اخبار

مهندس رضا تقی پور: فناوری اطلاعات یک لایه در تمام بخش ها است

مهندس رضا تقی پور: فناوری اطلاعات یک لایه در تمام بخش ها است
فناوری اطلاعات یک بخش نیست بلکه یک لایه می باشد که باید در تمام بخش ها توسعه پیدا کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس رضا تقی پور، در همایش "تدوین برنامه پنجم توسعه در حوزه فناوری اطلاعات" ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: حوزه IT، یک حوزه بسیار گسترده است که توسعه آن به نفع همه بخش ها و حوزه ها خواهد بود.
وی افزود: یکی از اهداف کلان تعریف شده در این حوزه رسیدن به سرآمدی و کارآمدی نظام از طریق ایجاد اشراف اطلاعاتی است که بدون استفاده از فناوری اطلاعات ممکن نیست.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: امیدواریم با تغییر نگرشی که در این حوزه در دستگاه های مختلف اجرایی ایجاد می شود، بتوانیم شاهد، حرکت جهشی آن در برنامه پنجم توسعه باشیم.
وی ادامه داد: یکی از زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه این حوزه، زیرساخت های ارتباطی است که از جمله مأموریت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده و با تلاش های صورت گرفته، فراهم شده است.
وی با بیان این مطلب که در حال حاضر، توسعه IT به دلیل نبود زیرساخت متوقت نمی شود، خاطر نشان کرد: تکمیل زیرساخت های ارتباطی موجود و همچنین تلاش در جهت ارایه سرویس های با کیفیت تر و با سرعت بیشتر، از جمله برنامه های آتی وزارت ICT محسوب می شود.
مهندس رضا تقی پور با اشاره به نقش توسعه فناوری اطلاعات در جهت کاهش هزینه ها گفت: باید به کمک توسعه فناوری اطلاعات در جهت تغییر شکل مدیریت و ارتقاء آن تلاش شود تا به واسطه آن، کاهش هزینه ها محقق شود.
وی در خصوص اهداف مد نظر در برنامه پنجم توسعه در حوزه IT نیز اظهار داشت: مواد قانونی بسیار خوبی در حوزه خدمات الکترونیکی در زمینه های مختلف از جمله دولت الکترونیکی، سلامت الکترونیکی و آموزش الکترونیکی پیش بینی شده است.
وی افزود: امیدواریم تا بسته های اجرایی این احکام در دستگاه های ذی ربط به خوبی تعیین شود تا مبنای کار سازمان ها قرار گرفته و دیگر دغدغه قانون و اعتبار را در این حوزه نداشته باشیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به منابع انسانی غنی موجود در کشور، تصریح کرد : باید با استفاده از استعدادهای بسیار زیاد و غنی که در این حوزه وجود دارد و همچنین بهره مندی از زیرساخت های موجود، جایگاه کشور را در سطح بین المللی به سطح شایسته خود برسانیم.
وی ادامه داد: توجه به بازارهای خارجی و همچنین توجه به بحث امنیت از دیگر موضوعاتی است که باید به شدت مورد توجه قرار گیرد.
مهندس رضا تقی پور گفت: تدوین شاخص های بومی متناسب با اهداف ملی، یکی دیگر از زمینه هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام
۵ مهر ۱۳۸۸ ۱۱:۴۸
تعداد بازدید : ۲,۲۰۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید