اخبار

چکیده مطالب 88/6/28

چکیده مطالب
• پرداخت خسارت 12میلیون ریالی مخابرات اصفهان به یک مشترک همراه اول
موبنا- بدنبال شکایت یکی از مشترکان تلفن همراه علیه شرکت مخابرات استان اصفهان مبنی بر تحمیل بدهی دوازده میلیون ریالی به مشترک بدلیل اختلال در سیستم رایانه ای امور مشترکین تلفن همراه مبلغ مذکور به حساب مشترک عودت داده شد. روزنامه های کیهان ، سرمایه ، ابرار اقتصادی و خبرگزاری های موج و تابناک این خبررا منعکس کردند .
• تغییرنگرش بازارسهام‌به مخابرات‌بعدازمشخص شدن مالک جدید
ایسنا - بعد از اعلام خبر عدم انجام عرضه بلوکی و مدیریتی شرکت مخابرات ایران چند ساعت قبل از عرضه، بازار شایعات و گمانه‌زنی‌ها در خصوص این عرضه به اوج رسید و باعث شد که با صف فروش 100 میلیونی تاثیرات منفی در نماد این شرکت و به طبع آن بازار سرمایه ایجاد شده و تمایلی به خرید مخابرات (اخابر) در بازار وجود نداشته باشد.روزنامه های سرمایه ، اعتماد ، آرمان و حیات نو این خبررا منتشر کردند .
• قیمت سیمکارت در بازار تهران
موبنا- سیمکارت های دایمی و اعتباری همراه اول، تالیا و اپراتور دوم موجود در بازار بدون نوسان قیمت در اختیار مشترکان قرار می گیرد. این خبر در روزنامه سرمایه و خبرگزاری فارس منعکس شد .
• دراسناد اپراتور سوم الزامی به حضور شریک خارجی دیده نشده است
موبنا- معاون صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات گفت: در اسناد اولیه تنظیم شده اپراتور سوم در سازمان تنظیم مقررات الزامی به حضور شریک خارجی دیده نشده است. روزنامه های ایران و ابرار اقتصادی این خبررا درج کردند .
• اختلال در شبکه همراه اول همچنان ادامه دارد
موبنا- تماس با سیمکارت های همراه اول که در برخی از نقاط تهران از روز گذشته دچار مشکل شده است، همچنان ادامه دارد. ایران و ابرار اقتصادی این خبر را منعکس کردند .
• مجلس با افزایش تعرفه ثابت و همراه موافق نیست
موبنا- رئیس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس با افزایش تعرفه تلفن ثابت و همراه مشترکان موافق نیست. روزنامه های ایران و ابرار اقتصادی این خبررا به چاپ رساندند .
• ورود اینترنت پرسرعت بی‌سیم و ایجاد فضای رقابتی به افزایش کیفیت منجر خواهد شد
ایسنا - وایمکس کامل کننده اینترنت است؛ استفاده از وایمکس در نقاطی که امکان استفاده از ADSL وجود ندارد، می‌تواند راهگشای تقاضای این حوزه باشد. اینترنت بی‌سیم یک سیستم تکمیل کننده است که می‌تواند کامل شدن ارایه اینترنت در تمام نقاط کشور را تسریع کند. این خبر در روزنامه های ابرار اقتصادی و سرمایه درج شد .
• نگاهی به بازار سیمکارت در هفته گذشته
موبنا- کاهش قیمت دو هزار تومانی سیمکارت های اعتباری ایرانسل، مهمترین رویداد بازار این کالای ارتباطی در هفته گذشته بود. روزنامه سرمایه این خبررا درج کرد .
• ارایه رایگان نخستین نرم افزار خدمات شهری تهران در نمایشگاه رسانه های دیجیتال
مهر- نخستین نرم افزار اطلاعات شهری تهران همزمان با مراسم گشایش سومین جشنواره رسانه های دیجیتال رونمایی می شود. این خبر در روزنامه ابرار اقتصادی درج شد . این خبر دو روز پیش نیز در 9 رسانه منعکس شده بود .
• اتصال 30 هزار مدرسه به اینترنت
مهر - رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد : 30 هزار مدرسه تا پایان امسال به اینترنت متصل می شوند . روزنامه سرمایه این خبررا منتشر کرد . این خبر دو روز پیش نیز در دو روزنامه منعکس شده بود .
• دوره های شغل محور فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می شود
مهر - مدیر مرکز آموزش پژهشکده ICT جهاددانشگاهی از برگزاری دوره های جامع شغل محور فناوری اطلاعات و ارتباطات خبر داد. روزنامه قدس این خبررا درج کرد . این خبر دو روز پیش نیز در چهار رسانه منعکس شد .
• نرم‌افزارهای مخابراتی در داخل کشور تهیه و بومی شوند
ایسنا - مسول فنی شورای راهبری ساماندهی سیاست‌های حمایت از تولید داخل شرکت‌ مخابرات ایران گفت: با توجه به اینکه تجهیزات مخابراتی به سمت نرم‌افزار می‌روند و نرم‌افزارها مشکلاتی مثل قابلیت‌ هک کردن دارند باید به امنیت آن‌ها توجه شود. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منتشر کرد .
• نگاهی به استراتژی‌های حوزه سلامت الکترونیکی در کشور
ایسنا - امروزه به‌کارگیری فن‌آوری اطلاعات در سلامت به‌عنوان یک راهکار اصلی در پیاده‌سازی استراتژی‌های محوری در این حوزه در نظر گرفته می‌شود. به همین دلیل سلامت الکترونیکی به‌عنوان یکی از ارکان اصلی دولت الکترونیکی می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات فعلی حوزه سلامت کشور در نظر گرفته شود. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منعکس کرد .
• اعتراض پیمانکاران زیرساخت به تجدید مزایده VOIP
موبنا- سه پیمانکار خدمات تلفن اینترنتی شرکت ارتباطات زیرساخت، با ارسال نامه ای به این شرکت ، تنظیم متمم قرارداد برای تعدیل و اصلاح شرایط موجود را خواستار شده و اعتراض خود را نسبت به برگزاری مجدد مزایده VOIP اعلام کردند.
• تماس با سیمکارت های همراه اول در برخی از نقاط تهران غیر ممکن شد
موبنا- از عصر دیروز در برخی از نقاط شهر تهران شبکه تلفن " همراه اول " دچار اختلال جدی شد.
• توضیح پیشگامان کویر درباره مزایده اپراتور سوم
موبنا- در پی انتشار اخباری در برخی رسانه ها مبنی بر عدم تایید صلاحیت مالی و فنی یکی از شرکت کنندگان در مزایده اپراتور سوم تلفن همراه، گروه پیشگامان کویر به عنوان کنسرسیوم شرکت کننده در مزاید فوق و همچنین مزایده خرید سهام شرکت مخابرات ایران، توضیحاتی داد.
• نمایش ویژه برای نرم افزارهای نوآور در نمایشگاه رسانه های دیجیتال
موبنا- آثار ارسالی به سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال که دارای نوآوری منحصر به فرد باشند، برای حمایت ویژه و معرفی بهتر به بازدیدکنندگان، در بخش فناوری و نوآوری به نمایش گذاشته می شوند.
• وضعیت فعلی قاچاق گوشی
موبنا- علی طالب زاده- در حال حاضر به دلایل مختلف عملا تولید داخل و واردات رسمی به صورت مناسبی اجرا نمی شود.
• رابطه متقابل برند های شرکتی و محصولی
موبنا – محمد امین ناهید - همه ما روزگاری را به یاد داریم که بازار سخت افزار ما مملو از کالاهای قاچاق بود. در آن زمان صحبت از گارانتی محصولات سخت افزاری جوابش پوزخند فروشنده بود! حتی قیمت ها هم سامان خاصی نداشت و شما می توانستید یک مادربرد را با اختلاف قیمت بعضاً 10 هزار تومانی در دو فروشگاه کنار هم مشاهده کنید.
• معرفی گوشی های تلفن همراه در هفته ای که گذشت
موبنا- گوشی 6303 و 5800 نوکیا، G900 سونی اریکسون و S5233 سامسونگ و Diamond2 اچ تی سی به عنوان گوشی های پرفروش هفته ای که گذشت در بازار تلفن همراه معرفی شدند.
• گوشیSMART ال جی به بازار ایران می آید
موبنا- گوشی GC900 viewty smart ال جی برای اولین بار با گارانتی رسمی تا دو ماه آینده روانه بازار تلفن همراه می شود.
• گوشی۵۵۳۰ نوکیا با استقبال روبرو شد
موبنا- فروشندگان از استقبال مشتریان از جدیدترین مدل عرضه شده گوشی نوکیا مرسوم به مدل 5530 در بازار تلفن همراه خبر دادند.
• معرفی گوشی Tatoo اچ تی سی
موبنا- گوشی Tatoo اچ تی سی که از ماه سپتامبر سال 2009 میلادی وارد بازار تلفن همراه شده است.
• افزایش سرمایه گذاری خارجی در ایران
مهر - رئیس سازمان سرمایه گذاری خارجی با تشریح گزارش جدید سال 2008 آنکتاد، تصویب سریع تاسیس صندوق سرمایه گذاری خارجی را خواستار شد و از ارسال اسناد مخابرات به 40 شرکت بین المللی خبرداد.
• اینترنت هوشمند در استان مرکزی راه اندازی شد
مهر- مدیر عامل شرکت مخابرات استان مرکزی گفت: اینترنت هوشمند در استان مرکزی راه اندازی شد.
• اسم پست بانک ایران در بورس اوراق بهادار تهران ثبت شد
موج - مدیر عامل پست بانک گفت: نام پست بانک ایران در بورس اوراق بهادار ثبت شده است و هم اکنون منتظر اعلام زمان عرضه سهام از سوی مسولان ذیربط هستیم.
• " دلایل تاخیر در عرضه بلوک مخابرات "
روزنامه همشهری در خبری به تشریح دلایل تاخیر در عرضه بلوک مخابرات پرداخت .
" عرضه سهام پست بانک در آینده نزدیک"
روزنامه ایران در خبری اعلام کرد : سهام پست بانک در آینده نزدیک عرضه می شود .
• " معتقد به حذف بخش خصوصی نیستیم "
روزنامه سرمایه در گزارشی با عنوان " معتقد به حذف بخش خصوصی نیستیم"، به قلم حامد شفیعی، به بررسی اظهارات رییس هیات مدیره مخابرات درباره ورود به عرصه اینترنت پر سرعت و نحوه فعالیت بخش خصوصی پرداخته است .
• " استفاده از تلفن همراه در مدارس ممنوع شد "
روزنامه جمهوری اسلامی در مطلبی به نقل از سرپرست دفتر مشاوره تحصیلی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد : استفاده از تلفن همراه در مدارس ممنوع شد . این خبر دو روز پیش نیز در روزنامه دنیای اقتصاد چاپ شده بود .
• " سریع ترین و آسان ترین شیوه پرداخت قبوض تلفن در استان خوزستان راه اندازی شد "
روزنامه ابرار اقتصادی در خبری به نقل از مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات استان خوزستان اعلام کرد : سریع ترین و آسان ترین شیوه پرداخت قبوض تلفن در استان خوزستان راه اندازی شد . این خبر دو روز پیش نیز در روزنامه هدف و اقتصاد درج شده بود .
• وضعیت VOIP در ایران
محمود رضا خادمی درگزارش روزنامه حیات نو با بررسی سیاست های زیرساخت و ایجاد کانال جدید در قاچاق مخابرات نوشت : شرکت ها شرایط بحرانی را می گذرانند و مشتری را از دست می دهند. از آنجا که این سرویس ها به صورت پیش پرداخت انجام می شود، خیلی از مشتریان برای سرویسشان مراجعه کرده اند. اما نتیجه ای جز وعده نگرفته ایم .
• فیلترینگ هر روز 7 میلیون ساعت وقت نخبگان ایران را هدر می دهد
روزنامه حیات نو ، نوشت : استفاده بی جا از فیلترینگ در کشور باعث تضعیف حوزه فناوری اطلاعت و در نتیجه کاربردهای آن در بخش های تجارت الکترونیک و ... شده است .
• فیتله بازار سرمایه پایین آمد
روزنامه اعتماد نوشت : سهامداران شرکت مخابرات ایران و بازار سرمایه ، از زمان ورود این شرکت در بورس همواره با رخدادهای غافلگیر کننده این شرکت رو به رو بودند.
• اسامی جدید مدیران جدید کابل های مخابراتی شهید قندی
به نوشته روزنامه ابرار اقتصادی سازمان بورس و ارواق بهادار به نقل از شرکت کابل های مخابراتی شهید قندی نمایندگان اعضای هیات مدیره و سمت هر یک از آنان را اعلام کرد.
• راه اندازی آزمایشگاه کشف بد افزار در مرکز تحقیقات مخابرات
به نوشته روزنامه جوان ، هشتمین مرکز تخصصی آگاهی رسانی ، پشتیبانی وامداد حوادث یارانه ای (آپا) با حمایت مرکز تحقیقات مخابرات ایران در زمینه اختلالات امنیتی ، رصد و مقابله با بد افزارها در دانشگاه شیراز ایجاد می شود .
• استاندارداجباری IT حذف نمی شود
مهدی هاشم پور به هفته نامه عصر ارتباط گفت : حذف استانداردهای اجباری IT مخالف مصوبه هیات دولت در خصوص لحاظ شدن استاندارد اجباری کلیه کالاهای واراداتی است و صرف یک در خواست ضنف نمی تواند منجر به حذف این استانداردها شود.
• زمزمه های اپراتور دوم پست به گوش می رسد
هفته نامه عصر ارتباط نوشت : سازمان تنظیم مقررات رادیویی کشور برنامه هایی برای راه اندازی اپراتور دوم پست در سر دارد. ارایه مجوز به سه شرکت خصوصی از سوی پست ، این گمانه را پر رنگ تر می کند.
• همین ها کافی هستند
مجتمی محمودی در سرمقاله هفته نامه عصر ارتباط نوشت: حکایت تلفن اینترنتی، مصداق : هر که آمد عمارتی نو ساخت، است. ساخت عمارت های نو همچنان ادامه دارد ... ناگزیریم به آقای تقی پور توصیه کنیم، تلفن اینترنتی ایران عمارت نو نمی خواهد، احتیاج به مرمت دارد. همه اینها که هستند، برای این عرصه کافی اند. همین معترضان قدیم و جدید را راضی کنید، قطعا نیازی به مدعیان جدید تر نیست .
• روزه سکوت شورای حمایت از تولید داخل
عصر ارتباط نوشت : آخرین لیست ممنوعیت خرید مشابه خارجی تجهیزات مخابراتی تولید داخل از سوی شورای راهبردی ساماندهی و پیاده سازی سیاست های حمایت از تولید داخلی، یک سال پیش منتشر شده و از آن پس این شورا روزه سکوت گرفته است .
• مسیر نمایندگی صنف سنگلاخ است
پرویز رحمتی رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کل کشور به هفته نامه عصر ارتباط گفت: خیلی چیزها است که لازم نیست وقتی تصمیمی گرفته می شود، فردایش نتیجه را ببینیم. ولی اثر خود را خواهد گذاشت. مثلا ً همین بخشنامه ای که معاونت راهبردی در بهمن ماه گذشته داده، در صورتی که واقعا ً به جریان افتد، آثارش را شرکت ها در همین سال 88 خواهند دید .
• آی تی کاتور
عصر ارتباط کاریکاتوری چاپ کرده که نشان می دهد یک گوشی چینی با نانچکیو همه گوشی های معروف تلفن همراه را قلع و قمع کرده است .
• گوشی با لهجه محلی
محمد نوجوان در یادداشت عصر ارتباط نوشت: لزوم نگرش نوین به تولید نرم افزار گوشی تلفن همراه در کشور بیش از پیش خود نمایی می کند. جاییکه از حجم انبوه نرم افزارهای حوزه مذهبی گرفته تا دیوان حافظ و سعدی که یاد آور خاطرات خوش جوانی است، در این حوزه به چشم می خورد. اما دریغ از یک نرم افزار کاربردی برای استفاده بهینه از قابلیت های یک گوشی به ظاهر هوشمند.
• "باز هم (واگذاری سهام شرکت مخابرات ) لغو شد"
باز هم (واگذاری سهام شرکت مخابرات ) لغو شد ، آزمایشگاه تخصصی آپاد زمینه اختلالات امنیتی ایجاد می شود، اسپادان هم به شبکه IN مجهز شد، ایجاد بخش مرتبط با رسیدگی به دعاوی اینترنت، ابلاغ ضوابط و دستور العمل های نحوه نظارت و اعمال مقررات، VOIP هم مدیر عامل زیر ساخت را به دادگاه کشاند، سبد آموزش بخش بازرگانی الکترونیکی می شود، پایان طراحی سامانه آمایش اقتصادی، سیستم جامع آموزش دانشگاهی کشور تکمیل شد، سرویس همیشه مشغول همراه اول، گوشی های ایرانی فقط شعر می خوانند و استاندارد IT حذف شدنی نیست، عنوان دیگر خبرهای هفته نامه عصر ارتباط بود.

۴ مهر ۱۳۸۸ ۰۹:۲۹
تعداد بازدید : ۱,۹۶۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید