اخبار

چکیده مطالب 88/6/26

چکیده مطالب
• لغو بزرگترین معامله تاریخ بورس
موبنا- قرار بود بزرگترین معامله تاریخ بورس امروز کلید بخورد. اما عصر روز گذشته سازمان خصوصی‌سازی از لغو عرضه بلوک 50 درصد بعلاوه یک سهم شرکت مخابرات ایران در روز خبر داد. اظهارات برخی از مسولان سازمان خصوصی سازی ، شرکت مخابرات ایران و کارشناسان در خصوص لغو انجام این معامله، مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های جمهوری ، گسترش ، دنیای اقتصاد ، کیهان ، فناوران ، فرهیختگان ، عصر ایرانیان ، تهران امروز ، کارو کارگر ، رسالت ، هدف و اقتصاد ، جهان صنعت ، ابرار اقتصادی ، وطن امروز ، حزب الله ، پول ، ابتکار ، جهان اقتصاد ، قدس ، سرمایه وخبرگزاری های ایرنا ، فارس ، ایسنا ، ایلنا ، مهر و موج منعکس شد .
• پست بانک در نوبت واگذاری قرار گرفت
سیتنا - در حال حاضر شرکت پست بانک در بورس ثبت شده و در نوبت واگذاری قرار گرفته است. روزنامه های ایران ، همشهری ، فناوران ، دنیای اقتصاد ، گسترش ، جهان اقتصاد ، تفاهم ، جهان صنعت ، ابتکار و حیات نو این خبررا منعکس کردند .
• سریع‌ترین راه رسیدگی به جرائم اینترنتی ارسال ایمیل است
ایسنا - عضو اصلی مجتمع شماره 34 رسیدگی به جرایم رایانه‌ای و اینترنتی دادگستری کل استان تهران گفت: بهترین و سریع‌ترین راه برای رسیدگی به جرایم اینترنتی از طریق ارسال ایمیل به آدرس shora@isp.ir است. روزنامه های فناوران ، دنیای اقتصاد ، سرمایه ، صبح اقتصاد ، پول ، ابرار اقتصادی ، جهان صنعت و تفاهم این خبررا درج کردند .
• تعداد سرورهای اندازه گیری اینترنت افزایش می یابد
موبنا- مدیرکل تحقیق و توسعه شرکت فناوری اطلاعات گفت: تعداد مراکز اندازه گیری سرعت اینترنت به یازده سروردرکشورخواهد رسید . این خبر در روزنامه های ایران ، سرمایه ، جهان صنعت ، پول و ابرار اقتصادی چاپ شد .
• ارایه رایگان نخستین نرم افزار خدمات شهری تهران در نمایشگاه رسانه های دیجیتال
موبنا- نخستین نرم افزار اطلاعات شهری تهران همزمان با مراسم گشایش سومین جشنواره رسانه های دیجیتال رونمایی می شود. فناوران ، مردم سالاری ، کارو کارگر و اعتدال روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند . این خبر روز گذشته نیز در چهار رسانه منعکس شده بود .
• دوره های جامع شغل-محور فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می شود
پژوهشکده ICT جهاد دانشگاهی برای اولین بار در کشور دوره های جامع شغل-محور فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می کند. این خبر در روزنامه های ابراراقتصادی ، تفاهم وخبرگزاری های ایرنا و ایلنا منعکس شد.
• نمودار سازمانی بخش حاکمیتی آماده اجرا شد
موبنا- مدیر عامل شرکت پست گفت: نمودار سازمانی بخش حاکمیتی شرکت پس نهایی شده و بلافاصله بعد از ابلاغ اساسنامه سازمان پست دولتی ایران، اجرایی می شود. ایران ، سرمایه و پول روزنامه هایی بودند که این خبررا منتشر کردند .
• NGN درصورت تقاضا اجرایی می شود
موبنا- عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران و مسئول اجرای پروژه NGN گفت: نسل آینده شبکه های مخابراتی (NGN ) در صورت داشتن تقاضا در کشور اجرایی می شود. سرمایه ، جهان صنعت و ابرار اقتصادی روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• تعرفه جدید VOIP از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت ابلاغ شد
ایرنا - تعرفه جدید هر دقیقه استفاده ازسیستم خدمات تلفن اینترنتی(VOIP)، به میزان 100 ریال تعیین و به پیمانکاران شرکت ارتباطات زیرساخت ابلاغ شد. این خبر در روزنامه های اطلاعات ، دنیای اقتصاد و عصر اقتصاد چاپ شد .
• لغو عرضه سهام مخابرات شاخص را 63 واحد پایین کشید
فارس- در پی لغو عرضه بلوک 51 درصدی مخابرات و صف فروش چندده میلیونی این سهم روند نزولی معاملات سهام تشدید شد و شاخص کل بورس با 63 واحد افت به ثبت رسید. روزنامه های تهران امروز ، جهان صنعت و خبر این مطلب را منتشر کردند .
• تلویزیون آنالوگ بر روی لپ تاپ یا رایانه شخصی
موبنا-با وجود فن آوری های جدید که هر روز به تعداد آنها افزوده میشود هنوز تلویزیون آنالوگ محبوبیت خود را از دست نداده اما برای اینکه این فن آوری با محصولات جدید از قبیل رایا نه های شخصی و یا همراه هماهنگ بوده و حتی قابل حمل نیز باشد بایستی چاره ای اندیشید . این خبر در روزنامه های جهان صنعت ، ابرار اقتصادی و ابتکار درج شد .
• دلایل کنار گذاشتن یک کنسرسیوم از مزایده اپراتور سوم اعلام شد
مهر - گروه پیشگامان کویر به عنوان کنسرسیوم شرکت کننده در مزایده اپراتور سوم تلفن همراه دلایل کنار گذاشتن این کنسرسیوم از این مزایده را اعلام کرد. سرمایه و پول روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• تعرفه گوشی تلفن همراه نیازمند بازنگری است
موبنا- یک وارد کننده رسمی گوشی تلفن همراه معتقد است که برای بهبود شرایط فعلی بازار تلفن همراه ،تعرفه 25 درصدی واردات گوشی باید بازنگری شود. روزنامه های فناوران و دنیای اقتصاد این خبررا چاپ کردند .
• برخورد جدی با قاچاقچیان گوشی ضروری است
موبنا- به اعتقاد دست اندرکاران ، برای بهبود شرایط فعلی بازار گوشی تلفن همراه برخورد جدی و ضروری نهادهای مسئول با قاچاقچیان الزامی است. روزنامه های سرمایه وپول این خبررا منعکس کردند .
• تقاضا برای گوشی تلفن همراه افزایش می یابد
موبنا- برخی منابع بازاری معتقدند که طی چند روز آینده با افزایش تقاضا برای گوشی تلفن همراه ، بازار این کالای ارتباطی از بی رونقی خارج می شود. روزنامه های سرمایه و ابرار اقتصادی این خبررا درج کردند .
• اتصال 30 هزار مدرسه به اینترنت
مهر - رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد : 30 هزار مدرسه تا پایان امسال به اینترنت متصل می شوند . روزنامه های همشهری و خراسان این خبررا منعکس کردند .
• مصوبه رگولاتوری برای کاهش قیمت VOIP اجرایی نشده است
موبنا- عضو کمیته VOIP انجمن شرکت های اینترنتی با اشاره به مصوبه شماره 67 کمیسیون تنظیم مقررات گفت: طبق این مصوبه تعرفه هر دقیقه استفاده از تلفن اینترنتی 100ریال تعیین شد اما تاکنون از سوی پیمانکاران شرکت زیرساخت اعمال نشده است. این خبر در روزنامه پول درج شد .
• استقبال مشتریان از سیمکارت های 0919 همراه اول
موبنا- منابع بازاری از استقبال مشتریان از سیمکارت های اعتباری همراه اول (0919) در اکثر مناطق تهران خبر دادند. روزنامه سرمایه این خبر را درج کرد .
• خدمات دفاتر ICT روستایی آنلاین می‌شود
مهر - مدیرعامل شرکت پست بانک از online شدن برخی خدمات در دفاتر روستایی خبر داد و گفت: در حال حاضر دریافت قبوض و سود سهام عدالت به صورت آنلاین ارائه می شود. روزنامه ایران این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در چهار روزنامه منعکس شده بود .
• نگاهی به وضعیت تولید تلفن همراه در ایران
موبنا- علی طالب زاده- در حال حاضر چند اپراتور در کشور در حال فعالیت هستند که شامل: همراه اول، ایرانسل، اسپادان(مخصوص مردم استان اصفهان)، کیش همراه( مخصوص مردم جزیره کیش) می‌‏شوند و قرار است به زودی هم یک اپراتور دیگر تحت عنوان اپراتور سوم تلفن همراه به این اپراتورها افزوده شود. هم اکنون صرف نظر از اپراتورهای استانی بیش از 45 میلیون مشترک تلفن همراه در کشور وجود دارد که بیش از 32 میلیون آن مربوط به اپراتور همراه اول، 12 میلیون مشترک شرکت ایرانسل و یک میلیون مشترک شرکت تالیا هستند .
• بازار گوشی از کما خارج نشد
موبنا- بازار گوشی تلفن همراه از سه ماه گذشته تا کنون بدون تغییر و تحول جدیدی، همانند گذشته با افزایش عرضه گوشی های قاچاق روزهای سردی را سپری کرد.
• ECS با مادربرد جدید خود به پردازنده های i5 و Core i7 خوش آمد گفت
موبنا- با معرفی پلتفرم جدید کمپانی اینتل با کد انحصاری Lynnfield در اوایل سپتامبر 2009 که در راستای پلتفرم قبلی ولی با قیمت بهتر به بازار جهانی ارائه شده است.
• توسعه فناوری اطلاعات نیازمند بهبود فضای کسب و کار است
ایرنا - کارآفرین حوزه فناوری اطلاعات معتقد است، برای توسعه فناوری اطلاعات ، نخست باید فضای کسب و کار یعنی زیرساخت‌های سخت‌افزاری، قانونی،سرمایه‌گذاری و اقتصادی بهبود یابد.
• مخابرات اصفهان به جبران خسارت 12 میلیون ریالی مشترک تلفن همراه ملزم شد
شرکت مخابرات استان اصفهان به دلیل اختلال در سیستم رایانه ای امور مشترکین تلفن همراه به جبران حدود 12 میلیون ریال خسارت وارده به یک مشترک تلفن همراه ملزم شد. این خبر در خبرگزاری های فارس و ایرنا منعکس شد.
• سیستم جامع آموزش دانشگاهی کشور آماده نصب در دانشگاه هاست
سیتنا - "سیستم جامع آموزش دانشگاهی کشور" با هدف تسری در نظام آموزشی دانشگاه‌های کشور، با امکانات سخت افزاری، نرم افزاری و همچنین هاست اطلاعات در داخل کشور، از سوی دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی آماده ارائه به دانشگاههاست.
• " واکنش بورس پس از لغو معامله مخابرات "
روزنامه ایران در گزارشی با عنوان " واکنش بورس پس از لغو معامله مخابرات " به بررسی دلایل و ابهامات لغو بزرگترین معامله بورس پرداخته است .
• " حاشیه های عرضه سهام شرکت مخابرات "
روزنامه همشهری در مطلبی با عنوان " حاشیه های عرضه سهام شرکت مخابرات " به بررسی مشکلات لغو ناگهانی عرضه سهام شرکت مخابرات پرداخته است .
• " شوک مخابرات ! "
روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان " شوک مخابرات ! " به قلم شروین شهریاری به بررسی وضعیت بزرگرتین معامله بورس و دلایل نامعلوم تعویق در انجام آن پرداخته است .
• " نوکیا باز هم گران شد "
روزنامه دنیای اقتصاد در گفت و گو با یکی از فعالان بازار گوشی تلفن همراه به بررسی نوسانات قیمت گوشی های نوکیا پرداخت .
• " بازی های آنلاین ایرانی در راهند "
روزنامه دنیای اقتصاد در گفت و گو با قائم مقام بنیاد ملی بازی های رایانه ای اعلام کرد : بازی های آنلاین ایرانی در راهند .
• " استفاده از تلفن همراه در مدارس ممنوع شد "
دنیای اقتصاد در مطلبی به نقل از سرپرست دفتر مشاوره تحصیلی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد : استفاده از تلفن همراه در مدارس ممنوع شد .
• " تناقض گویی مسولان در مورد لغو معامله مخابرات "
روزنامه حیات نو در گزارشی با عنوان " تناقض گویی مسولان در مورد لغو معامله مخابرات " به بررسی دلایل لغو بزرگترین معامله بورس و احتمال ورود خریدار سوم از نهادهای نظامی پرداخته است .
• " برگشت مخابرات به دستور وزیر اقتصاد "
روزنامه جوان در گزارشی با عنوان " برگشت مخابرات به دستور وزیر اقتصاد " به قلم هادی غلامحسینی به بررسی تاثیرات تاخیر در واگذاری سهام مخابرات در بورس اشاره کرده است .
• " بازار تشنه مخابرات "
روزنامه گسترش در مطلبی با عنوان " بازار تشنه مخابرات " به بررسی وضعیت بازار خرید و فروش سهام در بورس و انتظار خریداران برای ارائه سهام مخابرات اشاره کرده است .
• " از فیلرتینگ خانگی تا ایجاد مجرای طرح دعاوی اینترنت "
روزنامه سرمایه در گزارشی با عنوان " از فیلرتینگ خانگی تا ایجاد مجرای طرح دعاوی اینترنت " به بررسی رویدادهای هفته جاری در حوزه ICT از جمله ارایه رایگان نرم افزار فیلرتینگ خانگی تا ایجاد مجرای طرح دعاوی اینترنت پرداخته است .
• " سریع ترین و آسان ترین شیوه پرداخت قبوض تلفن در استان خوزستان راه اندازی شد "
روزنامه هدف و اقتصاد در خبری به نقل از مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات استان خوزستان اعلام کرد : سریع ترین و آسان ترین شیوه پرداخت قبوض تلفن در استان خوزستان راه اندازی شد .
• اینترنت هوشمند در استان مرکزی راه اندازی شد
به نوشته روزنامه جهان اقتصاد شرکت مخابرات استان مرکزی در پی ارائه خدمات نوین ارتباطی ، این بار نیز موفق به راه اندازی اینترنت هوشمند در سطح استان شد .
• مخابرات استان مرکزی رتبه برتر ارتباطات سیار را کسب کرد
به نوشته روزنامه جهان اقتصاد ، شرکت مخابرات استان مرکزی درجریان ارزیابی سال 87 ، به عنوان یکی از پنج استان برتر درحوزه های مرتبط توسعه ، نگهداری و ارتقای کیفیت شبکه و تقویت مکانیزم های توسعه بازار همراه اول و مدیریت مطالبات ارتباطات سیارکشورانتخاب شد .
• قبوض تلقن ثابت به دست مشترکان نرسید
روزنامه جهان صنعت نوشت : هم اکنون دربرخی نقاط مخابرات با اقدامی جدید مشترکینش راغافلگیر کرد که این موضوع به عدم دسترسی برخی مشترکین به قبوض ثابت منجر شد
• اینترنت فرنگی با لباس وطنی
رضا عالمیان در ستون طنز فورماتیک روزنامه جهان صنعت نوشت : عبدالمجید ریاضی معاون IT وزیر سابق فناوری اطلاعات و ارتباطات ، ظاهرا درصدد تمدید مدت اعتبار معاونتشون هستند . چون این روزها مصاحبه هایی با موضوع مهیج و تخیلی مثل اینترنت ملی انجام می دهند .
• سامسونگ ، اینترنت پر سرعت به ایران می دهد
روزنامه جهان صنعت نوشت : با نصب و راه اندازی دکل مخابراتی برج میلاد ، ارائه اینترنت پر سرعت در تمام سطح شهر تهران به کاربران اینترنت ممکن خواهد شد .
• خوش به حال روستایی ها با دفاتر ICT
روزنامه جهان صنعت نوشت : هشت هزار دفتر ICT روستایی در کشور وبرخورداری روستاییان از نعمت IT واینترنت ، ارایه خدمات الکترونیک دراین دفاتر و فرهنگ سازی روستاها با فناوری اطلاعات مسولان ICT کشور در بیان دستاوردهای خود اغراق می کنند یا واقعیت را درذهن خواننده به تصویر می کشند ؟
• پشت پرده تعویق عرضه سهام مخابرات
اعظم گلبری در گزارش روزنامه اعتماد نوشت : بزرگ ترین معامله تاریخ بورس و خصوصی سازی بدون اعلام دلیل مشخص از سوی سازمان خصوصی سازی لغو شد تا فعالان بازار سهام با شوک جدیدی روبرو شوند.
• توضیحات گروه پیشگامان کویر در مورد اپراتور سوم تلفن همراه
روزنامه فناوران به نقل از گروه پیشگامان کویر نوشت : این کنسرسیوم ، علاقمندی خود را برای شرکت در مزایده اپراتور سوم تلفن همراه اعلام کرده بود و مراجع ذیربط صلاحیت فنی آن را برای شرکت در مزایده تایید کرده بودند . تغییر شرایط مالی برای حضور در مزایده موجب شد این گروه نتواند در آن شرکت کند.
• چتر سامانه GPRS تلفن همراه در سراسر کشور گسترده می شود
اسد الله حسن زاده در گزارش روزنامه وطن امروز به نقل از سخنگوی شرکت مخابرات ایران از پایان اختلالات شبکه تلفن هراه تا پایان ماه جاری خبر داد .
• اجرای عملیات کابل برگردان
روزنامه کیهان از ایجاد اختلال در تماس تلفنی برخی مشترکین تلفن های ثابت تهران و کرج با پیش شماره ها 2 به مدت 72 ساعت خبر داد.
• بازار گوشی های کارکرده داغ شد
روزنامه ابتکار در گزارشی نوشت : فروش گوشی تلفن همراه بویژه انواع کارکرده ، این روزها شاهد تغییر و تحولات چشمگیری بوده و دامنه این تحولات تا آنجا پیش رفته که در حال حاضر برخی مدل های مختلف گوشی کارکرده در بازار کمیاب شده است .
• چند پرسش اساسی در خصوص و گذاری مخابرات
امیر حسین اسماعیل پور ، مدیر عامل موسسه شاخص بازار سرمایه در ستون نگاه روزنامه زمان نوشت : شرکت مخابرات را که از جمله شرکت های استراتژیک کشوری می باشد و سهم عمده ای در برقراری مسایل امنیتی کشور بازی می کند ، می خواهیم به بخش خصوصی واگذار کنیم . اگر زمانی مورد تهدید جدی قرار گرفت ، تکلیف چیست ؟ آیا می توان به بخش خصوصی حکمرانی کرد؟
• پرشین بلاگ رفع فیلتر شد
روزنامه پول این خبر را به نقل از مدیر پرشین بلاگ چاپ کرد .
• ادامه سناریو واگذاری سهام مخابرات ، این بار شاید هفته آینده
هادی مومنی در گزارش روزنامه پول نوشت : انجام معامله بلوکی سهام مخابرات کم کم به داستان هزار و یک شب تبدیل شده است .
• سرمایه گذاری مرکز تحقیقات مخابرات در حوزه IT
روزنامه صبح اقتصاد به نقل از دکتر عباس ظریف کار ، رییس مرکز تحقیقات مخابرات ایران نوشت : این مرکز به جای آنکه خود وارد پروژه های تحقیقاتی شود ، مدیریت این پروژهای تحقیقات ICT را به عهده می گیرد و بخش بسیاری از فعالیت های آن در قالب فراخوان انجام می شود .
• انتقادهای مردمی روزنامه های امروز
روزنامه خراسان به نقل از یک مشترک ایرانسل نوشت :
"یک سیمکارت ایرانسل دارم که مفقود شده است . الان 21 روز است از طریق دفاتر پیگیری می کنم . اما هیچ کاری نکرده اند . تا حالا کلی خرج کرده ام . اما فایده ای نداشته است ."
روزنامه اعتماد به نقل از دو شهروند تهرانی نوشت :
-"چینی ها بازار تلفن همراه و ثابت را قبضه کردند . تاکی ما باید جور آنها را بکشیم ؟ 95 درصد اجناس و لوازم جانبی تلفن همراه چینی است ."
-"در جواب آقایی که گفته بودند چرا قبض تلفن اگر یک دوره پرداخت نشده باشد ،قطع می شود ، می خواستم بگویم قبض تلفن من و دخترم در تاریخ 16 /6/88 توسط تلفن بانک میدان هروی 29248 پرداخت شد. سه روز بعد پیامک آمد که تلفن شما به دلیل عدم پرداخت قطع شده است. مجبور شدیم با قبض پرداختی دوباره به مرکز تلفن لویزان ، مرکز شهید لطفی برویم . با وجود اینکه در کامپیوتر هم دیدند که پول پرداخت شده ، ولی مجدداً 24 ساعت بعد یکی از تلفن ها را قطع کردند . بعد از پیگیری معلوم شد اشتباه کرده اند . ممکن است بفرمایید اعصاب و وقت هدر شده ما کیلویی چند ؟ "


۴ مهر ۱۳۸۸ ۰۹:۲۸
تعداد بازدید : ۲,۰۲۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید