اخبار

چکیده مطالب 88/6/31

چکیده مطالب
• بررسی بیشتر صلاحیت خریداران دلیل تعویق عرضه بلوکی مخابرات
موبنا - رئیس سازمان خصوصی‌سازی بررسی بیشتر صلاحیت متقاضیان خرید را دلیل اصلی به تعویق افتادن عرضه بلوکی سهام مخابرات عنوان کرد. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های همشهری ، ایران ، جام جم ، اعتماد ، سرمایه ، جهان اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، اقتصاد پویا ، عصر اقتصاد ، وطن امروز ، گسترش ، جوان ، و خبرگزاری های ایرنا ، فارس ، ایسنا ، مهر وباشگاه خبرنگاران جوان منعکس شد .
• مشترکان همراه اول برای عید فطر 225 میلیون پیامک ارسال کردند
موبنا- از ساعت 12 روز قبل از عید سعید فطر تا ساعت 24 روز عید سعید فطر ، مشترکان اپراتور اول تلفن همراه بیش از 225 میلیون پیامک ارسال کردند که 83 درصد آنها موفق بوده است. روزنامه های فناوران ، وطن امروز ، پول ، صبح اقتصاد ، خراسان ، گسترش و خبرگزاری های ایسنا ، برنا و ایرنا این خبر را منعکس کردند .
• انتصاب رضا فضلی به سمت سرپرست سازمان فضایی ایران
موبنا- طی حکمی از سوی وزیر ارتباطات و فن‌آوری ارتباطات مهندس رضا فضلی خجیر به سمت سرپرست سازمان فضایی ایران منصوب شد. روزنامه های فناوران ، دنیای اقتصاد ، پول ، اقتصاد پویا ، جهان اقتصاد ، جهان صنعت و خبرگزاری های ، ایرنا و ایسنا این خبررا منعکس کردند .
• واگذاری ADSL از سوی مخابرات استان تهران به آذر ماه موکول شد
ایرنا - مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران گفت:واگذاری خدمات اینترنت پرسرعت (ADSL ) بطور مستقیم از سوی این شرکت به متقاضیان ، به آذر ماه سال جاری موکول شد. این خبر در روزنامه های ایران ، فناوران ، دنیای اقتصاد ، اقتصاد پویا ، جهان اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، گسترش وخبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان منعکس شد .
• اختلال در شبکه اینترنت کشور همچنان ادامه دارد
ایلنا - اختلال درشبکه اینترنت کشور به بروز مشکلات برای کاربرانی که قصدبرقراری تماس‌ اینترنتی باخارج ازکشور را داشتند، منجر شد. نکته مهم دراین‌ خصوص عدم برقراری تماس باکشور انگلستان بود که به‌طور‌کامل قطع شده است. روزنامه های جهان اقتصاد ، عصر اقتصاد ، اسرار ، آفتاب یزد ، زمان و پول این خبررا منعکس کردند .
• بیشترین شکایات کاربران از گوشی های چینی است
موبنا- به گفته مسئول رسیدگی به شکایات مردمی در اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری، بیشترین شکایات کاربران گوشی تلفن همراه مختص به گوشی های چینی متفرقه است که به صورت قاچاقی روانه بازار می شود. روزنامه های فناوران ، دنیای اقتصاد ، سرمایه ، پول و ابرار اقتصادی این خبررا درج کردند .
• ISPها به نابودی نزدیک می‌شوند؟
ایسنا - مدیر یک شرکت ISP (رسا) گفت: ظاهرا روال به این صورت است که شرکت‌های رسا کم‌کم از میدان فعالیت خارج شده و کار به دست سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ‌تر این حوزه واگذار شود. فناوران ، ابراراقتصادی ، پول و جهان صنعت روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• سهام بلوکی مخابرات پنجم مهرماه عرضه می شود
موبنا- عرضه عمده سهام شرکت مخابرات ایران روز یکشنبه 5 مهرماه جاری صورت می پذیرد. این خبر در روزنامه های فناوران ، پول و هدف و اقتصاد چاپ شد .
• ارسال 91 میلیون پیام کوتاه در روز عید فطر
موبنا- مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران از ارسال 91 میلیون پیامک توسط مشترکان همراه اول در روز عید سعید فطر خبر داد. روزنامه های ایران ، دنیای اقتصاد و اقتصاد پویا این خبررا منتشر کردند .
• بازار گوشی تلفن همراه از کما خارج می شود
موبنا- رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری و لوازم یدکی تهران گفت: طی دو هفته آینده بازار تلفن همراه با افزایش تقاضا مشتریان با روزهای پر جنب و جوشی روبرو خواهد شد. این خبر در روزنامه های فناوران ، گسترش و جوان چاپ شد .
• بزرگترین معامله تاریخ بورس یکشنبه آینده انجام می شود
فارس- زمان واگذاری مجدد بزرگترین معامله تاریخ بورس از سوی سازمان خصوصی سازی مشخص شد و بلوک 50 درصد بعلاوه یک سهم مخابرات با همان شرایط قبلی یکشنبه آینده در بورس عرضه می شود. روزنامه های جمهوری ، حیات نو و سیاست روز این خبررا درج کردند .
• پرونده‌های الکترونیک چارچوب یکپارچه‌سازی اطلاعات سلامت می‌شوند
ایسنا - طرح سپاس با شبکه شتاب بین بانک‌ها قابل مقایسه است. با این تفاوت که این چارچوب یکپارچه در سطح کلیه مراکز سلامت کشور به عنوان نقاط اتصال به شبکه یکپارچه برقرار خواهد شد. روزنامه های فناوران ، دنیای اقتصاد و ابرار اقتصادی این خبررا درج کردند .
• توسعه خدمات الکترونیک اولویت دولت دهم در بخش ارتباطات است
فارس- معاون فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات گفت: ایجاد زیرساخت‌های امن و پایدار برای تأمین ارتباطات لازم جهت ارائه خدمات الکترونیکی در مقیاس ملی و هر نوع خدماتی در این زمینه جزء اولویت‌های وزارت ارتباطات در سال‌های آینده به شمار می‌رود. فناوران ، صبح اقتصاد و گسترش روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• قیمت پایه بلوک مخابرات تغییر نمی‌کند
برنا - معاون آماده‌سازی سهام سازمان خصوصی‌سازی هرگونه تغییر در قیمت پایه معامله بلوکی سهام مخابرات را تکذیب کرد. روزنامه های حزب الله ، صبح اقتصاد وسرمایه این خبررا منتشر کردند .
• نگاهی به وضعیت اینترنت ایران درچهار سال اخیر
زیرساخت آمادگی افزایش ظرفیت اینترنت را تا150 لینک STM1 دارد. هم اکنون ظرفیت اینترنت کشور91 لینک STM1 است که ازطریق درگاه‌‌های بین‌الملل در شمال،جنوب و غرب کشور تأمین می‌شود. روزنامه صبح اقتصاد وخبرگزاری های ایرنا و ایلنا این خبر را منعکس کردند .
• حدود 80 درصد خانوار های شهری تلفن همراه دارند
موبنا- نتایچ آمارگیری سال 87 مرکز آمار نشان می دهد که 3/79 درصد خانوار شهری دارای تلفن همراه هستند. این رقم در سال 86 نزدیک به 7/64 درصد بود. روزنامه های سرمایه و ابرار اقتصادی این خبررا منعکس کردند .
• کارکرد مشترکان همراه اول کماکان دقیقه‌ای درج خواهد شد
ایلنا - درج کارکرد براساس دقیقه یا ثانیه تاثیری درمحاسبه صورت‌حساب مشترکان ندارد.
تاکنون مدت زمان کارکرد صورت‌حساب دوره‌دوم مشترکان همراه‌اول بر اساس ثانیه درج شده بود. پول و حیات نو روزنامه هایی بودند که این خبررا درج کردند .
• مخابرات استان مرکزی رتبه برتر در حوزه ارتباطات کشور را کسب کرد
فارس- مدیرعامل شرکت مخابرات استان مرکزی گفت: شرکت مخابرات استان مرکزی در نیمه نخست امسال رتبه برتر در حوزه ارتباطات کشور را به خود اختصاص داد. کائنات و تفاهم روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• کشف بیش از دو هزار گوشی تلفن همراه قاچاق در تهران
مهر - رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری چهار قاچاقچی کالا و توقیف بیش از دو هزار گوشی تلفن همراه و شش کیسه پوشاک قاچاق خبر داد. جمهوری و دنیای اقتصاد روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• زیرساخت آمادگی افزایش ظرفیت اینترنت را تا 150 لینک STM1 دارد
موبنا- هم اکنون ظرفیت اینترنت کشور91 لینک STM1 است که از طریق درگاه های بین الملل در شمال ،جنوب و غرب کشور تأمین می شود و زیرساخت آمادگی افزایش ظرفیت اینترنت را تا150 لینک STM1 دارد. این خبر در روزنامه فناوران منتشر شد .
• نگهداری شبکه رادیویی BSS همراه اول به مناقصه گذاشته می شود
موبنا- شرکت ارتباطات سیار برای تامین تجهیزات و نگهداری شبکه رادیویی BSS در استان های تهران ، و شهرهای اصفهان ، شیراز ، مشهد ، تبریز و اهواز مناقصه برگزار می کند. روزنامه پول این خبررا چاپ کرد .
• حضور یک کنسرسیوم ایرانی - خارجی برای خرید سهام مخابرات
موبنا- رییس سازمان خصوصی سازی تایید صلاحیت یک کنسرسیوم ایرانی - خارجی را برای خرید سهام مخابرات ، دلیل تاخیرعرضه سهام این شرکت بزرگ دولتی عنوان کرد. روزنامه سیاست روز این خبر را منعکس کرد .
• ارسال قرارداد " پرداخت موبایلی " به دانشگاه صنعتی شریف برای تایید نهایی
موینا - مدیر انفورماتیک بانک ملی گفت: قرار داد موبایل پیمنت ( پرداخت از طریق موبایل) با همراه اول به دانشگاه صنعت شریف برای تایید این قرارداد، ارسال شد. روزنامه سرمایه این خبررا درج کرد .
• اپراتور دوم قاچاق مکالمه انجام می دهد
موبنا- یکی از پیمانکاران ارائه دهنده خدمات VOIP شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه 50 درصد بازار ترمینیشن متعلق به ترافیک تلفن همراه است ، گفت: عمده درآمد شرکت های دارای مجوز ترمینیشن در بازار موبایل ، کاملا در انحصار فعالان غیر قانونی به خصوص اپراتور ایرانی خارجی ام تی ان - ایرانسل است. روزنامه پول این خبررا منعکس کرد .
• بنیاد شهید و مرکز رسانه های دیجیتال توافقنامه امضا کردند
موبنا-بنیاد شهید و مرکز رسانه های دیجیتال توافقنامه ای برای همکاری های متقابل امضاء کردند. روزنامه جمهوری این خبررا منتشر کرد .
• تقاضا در بازار تلویزیون افزایش می یابد
موبنا- به گفته فعالان بازار هر ساله با شروع فصل پاییز میزان تقاضا برای تلویزیون های ال سی دی در بازار بالا می رود. روزنامه گسترش این خبررا چاپ کرد .
• تقاضا برای برخی از سیمکارت های دائمی همراه اول افزایش یافت
موبنا- برخی از منابع بازاری از افزایش تقاضا برای سیمکارت کارکرده کدهای شش، هفت و هشت همراه اول در بازار تلفن همراه خبر دادند. روزنامه سرمایه این خبررا منعکس کرد .
• مشترک مورد نظر دیگر توان اعتراض ندارد
ایلنا - قریب به 14 سال از ورود تلفن همراه به ایران می‌‏گذرد اما هنوز وضع مطلوب نسبی در این شبکه مشاهده نشده و هر روز بر تعداد مشترکان آن از یک سو و اختلال‌‏های شبکه از سوی دیگر افزوده می‌شود. این خبر در روزنامه جهان اقتصاد چاپ شد .
• موانع تولید نرم‌افزارهای تلفن همراه در نمایشگاه رسانه های دیجیتال برگزار می شود
سیتنا - راهکارهای رعایت حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای تلفن همراه،اخلاق در کاربرد تلفن همراه ، در جشنواره و نمایشگاه رسانه های دیجیتال در قالب نشست های تخصصی بررسی و تحلیل می شوند. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا درج کرد .
• سامانه پرداخت الکترونیکی قبوض تلفن ثابت در سمنان راه‌اندازی شد
فارس- سامانه الکترونیکی پرداخت قبوض تلفن ثابت از طریق شماره تلفن 1818 در استان سمنان راه‌اندازی شد. روزنامه جمهوری این خبررا درج کرد .
• نامزدهای جشنواره از اثرشان دفاع می‌کنند
ایسنا - تمامی وب سایت‌های شرکت‌کننده در سومین جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال باید در سایت ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ثبت‌نام کرده باشند. روزنامه فناوران این خبررا منتشر کرد .
• هنرمندان صنایع دستی از ابزارهای الکترونیکی بهره ببرند
سیتنا - ابزارهای الکترونیکی فرصتی برای ارائه آثار بسیاری از هنرمندان صنایع دستی ایجاد کرده است که در بعد حقیقی نیازمند صرف هزینه های بسیاری است. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منعکس کرد .
• پرداخت خسارت 12میلیون ریالی مخابرات اصفهان به یک مشترک همراه اول
موبنا- بدنبال شکایت یکی از مشترکان تلفن همراه علیه شرکت مخابرات استان اصفهان مبنی بر تحمیل بدهی دوازده میلیون ریالی به مشترک بدلیل اختلال در سیستم رایانه ای امور مشترکین تلفن همراه مبلغ مذکور به حساب مشترک عودت داده شد. روزنامه اطلاعات این خبررا منتشر کرد . این خبر در چند روز گذشته در پنج رسانه منعکس شده بود .
• سرنوشت فعالان عرصه VOIP توسط شرکت زیرساخت بررسی شد
موبنا- شرکت ارتباطات زیرساخت برای نخستین بار آگهی فراخوان شناسایی پیمانکار مخابرات بین الملل را در خرداد ماه 86 در روزنامه ها منتشر و مجدداً در تیرماه 86 تمدید کرد.
• بروز مشکل ارسال پیامک در روز عید فطر با برخی از کدهای همراه اول
موبنا- همزمان با عید سعید فطر شبکه تلفن همراه اپراتور اول در برخی نقاط تهران دچار اختلال شد که این مسئله سبب شد تا مشترکان برای ارسال و دریافت پیام کوتاه با مشکل مواجه شوند.
• اختلال خطوط همراه اول در منطقه هفت تیر برطرف شد
موبنا- موفقیت مکالمات منطقه هفت تیر تهران طی چندروز گذشته 30 درصد کاهش داشته است.
• وب سایت ها برای شرکت در جشنواره باید ابتدا ثبت شوند
موبنا-تمامی وب سایت های شرکت کننده در سومین جشنواره و نمایشگاه رسانه های دیجیتال باید در «سایت ساماندهی پایگاه های اینترنتی » ثبت نام کرده باشند.
• آغاز کار آزمایشی سایت تخصصی گوشی
موبنا- پایگاه اطلاع رسانی تخصصی گوشی تلفن همراه با نشانی اینترنتی - mobna.com – همزمان با عید سعید فطربه صورت آزمایشی کار خود را آغاز کرد.
• مخابرات خبرسازترین شرکت بورسی
ایرنا - حکایت واگذاری شرکت مخابرات ایران و شرکت های زیرمجموعه آن که از دو سال قبل آغاز شده هنوز هم از مهمترین و خبرساز ترین واگذاری های دولتی به شمار می رود.
• نگاهی به فرآیند برگزاری مزایده VOIP و واکنش فعالان این عرصه
ایرنا - شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: عملکرد شرکت های ارایه دهنده خدمات تلفن اینترنتی یا شرکت های فعال در عرصه VOIP طی ده سال اخیر نشان می دهد، این شرکت ها پس از دریافت مجوز فعالیت یکساله همچنان سال ها بدون تمدید مجوز به فعالیت خود ادامه داده اند.
• تلفن مشترکان مرکز شهید صدوقی با اختلال مواجه می‌شود
فارس- تلفن برخی از مشترکان در مرکز شهید صدوقی کرج از فردا با اختلال مواج می‌شود.
• تقویت 9 مرکز مخابراتی در تهران و کرج
فارس- عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات شهید مشهدی مهدی، پیروزی، پیام نور، سلمان فارسی، نبوت، شهید توکلی، شهید بهشتی در تهران و شهید صدوقی در کرج از 31 شهریور ماه آغاز می‌شود.
• سهم اینتر کانکشن ایرانسل پرداخت می‌شود
باشگاه خبرنگاران - به گفته رئیس هیئت مدیر شرکت مخابرات ایران پس از بررسی ‌های صورت گرفته در مورد تعیین نرخ اینتر کانکشن برای تعرفه اتصال متقابل شبکه مخابرات و ایرانسل میزان تعرفه‌ نهایی مشخص شده و به زودی سهم ایرانسل و مخابرات از هزینه مکالمه مشخص می‌شود.
• " امید به جبران اشتباهات "
روزنامه دنیای اقتصاد در گفت و گویی با یک کارشناس خدمات اینترنتی به بررسی موضوع تجدید مزایده تلفن اینترنتی و وضعیت VOIP در کشور پرداخته است .
• " دور خیز ایران برای بازی های رایانه ای "
روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان " دور خیز ایران برای بازی های رایانه ای " به قلم محمد رضا بهنام رئوف به بررسی بازار پر سود ترین صنعت سرگرمی دیجیتالی پرداخته است .
• " بازار رایانه در انتظار روزهای پر رونق "
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی به بررسی بازار خرید و فروش رایانه پرداخته است .
• " این ودیعه تاریخی "
روزنامه فناوران در گزارشی با عنوان " این ودیعه تاریخی " به بررسی وضعیت ودایع مشترکان تلفن های ثابت و همراه شرکت مخابرات پرداخته است .
• " آیین نامه ظوابط و دستورالعمل های نحوه نظارت و اعمال مقررات توسط رگولاتوری ابلاغ شد"
روزنامه فناوران در خبری اعلام کرد : آیین نامه ظوابط و دستور العمل های نحوه نظارت و اعمال مقررات توسط سازمان رگولاتوری ابلاغ شد .
• " نخستین جشنواره روبات ها در فرهنگسرای IT برگزار می شود "
روزنامه فناوران در خبری اعلام کرد : نخستین جشنواره روبات ها در فرهنگسرای IT برگزار می شود .
• " تلفن بی سیم امسال به 800 روستای خوزستان می رود"
روزنامه فناوران در مطلبی اعلام کرد : تلفن بی سیم امسال به 800 روستای خوزستان می رود .
• سرانه IT در ایران 10 دلار ، در کشور های پیشرفته 2 هزار دلار
زهرا حاجیان درگزارش روزنامه خراسان نوشت : متاسفانه چند سالی است سرانه IT در کشور ماهیچ رشدی نداشته است . اما درکشورهای پیشرفته همپای رشد اقتصادی سالانه ، بودجه IT نیز افزایش پیدا می کند.
• یک هفته تا عرضه بلوک مخابرات
روزنامه جهان صنعت در ستون وقایع نگاری بورس ، نوشت : نماد معاملاتی مخابرات ایران درصف فروش 38 میلیونی قرارگرفت .
• عید فطر SMS به کی رسید
روزنامه جهان صنعت گزارش داد : بی کیفیتی و اختلال در شبکه تلفن همراه اولین اپراتور ایرانی و عدم آنتن دهی مناسب گوشی ها به موضوعی عادی برای مشترکان تبدیل شده است و آنها ازهرگونه اعتراض یا شکایت نا امید شده اند .
• اپراتوراول برای پاسخگویی هم در دسترس نیست
محسن بیدی در گزارش روزنامه جوان پیرامون مشکلات تلفن همراه نوشت : سیمکارت های شرکت همراه اول و برای مصرف کنندگان به یک معضل جدی تبدیل شده است . قطع مکرر مکالمات ، عدم ارسال ظاهری پیامک ها و ... نارضایتی مردم را همراه داشته است .
• خصوصی سازی مخابرات از تصمیم تا عمل
روزنامه تهران امروز گزارش داد : بیش از دوسال از عزم دولت برای خصوصی کردن شرکت مخابرات ایران می گذرد . اما این شرکت هنوز نتوانسته از سیطره دولت خارج شود . مدیران سازمان خصوصی سازی که تاکنون دوبار عرضه قطعی بلوک مدیریتی مخابرات را به تاخیر انداخته اند ، این بار بررسی بیشتر هویت خریداران را بهانه تازه ای یافته اند .
• گوشی های بی کیفیتی چینی ، سلطان بلا منازع بازار تلفن همراه
روزنامه آفتاب یزد نوشت : عرضه وسیع گوشی های چینی که نسخه های تقلبی گوشی امریکایی ، فنلاند و کره ای بوده و از لحاظ بسته بندی هم تفاوت چندانی با نمونه های اصلی خود ندارند باعث سر در گمی خریداران شده است 0
• واگذاری فوری تلفن ثابت به ساکنان کیش
روزنامه اقتصاد پویا از آمادگی اداره مخابرات کیش برای واگذاری فوری تلفن ثابت به ساکنان این جزیره خبرداد .
• راه اندازی سریع ترین شیوه پرداخت قبوض تلفن در خوزستان
روزنامه راه مردم به نقل از مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات خوزستان از راه اندازی سامانه 1818 برای پرداخت قبوض تلفن مشترکان تلفن ثابت در این استان خبر داد .
• اهدای جوایز به مشترکین خوش حساب شرکت مخابرات همدان
به نوشته روزنامه تفاهم ، روابط عمومی شرکت مخابرات استان همدان برای تشویق مشترکین تلفن همراه که صورتحساب خود را به صورت غیر حضوری وبه موقع پرداخت کرده اند ، به آنان با قرعه کشی جایزه می دهد .
• انتقادهای مردمی روزنامه های امروز
روزنامه جام جم به نقل از یک شهروند نوشت :
" هفت ماه پیش یک بسته پستی را به مقصد کوالالامپور ارسال کردم. پس از این مدت مرسوله ام با وجود نشانی دقیق و شماره تلفن ، متلاشی شده به عنوان برگشتی به دستم رسید و متاسفانه چند تکه از اشیای داخل آن مفقود شد. در حالی که 40 هزار تومان از من هزینه پست دریافت کردند . "
روزنامه همشهری به نقل از یک شهروند نوشت :
" ثبت نام اینترنتی در دانشگاه ها رویکردی مناسب در تحقق دولت الکترونیک است. اما بعد از چند سال هنوز ساز و کارهای مناسب و موثر برای این کار فراهم نشده است. اینترنت کم سرعت هم مزید بر علت بوده و مشکلات فراوانی بر سر راه ثبت نام ایجاد کرده است . "
روزنامه قدس در ستون آیینه قدس به نقل از یک مشترک همراه اول نوشت :
"چرا مردم باید تاوان اختلاف هایی بین دو اپراتور خطوط همراه را بدهند ؟ هر روز چندین پیام کوتاه از همراه اول به خطوط ایرانسل نزدیکان می فرستم . اما هیچ کدام ارسال نشده و تنها گزارش عدم ارسال آن دریافت می کنم. درحالی که مبلغ ارسال پیام نیز کسر می شود."
۴ مهر ۱۳۸۸ ۰۹:۳۱
تعداد بازدید : ۲,۱۱۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید