اخبار

چکیده مطالب 88/7/6

چکیده مطالب
• کنسرسیوم اعتماد مبین سهام بلوکی مخابرات را خرید
موبنا- بزرگترین معامله تاریخ بورس در حالی امروز به سرانجام رسید که در همان ساعات اولیه بازار و آغاز رقابت برای خرید این سهام بلوکی یکی از شرکت‌ها حذف و مهر اقتصاد ایرانیان پا به عرصه رقابت گذاشت. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که درروزنامه های همشهری ، ایران ، جمهوری ، جام جم ، اطلاعات ، کیهان ، دنیای اقتصاد ، آرمان ، زمان ، ابتکار ، حیات نو ، خراسان ، گسترش ، هدف و اقتصاد ، اقتصاد پویا ، جهان صنعت ، پول ، ایرانیان ، اندیشه نو ، ابرار اقتصادی ، وطن امروز ، تهران امروز ، اعتماد ، سرمایه ، حمایت ، حزب الله ، مردم سالاری ، کائنات ، تفاهم ، جهان اقتصاد ، جوان ، عصر اقتصاد ، صبح اقتصاد ، خبر ، سیاست روز و خبرگزاری های ایرنا ، ایسنا ، ایلنا ، فارس ، مهر ، موج ، برنا ، ایسکا نیوز، بورس نیوز و باشگاه خبرنگاران جوان منعکس شد .
• چرا اینترنت چند برابر قیمت فروخته می‌شود؟
ایسنا - نرخ‌گذاری اینترنت در ایران مطابق با نیاز اقتصاد کشور نیست. چراکه دولت اینترنت را با قیمت ارزان از خارج خریداری می‌کند. پس اگر یارانه‌ا‌ی پرداخت نمی‌کند باید آن را ارزان به دست مصرف‌کنندگان رسانده یا در غیر این صورت ورود آن از خارج از کشور را به دست بخش خصوصی بسپارد. این خبر در روزنامه های جمهوری ، دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، جهان اقتصاد ، پول ، اعتماد ، سرمایه و اندیشه نو درج شد .
• ارائه پورت پرسرعت به دانشگاه ها/ عقب ماندگی در تامین پورت پرسرعت
مهر - معاون فناوری اطلاعات شرکت مخابرات ایران از دسترسی 258 دانشگاه کشور به پورت پر سرعت خبر داد و با اشاره به اهداف برنامه پنجم توسعه گفت: برای دستیابی به اهداف این سند لازم است با برنامه های بلند مدت زمینه های دستیابی به پورت پرسرعت را فراهم کنیم. روزنامه های همشهری ، دنیای اقتصاد ، اقتصاد پویا ، ابرار اقتصادی ، سرمایه ، صبح اقتصاد و اندیشه نو این خبررا به چاپ رساندند .
• کیفرخواست پنج متهم اصلی پرونده سایت‌های مستهجن صادر شد
ایسنا - معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای ویژه‌ی رسیدگی به جرایم رایانه‌ای و فناوری ارتباطات از صدور کیفرخواست برای پنج متهم اصلی پرونده‌های سایت‌های مستهجن به اتهام افساد فی‌الارض خبر داد.روزنامه های جهان صنعت ، پول ، اعتماد ، سرمایه و حزب الله این خبررا درج کردند .
• بازار سیمکارت های اعتباری داغ شد
موبنا- منابع بازاری معتقدند بازار سیمکارت های اعتباری به دلیل افزایش تقاضا روزهای خوبی را پشت سر می گذارد. ابتکار ، جهان صنعت ، پول ، سرمایه و گسترش روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• ازخرید سهام بلوکی مخابرات انصراف نداده‌ایم
ایسنا - سخنگوی کنسرسیوم شرکت پیشگامان کویر یزد(خریدار بلوکی مخابرات)در پاسخ به انصراف شرکت از خرید سهام مخابرات گفت: ما از خرید سهام این شرکت انصراف نداده‌ایم. مدیرعامل سازمان خصوصی‌سازی با ارسال نامه‌ای روز گذشته ساعت 15 و 40 دقیقه به ما اعلام کردند که ما به دلیل عدم صلاحیت امنیتی نمی‌توانیم در معامله شرکت کنیم و درخواست خروج از معامله را به ما دادند. روزنامه های کیهان ، آرمان ، دنیای اقتصاد و ابتکار این خبررا درج کردند .
• کنسرسیوم های داخلی برای تامین مالی اپراتور سوم باید مشارکت کنند
موبنا-معاون توسعه صنایع پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با تاکید بر شرایط بازمزایده اپراتورسوم گفت: باید شرایط مزایده اپراتور سوم به گونه ای باشد، تا متقاضیان در قالب کنسرسیوم داخلی برای تامین مالی آن مشارکت کنند. روزنامه های دنیای اقتصاد ، جهان صنعت و سرمایه این خبررا منتشر کردند .
• شرکت‌های اینترنتی فاقد پروانه تنها تا پایان آبان ماه فرصت دارند
فارس- مدیر کل صدور پروانه سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری گفت: شرکت های توزیع و عرضه کننده خدمات اینترنت(ISP و ISDP) فاقد پروانه معتبر از سازمان تنظیم مقررات تنها تا پایان آبان ماه برای اخذ موافقت‌نامه کتبی سازمان فرصت دارند. پول ، عصر اقتصاد و ایرانیان روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• بیشترین شکایت کاربران از مراکز بزرگ گوشی تلفن همراه است
موبنا- به گفته مسئول رسیدگی به شکایات مردمی اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری، آمار بیشترین شکایات کاربران مربوط به مراکز بزرگ خریدوفروش گوشی تلفن همراه است. این خبر در روزنامه های دنیای اقتصاد و جهان صنعت درج شد .
• توسعه 6 مرکز مخابراتی در تهران و کرج
فارس- عملیات کابل‌برگردان با هدف توسعه در مرکز مخابرات پیام نور از پنجم مهر ماه و در مراکز مخابرات پیروزی، شهید عرب سرخی و شهید رمضانی در تهران و در مرکز مخابرات شهید نصرآبادی و شهید صدوقی در کرج از ششم مهر ماه آغاز می‌شود. روزنامه های کیهان و راه مردم این خبررا منتشر کردند .
• شرکت پیشگامان کویر یزد هم انصراف داد و هم رد صلاحیت شد!
ایسنا - معاون سازمان خصوصی سازی بعد از عرضه‌ سهام بلوکی شرکت مخابرات در نشست خبری در جمع خبرنگاران در خصوص انصراف و یا رد صلاحیت شرکت پیشگامان یزد توضیح داد: براساس مصوبه‌ هیات واگذاری مقرر شد سازمان خصوصی سازی اهلیت مالی و فنی خریداران را قبل از عرضه بلوکی مخابرات تعیین کند.به این ترتیب اهلیت مالی و فنی خریداران از جمله شرکت پیشگامان کویر یزد و توسعه‌ اعتماد مبین تایید و به بورس اعلام شد ولی چون شرکت مخابرات شرکت حساسی است لذا مقرر شد که اهلیت امنیتی خریداران نیز تایید شود که به دلیل اینکه تا 18 شهریور این امر انجام نشد معامله 18 شهریور به تاخیر افتاد. روزنامه های تهران امروز و پول این خبررا منتشر کردند .
• پیشگامان کویر یزد از حضور در رقابت بلوک مخابرات منع شد
فارس - مدیرعامل شرکت تعاونی پیشگامان کویر یزد گفت: چند ساعت باقی مانده به آغاز عرضه بلوک 50 درصد به اضافه یک سهم شرکت مخابرات، این شرکت از حضور در این رقابت از سوی سازمان خصوصی سازی منع شد. روزنامه های تهران امروز و پول این خبررا درج کرد .
• ایجاد کمیته ویژه نرم افزارهای مشکل دار در جشنواره رسانه های دیجیتال
مهر - رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال از برگزاری سومین جشواره بین المللی رسانه های دیجیتال از 8 تا 18 مهرماه خبر داد و گفت: در این جشنواره کمیته ای برای رسیدگی به نرم افزارهای دارای مشکلات فنی در نظر گرفته شده است. روزنامه های جهان اقتصاد و کارو کارگر این خبررا درج کردند .
• بازدهی43درصدی مخابرات از زمان ورود به بورس
موبنا- شرکت مخابرات ایران از ابتدای حضور خود در بورس با قیمت یک هزار و 150 ریال به ازای هر سهم،‌ 80/42 درصد بازدهی را از محل تقسیم سود و افزایش قیمت، برای سهام‌داران خود به ارمغان آورده است. روزنامه عصر اقتصاد این خبررا درج کرد .
• پیشگامان کویر یزد از خرید سهام51 درصدی شرکت انصراف داد
ایسنا - با نزدیک شدن به زمان عرضه بلوکی شرکت مخابرات ایران خبرهایی از انصراف یکی از شرکت‌های تایید شده از دو هفته گذشته به گوش می‌رسد و به نظر می‌رسد علی رغم تایید اهلیت خریداران، اما شرکت پیشگامان کویر یزد از این معامله تاریخی انصراف داده و سرمایه‌گذاری مهر اقتصاد ایرانیان به عنوان خریدار جدید پا به عرصه خرید گذاشته است. روزنامه تهران امروز این خبررا منتشر کرد .
• ارسال تاییدیه حضور دو گروه برای معامله بلوک مخابرات
فارس- مدیرعامل شرکت بورس گفت: سازمان خصوصی سازی تاییدیه حضور دو گروه کنسرسیوم اعتماد مبین و سرمایه گذاری مهراقتصاد مبین را در عرضه بلوک 50 درصد بعلاوه یک سهم مخابرات ارسال کرده است. روزنامه عصر اقتصاد این خبررا چاپ کرد .
• توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی شاخص ترین اقدام دولت بود
ایرنا - معاون صنایع پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی، شاخص ترین اقدام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طی چهار سال اخیر بود. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منتشر کنند .
• اوراق مشارکت کاغذی حذف می‌شود
فارس- معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با اشاره به تصمیم بانک مرکزی مبنی بر صدور اوراق مشارکت الکترونیکی تا پایان سال جاری، از حذف تدریجی اوراق مشارکت کاغذی خبر داد. روزنامه اقتصاد پویا این خبررا چاپ کرد .
• گوشی KS660 ال جی وارد بازار شد
موبنا- اولین گوشی ال جی مدل KS660 برای اولین بار با گارانتی "پارس کامتل" وارد بازار تلفن همراه تهران شد. روزنامه پول این خبررا منتشر کرد .
• شرکت های مخابرات استانی مجاز به ارائه خدمات "دایل آپ" نیستند
موبنا- مدیرکل صدور پروانه سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات از ابلاغیه جدید این سازمان درباره شرکت های مجاز توزیع و عرضه خدمات اینترنت خبر داد.
• انجام پروژه تدوین برنامه راهبردی تنظیم مقررات به بخش خصوصی سپرده می شود
موبنا- سازمان تنظیم مقررات برای انجام پروژه تدوین برنامه راهبردی تنظیم مقررات و صدور مجوز از پیمانکاران ( حقوقی ) دعوت به عمل آورد.
• 25 کشور در نمایشگاه رسانه های دیجیتال حضور می یابند
موبنا- سومین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال با حضور 25 کشور خارجی 8 تا 18 مهرماه جاری در مصلای تهران برگزار می شود.
• استقبال خریداران از گوشی های اچ تی سی در بازار تلفن همراه
موبنا- مدیر فروش شرکت "پرشین تلکام" عرضه کننده گوشی های اچ تی سی از استقبال مردم از گوشی های این برند در بازار تلفن همراه خبر داد.
• خداحافظی گوشی های بدون نام چینی از بازار
موبنا- لیلا محمدنظامی- گوشی های چینی که سهم فروش گوشی های صاحب نام در بازار تلفن همراه را کاهش داده بودند، هم اکنون در پشت ویترین مغازه ها دیده نمی شوند.
• گوشی G1 گوگل مشتری ندارد
موبنا- فروشندگان گوشی تلفن همراه از عدم استقبال مشتریان از گوشی G1 گوگل در سطح بازار تلفن همراه خبر دادند.
• رقابت بلوک مخابرات در بورس آغاز شد
ایرنا - 22 میلیارد و 936 میلیون و 827 هزار و 827 سهم به ارزش 77هزار و 985 میلیارد ریال بلوک مخابرات در بورس عرضه شد.
• بلوک مخابرات معامله شد
ایرنا - بلوک 50 درصد بعلاوه یک سهم مخابرات با قیمت سه هزار و 409 ریال به خریداران فروخته شد.
• توسعه فناوری اطلاعات به نفع تمام بخش های اقتصادی است
ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: حوزه فناوری اطلاعات، یک حوزه بسیار گسترده است که توسعه آن به نفع همه بخش های اقتصادی است.
• وزیر ارتباطات: رییس جمهور در سازمان ملل تمام معادلات جهانی را زیر سوال برد
ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در روزهای گذشته شاهد بودیم که رییس‌جمهور با حضور در سازمان ملل یاد و خاطره شهید رجایی را زنده کرد و حرف‌هایی حق زد،‌ از حقوق مظلومان دفاع کرد و معادلات جهانی را زیر سوال برد.
• بی توجهی به بخش خصوصیICT باعث افزایش فرارمغزها می شود
ایرنا – مسوول کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان گفت:بی توجهی به رشد و توسعه بخش خصوصی فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات(ICT)باعث افزایش پدیده فرارمغزها خواهد شد.
• شرکت پیشگامان کویر یزد اهلیت امنیتی نداشت
ایرنا - معاون واگذاری سازمان خصوصی سازی گفت: از آنجا که اهلیت امنیتی شرکت پیشگامان کویر یزد توسط سازمان های مربوطه تایید نشد این شرکت از رقابت برای خرید بلوک مخابرات منع شد.
• قطعیت معامله مخابرات تا 30 روز کاری آینده محرز می شود
ایرنا - مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار گفت: خریدار بلوک مخابرات باید 20 درصد مبلغ معامله را تا 30 روز کاری به حساب دولت واریز کند تا قطعیت این معامله احراز شود.
• 38 درصد از حجم معاملات از آن مخابرات شد
شبکه ایران - شاخص کل امروز پس از چند روز روند افزایشی با کاهش روبرو شد و پس از افت 2/32 واحدی، در 11هزار و 588 واحد ثابت ماند.
• فناوری اطلاعات یک لایه در تمام بخش ها است
ایسکانیوز- فناوری اطلاعات یک بخش نیست بلکه یک لایه است که باید در تمام بخش ها توسعه پیدا کند.
• 6 مرکز مخابرات توسعه می‌یابد
باشگاه خبرنگاران - عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مرکز مخابرات پیام نور از تاریخ پنجم مهرماه و در مراکز مخابرات پیروزی، شهید عرب سرخی و شهید رمضانی در شهر تهران و در مرکز مخابرات شهید نصرآبادی و شهید صدوقی در شهرستان کرج از تاریخ ششم مهرماه آغاز می‌شود.
• ورود یک سوئیچ جدید به شبکه تلفن همراه اول تهران
باشگاه خبرنگاران - به منظور به روز رسانی و توسعه شبکه همراه اول، امشب عملیات ورود یک سوئیچ جدید و جا به جایی BSC بر روی آن در مرکز تلفن همراه شهید دستغیب تهران انجام می شود.
• " آشتی برندهای خارجی با ایران "
روزنامه ایران در گزارشی با عنوان " آشتی برندهای خارجی با ایران " به قلم مریم هنر منش به بررسی وضعیت تولید کنندگان موبایل و تولید مشترک در کشور ما پرداخته است .
• " بازدید کنندگان جشنواره رسانه های دیجیتال بن کارت رایگان می گیرند "
روزنامه ایران در خبری اعلام کرد : بازدید کنندگان جشنواره رسانه های دیجیتال بن کارت رایگان می گیرند .
• " لپ تاپ های لمسی در بازار ایران "
روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان " لپ تاپ های لمسی در بازار ایران " به قلم مریم عسگری به بررسی وضعیت بازار و فراگیر شدن TABLET PC ها پرداخته است .
• " کاهش تقاضا برای حافظه های فلش با ظرفیت بالا "
روزنامه دنیای اقتصاد در خبری اعلام کرد : تقاضا برای حافظه های فلش با ظرفیت بالا کاهش یافته است .
• "نوسان 70 واحدی شاخص "
روزنامه دنیای اقتصاد در خبری اعلام کرد : روز گذشته افت و خیز شدیدی را تجربه کرد و در مجموع 70 واحد نوسان پیدا کرد .
• " بازار داغ سیمکارت تلفن همراه ؟!"
روزنامه ابتکار در مطلبی با عنوان " بازار داغ سیمکارت تلفن همراه ؟!" به بررسی وضعیت بازار سیمکارت های تلفن همراه پرداخته است .
• شیرازی ها سال گذشته 45 میلیون تومان خرج مکالمه تلفن ثابت کردند
روزنامه رسالت این مطلب را به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات استان فارس منتشرکرد .
• مخابرات جیب به جیب شد
روزنامه فرهنگ آشتی ، تیتر یک صفحه نخست خود را به فروش سهام شرکت مخابرات ایران اختصاص داد و گزارشی داد : نباید کردکه مشخصه سیاسی این شرکت به واسطه ارتباطات در هرزمانی راه نفوذ و دخالت نهادهای دولتی و امنیتی – سیاسی رابرای دخالت در امور مدیریتی هموار می کند .
• جاده های استان زیر پوشش تلفن همراه
روزنامه تفاهم به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات استان لرستان نوشت : بیش از 90 درصد جاده های لرستان دارای پوشش کامل تلفن همراه هستند
• امکان ارسال اعتبار خط به خط ایرانسل فراهم شد
روزنامه عصر ایرانیان نوشت : درمرحله پیش رفته سرویس خط به خط ، امکان انتقال اعتبار با استفاده از کد دستوری برای مشترکان ایرانسل فراهم شد .
• آغاز اجرای آزمایشی اینترنت ملی دردو استان
حامد شفیعی در روزنامه سرمایه به نقل از عبدالمجید ریاضی معاون فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات از اجرای آزمایشی شبکه ملی اینترنت در دو استان قم و کرمان خبرداد .
• انتقادهای مردمی روزنامه های امروز
روزنامه کیهان به نقل از یک مشترک نوشت :
" تلفن همراه اول در خیابان شهید مومن نژاد واقع در گلستان اول خ پاسداران آنتن نمی دهد و ساکنین محله مذکور از این بابت با مشکل مواجه شده اند . "
روزنامه خراسان در پاسخ به اپراتور ایرانسل نوشت :
"روزنامه خراسان پاسخ اپراتور ایرانسل – ام تی ان به مطلب مندرج در ستون حرف مردم این روزنامه را چاپ کرد که درآن مراحل تهیه سیمکارت جایگزین تشریح شده است ."
روزنامه سیاست روز به نقل از یک مشترک همراه اول نوشت :
"آنتن دهی تلفن های سیار شرکت ارتباطات همراه اول در خیابان انقلاب محدوده پیچ شمیران ، وضعیت نامناسبی دارد و مکالمات به طور کل مختل می شود ازمسولین شرکت مذکور درخواست رسیدگی داریم."
۷ مهر ۱۳۸۸ ۱۱:۳۲
تعداد بازدید : ۲,۲۰۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید