اخبار

چکیده مطالب 88/7/5

چکیده مطالب
• بلوک 51 درصدی مخابرات فردا عرضه می شود
فارس- رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: بلوک 51 درصدی مخابرات قطعا " فردا عرضه می شود و مهراقتصاد ایرانیان نیز به عنوان سومین متقاضی مجاز به حضور در این عرضه شد. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های وطن امروز ، فرهنگ آشتی ، حزب الله ، ایرانیان ، اقتصاد پویا ، پول ، جهان صنعت ، جهان اقتصاد و همبستگی به چاپ رسید .
• واگذاری پهنای بانداینترنتی فقط با موافقت سازمان تنظیم مقررات مجازاست
ایرنا - مدیر کل صدور پروانه سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات گفت: واگذاری پهنای باند اینترنتی فقط با ارائه موافقت کتبی سازمان تنظیم مقرارت و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) مجاز است. روزنامه های دنیای اقتصاد ، سرمایه ، پول ، جهان اقتصاد ، ابرار ، ابرار اقتصادی ، خراسان و صبح اقتصاد این خبررا منتشر کردند .
• کیفیت شبکه تلفن همراه در حد انتظار نیست
موبنا- رییس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی گفت: کیفیت شبکه تلفن همراه کشور در حد انتظار نیست و باید ارتقا یابد. روزنامه های دنیای اقتصاد ، پول ، جهان صنعت ، ابرار اقتصادی و خراسان این خبررا چاپ کردند .
• حرکت‌های غیرعلمی گذشته مخابرات به ورشکستگی امروز شرکت‌های اینترنتی منجر شد؟
ایسنا - رئیس انجمن شرکت‌های اینترنتی ایران ریشه گرفتاری و ورشکستگی امروز شرکت های اینتنرتی - ISPها - که از ماه‌های گذشته آغاز شده را مدیریت غلط و حرکت‌های غیرعلمی آن روز مخابرات دانست و گفت: مساله باید از ریشه حل شود. هر کسی مجوز فعالیت در این حوزه را دارد باید بتواند در همه عرصه‌ها فعالیت داشته باشد. پول ، ابرار اقتصادی ، راه مردم ، حیات نو و حزب الله روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• این سهام بلوکی بالاخره پس از دو بار تاخیر به سرانجام می‌رسد؟
ایسنا - طبق سومین اعلام سازمان خصوصی سازی در حال حاضر تنها چند ساعت به انجام معامله بزرگ بورس باقی مانده و تا کنون خبری از عدم عرضه این سهم برای بار سوم منتشر نشده است. به قول مدیر بازار شرکت بورس عرضه بلوکی سهام مخابرات به احتمال 99/99 درصد فردا انجام می شود. با این حال با توجه به شرایط خاص شرکت مخابرات تا زمانی که نام شرکت برای عرضه بلوکی وارد سیستم معاملات نشود، نمی توان راجع به عرضه یا عدم عرضه این معامله بزرگ نظر داد. چون ممکن است همانند گذشته در ساعات پایانی که همه در انتظار عرضه بلوکی هستند، بنا به مصلحت ناگهان خبرتاخیر عرضه مخابرات منتشر شود. روزنامه های همشهری ، تهران امروز ، جوان و اسرار این خبررا منتشر کردند .
• با خصوصی شدن مخابرات بیت‌المال نیز سود می‌برد
ایسنا - پس از کامل شدن روند خصوصی‌سازی در شرکت مخابرات ایران، بهره‌وری در این شرکت به شدت رشد خواهد کرد. این خبر در روزنامه های دنیای اقتصاد ، جهان صنعت ، صبح اقتصاد و همبستگی درج شد .
• برقراری ارتباط فیبر نوری بین ایران و عراق
فارس- معاون نگهداری و مدیریت شبکه ارتباطات زیر ساخت گفت: ارتباط فیبر نوری ایران و عراق از لحاظ فنی برقرار شده. اما به دلیل مشکلات داخلی عراق مبادله‌ای از این شبکه انجام نمی‌شود. اندیشه نو ، ایرانیان ، پول و صبح اقتصاد روزنامه هایی بودند که این خبررا درج کردند .
• مخابرات ایران در تله کام جهانی 2009 ژنو شرکت می‌کند
ایلنا - در نمایشگاه‌های ITU که هر سه سال یکبار برگزار می‌شود، شرکت مخابرات ایران حضور فعالی داشته به نحوی که درتله‌کام 2003، ایران در دو قالب حضور داشته و در این اجلاس مشاور پروژه اپراتور دوم تلفن‌همراه را انتخاب کرده است. روزنامه های دنیای اقتصاد ، جهان اقتصاد ، صبح اقتصاد و خراسان این خبررا منتشر کردند .
• تهیه اساسنامه بخش حاکمیتی با هدف عرضه سهام در بورس
فارس- مدیر عامل شرکت پست ایران گفت: با بررسی و تصویب اصلاح بودجه سال 88 و بخش حاکمیتی اساسنامه این شرکت در مجمع فوق‌العاده، به زودی سهام این شرکت در بورس عرضه ‌می‌شود.
محمد حسن محبیان عراقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا»،اظهار داشت: مجمع عمومی شرکت پست ضمن بررسی و تصحیح صورت‌های مالی، عملیات مربوط به سال 87 را به مجمع فوق‌العاده در جلسه بعد موکول کرد. این خبر در روزنامه های اقتصاد پویا ، جهان اقتصاد ، صبح اقتصاد به چاپ رسید .
• ورود یک سوئیچ جدید به شبکه همراه اول تهران
به منظور به روز رسانی و توسعه شبکه همراه اول، امشب عملیات ورود یک سوئیچ جدید و جابه‌جایی BSC بر روی آن در مرکز تلفن همراه شهید دستغیب تهران انجام می‌شود. روزنامه همبستگی و خبرگزاری های موبنا ، ایرنا و ایسنا نیز این خبررا منعکس کردند .
• دومین دوره تخصصی الکترونیکی کتابداری برگزار می‌شود
ثبت‌نام الکترونیکی در دومین دوره تخصصی الکترونیکی کتابداری، با ارائه مدرک رسمی از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تا 10مهرماه در وب‌سایت www.nlai.ir ادامه خواهد داشت. روزنامه ابرار اقتصادی و خبرگزاری های سیتنا و ایلنا این خبررا منعکس کردند .
• اجرای آزمایشی شبکه ملی اینترنت در دو استان قم و کرمان
موبنا- معاون فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات از اجرای آزمایشی شبکه ملی اینترنت در سطح دو استان قم و کرمان خبر داد. روزنامه های ایران و ابرار اقتصادی این خبررا منتشر کردند .
• دولت تغییر تعرفه های مخابراتی را تایید نکرده است
موبنا- مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت:دولت هنوزتغییر و افزایش تعرفه های مخابراتی راتایید نکرده است. روزنامه های پول و ابرار اقتصادی این خبررا درج کردند .
• بازار سیمکارت گرم شد
موبنا- منابع بازاری از افزایش تقاضا برای انواع سیمکارت های موجود در بازار خبر دادند. روزنامه های سرمایه و جوان این خبررا منعکس کردند .
• بازگشایی مدارس بازار گوشی را گرم کرد
موبنا- همانگونه که پیش بینی می شد میزان تقاضا برای خرید و فروش گوشی تلفن همراه در اقصی نقاط تهران افزایش یافته است. روزنامه های ایران و سرمایه این خبررا درج کردند .
• پس از خصوصی‌سازی، بهره‌وری در مخابرات به سرعت رشد می‌کند
ایلنا - پس از نهایی شدن خصوصی سازی در این شرکت، قوانین و مقررات بعضاً دست و پاگیر نیز حذف شده و مسوولان امکان تصمیم گیری سریعتر برای امور مختلف را خواهند داشت. روزنامه های جهان اقتصاد و عصر اقتصاد این خبررا منتشر کردند .
• انتقال اعتبار در سرویس خط به خط ایرانسل ممکن شد
ایلنا - مشترکین برای استفاده از این سرویس باید ابتدا به طور رایگان ثبت نام نمایند، برای ثبت نام کافی‌است یک پیام‌کوتاه که در آن تنها عدد 12 نوشته شده، به شماره ویژه 1112 ارسال شود. روزنامه های دنیای اقتصاد و ابرار این خبررا به چاپ رساندند .
• معرفی گوشی های پرفروش در هفته گذشته
موبنا- گوشی 1202 و 5800 نوکیا، C901 سونی اریکسون ، F350 ال جی و Diamond2 اچ تی سی به عنوان گوشی های پرفروش هفته گذشته بازار تلفن همراه معرفی شدند. سرمایه و جهان صنعت روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• 30 درصد درآمد مخابرات به خزانه دولت واریز می شود
موبنا- مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: با خصوصی شدن شرکت مخابرات ایران 30 درصد از درآمد این شرکت به خزانه واریز می شود. این خبر در روزنامه ایران درج شد .
• عرضه سهام مخابرات فردا و پس از دو بار تعویق
ایرنا - بزرگ‌ترین عرضه تاریخ بازار سرمایه فردا (یکشنبه) پس از دو بار تعویق، در بازار اول بورس اوراق بهادار تهران انجام می‌شود. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منتشر کرد .
• تلفن‌های همراه فقط در خط 4 مترو آنتن نمی‌دهد
فارس- مدیر عامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران گفت: تلفن‌های همراه فقط در خط تازه تأسیس 4 مترو تهران آنتن نمی‌دهد. روزنامه اقتصاد پویا این خبررا منتشر کرد .
• برنامه های کنسرسیوم پیشگامان برای افزایش سودآوری مخابرات تشریح شد
فارس- مدیرعامل گروه پیشگامان کویر یزد مهمترین برنامه های این تعاونی را برای افزایش سودآوری سهام مخابرات تشریح کرد . روزنامه های جهان اقتصاد و جوان این خبررا منعکس کردند .
• دسترسی به اینترنت پرسرعت از مبانی برنامه پنجم توسعه باید باشد
ایرنا - معاون فناوری های پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران دسترسی به اینترنت پرسرعت می تواند بعنوان یکی از مبانی اصلی برنامه پنجم توسعه، مورد توجه سیاست گذاران در حوزه قانونگذاری و اجرا قرار گیرد. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا درج کرد .
• سامانه آمایش اقتصادی کشور در حوزه توسعه زیرساخت و خدمات طراحی شد
ایسنا - سامانه آمایش اقتصادی کشور از حیث توسعه سرویس‌ها و زیرساخت‌های ICT کشور که توسط محققان پژوهشکده ICT جهاد دانشگاهی اجرا شده در راستای تحقق سند چشم‌انداز و تدوین برنامه پنجم توسعه در اختیار دست‌اندرکاران و سیاست‌گذاران ICT کشور درمرکز تحقیقات مخابرات ایران قرار گرفت. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منعکس کرد .
• عرضه سهام شرکت مخابرات حتمی شد
موبنا- رییس سازمان خصوصی سازی در آخرین اظهارات خود از عرضه حتمی سهام شرکت مخابرات ایران در روز یکشنبه 5 مهرماه خبر داد.
• حضور بنیاد بازی‌های رایانه‌ای در سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال
موبنا- بنیاد ملی بازی‌های رایا‌نه‌ای در سومین دوره از برگزاری جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال شرکت می‌کند.
• پیمانکاران VOIP باید ماهانه 3 میلیارد ریال به دولت بپردازند
موبنا- یکی از پیمانکاران ارائه دهنده خدمات تلفن اینترنتی با اشاره به عدم انجام تعهدات شرکت ارتباطات زیرساخت در قبال این پیمانکاران ، گفت: پرداخت مبلغ ماهانه 3 میلیارد ریال به شرکت ارتباطات زیرساخت با توجه به تامین نشدن مفاد قرارداد ، ممکن نیست.
• گزارش ویژه ماهنامه تلفن همراه درباره چشم پوشی از تخلف ایرانسل – MTN
ماهنامه "تلفن همراه"، در گزارش ویژه ای به نقل از رییس سازمان خصوصی سازی ، رییس کمیسیون معاملات واگذاری اپراتور دوم ، وزیر پیشین ارتباطات و معاون برنامه ریزی دولت پیشین وزارت ارتباطات از چشم پوشی نسبت به تخلفات قرار- دادی اپراتور ایرانی خارجی ایرانسل – MTN خبر داد.
• پهنای باند اینترنتی فقط با ارائه موافقت کتبی رگولاتوری واگذار می شود
موبنا- مدیر کل صدور پروانه سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری از ابلاغیه جدید رگولاتوری در خصوص شرکت های مجاز توزیع و عرضه خدمات اینترنت خبر داد گفت:پهنای باند اینترنتی فقط با ارائه موافقت کتبی رگولاتوری واگذار می شود.
• تعرفه 25 درصدی گوشی تلفن همراه به نفع تولیدکنندگان نیست
موبنا- مدیرعامل شرکت نیمه هادی عماد عرضه کننده گوشی های هیوندایی معتقد است تعرفه فعلی واردات گوشی تلفن همراه به نفع تولیدکنندگان نیست.
• سهام مخابرات به طور قطع فردا واگذار می شود
موبنا- رییس سازمان خصوصی سازی از واگذاری سهام شرکت مخابرات ایران در روز یکشنبه ( پنجم مهرماه ) مطابق برنامه اعلام شده خبر داد.
• واگذاری سهام مخابرات و حقوق مصرف کنندگان
موبنا - پس از ماه ها اما و اگر ، شواهد و قراین از واگذاری سهام بزرگترین وسودده ترین شرکت غیر نفتی کشور در روز های آینده حکایت دارد .
• شکایت ارایه دهندگان تلفن اینترنتی از شرکت زیرساخت درمرحله رسیدگی است
ایرنا - مدیر روابط عمومی شرکت ارتباطات زیر ساخت گفت: شکایت شرکت های ارایه دهنده تلفن اینترنتی ( VOIP) از این شرکت در مرحله رسیدگی است.
• مدیر عامل شرکت مخابرات ایران: بهره وری در مخابرات به سرعت رشد می کند
ایرنا - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: پس از کامل شدن روند خصوصی سازی در شرکت مخابرات ایران، بهره وری در این شرکت به شدت رشد خواهد کرد.
• برنامه کنسرسیوم پیشگامان برای افزایش سودآوری شرکت مخابرات
ایرنا- مدیرعامل گروه پیشگامان کویر یزد مهمترین برنامه های این تعاونی را برای افزایش سودآوری سهام مخابرات اعلام کرد.
• عرضه بلوک مخابرات و معامله بلوک5.2 درصدی بانک پارسیان
فارس- مدیر بازار شرکت بورس از عدم تغییر زمان عرضه بلوک 51 درصد مخابرات در معاملات فردا و معامله شدن بلوک5.2 درصدی سهام بانک پارسیان بعد از 9 روز رقابت فشرده سه گروه و ادامه رقابت برای بلوک 8.2 درصدی قند لرستان خبر داد.
• بررسی پیشنهاد مخابرات برای جبران ضرر تعرفه جدید سیم مسی
موج - رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: پیشنهاد شرکت مخابرات ایران برای جبران ضرر از محل تعرفه جدید سیم مسی در سازمان در حال بررسی است.
• واگذاری پهنای باند اینترنتی فقط با ارائه موافقت کتبی سازمان مجاز است
ایلنا - در استان‌هایی که به تشخیص و اعلام سازمان حداقل 3 شرکت توزیع کننده اینترنت شروع به فعالیت کرده‌اند، شرکت مخابرات استان مجاز به فروش پهنای باند به شرکت‌های عرضه کننده خدمات اینترنت (ISP) نیست.
• تصویب طرح های افزایش سودآوری در مخابرات
مهر - مدیرعامل گروه پیشگامان کویر یزد مهمترین برنامه های این تعاونی برای افزایش سودآوری سهام مخابرات را تشریح کرد.
• نکات ابهام درباره خریداران تا پایان وقت اداری امروز مشخص و نهایی می‌شود
ایسنا - مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در پاسخ به این سوال که آیا علاوه بر دو خریدار اعلامی عرضه بلوکی شرکت مخابرات پای خریدار سومی هم در میان بوده و سازمان خصوصی‌سازی به دنبال گرفتن مدارک و اطلاعات بیش‌تر برای بررسی صلاحیت خریدار جدید است گفت: این موضوع قرار است توسط سازمان خصوصی‌سازی تا پایان وقت اداری امروز به ما اعلام شود.
• برگزاری کارگاه‌های آموزش اصول فن‌آوری و نوآوری
ایسنا - بخش فن‌آوری و نوآوری سومین دوره نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال با مشارکت مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف کارگاه های تخصصی اصول فن‌آوری و نوآوری برگزار می‌کند.
• افتتاح سیستم ارزش‌گذاری کالا تحت وب در گمرک ایران
ایسنا - معاون طرح و برنامه گمرک جمهوری اسلامی ایران از افتتاح سیستم ارزش‌گذاری کالا تحت وب در گمرک ایران خبر داد و گفت: امیدواریم این افتتاح تا آبان‌ماه سال جاری انجام شود و اگر بنا به دلایلی با تاخیر مواجه شد حداکثر تا آذرماه این کار را انجام خواهیم داد.
• میزان شکایات از گوشی های چینی افزایش یافته است
سیتنا - با عرضه گوشی های بی نام و نشان چینی که از سوی فعالان غیرقانونی با گارانتی متفرقه در اختیار مشتریان قرار گرفت میزان شاکیان گوشی تلفن همراه به یکباره افزایش چشمگیری پیدا کرد.
• کاهش قیمت 390 هزار تومانی گوشی " ان 96 " نوکیا
موج - گوشی مدل " ان 96" نوکیا از زمان عرضه تاکنون با کاهش چشمگیر 390 هزار تومانی بهای آن در بازار گوشی تلفن همراه تهران مواجه شده است.
• اولین خنک کننده دنیا برای سوکت 1156 اینتل ساخته شد
موبنا- کولر مستر به عنوان یکی از شرکت های تولید کننده فن ، منبع تغذیه و کیس ، مدل جدید سری Hyper TX را بر اساس پردازنده های جدید طراحی و تولید کرده است.
• معرفی گوشی C903 سونی اریکسون
موبنا- گوشی C903 سونی اریکسون که بیش از یک ماه است وارد بازار تلفن همراه شده مورد تقاضای اکثر مشتریان ایرانی قرار گرفته است.
• " فناوری اطلاعات ؛ ویترین اقتصادی "
روزنامه همشهری در مطلبی با عنوان " فناوری اطلاعات ؛ ویترین اقتصادی " به بررسی نقش فناوری اطلاعات در بخش اقتصادی پرداخته است .
• " افزایش شاخص بورس تهران "
روزنامه همشهری در خبری اعلام کرد : شاخص بورس تهران روز گذشته در نخستین هفته از فصل پاییز و همزمان با عرضه سهام شرکت مخابرات افزایش یافت .
• " صف خرید مخابرات جمع شد "
روزنامه ایران در خبری اعلام کرد : 9 صف خرید مخابرات جمع شده است و بیش از 22 میلیون سهم معامله داشته است .
• " من آن لاینم ، پس نیستم "
روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان " من آن لاینم ، پس نیستم " به قلم سونیتا سراب پور به بررسی موضوع نادیده گرفتن حقوق شهروندان در فضای مجازی پرداخته است .
• " شاخص بر دوش مخابرات "
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی با عنوان " شاخص بر دوش مخابرات " به قلم هدیه لطفی به بررسی تاثیر سهام مخابرات بر شاخص کل بورس پرداخته است .
• " ماراتن مخابرات "
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی با عنوان " ماراتن مخابرات " به بررسی انجام بزرگترین معامله تاریخ بورس اشاره کرده است .
• " رشد قیمت ها در بازار رایانه "
روزنامه دنیای اقتصاد در گفت و گو با یکی از فعالان بازار به بررسی وضعیت کالاهای کامپیوتری در بازار پرداخته است .
• " ماهنامه تلفن همراه "
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی از انتشار شماره جدید ماهنامه تلفن همراه خبر داد .
• " برنامه های تعاونی پیشگامان کویر یزد "
روزنامه سرمابه در گفت و گو با مدیر عامل تعاونی پیشگامان کویر یزد به بررسی وضعیت سهام بلوکی مخابرات پرداخته است .
• آموزش 40 کارگزارروستایی توسط پست بانک
به نوشته روزنامه تفاهم ، پست بانک استان کرمان برای ارایه خدمات مطلوب در نقاط روستایی برای 40 کارگزار دفاتر خدمات بانکی روستایی کلاس آموزشی برگزار کرد .
• "بدقولی های مخابرات یکی پس از دیگری"
روزنامه جهان صنعت گزارش داد: مخابرات بیشتر شبیه یک کارخانه ریسندگی است که مجوز فعالیت گرفته است. ولی نمی تواند کار رنگ یا طراحی را روی پارچه انجام دهد.
• "تمبر مشترک ایران و بورکینافاسو"
رضا عالیان در ستون طنزفورماتیک روزنامه جهان صنعت نوشت: پس از تلاش های دیپلماتیک و رایزنی های فراوان با پستچیان بلادفرنگ، بالاخره توانستیم به افتخار دیگری در حوزه پست دست پیدا کنیم و آن هم چاپ تمبر مشترک ایران و پرتغال است. این تمبر مشترک نه تنها یک دستاورد فرهنگی ، پستی و دیپلماتیک است، بلکه نشان اقتدار و عزت مردم شریف ایران محسوب می شود.
• دورخیز سوم برای حراج هشت میلیارد دلاری
روزنامه گسترش صنعت گزارش داد : سازمان خصوصی سازی امروز بالاخره بلوک 50 درصد به اضافه یک سهم مخابرات را در تالار شیشه ای روز میز فروش می گذارد تا با برگزاری بزرگ ترین حراج طول تاریخ بورس تهران ، مدیریت غول مخابراتی کشور را به بخش خصوصی بسپارد. البته اگر این بار هم متولی واگذاری ها با لغو و تعویق تاریخ فروش، اهالی بازار سرمایه را غافلگیر نکند.
• ویروس اختلال بر پیگر مخابرات سایه افکند
روزنامه اعتماد نوشت : اختلالات شبکه تلفن همراه هنوز رفع نشده است. در چند روز اخیر تماس و پیامک در شبکه مخابرات تهران دچار مشکل شده است. این نابسامانی پیش آمده در حوزه ارتباطات ، صدای مشترکین را در آورده است .
• انتقاد های مردمی روزنامه های امروز
روزنامه جام جم به نقل از یک شهروند نوشت :
" خدماتی که اداره پست شهر صنعتی کاوه در ساوه ارائه می کند بسیار گران است . این در حالی است که به تنها چیزی که اهمیت داده نمی شود ، حق و حقوق ارباب رجوع است . "
روزنامه جمهوری به نقل از یک مشترک همراه اول نوشت :
" زمانی که برای دریافت سیمکارت همراه اول ثبت نام کردم، گفتند 45 روزه تحویل می دهیم . بعد از 45 روز که مراجعه کردم گفتند ما اعلام کردیم حداقل 45 روز ، شاید به یکسال برسد. چه کسی پاسخگو است؟ "
روزنامه اطلاعات به نقل از دوشهروند نوشت :
-"شرکت مخابرات کارت های اعتباری و هوشمند تلفن را با تخفیف به مردم می فروشد که جای تشکر دارد. در شرایطی که این کارت ها به اصطلاح یک بار مصرفند و پس از مدت کوتاهی به سطل زباله انداخته می شوند ، بهتر است مقوای آن از جنس ارزانتری تهیه شود تا ارزانتر به دست مصرف کننده برسد. کما اینکه کارت های تلفن همراه ایرانسل روی مقوای ساده چاپ و عرضه و پس از خواندن شماره آن دور ریخته می شود .
-"اداره مخابرات کرج اعلام کرده بود تلفن ثابت متقاضیان ظرف 24 تا 48 ساعت نصب می شود . حال آنکه یک ماه از تاریخ ثبت نام گذشته ، ولی تلفن ثابت منزل ما هنوز وصل نشده است . "
روزنامه خراسان به نقل از یکی از خوانندگانش نوشت :
"چرا کسی به فکر آنتن های تلفن همراه که بین خانه های مسکونی نصب شده، نیست. گناه ما چیست که همه اش باید حرف های دروغ و ضدو نقیض بشنویم ؟ "
روزنامه زمان به نقل از یک مشترک نوشت :
" در تقاطع خیابان های انقلاب و دکتر شریعتی ، آنتن دهی تلفن های همراه کاهش یافته است. شرکت ارتباطات سیار لطفا این مشکل را از راه های ممکن بر طرف کند . "
روزنامه جوان به نقل از یک شهروند تهرانی نوشت :
"برخی تلفن های عمومی کارتی اطراف میدان انقلاب خرابند ویا افراد معتاد و ولگرد در کنار این باجه های تلفن مشغول رد وبدل کردن مواد مخدر هستند."
روزنامه آفتاب یزد به نقل از یک مشترک اپراتور دوم تلفن همراه نوشت:
"در تاریخ 9/6 یک کارت شارژ پنج هزار تومانی ایرانسل خریدم که بعد از پاک کردن روکش رمز آن، به دلیل مواد بدی که به کار رفته بود، نشد بخوانیم. به تهران زنگ زدم، گفتند به فروشنده مراجعه کنید. فروشنده هم یک دکه نشریاتی است. متاسفانه این مساله برای خیلی از دوستان ما پیش آمده و این کارت ها هنگام پاک کردن خراب می شود. لطف کنید بنویسید به شرکت ایرانسل هیچگونه اعتمادی نکنند. ده بار هم به شرکت زنگ زدم ، متاسفانه جواب سربالا می دهند."
۷ مهر ۱۳۸۸ ۱۱:۳۲
تعداد بازدید : ۱,۹۶۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید