اخبار

چکیده مطالب 88/7/16

چکیده مطالب
• قیمت پایین خدمات پستی مانع خصوصی سازی شرکت پست است
موبنا- مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران گفت: تعرفه های پایین خدمات پستی مانع اصلی خصوصی سازی این شرکت است. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که درروزنامه های ایران ، کیهان ، همشهری ، اطلاعات ، دنیای اقتصاد ، جوان ، سرمایه ، اعتماد ، صبح اقتصاد ، ابرار ، حزب الله ، حمایت ، پول ، قدس ، خراسان ، سیاست روز ، آفرینش ، گسترش ، اقتصاد پویا ، ابراراقتصادی و جهان صنعت به چاپ رسید . خبرگزاری های ایرنا ، موج ، ایسنا ، فارس ، ایلنا و مهر نیز این خبررا منعکس کردند .
• اجرای شبکه ملی IP به صاایران سپرده شد
ایسنا - معاون فن‌آوری ارتباطات شرکت زیرساخت زمان اجرایی شدن پروژه شبکه ملی IP را یک ساله عنوان و اظهار کرد: این پروژه از سال آینده و تقریبا از اواخر شهریورماه اجرایی خواهد شد. روزنامه های دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد ، گسترش ، سرمایه ، اندیشه نو و پول این خبررا درج کردند .
• برقراری ارتباط فیبر نوری ایران و عراق طی 10 روز آینده
فارس- معاون شرکت ارتباطات زیرساخت از برقراری ارتباط فیبر نوری ایران و عراق طی 10روز آینده خبر داد. روزنامه های عصر اقتصاد ، جهان صنعت ، ایرانیان ، پول ، اندیشه نو و سرمایه این خبررا به چاپ رساندند .
• ارایه توانمندی های ICT ایران در نمایشگاه تلکام
موبنا- وزیر ارتباطات ضمن بازدید از غرفه‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه تلکام 2009 ژنو اعلام کرد: در نمایشگاه های قبلی بیشتر برای خرید تجهیزات حضور می‌یافتیم. اما امسال برای معرفی توانمندی‌های ایجاد شده در حوزه ICT کشورمان در نمایشگاه حضور داریم. روزنامه ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد ، پول و خبرگزاری و ایسنا این خبررا منعکس کردند .
• انجام بیش از 544 هزار تراکنش در خودپردازهای پست‌بانک ایران
بینا- خودپردازهای پست‌بانک ایران از ابتدای سال تا پایان شهریورماه جاری 544 هزار و 726 مورد تراکنش را برای مشتریان انجام داد. روزنامه های صبح اقتصاد ، عصر اقتصاد ، پول ، حیات نو و تفاهم این خبررا درج کردند .
• ادغام وزارت ارتباطات و راه فعلا ضرورتی ندارد
موبنا- رییس کمیته مخابرات مجلس با بیان اینکه دلیل ارایه پیشنهاد ادغام دو وزارت ارتباطات و راه به عملکرد وزارت نهم مربوط می شد ، گفت: در شرایط فعلی ادغام این دو وزارتخانه ضرورتی ندارد. روزنامه های ابرار اقتصادی ، پول و خراسان این خبررا چاپ کردند .
• " بی اطلاعی مجلس از نصب دکل های ارسال پارازیت "
جهان نیوز – نمایندگان از نصب سری جدید دکل های ارسال پارازیت در دارآباد تهران ابراز بی اطلاعی کردند . روزنامه های جهان صنعت ، عصر اقتصاد و ابتکار این خبررا منتشر کردند .
• توسعه 7 مرکز مخابراتی در تهران
فارس- عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات شهید جعفری، شهید بهشتی،‌شهید صالح طبری، شهید یزدان پناه،‌شهدای هفتم تیر، امامت و نبوت از هجدهم مهر ماه آغاز می‌شود. روزنامه های کیهان ، اسرار و حمایت این خبررا منتشر کردند .
• دسترسی به پورتال iran.ir از طریق اینترنت و اینترانت ملی
فارس- مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات گفت: با ارایه پورتال ملی iran .ir از دو طریق اینترنت و اینترنت ملی (اینترانت کشوری) امکان استفاده از خدمات این پورتال ملی برای دستگاه‌های که فقط به اینترانت کشوری متصل هستند فراهم خواهد شد. صبح اقتصاد و گسترش روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• تاثیر امواج ماهواره ای BTS در کمیسیون بهداشت مجلس بررسی می شود
ایرنا - مخبر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: هفته آینده تاثیر امواج آنتن های ماهواره ای BTS (تلفن همراه ) با حضور مسوولان وزارتخانه های بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و ارتباطات و فناوری در این کمیسیون مورد بررسی قرار می گیرد. روزنامه های فناوران و عصر اقتصاد این خبررا درج کردند .
• استقبال از همکاری با تعاونی پیشگامان کویر یزد
موبنا- عضو هیات عامل کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین در پاسخ به نامه رییس هیات مدیره شرکت تعاونی پیشگامان کویر یزد، از آمادگی این کنسرسیوم برای استفاده از امکانات و ظرفیت پیشگامان کویر یزد خبر داد. روزنامه ایران این خبررا به چاپ رساند .
• اولین کنفرانس ملی دولت همراه در مشهد برگزار می شود
موبنا- اولین کنفرانس ملی "دولت همراه" آذرماه امسال به مدت دو روز در مشهد مقدس برگزار می شود. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منعکس کرد .
• نبض بازار گوشی تلفن همراه در دست قاچاقچیان است
موبنا- نمایندگان قانونی گوشی معتقدند سود گردش سرمایه در بازار تلفن همراه ایران 46 میلیون مشترک ایرانی ازآن فعالان غیرقانونی است. روزنامه سرمایه این خبررا منتشر کرد .
• درآمد گمرک از واردات گوشی تلفن همراه کاهش یافت
موبنا- به گفته معاون طرح و برنامه گمرک ایران، به دلیل تعرفه بالای واردات گوشی تلفن همراه و کاهش فعالیت نمایندگان قانونی، درآمد گمرک نیز از محل اخذ تعرفه این کالا کاهش یافته است. این خبر در روزنامه دنیای اقتصاد چاپ شد .
• بازار سیمکارت های اعتباری داغ است
موبنا- منابع بازاری از افزایش خریدوفروش سیمکارت های اعتباری همراه اول و تالیا در سطح بازار تلفن همراه خبر دادند. این خبر در روزنامه سرمایه درج شد .
• آیا مخابرات خصوصی شد؟
ایرنا - شرکت مخابرات ایران بعنوان دومین شرکت سودده کشور(بعد از شرکت نفت)در پنجم مهر ماه جاری طی بزرگترین معامله تاریخ بورس ایران با فروش بلوک 50 درصد بعلاوه یک سهم خود از جرگه شرکت های دولتی خارج شد. روزنامه عصر اقتصاد این خبررا درج کرد .
• " واگذاری مخابرات در بورس خلاف قانون بوده است "
ایسنا - مخبر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جلسه‌ی روز گذشته‌ی این کمیسیون با حضور وزیر سابق ارتباطات و فن‌آوری ارتباطات، گفت: سازمان مخابرات ماهیتا دولتی نیست؛ لذا واگذاری آن از سوی سازمان بورس خلاف قانون بوده است. روزنامه آفتاب یزد این خبررا درج کرد .
• آغاز ساخت طولانی ترین پروژه فیبر نوری ناجا
موج - معاون فنآوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از آغاز ساخت طولانی ترین پروژه فیبر نوری ناجا خبر داد. روزنامه اقتصاد پویا این خبررا منتشر کرد .
• 175 مدرسه قم به شبکه اینترنت پر سرعت متصل است
ایرنا - رییس سازمان آموزش و پرورش قم گفت: 175 مدرسه دراین استان به شبکه اینترنت پرسرعت ملی متصل شده است . این خبر در روزنامه عصر اقتصاد چاپ شد .
• آرامش در بازار سیمکارت
موبنا- منابع بازاری از ثبات قیمت انواع سیمکارت های موجود در بازار امروز (سه شنبه) تهران خبر دادند. روزنامه دنیای اقتصاد این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در چهار روزنامه منعکس شده بود .
• امکان تغییر خریدار بلوک عمده مخابرات تا قطعی شدن معامله وجود دارد
فارس- رئیس سازمان بورس از قرار گرفتن فرابورس در مقوله بورس، نظر مساعد مجلس به لایحه بازار سرمایه، لزوم ارایه اطلاعات شرکت ها در بورس کالا، اقدامی تازه برای کاهش تخلف ها و نقدشوندگی، اعلام رتبه کارگزاران در آینده ایی نزدیک، بهینه سازی چرخه معاملات ، محدود شدن دامنه نوسان قیمت و امکان تغییر خریداران مخابرات تا قطعی شدن معامله خبر داد. روزنامه اطلاعات عصر این خبررا چاپ کرد . این خبر روز گذشته نیز در دو روزنامه منعکس شده بود .
• ایران سال آینده موجودزنده به فضا می‌فرستد
رئیس پژوهشگاه هوا فضا از ساخت کپسول زیستی خبر داد و گفت: این یک پروژه تحقیقاتی است که حاوی یک موجود زنده است که با استفاده از راکت به فضا ارسال می شود. روزنامه عصر اقتصاد این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در 20 رسانه منعکس شده بود .
• "ورود بانک ملت به خرید بلوکی مخابرات "
موج – بانک ملت با ارزش بازار یک هزار و 500 میلیارد تومانی ، قبولی خود را در خرید سهام مخابرات حدود 400 میلیارد تومان اعلام کرده است . روزنامه همشهری این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در سه روزنامه منعکس شده بود .
• واکنش رییس سازمان بورس به توسعه فعالیت شبه دولتی ها
ایرنا - رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در پی انتشار اخباری مبنی بر توسعه فعالیت شبه دولتی ها در اقتصاد و واگذاری سهام شرکت های دولتی به آنها توضیحاتی ارایه کرد. این خبر در روزنامه اطلاعات چاپ شد . این خبر روز گذشته نیز در 13 روزنامه منعکس شده بود .
• نظام رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای ایران جهانی می‌شود
نظام ملی بازی‌های رایانه‌ای که توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تدوین و اجرا شده است به زودی و با توافقات انجام شده در سطح بین‌المللی مطرح خواهد شد. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا چاپ کرد . این خبر روز گذشته نیز در سه رسانه منعکس شده بود .
• نصب برچسب های کدپستی ده رقمی بر پلاک های منازل
موبنا- مدیر عامل شرکت پست از نصب برچسب های کدپستی ده رقمی با توجه به پلاک های جدید منازل ، اماکن اداری و تجاری تا پایان سال در تهران خبر داد.
• معرفی گوشی های پرفروش ارزان قیمت در بازار تلفن همراه
موبنا- گوشی های 1209 ، 2630 ، 1662 نوکیا و J312 سونی اریکسون به عنوان پرفروش ترین گوشی های ارزان قیمت این برند در بازار تلفن همراه معرفی شدند.
• پروانه اپراتور سوم به هیچ شرکت و یا کنسرسیومی اعطا نشده است
ایرنا - سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: پروانه اپراتور سوم به هیچ شرکت و یا کنسرسیومی اعطا نشده است.
• مسوولیت اپراتور دوم بر عهده رگولاتوری است
سیتنا - مسوول رسیدگی به موضوع اپراتور دوم پست ، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بوده که البته بخش اعظمی از کار را انجام داده است.
• سیستم مخابراتی برد بلند نیروی دریایی با موفقیت آزمایش شد
فارس- همزمان با بازدید حضرت آیت الله خامنه‌ای از نمایشگاه نیروی دریایی ارتش سیستم مخابراتی برد بلند نیروی دریایی در نمایشگاه دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر با موفقیت آزمایش شد.
• فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش
فارس- با پیشرفت روز افزون دانش و تکنولوژی، امروز جامعه و کشور ما نیازمند آموزش مهارت هایی است که با کمک آن بتواند همگام با توسعه علم و فناوری به پیش برود.
• امنیت فضای تبادل اطلاعات خدمات الکترونیکی ضروری است
فارس- دبیر ششمین همایش انجمن رمز ایران گفت: توجه به امنیت فضای تبادل اطلاعات در عرصه خدمات الکترونیکی ضروری است.‌
• استفاده از 172 سایت بی تی اس تلفن همراه در خراسان شمالی
مهر- رئیس ارتباطات سیار شرکت مخابرات استان خراسان شمالی گفت: هم اکنون 172 سایت بی تی اس تلفن همراه در این استان فعال است.
• " اختلال در سیستم تلفن همراه "
روزنامه همشهری در مطلبی با عنوان " اختلال در سیستم تلفن همراه " به بحث نارضایتی مشترکان از اختلال در سیستم تلفن های همراه اعتباری اشاره کرده است .
• " مخابرات دوباره مثبت شد "
روزنامه ایران در مطلبی با عنوان " مخابرات دوباره مثبت شد " به بررسی وضعیت مثبت سهام مخابارت در معاملات بورس پرداخته است .
• " از جابجایی " بی . تی . اس " تا تغییر در ساختار کمیته فیلترینگ "
روزنامه سرمایه در مطلبی با عنوان " از جابجایی " بی . تی . اس " تا تغییر در ساختار کمیته فیلترینگ " به بررسی رخدادهای این هفته در خصوص حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات پرداخته است .
• " گوشی های کارکرده در لباس نو "
روزنامه دنیای اقتصاد در گفت و گو با یکی از فعالان بازار گوشی به بررسی وضعیت فروش گوشی های دست دوم به جای گوشی های نو پرداخته است .
• " وزارت ارتباطات برای ایجاد پارازیت تحت فشار است "
روزنامه آفتاب یزد در مطلبی به نقل از سخنگوی فراکسیون خط امام (ره ) مجلس اعلام کرد : اظهارات وزیر ارتباطات در خصوص بی اطلاعی از فرستندگان پارازیت برای مجلس قابل قبول نیست .
• خط زمینی پستی ایران _ اروپا راه اندازی شد
روزنامه مردم سالاری به نقل از مدیر عامل و رییس هیات مدیره شرکت پست از راه اندزی خط زمینی ایران – اروپا که از شرقی ترین نقطه کشور تا آن آسمان کشیده شده و از یازده کشور عبور می کند ، خبر داد .
• ایستگاه بعد مصلی
مرجان حاجی حسنی در ستون دیدگاه روزنامه مردم سالاری نوشت : آنهایی که عاشق کامپیوتر و نرم افزار های کامپیوتری و اینتر نت و دنیای پر هیاهوی وب هستند ، این روزها سازشان کوک است . زیرا نمایشگاه رسانه های دیجیتال ، فرصتی را برایشان فراهم آورده تا محصولات دیجیتالی مورد نیازشان را راحت تر وبا قیمت پایین تر فراهم کنند . تکتم نجفی منش هم در روزنامه وطن امروز گزارشی در این زمینه داشت .
• ارایه خدمات بیمه و باز نشستگی نیروهای مسلح از طریق دفاتر خدمات ارتباطی
روزنامه پول این خبر را به نقل از رییس انجمن دفاتر خدمات ارتباطی کشور منتشر کرد .
• جابجایی روزنامه 102 هزار مرسوله در گیلان
روزنامه قدس این خبر را به نقل از مدیر کل پست استان گیلان منتشر کرد .
• 37 دفتر خدماتی در شهر همدانی فعال است
روزنامه قدس به نقل از رییس روابط عمومی شرکت مخابرات استان همدان نوشت : با افتتاح 13 دفتر خدمات ارتباطی در سال جدید ، تعداد دفاتر خدمات ارتباطی استان به 37 رسید .
• وزارت ارتباطات پادرهوا
روزنامه جهان صنعت در ستون ویژه ، نوشت : باروی کار آمدن دولت دهم و آغاز کار وزیر جدید ICT غیر منطقی بودن طرح ادغام وزارت ICT و وزارت راه و ترابری بر همگان آشکار شد .
• راه اندازی طرح ارایه خدمات ارتباطی پیشرفته
روزنامه گسترش صنعت به نقل از مدیر شرکت مخابرات ایران از راه اندازی پروژه ACS ( ارایه خدمات ارتباطی پیشرفته ) خبر داد .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه همشهری به نقل از یک شهروند نوشت :
" وقتی تلفن مشترکین به علت بدهی یا هر دلیل دیگری توسط شرکت مخابرات قطع می شود باید ترتیبی فراهم شود که مشترکین دست کم به تلفن های ضروری مثل آتش نشانی ، فوریت های پزشکی ، 110 ، 118 و ....... دسترسی داشته باشند ."
روزنامه زمان به نقل از یک شهروند نوشت :
" بستگان و آشنایانم در مناطق مختلف تهران ، مرسوله های پستی از قبیل کتاب ، نشریه و قبوض خود را از مناطق پستی دریافت می کنند اما در منطقه پستی 19 تهران ، این سامانه دقیق برقرار نیست امیدوارم شرکت پست ، مشکلات موجود را برطرف کند تا محموله های پستی به هنگام به دست صاحبان آنها برسد . " روزنامه مردم سالاری به نقل از یک شهروند تهرانی نوشت :
-"در تعلیمات دینی آموخته ایم که یک ریال حرام خوردن ، مکافات دنیا و آخرت را به دنبال خواهد داشت. اما مخابرات آن زمان که تازه موبایل به ایران آمده بود، با بازارگرمی خط های میلیونی به مردم می فروخت . امروز هم برای جبران خسارات ادعایی شان که به خاطر مسایل امنیتی ، پیامک ها را قطع کرده بودند ، طوری برنامه ریزی کرده اند که پیامک ها اغلب با تاخیر ارسال و دریافت می شوند . آن هم به صورت پیامک های مشابه دو سه تایی یا حتی چهارتایی ! جبران خسارت آن هم از جیب مردم ؟! لطفا ً مسوول یا مسوولان مربوطه پاسخگو باشند ."
روزنامه آفتاب یزد به نقل از خوانندگان نوشت :
-" اگر می شود در مورد آنتن های بی تی اس دکل هایی که ایرانسل روی پشت بام خانه ها یا محل های تجاری می گذارد و کرایه ای به آنها می دهد و اصلاً عین خیالش نیست که تشعشاتی دارد و میدان مغناطیسی ایجاد می کند و سرطان زا است ، مطلبی بنویسید."
-"مخابرات بی سر و صدا تعرفه ها را افزایش داده . حتی با این تلفن کارتی ها هم که زنگ می زنیم 20 ، 30 درصد گران شده . ولی مخابرات صدایش را در نمی آورد ."

۱۹ مهر ۱۳۸۸ ۰۸:۲۴
تعداد بازدید : ۲,۰۶۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید