اخبار

مهندس رضا تقی پور: فناوری اطلاعات یک لایه در تمام بخش ها است

فناوری اطلاعات یک بخش نیست بلکه یک لایه می باشد که باید در تمام بخش ها توسعه پیدا کند.
ه گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس رضا تقی پور، در همایش "تدوین برنامه پنجم توسعه در حوزه فناوری اطلاعات" ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: حوزه IT، یک حوزه بسیار گسترده است که توسعه آن به نفع همه بخش ها و حوزه ها خواهد بود.
وی افزود: یکی از اهداف کلان تعریف شده در این حوزه رسیدن به سرآمدی و کارآمدی نظام از طریق ایجاد اشراف اطلاعاتی است که بدون استفاده از فناوری اطلاعات ممکن نیست.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: امیدواریم با تغییر نگرشی که در این حوزه در دستگاه های مختلف اجرایی ایجاد می شود، بتوانیم شاهد، حرکت جهشی آن در برنامه پنجم توسعه باشیم.
وی ادامه داد: یکی از زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه این حوزه، زیرساخت های ارتباطی است که از جمله مأموریت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده و با تلاش های صورت گرفته، فراهم شده است.
وی با بیان این مطلب که در حال حاضر، توسعه IT به دلیل نبود زیرساخت متوقت نمی شود، خاطر نشان کرد: تکمیل زیرساخت های ارتباطی موجود و همچنین تلاش در جهت ارایه سرویس های با کیفیت تر و با سرعت بیشتر، از جمله برنامه های آتی وزارت ICT محسوب می شود.
مهندس رضا تقی پور با اشاره به نقش توسعه فناوری اطلاعات در جهت کاهش هزینه ها گفت: باید به کمک توسعه فناوری اطلاعات در جهت تغییر شکل مدیریت و ارتقاء آن تلاش شود تا به واسطه آن، کاهش هزینه ها محقق شود.
وی در خصوص اهداف مد نظر در برنامه پنجم توسعه در حوزه IT نیز اظهار داشت: مواد قانونی بسیار خوبی در حوزه خدمات الکترونیکی در زمینه های مختلف از جمله دولت الکترونیکی، سلامت الکترونیکی و آموزش الکترونیکی پیش بینی شده است.
وی افزود: امیدواریم تا بسته های اجرایی این احکام در دستگاه های ذی ربط به خوبی تعیین شود تا مبنای کار سازمان ها قرار گرفته و دیگر دغدغه قانون و اعتبار را در این حوزه نداشته باشیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به منابع انسانی غنی موجود در کشور، تصریح کرد : باید با استفاده از استعدادهای بسیار زیاد و غنی که در این حوزه وجود دارد و همچنین بهره مندی از زیرساخت های موجود، جایگاه کشور را در سطح بین المللی به سطح شایسته خود برسانیم.
وی ادامه داد: توجه به بازارهای خارجی و همچنین توجه به بحث امنیت از دیگر موضوعاتی است که باید به شدت مورد توجه قرار گیرد.
مهندس رضا تقی پور گفت: تدوین شاخص های بومی متناسب با اهداف ملی، یکی دیگر از زمینه هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام
۶ مهر ۱۳۸۸ ۰۷:۴۹
تعداد بازدید : ۲,۸۳۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید