اخبار

چکیده مطالب 88/7/8

چکیده مطالب
• بررسی واگذاری سهام مخابرات در کمیسیون ویژه اصل 44
مهر - رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یک نماینده خبر داد که موضوع مطابقت واگذاری سهام مخابرات به تعاونی سپاه با اصل 44 قانون اساسی در کمیسیون ویژه اصل 44 بررسی می شود . این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های ابرار اقتصادی ، جهان اقتصاد ، عصر اقتصاد ، صبح اقتصاد ، مردم سالاری ، اسرار ، رسالت ، زمان ، آفرینش ، اعتماد ، ابتکار و هدف و اقتصاد به چاپ رسید .
• پاسخ به ابهاماتی درباره ارائهADSL/ مانعی برای واگذاری ADSL وجود ندارد
مهر - مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران در پاسخ به ابهاماتی که درباره عدم ارائه اینترنت پرسرعت در برخی مناطق مخابراتی وجود دارد تاکید کرد: برای کلیه مراکز مخابراتی استان تهران امکانات واگذاری اینترنت پرسرعت فراهم شده است. روزنامه های دنیای اقتصاد ، سرمایه ، ابرار اقتصادی ، تفاهم ، اقتصاد پویا ، جهان صنعت ، صبح اقتصاد و عصر اقتصاد این خبررا منعکس کردند .
• سومین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال امروزکلید می خورد
موبنا- سومین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال امروزچهارشنبه گشایش می یابد و به مدت 10 روز ادامه دارد. روزنامه های کیهان ، فناوران ، وطن امروز ، ایرانیان ، پول و رسالت این خبررا چاپ کردند .
• 8888 جایزه نفیس ، پاداش مشترکان خوش حساب همراه اول
موبنا- دومین جشنواره مشترکان خوش حساب همراه اول ، بمنظور ترغیب مشترکان برای پرداخت به موقع و غیرحضوری صورتحساب برگزار می شود. این خبر در روزنامه های کیهان ، وطن امروز ، اقتصاد پویا و پول چاپ شد .
• تلفن های مشترکان شهر قدس با تهران هم کدمی شود
کد بین شهری 59 هزار شماره مشترکان مراکز مخابرات شهر قدس با اجرای عملیات کابل برگردان از ساعت 22 در تاریخ 8 مهر ماه حذف شده و ارتباط تلفنی مشترکان این مراکز چند ساعت با اختلال همراه است. این خبر در روزنامه های کیهان و اطلاعات و خبرگزاری های موبنا و ایسنا منعکس شد .
• احتمال ابطال معامله سهام مخابرات وجود دارد
رئیس شورای رقابت اعلام کرد: شرط خصوصی سازی در واگذاری سهام مخابرات رعایت نشده و به نوعی انتقال انحصار از دولت به بخش نیمه دولتی صورت گرفته است . فناوران ، ابراراقتصادی و سرمایه روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• خریدار بلوکی سهام مخابرات ربطی به دولت ندارد
ایسنا - مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه در جریان واگذاری سهام مخابرات متاسفانه خیلی‌ها زود قضاوت کردند معتقد است: همین که قوانین و مقررات دولتی حذف می‌شود، شاهد رشد خوبی خواهیم بود؛ خیلی‌ها گذشته را مثال زده و می‌گویند چرا وضعیت مخابرات نسبت به سال گذشته تغییری نکرده که در جواب آن‌ها باید بگویم در حال حاضر چه چیزی در مخابرات تغییر کرده جز اینکه در حالت بلاتکلیفی به سر می‌برد و هنوز بخش خصوصی کار خود را آغاز نکرده که شاهد تغییرات و بهبود اساسی باشیم. روزنامه های جهان صنعت ، ایرانیان و اندیشه نو این خبررا منتشر کردند .
• راه اندازی سرویس پست ویژه شهری و بین شهری در 20 استان کشور
فارس- مدیرعامل شرکت پست ایران از راه اندازی سرویس پست ویژه شهری و بین شهری در بیش از 20 استان کشور خبر داد. روزنامه های جهان اقتصاد ، عصر اقتصاد و جهان صنعت این خبررا منتشر کردند .
• آینده شرکت‌های اینترنتی کوچک با نابودی رقم می‌خورد؟
ایسنا - شرکت‌های ISP (رسا) در گذشته به‌عنوان نخستین شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت مجوز فعالیت گرفته و اینترنت را به صورت دایل‌آپ به کاربران ارائه کردند. اما اکنون با توجه به رشد و گسترش شاهراه‌های ارتباطی و دسترسی پرسرعت، ارزان و با کیفیت هستیم و آینده این شرکت‌های کوچک به دلایل مختلف زیر سوال رفته است، این موضوع مطرح شده که آیا این شرکت‌ها با حفظ ساختار فعلی‌شان می‌توانند به حیات خویش ادامه دهند و یا باید وظایف خود را به سمت ارائه خدمات ارزش افزوده و سایر خدمات موردنیاز مردم تغییر دهند؟ یا راهکار برون رفت از مشکل بوجود آمده و ورشکستگی ISPها چیست؟ و آیا حرکت‌های غیرعلمی گذشته مخابرات به ورشکستگی امروز شرکت‌های اینترنتی منجر شد؟ روزنامه های پول ، اعتماد و راه مردم این خبررا منتشر کردند .
• اتمام مراحل اداری و آماده‌سازی پست بانک برای ورود به بورس
فارس- مدیرعامل شرکت پست‌بانک ایران از اتمام مراحل اداری و آماده‌سازی این شرکت خبر داد و گفت: قیمت گذاری و تعیین زمان عرضه سهام در بورس توسط سازمان خصوصی سازی در دست انجام است. جهان اقتصاد ، پول . کائنات روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• آثار چند رسانه‌ای حوزه ایثار و شهادت در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال عرضه می‌شود
ایلنا - کلینیک تخصصی کسب و کار در حوزه رسانه‌های دیجیتال با هدف ارائه مشاوره‌های تخصصی به صاحبان کسب و کار در این حوزه در محل سومین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال برگزار می‌شود. روزنامه های رسالت ، اعتدال و آفرینش این خبررا درج کردند .
• افزایش قیمت سیمکارت‌ در بازار
فارس- فعالان بازار از افزایش قیمت سیمکارت‌های دایمی و اعتباری همراه اول در بازار تهران نسبت به روزهای قبل خبر دادند. روزنامه های جوان ، زمان وراه مردم این خبرراچاپ کردند .
• کلیت واگذاری سهام مخابرات راضی کننده نبود
موبنا - رئیس کمیته مخابرات مجلس گفت : کلیت واگذاری سهام بلوکی مخابرات به بخش خصوصی راضی کننده نبود.دنیای اقتصاد و پول روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• ضرورت باز مهندسی IP آدرس ها در پروژه اینترنت ملی
موبنا- معاون فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات گفت: استفاده از IPها که در پروژه اینترنت ملی موجود است ، نیاز به بازمهندسی دارد. روزنامه های سرمایه و پول این خبررا منتشر کردند .
• 23 هزار کد معاملاتی در بورس ایجاد شد
مهر - معاون شرکت بورس از تصویب عرضه بلوک 20 درصدی حفاری شمال خبر داد و تعداد کدهای معاملاتی ایجاد شده طی 6 ماه ابتدای سالجاری را 23 هزار کد اعلام کرد. روزنامه های رسالت و حزب الله این خبررا منتشر کردند .
• اینترنت پرسرعت بی‌سیم نیازهای کاربران اینترنت را برآورده می‌کند
ایسنا - اینترنت پرسرعت بی‌سیم - می‌تواند با توجه به قابلیت سرویس‌هایی که ارائه می‌دهد نیازهای کاربران اینترنت را برآورده سازد و درصورت ارائه تمام سرویس‌های مبتنی بر وایمکس رضایت مشتریان را در پی خواهد داشت. روزنامه های فناوران و ابرار اقتصادی این خبررا درج کردند .
• توسعه 2 مرکز مخابراتی در تهران
فارس- عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات شهید عرب سرخی از هشتم مهرماه و ولیعصر از هفتم مهرماه آغاز می‌شود. روزنامه های کیهان و راه مردم این خبررا منتشر کردند .
• افزایش قیمت سه هزار تومانی سیمکارت های 0919 در بازار
موبنا- در پی استقبال مشتریان از سیمکارت های اعتباری همراه اول، قیمت این سیمکارت 3 هزار تومان افزایش یافت. روزنامه های سرمایه و ابتکار این خبررا به چاپ رساندند .
• دو درصد از سهم بازار تلفن همراه از آن فعالان قانونی است
موبنا- مدیرعامل شرکت سیتادل تلکام - عرضه کننده گوشی های سونی اریکسون - معتقد است تنها دو درصد از سهم بازار در اختیار گوشی های گارنتی دار قرار دارد. این خبر در روزنامه های سرمایه ،ابرار اقتصادی و پول درج شد .
• خرید و فروش گوشی تلفن همراه افزایش نسبی یافته است
موبنا- به گفته منابع بازاری خرید و فروش انواع گوشی تلفن همراه نسبت به یک ماه گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است. روزنامه های سرمایه و جهان صنعت این خبررا درج کردند .
• خرید کابل فیبرنوری تولید داخل به مناقصه گذاشته شد
موبنا- شرکت ارتباطات زیرساخت خرید 250 کیلومتر کابل فیبرنوری از محل تولیدات کارخانجات داخلی را به مناقصه گذاشت. روزنامه پول این خبررا درج کرد .
• حفظ دسترسی آزاد به اینترنت تضمین شدنی است؟
ایسنا - بی‌طرفی اینترنتی، اصلی که بر اساس آن فراهم‌کنندگان خدمات اینترنت باید با تمامی اطلاعات به طور یکسان رفتار کرده و از محدود کردن یا به تاخیر انداختن دسترسی به برخی از سایت‌ها اجتناب کنند، قانونگذاران و مدافعان باز بودن و آزادی اینترنت را به رویارویی با شرکت‌های مخابراتی و کابلی کشانده است.روزنامه اندیشه نو این خبررا چاپ کرد .
• برخورد جدی با قاچاقچیان گوشی تلفن همراه ضروری است
موبنا- به گفته مدیرعامل شرکت پارس کامتل نیروی انتظامی و نهادهای مسوول باید برخورد جدی و اساسی به منظور جلوگیری از توزیع کالاهایی که از طریق مبادی غیرقانونی وارد بازار کشور می شوند، داشته باشند. روزنامه سرمایه این خبررا منتشر کرد .
• راه اندازی امضای دیجیتال در چهار استان کشور
مهر - رئیس مرکز دولتی صدور گواهی الکترونیکی ریشه از راه اندازی طرح پایلوت صدور امضای دیجیتال برای بازرگانان در چهار استان کشور خبر داد و گفت: با راه اندازی این طرح بازرگانان استانهای آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، هرمزگان و یزد برای ثبت سفارش خود در سیستم "ثبتارش" باید با امضای دیجیتال وارد شوند. روزنامه کاروکارگر این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در 9 روزنامه منعکس شده بود .
• شورای عالی فضایی باید تقویت شود
موبنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اظهار امیدواری از اینکه با استفاده از قابلیت ها و امکانات موجود و همچنین استفاده از ظرفیت های تمامی بخش های ذیربط در کشور، شاهد رشد جهشی در حوزه فضایی باشیم ، بر تلاش برای تقویت شورایعال فضایی تاکید کرد.
• محمد علی فرقانی رییس سازمان فضایی ایران شد
موبنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، محمد علی فرقانی را به ریاست سازمان فضایی ایران منصوب کرد.
• سلامت دیجیتال به عنوان مبحث جدید در تلکوم 2009 ژنو پیگیری می شود
موبنا- اتحادیه جهانی مخابرات ITU ، مباحث جدیدی مثل سلامت دیجیتال ، مسائل محیطی و محرومیتهای اجتماعی در استفاده از تکنولوژیهای اطلاعاتی و ارتباطی ICT را در نمایشگاه تلکوم 2009 ژنو با نگاهی ویژه دنبال می کند .
• ارائه آخرین گزارش خصوصی سازی مخابرات در مجلس
موبنا- امروز آخرین گزارش خصوصی سازی شرکت مخابرات در کمیسیون صنایع ارائه شد.
• احتمال اختلال در برخی سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول
ایسنا - طی روزهای گذشته پیامکی به برخی مشترکان سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول مبنی بر احتمال اختلال در این شبکه تا 72 ساعت ارسال شده است.
• رئیس سازمان فضایی ایران منصوب شد
ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با صدور حکمی ، " محمد علی فرقانی " را به سمت ، معاون وزیر و رییس سازمان فضایی ایران منصوب کرد.
• نمودار سازمانی بخش حاکمیتی شرکت پست آماده اجرا شد
موج - مدیر عامل شرکت پست گفت: نمودار سازمانی بخش حاکمیتی این شرکت نهایی شده و بلافاصله بعد از ابلاغ اساسنامه سازمان پست دولتی ایران، اجرایی می شود.
• نسل جدید خدمات ارتباطی و مخابراتی با فناوری‌های اتمی
فارس- فناوری اتمی، پایه‌ای برای تقویت فناوری اطلاعات در آینده محسوب می‌شود که البته اگر سرمایه‌گذاری‌های بیشتری روی آن صورت گیرد، موفقیت‌های بیشتری در این زمینه حاصل خواهد شد.
• دبیر دومین کنفرانس فناوریهای کاربردی آموزش مجازی منصوب شد
فارس- بر اساس تصمیم شورای عالی سیاستگذاری دومین "کنفرانس ملی فناوریهای کاربردی آموزش مجازی " حمید ضیایی پرور به عنوان دبیر این کنفرانس منصوب و معرفی شد.
• سایت BTS فخرآباد اردکان راه‌اندازی می‌شود
فارس- رئیس شرکت مخابرات شهرستان اردکان گفت: به منظور پوشش تلفن همراه روستای فخرآباد، سایت BTS در این منطقه راه‌اندازی می‌شود.
• تنها 13 درصد مراکز ارائه خدمات تلفن همراه در مازندران مجوز دارند ‌
فارس- دادستان مرکز مازندران گفت: تنها 13 درصد مراکز ارائه دهنده خدمات تلفن همراه در مازندران مجوز دارند.
• 95 درصد تماس‌های تلفنی با 125 مزاحمت تلفنی است
فارس- رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: روزانه 2 هزار مورد تلفن به شماره 125 انجام می‌شود و کمتر از 10 مورد از تماس‌های انجام شده به عملیات منجر می‌شود و بقیه موارد مزاحمت تلفنی است.
• جذب 1.1 میلیارد ریال سپرده روستائیان در قالب حساب‌های پست بانک
فارس- عضو هیات مدیره پست بانک گفت: از آغاز فعالیت این شرکت در روستاها تاکنون بیش از یک میلیون حساب از سوی روستائیان افتتاح شده که به واسطه آن، هزار و 153 میلیارد ریال سپرده از این محل جذب شده است.
• افتتاح همایش بین‌المللی "زنان و فن‌آوری اطلاعات" در دوبی
ایسنا - همایش بین‌المللی " زنان و فن‌آوری اطلاعات " در امیرنشین دوبی گشایش یافت.
• برگزاری کنفرانس بین‌المللی علمی و فنی امنیت IT در روسیه
ایسنا - چهارمین کنفرانس بین‌المللی علمی و فنی امنیت فن‌آوری اطلاعات از دهم تا دوازدهم ماه نوامبر سال 2010 میلادی در شهر کراسنایارسک روسیه برگزار می‌شود.
• سیستم آسیکودای جهانی گمرگ آبان ماه بهره برداری می شود
موبنا- معاون طرح و برنامه گمرک جمهوری اسلامی از بهره برداری از سیستم آسیکودای جهانی گمرگ در آبان ماه سال جاری در صورت تخصیص به موقع اعتبار خبر داد.
• ثبات بازار گوشی های ال جی
موبنا- فروشندگان گوشی های ال جی از عرضه بدون نوسان قیمت گوشی های این برند در یک هفته گذشته خبر دادند.
• کاهش استقبال از گوشی های Arena در بازار تلفن همراه
موبنا- گوشی Arena ال جی که به تازگی وارد بازار تلفن همراه شده به دلیل قیمت بالا تاکنون مورد تقاضای اکثر مشتریان قرار نگرفته است.
• " ظرفیت تجاری سازی علم در کشور ضعیف است "
روزنامه همشهری در مطلبی با عنوان " ظرفیت تجاری سازی علم در کشور ضعیف است " به بررسی اظهارات کارشناسان در خصوص رشد فناوری و ظرفیت تجاری سازی علم پرداخته است .
• " ماجرای سهام مخابرات روی میز مجلس و شورای رقابت "
روزنامه همشهری در مطلبی با عنوان " ماجرای سهام مخابرات روی میز مجلس و شورای رقابت " به بررسی ابهامات گسترده در خصوص واگذاری سهام مخابرات و واکنش نمایندگان و موضع گیری شورای رقابت پرداخته است .
• " مخابرات ، شاخص بورس را پایین کشید "
روزنامه همشهری در خبری اعلام کرد : مخابرات ، شاخص بورس را پایین کشید .
• " اسامی خریداران مخابرات هنوز قطعی نشده است "
روزنامه جام جم به نقل از رییس سازمان بورس اعلام کرد : اسامی خریداران مخابرات هنوز قطعی نشده است .
• " پشت پرده تصاحب مخابرات توسط برخی نهاد ها "
روزنامه جمهوری در مطلبی با عنوان " پشت پرده تصاحب مخابرات توسط برخی نهاد ها " به بحث در خصوص واگذاری سهام مخابرات و ابهامات آن اشاره کرده است .
• " واکنش مجلس به نحوه واگذاری مخابرات "
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی با عنوان " واکنش مجلس به نحوه واگذاری مخابرات " به قلم مرجان توحیدی به بررسی اظهارات نمایندگان مجلس در خصوص واگذاری سهام مخابرات به تعاون سپاه پرداخته است .
• " معامله مخابرات ربطی به شورای رقبات ندارد "
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی به نقل از رییس شورای رقابت اعلام کرد : معامله مخابرات ربطی به شورای رقبات ندارد .
• " شاخص همچنان بر روی موج مخابرات "
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلب دیگری با عنوان " شاخص همچنان بر روی موج مخابرات " به قلم هدیه لطفی به بحث تاثیر واگذاری سهام مخابرات بر شاخص بورس اشاره کرده است .
• " بهتر از دیروز ، کمتر از پارسال "
روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان " بهتر از دیروز ، کمتر از پارسال " به قلم محمد رضا بهنام رئوف به بررسی وضعیت بازار تلفن همراه و مشکلات موجود در آن پرداخته است .
• " بازار چهار فصل وب کم "
روزنامه دنیای اقتصاد در گفت و گویی با یکی از فعالان بازار به بررسی وضعیت بازار چهار فصل وب کم " پرداخته است .
• " سومین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از صبح امروزگشایش می یابد "
روزنامه فناوران در گزارشی به بحث گشایش سومین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از صبح امروز اشاره کرد .
• " فراخوان اتحادیه صنف رایانه ، داده ورزی و ماشین های اداری"
روزنامه فناوران در خبری اعلام کرد : اتحادیه صنف رایانه ، داده ورزی و ماشین های اداری در اطلاعیه ای از اعضای صنف خواست مشکلات خود را در زمینه مقررات و تعرفه واردات اعلام کنند .
• " بیش از 10 میلیون سایت و وبلاگ فیلتر شده است "
روزنامه سرمایه در گزارشی با عنوان " بیش از 10 میلیون سایت و وبلاگ فیلتر شده است " به قلم حامد شفیعی به بحث موضوع صرف هزینه بالغ بر هفت میلیارد تومان برای فیلتر بیش از 10 میلیون سایت و وبلاگ اشاره کرده است .
• تلفن اینترنتی در انتظار مزایده دیگر
آزاده بمانی در گزارش روزنامه اعتماد نوشت : بسیاری از فعالان بخش خصوصی به برگزاری مجدد مزایده VOIP دل بسته اند تا شاید این بار شرکت زیر ساخت با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه ای و بخش خصوصی بتواند تا حدودی مشکلات پیش آمده در یک سال گذشته را جبران کنند.
• بررسی نحوه واگذاری سهام مخابرات
به گزارش روزنامه حیات نو ، افزایش ابهام ها در مورد نحوه خصوصی سازی سهام مخابرات ، این بار واکنش شدیدی را در مجلس برانگیخت تا جایی که نمایندگان هر دو جناح حامی و منتقدان دولت خواستار پاسخگویی مسوولان مربوطه شدند .
• انتقاد نادران از نحوه واگذاری سهام مخابرات
به نوشته روزنامه مردم سالاری ، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از طرح سوال خود از وزیر اقتصاد دارایی در باره نحوه واگذاری سهام شرکت مخابرات خبر داد .
• پاییز سیمکارت
مرجان محمدی در گزارش روزنامه اقتصاد پویا نوشت : پیش بینی فعالان بازار سیمکارت درباره رونق بازار سیم کارت در فصل پاییز درست از آب در نیامد و با شروع فصل پاییز بازار سیمکارت دچار تحول یا رونق نشد و هیچ تغییری نکرد.
• ارایه خدمات پستی بین المللی به کشورهای همسایه
شایلی قرایی در روزنامه صبح اقتصاد به نقل از مدیرعامل شرکت پست نوشت : با 10 کشور برای ارایه خدمت ، تفاهم نامه امضا کردیم تا خدمات خود را به این کشورها ی همجوار اریه دهیم.
• خوش به حال IT با نگاه وزیر
روزنامه جهان صنعت نوشت : فناوری اطلاعات و ارتباطات از اوایل ورود به کشور روزهای سختی را گذرانده .اما بعد از گذشت چندین سال فرهنگ این فناوری جا نیفتاده است.علت این مهم را می توان در عملکرد وزرای قبلی ، نهادهای دولتی ذیربط و عدم همکاری بخش خصوصی و دولتی جست و جو کرد.
• کویر مرحوم شد ، اعتماد مبین مجهول
رضا عالیان در ستون طنزفورماتیک روزنامه جهان صنعت نوشت: داستان خصوصی سازی مخابرات عجب قصد غریبی داره. آدم رو یاد داستان کتاب کیمیاگر پائولو کوییلو ملعون با اون مترجم نداکشش میندازه.
• سایت های مروج فضای تهمت رصد می شوند
روزنامه خبر این موضوع را به نقل از سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم رایانه ای و فناوری ارتباطات منتشر کرد .
• اینترنت ؛ تجارت خانه ای به وسعت جهان
سعید طباطبایی در یادداشت ضمیمه بایت روزنامه خراسان نوشت: آشنایی و پذیرش پدیده های جدید جهان فناوری در کشور ایران به کندی و با تاخیر فراوان صورت می گیرد. در حالی که همین پدیده ها در کشورهای دیگر به مثابه سرمایه های با ارزش محاسبه می شوند.
• وایمکس مکمل ADSL است
ضمیمه بایت روزنامه خراسان به نقل از حسین اجتهادیان مدیر یک شرکت اینترنتی نوشت: وایمکس می تواند در کشور پا بگیرد. زیرا مخابرات تاکنون توان گسترش صحیح ADSL را نداشته و در برخی از نقاط تهران هم متقاضیان کاربری اینترنت پر سرعت با این موضوع که پورت های آن جا ندارد، مواجهند.
• یک گام جدی در راه توسعه
ضمیمه بایت روزنامه خراسان به نقل از معاون گسترش IT شرکت فناوری اطلاعات ، از تکمیل شبکه ارتباطی بین دانشگاهی، همکاری با جهاد کشاورزی برای استفاده از دفاتر ICT روستایی، ایجاد پایگاه اطلاعاتی آدرس های IP ، ایجاد حافظه دوم ملی و تدوین روش های نوین برآورد ضریب نفوذ اینترنت در کشور برای سال جاری خبر داد.
انتقادهای مردمی روزنامه های امروز
روزنامه کیهان به نقل از یک شهروند نوشت :
" از مسوولین شرکت مخابرات می خواهم که پاسخ دهند با توجه به واگذاری شرکت مخابرات به بخش خصوصی تکلیف ودیعه های مردم برای تلفن ثابت و سیار چه می شود؟ "
روزنامه جام جم به نقل از یک مشترک نوشت :
" هشت سال پیش برای خرید تلفن همراه اقدام کردم و پس از چندی به دلیل پایین آمدن بهای تلفن همراه مخابرات اعلام کرد ، مازاد وجه اضافی به متقاضیان پرداخت خواهد شد. ولی پس از گذشت سال ها هنوز این اتفاق محقق نشده است . "
روزنامه جهان صنعت به نقل از دو کاربر تلفن همراه و اینترنت نوشت:
-"چند روزی است وضعیت ارسال پیامک های تلفن های همراه دچار مشکل شده و با تاخیر به مقصد می رسد. همچنین برقراری ارتباط از خطوط تلفن همراه به ایرانسل دچار مشکل است."
-"سرعت اینترنت بسیار کند شده است."
روزنامه اعتماد به نقل از یک شهروند تهرانی نوشت:
"هردم از این باغ بری می رسد. من چند روز مسافرت بودم. آمدم دیدم یک قبض آمده با یک نامه پیوست که قبض میان دوره بوده که صدهزار تومان مبلغ آن بوده و 48 ساعت بعد تلفن بنده یک طرفه شد.قبض برای 40 روز صادر شده بود و بعد از 48 ساعت مهلت پرداخت تلفن ما را یک طرفه کردند. نمی دانم. فقط می توانم بگویم ، مبارک باشد."
روزنامه خراسان به نقل از یک شهروند نوشت:
"آیا اجازه نداشتید اعلام کنید خریدار واقعی سهام مخابرات ، سپاه پاسداران بوده است؟"

۱۱ مهر ۱۳۸۸ ۱۶:۰۲
تعداد بازدید : ۱,۷۵۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید