دیجیتال معرفی شدند "
فناوران در گزارشی از سومین جشنواره رسانه های دیجیتال اعلام کرد : برگزیدگان بخش های اصلی و جنبی جشنواره رسانه های دیجیتال معرفی شدند .
• غایبان بزرگ ایرانی جیتکس 2009
شایلی قرایی در گزارش روزنامه صبح اقتصاد با اشاره به حضور شش شرکت ایرانی در نمایشگاه جیتکس 2009 به نقل از قائم مقام مدیر عامل شرکت فراسو ، یکی از مهمترین دلایل این شرکت در نمایشگاه جیتکس 2009 را به مراتب کوچکتر برگزار شدن این نمایشگاه نسبت به سال های گذشته ، عنوان کرد .
• افزایش تعداد دفاتر خدمات ارتباطی در شهر همدان
روزنامه تفاهم از مدیر دفتر مدیر عامل ، هیات مدیره و روابط عمومی شرکت مخابرات استان همدان از افزایش تعداد دفاتر خدمات ارتباطی این استان به 37 دفتر خبرداد .
• همراه ویژه
روزنامه کیهان نوشت : تئورم ، تلفنی غیر قابل ردیابی و برای تماس های محرمانه سران ممالک و ارتش است که به تعداد محدود ساخته شده و به هیچ وجه به افراد یا شرکت های خصوصی فروخته نخواهد شد . اگر هم یکی از آنها گم شود ، فوراً از شبکه خارج می شود تا به دست افراد غیر نیفتند .
• غول های فناوری ، غایبان بزرگ جیتکس 2009
مرجان محمدی در گزارش روزنامه اقتصاد پویا نوشت : با حاضر نشدن برندهای بزرگ دنیا ، چینی ها با در اختیار قرار گرفتن غرفه ها بیشتر جیتکس را قرق کردند .
• پست را نمی توان خصوصی کرد
سپیده سعیدی در روزنامه خبر به نقل از محمد غرضی وزیر پیشین پست و تلگراف و تلفن نوشت : پست مقوله ای است که در آن باید دولت دخیل باشد . در حال حاضر در ایران پست آن گونه که باید ، پیشرفت نداشته است و بسیاری از افراد از خدمات پست شاکی هستند.
• امکان وقوع جنگ جهانی در فضای سایبر
به گزارش روزنامه پول ، دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات ITU با فراخواندن کارشناسان برای اقدام به منظور مهارحملات اینترنتی ، هشدار داد جنگ جهانی بعدی ممکن است در فضای سایبر روی دهد .
• " جنگ جهانی سوم در فضای مجازی رخ می دهد "
روزنامه جوان در گزارشی با عنوان " جنگ جهانی سوم در فضای مجازی رخ می دهد " به قلم فرین ثانی به بررسی اظهارات و هشدارهای دبیر کل ITU در خصوص استفاده از فضای مجازی پرداخته است .
• بود و نبودش دارد یکی می شود
مهدی خاکی فیروز در گزارش روزنامه خبر نوشت : در میان شهروندان تهرانی ، کمتر کسی را می توان پیدا کرد که از دیر رسیدن قبض های آب ، برق ، تلفن و گاز گلایه نکند .
• عواقب پارازیت های بی نام ونشان
امیر لعلی در گزارش روزنامه تهران امروز ، نوشت : در سال های اخیر ، پارازیت های ماهواره ای در دوره های مختلف ، بارها و بارها فعال شدند و دست از فعالیت کشیدند . اما همچنان کسی مسوولیت ارسال این پارازیت ها را بر عهده نمی گیرد .
• حضور تمام قد سازمان بازرسی
به گزارش روزنامه تهران امروز ، با وجود آنکه بیش از ده روز از واگذاری بلوک 50 درصد به اضافه یک سهم شرکت مخابرات ایران می گذرد ، هیجان سرنوشت این معامله بزرگ بورس در هاله ای از ابهام قرار دارد . این بار سازمان بازرسی در این ماجرا وارد شده است .
• خصوصی سازی با طعم دولتی
اهدا سلطانعلی زاده در گزارش رونامه حیات نو ، نوشت : بزرگ ترین معامله تاریخ بورس ایران با ارزش بالغ بر هشت هزار میلیارد تومان حاشیه ها ، نگرانی ها ، حرف و حدیث ها و سووالات و ابهامات زیادی به همراه آورد . درست ساعاتی قبل از اعلام نتایج برنده نهایی این معامله اعلام شد که شرکت پیشگامان کویر یزد از این معامله کنار گذاشته شد .
• هشدار نسبت به عوارض پارازیت ماهواره ای
به گزارش روزنامه حیات نو ، بحث ارسال پارازیت ها برای قطع ارتباط و سیگنال شبکه های ماهواره های چند سالی است که در ایران افزایش یافته . اما این روزها آرام آرام شکوه های پزشکان از سویی و متخصصان سیستم مخابراتی از سوی دیگر نسبت به هزینه های سرسام آور ارسال پارازیت و تاثیر آن بر سلامتی انسان ، تبدیل به فریاد شده است .
• 17 مهر ماه ، پست ، خدمات و سرویس ها
محمد حسن بلوچ رئیس اداره پست شهرستان طبس به مناسبت فرا رسیدن 17 مهر ماه روز جانی پست و بستمین سالگرد تاسیس شرکت پست جمهوری اسلامی ایران با خبرنگار روزنامه ابتکار در طبس گفت وگویی انجام داده که در این روزنامه چاپ شده است .
• پارازیت هایی که سلامت را نشانه رفته است
روزنامه ابتکار گزارش داد : در کنار حوادث مختلفی که بعد از انتخابات ریاست جمهوری اتفاق افتاد ، موضوع پارازیت های ماهواره ای هم در نوع خود قابل تامل است . این موضوع که در روزهای گذشته بخش نسبتاً قابل توجهی از اخبار و گزارش ها را به خود اختصاص داده است ، اظهار نگرانی و حتی هشدار برخی نمایندگان مجلس را نیز در پی داشته است .
• خدمات پست بانک قزوین به انجمن بیماران دیابتی
روزنامه ابتکار این خبر را به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران چاپ کرد .
• "تازه های دیجیتال پر رنگ تر از سال گذشته"
بزرگراه فناوری در گزارشی به بررسی برگزاری مراسم سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال پرداخته است .
• " راه اندازی پروژه ارایه خدمات ارتباطی پیشرفته "
هفته نامه بزرگراه فناوری اخبار هفته گذشته حوزه ICT را با عناوینی چون " راه اندازی پروژه ارایه خدمات ارتباطی پیشرفته " و " دریافت ریز مکالمه ها در فهرست خدمات الکترونیک مخابرات تهران " منتشر کرد .
• سهام مخابرات را خریدند تا بفروشند و پوشش را تامین کنند
هفته نامه امید جوان در گزارشی به بررسی واگذاری سهام مخابرات در بورس پرداخته است .
• " پارازیت های ماهواره ای ؛ هشدارها و واکنش ها "
هفته نامه امید جوان در گفت و گویی با نمایندگان مجلس به بررسی واکنش نمایندگان در خصوص ارسال پارازیت های ماهواره ای پرداخته است .
• " پارازیتی که از عالم غیب می آید ! "
هفته نامه امید جوان در گفت و گوی دیگری با معاون صنایع پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به بررسی موضوع نصب فرستنده های مختل کننده امواج ماهواره ای پرداخته است .
• تامین تله کام اصرار می کند ، رگولاتوری انکار
به نوشته هفته نامه عصر ارتباط ، اپراتور سوم تلفن همراه کشور علیرغم ادعای مالکیت تامین تله کامی ها بر سر آن ، با تکذیب سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مواجه شده است . به نظر می رسد اپراتور سوم تلفن همراه ایران این روزها در جلسه ای پس از برگزاری یک مزایده پرسروصدا ، بی هیچ اعلام رسمی قرنها با انتشار اخبار پراکنده به یک شرکت داخلی واگذار شده است .
• فرار به عقب
آرش برهمند در سرمقاله عصر ارتباط نوشت : انتشار دیر هنگام نامه رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای در هفته گذشته بار دیگر پرده از سناریویی تکراری برداشت که تحلیل آن در تمامی وجود به نفع مدیریت جدید سازمان نیست .
• الکامپ با طعم بازنشستگی
به گزارش عصر ارتباط ، احتمال حاضر نشدن بسیاری از شرکت های خبرساز الکامپ پیشین در نمایشگاه امسال ، این رویداد بزرگ IT ایران را با تهدید رکورد همیشگی مواجه کرده است . لاوان ، سایت اورکلاکینگ ، ساخت سیستم و دریا کامپیوتر از غایبان الکامپ امسال و سونی ، گرین و مادیران از معروف ترین شرکت کنندگان این نمایشگاه هستند .

• مردی برای تمام اپراتور ها
عصر ارتباط در ستون نوآمده ها و رفته ها ، نوشت : مردی که بتواند همزمان در دو اپراتور تلفن همراه و تنها اپراتور مسلط تلفن ثابت یک کشور یابه عبارتی بزرگترین شرکت مخابراتی و فناوری اطلاعات ایران حضور داشته باشد ، قطعاً مرد خوشبختی است . به خصوص اگر اطلاعات تنها اپراتور رقیب یعنی ایرانسل را نیز با خود داشته باشد .
• توسعه اعتماد مبین سهام خود را واگذار می کند
به نوشته عصرارتباط ، کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین تنها یک هفته پس از خرید پنجاه درصد به اضافه یک سهم شرکت مخابرات ایران ، از واگذاری پنجاه درصد منهای یک سهم خود در این شرکت خبر داد .
• آیا می توان به بهبود و ارتقا امید داشت
پیام کرباسی در ستون : اینترنت کشور ، هفته نامه عصر ارتباط نوشت : چرا باید با وجود همه دانش و تجربیات گذاشته در مدیریت اینترنت کشور ، هنوز شاهد اعمال تغییرات فنی بی رویه ، غیر مستند و ار دید بیرونی ، غیر حرفه ای باشد . گاه تنها تغییر مسیر های انجام شده در خروج بار اینترنتی کشور در هر روز ، دورقمی می شود .
• دیتاسنتر ملی سهم زعیم – ایزایران شد
به نوشته عصر ارتباط ، شرکت ارتباطات زیر ساخت با بی نتیجه گذاشتن مناقصه انتخاب مجری دیتاسنتر ملی ، با استناد به مصوبه هیات دولت ، پیمانکار این پروژه را انتخاب کرد .
• چند کیلومتر تا تهران مجازی باقی است
به گزارش عصر ارتباط خدماتی که شهرداری سازمان تامین اجتماعی ، سازمان امور مالیاتی و دفاتر ثبت ارایه می دهند ، از نخستین سرویس هایی است که مردم خواهان الکترونیکی شدن آنها هستند .
• درآمد زایی پیشکش
عباس ابوالقاسمی مدیر کل خدمات مخابراتی استان تهران که مدیریت سامانه 118 نیز یکی از مسوولیت هایش است به هفته نامه عصر ارتباط گفت : هرکه بخواهد تلفنش علاوه برنام قبلی ، به عنوان شغل در 118 ثبت شود ، در تهران باید هزینه 500 پالس شهری را بپردازد . مصوبه مجمع برای کلان شهر ها 300 پالس ، شهرهای کوچک تر 200 پالس و شهرهای کوچک زیر 2 مرکز تلفن ، 100 پالس است .
• "قطعی ارتباط زیر ساخت موجب افت کیفیت اینترنت شد"
ایجاد شبکه های استانی توسط مخابرات ، قطعی ارتباط زیر ساخت موجب افت کیفیت اینترنت شد و پست صاحب سلف سرویس می شود ، دیگر اخبار این شماره هفته نامه عصر ارتباط بود .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه اطلاعات به نقل از یک شهروند نوشت :
" در بعضی روستاها مانند روستاهای تفرش دهیاران برای دادن کدپستی به روستائیان از هر نفر آنان دو هزار تومان دریافت می کنند و رسید هم نمی دهند ، این در حالیست که در شهرهای بزرگ مانند تهران بابت کدپستی هیچ پولی از شهروندان دریافت نمی شود . "
روزنامه اعتماد به نقل از سه هموطن نوشت :
-"لطفاً تذکری به آقایان پزشکان بدهید که در مورد این پارازیت ها مردم را راهنمایی کنند . مگر چند درصد از مردم ایران از ماهواره استفاده می کنند که باید مبتلا به مرض هایی مثل عقیمی ، سقط جنین و بیماری های قلبی و پوستی و اعصاب شوند . چرا مقامات بر فکر نیستند ؟"
-"من در نارمک زندگی مي کنم . در روزنامه تان نوشته بودید در شرق تهران پارازیت وجود ندارد . در صورتی که دقیقاً از ساعت 5 روز 22 خرداد ، پارازیت ها در منطقه ما به شدت شروع شد که همه کانال ها دچار اختلال شد . در حال حاضر ما هیچکدام از کانان های ایرانی را دریافت نمی کنیم ."
-"به مسوولان گوشزد کنید به جای فرستادن این پارازیت های خطرناک که کارشناس ها هم گفته اند برای سلامتی جسمی و روانی خطرناک است ، لااقل به برنامه های صدا و سیما سروسامانی بدهند و حقایق را همان طور که هست منتقل کنند تا مردم به ماهواره ها پناه برند ."
روزنامه جوان به نقل از یک شهروند نوشت :
" قرار دادهای پست در اسلامشهر دو ماه و نیم است که حقوق نگرفته اند ! تقاضا می کنیم مسوولان وزارت ارتباطات پیگیری کنند . "
روزنامه راه مردم به نقل از یک مشترک نوشت :
"مشترکان قدیمی ایرانسل در گذشته ، سیمکارت ها را به قیمت گزاف خریداری می کردند ، در اوایل فعالیت این شرکت ، سیمکارت های دائمی به قیمت 150 هزار تومان و سیم کارت های اعتباری با قیمت 30 هزار تومان عرضه می شد. اما در حال حاضر سیمکارت های دائمی و اعتباری با قیمت بسیار ارزان به فروش می رسد . تکلیف افرادی که در این متضرر شده اند ، چیست ؟ "
۱۹ مهر ۱۳۸۸ ۰۸:۲۵
تعداد بازدید : ۲,۸۲۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید