اخبار

چکیده مطالب 88/7/11

چکیده مطالب
• پیگیری پرتاب ماهواره «مصباح» از داخل کشور
موبنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به این که ساخت ماهواره مصباح سال‌ها پیش انجام شده و سال‌ها برای پرتاب از سوی طرف خارجی معطل مانده است، از برنامه‌ریزی و پیگیری متخصصان فضایی کشور برای پرتاب این ماهواره توسط متخصصان ایرانی خبر داد. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های ایران ، همشهری ، کیهان ، اطلاعات ، جمهوری ، فناوران ، جهان اقتصاد ، جهان صنعت ، پول ، کائنات ، ابرار اقتصادی ، راه مردم ، هدف و اقتصاد ، اعتماد ، ابتکار ، تفاهم ، زمان ، اندیشه نو ، قدس ، فناوران ، صبح اقتصاد و جوان و رسالت به چاپ رسید . این خبر در خبرگزاری های ایرنا، ایسنا ، فارس و مهر نیز منعکس شد .
• شرکای خارجی به کنسرسیوم خریداران مخابرات می پیوندد
مهر - رئیس کل سازمان سرمایه گذاری از احتمال پیوستن شرکای خارجی به کنسرسیوم خریداران 50 درصد به علاوه یک سهام مخابرات خبر داد و گفت: اهلیت امنیتی سرمایه گذاران خارجی که وارد کنسرسیوم خریدار مخابرات می شوند، متغیری بی ارزش است. روزنامه های همشهری ، ایران ، جام جم ، جمهوری ، جهان اقتصاد ، جهان صنعت ، اقتصاد پویا ، ابرار اقتصادی ، مردم سالاری ، عصر اقتصاد ، آفتاب یزد ، ایرانیان ، تهران امروز ، حزب الله ، فرهنگ آشتی و اندیشه نو و خبرگزاری های مهر و شبکه ایران این خبر را منعکس کردند .
• تنظیم قوانین جدید برای فیلترینگ سایت‌های اینترنتی متخلف
ایلنا - در جلسه چند روز قبل دادستانی مقرر شد کمیته تعیین مصادیق جرائم اینترنتی کارخود را آغاز کند. روزنامه های جمهوری ، فناوران ، سرمایه ، جهان صنعت ، مردم سالاری ، پول ، ابرار اقتصادی ، فرهنگ آشتی ، اندیشه نو ، هدف و اقتصاد ، ابتکار ، آرمان ، سیاست روز و خراسان این خبررا منعکس کردند .
• واگذاری سهام مخابرات تعارضی با قانون اصل 44 نداشته است
فارس- استاد دانشگاه و رئیس شورای رقابت گفت: شرایط و نحوه واگذاری سهام مخابرات با محتوای قانون اصل 44 در تعارض نیست و از این نظر نمی توان ایرادی به آن وارد کرد. این خبر در روزنامه های فناوران ، جهان صنعت ، حمایت ، خبر ، صبح اقتصاد ، سیاست روز و اندیشه نو به چاپ رسید .
• تقاضای تاسیس بانک مجازی از سوی شرکت‌های فن‌آوری اطلاعات و موسسات مالی
ایسنا - معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی از مطرح شدن تقاضای تاسیس بانک مجازی از سوی دو بخش شرکت‌های فن‌آوری اطلاعات و موسسات مالی خبر داد. این خبر در روزنامه های اطلاعات ، جام جم ، دنیای اقتصاد ، اقتصاد پویا ، پول ، راه مردم و قدس چاپ شد .
• مرکز «رسانه های دیجیتال» به معاونت تبدیل می شود
موبنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اهمیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عرصه رسانه های دیجیتال از احتمال اختصاص دادن بخشی مجزا به رسانه های دیجیتال در این وزارت خانه خبر داد. روزنامه های فناوران ، ایران (عصر ) ، عصر اقتصاد ، مردم سالاری ، خراسان و سیاست روز این خبررا درج کردند .
• منابع مالی خریداران سهام مخابرات کاملاً از بخش خصوصی است
فارس- رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه طبق قانون اصل 44 خرید سهام با منابع دولتی ممنوع است، گفت: منشأ پول خریداران مخابرات کاملاً خصوصی است و از محل منابع دولت نمی‌باشد. روزنامه های فناوران ، اطلاعات ، اقتصاد پویا ، حمایت و جهان صنعت این خبررا درج کردند .
• ایرانسل خدمات پست الکترونیک ارائه می‌کند
فارس- مدیر روابط عمومی ایرانسل از عرضه خدمات پست الکترونیک توسط ایرانسل برای نخستین بار در کشور خبر داد. روزنامه های فناوران ، پول ، اعتماد و کائنات این خبررا درج کردند .
• مزایده voip زیرساخت دوباره برگزار می‌شود
ایسنا - مزایده تبادل ارتباطات بین‌الملل، با اتمام قرارداد یکساله شرکت ارتباطات زیرساخت با پیمانکاران voip، مجددا برگزار می‌شود. روزنامه های فناوران ، پول ، ابرار اقتصادی و اعتماد این خبررا منعکس کردند .
• توسعه 3 مرکز مخابراتی در تهران
فارس- عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مرکز مخابرات استقلال، پیام نور و شهید عرب سرخی از 12 مهرماه اغاز می‌شود. روزنامه های جهان اقتصاد ، جهان صنعت ، اقتصاد پویا و اندیشه نو این خبررا منتشر کردند . ر
• وزیر ارتباطات در اجلاس مخابراتی ژنو شرکت می کند
موبنا- وزیر ارتباطات برای حضور در اجلاس و نمایشگاه جهانی مخابرات (تله کام جهانی 2009) روز یکشنبه 12 مهرماه جاری به ژنو سوییس می رود. روزنامه های جمهوری ، پول و خراسان این خبررا منعکس کردند .
• اجرای پروژه کارت ملی هوشمند نیازمند بودجه کلان است
موبنا- معاون فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات گفت: اجرای پروژه کارت ملی هوشمند مستلزم اختصاص بودجه های کلان است. این خبر در روزنامه های پول ، ابرار اقتصادی و صبح اقتصاد درج شد .
• قیمت گوشی تلفن همراه پایین می آید
موبنا-برخی از فعالان بازار از پیش بینی کاهش قیمت انواع گوشی های تلفن همراه طی هفته جاری خبر دادند. روزنامه های فناوران ، سرمایه و ابرار اقتصادی این خبررا منعکس کردند .
• ثبات قیمت سیمکارت در اولین روز از هفته جاری
موبنا- قیمت سیمکارت های دائمی همره اول در اولین روز از هفته جاری بدون نوسان قیمت در اختیار مشتریان قرار گرفت. روزنامه های ایران ، سرمایه و جهان صنعت این خبررا منتشر کردند .
• فعالیت نمایندگان قانونی در بازار تلفن همراه کشور محسوس نیست
موبنا- مدیرعامل شرکت سیتادل تلکام معتقد است به دلیل تعرفه بالای واردات گوشی فعالیت نمایندگان قانونی در بازار تلفن همراه کشور محسوس نیست. روزنامه های فناوران و پول این خبررا درج کردند .
• سرمایه گذاران خارجی در تامین مالی معامله مخابرات شرکت خواهند کرد
ایرنا - رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران از احتمال مشارکت شرکت های خارجی در تامین مالی قطعی شدن معامله شرکت مخابرات خبر داد. وطن امروز و حیات نو روزنامه هایی بودند که این خبررا منتشر کردند .
• ایران غایب برترینهای پهنای باندجهان/ بحرین،قطر وپاکستان بالاتر ازایران
مهر - گزارش کیفیت پهنای باند جهان که سالانه ارائه می شود کره جنوبی را به عنوان برترین کشور جهان در کیفیت پهنای باند و رهبر پهنای باند در سال 2009 معرفی کرده است. در حالی که بحرین، قطر، امارات، عربستان و پاکستان در این لیست حضور دارند، نامی از ایران دیده نمی شود. روزنامه های اقتصاد پویا و تفاهم این خبررا درج کردند . این خبر روز گذشته نیز در هفت روزنامه منعکس شده بود .
• معرفی گوشی های پرفروش در اولین روز از هفته جاری
موبنا- فروشندگان بازار گوشی های 5730 از برند نوکیا و G900 از برند سونی اریکسون وf305 ال جی را به عنوان گوشی های پرفروش امروز بازار امروز تلفن همراه معرفی کردند. روزنامه های سرمایه و جهان صنعت این خبررا منتشر کردند .
• هفته جهانی فضا آغاز شد
موبنا- امسال هفته فضا در ایران یازدهم تا هجدهم مهر ماه درسراسر ایران برگزار می‌شود. روزنامه سرمایه این خبررا چاپ کرد .
• بهره برداری ازاولین فازپروژه اسیکودای جهانی
موبنا- معاون طرح و برنامه گمرک جمهوری اسلامی از بهره برداری ترانزیت ملی به عنوان اولین فاز پروژه آسیکودای جهانی خبر داد. روزنامه سرمایه این خبررا منعکس کرد .
• دبیرخانه بخش ایثار و شهادت نمایشگاه رسانه های دیجیتال به بنیاد شهید واگذار شد
موبنا- برای دومین سال پیاپی دبیرخانه بخش ایثار و شهادت سومین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال به بنیاد شهید واگذار شد. روزنامه سیاست روز این خبررا درج کرد.
• برنامه‌های تلویزیون بزودی بر روی تمامی تلفن های همراه پخش می‌شود
ایرنا - قائم مقام معاون توسعه و فناوری صدا و سیما گفت: تمامی برنامه های تلویزیون بزودی بر روی صفحه های تلفن همراه همه مشترکین پخش می شود. روزنامه دنیای اقتصاد این خبررا درج کرد . این خبر روز گذشته نیز در دو روزنامه منعکس شده بود .
• پروژه مرکز داده ملی کشور سال آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد
برنده اجرای پروژه مرکز داده ملی - IDC - پس از سه ماه ارزیابی شرکت‌های حاضر در این فراخوان، مشخص شد. روزنامه فناوران این خبررا منعکس کرد . این خبر روز گذشته نیز در 8 روزنامه منتشر شده بود .
• عرضه بلوکی سهام مخابرات خلاف اصل44 انجام شد
ایسنا - حسابرس معتمد بورس اعلام کرد : عرضه بلوکی شرکت مخابرات به دلیل واگذاری این شرکت به بخش شبه دولتی با اصل 44 مطابق نیست و همه متخصصین کشور شبه دولتی‌ها را بخش خصوصی تلقی نمی‌کنند. لذا وزیر امور اقتصاد و دارایی باید رجحان و محتوا و شکل را مد نظر قرار داده و منطقی و عقلایی راجع به این موضوع تصمیم‌گیری و اظهار نظر کند. روزنامه اطلاعات عصراین خبررا منعکس کرد. این خبر در چند روز گذشته نیز درچهار روزنامه منتشر شده بود .
• عبور از راه‌های میانبر برای کاهش فاصله کشور در فن‌آوری فضایی با دنیا ضروری است
ایسنا - وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، پرداختن به فن‌آوری فضا را از بهترین راه‌های میانبر برای توسعه فناوری و رفع مشکلات اقتصادی کشور خواند و گفت: قطعا این حوزه می‌تواند علاوه بر حل مشکلات اساسی کشور در حوزه صادرات، حل مسایل اجتماعی و رساندن پیام ایران به دنیا فرصت آفرین باشد. روزنامه اقتصاد پویا این خبررا درج کرد .
• آغازتغییرات دروزارت ارتباطات همزمان با تحولات تازه درمخابرات
موبنا- هانیه حبیبی- با آغازفعالیت دولت دهم برگ جدیدی ازتاریخ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور ورق خورد. رضا تقی پور با دراختیار گرفتن سکان وزارت ارتباطات تا حدی آینده این وزارتخانه را برای چهار سال آینده ترسیم کرد.
• اولین کنفرانس خبری خریدار سهام مدیریتی مخابرات ایران برگزار می شود
موبنا- کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین خریدار سهام مدیریتی شرکت مخابرات ایران اولین کنفرانس خبری خود را برگزار می کند.
• فضای اینترنت نیاز به پالایش دارد
موبنا- رییس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به جلسه چند روز قبل اعضای کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ، از تنظیم قوانین جدید برای مسدود کردن سایت های اینترنتی متخلف خبر داد.
• ارائه دستگاه مبدل سینمایی درنمایشگاه رسانه های دیجیتال
موبنا- شرکت آلمانی «سی سی جی» با حضور در نمایشگاه رسانه های دیجیتال یک محصول جدید ارائه می کند.
• حضور آمریکای لاتینی ها در نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال
موبنا- 10کشور آمریکای لاتین همزمان با گشایش بخش بین الملل در سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال حضور دارند.
• پیشرفت در حوزه فضایی، محور توسعه پایدار ملی است
موبنا- رئیس سازمان فضائی پیشرفت در این حوزه را محور توسعه پایدار ملی عنوان کرد و گفت: سرمایه گذاری در عرضه فناوری فضایی در کشور ما ضرورت است.
• تثبیت ارتباطات فضایی در شرایط فعلی ضروری است
موبنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به شرایط حساس جمهوری اسلامی ایران در دنیا گفت: تثبیت و پایداری ارتباطات فضایی در این شرایط ضروری است.
• کاهش چشمگیر واردات گوشی توسط نمایندگان نوکیا در ایران
موبنا- یک مقام آگاه از کاهش چشمگیر واردات گوشی نوکیا در ایران خبر داد.
• معرفی گوشی DREAM اچ تی سی
موبنا- گوشی DREAM اچ تی سی از ماه فوریه سال 2009 میلادی وارد بازار جهانی تلفن همراه شده است .
• قانون اصل 44 در تمام مراحل واگذاری مخابرات رعایت شد
مهر - نماینده مجلس در هیئت واگذاری گفت: پس از بررسی واگذاری مخابرات در این هیئت، مشخص شد قانون اصل 44 در تمام مراحل واگذاری مخابرات رعایت شده است.
• فناوری فضایی بدون حرکت های جهشی در آینده با مشکل مواجه می شود
ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اگر نتوانیم با حرکت های جهشی و راههای میانبر در حوزه فناوری فضایی جلو برویم، در آینده بطور قطع با مشکل مواجه خواهیم شد.
• افزایش توان فنی اولویت اول سازمان است
سیتنا - مهندس فرقانی رییس سازمان فضایی کشو ر در گفت و گو با خبرنگار سیتنا اظهار داشت: توسعه فضا باعث توسعه پایدار کشور شده و موتو محرک سایر علوم محسوب می شود.
• 30 درصد نرم افزارهای ارایه شده در نمایشگاه رسانه های دیحیتال،از قابلیت صادرات برخوردار هستند
ایرنا - مدیرکل مرکز توسعه و فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال گفت: 30 درصد نرم افزارهایی که در سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال امسال عرضه شده اند، از قابلیت صادرات برخوردار هستند.
• عرضه طرح‌های تعرفه جدید ایرانسل ویژه دانشجویان، دوستان، پیشروان، کارآفرینان و مدیران
ایلنا - مشترکین با استفاده از این طرح تخفیفی جدید و با در نظر گرفتن میزان مصرف خود و سپس اشتراک در طرح تعرفه متناسب، شاهد کاهش چشمگیری در هزینه‌های خود خواهند بود.
• از تمام ظرفیت های کشور برای توسعه فضا بهره بگیریم
سیتنا - برای توسعه فناوری فضا از تمام ظرفیت های ملی ، دولتی و خصوصی بهره ببریم.
• فشار تکنولوژی منجر به کاهش هزینه ها می شود
سیتنا - فشار تکنولوژی باعث کم کردن هزینه ها می شود و اگر فناوری فضایی را نداشته باشیم، برای دریافت برخی خدمات مرتبط باید هزینه های بیشتری را نسبت به سایرین بپردازیم.
• نیمی از مردم یزد مشترک تلفن همراه هستند
فارس- مدیرکل شرکت مخابرات استان یزد گفت: در حال حاضر حدود نیمی از مردم یزد مشترک تلفن همراه هستند.
• بیش از 2 هزار روستای لرستان از نعمت مخابرات بهره‌مند هستند
فارس- مدیرکل امور روستایی لرستان گفت: 2 هزار و 286 روستای استان یعنی 84 درصد آنها دارای ارتباط مخابراتی هستند.
• کارشناس آبفای قم به عنوان چهره برتر IT قم معرفی شد
فارس- مدیر دفتر انفورماتیک شرکت آب و فاضلاب قم به عنوان چهره برتر فناوری اطلاعات و ارتباطات استان معرفی شد.
• برنامه کشور برای اعزام فضانورد/ راه اندازی ماهواره های صدا و سیما
مهر - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اعزام فضانورد به فضا گفت: اجرایی کردن این پروژه نیازمند راهبردهای ملی است ولی در حال حاضر این پروژه در فاز مطالعاتی قرار دارد که امیدواریم با تصمیماتی که گرفته می شود در آینده ای نزدیک شاهد اعزام فضانورد باشیم.
• بکارگیری فناوری فضایی در کاهش تلفات بلایای طبیعی
مهر - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به برنامه پنجم توسعه در حوزه فناوری فضایی اشاره کرد و گفت: متاسفانه کشور ما در منطقه بلاخیزی قرار دارد که مدیریت این بلایا در بعد، قبل و در حین وقوع با تکیه بر فناوریهای فضایی امکانپذیر است.

• قیمت گوشیهای موجود در بازار
باشگاه خبرنگاران - بازار گوشی تلفن همراه همچنان در بی رونقی و رکود بسر می برد
• در واگذاری سهام مخابرات هیچ کار غیر قانونی صورت نگرفته است
باشگاه خبرنگاران - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم شورای اسلامی گفت:با توجه به استقبال بخش خصوصی برای خرید سهام شرکت مخابرات، کنار گذاشتن این بخش به دلایل مسائل امنیتی و انتخاب یک شرکت تقریباً شبه دولتی با ابهام مواجه بوده است.
• " اعاده حقوق مشترکان تلفن همراه توسط سازمان حمایت "
روزنامه ایران در گزارشی با عنوان " اعاده حقوق مشترکان تلفن همراه توسط سازمان حمایت " به قلم فرشته رفیعی به بررسی اظهارات مدیر کل دفتر نظارت بر خدمات زیر بنایی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در خصوص نحوه کاربری تلفن همراه پرداخته است .
• " ثبات قیمت در بازار لپ تاپ "
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی به بررسی بازار لپ تاپ پرداخته و اعلام کرد : قیمت لپ تاپ در بازار در ثبات به سر می برد .
• " آنتن های سرطان زای مخابراتی "
روزنامه سرمایه در گزارشی با عنوان " آنتن های سرطان زای مخابراتی " به قلم حسن صرافی به بررسی معضلات نصب آنتن های BTS و تاثیرات آنها بر سلامتی افراد پرداخته است .
• " تغییر خریدار کنسرسیوم ، مجوز می خواهد "
روزنامه سرمایه در گزارش دیگری با عنوان " تغییر خریدار کنسرسیوم ، مجوز می خواهد " به بررسی واکنش شرکت بورس به احتمال حضور خریدار خارجی در معامله مخابرات پرداخته است .
• " نصب دوربین در کلاس ممنوع ولی در مدرسه اشکالی ندارد"
روزنامه فناوران در مطلبی به نقل از دبیر شورای عالی آموزش و پرورش اعلام کرد : نصب دوربین در کلاس ممنوع ولی در مدرسه اشکالی ندارد .
• " پروژه 5 بخشی ICT اجرایی می شود "
روزنامه فناوران در مطلبی اعلام کرد : پروژه 5 بخشی ICT با همکاری شورای عالی اطلاع رسانی و پژوهشکده ICT در دانشگاه امیر کبیر اجرایی می شود .
• " جشنواره وبلاگ نویسی سلامت برگزار می شود "
روزنامه فناوران در خبری اعلام کرد : جشنواره وبلاگ نویسی سلامت برگزار می شود .
• " گذر از روش های سنتی برای تولد شهر دیجیتالی "
روزنامه فناوران در گزارشی با عنوان " گذر از روش های سنتی برای تولد شهر دیجیتالی " به قلم پریسا سجادی به بررسی بخش شهر دیجیتال سومین نمایشگاه پرداخته است .
• "نشست ویژه چالش ها و فرصت های صادرات نرم افزار و بحران جهانی اقتصاد"
روزنامه فناوران در مطلبی به بحث برگزاری نشست ویژه چالش ها و فرصت های صادرات نرم افزار و بحران جهانی اقتصاد اشاره کرده است .
• " پروژه اعزام فضانورد ایرانی در دست بررسی است "
روزنامه فناوران در مطلبی اعلام کرد : پروژه اعزام فضانورد ایرانی در دست بررسی است .
• " آغاز به کار بخش بین الملل "
روزنامه فناوران در مطلبی از آغاز به کار بخش بین الملل نمایشگاه رسانه های دیجیتال خبر داد .
• دریافت عوارض ونوسازی شهرداری توسط پست بانک
به نوشته روزنامه ابتکار ، پست بانک ایران برای ایجاد رویه های اجرای الکترونیک و باهدف تسهیل امور جاری مردم و سازمان های ارایه دهنده خدمات ، نسبت به دریافت وجوه عوارض و نوسازی شهرداری تهران به صورت الکترونیک اقدام می کند .
• فناوری اطلاعات اقتصاد را جلو می برد
مجید سلیمی بروجنی در یادداشت روزنامه اقتصاد پویا نوشت : باید نسبت به ایجاد زیر ساخت های مناسب مخابراتی ، امنیت درتبادل اطلاعات ، تدوین قوانین . مقررات حقوقی مناسب ، بستر سازی فرهنگی وآشنا کردن مردم وبنگاه های اقتصادی با مزایای تجارت الکترونیک وپرداخت الکترونیک وتسریع مشکل گیری دولت الکترونیک بطور جدی اهتمام ورزید.
• فناوری اطلاعات عامل رواج بی بندو باری
رضا عالیان در ستون طنز فورماتیک روزنامه جهان اقتصاد نوشت : خدا پدر مسولانو بیامرزه که به فکر ما هستند و تمام راه های ارتباطی ما با جهان بیرون رو قطع کردن. والا معلوم نبودعاقبتمون چی می شد.
• در پرتاپ ماهواره مصباح موفقیت چندانی کسب نکرده ایم
به گزارش روزنامه پول ، وزیر ارتباطات گفت : بدون بهره مندی از فناوری های تثبیت و پایداری توسعه کشور غیر ممکن است .
• عملیات کابل برگردان
روزنامه کیهان از احتمال ایجاد اختلال در تماس برخی مشترکان تلفن ثابت تهران با پیش شماره های 2، 4،3 به مدت 72 ساعت به دلیل اجرای عملیات کابل برگردان خبر داد . روزنامه جوان نیز این خبر را منتشرکرد
• پست بانک در راستای تحقق دولت الکترونیک در روستا ها گام برمی دارد
روزنامه قدس گزارش آگهی یک صفحه ای پیرامون هشتمین دوره قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز پست بانک اظهارات مدیر امور شعب این بانک را منتشر کرد .
• احراز صلاحیت امنیتی در واگذاری مخابرات ؛ فقط برای ایرانی ها

روزنامه آفتاب یزد تیتر یک صفحه اول خود را به این موضوع اختصاص داد و نوشت : در یک جلسه نیم ساعته نیمی از سهام به کنسرسیوم واگذار شد که بسیاری از صاحب نظران و تعدادی از نمایندگان مجلس آن را شبه دولتی نامیدند و اعلام کردند این واگذاری ، سیاست های اصل 44 را محقق نخواهد کرد .
• تغییر ترکیب کنسرسیوم خریدار مخابرات
به گزارش روزنامه گسترش در حاشیه فروش بلوک 50 درصد به اضافه یک سهم مخابرات ، رییس کل سازمان سرمایه گذاری از احتمال پیوستن شرکای خارجی به کنسرسیوم خریداران خبر داد و گفت : اهمیت امنیتی سرمایه گذاران خارجی که وارد کنسرسیوم می شوند ، متغیری بی ارزش است .
• همراه اول به 84 مشترک استان مرکزی جایزه داد
به نوشته روزنامه عصر اقتصاد، شرکت ارتباطات سیار در دو مرحله و در قالب طرح سیب سبز به 84 مشترک که به موقع و از طریق سیستم های الکترونیکی نسبت به پرداخت قبوض تلفن خود اقدام کرده اند، جایزه داد.
• خصوصی سازی نیازمند اصلاح است
روزنامه تفاهم تیتر یک صفحه اول خود را به بحث خصوصی سازی اختصاص داد و ضمن بررسی موضوع خصوصی سازی بعد از ابلاغ سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی برای خروج ایران از اقتصاد دولتی از جمله نوشت: در عرضه سهام بلوکی شرکت مخابرات ایران، واگذاری این شرکت حساس و استراتژیک به مجموعه سپاه در قالب کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین، موجی از انتقادات را بین کارشناسان و مجلسیون رقم زد و باعث شد روند واگذاری این شرکت و ماهیت خریداران و کنار گذاشتن خریدار سوم به دلیل رد صلاحیت در کمیسیون اصل 44 مجلس و شورای رقابت ، مورد بررسی قرار گیرد. روزنامه اسرار نیز این گزارش را چاپ کرد.
• " جوابیه "
روزنامه اطلاعات جوابیه روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران را در خصوص اختلال در تلفن های خارج منتشر کرد .
• انتقادهای مردمی روزنامه های امروز
روزنامه جام جم به نقل از دو شهروند نوشت :
-" در شهرستان اسلامشهر خط ثابت تلفن نایاب شده است و شرکت مخابرات اظهار می کند فعلا خط ثابت ندارد . "
- " 11 هزار نفر از کارگران شرکت مخابرات مجبور به باز خرید شده اند که اکنون نه جزو جمعیت شاغل محسوب می شوند و نه جزو بازنشستگان. از مسوولان ذیربط در خواست دارم فکری به حال این معضل کنند تا این افراد از سر در گمی درآیند ."
روزنامه خراسان در ستون حرف مردم نوشت :
"از سردار جعفری می خواهم درباره خرید سهام مخابرات روشنگری کند ."
روزنامه زمان به نقل از شهروند کرجی نوشت :
"برای پیگیری هزینه مکالمات تلفن همراهم با شرکت ... تماس گرفتم . در فاصله ای که باید تلفن به پاسخگوی اصلی وصل شود ، کلی آگهی پخش شد . این آگهی ها برای شرکت در آمد زا است وبرای مشترکین هزینه بر . بهتر است سریعا به مراجعه کننده پاسخ داده شود ."

۱۵ مهر ۱۳۸۸ ۰۷:۲۶
تعداد بازدید : ۲,۱۴۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید