اخبار

مهندس رضا تقی پور خبر داد: توسعه حوزه فضایی با استفاده از همه امکانات موجود

مهندس رضا تقی پور خبر داد: توسعه حوزه فضایی با استفاده از همه امکانات موجود
امیدواریم با استفاده از قابلیت ها و امکانات موجود و همچنین استفاده از ظرفیت های تمامی بخش های ذی ربط در کشور، شاهد رشد جهشی در این حوزه باشیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس رضا تقی پور در مراسم  معارفه رئیس سازمان فضایی کشور ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: با توجه به عنایت های ویژه شخص رئیس جمهور به این حوزه و همچنین پیگیری جدی برنامه های تدوین شده در این بخش، امیدواریم شاهد رشد جهشی در حوزه فضایی کشور باشیم.
وی افزود: امروزه بحث ها و برنامه های فضایی یکی از فعالیت های اصلی در کشور تلقی می شود و با توجه به فعالیت هایی که پیش از این صورت گرفته، آینده روشنی را برای کشور در این حوزه شاهد هستیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امیدواریم آقای دکتر فرقانی توجه ویژه ای به جایگاه تحقیقاتی در این حوزه و جلب همکاری دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و همچنین توسعه بخش خصوصی داشته باشند.
وی با بیان این مطلب که قرار نیست تمام کارهای فضایی کشور در این سازمان انجام شود، تأکید کرد: وظیفه ما شبکه سازی و ایجاد یک بسیج همه جانبه از تمامی بخش های ذی ربط تخصصی در این حوزه به منظور دستیابی به اهداف تعیین شده است.
مهندس رضا تقی پور تصریح کرد: امیدواریم که فعالیت های فضایی با حمایت دولت شکل گرفته و زمانی که امکان حل مسائل خود از طریق ایجاد بازارهای مناسب را پیدا کرد، بتوانیم خصوصی سازی در این حوزه را نیز عملیاتی کنیم.
وی با تأکید بر اینکه تلاش می کنیم تا شورای عالی فضایی تقویت شود تصریح کرد: امیدواریم با استفاده از ساختارهای موجود از قبیل شورای عالی فضایی و کمیسیون راهبردی این شورا بتوانیم به اهداف تعریف شده در این حوزه دست پیدا کنیم.
این گزارش حاکی است، در این مراسم دکتر فرقانی، رئیس جدید سازمان فضایی ایران نیز طی سخنانی با اشاره به نقش علوم فضایی و توسعه آن در توسعه پایدار و همچنین تأمین امنیت اجتماعی، اظهار داشت: با توجه به موار موجود در این حوزه سه اولویت اساسی برای برنامه های خود در نظر گرفته ام.
وی افزود: افزایش توان علمی، فنی و مدیریتی از طریق توسعه منابع انسانی، کنترل زمان در اجرای پروژه ها و همچنین تعیین اولویت ها برای استفاده از منابع محدود موجود، از جمله این اولویت ها محسوب می شود.
انتهای پیام
۷ مهر ۱۳۸۸ ۱۳:۱۵
تعداد بازدید : ۲,۳۳۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید