اخبار

چکیده مطالب 88/6/25

مطالب
• بهای سیمکارت اعتباری ایرانسل به پنج هزار تومان کاهش یافت
ایسنا - ایرانسل از کاهش بهای سیمکارت اعتباری خود به پنج هزار تومان و عرضه طرح سیمکارت هدیه با بهای تخفیفی به مناسبت فرا رسیدن عیدسعید فطر و از 25 شهریور تا سوم مهرماه خبر داد. روزنامه های اطلاعات ، کیهان ،فناوران ، دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، جوان ، اسرار ، ابرار، پول ،قدس وخبرگزاری ایلنا و ایسنا این خبر را منعکس کردند .
• بلوک مدیریتی مخابرات نصیب چه گروهی از خریداران خواهد شد؟
بزرگترین معامله تاریخ بورس در حالی فردا کلید می خورد که وضعیت معاملات مخابرات در بورس تهران که 17 درصد از بازار سرمایه را از آن خود دارد حاکی از صف‌ فروش میلیونی است و این سهم طی سه روز اخیر نیز در گره معاملاتی گیر کرده است. روزنامه های کیهان ، کار و کارگر ، جهان صنعت ، قدس ، هدف و اقتصاد، اقتصاد پویا ، تفاهم ، فرهیختگان ، کائنات ، سیاست روز وخبرگزاری های ایرنا ، ایسنا ومهر این خبررا منعکس کردند .
• برگزاری مجدد مزایده ارایه خدمات VOIP
موبنا- مدیر عامل شرکت ارتباطات زیر ساخت از برگزاری مجدد مزایده ، برای انتخاب پیمانکار ارایه خدمات VOIP، طی ماه های آینده خبر داد. روزنامه های فناوران ، دنیای اقتصاد ، اعتماد، اقتصاد پویا ، پول ، ابرار اقتصادی وخبرگزاری های ایرنا وایلنا این خبر را منعکس کردند .
• ایجاد تعادل مناسب بین شرکت‌های ندا و مخابرات استان‌ها با اجرای آیین‌نامه PAP
ایسنا - به اعتقاد رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران آیین‌نامه PAP - شرکت‌های ارائه‌کننده اینترنت پرسرعت - تعادل مناسبی بین شرکت‌های استانی مخابرات و شرکت‌های ندا (PAP) ایجاد خواهد کرد. روزنامه های فناوران ، دنیای اقتصاد ، سرمایه ، اقتصاد پویا ، پول ، ابرار اقتصادی و صبح اقتصاد این خبررا درج کردند .
• تعرفه جدید VOIP ازسوی شرکت ارتباطات زیرساخت ابلاغ شد
تعرفه جدید هر دقیقه استفاده از سیستم VOIP پس از جلسات مشترک با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به پیشنهاد شرکت ارتباطات زیرساخت 100 ریال تعیین و به پیمانکاران شرکت ارتباطات زیرساخت ابلاغ شد. این خبر در روزنامه های جهان اقتصاد ، سرمایه ، پول وخبرگزاری های موبنا ، ایرنا و ایسنا منعکس شد .
• آزمایشگاه و مرکز تخصصی آپا در زمینه اختلالات امنیتی مرتبط با بدافزارها ایجاد می شود
هشتمین مرکز تخصصی آگاهی رسانی، پشتیبانی و امداد حوادث یارانه ای (آپا) با حمایت مرکز تحقیقات مخابرات ایران در زمینه اختلالات امنیتی ، رصد و مقابله با بدافزارها در دانشگاه شیراز ایجاد می شود. روزنامه های ابرار اقتصادی ، اقتصاد پویا ، پول و خبرگزاری های موبنا و ایلنا این خبر را منعکس کردند .
• واگذاری سهام مخابرات به تعویق افتاد
معاون واگذاری و امور حقوقی سازمان خصوصی سازی اعلام کرد : عرضه بلوکی سهام مخابرات به تعویق افتاد . روزنامه های ایران ، همشهری ، فناوران و زمان این خبررا درج کردند .
• خدمات دفاتر ICT روستایی آنلاین می‌شود/ ایجاد 8 هزار دفتر ICT روستایی
مهر - مدیرعامل شرکت پست بانک از online شدن برخی خدمات در دفاتر روستایی خبر داد و گفت: در حال حاضر دریافت قبوض و سود سهام عدالت به صورت آنلاین ارائه می شود. روزنامه های سرمایه ، اقتصاد پویا ، ابرار اقتصادی و صبح اقتصاد این خبررا منتشر کردند .
• ارائه رایگان نخستین نرم‌افزار خدمات شهری تهران در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال
فارس- نخستین نرم‌افزار اطلاعات شهری تهران هم‌زمان با مراسم گشایش سومین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رونمایی می‌شود. روزنامه های همشهری ، فناوران و اعتدال این خبررا به چاپ رساندند .
• سه عضو جدید هیات مدیره مخابرات مشخص می شوند
موبنا- عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: سهامدارعمده مخابرات می تواند سه عضو هیات مدیره این شرکت را تغییر دهد. روزنامه های اقتصاد پویا و پول این خبررا منعکس کردند .
• دادگاه جرائم رایانه ای راه اندازی می شود
موبنا- مدیرکل روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات گفت: مجرایی برای طرح دعاوی کیفیت اینترنت و رسیدگی به آن بر اساس قانون جرائم رایانه ای فعالیت خواهد کرد. پول و ابرار اقتصادی روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• لایحه جامع ارتباطات به احتمال زیاد به مجلس ارایه شده است
ایرنا - معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: "لایحه جامع ارتباطات و فناوری اطلاعات" به احتمال زیاد به مجلس شورای اسلامی ارایه شده است. ایران و پول روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• بورس، تشنه سهام مخابرات
فارس- عرضه بلوک 51 درصدی سهام شرکت مخابرات با توجه به اینکه حدود 10 درصد از ارزش روز بورس را تشکیل می دهد از اهمیت خاصی برخوردار است شاید به همین دلیل صاحبنظران و فعالان بازار توجه ویژه ای به این موضوع دارند. این خبر در روزنامه های جهان اقتصاد و صبح اقتصاد چاپ شد .
• مشکلات ارتباطی و زیرساختی دلیلی برای استقبال از وایمکس در کشور
ایسنا - مدیر یک شرکت اینترنتی در پیش‌بینی خود از میزان استقبال از سرویس وایمکس - اینترنت بی‌سیم - خاطر نشان کرد: از آنجا که ما مشکلات ارتباطی و زیرساختی داریم سرویس‌های وایمکس حتما مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابرار اقتصادی و صبح اقتصاد روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• " نمایش ویژه نرم افزار های نوآور "
مسوول بخش فناوری و نوآوری نمایشگاه رسانه های دیجیتال اعلام کرد : نرم افزارهای نوآور بطور ویژه ای به نمایش در می آیند . روزنامه های فناوران و کارو کارگر این خبررا منتشر کردند .
• چند پرسش اساسی درباره معامله مخابرات در بورس
از همین روی، با نگاهی اجمالی و البته دقیق، شاید باور آنکه 1400 میلیارد تومان در چهار ماه از کل سرمایه گذاران در کشور به دست آمده در برابر 1600 میلیارد تومان نقدینگی که بابت 20 درصد پرداخت نقدی معامله بلوک 51 درصدی مخابرات از طریق یک کنسرسیوم باید تأمین شود، کمی دشوار یا غیر واقعی به نظر می‌رسد. روزنامه ابرار اقتصادی و خبرگزاری های تابناک وبورس نیوزاین خبررا منعکس کردند .
• فروش گوشی در بازار کاهش یافته است
موبنا- مدیر فروش و بازرگانی شرکت "کمال اکترونیک" از کاهش فروش انواع گوشی های تلفن همراه در بازار تلفن همراه خبر داد. این خبر در روزنامه های فناوران و سرمایه چاپ شد .
• توسعه 4 مرکز مخابرات در تهران و کرج
فارس - عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات شهدای هفتم تیر ، شهید نظری در شهر تهران و مراکز شهید رشیدی و شهید صدوقی در کرج بیست و پنجم شهریور ماه آغاز می‌شود. روزنامه های کیهان واقتصاد پویا این خبر را چاپ کردند .
• سازمان گسترش باید در اپراتور سوم حضور داشته باشد
موبنا- معاون سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با تا کید بر اینکه اسنادی که برای حضور شرکت های دولتی در مزایده اپراتور سوم محدودیت قائل شده اند، نیازمند بازنگری است، گفت: سازمان گسترش باید در پروژه اپراتور سوم حضور پیدا کند. روزنامه پول این خبررا منتشر کرد .
• سیستم جامع آموزش دانشگاهی کشور آماده نصب در دانشگاه هاست
سیتنا - "سیستم جامع آموزش دانشگاهی کشور" با هدف تسری در نظام آموزشی دانشگاه‌های کشور، با امکانات سخت افزاری، نرم افزاری و همچنین هاست اطلاعات در داخل کشور، از سوی دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی آماده ارائه به دانشگاههاست. روزنامه همشهری این خبررا درج کرد .
• تاکنون اقدامات مثبتی در زمینه NGNانجام شده است
سیتنا - سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و امور بین الملل اعلام کرد : اقدامات انجام شده در راستای تحولات نسل های جدید مخابراتی مثبت است. روزنامه فناوران این خبررا منتشر کرد .
• توسعه فاوا نیازمند گسترش زیرساخت‌های سخت و نرم‌افزاری در ارتقاء دسترسی شبکه
ایسنا - بهره‌برداری گسترده‌ از قابلیت‌های فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات، در راستای تحقق چشم‌انداز 20 ساله کشور با هدف دستیابی به یک جامعه اطلاعاتی پویا، غنی و مبتنی بر ارزش‌های دینی، ملی و انقلابی امری محتوم است. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منعکس کرد .
• اعلام قیمت سیمکارت در پنج منطقه تهران
موبنا- قیمت سیمکارت های همراه اول در بازار پنج منطقه شمال، جنوب، شرق ، غرب و مرکز تهران در بازار امروز ثابت ماند. این خبر در روزنامه سرمایه چاپ شد .
• تلویزیون های سامسونگ فصل جدیدی را در بازار ایجاد می کنند
موبنا- مدیر فروش بخش وسایل الکترونیک معتقد است که سامسونگ در صدد است همانند گذشته رتبه اول بازار فروش تلویزیون را در اختیار خود قرار دهد. روزنامه پول این خبررا درج کرد .
• مخابرات با دولت خداحافظی می کند
موبنا- 50 درصد به علاوه یک سهم شرکت مخابرات ایران فردا صبح (چهارشنبه 25 شهریورماه ) راس ساعت 8 صبح در تالار بورس تهران عرضه می شود.
• عرضه سهام مخابرات، تحولی در بورس ایجاد می‌کند
شبکه ایران - کارشناس بازار بورس اوراق بهادار تهران گفت: عرضه بلوکی سهام مخابرات، فصل تازه‌ای را در تاریخ بازار سرمایه ایران رقم می‌زند.
• بیایید پیشرو باشیم
موبنا - محمد امین ناهید - در بازار دنیا ما شاهد هستیم که هر روز بسیاری از محصولات جدید به بازار عرضه می شوند. در میان این طیف گسترده از محصولات تنها تعداد کمی از آنها این شانس را پیدا می کنند که در بازار ماندگار شوند. ماندگاری در بازار تابع قوانین خاصی است که اتفاقاً بیشتر این قوانین در همه جای دنیا یکسان می باشند. ما در این نوشتار تنها به ذکر دو قانون که می تواند ضامن ماندگاری یک محصول در بازار باشد اکتفا می کنیم : طراحی زیبا و کارایی متفاوت و بهتر از نمونه های گذشته آن محصول است.
• پرشین بلاگ فیلتر شد
موبنا- وب سایت پرشین بلاگ فیلتر شد. خبرگزاری ایلنا این خبر را منعکس کرد .
• معرفی گوشی های پرفروش نوکیا در بازار تلفن همراه
موبنا- فروشندگان گوشی های نوکیا مدل 6303 و 5800 را به عنوان پرفروشترین مدل این برند در بازار امروز تلفن همراه معرفی کردند.
• تقاضا برای گوشی N97 افزایش یافت
موبنا- فروشندگان گوشی های نوکیا از استقبال مشتریان از گوشی N97 این برند در بازار تلفن همراه خبر دادند.
• قیمت گوشی3G آیفون کاهش یافت
موبنا- منابع بازاری از کاهش قیمت 30 هزار تومانی گوشی 3G هشت گیگابایتی آیفون در بازار تلفن همراه خبر دادند.
• معرفی گوشی XPERIA X2 سونی اریکسون
موبنا- گوشی XPERIA X2 سونی اریکسون که به تازگی معرفی شده،تا کنون وارد بازار جهانی تلفن همراه نشده است.
• حضور کنسرسیوم اخراجی اپراتور سوم در بزرگترین معامله مخابرات!
مهر - گفته می شود کنسرسیومی که در اپراتور سوم تلفن همراه از لحاظ فنی و مالی مورد پذیرش قرار نگرفته بود، برای معامله مخابرات تائید شده است!
• آمادگی کامل برای شرکت در بزرگترین معامله تاریخ ایران
مهر - گروه پیشگامان کویر یزد آمادگی کامل خود را به عنوان یکی از دو رقیب برای شرکت در بزرگترین معامله تاریخ اقتصاد ایران و خرید 50 درصد به علاوه یک سهم شرکت مخابرات ایران اعلام کرد.
• روستایی: امکانات اینترنتی نمایشگاه در مصلی ضعیف بود
فارس- مدیر روابط عمومی موسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان، گفت: نبود امکانات کافی اینترنتی و برقی در مصلی موجب محدود کردن برخی از فعالیت‌های غرفه‌‌داران در نمایشگاه قرآن شده بود.
• 2166 آنتن به تعداد آنتن‌های BTS کشور اضافه شده است
فارس- مدیر دفتر مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان گفت: در سال گذشته 2 هزار و 166 آنتن به تعداد آنتن‌های BTS کشور اضافه شده است.
• دبیر چهارمین همایش مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات منصوب شد
فارس- علی سپهری راد مدیرکل دفتر مطالعات توسعه‌ای، معاون دفتر تدوین استانداردها و دبیر کمیته کمیته عایل راهبردی NGN شرکت سهامی مخابرات ایران به عنوان دبیر چهارمین همایش فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزیده شد.
• اتصال 35 مدرسه بم به شبکه اینترنت
فارس- اتصال 35 مدرسه شهرستان بم به شبکه اینترنت، راه‌اندازی سامانه تلفن گویای سازمان کار استان و ... از جمله عناوین خبرهای کوتاه اجتماعی استان کرمان است.
• سکوهای نفتی خلیج فارس تحت پوشش همراه اول
ایلنا - این سکوهای نفتی شامل جزیره لاوان، سکوهای بلال، رسالت، رشادت و سلمان، سکوهای نفتی جزیره سیری شامل سکوهای نصر و ایلام و سکوهای نفتی جزیره خارک شامل سکوهای ابوذر، نوروز و سروش با کیلومترها فاصله از جزیره‌های مذکوراست.
• تجلیل از فناوران برتر اطلاعات و ارتباطات استان قم
فارس- مرکز رشد دانشگاه قم در مراسمی از 15 نفر از چهره‌های برترر فناوری اطلاعات و ارتباطات استان تجلیل کرد.
• " اشکال از مخابرات است ، به گوشی خود دست نزنید "
روزنامه همشهری در مطلبی با عنوان " اشکال از مخابرات است ، به گوشی خود دست نزنید " به بررسی اختلالات تلفن همراه و مشکلات مشترکان پرداخته است .
• " طرح فراموش شده تلویزیون روی موبایل "
روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان " طرح فراموش شده تلویزیون روی موبایل " به قلم مریم عسگری به بررسی دلایل ناکامی پروژه تلویزیون موبایلی پرداخته است .
• " معامله بزرگ ؛ کان لم یکن "
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی با عنوان " معامله بزرگ ؛ کان لم یکن " به قلم معصومه طاهرخانی به بررسی اعلام خبر توقف واگذاری مخابرات اشاره کرده است .
• "مخابرات باز هم شاخص را پایین کشید"
روزنامه دنیای اقتصاد در خبری اعلام کرد: مخابرات باز هم شاخص را پایین کشید .
• " "
روزنامه فناوران در گفت و گو با مشاور وزیر و رییس مرکز نوسازی و اداری وزارت امور اقتصاد و دارایی به بررسی اهداف تشکیل شورای ICT وزارت اقتصاد و برنامه های آن پرداخته است .
• " مخابرات شیراز برای ارایه خدمت پیامک تلفن ثابت به 50 هزار شماره آماده است "
روزنامه فناوران به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات استان فارس اعلام کرد : مخابرات شیراز برای ارایه خدمت پیامک تلفن ثابت به 50 هزار شماره آماده است .
• " وایمکس جای ADSL را نمی گیرد"
روزنامه فناوران به نقل از مدیر عامل شرکت ندا رایانه اعلام کرد : وایمکس جای ADSL را نمی گیرد .
• " قرارداد 50 میلیون دلاری سامسونگ با شمص تامین "
روزنامه سرمایه در گزارشی با عنوان " قرارداد 50 میلیون دلاری سامسونگ با شمص تامین " به قلم حامد شفیعی به بحث حضور کره جنوبی در بازار تجهیزات اینترنت وایمکس ایران اشاره کرده است .
• " عرضه بلوکی مخابرات منتفی شد "
روزنامه سرمایه در گزارشی با عنوان " عرضه بلوکی مخابرات منتفی شد " به قلم آرزو علی مدد به بررسی اظهارات کارشناسان در خصوص سهام مخابراتی و انجام بزرگترین معامله بورس ایران اشاره کرده است .
• " رقابت دولتی ها در بزرگترین خصوصی سازی کشور "
روزنامه حیات نو در مطلبی با عنوان " رقابت دولتی ها در بزرگترین خصوصی سازی کشور " به بررسی موضوع تاخیر در عرضه سهام مخابرات برای دومین بارو عدم انجام بزرگترین معامله تاریخ بورس ایران پرداخته است .
• " فیلترینگ جدید در راه است "
روزنامه اعتماد در گزارشی با عنوان " فیلترینگ جدید در راه است " به قلم سونیتا سراب پور به بررسی موضوع عرضه رایگان نرم افزار فیلترینگ خانگی با آغاز سال تحصیلی اشاره کرده است .
• سریع ترین و آسان ترین شیوه پرداخت قبوض تلفن در استان خوزستان راه اندازی شد
روزنامه هدف و اقتصاد به نقل از مدیرروابط عمومی شرکت مخابرات خوزستان نوشت : با راه اندازی سامانه 1818 مشترکان تلفن ثابت می توانند درسریع و مطمن و بدون پرداخت هزینه اقدام به پرداخت قبوض تلفن کنند
• تعداد مشترکان همراه اول افزایش یافت
روزنامه تفاهم به نقل از رییس روابط عمومی شرکت مخابرات همدان نوشت : تعداد مشترکان همراه اول دریک سال گذشته به 32 میلیون 292 هزار نفر رسیده است .
• توسعه سامانه آمایش ICT کشور
روزنامه تفاهم به نقل از روابط عمومی پژوهشکده جهاد دانشگاهی خبر داد : سامانه آمایش اقتصادی کشور از حیث توسعه سرویس ها و زیر ساخت های ICT جهادانشگاهی اجرا شده ، در اختیار مرکز تحقیقات مخابرات ایران قرار گرفت .
• روزهای نفس گیر تولیدی که ازه اول بازنده بود
مریم میرزایی درگزارش روزنامه تهران امروز نوشت : در پروژه تولید گوشی تلفن همراه وزارت صنایع کاری نکرد ، وزارت بازرگانی کارشکنی کرد و مخابرات بی توجهی .
• رشد روزافزون قاچاق
به نوشته روزنامه تهران امروز ، واردات گوشی تلفن همراه در پنج ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه به سال گذشته ، از نظر وزن و ارزش 76 و 80درصد کاهش یافته است .
• بازاری خوب برای گوشی های چینی
به نوشته تهران امروز ، این روزها بازار گوشی های تلفن همراه کشور که تا پیش از این در اختیار چند برند معروف بود ، در آستانه تسخیر توسط گوشی های وارداتی چینی است.
• گوشی ایرانی کجای بازار است
به نوشته روزنامه تهران امروز ، در حالی که گوشی های قاچاق و گوشی چینی بازار تلفت همراه ایران رادر اختیار دارند ، همچنان برخی از فروشندگان از جای خالی گوشی ایرانی در این بازار آشفته یاد می کنند
• آیا مخابرات امروز خصوصی می شود
روزنامه تهران امروز درگزارش اما و اگر های بزرگترین عرضه بورس یعنی 50 درصد به اضافه یک سهم مخابرات وتاثیر آن بر بازار را از دید کارشناسان بررسی کرده است
• پیامک هایی روبه بیراهه
حوریه ملکی درگزارش روزنامه عصر ایرانیان نوشت : تجهیزات موجوددر کشور اجازه بسیاری از عملیات را نمی دهد و تا رسیدن به ایده آل ها فاصله بسیار است . این نکته شاید یکی از علت های استفاده از این سیستم برای تفریح و سرگرمی باشد .
• تلفن اینترنتی هر دقیقه یکصد ریال
روزنامه گسترش صنعت خبرداد : تعرفه جدیدهر دقیقه استفاده از سیستم تلفن اینترنتی VOIP پس از جلسات مشترک با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به پیشنهاد شرکت ارتباطات زیر ساخت ، یک صد ریال تعیین و به پیمانکاران ابلاغ شد .
• انتقادهای مردمی روزنامه های امروز
روزنامه کیهان به نقل از دو شهروند نوشت :
-" از ارتباطات همراه اول دررفع اشکال بوجود آمده درروستای تاریخی ابیانه پس از افطار شنبه 21/6/88 کاشان – اصفهان تقدیر وتشکر می شود ."
-" اداره مخابرات گویا قرار است 25 شهریور سهام خودرا واگذار کند . با توجه به اینکه مشترکین تلفن های ثابت وهمراه عضو این اداره ، سهامداران و شریک اول این اداره هستند ، مسولین برای این موضوع چه فکری کرده اند ؟ سزاوار است به میزان پولی که مردم به این اداره پرداخت کرده اند ، برای آنها سهام در نظر گرفته شود."
روزنامه اعتماد به نقل از یک مشترک نوشت :
" ما در کرج در چهار راه طالقانی بالاتر از اداره پست ، کوچه شهید میرزایی زندگی می کنیم . پشت ساختمان ماهان یک دکل بزرگ زده اند که متعلق به ایرانسل است که صبح تا شب به ما اشعه می دهد . آیا این دکل مجوز دارد ؟ "
روزنامه جوان به نقل از یک مشترک نوشت :
" در حوالی پونک ، تلفن همراه خوب آنتن نمی دهد و باید چندین بار به علت قطع شدن مکالمه تماس بگیریم و هزینه این قطع و وصل شدن را باید به مشترکان بدهند . آیا کم کاری مخابرات با پرداخت هزینه مکالمات تامین می شود . "
۴ مهر ۱۳۸۸ ۰۹:۲۸
تعداد بازدید : ۲,۰۹۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید