اخبار

چکیده مطالب 88/7/2

چکیده مطالب
• پرداخت سود سهام عدالت به 2.5 میلیون روستائی از طریق پست بانک
فارس- مدیر عامل پست بانک ایران از پرداخت سود سهام عدالت به 2.5 میلیون نفر از روستاییان کشور به صورت آنلاین خبر داد. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های کیهان ، هدف و اقتصاد ، عصر اقتصاد ، تفاهم ، اقتصاد پویا ، جهان اقتصاد ، اعتماد و حیات نو به چاپ رسید .
• شرکت فناوری اطلاعات آماده نصب سامانه اندازه گیری سرعت اینترنت است
موبنا- مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات گفت: این شرکت آمادگی دارد در صورت تقاضای شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنتی، سامانه (سرور) اندازه گیری سرعت را برای آنها نصب و راه اندازی کند. روزنامه های ایران ، عصر اقتصاد ، صبح اقتصاد ، وطن امروز و خبرگزاری ایرنا منعکس شد .
• مراسم نخستین روز انتشار تمبر مشترک ایران و پرتغال برگزار شد
مراسم نخستین روز انتشار تمبر مشترک بین ایران و پرتغال با حضور سفیران دو کشور در موزه ارتباطات برگزار شد. روزنامه های صبح اقتصاد ، اقتصاد پویا ، ابرار اقتصادی ، پول وخبرگزاری های فارس وایسنا این خبر را منعکس کردند .
• مهراقتصاد وارد میدان بزرگترین معامله تاریخ بورس شد
فارس- در آستانه عرضه بلوک 50 درصد بعلاوه یک سهم مخابرات در یکشنبه آینده مدیرعامل سرمایه گذاری مهراقتصاد ایرانیان از ارایه تقاضای این شرکت به سازمان خصوصی سازی برای حضور در بزرگترین معامله تاریخ بورس خبر داد. جهان اقتصاد ، جهان صنعت ، اعتماد ، پول و اقتصاد پویا روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• صف فروش مخابرات تبدیل به صف خرید شد
فارس- با نزدیک شدن به زمان عرضه سهام مخابرات و تمایل شرکت مهر اقتصاد ایرانیان برای خرید بلوک 51 درصدی مخابرات، وضعیت سهام این شرکت نسبت به روز‌های گذشته بهبود یافت و با صف خرید 24 میلیونی مواجه شد. روزنامه های ایران ، صبح اقتصاد ، جهان اقتصاد و حزب الله این خبررا به چاپ رساندند .
• هیچ گروه سومی برای خریداری بلوک مخابرات درخواست نداده است
ایسنا - معاون سازمان خصوصی از عرضه 5 درصد از سهام بیمه البرز در هفتم مهرماه خبر داد و با اشاره به قطعیت عرضه سهام بلوکی مخابرات در روز پنجم مهر گفت: در حال حاضر تنها دو خریدار برای بلوک شرکت مخابرات تایید شدند و گروه سومی درخواست خود را ارایه نکرده است. روزنامه های جام جم ، دنیای اقتصاد ، همشهری و ایران این خبررا درج کردند .
• اینترنت پرسرعت بی‌سیم می‌تواند با توسعه‌ اصولی خلاءهای ADSL را پر کند
ایسنا - وایمکس -اینترنت پرسرعت بی‌سیم - می‌تواند در کشور پا بگیرد زیرا مخابرات تاکنون توان گسترش صحیح ADSL را نداشته و در برخی از نقاط تهران هم متقاضیان کاربری اینترنت پرسرعت با این موضوع که پورت‌های آن‌ها جا ندارد مواجهند. این مشکل در اکثر نقاط کشور وجود دارد و وایمکس با توسعه‌ اصولی می‌تواند خلاهای ADSL را پر کند. روزنامه های عصر اقتصاد ، صبح اقتصاد ، ابرار اقتصادی و پول این خبررا درج کردند .
• امارات همچنان نخستین مبدا ورود گوشی به ایران است
موبنا- طی چهار سال گذشته امارات متحده عربی همچنان نخستین مبدا صادرکننده گوشی تلفن همراه به ایران بوده است. روزنامه های دنیای اقتصاد، پول وجهان صنعت این خبررا درج کردند .
• ثبات نسبی قیمت در بازار سیمکارت
فارس- فعالان بازار سیمکارت از ثبات قیمت سیمکارت‌های دائمی همراه اول طی روزهای اخیر خبر دادند. این خبر در روزنامه های تهران امروز ، ایرانیان و گسترش درج شد .
• استقرارطرح های نظارتی از راه دور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
مدیر کل دفتر نظارت بر سرویس های فنآوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ازاستقرار طرح های نظارتی از راه دور خبر داد. روزنامه ابراراقتصادی وخبرگزاری های موبنا و ایسنا این خبررا منعکس کردند .
• کلیات اصلاحیه بودجه سال جاری و بودجه پیشنهادی سال 1389
موبنا- جلسه مجمع عمومی عادی صاحبان سهام شرکت پست 28 شهریورماه جاری به ریاست وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات تشکیل شد. روزنامه اقتصاد پویا و خبرگزاری ایسنا این خبررا درج کردند .
• نحوه شکایت از نحوه خدمات رسانی مخابرات و پست اعلام شد
موبنا- شکایات ، پیشنهادات و انتقادات از نحوه خدمات رسانی واحدهای مخابراتی و پستی مورد بررسی سازمان بازرسی کل کشور قرار می گیرد. روزنامه های ابرار اقتصادی و پول این خبررا درج کردند .
• ارائه پیشنهاد خریدار سوم سهام مخابرات به سازمان خصوصی سازی
موبنا- معاون سازمان خصوصی سازی گفت: کنسرسیوم سوم خریدار سهام بلوکی شرکت مخابرات ایران، امروز پیشنهاد خود را برای خرید این سهام به سازمان خصوصی سازی ارائه می دهد. روزنامه های همشهری وجهان صنعت این خبررا منعکس کردند.
• میلیاردها تومان کابل تلفن هنوز زیربار نرفته است
موبنا- واگذاری بروز تلفن ثابت در حالی جزء کارنامه موفق وزارت ارتباطات در دولت نهم به حساب می آمد که مدیران مراکز مخابراتی تهران از عدم توسعه این مراکز و عدم بروز رسانی خطوط تلفن ثابت ، گلایه مند هستند. روزنامه های پول و جهان صنعت این خبررا درج کردند .
• ضرورت سیاستگذاری واحد کشوری در گذار به سمت شبکه‌های نسل آینده
ایسنا - یک کارشناس ارتباطات گفت: جایگاه محصولات سیستم‌های نسل فعلی با تکنولوژی داخلی در روند حرکت به سوی NGN - شبکه‌های نسل آینده - باید تعیین شود. صبح اقتصاد و ابرار اقتصادی روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• بازار سیمکارت با آغاز پائیز هم تکان نخورد
موج - با وجود پیش بینی فعالان بازار مبنی بر رونق بازار سیمکارت همزمان با شروع فصل مدارس این بازار در روز نخست بدون تغییر ماند. روزنامه های ابتکار و آفرینش این خبررا درج کردند .
• دریافت ریزمکالمات به فهرست خدمات الکترونیک مخابرات تهران افزوده شد
موج - دریافت ریزمکالمات به خدمات الکترونیک شرکت مخابرات استان تهران افزوده شد. روزنامه پول این خبررا چاپ کرد . این خبرروز گذشته نیز در روزنامه فناوران درج شده بود .
• نگاهی به پرفروش ترین های "اچ تی سی" در بازار تلفن همراه
موبنا - گوشی Diamond2 "اچ تی سی" توانسته بیشترین میزان تقاضا در میان مشتریان این برند را به خود اختصاص دهد. روزنامه دنیای اقتصاد این خبررا منتشر کرد .
• توسعه همکاری‌های بین‌المللی از برنامه‌های جدید پست است
فارس- مدیر عامل پست ایران از برنامه‌های جدید این شرکت با هدف توسعه همکاری‌های بین‌المللی با سایر کشورها خبر داد. این خبر در روزنامه ایران منعکس شد .
• قیمت تمام شده اینترنت باید برای شرکت‌های کوچک ISP کاهش یابد
ایسنا - قیمت تمام شده اینترنت برای شرکت‌های کوچک ISP باید کاهش یابد زیرا فاصله بسیاری بین خرید پهنای باند وعرضه آن به ISPها وجود دارد. این خبر در روزنامه ابرار اقتصادی چاپ شد .
• زبان موجود در فضای سایبر به زبان فارسی صدمه نمی‌زند
ایسنا - یک کارشناس ارتباطات معتقد است: زبان موجود در فضای سایبر نه تنها به زبان فارسی صدمه نمی‌زند بلکه باید اجازه توسعه آن را داد و شرایط گسترش آن را فراهم کرد. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منعکس کرد .
• سیستم نورپردازی برای چاپ عکس دیجیتال در کشور تولید شد
موبنا- محققان کشورمان در پارک فناوری اصفهان موفق به طراحی و تولید سیستم نورپردازی برای چاپ عکس دیجیتال با استفاده از تکنولوژی های DMD و LCD و lcos شدند. روزنامه سرمایه این خبررا منتشر کرد .
• نگاهی به وضعیت بازار سیمکارت
موبنا- بازار سیمکارت های دائمی همراه اول در آخرین روزهای هفته جاری بدون تغییر و تحول جدیدی به آرامی سپری شد.
• رسانه های کاغذی حوزه دیجیتال مورد حمایت قرار می گیرند
موبنا - بخش "رسانه های دیجیتال در آیینه هنر" سومین جشنواره و نمایشگاه رسانه های دیجیتال با هدف تکریم و ارزش گذاری نشریات مناسب تخصصی فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، اقدام به دعوت این نشریات برای حضور رایگان در نمایشگاه رسانه های دیجیتال کرده است.
• گوشی های " ان ام سی " با تاخیر سه ماهه وارد بازار می شود
موبنا- گوشی های ان ام سی که قرار بود تا پایان تابستان وارد بازار شود ، با تاخیر سه ماهه در بازار تلفن همراه عرضه می شوند.
• گوشی Hero اچ تی سی وارد بازار ایران نمی شود
موبنا- با وجود اعلام ورود گوشی Hero اچ تی سی به بازار تلفن همراه ، مدیرفروش شرکت پرشین تلکام از واردنشدن این گوشی به بازار ایران خبر داد.
• معرفی گوشی GD910 ال جی
موبنا- گوشی GD910 ال جی که به صورت ساعت شکل طراحی شده است از ماه ژانویه سال 2009 میلادی به بازار جهانی تلفن همراه معرفی شده است.
• اسناد و مدارک ملی به صورت الکترونیک در اختیار عموم قرار می‌گیرد
فارس- معاون گسترش IT شرکت فناوری اطلاعات از تکمیل شبکه ارتباطی بین‌دانشگاهی، همکاری با جهاد کشاورزی برای استفاده از دفاتر ICT روستایی، ایجاد پایگاه اطلاعاتی آدرس‌های IP ،‌ ایجاد حافظه دوم ملی و تدوین روش های نوین برآورد ضریب نفوذ اینترنت در کشور برای سال جاری خبر داد.
• شرکت زیرساخت پروژه های فیبر نوری در کشور را تشریح کرد
ایرنا - شبکه فیبر نوری، زیرساخت اصلی شبکه انتقال کشور است، به همین دلیل طی سال های اخیر پروژه های فیبر نوری زیادی برای تامین نیاز ارتباطات مخابراتی (تلفن ثابت - همراه -دیتا و ...) اجرا شده است.
• علاالدین بی چراغ و جادو در مغازه های دو متری
فارس-یکی از نتایج حضور تلفن همراه در ایران استقبال زیاد از گوش های جور و واجور و رنگارنگی است که باعث شده تا کار فروشندگان این وسیله سکه شود.شاید به همین دلیل است که این بار علاالدین بدون چراغ آنهم در مغازه های دو متری جادو می کند.
• پست ایران در خاورمیانه جایگاه ویژه‌ای دارد
فارس- قائم ‌مقام مدیر عامل پست پرتغال با اشاره به اهمیت پست ایران در منطقه خاورمیانه، آمادگی خود را برای مشاوره و سرمایه‌گذاری در ایران اعلام کرد.
• توسعه 3 مرکز مخابرات در تهران و کرج
فارس- عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات استقلال، اکبری در تهران و شهید صدوقی در شهرستان کرج از 4 مهرماه آغاز می‌شود.
• اهمیت فضای مجازی فرکانس کمتر از چاه های نفت نیست
ایرنا - معاون صنایع پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: فضای مجازی فرکانس، منبع بزرگ اقتصادی و خدماتی در کشور است و اهمیت آن کمتر از چاههای نفت نیست.
• نقش بخش خصوصی در معامله بلوک مخابرات
موج - به گزارش موج، این روزها بار دیگر بازار در انتظار ارائه سهام شرکت مخابرات بر اساس سیاست‌های کلی اصل 44 و خصوصی‌سازی است. یکی از اهداف اصلی مقام معظم رهبری در ارکان سیاست‌های کلی اصل 44، خروج شرکت‌های دولتی از سیطره مدیریت دولتی و انتقال آن به بخش خصوصی واقعی است. در این راستا شرکت مخابرات که جز بزرگ‌ترین شرکت‌های بورسی و لیدر بازار سهام محسوب می‌شود، در روزهای اخیر آماده واگذاری 50 درصد به علاوه یک سهم خود از طریق بورس به بخش خصوصی خواهد بود.
• امتیاز سرمایه گذاری مهر اقتصاد ایرانیان در بلوک مخابرات
موج - شرکت سرمایه گذاری مهر اقتصاد ایرانیان با مالکیت 1/5 درصدی از سهام مخابرات ایران در بلوک مخابرات ایران تعیین کننده خواهد بود.
• " توزیع مساوی ترافیک اینترنت "
روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان " توزیع مساوی ترافیک اینترنت " به قلم ندا لهردی به بحث وضع قوانین جدید برای توسعه بی طرفی اینترنتی اشاره کرده است .
• "افزایش تعامل بخش خصوصی و سازمان نظام صنفی "
روزنامه دنیای اقتصاد در گفت و گویی با یک کارشناس حوزه اینترنت به بررسی وضعیت بازار VOIP و افزایش تعامل بخش خصوصی و سازمان نظام صنفی پرداخته است .
• " از کمیته فیلترینگ دادستانی تا اینترنت ملی "
روزنامه سرمایه در مطلبی با عنوان " از کمیته فیلترینگ دادستانی تا اینترنت ملی " به بررسی رخدادهای هفته گذشته در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات پرداخته است .
• " مانور اقتدار مهر اقتصاد در بورس قبل از عرضه بلوک مخابرات"
روزنامه سرمایه در مطلب دیگری به بررسی دلایل تعویق سهام مخابراتی و معرفی خریدار جدید سهام این شرکت پرداخته است .
• کاهش 60 درصدی ارسال SMS
روزنامه فرهیختگان نوشت : عدم استقبال از پیامک دارد سومین ماه خود شده است .
• اینترنت را به خاطر بسپار
مرجان محمدی در گزارش روزنامه اقتصاد پویا نوشت : برخی از فعالان و مسولان در بخش اینترنت نامه مکتوبی را به وزیر برای رفع مشکل اینترنت نوشته اند.
• فیلترینگ کیلویی با بهانه های شرعی
روزنامه جهان صنعت نوشت : کارشناسان معتقدند فیلترینگ در ایران سلیقه ای اعمال می شود و هیچ شباهتی با آنفلوانزای مرغی ندارد ، بدون هیچ قاعده مشخصی انجام و مرجع دقیقی برای این حوزه موجود نیست که مشخص شود دقیقا کدام سایت ها بر چه مبنایی و از سوی چه مرجع و مصادیقی فیلتر می شوند. سانسور در کشور ما گاهی اوقات دور از انصاف و همراه با تاثیرات منفی است و بیشتر کاربران قربانی می شوند .
• مشتری سوم مخابرات به میدان می آید
مهدیه انوشه در گزارش روزنامه گسترش صنعت نوشت : در حالی برای سومین بار به آستانه بزرگترین معامله تاریخ بورس ایران نزدیک می شویم که سومین کنسرسیوم متقاضی ، برای خریداران بلوک مدیریتی اعلام آمادگی کرده است . مدیر عامل سرمایه گذاری مهر اقتصاد ایرانیان ، از ارایه تقاضای این شرکت به سازمان خصوصی سازی برای حضور در معامله بلوک 50 درصدی به علاوه یک سهم مخابرات خبر داد .
• بیمه الکترونیک برای پوشش بانکداری الکترونیک
روزنامه گسترش صنعت نوشت : توسعه بانکداری الکترونیک و خسارت های احتمالی ناشی از آن ، پوشش های بیمه ای جدیدی را طلب می کند.
• کاهش قیمت تمام شده اینترنت
روزنامه گسترش صنعت به نقل از طالب شرفی ، دبیر انجمن شرکت های اینترنتی فارسی نوشت : قیمت تمام شده اینترنت بریا شرکت های کوچک ISP باید کاهش یابد . زیرا فاصله بسیاری بین خرید پهنای باند و عرضه آن به ISP ها وجود دارد .
• اجرای عملیات کابل برگردان
روزنامه کیهان از ایجاد اختلال در تماس برخی مشترکان تلفن ثابت تهران با پیش شماره های 2و7 و کرج با پیش شماره های 6 به مدت 72 ساعت خبرداد.
• انتقادهای مردمی روزنامه های امروز
روزنامه همشهری به نقل از یک مشترک نوشت :
" در تقاطع خیابان انقلاب و دکتر شریعتی ، آنتن دهی تلفن های همراه کاهش یافته است . شرکت ارتباطات سیار لطفا این مشکل را از راه های ممکن برطرف کند . "
روزنامه اقتصاد پویا در ستون صدای مشتری ، نوشت :
"بارها برای تهیه کارت شارژ تالیا به خود پردازهای بانک ها مراجعه کردم وپس از و ورود به سیستم شاهد دستوری مبنی بر انجام نشدن وجه پرداخت کارت شارژ یا ارایه نشدن شماره کارت مواجه شدم . از مسولان در خواست می شود جهت سهولت تامیین نیاز مشتریان ، سیستمی اتخاذ کنند که بتوان کارت شارژ تلفن های همراه را بهتر دریافت کرد."
روزنامه رسالت درستون پیام مردم نوشت :
"بنده یکی از خریداران ایرانسل هستم . با توجه به تبلیغات این شرکت و پیام هایی که برای من می فرستادند ، به بنده گفتند : در صورتی که ثبت نام کنید ، کارت هدیه به اضافه چهل هزار ریال شارژ اضافی به شمار داده خواهد شد . بنده 18/4/88 ثبت نام کردم . ولی تا این زمان موفق به دریافت کارت هدیه نشدم و هیچ مقامی از شرکت مذکور پاسخ نمی دهد."
۶ مهر ۱۳۸۸ ۰۷:۵۲
تعداد بازدید : ۱,۸۲۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید