اخبار

کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین: اداره مخابرات با یک طرح تجاری قوی

کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین: اداره مخابرات با یک طرح تجاری قوی
برای اداره مخابرات پس از واگذاری، یک برنامه مدون و یک طرح تجاری مبسوط آماده شده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مظفر پوررنجبر یکی از مسوولان کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین، در نخستین نشست خبری خود، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ادامه پروژه های مخابراتی بر اساس نفوذ پذیری آن و اولویت های تعریف شده، انجام خواهد شد.
وی با بیان این مطلب که در حال حاضر در آغاز راه هستیم، خاطر نشان کرد: برای اداره مخابرات، با توجه به پروانه و شرایط موجود، یک طرح تجاری با همکاری مشاور بین المللی آماده شده است.
وی افزود: البته بعد از نهایی شدن خرید مخابرات، مطالعه بازار و همچنین تکمیل طرح تجاری تدوین شده، ادامه خواهد داشت.
این گزارش حاکی است، محمد رضا مدرسی، یکی دیگر از اعضای این کنسرسیوم در خصوص ترکیب سهام مخابرات در این کنسرسیوم گفت: کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین از دو شرکت سهامی عام و یک شرکت سهامی خاص تشکیل شده است.
وی ادامه داد: شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران، 46 درصد، شرکت شهریار مهستان، 8 درصد و شرکت سرمایه گذاری توسعه اعتماد 46 درصد این کنسرسیوم را در اختیار دارند.
محمد رضا مدرسی با بیان این مطلب که سهامداران نهایی تنها این سه شرکت نخواهند بود، تصریح کرد: کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین با مشارکت شرکت های خصوصی داخلی و خارجی، به عنوان سهامدار اصلی مخابرات به فعالیت خواهد پرداخت.
وی تأکید کرد: چند شرکت سرمایه گذاری از قبیل شرکت سرمایه گذاری ملی ایران، غدیر و بهمن از جمله مجموعه هایی هستند که ابراز تمایل کرده اند تا در جمع سهامداران مخابرات فعالیت کنند.
وی افزود: شرکت های هلدینگی بزرگ، شرکت های تخصصی مخابرات  و موسسات مالی و اعتباری و بانک ها نظیر موسسه مهر اقتصاد ایرانیان و بانک ملت نیز تمایل به فعالیت در این حوزه دارند.
مدرسی در خصوص خط مشی کلان کنسرسیوم در اداره مخابرات گفت: ایجاد تحول ساختاری و مدیریتی با استفاده از تجارب اپراتورهای بزرگ بین المللی و مشاوران داخلی، استفاده حداکثری از ظرفیت های پروانه شرکت مخابرات در توسعه خدمات پایه و ارزش افزوده و حمایت از سهامداران خود از طریق تثبیت قیمت سهام در بازار، از جمله خط مشی کنسرسیوم در اداره مخابرات محسوب می شود.
انتهای پیام
۱۲ مهر ۱۳۸۸ ۱۴:۰۳
تعداد بازدید : ۴,۰۷۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید