اخبار

چکیده مطالب 88/7/14

چکیده مطالب
• انتقاد نمایندگان بخش خصوصی از واگذاری سهام مخابرات
تعدادی از نمایندگان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران در حاشیه نشست صبحانه اتاق بازرگانی ایران از روند واگذاری سهام شرکت مخابرات انتقاد کردند. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های ایران ، همشهری ، جمهوری ، جام جم ، سرمایه ، کیهان ، دنیای اقتصاد ، قدس ، اسرار ، صبح اقتصاد ، حزب الله ، کائنات ، هدف و اقتصاد ، تهران امروز ، حیات نو ، تفاهم ، اعتماد، اقتصاد پویا ، خبر ، آفتاب یزد ، عصر اقتصاد ، مردم سالاری ، فرهیختگان ، زمان ، پول و خراسان به چاپ رسید . خبرگزاری های ایسنا ، ایلنا و ایرنا نیز این خبررا منعکس کردند .
• راه اندازی آزمایشی پروژه ACS
موبنا - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: پروژه ACS (ارایه خدمات ارتباطی پیشرفته) نصب و راه اندازی شده و هم اکنون مراحل تست نهایی خود را طی می کند. روزنامه های ایران ، فناوران ، صبح اقتصاد ، جهان صنعت ، ابرار اقتصادی ، سرمایه و پول این خبررا منتشر کردند .
• تامین تله کام برنده اپراتور سوم تلفن همراه شد
موبنا- شرکت تامین تله کام برنده اپراتور سوم تلفن همراه کشور شد. روزنامه های همشهری ، کیهان ، دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد وفناوران این خبررا درج کردند . این خبر روز گذشته نیز در دو روزنامه منعکس شده بود .
• اجرایی شدن پروژه مرکز داده ملی از پاییز سال آینده
ایسنا- معاون فن‌آوری ارتباطات شرکت زیرساخت گفت: برای اجرایی شدن پروژه دیتاسنتر ملی حدود یک سال زمان مورد نیاز است و می‌توان گفت این پروژه از پاییز سال آینده اجرایی خواهد شد. روزنامه های دنیای اقتصاد ، سرمایه ، ابرار اقتصادی ، پول ، جهان صنعت ، اقتصاد پویا و صبح اقتصاد این خبررا منعکس کردند .
• سود قاچاقچیان از تعرفه بالای واردات گوشی تلفن همراه
ایسنا - ابراهیم درستی ـ رییس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی تصویری تهران اعلام کرد : تعرفه گوشی تلفن همراه همچنان 25 درصد است و کرارا اعلام کردیم که بالا بودن تعرفه گوشی همراه تنها به سود قاچاقچیان است. روزنامه های دنیای اقتصاد ، عصر اقتصاد ، اعتماد ، سرمایه ، تهران امروز ، ابرار و جوان این خبررا به چاپ رساندند .
• تمام مراحل واگذاری سهام مخابرات براساس قانون صورت گرفت
ایسنا - یک نماینده مجلس در هیات واگذاری مخابرات گفت: هیات واگذاری، موضوع خصوصی‌سازی سهام شرکت مخابرات را به طور همه جانبه مورد بررسی قرار داد و مشخص شد که قانون اصل 44 در تمام مراحل واگذاری رعایت شده ‌است. ایران ، فناوران ، عصر اقتصاد ، صبح اقتصاد ، سرمایه و جوان روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• مخابرات تهران 115میلیارد تومان به مخابرات ایران بدهکار است
موبنا- طبق گزارش صورت‌های مالی حسابرسی شده منتهی به 30 اسفند ماه 87 ،مخابرات استان تهران یک میلیون و 150 هزار و 320 میلیون ریال معادل 115میلیارد و 32 میلیون تومان به مخابرات ایران بدهکار است. روزنامه های فناوران ، صبح اقتصاد ، پول و جهان صنعت این خبررا به چاپ رساندند .
• نمایشگاه بین‌المللی تلکام جهانی آغاز به کار کرد
ایسنا - نمایشگاه بین‌المللی تلکام جهانی 2009 که از پنجم تا نهم ماه اکتبر -13 تا 17 مهرماه- برگزار می‌شود و هیاتی از ایران نیز در آن حضور دارد امروز دوشنبه در ژنو آغاز به کار کرد. روزنامه های پول، اقتصاد پویا ، ابرار اقتصادی و خراسان این خبررا به چاپ رساندند .
• ایران نهمین کشور پرتابگر ماهواره در دنیا است
ایرنا - پرتاب ماهواره امید در بهمن ماه سال گذشته به فضا، ایران را در میان 9 کشور صاحب پرتابگر ماهواره در دنیا قرار داد.روزنامه های پول ، جوان و کارو کارگر این خبررا به چاپ رساندند .
• دریافت ریز مکالمات در فهرست خدمات الکترونیک مخابرات تهران افزوده شد
در راستای یکپارچه‌ کردن خدمات، مشترکانی که دارای نام کاربری و گذرواژه هستند می‌توانند ریز مکالمات تلفن ثابت خود را با مراجعه به سایت شرکت مخابرات استان تهران (www.TCT.IR) از طریق خدمات الکترونیک دریافت کنند. روزنامه های جمهوری ، ابرار اقتصادی و دنیای اقتصاد این خبررا درج کردند . این خبر روز گذشته نیز در 9 رسانه منعکس شده بود .
• تشکیل کمیته بررسی نحوه واگذاری سهام مخابرات و اپراتورسوم
ایسنا - نماینده مردم اهواز از انتخاب کمیته‌ای متشکل از مطهری نماینده شبستر، فولادگر نماینده اصفهان، نیکنام نماینده تنکابن، طاهرپور نماینده تویسرکان و اخوان برای بررسی نحوه واگذاری سهام مخابرات و اپراتور سوم خبر داد. روزنامه های همشهری ، ابرار اقتصادی وابرار این خبررا منعکس کردند .
• مبلغی به عنوان علی الحساب اینترکانکشن به اپراتور دوم پرداخت شد
موبنا- مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران گفت: مبلغی به عنوان علی الحساب بابت اینترکانکشن سال 87 به اپراتور دوم تلفن همراه پرداخت شده است. این خبر در روزنامه های فناوران و پول چاپ شد .
• مدیرعامل پست‌بانک ایران گزارش مجمع بانک را به کارکنان ارائه کرد
بینا- دکتر محمود افضلی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل پست‌بانک ایران در اقدامی انگیزشی و پرسنل مدارانه گزارش جلسه مجمع عمومی اخیر بانک را در قالب نامه‌ای به عنوان تک تک کارکنان به آنها ارائه کرد. روزنامه های تفاهم و عصر اقتصاد این خبررا درج کردند .
• پارازیت اعصاب و روان تهرانی ها را می آزارد
فردا نیوز - نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نسبت به تاثیر مخرب پارازیت های ماهواره ای و مخابراتی بر سلامت روان شهروندان تهرانی هشدار داد. روزنامه های حیات نو و سرمایه این خبررا منتشر کردند .
• بازار لپ تاپ همچنان در کما به سر می برد
موبنا- برخلاف پیش بینی های صورت گرفته فعالان بازار مبنی بر رونق بازار لپ تاپ، با گذشته دو هفته از زمان بازگشایی مدارس و دانشگاه ها بازار این کالای دیجیتال بی رونق تر از گذشته است. سرمایه و پول روزنامه هایی بودند که این خبر را منتشر کردند .
• هیچ خبری از آمار تولید داخلی گوشی تلفن همراه نیست
ایسنا - وزارت صنایع و معادن تاکنون هیچ‌گونه آماری از تولید داخلی گوشی تلفن همراه در سال گذشته و حتی شش ماهه نخست سال جاری منتشر نکرده است. روزنامه های فناوران و صبح اقتصاد این خبررا چاپ کردند .
• کارت‌های خرید قابل استفاده نیستند
ایسنا - شش روز از افتتاح نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجتیال می‌گذرد؛ نمایشگاهی که به اذعان غرفه‌داران آن همچون دوره‌ گذشته، تاکنون با استقبال مناسب بازدیدکنندگان مواجه نشده است و به گفته برخی از حاضران در این نمایشگاه مردم ما معمولا در روزهای پایانی به یاد بازدید از آن می‌افتند. روزنامه های پول و جهان صنعت این خبررا درج کردند .
• " اگر سایتی اثر منفی بگذارد فیلتر می شود "
ایلنا – معاون منابع انسانی امور جوانان ریاست جمهوری اعلام کرد : سیاست دولت احمدی نژاد فیلترینگ نیست و رییس جمهوری همواره از جریان آزاد اطلاعات حمایت می کند . روزنامه های فرهیختگان و اندیشه نو این خبررا منتشر کردند .
• شبکه های نسل آینده IP مورد بررسی قرار گرفت
موبنا- مدیرکل دفتر نظارت بر سرویس های فنآوری اطلاعات از برگزاری دهمین اجلاس SATRC در کشور نپال خبر داد و گفت: در این اجلاس سرویس های پایه شبکه IP و امنیت شبکه های فناوری اطلاعات و ارتباطات مورد بررسی قرار گرفت. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا درج کرد .
• دستور ادغام دو اتحادیه همچنان در دستور کار قرار دارد
موبنا- رییس اتحادیه دستگاه های صوتی و تصویری و لوازم یدکی تهران گفت: با وجود مخالفت های اتحادیه دستگا های مخابراتی با ادغام این دو اتحادیه این کار در دستور این کار قرار دارد. روزنامه پول این خبررا منعکس کرد .
• بازار تلفن همراه اشباع نشده است
موبنا- مدیرعامل "شرکت ارکان ارتباطات" عرضه کننده گوشی های نوکیا از نیاز 23 میلیونی دستگاه گوشی تلفن همراه سالانه در بازار تلفن همراه کشور خبر داد. روزنامه سرمایه این خبررا چاپ کرد .
• بخش بین الملل سومین جشنواره رسانه های دیجیتال افتتاح شد
مهر - بخش بین الملل سومین جشنواره رسانه های دیجیتال عصر امروز دوشنبه با حضور نمایندگان کشورهای مدعو افتتاح شد. روزنامه فناوران این خبررا درج کرد .
• افتتاح رسمی "سانرا" در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال
ایرنا - سامانه اطلاع رسانی نرم افزارهای رایانه ای ایران امروز به طور رسمی در سومین نمایشگاه بین‌المللی رسانه های دیجیتال آغاز به کار خواهد کرد. روزنامه اطلاعات عصر این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در چهار روزنامه منعکس شده بود .
• پارازیت های ماهواره ای را ما ارسال نکرده ایم
سلامت نیوز - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با رد اظهارات نمایندگان مجلس مبنی بر ارسال پارازیت های ماهواره ای از سوی شرکت مخابرات گفت«ارسال پارازیت های ماهواره ای در حوزه مسئولیتی ما نیست.» روزنامه اندیشه نو این خبررا منتشر کرد .
• نصب فرستنده های مختل کننده امواج ماهواره ای ؛ واقعیت یا شایعه؟
عصر ایران - رییس کمیته مخابرات مجلس هشتم نظری دیگر داشت و در گفت و گو با خبرنگار عصرایران با بیان اینکه خبر موثقی درباره نصب چنین دکل هایی ندارد طرح این مسایل را سیاسی دانست و گفت: به شایعه نمی توان اعتماد کرد.مدیر روابط عمومی سازمان فضایی کشور نیز در گفت و گو با ما ابتدا تاکید داشت از موضوع اطلاعی ندارد و سپس ارسال کتبی سوالات را خواستار شد و گفت: سوالات بعد از بررسی به مسوول مربوطه ارجاع می شود و مشخص نیست این فرایند چند روز طول بکشد و کی جواب بدهند! روزنامه ابرار این خبررا درج کرد .
• توسعه 9 مرکز مخابراتی در تهران
فارس- عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات شهید چمران، آزادگان، مالک اشتر، شهید عرب سرخی، شهید اکبری، پیام نور، شهید تندگویان، شهید لطیفی و شهید محسنیان از 14 مهر آغاز می‌شود. روزنامه کیهان این خبررا منتشر کرد .
• استمرار اما و اگرها در اولین نشست مطبوعاتی مالکان جدید مخابرات
موبنا- هانیه حبیبی - قبل ازعرضه 50 درصد بعلاوه یک سهم شرکت مخابرات ایران ، پرسشی جدی میان فعالان اقتصادی وجود داشت که چه کسی و یا کدام نهادی توانایی پرداخت یک هزار و 568 میلیارد تومان وجه نقد را برای خرید این شرکت بزرگ دولتی دارد.
• بازخوانی پرونده سلامت الکترونیکی در کشور
ایسنا - پرونده الکترونیک سلامت مجموعه اطلاعات مرتبط با سلامت شهروندان، از پیش از تولد تا پس از مرگ است که به صورت مداوم و با گذشت زمان به صورت الکترونیکی ذخیره شده و در هنگام نیاز، بدون وابستگی به مکان یا زمان خاص، تمام یا بخشی از آن به سرعت در دسترس افراد مجاز قرار خواهد گرفت.
• 585 پروژه بخش مخابرات در زنجان به بهره برداری رسید
مهر- مدیرعامل شرکت مخابرات استان زنجان گفت: در دور دوم این سفر در بخش مخابرات، اجرای 585 پروژه مخابراتی در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه از آبان ماه سال گذشته تا نیمه اول شهریور ماه امسال کلیه مصوبات اجرایی شده است.
• دستیابی به دولت الکترونیک نیازمند فرهنگ‌سازی است
فارس- سرپرست شرکت مخابرات چهارمحال و بختیاری گفت: دستیابی به دولت الکترونیک نیازمند فرهنگ‌سازی است.
• تشکیل چهار کارگروه کاری بین شرکت مخابرات و شهرداری قزوین
فارس- تشکیل چهار کارگروه کاری بین شرکت مخابرات و شهرداری قزوین، بازدید مشاور استاندار قزوین از پروژه‌های روستایی آبیک و... از اهم اخبار کوتاه استان قزوین است.
• نقش والدین در فرهنگ‌سازی و آگاهی اینترنتی انکارناپذیر است
فارس- کارشناس مسائل خانواده صدا و سیما گفت: والدین نقش چشمگیری در ارتباط با فرهنگ‌سازی و آگاهی فرزندان از اینترنت ایفا می‌کنند و بیشترین تاثیر را از خود باقی می‌گذارد.
• شبکه تلفن همراه درچهارمحال وبختیاری دچار اختلال است
ایرنا - رییس روابط عمومی شرکت مخابرات چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: اختلالی که از امروز در شبکه تلفن همراه این استان بوجود امده است با تلاش متخصصان به سرعت رفع خواهد شد.
• مصوبات سفر رییس جمهوری در بخش مخابرات استان زنجان اجرایی شد
ایرنا - مدیرعامل شرکت مخابرات استان زنجان گفت : تمامی مصوبات دور دوم سفر رییس جمهوری مربوط به بخش مخابرات این استان اجرایی شده است.
• بهینه سازی محتویات متنی تلفن همراه ارائه شد
باشگاه خبرنگاران - در حاشیه برگزاری سومین نمایشگاه بین المللی دیجیتال یکی از شرکتهای تلفن همراه از بهینه سازی خدمات متنی خبر داد.
• مالک مخابرات:شنود نمیکنیم/سپاهی نیستیم
تابناک - در پرداخت اقساط این معامله مشکلی نداریم شاید پرداخت 20 درصد اولیه قدری مشکل باشد اما نگران نباشید با استفاده از منابع موجود این مبلغ پرداخت می شود و در ادامه برای واگذاری سهام به علاقمندان اقدام خواهد شد.
• استفاده از تلفن همراه در مدارس در هاله‌ای از ابهام
شبکه ایران - در حالی که موضوع استفاده تلفن همراه در مدارس به یک معضل جدی تبدیل شده اما هنوز با وجود گذشت 2 هفته از بازگشایی مدارس خبری مبنی بر راه‌کارهای قانونی برای استفاده این وسیله در مدارس تدوین نشده است.
• استقبال از گوشی E52 نوکیا افزایش یافت
موبنا- منابع بازاری از افزایش استقبال مشتریان از گوشی E52 نوکیا در سطح بازار تلفن همراه خبر دادند.
• اعلام قیمت سیمکارت های همراه اول در بازار
موبنا- سیمکارت های صفر و کارکرده همراه اول در سومین روز از هفته جاری با ثبات قیمت مشخص در اختیار کاربران قرار گرفت.
• معرفی گوشی های پرفروش سونی اریکسون در بازار تلفن همراه
موبنا- گوشی W902 توانسته مورد استقبال بیشتر مشتریان ایرانی قرار گیرد و در صدر لیست گوشی های پرفروش این برند جای داشته باشد.
• اولین گوشی 12 مگاپیکسلی سونی اریکسون وارد بازار شد
موبنا- اولین گوشی 12 مگاپیکسلی سونی اریکسون " Satio Idou" " برای اولین بار باز هم توسط قاچاچیان وارد بازار تلفن همراه شد.
• " جیتکس 2009 "
دنیای اقتصاد درگزارشی باعنوان " جیتکس 2009 " به قلم سونیتا سراب پور به بررسی برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه فناوری اطلاعات خاورمیانه پرداخته است .
• "سامانه موشن کپچر رونمایی می شود "
فناوران درمطلبی به نقل از مدیر واحد انیمیشن موسسه شهید آوینی اعلام کرد : سامانه موشن کپچر رونمایی می شود .
• "جشنواره هنر های دیجیتال در اعضای انیماتورها "
فناوران در گزارشی با عنوان "جشنواره هنر های دیجیتال در اعضای انیماتورها "به قلم پریسا سجادی نگاهی به سالن هنرهای دیجیتال دومین جشنواره سازه های دیجیتال پرداخته است .
• "1818 به مازندرانی ها خدمات می دهد"
روزنامه فناوران در خبری به نقل از مدیر عامل مخابرات استان مازندران اعلام کرد : 1818 به مازندرانی ها خدمات می دهد .
• " مدعیان دولتی صادرات نرم افزار کار بلد نیستند ، در کار یکدیگر هم دخالت می کنند "
فناوران در گزارشی به بررسی نشست ویژه چالشها و فرصت های صادرات نرم افزار در بحران جهان اقتصاد پرداخته است .
• " فناوری اطلاعات موتور محرکه 8/5 میلیون فرصت شغلی جدید "
روزنامه اقتصاد پویا در گزارشی با عنوان " فناوری اطلاعات موتور محرکه 8/5 میلیون فرصت شغلی جدید " به بررسی رونق صنعت فناوری اطلاعات در بازار جهانی پرداخته است .
• "در دومین جشنواره مشترکان خوش حساب همراه اول در همدان برگزار می شود"
دنیای اقتصاد در خبری اعلام کرد : در دومین جشنواره مشترکان خوش حساب همراه اول در همدان برگزار می شود .
• " بازی در دنیای مجازی "
ایران عصر در گزارشی با عنوان " بازی در دنیای مجازی " به قلم بهروز کسائیان به بررسی پیشرفت خیره کننده ایران در زمینه بازی های رایانه ای پرداخته است .
• " پارازیت های ماهواره ای و شایعات پر طرفدار "
روزنامه اعتماد در گزارشی با عنوان " پارازیت های ماهواره ای و شایعات پر طرفدار " به قلم علی رنجی پور به بررسی وضعیت ارسال پارازیت های ماهواره ای در مناطق مختلف تهران پرداخته است .
• " مشترک مورد نظر در دسترس نیست ! "
روزنامه وطن امروز در گزارشی با عنوان " مشترک مورد نظر در دسترس نیست ! " به بررسی موضوع اختلاف شهرداری و مخابرات برای نصب آنتن های بی . تی. اس و دکل های تلفن همراه در تهران اشاره کرده است .
• " برنده اپراتور سوم تلفن همراه کشور معرفی شد "
روزنامه ابرار اقتصادی در مطلبی با عنوان " برنده اپراتور سوم تلفن همراه کشور معرفی شد " به بررسی چالش های اپراتور سوم تلفن همراه در ایران پرداخته است .
• "تحقق برنامه چشم انداز 20ساله کشور بدون توجه به فناوری اطلاعات دشوار است"
روزنامه رسالت در مطلبی به نقل از معاون فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات اعلام کرد : تحقق برنامه چشم انداز 20ساله کشور بدون توجه به فناوری اطلاعات دشوار است .
• " موفقیت پست بانک مرهون تفکر بسیجی است"
روزنامه ابتکار در خبری به نقل از مدیر عامل پست بانک اعلام کرد : موفقیت پست بانک مرهون تفکر بسیجی است .
• " جایزه همراه اول به 84 مشترک استان مرکزی "
روزنامه تفاهم در خبری به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات استان مرکزی اعلام کرد : همراه اول به 84 مشترک خود در استان مرکزی جایزه می دهد .
• "مرکز PC شرکت مخابرات استان کرمانشاه رتبه اول کشور را کسب کرد"
روزنامه کارو کارگر در خبری به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات استان کرمانشاه اعلام کرد : مرکز PC شرکت مخابرات استان کرمانشاه رتبه اول کشور را کسب کرد .
• " ثبات قیمت دربازار مانیتور "
دنیای اقتصاد در مطلبی با عنوان " ثبات قیمت دربازار مانیتور " به بررسی وضعیت بازار مانیتور پرداخته است .
• " رتبه نخست جشنواره نظام اداری الکترونیک به کرمان "
روزنامه کائنات در مطلبی اعلام کرد : کرمان ، رتبه نخست جشنواره نظام اداری الکترونیک را کسب کرد .
• " امواج زیان بار پارازیت های ماهواره ای "
روزنامه حیات نو در گزارشی با عنوان " امواج زیان بار پارازیت های ماهواره ای " به قلم علیرضا ابراهیمی به بررسی معضلات ارسال پارازیت های ماهواره ای پرداخته است .
• " سرمایه گذاران خارجی از شایعات ترسیدند "
سرمایه در مطلبی با عنوان " سرمایه گذاران خارجی از شایعات ترسیدند " به قلم آرزو ترکناز به بررسی اظهارات در این خریدار بلوک مخابرات اشاره کرده است .
• "گره دولت الکترونیک باز می شود"
جهان صنعت در گزارشی به نقل از IctPress با عنوان "گره دولت الکترونیک باز می شود" به بررسی قانون ها در انتظار تصویب برای دستیابی به دولت الکترونیک پرداخته است.
• "برنامه های دولتی عامل قاچاق گوشی همراه "
جهان صنعت در مطلبی با عنوان "برنامه ها ی دولتی عامل قاچاق گوشی همراه "به بررسی وضعیت بازار گوشی تلفن همراه پرداخته است.
• "همایش داخلی زن و فناوری اطلاعات"
جهان صنعت در ستون طنز فورماتیک به بررسی برگزاری همایشی با حضور بانوان در زمینه رشد و توسعه فناوری اطلاعات پرداخته است .
• انتقادهای مردمی روزنامه های امروز
روزنامه جمهوری به نقل از یک مشترک نوشت :
" مدتی است که خط تلفن ثابت در اسلام شهر کم یاب شده است . از شرکت مخابرات درخواست رسیدگی داریم ."
روزنامه خراسان به نقل از یک مشترک نوشت :
"مخابرات در سال پیش صاحبان خطوط دایم همراه اول را که ودیعه خود را پس نگرفتند ، سهامدار خود معرفی کرد الان چه سهمی را می خواهند بفروشند به پیگیری و اطلاع رسانی کنید."
۱۵ مهر ۱۳۸۸ ۰۷:۲۸
تعداد بازدید : ۲,۰۹۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید