اخبار

دکتر محبیان:برخی از کشورهای اروپایی برای خرید سهام پست اعلام آمادگی کردند

دکتر محبیان:برخی از کشورهای اروپایی برای خرید سهام پست اعلام آمادگی کردند
در چارچوب ابلاغ سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، روند خصوصی سازی فعالیت های پستی با جدیت دنبال شده و مقدمات عرضه سهام آن از طریق بازار بورس با همکاری سازمان خصوصی سازی کشور فراهم شده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محبیان مدیر عامل شرکت پست در نشست مطبوعاتی که به مناسبت 17 مهر روز جهانی پست برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: لزوم ورود اپراتورهای خصوصی در شبکه ارتباط پستی برای دسترسی هموطنان به خدمات متنوع تر و با کیفیت بیشتر احساس می شود.
وی گفت: برخی کشورها خواهان خرید سهام پست هستند. در این زمینه کشورهای فرانسه، پرتغال، سوئیس، امارات، ترکیه و چین برای سرمایه گذاری در پست اعلام آمادگی کرده اند.
وی گفت: سازمان تنظیم مقررات چارچوب پروانه اپراتور دوم پست را آماده کرده است و در حال هماهنگی با دیگر سازمان ها در این زمینه هستند.
دکتر محبیان با اشاره به سرمایه گذاری در بخش زیرساخت و گسترش خدمات مبتنی بر IT اظهار داشت: سرویس خود دریافت پستی(SSPI)، تحویل هوشمند مرسولات به گیرنده(PDA) و نصب سیستم GPS بر روی ناوگان حمل و نقل پستی، امکان رهگیری مرسولات پیشتاز بین المللی(IPS) در راستای ارتقای خدمات پستی انجام شدند.
وی در ادامه از افتتاح چندین طرح عمرانی و فناوری های پستی با اعتباری بالغ بر 310 میلیارد ریال خبر داد و افزود: ساختمان های ادارات کل خراسان شمالی، رضوی و جنوبی و سالن تجزیه و مبادلات فرودگاه امام(ره) به مناسبت روز جهانی پست به بهره برداری می رسند.
وی با اشاره به سفارش چاپ تمبر برای نه کشور همسایه و دوست خاطر نشان کرد: خط زمینی پست ایران به اروپا راه اندازی شد که از بیش از 11 کشور اورپایی در بر می گیرد و می تواند زمینه ساز هاب پستی منطقه شدن ما شود.
مدیر عامل شرکت پست با اشاره به افزایش مرسوله پستی از 8 مرسوله در سال 84 به مرسوله 15 در حال حاضر گفت: ایمیل پستی برای هر شهروند راه اندازی خواهد شد و به این ترتیب سازمان ها در صورت تمایل می توانند ارتباط خود با مردم را از طریق آن به انجام برسانند.
۱۵ مهر ۱۳۸۸ ۱۳:۵۰
تعداد بازدید : ۲,۳۹۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید