اخبار

مهندس رضا تقی پور خبر داد: استفاده از توانمندی های بومی برای توسعه فضا

مهندس رضا تقی پور خبر داد: استفاده از توانمندی های بومی برای توسعه فضا
با استفاده از توانمندی های بومی و اتکاء به دانش مختصصان داخلی می توانیم شاهد رشد سریع فنآوری های فضایی در کشور باشیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس رضا تقی پور، در مراسم افتتاح هفته جهانی فضا، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بهره مندی از این فناوری می تواند تأثیر به سزایی در کاهش هزینه ها داشته باشد.
وی افزود: با توسعه و کاربردی کردن بیش از پیش خدمات فضایی، مردم کشور ما نیز می توانند بیش از گذشته، به خدمات متنوع با هزینه های پائین دسترسی داشته باشند.
وی ادامه داد: با توجه به استعدادها و توانمندی های که در کشور در بحث فضا وجود دارد، می توانیم از آن برای شکوفایی اقتصادی و همچنین رساندن پیام مردم ایران به دنیا استفاده کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: هدف اصلی حوزه فضایی، خدمات رسانی ارزان، سریع و به موقع به ملت ایران است.
وی تصریح کرد: یکی از وظایف متخصصان این حوزه فراهم آوردن شرایط لازم برای دستیابی مردم به خدمات قابل ارائه در این زمینه است.
وی با بیان این مطلب که بحث های فضایی تنها در حوزه وزارت ارتباطات محدود نمی شود تأکید کرد: یکی از وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه کاربردهای این فناوری در سطح جامعه است.
وی ادامه داد: در حال حاضر ارتباطات ماهواره ای ما با دنیا برقرار بوده و آنچه امروز اهمیت دارد، تثبیت و پایداری این ارتباطات است.
مهندس رضا تقی پور با اشاره به فعالیت شورای عالی فضایی گفت: این شورا یکی از نقاط قوت و فرصت های موجود در این حوزه است که با استفاده از آن می توانیم مسائل موجود را در عالی ترین سطح حل کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و هفته جهانی فضا را فرصت مناسبی برای بازشناسی فرصت های این حوزه دانست و اظهار داشت: امیدواریم با بحث های کارشناسی که در این هفته صورت می گیرد، راه کارهای مناسبی برای رشد سریع و بیش از پیش این حوزه ارایه شود.
مهندس رضا تقی پور با بیان این مطلب که کشور ما در یک منطقه ای می باشد که شاهد بلایای طبیعی فراوانی است، تصریح کرد: مدیریت این حوادث بدون تکیه بر فناوری های فضایی امکان پذیر نیست.
انتهای پیام
۱۱ مهر ۱۳۸۸ ۱۲:۱۷
تعداد بازدید : ۲,۲۰۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید