اخبار

مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران خبر داد: ارایه سرویس های جدید روی سامانه اندازه گیری سرعت اینترنت

مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران خبر داد: ارایه سرویس های جدید روی سامانه اندازه گیری سرعت اینترنت
در حال حاضر، امکان ارایه چهار سرویس متنوع روی سامانه اندازه گیری سرعت اینترنت به کاربران اینترنتی کشور فراهم شده است.
مهندس سعید مهدیون، مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: پیش از این تنها امکان اندازه گیری سرعت اینترنت مورد استفاده، برای کاربران فعال شده بود.
وی افزود: این در حالی است که کاربران اینترنتی کشورمان می توانند به صورت رایگان و با مراجعه به این سرورها، علاوه بر اندازه گیری سرعت، کیفیت اینترنت مورد استفاده خود، را نیز ارزیابی کنند.
وی با اشاره به فعال شدن امکان ثبت گزارش های اندازه گیری  صورت گرفته، گفت: یکی از سرویس هایی که روی این سرورها فعال شده امکان ارایه شکایت الکترونیکی است.
مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران در خصوص چگونگی کاربرد این سرویس تصریح کرد: کاربران اینترنتی کشورمان می توانند گزارش هایی که به کمک این سرور تهیه کرده اند را ثبت و به عنوان مستندات خود از آن ها استفاده کنند.
وی ادامه داد: بر همین اساس کاربران می توانند شکایت الکترونیکی خود را مبنی بر دریافت سرویس نامطلوب از ارایه دهندگان اینترنت به همراه مستندات موجود به سازمان تنظیم مقررات ارایه کنند.
سعید مهدیون با اشاره به راه اندازی سرویس "تست ظرفیت خط" در هفته جاری خاطر نشان کرد: به کمک این سرویس، امکان اندازه گیری استفاده از تمام ظرفیت خط ارتباطی جهت انتقال حداکثر اطلاعات در واحد زمان، بودن توجه به ترتیب بسته های اطلاعاتی از دست رفته فراهم می شود.
وی در خصوص میزان استفاده کاربران از سرورهای اندازه گیری سرعت، گفت: بر اساس اطلاعات و آمار موجود، تاکنون بیش از هشت هزار و 500 تست سرعت انجام شده است.
وی افزود: در صورت فعال شدن تمامی 10 سرور اندازه گیری سرعت، تعداد مراجعان به صورت تصاعدی رشد خواهد داشت.
مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران با تأکید به آمادگی این شرکت برای ارایه این سرورها به بخش خصوصی تصریح کرد: هر کدام از ISP ها و یا ISDP هایی که احساس می کنند سرویس های خود را با کیفیت مناسبی به کاربران ارایه می کنند، می توانند یکی از این سرورها را روی سیستم خود قرار دهند و امکان اندازه گیری سرعت را برای کاربران فراهم کنند.
انتهای پیام
۸ مهر ۱۳۸۸ ۱۰:۳۸
تعداد بازدید : ۲,۷۹۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید