اخبار

چکیده مطالب 88/7/1

چکیده مطالب
• فروش مخابرات به شرکت های خارجی منتفی شد
موبنا- رئیس سازمان خصوصی سازی از نرسیدن متقاضی خارجی برای خرید بلوک 51 درصدی مخابرات، بررسی اهلیت یک متقاضی جدید و عرضه بیش از 22 میلیارد سهم مخابرات با نظر شرکت بورس خبر داد. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های جمهوری ، ایران ، پول ، تهران امروز ، حمایت ، رسالت ، ایرانیان ، اندیشه نو ، اقتصاد پویا ، جهان صنعت ، جهان اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، مردم سالاری ، گسترش ، صبح اقتصاد ، آفتاب یزد ، قدس ، راه مردم ، عصر اقتصاد ، وطن امروز ، حزب الله ، راه مردم ، کائنات و خبرگزاری های فارس ، ایسنا و ایرنا این خبررا منعکس شد .
• آمادگی ارایه سرور اندازه‌گیری سرعت به بخش خصوصی
موبنا- شرکت فن‌آوری اطلاعات آمادگی دارد تا درصورت تقاضا از سوی بخش خصوصی ارایه‌دهنده خدمات اینترنتی، سرور اندازه گیری سرعت را برای آن‌ها نصب و راه‌اندازی کند. روزنامه های دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، جهان صنعت ، پول ، اندیشه نو ، سرمایه و خبرگزاری های ایلنا ، ایسنا و موج این خبررا منعکس کردند .
• ایران پذیرای سرمایه گذاری پرتغال در اپراتور دوم پست است
ایرنا - مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران گفت: این شرکت پذیرای سرمایه گذاری کشور پرتغال برای تشکیل اپراتور دوم پست است. این خبر در روزنامه های ابرار اقتصادی ، عصر اقتصاد ، پول ، اقتصاد پویا ، جهان صنعت و جهان اقتصاد درج شد .
• اجرای طرح اخذ هزینه از صاحبان مشاغل دارای شماره تلفن در 118
فارس- مدیرکل اداره کل خدمات مخابراتی استان تهران گفت: مذاکره با صاحبان مشاغلی که شماره تلفن آنها در فایل مشاغل 118 موجود است، شروع شده و در صورت اعلام آمادگی با اخذ هزینه، شماره تلفن آنها باقی می‌ماند و در غیر این صورت از فایل مشاغل حذف می‌شود. فناوران ، آفرینش ، پول ، اقتصاد پویا ، اندیشه نو و جوان روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• دولت افزایش تعرفه های مخابراتی را بررسی می کند
موبنا- مدیر كل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران گفت: وزارت ارتباطات هنوز جوابی از دولت برای تغییر و افزایش تعرفه های مخابراتی دریافتی نکرده است. این خبر در روزنامه های سرمایه ، ابرار اقتصادی ، جهان صنعت و پول درج شد .
• تعرفه اتصال متقابل سال 1387 علی الحساب به ایرانسل پرداخته می شود
ایرنا - رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران از تصمیم این شرکت برای پرداخت مبلغی بابت تعرفه اتصال متقابل (اینترکانکشن)، به اپراتور دوم ( ایرانسل ) خبر داد. روزنامه های جهان صنعت ، ابرار اقتصادی ، پول و عصر اقتصاد این خبررا درج کردند .
• نیازی به رعایت درج آگهی عرضه بلوک مخابرات حداقل 7 روز قبل نیست
فارس- مدیربازار شرکت بورس با تایید عرضه بلوک 51 درصدی سهام مخابرات در یکشنبه آینده گفت : با توجه به عدم ورود متقاضی جدید و تغییر نکردن شرایط عرضه بیش از 22 میلیارد و 936 میلیون سهم مخابرات لزومی به رعایت درج آگهی عرضه حداقل 7 روز قبل نیست. روزنامه های جوان ، پول ، اقتصاد پویا و جهان صنعت این خبررا منتشر کردند .
• برگزاری جلسات کمیته فیلترینگ با حضور دادستان جدید کل کشور
فارس- رئیس کمیته مخابرات مجلس گفت: پس از شروع به کار دادستان جدید، جلسات کمیته فیلترینگ مانند سابق از سوی این نهاد برگزار می‌شود. روزنامه های فناوران ، جهان صنعت ، جهان اقتصاد و پول این خبررا به چاپ رساندند .
• متقاضیان اینترنت ملی به مخابرات استانی مراجعه کنند
فارس - مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات گفت: متقاضیان اینترنت ملی (اینترانت کشوری) برای دریافت اینترنت ملی به شرکت‌های مخابرات‌ استانی مراجعه کنند. روزنامه های همشهری ، فناوران ، جوان ، خراسان و پول این خبررا منتشر کردند .
• تجدید مزایده VOIP برخلاف توافق اولیه با پیمانکاران است
موبنا- یکی از پیمانکاران ارائه دهنده خدمات تلفن اینترنتی تجدید مزایده VOIPو افزودن شرکت های دیگر به جمع پیمانکاران موجود را خلاف قرارداد منعقده شرکت ارتباطات زیرساخت عنوان کرد.روزنامه های پول ، ابرار اقتصادی و جهان صنعت این خبررا منعکس کردند .
• معامله هشت میلیارد دلاری سهام مخابرات ایران پنج روز دیگر انجام می شود
موبنا- سازمان خصوصی سازی ایران در آخرین آطلاعیه خود روز یکشنبه پنجم مهرماه جاری را زمان عرضه 50 درصد به اضافه یک سهم شرکت مخابرات ایران به ارزش هفت هزار و 800 میلیارد تومان (7 میلیارد و 800 میلیون دلار) در بورس تهران اعلام کرد. روزنامه های همشهری و ایران این خبررا به چاپ رساندند .
• لزوم ایجاد مرکز تحقیق و توسعه تولید گوشی تلفن همراه
موبنا- مدیرعامل شرکت" نامداران ارتباطات همراه" با بیان اینکه تعرفه بالای واردات گوشی در وهله اول به مصرف کننده و واردکننده رسمی ضرر می زند ، بر لزوم ایجاد مرکز تحقیق و توسعه تولید گوشی تلفن همراه تاکید کرد. جهان صنعت و ابرار اقتصادی روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• اولین شماره نشریه داخلی نمایشگاه رسانه های دیجیتال منتشر شد
موج - اولین شماره نشریه داخلی سومین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال منتشر شد. روزنامه های اعتدال و کار و کارگر این خبررا منتشر کردند .
• سهام عدالت آنلاین عرضه می شود
سیتنا - مدیرعامل پست بانک اعلام کرد : سود سهام عدالت در دفاتر خدمات ارتباطی به صورت انلاین عرضه می شود.این خبر در روزنامه فناوران منتشر شد .
• کاهش 29 تومانی بهای هر سهم مخابرات
موج - هر سهم شرکت مخابرات ایران در تالار بورس تهران در یک هفته گذشته حدود 29 تومان کاهش قیمت داشته است. این خبر در روزنامه فناوران چاپ شد .
• دستگا‌ه‌های دولتی ملزم به انتخاب مشاور در پروژه‌های فناوری اطلاعات شدند
فارس- نایب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران گفت: براساس بخشنامه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور تمام دستگاه‌های دولتی موظف شده‌اند برای تمام پروژه‌های فناوری اطلاعات خود از مشاور استفاده کنند. روزنامه اقتصاد پویا این خبررا منتشر کرد .
• دریافت ریزمکالمات به فهرست خدمات الکترونیک مخابرات تهران افزوده شد
موج - دریافت ریزمکالمات به خدمات الکترونیک شرکت مخابرات استان تهران افزوده شد. روزنامه فناوران این خبررا چاپ کرد .
• حمایت جشنواره رسانه های دیجیتال از رسانه های کاغذی حوزه دیجیتال
موج - بخش «رسانه های دیجیتال در آیینه هنر» سومین جشنواره و نمایشگاه رسانه های دیجیتال با هدف تکریم و ارزش گذاری نشریات مناسب تخصصی فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، اقدام به دعوت این نشریات برای حضور رایگان در نمایشگاه رسانه های دیجیتال کرده است. روزنامه اعتدال این خبررا منعکس کرد .
• دولت باید با حمایت کافی اجازه دهد بخش خصوصی فعالیت کند
ایسنا - مدیر یک شرکت اینترنتی تاکید کرد که در همه جای جهان این گونه است که دولت به شرکت‌های کوچک اینترنتی وام می‌دهد. ولی متاسفانه در کشور ما عکس این موضوع صادق است. روزنامه ابرار اقتصادی این خبر را منعکس کرد .
• نگاهی به لزوم اجرای قانون در جامعه مجازی ایران
ایسنا - در عصر فن‌آوری اطلاعات به سر می‌بریم که راه‌های ارتباطی فرد با جامعه غیر از روابطی است که در قدیم تعریف می‌شد و می‌توان جامعه را جامعه‌ علمی و شهروندان را کاربران دستگاه‌های اطلاع‌رسانی و ابزارهای الکترونیک دانست. جامعه‌ای که ابعاد حقوقی آن چیزی جز قوانین مدون و در حال اجرای دنیای حقیقی پیش از تولد فضای سایبر و جامعه‌ای با کارکردهای جدایی‌ناپذیر ICT است. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا چاپ کرد .
• ثبات قیمت در بازار سیمکارت
موبنا- منابع بازار از عرضه بدون نوسان قیمت سیمکارت های دائمی همراه اول در چهارمین روز از هفته جاری خبر دادند. روزنامه سرمایه این خبررا چاپ کرد .
• اظهارات ضد و نقیض فروشندگان در بازار لپ تاپ
موبنا- افزایش خرید و فروش انواع لپ تاپ و استمرار رکود این بازار از جمله موارد ضد و نقیضی است که از فروشندگان لپ تاپ شنیده می شود.روزنامه اقتصاد پویا این خبررا منعکس کرد .
• جدیدترین گوشی "اچ تی سی" وارد بازار می شود
موبنا- جدیدترین گوشی "اچ تی سی" موسوم به Leo در دو ماه آینده برای اولین بار با گارانتی رسمی به بازار تلفن همراه می آید. روزنامه پول این خبر را درج کرد . • بیشترین شکایات کاربران از گوشی های چینی است
موبنا- به گفته مسئول رسیدگی به شکایات مردمی در اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری، بیشترین شکایات کاربران گوشی تلفن همراه مختص به گوشی های چینی متفرقه است که به صورت قاچاقی روانه بازار می شود. روزنامه ایران این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در پنج روزنامه منعکس شده بود .
• ISPها به نابودی نزدیک می‌شوند؟
ایسنا - مدیر یک شرکت ISP (رسا) گفت: ظاهرا روال به این صورت است که شرکت‌های رسا کم‌کم از میدان فعالیت خارج شده و کار به دست سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ‌تر این حوزه واگذار شود. روزنامه پول این خبررا درج کرد . این خبر روز گذشته نیز در چهار روزنامه منعکس شده بود .
• اثری از گوشی های "زد تی ای" در بازار نیست
موبنا- با وجود اعلام واردات گسترده گوشی های "زد تی ای " توسط نمایندگان قانونی، این گوشی ها در پشت ویترین مغازه ها دیده نمی شود.
• نگاهی به پرفروش ترین های "اچ تی سی" در بازار تلفن همراه
موبنا - گوشی Diamond2 "اچ تی سی" توانسته بیشترین میزان تقاضا در میان مشتریان این برند را به خود اختصاص دهد.
• نوکیا پایدارترین شرکت فناوری جهان اعلام شد
موبنا- طبق جدیدترین بررسی های آماری داو جونز ، نوکیا در صدر فهرست شرکت های پایدار فناوری جهان قرار گرفته است.
• روش های صوری در امنیت اطلاعات، در کنفرانس انجمن رمز بررسی می شود
سیتنا - ششمین کنفرانس بین المللی انجمن رمز ایران، روش های صوری در امنیت اطلاعات، را بررسی می کند.
• معامله بلوک مخابرات هفتم مهر
بورس نیوز - با توجه به اطلاعیه سایت شرکت بورس و اعلام رسمی معامله عمده بلوک مخابرات در هفته آینده برگزار خواهد شد .
• چند خبر از جشنواره‌ رسانه‌های دیجیتال
ایلنا - درسومین جشنواره رسانه‌های دیجیتال با هدف تکریم و ارزش‌گذاری نشریات مناسب تخصصی فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، اقدام به دعوت این نشریات برای حضور رایگان درنمایشگاه رسانه‌های دیجیتال کرده است.
• " پیمانکاران زیر ساخت هم معترض شدند "
روزنامه سرمایه در گزارشی با عنوان: " پیمانکاران زیر ساخت هم معترض شدند "، به بررسی اعتراض شرکت های بخش خصوصی به اقدامات شرکت زیر ساخت پرداخت .
• " مخابرات استان مرکزی موفق به کسب رتبه برتر در حوزه ارتباطات کشور شد"
روزنامه جمهوری در خبری اعلام کرد : مخابرات استان مرکزی موفق به کسب رتبه برتر در حوزه ارتباطات کشور شد .
• " ضریب تلفن ثابت در شهرستان جوین پایین است "
روزنامه جمهوری در مطلب دیگری اعلام کرد : ضریب تلفن ثابت در شهرستان جوین پایین است .
• " همایش کتابخانه های دیجیتال در قم برگزار می شود "
روزنامه زمان در خبری به برگزاری همایش کتابخانه های دیجیتال در قم اشاره کرد .
• " اتصال 100 هزار مدرسه به اینترنت "
روزنامه جوان در مطلبی از اتصال 100 هزار مدرسه به اینترنت خبر داد .
• زمان تعیین تکلیف ودایع فرا رسیده است
روزنامه فناوران در دومین قسمت گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی درباره ودایع مردم نزد مخابرات نوشت : باید با شفاف سازی اطلاعات مربوط به ودایع مشترکان ، دریک پروسه زمانی فرآیند تبدیل ودایع به سهام مشخص شود .
• تمبر مشترک ایران و پرتغال رونمایی شد
به نوشته فناوران مراسم انتشار تمبر مشترک ایران و پرتغال همای ماهی خوار و عقاب سفید ایرانی درموزه ارتباطات برگزار شد .
• عینک ها را عوض کنیم
خسرو علی پناه مدیر عامل شرکت ساخت سیستم درگزارش فناوران با اشاره به اقدام وزارت صنایع در ممنوع کردن ورود کالاهای تولیدخارج با نام وبرند ایرانی به کشور نوشت : امروزه بسیاری از تولید کنندگان و توزیع کنندگان ، تولید به مفهوم راه اندازی خط تولید را به عنوان مرحله نهایی به دیگران واگذاری کرده ومدیریت تولید را برعهده دارند .
• وایمکس ، اینترنت کم سیم تهران
کیوان مافی درگزارش روزنامه همشهری نوشت : با فرض اینکه کاربرد اینترنت پر سرعت از طریق ADSL سیمی میسر شود ، چه چیزی غیر از بدون سیم بودن وایمکس که هزینه بیشتری دارد ، جذابیت دارد ، سرعت واگذاری به کیفیت بهتر ؟ پوشش مناسب ؟ یا خدمات بیشتر ؟ جواب همه این سوال ها را امسال پیدا می کنیم . البته با اینترنت کم سیم .
• ظهور خریدار سوم درمعامله بزرگ هشت میلیارد دلاری
روزنامه دنیای اقتصاد گزارش داد ، خصوصی سازی بزرگ و تاریخی اقتصاد ایران که در آن نیمی از مخابرات ایران به بخش خصوصی فروخته می شود ، در حالی قرار است پس از یک بار تعویق ویک بار لغو ناگهانی ، یکشنبه آینده برگزار شود که به نظر می رسد علاوه بر دو خریدار بالقوه قبلی ، خریدار سومی نیز به میدان خواهد آمد که عبارت است از شرکت مهر اقتصاد ایرانیان و ظاهرا در قالب کنسرسیومی با صاایران و شستا در رقابت بزرگ شرکت خواهد کرد .
• گروه مخابرات باز شد
هدیه لطفی در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت : نماد معاملاتی مخابرات که درشش روز اخیر دچار گروه معاملاتی بود ، روز گذشته ار این شرایط خارج شد . نه تنها صف فروش 60 میلیون سهم اخابر جمع آوری شد ، بلکه صف خریدی معادل 5/16 میلیون سهم در بازار برای این نماد تشکیل شد .روزنامه ابرار اقتصادی هم خبری در این زمینه چاپ کرد .
• 5/4 میلیون نفر به مشترکان همراه اول همدان افروده شد
محبوبه یادگاری درروزنامه دنیای اقتصاد به نقل مدیر عامل شرکت مخابرات استان همدان این خبر را منعکس کرد .
• عملیات کابل برگردان
روزنامه کیهان از ایجاد اختلال در تماس های برخی مشترکان تلفن ثابت تهران با پیش شماره های 3 و 4 و کرج با پیش شماره های 6 به دلیل عملیات کابل برگردان به مدت 72 ساعت خبر داد . روزنامه های راه مردم و اسرار نیز خبری در این زمینه چاپ کردند .
• مخابرات ایران از قدرت کافی برای صعود برخوردار نیست
روزنامه عصر اقتصاد نوشت : احتمال برگشت سهم مخابرات در محدوده 1770 ریال بالا است. اما با توجه به داده های کنونی ، سهم از قدرت کافی برای صعود برخوردار نیست .
• احتمال تعویق مجدد واگذاری سهام مخابرات
علی دوستی به نقل از یک مقام آگاه نوشت : واگذاری سهام شرکت مخابرات ایران تا اطلاع ثانوی منتفی شده است . علت آن ، ماهیت خریدار داخلی ، ابهام های مالی درگزارش حسابرسی وسوم بلاتکلیفی در ایفای تعهدات سابق به مردم و دارندگان تلفن های همراه قدیمی 0911 است .
• مشترک مورد نظر دیگر توان اعتراض ندارند
روزنامه آفتاب یزد نوشت : قریب 15 سال از ورود تلفن همراه به ایران می گذرد. اما هنوز وضع مطلوب نسبی در این مشاهده نشده و هر روز بر تعداد مشترکان آن از یک سو و اختلال های شبکه از سوی دیگر ، افزوده می شود .
• انتقادهای مردمی روزنامه های امروز
روزنامه اطلاعات به نقل از یک شهروند نوشت :
" بازنشسته ای هستم که دلخوشی ام گفت و گوی تلفنی با فرزندم درخارج از کشور بود. اما مدتی است که هزینه مکالمه با کارت های اعتباری تلفن از دقیقه ای 29 تومان به 39 تومان افزایش یافته است که از جمله به کارت های اعتباری امیدان ، ایزی کارت و پارس آنلاین می توان اشاره کرد . از شرکت مخابرات انتظار می رود نسبت به کاهش هزینه مکالمه با کارت های اعتباری اقدام کند . "

۴ مهر ۱۳۸۸ ۰۹:۳۰
تعداد بازدید : ۱,۹۷۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید