اخبار

چکیده مطالب 88/7/9

چکیده مطالب
• واگذاری مخابرات در مجمع بررسی می شود
فردا- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد : به دنبال انتقادات فراوان به واگذاری سهام شرکت مخابرات، کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام هم این موضوع را بررسی خواهد کرد. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های همشهری ،دنیای اقتصاد ، تهران امروز ، حیات نو،ابتکار ، سرمایه ، آرمان ، فرهنگ آشتی ، جوان ، تفاهم ، فرهیختگان ، مردم سالاری ، جهان اقتصاد وخراسان به چاپ رسید .
• حسینی:‌ واگذاری شرکت مخابرات به بنیاد تعاون سپاه اشکال قانونی نداشته است
فارس: وزیر اقتصاد هرگونه اشکال قانونی در واگذاری شرکت مخابرات به بنیاد تعاون سپاه را رد کرد. روزنامه های کیهان ، همشهری ، جمهوری ، ابرار اقتصادی ، اقتصاد پویا ، اسرار ، اندیشه نو ، جهان صنعت ، تفاهم ، قدس و سرمایه این خبررا درج کردند .
• واگذاری مخابرات در هیچ کجا با قانون در تعارض نیست
ایلنا - وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: واگذاری مخابرات در هیچ کجا با قانون در تعارض نیست. روزنامه های هدف و اقتصاد ، عصر اقتصاد ، اندیشه نو ، آفرینش ، کارو کارگر ، زمان ، آفتاب یزد و ابرار این خبررا به چاپ رساندند .
• تلفن های مشترکان شهر قدس با تهران هم کدمی شود
کد بین شهری 59 هزار شماره مشترکان مراکز مخابرات شهر قدس با اجرای عملیات کابل برگردان از ساعت 22 در تاریخ 8 مهر ماه حذف شده و ارتباط تلفنی مشترکان این مراکز چند ساعت با اختلال همراه است. این خبر در روزنامه های ابرار اقتصادی ، اقتصاد پویا ، پول ، اسرار ، اندیشه نو ، دنیای اقتصاد و مردم سالاری درج شد . این خبر روز گذشته نیز در 4 رسانه منعکس شده بود .
• ارایه خدمات جدید روی سامانه اندازه گیری سرعت اینترنت
ایرنا - مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات ایران از ارایه خدمات جدید روی سامانه اندازه گیری سرعت اینترنت خبرداد. روزنامه های جهان صنعت ، ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد، خراسان، تفاهم و خبرگزاری های موبنا و ایسنا این خبررا منعکس کردند .
• اعطای مجوز موقت فعالیت شرکت‌های فعال در ارائه خدمات پست بین‌الملل کشور
معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از فراخوان اعطای مجوز موقت فعالیت شرکت‌های فعال در حوزه ارائه خدمات پست بین‌الملل کشور خبر داد. روزنامه های صبح اقتصاد ، سرمایه ، پول ، فناوران و ابرار اقتصادی و خبرگزاری های موبنا و ایسنا این خبررا منعکس کردند .
• سهام مخابرات ایران کاملا مطابق قانون اصل 44 واگذار شد
ایسنا - مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر اجرای اصل 44 گفت: واگذاری سهام مخابرات که به روش بورس صورت گرفت کاملاً مطابق قانون اصل 44 بود و خریداران شرکت نیز از نظر قانون اصل 44 جزو بخش خصوصی به شمار می‌روند و حتی جزو نهادهای عمومی غیردولتی نیز نیستند. روزنامه های گسترش صنعت ، وطن امروز ، پول ، حزب الله ، اقتصاد پویا وایرانیان این خبررا درج کردند .
• " تنها 50 بازی رایانه ای تاکنون در کشور تولید شده است "
مهر – رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات اعلام کرد : 12 هزار بازی رایانه ای وارداتی در کشور وجود دارد و تنها 50 بازی رایانه ای تاکنون در کشور تولید شده است . روزنامه های فناوران ، ابرار اقتصادی ، حمایت ، خراسان ، ابتکار و سرمایه این خبررا چاپ کردند .
• تشکیل کمیته‌ای برای بررسی نحوه واگذاری شرکت مخابرات
فارس: کمیته‌ای از سوی کمیسیون صنایع به منظور بررسی نحوه واگذاری شرکت مخابرات، چگونگی میزان محدودیت‌ها و ابهاماتی که در این رابطه وجود دارد تشکیل می‌شود. روزنامه های اطلاعات ، اقتصاد پویا و خبرگزاری های فارس و مهر این خبررا منعکس کردند .
• وعده ارائه سیمکارت های قاصدک و امین محقق می شود؟
موبنا- با وجودی که یک سال از وعده مدیران شرکت ارتباطات سیار برای عرضه سیمکارت های امین و قاصدک می گذرد. هنوز این سیمکارت ها ارائه نشده است. اما به نظر می رسد این وعده همزمان با برپایی نمایشگاه تله کام تهران محقق شود. روزنامه های دنیای اقتصاد ، جهان صنعت و پول این خبررا چاپ کردند . • عرضه بلوکی سهام مخابرات خلاف اصل44 انجام شد
ایسنا - حسابرس معتمد بورس اعلام کرد : عرضه بلوکی شرکت مخابرات به دلیل واگذاری این شرکت به بخش شبه دولتی با اصل 44 مطابق نیست و همه متخصصین کشور شبه دولتی‌ها را بخش خصوصی تلقی نمی‌کنند. لذا وزیر امور اقتصاد و دارایی باید رجحان و محتوا و شکل را مد نظر قرار داده و منطقی و عقلایی راجع به این موضوع تصمیم‌گیری و اظهار نظر کند. روزنامه های جام جم ، آفتاب یزد و اعتماد این خبررا درج کردند .
• سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس: واگذاری سهام مخابرات بررسی می شود
ایرنا - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: کمیته‌ای در کمیسیون صنایع مجلس به منظور پیگیری موضوع روند واگذاری سهام شرکت مخابرات ایران تشکیل می شود. روزنامه های کیهان ، جمهوری و اقتصاد پویا این خبررا منعکس کردند .
• چشم انداز ایران بدون توجه به فناوری اطلاعات دچار مشکل می شود
مهر – معاون فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، IT را از نیازهای اساسی استانها دانست و اعلام کرد : چشم انداز 20 ساله ایران بدون توجه به فناوری اطلاعات دچار مشکل می شود . روزنامه های صبح اقتصاد ، ابرار اقتصادی و ابرار این خبررا درج کردند .
• صدور مجوز ترانزیت در گمرگ با این طرح آنلاین کنترل می‌شود
ایسنا - معاون طرح و برنامه گمرک جمهوری اسلامی از تحت وب شدن کلیه مسیرهای ترانزیتی کشور خبر داد. روزنامه های پول ، اقتصاد پویا و سرمایه این خبررا درج کردند .
• وزیر اقتصاد باید پاسخگوی ابهامات موجود درعرضه سهام مخابرات باشد
موبنا- رییس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خصوصی سازی شرکت مخابرات ایران توسط وزارت اقتصاد هدایت شود ، گفت: وزیر اقتصاد باید پاسخگوی ابهامات موجود در مورد عرضه سهام شرکت مخابرات باشد. این خبر در روزنامه های پول و صبح اقتصاد درج شد .
• ابطال واگذاری سهام مخابرات ربطی به شورای رقابت ندارد
موبنا- رئیس شورای ملی رقابت گفت: واگذاری وابطال سهام بلوکی مخابرات ربطی به شورای ملی رقابت ندارد. روزنامه های ایران و کارو کارگر این خبررا منتشر کردند .
• واگذاری مخابرات به نهادی شبه دولتی، بازار را شوکه کرده است
ایلنا- مدیر عامل شرکت آزمون احیای سپاهان اعلام کرد : برخلاف انتظارات بازار و پافشاری مهر اقتصاد ایرانیان برای شرکت در رقابت، شاهد خروج سریع آن از رقابت و انجام معامله در مدت زمان کوتاه بودیم. تا آنجا که در روز اول پس از معامله بزرگ بازار شوکه شد. روزنامه های هدف و اقتصاد وفرهنگ آشتی این خبررا منتشر کردند .
• " جایزه همراه اول به مشترکان استان مرکزی "
شرکت ارتباطات سیار اعلام کرد : طی دو مرحله و در قالب طرح سیب سبز به 84 مشترک همراه اول استان مرکزی جایزه داد . روزنامه های آرمان و مردم سالاری این خبررا درج کرد .
• قیمت سیمکارت های 0912 ثابت ماند
موبنا- قیمت سیمکارت های دائمی و اعتباری در بازار امروز(چهارشنبه) در اقصی نقاط تهران ثابت ماند. این خبر در روزنامه های ایران و سرمایه درج شد .
• خروج فعالان از بازار سیمکارت و اشباع بازار سیمکارت
موج - رییس انجمن صنفی فروشندگان سیمکارت، گوشی و لوازم جانبی از خروج سرمایه گذاران از بازار سیم کارت و نیز عدم تقاضا برای سیمکارت در بازار خبر داد. حمایت و عصر اقتصاد روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• نحوه واگذاری سهام مخابرات مشکلی ندارد
فردا - رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تا زمانی که قانون اصل 44 در باره منع ورود شرکت های شبه دولتی به واگذاری های ها اصلاح نشود واگذاری های انجام شده هیچ اشکالی ندارد. روزنامه مردم سالاری این خبررا درج کرد .
• فروش مخابرات در شرایط فعلی به صلاح نبود
ایلنا – رییس شورای رقابت اعلام کرد : این شورا وظیفه دارد در صورتی که در انجام معاملات، رقابت مانند بلوک مخابرات غیر منصفانه باشد و شرایط بازار انحصاری و تبانی‌بازی باشد، موضوع را رسیدگی کند. روزنامه اندیشه نو این خبررا درج کرد .
• بیشتر تلاش خود را معطوف به حوزه فناوری اطلاعات و فضایی خواهیم کرد
سیتنا - وزیر ارتباطات اعلام کرد : من احساس می کنم مدیران پیشین با تلاشی که در حوزه ارتباطات داشتند به جایگاه مناسب رسیده ایم. از این رو در حوزه دیگر یعنی فناوری اطلاعات و فضا تلاش های بیشتری خواهیم داشت . روزنامه فناوران این خبررا درج کرد .
• نمودار سازمانی بخش حاکمیتی شرکت پست آماده اجرا شد
موج - مدیر عامل شرکت پست گفت: نمودار سازمانی بخش حاکمیتی این شرکت نهایی شده و بلافاصله بعد از ابلاغ اساسنامه سازمان پست دولتی ایران، اجرایی می شود. روزنامه فناوران این خبررا درج کرد .
• 8888 جایزه نفیس ، پاداش مشترکان خوش حساب همراه اول
موبنا- دومین جشنواره مشترکان خوش حساب همراه اول بمنظور ترغیب مشترکان برای پرداخت به موقع و غیرحضوری صورتحساب برگزار می شود. این خبر در روزنامه اسرار چاپ شد . این خبر روز گذشته نیز در چهار روزنامه منعکس شده بود .
• افزایش قیمت سیمکارت‌ در بازار
فارس- فعالان بازار از افزایش قیمت سیمکارت‌های دایمی و اعتباری همراه اول در بازار تهران نسبت به روزهای قبل خبر دادند. روزنامه ایران (عصر ) این خبرراچاپ کرد. این خبر روز گذشته نیز در سه روزنامه منعکس شده بود .
• نوکیا و سامسونگ در صدر واردکنندگان قانونی گوشی به ایران قرار دارند
موبنا- به گفته معاون طرح و برنامه گمرک ایران دو برند نوکیا و سامسونگ در صدرنشینی واردات قانونی قرار دارد. روزنامه دنیای اقتصاد این خبررا چاپ کرد .
• معرفی گوشی 3720 کلاسیک نوکیا
موبنا- گوشی 3720 کلاسیک نوکیا با امکاناتی مناسب از ماه جولای سال 2009 میلادی در اختیار مشتریان قرار گرفته است. روزنامه ابتکار این خبررا درج کرد .
• تقاضا برای سیمکارت‌های اعتباری افزایش یافت
فارس: - فعالان بازار از ثابت ماندن قیمت سیمکارت‌های دائمی همراه اول نسبت به روزهای اخیر به دلیل افزایش تقاضا برای سیمکارت‌های اعتباری خبر دادند. روزنامه جوان این خبررا درج کرد .
• نرم‌افزار "جابین" رونمایی طراحی شد
ایسنا - سازمان فن‌آوری اطلاعات شهرداری تهران با همکاری یک موسسه به طراحی سامانه‌ای با نام "جابین" اقدام کرده است. روزنامه پول این خبررا منعکس کرد .
• سیستم کشوری تعویض تلفنی دفترچه‌های بیمه افتتاح شد
فارس - با حضور سرپرست وزارت رفاه و تأمین اجتماعی جهت رفاه حال بیمه شدگان سیستم کشوری تعویض تلفنی دفترچه‌های بیمه خدمات درمانی افتتاح شد. روزنامه فناوران این خبررا درج کرد .
• توزیع دو و نیم میلیون سود سهام عدالت توسط پست بانک
موبنا- مدیرعامل پست بانک گفت:پست بانک سود سهام عدالت دو و نیم میلیون سهامدار را توزیع کرد.
محمود افضلی درگفت وگو با خبرنگارسازمان خبری موبنا اظهارداشت: بیشترین عرضه سهام عدالت توسط پست بانک درمناطق روستایی و شهرهای کوچک صورت گرفته است.
• کنسرسیوم پیشگامان کویر یزد 150 میلیارد ریال ضرر کرد
موبنا- سخنگوی پیشگامان کویر یزد گفت: این کنسرسیوم برای خرید سهام بلوکی مخابرات 150 میلیار ریال متضرر شده است.
• به نیمه پر لیوان مخابرات هم نگاه کنیم
موبنا- علی طالب زاده- واگذاری سهام شرکت مخابرات ایران با انتقاداتی همراه شد و برخی آن را جیب به جیب شدن دانستند. اما باید نیمه پر لیوان را هم دید. خروج از سایه قوانین دست و پا گیر دولتی حداقل مزیت بزرگ برای این شرکت برای خصوصی سازی است.
• نشست تخصصی در غرفه بنیاد شهید برگزار می شود
موبنا- همزمان با آغاز به کار سومین جشنواره رسانه های دیجیتال نشست تخصصی در غرفه بنیاد شهید برگزار می شود.
• دفتر نمایندگی اداره کل ارتباطات رادیویی منطقه شمال غرب کشور در تبریز افتتاح شد
موبنا- دفتر نمایندگی اداره کل ارتباطات رادیویی منطقه شمال غرب سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی در تبریز، امروز به طور رسمی و با حضور معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان، مدیران عامل مخابرات استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان افتتاح شد.
• معرفی گوشی های پرفروش در بازار امروز تهران
موبنا- گوشی 2700 نوکیا، C901 سونی اریکسون ، F350 ال جی و C3053 سامسونگ به عنوان گوشی های پرفروش در بازار امروز تلفن همراه معرفی شدند.
• گیگابایت و عرضه نسل جدید کارت های گرافیکی Ati
موبنا- شرکت گیگابایت اولین کارت های گرافیک نسل جدید Ati با قابلیت پشتیبانی از DirectX 11 را به بازار عرضه کرد.
• سهم ال جی در بازار تلفن همراه افزایش می یابد
موبنا- مدیرعامل شرکت پارس کامتل نماینده انحصاری ال جی از افزایش سهم این برند در بازار تلفن همراه کشور خبر داد.
• گوشی های نوکیا توسط این شرکت وارد بازار نشد
موبنا- با وجود وعده مسئولان شرکت کمال الکترونیک مبنی بر واردات گوشی های نوکیا، تا کنون گوشی با برند نوکیا توسط این شرکت وارد بازار نشده است.
• تاخیر در واگذاری مخابرات، حساسیت بازار را بالا برد
ایلنا - سهام مخابرات سه میلیارد سهم است که هر سهم یک ریال است که این رقم حدود 2 میلیارد و سیصد میلیون تومان در قیمت تمام شده سهام مخابرات اثر می‌گذارد.
• کمیته ویژه مجلس واگذاری مخابرات به بخش خصوصی را بررسی ‌کند
ایسکانیوز: نماینده سمنان طی یک اخطار قانون اساسی نحوه واگذاری روز گذشته سهام مخابرات را برخلاف روح حاکم بر سیاست‌های اجرایی اصل 44 دانست.
• استفاده اجزای تقبلی در موبایل، تا سقف 200 هزار تومان جریمه دارد
موج - مسوول رسیدگی به شکایات مردمی در اتحادیه فروشندگان دستگاه‏های صوتی و تصویری گفت: شکایت‏هایی بابت وجود قطعات تقبلی در گوشی تلفن همراه از سوی مردم به اتحادیه واصل می‏شود.
• توسعه 4 مرکز مخابراتی در تهران
فارس - عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات شهید مطهری از هشتم مهرماه و در مراکز مخابرات شهید عرب سرخی و ابوذر از نهم مهرماه آغاز می‌شود.
• سایه شوم تلفن همراه بر تحصیل دانش‌آموزان
فارس - کودکان و نوجوانان وقتی با تکنولوژی تلفن همراه که دارای ویژگی‌هایی مانند پیامک، بلوتوث، عکس‌برداری و فیلم‌برداری است، آشنا می‌شوند دیگر کمتر حوصله در‌س ‌خواندن را دارند و این بی‌توجهی افت تحصیلی را به دنبال دارد.
• " نخستین واکنش مقام های شرکت مخابرات پس از واگذاری بزرگ "
روزنامه همشهری در مطلبی با عنوان " نخستین واکنش مقام های شرکت مخابرات پس از واگذاری بزرگ " به بررسی اظهارات و نخستین واکنش های مدیر عامل شرکت مخابرات ایران پس از واگذاری پرداخته است .
• " گوشی بخریم یا نخریم ؟"
روزنامه همشهری در گزارشی با عنوان " گوشی بخریم یا نخریم ؟" به بررسی بازار آشفته گوشی های تلفن همراه پرداخته است .
• " تاکید وزیر ارشاد بر ایجاد فضای رقابتی در عرصه رسانه های دیجیتال "
روزنامه ایران در مطلبی به تاکید وزیر ارشاد بر ایجاد فضای رقابتی در عرصه رسانه های دیجیتال اشاره کرد .
• " 1400 میلیارد تومان هزینه صدور و توزیع قبوض "
روزنامه ایران در خبری به نقل از معاون فناوری اطلاعات وزارت ICT اعلام کرد : 1400 میلیارد تومان هزینه صدور و توزیع قبوض تلفن می شود .
• " مخابرات باز هم ریخت "
روزنامه ایران در خبری اعلام کرد : قیمت سهام مخابرات باز هم ریزش داشت .
• " دردسرهای تلفن همراه "
روزنامه جام جم در مطلبی با عنوان " دردسرهای تلفن همراه " به بررسی معضلات و مشکلات اجتماعی ناشی از استفاده تلفن همراه پرداخته است .
• " سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال گشایش یافت "
روزنامه اطلاعات در مطلبی به بحث گشایش سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال اشاره کرد .
• " بهره برداری از شش پروژه فیبر نوری در استان یزد "
روزنامه اطلاعات خبری را در خصوص بهره برداری از شش پروژه فیبر نوری در استان یزد منتشر کرد .
• " ظرفیت موبایل آذر بایجان غربی به 400 هزار شماره افزایش می یابد"
روزنامه فناوران در خبری اعلام کرد : ظرفیت موبایل آذر بایجان غربی به 400 هزار شماره افزایش می یابد .
• " تاثیر ICT در روند توسعه "
روزنامه فناوران در گزارشی از سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال به بررسی اظهارات وزیر ارشاد در خصوص تاثیر ICT در روند توسعه پرداخته است .
• هفته ای برای مخابرات
شروین شهریاری در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت : بورس تهران در هفته ای که گذشت ، تحت تاثیر انجام بزرگترین معامله تاریخ خود ( واگذاری 50 درصد به علاوه یک سهم مخابرات ) در روز یکشنبه بود .
• پست مستقیم اداری در لارستان راه اندازی می شود
روزنامه رسالت به نقل از رییس اداره پست لارستان نوشت : برای نخستین بار در استان فارس ، پست مستقیم مکاتبه ای اداری به طور آزمایشی راه اندازی می شود .
• هیچ مسوولی به تبعات منفی فیلترینگ توجهی ندارد
روزنامه پول به نقل از یک کارشناس حوزه ارتباطات و کسب و کار الکترونیک نوشت : فیلترینگ به ظاهر عادی ، کم کم دارد باعث عقب ماندگی کشور از مسیرهای توسعه می شود و متاسفانه هیچ مسوولی به این مهم توجه ندارد و تنها زمان حال را نگاه می کند.
• بورس نگران آینده
روزنامه اعتماد نوشت : مخابرات و مذاکرات هسته ای سهامداران را سرگردان کرد . فضای معاملات در چند روز اخیر بر بازار سرمایه به فضای احتیاط و نظاره از سوی فعالان بازار تبدیل شده و شاخص های این بازار روند نزولی در پیش گرفتند.
• عقب نشنینی سهام مخابرات تا 177 تومان
روزنامه سرمایه نوشت : با تداوم چالش عرضه بلوک مخابرات ، قیمت سهام مخابرات در بورس نیز با افت مواجه شده است . دیروز 19 میلیون سهم مخابرات معامله و با افت 49 ریالی مواجه شد.
• عرضه بلوک حفاری شمال تا دو هفته دیگر
روزنامه گسترش صنعت به نقل از محمد رضا رستمی معاون ناشران و اعضای شرکت بورس و اوراق بهادار نوشت : عرضه سهام مخابرات ، بی سابقه ترین سهامی است که در بورس معامله شده و باعث رونق بورس می شود .
• اختلال شبکه تلفن همراه کاهش می یابد
روزنامه ابراراقتصادی به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نوشت : با تثبیت جایگاه ایستگاه های بی تی اس و باز نگری شبکه تلفن همراه ، اختلالات کاهش می یابد .
• سریع ترین روش پرداخت قبض تلفن در خوزستان راه اندازی شد
روزنامه زمان به نقل از روابط عمومی مخابرات خوزستان نوشت : با راه اندازی سامانه 1818 ، مشترکان تلفن ثابت می توانند در سریع ترین زمان بدون پرداخت هزینه اقدام به پرداخت قبض تلفن خود کنند.
• اسامی خریداران بلوک مخابراتی قطعی نشده
روزنامه کیهان به نقل از رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نوشت : اسامی خریداران بلوک مدیریتی شرکت مخابرات ایران هنوز قطعی نشده و تا قطعی نشود ، نمی توان درباره این معامله اظهار نظر قطعی کرد .
• عملیات کابل برگردان
روزنامه کیهان از احتمال ایجاد اختلال در تماس های برخی مشترکان تلفن ثابت تهران با پیش شماره های 4،7،3،6،8 به دلیل اجرای عملیات کابل برگردان به مدت 72 ساعت خبرداد.
• شباهت مخابرات با رطب
مریم باستانی در روزنامه جهان صنعت بار اشاره به اظهارات وزیر امور اقتصاد و دارایی درباره نحوه واگذاری سهام 50 درصد به علاوه یک شرکت مخابرات ایران در بورس نوشت : اگر حسینی پوشش قانون را در مقابل این شیوه از خصوصی سازی مطرح می کند ، مطابق با همان سیاست های کلی اصل 44 ، تقویت بخش خصوصی و غیر دولتی بیش از سایر روش ها مورد تاکیید قرار گرفته است .
• ایران همچنان عقب مانده
روزنامه جهان صنعت نوشت : ایران که در حال حاضر کشور در حال توسعه به شمار می آید ، به نظر کارشناسان در حوزه فناوری اطلاعات بسیار عقب مانده است . با توجه به بحران جهانی ، سبقت و پیشرفت کشور در این حوزه از کشورهای منطقه و توسعه یافته ، دور از انتظار به چشم می آید .
• انتقادهای مردمی روزنامه های امروز
روزنامه هشمهری به نقل از یک مشترک نوشت :
" برای پیگیری هزینه مکالمات تلفن همراهم با شرکت تماس گرفتم در فاصله ای که باید تلفن به پاسخگوی اصلی وصل شود، کلی آگهی پخش شد. این آگهی ها برای شرکت درآمد زاست و برای مشترکین هزینه بره بهتر است سریعا مراجعه کننده پاسخ داده شود . "
روزنامه مردم سالاری به نقل از یک شهروند نوشت :
"امروز صحبت از خرید سهام مخابرات است ، فردا و فرداهای نزدیک شرکت نفت و گاز و همه سرمایه های ملی توسط برخی نهاد های شبه دولتی خریداری شد . آنگاه مردم باقی می مانند و مفاهیم جدیدی از اصل 44 و خصوصی سازی ! آیا معنای خصوصی سازی این است .؟ "
روزنامه خراسان به نقل از دو خواننده نوشت :
- "جناب آقای لاریجانی ! خوب می دانید که مجلس در امور نظارتی و الزام مسوولان به اجرای قانون موفق نبوده و نیست .می فرمایید نه ، قضیه فروش سهام مخابرات را نگاه کنید ببینید چه می شود ."
-"از نمایندگان محترم مجلس به خاطر پی گیری نقض آشکار اصل 44 درباره خصوصی سازی شرکت مخابرات تشکر می کنم ."
روزنامه رسالت به نقل از یک مشترک تلفن همراه تهران نوشت :
-"شرکت مخابرات تصمیم گرفته است مبنای محاسبات قبوض تلفن همراه از ثانیه به دقیقه باز گرداند تا شاید در آمدی را که در گیرودار انتخابات از دست داده است ، جبران کند . البته این شرکت اعلام کرده درج کارکرد تلفن همراه بر اساس دقیقه یا ثانیه ، تاثیری در محاسبه مشترکان ندارد که تصمیم براین تغییر را مبهم می کند . از مسوولان ذیربط تقاضای رسیدگی به موضوع را داریم ."
-"پیام دهنده ای اعلام کردند با اینکه این همه رییس جمهور اعلام می کنند در انرژی هسته ای و پزشکی پیشرفت کرده ایم ، چرا اپراتور سوم تلفن مان را باید یک شرکت ورشکسته مثل مگافن روسیه باید بیاید بگیرد ؟ محض اطلاع باید بگویم این شرکت متعلق به خانم آقای پوتین است ."
روزنامه آفتاب یزد به نقل از یک شهروند نوشت :
"ظاهراً همسر مکرمه آقای پوتین حاضر نشده اند که شرکت ایشان در مخابرات ایران ، سرمایه گذاری کنند . "
-"90 متر مکعب زمین فرحزاد در ازای سه هزار و 10 خط تلفن ثابت از سوی تعاونی مسکن فرهنگیان به اداره مخابرات واگذار شد . ولی متاسفانه اداره مخابرات زیر قرارداد خود زده و به تعهد خود عمل نمی کند . چرا باید طرف دولتی پایبند تعهدات خود نباشد و 880 نفر عضو تعاونی را نسبت به دولت و قرارداد های دولتی بدبین نماید."
۱۱ مهر ۱۳۸۸ ۱۶:۰۳
تعداد بازدید : ۲,۱۷۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید