اخبار

چکیده مطالب 88/7/11

چکیده مطالب
• مدیرعامل مخابرات از سوی کنسرسیوم برنده انتخاب می‌شود
ایسنا - پس از انجام بزرگترین معامله تاریخ بورس در 50 سال اخیر و واگذاری سهام شرکت مخابرات ایران، مدیر عامل این شرکت با بیان اینکه کنسرسیوم خریدار سهام، اختیار انتخاب سه عضو هیات مدیره شرکت مخابرات را دارد گفت: طبق اعلام سازمان خصوصی‌سازی شرکت توسعه اعتماد مبین باید حداقل هزار و 560 میلیارد تومان را حداکثر تا 45 روز بپردازد، علاوه بر آن هر 6 ماه یک بار نیز باید 400 میلیارد تومان پرداخت کنند. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی حوزه ICT بود که در روزنامه های فناوران ، همشهری ، ایران ، جهان اقتصاد ، جهان صنعت ، تهران امروز ، پول ، ایرانیان ، اقتصاد پویا ، گسترش ، هدف و اقتصاد ، سرمایه ، عصر اقتصاد ، صبح اقتصاد ، جوان و هفته نامه امید جوان به چاپ رسید .
• پروژه مرکز داده ملی کشور سال آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد
برنده اجرای پروژه مرکز داده ملی - IDC - پس از سه ماه ارزیابی شرکت‌های حاضر در این فراخوان، مشخص شد. روزنامه های جهان صنعت ، پول ، سرمایه ، اقتصاد پویا ، صبح اقتصاد و خبرگزاری های فارس ، ایسنا و ایلنا این خبر را منعکس کردند .
• نتیجه خصوصی سازی مخابرات را نمی توانیم تغییر دهیم
موبنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تمامی فرآیندهای خصوصی سازی شرکت مخابرات ایران را تایید کرد و گفت: نتیجه خصوصی سازی مخابرات را نمی توانیم تغییر دهیم چرا که برای رسیدن به این مرحله تلاش های بسیاری صورت گرفته که بطور کل مورد تایید است. روزنامه های کیهان ، ایران ، دنیای اقتصاد ، صبح اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، پول و جوان این خبررا منتشر کردند .
• مخابرات درگیر صف‌های فروش می‌شود
ایلنا - امروز سهام مخابرات در ابتدای ساعات معامله با صف خرید و بعد از آن با صف فروش مواجه شد و بعد از ساعاتی صف فروش از بازار جمع شد و در حال حاضرقیمت سهام مخابرات به 180 تومان رسیده است. روزنامه ابرار اقتصادی ، عصر اقتصاد ، هدف و اقتصاد ، جهان صنعت ، تهران امروز ، حیات نو وپول این خبررا منتشر کردند .
• ایران غایب برترینهای پهنای باندجهان/ بحرین،قطر وپاکستان بالاتر ازایران
مهر - گزارش کیفیت پهنای باند جهان که سالانه ارائه می شود کره جنوبی را به عنوان برترین کشور جهان در کیفیت پهنای باند و رهبر پهنای باند در سال 2009 معرفی کرده است و در حالی که بحرین، قطر، امارات، عربستان و پاکستان در این لیست حضور دارند نامی از ایران دیده نمی شود. این خبر در روزنامه های فناوران ، جهان صنعت ، پول ، اندیشه نو ، ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد و خراسان درج شد .
• سرعت اینترنت ناکافی مانع بهره‌مندی از خدمات دولت الکترونیکی است
ایسنا - اینترنت ابزار رونق اقتصادی است که در پی استفاده از آن رفت و آمدها و سفرهای بی‌مورد شهری حذف می‌شود بنابراین هر قدر سرعت اینترنت مناسب‌تر باشد کاربران بیش‌تر به استفاده از مزایای آن ترغیب می‌شوند. روزنامه های ابرار اقتصادی ، عصر اقتصاد ، پول و راه مردم این خبررا منتشر کردند .
• عرضه طرح های تعرفه جدید ایرانسل ویژه دانشجویان، دوستان، پیشروان، کارآفرینان ومدیران
موج - ایرانسل اعلام کرد در راستای ارائه خدمات و تسهیلات متنوع به مشترکان خود، برای نخستین بار در ایران خدماتی تحت عنوان "طرح زندگی ایرانسلی" را در قالب طرح های متعدد تخفیفی و با قابلیت های گوناگون عرضه کرده است. روزنامه های فناوران ، ابرار اقتصادی و دنیای اقتصاد این خبررا منعکس کردند .
• استفاده اجزای تقبلی در موبایل، تا سقف 200 هزار تومان جریمه دارد
موج - مسئول رسیدگی به شکایات مردمی در اتحادیه فروشندگان دستگاه‏های صوتی و تصویری گفت: شکایت‏هایی بابت وجود قطعات تقبلی در گوشی تلفن همراه از سوی مردم به اتحادیه واصل می‏شود. روزنامه های فناوران ، عصر اقتصاد و دنیای اقتصاد این خبررا درج کردند .
• مجمع فوق العاده مخابرات 10 روز پس از واریز وجه از سوی خریدار برگزار می شود
موبنا- مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: مجمع فوق العاده شرکت مخابرات ایران 10 روز پس از واریز 20 درصد مبلغ خرید سهام این شرکت ازسوی کنسرسیوم خریدار، برای تصمیم گیری در مورد اعضای هیات مدیره تشکیل می شود. این خبر در روزنامه های سرمایه و جوان این خبررا منتشر کردند .
• بررسی واگذاری 21 درصد سهام اپراتور دوم در مجمع
موبنا- یکی از سهامداران اپراتور دوم از بررسی عرضه 21 درصد سهام اپراتور ایرانی خارجی ایرانسل – ام تی ان در مجمع آینده این اپراتور خبر داد. این خبر در روزنامه های جهان صنعت وصبح اقتصاد این خبررا منعکس کردند .
• دیدگاه های نمایندگان مجلس در مورد عرضه سهام مخابرات
موبنا- در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی که با حضور وزیر ارتباطات و مدیران شرکت های مخابرات و سازمان تنظیم مقررات برگزار شد روند واگذاری سهام شرکت مخابرات مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت. روزنامه پول و هفته نامه امید جوان این خبررا چاپ کردند .
• جلسه کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه جرایم اینترنتی برگزار شد
فارس- در جلسه‌ "کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه جرایم فضای مجازی " در خصوص رصد محتوای مجرمانه فضای سایبر، آیین نامه اجرایی، سازوکار کنترل، نظارت، پیگیری، پیشگیری و برخورد قضایی با مصادیق جرم بحث و بررسی شد. سرمایه و پول روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• تلفن همراه در منطقه غرب تهران قطع شد
ایلنا- خطوط تلفن همراه در منطقه غرب تهران و همزمان با برگزاری شهرآورد پیروزی و استقلال قطع شد. روزنامه های جهان صنعت و پول این خبررا درج کردند .
• معرفی گوشی های پرفروش در هفته ای که گذشت
موبنا- گوشی 6500 اسلاید و 5800 نوکیا، W508سونی اریکسون ، F350 ال جی ، C3053 سامسونگ و DIAMOND2 اچ تی سی به عنوان گوشی های پرفروش هفته ای که گذشت معرفی شدند. روزنامه های دنیای اقتصاد و سرمایه این خبررا به چاپ رساندند .
• برنامه‌های تلویزیون بزودی بر روی تمامی تلفن های همراه پخش می‌شود
ایرنا - قائم مقام معاون توسعه و فناوری صدا و سیما گفت: تمامی برنامه های تلویزیون بزودی بر روی صفحه های تلفن همراه همه مشترکین پخش می شود. روزنامه های سیاست روز و ایرانیان این خبررا درج کردند .
• افتتاح سایت BTS همراه و افزایش پهنای باند اینترنت دانشگاه
ایسنا- رییس دانشگاه رازی کرمانشاه اعلام کرد : افزایش پهنای باند اینترنت دانشگاه را به عنوان یکی از زیر ساخت‌های پژوهش و فناوری در دست اجرا داریم. روزنامه های ابرار اقتصادی وآفرینش این خبررا منعکس کردند .
• قیمت تلویزیون های ال ای دی 200 هزار تومان کاهش یافت
موبنا- منابع بازاری از کاهش قیمت 200 هزار تومانی انواع تلویزیون های ال ای دی در سطح بازار دیجیتال تهران خبر دادند. روزنامه های جهان صنعت و سرمایه این خبررا درج کردند .
• ارائه گزارش خصوصی سازی مخابرات توسط کمیسیون اصل 44 تا پایان مهرماه
موبنا- عضو کمیسیون اصل 44 مجلس گفت: تاپایان مهرماه گزارش کمیسیون اصل 44 درزمینه خصوصی سازی مخابرات ارائه می شود. روزنامه صبح اقتصاد این خبررا درج کرد .
• سهام مخابرات ایران کاملا مطابق قانون اصل 44 واگذار شد
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر اجرای اصل 44 گفت: واگذاری سهام مخابرات که به روش بورس صورت گرفت کاملاً مطابق قانون اصل 44 بود و خریداران شرکت نیز از نظر قانون اصل 44 جزو بخش خصوصی به شمار می‌روند و حتی جزو نهادهای عمومی غیردولتی نیز نیستند. روزنامه عصر اقتصاد این خبررا چاپ کرد .
• عرضه بلوکی سهام مخابرات خلاف اصل44 انجام شد
ایسنا - حسابرس معتمد بورس اعلام کرد : عرضه بلوکی شرکت مخابرات به دلیل واگذاری این شرکت به بخش شبه دولتی با اصل 44 مطابق نیست و همه متخصصین کشور شبه دولتی‌ها را بخش خصوصی تلقی نمی‌کنند. لذا وزیر امور اقتصاد و دارایی باید رجحان و محتوا و شکل را مد نظر قرار داده و منطقی و عقلایی راجع به این موضوع تصمیم‌گیری و اظهار نظر کند. روزنامه اطلاعات این خبررا منعکس کرد . این خبر دو روز پیش نیز در سه روزنامه منتشر شده بود .
• آینده شرکت‌های اینترنتی کوچک با نابودی رقم می‌خورد؟
ایسنا - شرکت‌های ISP (رسا) در گذشته به‌عنوان نخستین شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت مجوز فعالیت گرفته و اینترنت را به صورت دایل‌آپ به کاربران ارائه کردند. اما اکنون با توجه به رشد و گسترش شاهراه‌های ارتباطی و دسترسی پرسرعت، ارزان و با کیفیت هستیم و آینده این شرکت‌های کوچک به دلایل مختلف زیر سوال رفته است، این موضوع مطرح شده که آیا این شرکت‌ها با حفظ ساختار فعلی‌شان می‌توانند به حیات خویش ادامه دهند و یا باید وظایف خود را به سمت ارائه خدمات ارزش افزوده و سایر خدمات موردنیاز مردم تغییر دهند؟ یا راهکار برون رفت از مشکل بوجود آمده و ورشکستگی ISPها چیست؟ و آیا حرکت‌های غیرعلمی گذشته مخابرات به ورشکستگی امروز شرکت‌های اینترنتی منجر شد؟ روزنامه فناوران این خبررا به چاپ رساند . این خبر دوروز پیش نیز در سه روزنامه منعکس شده بود .
• بررسی لزوم ورود فن‌آوری اطلاعات در صنعت بیمه کشور
ایسنا - نبود شناخت کافی از آخرین تحقیقات و دانش بیمه‌ای در جهان و نقش و جایگاه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در آن از یک طرف و نبود الگوی مناسب و تجارت قبلی و نیز وجود قوانین و مقررات دست و پاگیر دولتی از طرف دیگر، موانع عمده و اساسی مکانیزاسیون عملیات بیمه‌ای و رشد و گسترش بیمه الکترونیکی است. روزنامه جهان اقتصاد این خبررا درج کرد .
• در نمایشگاه رسانه های دیجیتال، اینترنت وجود ندارد
ایرنا - اینترنت در نمایشگاه رسانه های دیجیتال تبدیل به عنصری پنهان و نایاب شده و تمامی غرفه داران و خبرنگاران در تلاش برای بدست آوردن آن، هستند. روزنامه وطن امروز این خبررا درج کرد .
• تلفن های مشترکان شهر قدس با تهران هم کدمی شود
کد بین شهری 59 هزار شماره مشترکان مراکز مخابرات شهر قدس با اجرای عملیات کابل برگردان از ساعت 22 در تاریخ 8 مهر ماه حذف شده و ارتباط تلفنی مشترکان این مراکز چند ساعت با اختلال همراه است. این خبر در روزنامه راه مردم چاپ شد . این خبر در چند روز گذشته نیز در 11 رسانه منعکس شده بود .
• نگاهی به بازار سیمکارت در هفته گذشته
موبنا- بازار سیمکارت های موجود در بازار در هفته منتهی به نهم مهرماه به دلیل افزایش استقبال روزهای پررونق و گرمی را تجربه کرد. روزنامه سرمایه این خبررا منتشر کرد .
• گوشی های نوکیا توسط شرکت کمال الکترونیک وارد بازار نشد
موبنا- با وجود وعده مسئولان شرکت کمال الکترونیک مبنی بر واردات گوشی های نوکیا، تا کنون گوشی با برند نوکیا توسط این شرکت وارد بازار نشده است. روزنامه فناوران این خبررا منتشر کرد .
• نگاهی به وضعیت بازار گوشی تلفن همراه طی هفته ای که گذشت
موبنا- بازار گوشی تلفن همراه طی هفته منتهی به نهم مهرماه به دلیل افزایش مراجعه کنندگان برای خرید انواع گوشی های تلفن همراه روزهای پررونقی را سپری کرد. روزنامه جهان صنعت این خبر را درج کرد .
• نهاد های موازی متمرکز شوند
موبنا- علی طالب زاده- وجود نهاد ها و سازمان های موازی که امور یکسانی را دربدنه یک وزارتخانه انجام می دهند، همواره مشکلاتی را برای وزارتخانه متبوع و طرف های درگیر با این نهادها ایجاد می کند.بنابراین حذف و یا ادغام این نهادهای موازی کمک شایانی به حذف بوروکراسی اداری و کاهش هزینه ها خواهد کرد.
• 8 هزار اثر در جشنواره رسانه‌های دیجیتال مورد ارزیابی قرار گرفته است
فارس- رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد تصریح کرد: در بخش جشنواره‌ای بیش از 8 هزار اثر مورد داوری قرار گرفته است که در نهایت حدود یکصد اثر در اختتامیه‌‌ای که در روز سه‌شنبه 14 مهر برگزار می‌شود، مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
• امروزه از ماهواره و اینترنت در محور کج‌مداری‌ها استفاده ‌‌می‌شود
فارس- حجت‌الاسلام راشد یزدی گفت: امروزه از ماهواره و اینترنت در محور کج‌مداری‌ها استفاده بیشتری می‌شود.
• تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر تقویت ارتباطات ایران و هند
فارس- استاندار سیستان و بلوچستان بر تقویت روابط بین ایران و هندوستان تاکید کرد.
• اعلام قیمت سیمکارت در آخرین روز از هفته
موبنا- بازار سیمکارت های همراه اول، تالیا و اپراتور دوم در آخرین روز از هفته جاری بدون هیچ تغییروتحول جدیدی به آرامی سپری شد.
• معرفی گوشی S3650 Corby سامسونگ
موبنا- گوشی S3650 Corby سامسونگ که به تازگی به بازار تلفن همراه معرفی شده است تا کنون در بازار جهانی تلفن همراه عرضه نشده است.
• " سومین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال گشایش یافت "
روزنامه کیهان در مطلبی به بررسی مراسم گشایش سومین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال پرداخت .
• " بازی و فرهنگ سازی "
روزنامه فناوران در یادداشتی با عنوان " بازی و فرهنگ سازی " به قلم علی شمیرانی به بحث ترویج بازی های رایانه ای در میان کودکان و نوجوانان و ایجاد فرهنگ سازی و بستر سازی برای استفاده از این تکنولوژی پرداخته است .
• " عرصه برای معرفی فرصت ها و تهدیدات رسانه دیجیتال "
روزنامه فناوران در گزارشی به تشریح مراسم گشایش سومین نمایشگاه و جشنواره رسانه های دیجیتال پرداخت .
• " در واگذاری سهام مخابرات خلاف قانون عمل نشده است"
روزنامه فناوران در خبری به نقل از مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر اجرای اصل 44 مجلس اعلام کرد : در واگذاری سهام مخابرات خلاف قانون عمل نشده است .
• " رگولاتوری در شمال غرب کشور نمایندگی دایر کرد"
روزنامه فناوران در خبری اعلام کرد : رگولاتوری در شمال غرب کشور نمایندگی دایر کرد .
• " انتصاب در مخابرات استان آذربایجان غربی "
روزنامه فناوران در مطلبی از انتصاب در مخابرات استان آذربایجان غربی خبر داد .
• " معاونت علم و فناوری بر اجرای نقشه علمی در دستگاه ها نظارت می کند "
روزنامه فناوران در مطلبی به نقل از رییس جمهوری که در مراسم معارفه معاون علم و فناوری خود حضور داشت اعلام کرد : باید برنامه ریزی های تازه ای در این معاونت صورت گیرد تا فعالیت های علمی کشورمان پاسخگوی نیازهای کشور باشد که در اینصورت شکوفایی اتفاق می افتد .
• "تقاضا برای خرید فناوری تولید داخل کاهش یافته است"
روزنامه فناوران در مطلبی به نقل از مدیر دفتر ارتباط با صنعت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران اعلام کرد : تقاضا برای خرید فناوری تولید داخل کاهش یافته است .
• " زیارت آنلاین حرم حضرت عبدالعظیم در مصلی تهران"
روزنامه فناوران در خبری اعلام کرد : امکان زیارت آنلاین حرم حضرت عبدالعظیم در مصلی تهران برای اولین بار برای بازدید کنندگان از نمایشگاه رسانه های دیجیتال فراهم شد .
• " پارک علم و فناوری خوزستان به زودی تاسیس می شود "
روزنامه فناوران در مطلبی از تاسیس پارک علم و فناوری خوزستان به زودی خبر داد .
• " تاخیر پنج روزه خارجی ها برای حضور در نمایشگاه "
روزنامه فناوران اخبار سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال را با عناوینی چون " تاخیر پنج روزه خارجی ها برای حضور در نمایشگاه " ، " اکران 30 فیلم سینمایی در نمایشگاه " ، " کلاس رایگان آموزش رایانه برای بازدید کنندگان " و " برگزاری 22 کارگاه و نشست تخصصی " منتشر کرد .
• " امکان ارائه اینترنت پرسرعت در تمامی مراکز مخابراتی استان تهران "
روزنامه سرمایه در گزارشی با عنوان " امکان ارائه اینترنت پرسرعت در تمامی مراکز مخابراتی استان تهران " به قلم حامد شفیعی به بررسی وضعیت ارائه اینترنت پر سرعت توسط مخابرات استان تهران پرداخته است .
• " بورس تهران با محوریت سهام مخابرات "
روزنامه جهان صنعت در مطلبی با عنوان " بورس تهران با محوریت سهام مخابرات " به بررسی هفته پر حاشیه بورس و واگذاری سهام مخابرات پرداخته است .
• " جوابیه "
روزنامه جام جم جوابیه روابط عمومی شرکت مخابرات را در خصوص اعتراض یک مشترک تلفن منتشر کرد.
• چالش های جدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
روزنامه حیات نو اظهار نظر مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی درباره برنامه های پیشنهادی وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات منتشر و اشاره کرد : نزول امتیاز کشور در شاخص های آمادگی الکترونیک ، دولت الکترونیک ، شاخص های دسترسی اتحاد بین المللی مخابرات که برخی به واسطه رشد سریع سایر کشورها است .
• فضای سایبر ، تهدید یا امنیت
مرجان محمدی در گزارش روزنامه اقتصاد پویا نوشت : با وجود تصویب قانون جرایم رایانه ای به دلیل آنکه بسیاری از کاربران به راحتی از کنار تهدیدهای صورت گرفته در فضای سایبر عبور می کنند ، این قانون کامل اجرا نمی شود .
• راه اندازی دفتر خدمات الکترونیک دربافت فرسوده منطقه 15
روزنامه ابرار این خبر را به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15 چاپ کرد.
• بورس تهران با محوریت سهام مخابرات
روزنامه فرهنگ آشتی عرضه سهام شرکت مخابرات ایران را پس از دوبار تا خیر ، از مهمترین رویدادهای بورس در هفته گذشته دانست .
• دریافت اینترنتی خدمات تلفن ثابت
روزنامه تفاهم به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات استان گیلان نوشت : به منظور رفاه حال مشترکین تلفن ثابت و صرفه جویی در زمان و هزینه هایی مرتبت آن و تسریع در ارایه خدمات جهت استفاده بهتر از خدمات اینترنتی ، می توانند با دریافت رمز عبور از خدمات ارتباطی ، از این خدمات بهره مند شوند.
• دفاع احمدی نژاد از واگذاری مخابرات
به نوشته روزنامه ابتکار ، ریس جمهور صبح پنجشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت گفت : وگذاری مخابرات کار بسیار بزرگی بود که به صورت دقیق و قانونی انجام شد .
• اصل 44 و فروش سهام مخابرات
میرزا بابا مطهری نژاد در سرمقاله روزنامه مردم سالاری نوشت : شاید افکار عمومی در بازار بورس به این نتیجه رسیده باشد که این شرکت ها بعد از به دست گرفتن مدیریت با هدف بیرون کردن سهامداران جزء قبلی ، به صورت غیر واقعی ارزش سهام را به شدت کاهش داده و یا شرکت های واگذار شده به آنها را زیان ده نشان دهند و بعد از مراحلی شرکت هایی چون مخابرات از اعضایی به اعضای دیگر تبدیل شوند . از اعضای دولتی به انحصار شبه دولتی و نظامی که به مراتب بدتر از اعضای دولتی است . با همین تحلیل شاهد صف فروش سهام مخابرات هستیم تا بیش از این سهامداران جزء متضرر نشوند.
• " فروش گوشی های کارکرده به جای گوشی های نو در بازار تهران "
هفته نامه بزرگراه فناوری در گزارشی با عنوان " فروش گوشی های کارکرده به جای گوشی های نو در بازار تهران " به قلم شبنم کهن چی به بررسی دام جدید سوداگران بازار موبایل برای خریداران پرداخته است . ر
• " ایران هم ردیف کشورهای آفریقایی "
هفته نامه بزرگراه فناوری در گزارش دیگری با عنوان " ایران هم ردیف کشورهای آفریقایی " به آخرین وضعیت بانکداری الکترونیکی در ایران اشاره کرده است .
• " کنترل ارایه کنندگان اینترنت "
هفته نامه بزرگراه فناوری اخبار هفته گذشته حوزه ICT را با عناوینی چون " کنترل ارایه کنندگان اینترنت " ، " راه اندازی امضای دیجیتال در چهار استان کشور " ، " طراحی نرم افزار جابین " ، " وجود تنها 50 بازی رایانه ای تولید شده در داخل کشور " ، " راه اندازی سامانه پرداخت الکترونیکی ، آبان ماه " و " انتصاب رییس جدید سازمان فضایی کشور " منتشر شد .
• " فناوری های شبکه ای در بانکداری ایرانی "
هفته نامه بزرگراه فناوری در مطلبی با عنوان " فناوری های شبکه ای در بانکداری ایرانی " به بررسی وضعیت توسعه و رشد فناوری های شبکه ای در سیستم بانکی کشور پرداخته است .
• خیال دولت راحت شد
هفته نامه عصر ارتباط نوشت : صبح همان روز که مخابرات ایران به فروش رفت ، یکی از روزنامه های اقتصادی از قول مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مهر اقتصاد ایرانیان ( متعلق به بسیج ) نوشت که اصلا ً قصد شرکت در این مزایده را ندارند . اما همان زمان که این روزنامه ها در دکه های مطبوعاتی بود و رهگذران ایستاده بودند و تیتر یک اش را نگاه می کردند ، مهر اقتصاد ایرانیان یک ریال یک ریال قیمت سهام مخابرات را بالا می برد تا تشریفات مزایده رعایت شده باشد .
• توکل بر خدا
میثم قاسمی در سر مقاله عصر ارتباط با جمع بندی نظرات سر گروه معترض به نحوه واگذاری سهام مخابرات نوشت : به هر رو اکنون شرکت مخابرات ایران واگذار شده و به نظر نمی رسد تمامی منتقدان بتوانند کاری از پیش برند . شاید بهتر است همگی به خدا توکل کنیم .
• ACS وارد فاز اجرایی شد
به گزارش عصر ارتباط ، بستر ارایه خدمات پیشرفته ارتباطی ACS پس از راه اندازی از سوی مخابرات برای عرضه سرویس دراختیار صاحبان محتوا قرار می گیرد و تعرفه های آن پس از توافق با تولید کنند محتوا مشخص خواهد شد .
• می توانیم از خط قرمز ها عبور کنیم
مدیر رادیو اینترنتی صدا در گفت و گو با عصر ارتباط فعالیت ها ، برنامه های و چالش های رادیو اینترنتی صدا در ارتباط با مخاطبین را تشریح کرد .
• تلویزیون را در تهران روی موبایل ببینید
به نوشته عصر ارتباط ، 80 درصد پایتخت پس از دو سال تحت پوشش DVB-H قرار گرفت .
• آی تی کاتور
کاریکاتور هقته نامه عصر ارتباط فردی را خیره به پنجره ای نشان می دهد که در ارتفاع زیاد روی دیوار بلند قرار دارد . زیرا این کاریکاتور به نقل از معاون IT وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نوشته شده است : دولت دهم به حوزه ICT از پنجره IT نگاه می کند .
• برگزاری نخستین کنفرانس ملی دولت همراه
به نوشته عصر ارتباط ، نخستین کنفرانس ملی دولت همراه ، آذرماه 88 در شهر مشهد مقدس برگزار می شود .
• مجلس تمام گشت
عصر ارتباط در ستون اصل 44 نوشت : با واگذاری بلوک50 درصد به اضافه یک سهم شرکت مادر تخصصی مخابرات ایران ، کار خصوصی سازی این شرکت به پایان رسید و به این ترتیب ، ستون اصل 44 هفته نامه عصر ارتباط نیز از هفته آینده منتشر نخواهد شد .
• ایجاد آزمایشگاه تایید نمونه تجهیزات حوزه ICT
به گزارش عصر ارتباط ، آزمایشگاه تایید نمونه آزمون های محیطی ف ایمنی و مکانیکی تجهیزات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با حمایت مرکز تحقیقات مخابرات ایران در دانشگاه صنعتی نصیرالدین طوسی تاسیس می شود .
• طراحی سامانه نظارت بر توزیع و ارایه خدمات اینترنت و اینترانت
عصر ارتباط به نقل از مدیر کل دفتر نظارت بر سرویس های فناری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از طراحی پروژه سامانه بومی نظارت بر توزیع و ارایه کنندگان اینترنت و اینترانت خبر داد .
• مرداب فناوری اطلاعات
عصر ارتباط در ستون اینترنت کشور نوشت : فناوری اطلاعات در ایران به فناوری بدون اطلاعاتی تبدیل شده که همه تنها برلزوم وجودی آن تاکید دارند و راهکار اجرایی برای مدیریت مطلوب آن ندارند .
• اینترنت ملی ، تحفه درویش
فاطمه ملکی در گزارش عصر ارتباط نوشت : خریداران پهنای باند اینترنت ملی از شرکت های خصوصی برای تهیه بستر ارتباطی خود با شرکت های مخابراتی روبرو می شوند .
• رقابت از نوع لمسی
محمد نوجوان در یادداشت عصر ارتباط نوشت : روی آوری به استفاده از قابلیت های نوین که برنده های سازنده گوشی تلفن همراه در محصولات تازه وارد خود از آنها بهره می برند ، نگاه کاربران را متوجه خط تولید این شرکت ها کرده است تا هر روز مد جدیدی را بر قامت انگشتان خود بپوشانند .
• جشنواره با طعم بین الملل
به گزارش هفته نامه عصر ارتباط ، جشنواره رسانه های دیجیتال در سومین سال برگزاری اش برخلاف دو دوره گذشته ، قدری رنگ و بوی جهانی به خود گرفته و نمایندگانی از 25 کشور را در خود جا داده است .
• انتقاد های مردمی روزنامه های امروز
روزنامه جوان در ستون خط جوان ، نوشت :
-"تلفن های بین راهی مسیر اتوبان تهران – قم اکثراً خراب است . همچنین تلفن همراه در برخی نقاط این جاده آنتن نمی دهد ."
روزنامه خراسان در ستون حرف مردم ، نوشت :
-"معنی خصوصی سازی را فهمیدیم . سپاه سهام بلوک مدیریتی مخابرات را خرید . یا دراین مورد اصلا رقیبی وجود ندارد . یا به لطایف الحیل حذف می شوند."
-" امتیاز آب ، برق ، تلفن و ... را فروختند . حال بورس دولتی ، سهام شرکت های فروشنده فوق را می فروشد . هر دو نوع این فروش ها حرام است ."
۱۱ مهر ۱۳۸۸ ۱۶:۰۴
تعداد بازدید : ۱,۹۷۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید