اخبار

چکیده مطالب 88/6/24

چکیده مطالب
• تامین پهنای باند موردنیاز با‌ آغاز کار شبکه ملی IP
ایسنا - معاون فن‌آوری ارتباطات شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: با‌ آغاز به کار شبکه ملی IP که قرارداد آن حدود 20 روز گذشته مبادله شده مشکلی در زمینه تامین پهنای باند به هر میزان مورد نیاز نخواهیم داشت. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های جام جم ، فناوران ، سرمایه ، دنیای اقتصاد ، صبح اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، وطن امروز ، ایرانیان ، اسرار ، تفاهم ، اندیشه نو ، اقتصاد پویا و پول به چاپ رسید .
• ترکیب هیات مدیره شرکت مخابرات ایران تغییر می کند
موبنا- مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: تغییرهیات مدیره شرکت مخابرات اولین اقدام سهامداران پس ازعرضه بلوکی سهام شرکت مخابرات خواهد بود. روزنامه های ایران ، اقتصاد پویا ، سرمایه ، فناوران ، هدف و اقتصاد ، صبح اقتصاد ، جهان اقتصاد و ابرار اقتصادی این خبررا به چاپ رساندند . این خبر در خبرگزاری ایرنا نیز منعکس شد .
• سیستم جامع آموزش دانشگاهی کشور آماده نصب در دانشگاه ها است
موبنا- "سیستم جامع آموزش دانشگاهی کشور" با هدف تسری در نظام آموزشی دانشگاه‌ها، با امکانات سخت افزاری، نرم افزاری و همچنین هاست اطلاعات در داخل ، از سوی دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی آماده ارائه است. روزنامه های فناوران ، سرمایه ، دنیای اقتصاد ، آفرینش ، جهان اقتصاد ، پول ، ابرار اقتصادی و خبرگزاری های موبنا وایلنا نیز منعکس شد .
• سکوهای نفتی خلیج فارس تحت پوشش همراه اول
موبنا- به همت کارشناسان همراه‌اول تعداد 9 سکوی نفتی خلیج‌فارس، تحت پوشش همراه‌اول قرار گرفت. اطلاعات، جمهوری ، فناوران ، همبستگی ، کائنات ، گسترش وخبرگزاری های ایسنا و برنا این خبر را منعکس کردند.
• بررسی موضوع اتصال متقابل ایرانسل و مخابرات
ایسنا - رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره‌ی اینترکانکشن - اتصال متقابل - ایرانسل و مخابرات گفت: این موضوع در حال بررسی و توافق میان دو طرف است؛ پیش از این دو هفته به دو طرف فرصت داده شده بود که آن را نهایی کنند اما این موضوع در نهایت در جلسه بعدی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مطرح و بررسی خواهد شد. روزنامه های فناوران ، سرمایه ، دنیای اقتصاد ، صبح اقتصاد ، پول و ابرار اقتصادی این خبررا منعکس کردند .
• بهای سیمکارت های صفر همراه اول 15 هزار تومان افزایش یافت
موبنا- بازار سیمکارت های دائمی همراه اول طی یک ماه گذشته به آرامی سپری شد و تنها سیمکارت های صفر این اپراتور به دلیل کمبود عرضه در بازار تا سقف 15 هزار تومان افزایش یافت. روزنامه های ابرار اقتصادی ، اقتصاد پویا ، جوان ، آفرینش و سرمایه این خبررا منتشر کردند .
• تکلیف اپراتور سوم اواخر مهرماه مشخص می شود
موبنا- یک مقام مسئول در سازمان تنظیم مقررات گفت: تکلیف پروژه اپراتور سوم تلفن همراه کشور اواخر مهرماه مشخص می شود. این خبر در روزنامه های فناوران ، دنیای اقتصاد ، صبح اقتصاد ، پول و ابرار اقتصادی درج شد .
• برسی مشترک لایحه جامع ارتباطات توسط مجلس و بخش خصوصی
فارس - رییس کمیته مخابرات گفت: وزیر ارتباطات قبل از اینکه لایحه جامع ارتباطات را به مجلس ارائه کند، آن را در اختیار کمیته مخابرات مجلس قرار دهد تا با همکاری بخش خصوصی کار کارشناسی دقیق‌تری روی آن انجام گیرد. جهان اقتصاد ، اعتماد ، پول و گسترش روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• چهارمین همایش ملی مدیریت ICT دیماه برگزار می‌شود
رییس ستاد برگزاری چهارمین همایش ملی مدیریت فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات، از برگزاری این همایش در دیماه سال جاری خبر داد. این خبر در روزنامه های فناوران و ابرار اقتصادی و خبرگزاری های موبنا ، ایسنا و ایسکا نیوز منعکس شد.
• توسعه زیرساخت‌های ارتباطی کشور با استفاده از فن‌آوری‌های نوین ارتباطی
ایسنا - وزیر جدید ارتباطات معتقد است فن‌آوری اطلاعات امروز در کنار فن‌آوری نانو و بایو در حال پیشرفت است و در دو دهه آینده جوامع بشری را خواهند ساخت و امیدواریم با رسالتی که به دوش گرفتیم کارنامه درخشانی را تا چهار سال آینده داشته و باید با توجه به گفته مقام معظم رهبری جنبش نرم‌افزاری و نهضت علم‌محوری با عنوان گفتمان مسلط جامعه داشته باشیم. این خبر در روزنامه های فناوران ، عصر اقتصاد ، صبح اقتصاد ، جهان اقتصاد و ابرار به چاپ رسید .
• تعداد قطعی های شبکه فیبرنوری کشور 5/1 برابر سال پیش شده است
موبنا- یک کارشناس فنی در شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: تعداد قطعی های فیبرنوری نسبت به سال گذشته 5/1 برابر افزایش داشته است. روزنامه های فناوران ، پول و ابرار اقتصادی این خبررا درج کردند .
• گوشی های نوکیا گران تر شد
موبنا- بازار گوشی تلفن همراه طی یک ماه گذشته به دلیل کاهش واردات گوشی تلفن همراه و افزایش نرخ دلار قیمت گوشی های تلفن همراه به خصوص گوشی های نوکیا به طور چشمگیری افزایش یافت. این خبر در روزنامه های فناوران ، جوان و جهان صنعت درج شد .
• تعداد مراکز پیام کوتاه در دولت نهم 800 درصد رشد داشت
ایرنا - معاون ارتباطات و برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در طول فعالیت دولت نهم 9 مرکز پیام کوتاه در سطح کشور راه اندازی شد که رشد 800 درصدی نسبت به مدت مشابه فعالیت دولت هشتم داشته است. فناوران ، ابرار اقتصادی و صبح اقتصاد روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• توسعه زیر ساخت های ICT سامانه آمایش اقتصادی کشور پایان یافت
روابط عمومی پژوهشکده ICT جهاد دانشگاهی اعلام کرد : سامانه آمایش اقتصادی کشور از حیث توسعه سرویس ها و زیر ساخت های ICT جهاد دانشگاهی اجرا شده ، در راستای تحقق سند چشم انداز تدوین برنامه پنجم توسعه در اختیار دست اندرکاران و سیاستگذاران ICT کشور در مرکز تحقیقات مخابرات ایران قرار گرفت . روزنامه های فناوران ، ابرار اقتصادی و جهان اقتصاد این خبررا منعکس کردند .
• برپایی "فن بازار" در نمایشگاه رسانه های دیجیتال
بخش فناوری و نو آوری سومین جشنواره و نمایشگاه رسانه های دیجیتال امسال اقدام به برپایی "فن بازار" در این رویداد فرهنگی ـ رسانه ای می کند. روزنامه فناوران و خبرگزاری های موبنا و ایلنا این خبررا منعکس کردند .
• اختلاف دو اتحادیه تجهیزات مخابراتی و فروشندگان لوازم صوتی تصویری پایان یافت
ایلنا - اختلاف بین اتحادیه‌های تجهیزات مخابراتی و فروشندگان لوازم صوتی تصویری با مداخله سازمان بازرگانی استان تهران بر طرف شد. روزنامه جهان اقتصاد و خبرگزاری های ایلنا و موج این خبررا منعکس کردند .
• پروژه تحقیقاتی تلویزیون اینترنتی درمرکز تحقیقات تعریف نشده است
موبنا- مدیر روابط عمومی مرکز تحقیقات شرکت مخابرات ایران گفت: پروژه تحقیقاتی و مطالعاتی مرتبط با تلویزیون اینترنتی (IPTV) درمرکز تحقیقات تعریف نشده است. روزنامه های سرمایه و پول این خبررا درج کردند .
• " دو دفتر خدمات ارتباطی در بافق راه اندازی شد "
رییس مخابرات بافق اعلام کرد : در راستای ایجاد سهولت در دسترسی مردم به خدمات مخابراتی ، پستی ، بانکی و غیره همچنین حمایت از بخش خصوصی و ایجاد اشتغال ، دو دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات در بافق راه اندازی شد . روزنامه های اطلاعات و قدس این خبررا درج کردند .
• امکان بهره مندی مشتریان ایران خودرو از خدمات درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملی
برنا - مشتریان شرکت ایران خودرو از این پس امکان استفاده از خدمات درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملی را دارند. تفاهم و اندیشه نو روزنامه هایی بودند که این خبررا منتشر کردند .
• 23میلیون کاربر و محدودیت
موبنا- علی طالب زاده- بر اساس آمارهای موجود، ایران با حدود هفتاد میلیون نفر جمعیت، بیست و سه میلیون کاربر اینترنت دارد که بالغ بر ۳۴ درصد کل جمعیت است. سهم ایران از تعداد کاربران اینترنت در خاورمیانه بیش از ۵۰ درصد است. روزنامه جهان صنعت این مطلب را منعکس کرد .
• موافقت بانک مرکزی برای پذیرش پست بانک با سرمایه فعلی آن در بورس
موبنا- مدیر عامل شرکت پست بانک از موافقت بانک مرکزی برای پذیرش سهام پست بانک در بورس با سرمایه فعلی این بانک خبر داد. روزنامه جوان این خبررا درج کرد .
• بازار سیمکارت آرام است
موبنا- سیمکارت های موجود در بازار بدون نوسان قیمت در بازار عرضه می شود و بازار این کالای ارتباطی به آرامی سپری می شود. این خبر در روزنامه جهان صنعت درج شد .
• پست خصوصی مجوز ارائه خدمات پستی را دارد
موج - مدیرعامل نخستین شرکت پست خصوصی کشور گفت:در اساسنامه این شرکت ، خدمات اپراتوری پستی نیز پیش بینی شده است، اما هنوز سازمان تنظیم مقررات العام دریافت تقاضا نکرده است. روزنامه فناوران این خبررا منتشر کرد .
• سیمکارت در ویترین فروشگاه ها روی دست فروشندگان مانده است
موج - بازار سیمکارت تلفن همراه که از ماه های گذشته به رکود سنگینی فرو رفته است، گویا قصد خروج از لاک خود را ندارد و سیمکارت بویژه دائمی بدون مشتری است. روزنامه ابرار این خبررا منتشر کرد .
• آخرین وضعیت اینترنت در خاورمیانه اعلام شد
ایسنا - طبق جدیدترین گزارش‌ها‌ ایران و امارات متحده عربی در منطقه خاورمیانه و آفریقای شمالی با 57 و 56.4 کاربر به ازای هر صدنفر، گسترده‌ترین دسترسی به اینترنت را دارند. روزنامه فناوران این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در پنج روزنامه منعکس شده بود .
• اعلام ارزان ترین و گرانترین تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی
موبنا- گران ترین تلویزیون ها در بازار مربوط به تلویزیون های "ال ای دی" می شود که با قیمت های بالاتر از ال سی دی در بازار عرضه می شود.
• بهای گوشی 6600i نوکیا 40 هزار تومان کاهش یافت
موبنا- گوشی 6600i اسلاید نوکیا با کاهش قیمت 40 هزار تومانی نسبت به دو هفته گذشته در بازار عرضه شد.
• معرفی گوشی های پرفروش سونی اریکسون و نوکیا در بازار تلفن همراه
موبنا- گوشی 5800 نوکیا و G900 سونی اریکسون به عنوان پرفروشترین های این دو برند در بازار امروز (دو شنبه) تهران معرفی شدند.
• ضرورت استفاده از فضای سایبر و اینترنت برای گسترش حرکت‌های دانشجویی جهان اسلام
فارس- نمایندگان تشکل‌های دانشجویی 10 کشور اسلامی در پنجمین گردهمایی اتحاد دانشجویان جهان اسلام بر ضرورت استفاده از فضای سایبر و اینترنت برای گسترش حرکت‌های دانشجویان مسلمان تاکید کردند.
• توسعه در 5 مرکز مخابراتی تهران
فارس - عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات شهید عرب سرخی، سیدالشهدا، شهید اکبری، سلمان فارسی و شهید بهشتی از بیست و چهارم شهریورماه آغاز می‌شود.
• تاکنون اقدامات مثبتی در زمینه NGNانجام شده است
سیتنا - اقدامات انجام شده در راستای تحولات نسل های جدید مخابراتی مثبت است.
• افزایش 44 درصدی مشترکان تلفن همراه در همدان
مهر - مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان گفت: در سال جاری تعداد مشترکان همراه اول در همدان 44.6 درصد افزایش یافته است.
• ظرفیت سوئیچ تلفن همراه در گلستان افزایش یافت
مهر - کارشناس مسئول مخابرات گلستان، از افزایش ظرفیت سوئیچ تلفن همراه در استان خبر داد.
• کنترل کننده مستقل راه اندازی مدارات برق صنعتی از طریق sms ساخته شد
مهر - به همت یک مخترع کرمانشاهی، دستگاه کنترل کننده مستقل راه اندازی مدارات برق صنعتی از طریق sms ساخته شد.
• " اختلاف نظر بر سر قیمت سهام مخابرات قبل از عرضه "
روزنامه همشهری در مطلبی اعلام کرد : با نزدیک شدن به زمان عرضه بلوک 50 درصدی سهام مخابرات انتقادها در مورد قیمت تعیین شده برای این سهام افزایش یافت .
• " وزنه مخابرات به پای شاخص "
روزنامه همشهری در خبری اعلام کرد : شاخص بورس تهران روز گذشته 39 واحد افت کرد .
• " شرکت های بخش خصوصی ، باید متحد شوید ! "
روزنامه فناوران در گفت و گویی با رییس اتحادیه رایانه ، داده ورزی و ماشین های اداری به بررسی مشکلات شرکت های خصوصی فعال در حوزه ICT پرداخته است .
• " مخابرات : دیگر مخالف اینترنت پر سرعت نیستیم "
روزنامه خبر در گزارشی با عنوان " مخابرات : دیگر مخالف اینترنت پر سرعت نیستیم " به قلم مهدی خاکی فیروز به بررسی موضوع ارائه اینترنت پر سرعت در کشور و برخورد جدید مخابرات برای ارائه این سرویس پرداخته است .
• " تهران زیر چتر وایمکس "
روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان " تهران زیر چتر وایمکس " به قلم محمد رضا بهنام رئوف به بررسی موضوع واگذاری اینترنت بی سیم به کاربران کشور پرداخته شده است .
• " به سوی معامله بزرگ ! "
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی با عنوان " به سوی معامله بزرگ ! " به قلم معصومه طاهرخانی به بحث واگذاری سهام مخابرات در بورس اشاره کرده است .
• " آزمون بزرگ خصوصی سازی "
روزنامه دنیای اقتصاد در یادداشتی با عنوان " آزمون بزرگ خصوصی سازی " به قلم علیرضا کدیور به بررسی موضوع و انجام بزرگترین معامله تاریخ بورس و واگذاری سهام مخابرات پرداخته است .
• " صف فروش مخابرات طولانی تر شد "
روزنامه سرمایه در مطلبی اعلام کرد : صف فروش مخابرات طولانی تر شد .
• " روز رقابت مشتریان دولتی مخابرات "
روزنامه اعتماد در گزارشی با عنوان " روز رقابت مشتریان دولتی مخابرات " به بررسی موضوع انتخاب برنده این معامله و واگذاری سهام به نهادهای نظامی یا کنسرسیوم ها پرداخته است .
• " 14 ایستگاه BTS در استان مرکزی راه اندازی شده است "
روزنامه زمان در مطلبی به نقل از مدیر عامل مخابرات استان مرکزی اعلام کرد : 14 ایستگاه BTS در استان مرکزی راه اندازی شده است .
• " مشترکان همراه اول از مرز 32 میلیون نفر گذشت "
روزنامه قدس در خبری به نقل از مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات استان همدان اعلام کرد : مشترکان همراه اول از مرز 32 میلیون نفر گذشت .
• تاکسی بدون موبایل
محمد صادق حیدری در گزارش روزنامه جوان نوشت : در خطوط تاکسی رانی بسیار مشاهده می شود ، رانندگان با نصب برچسبی تحت عنوان : صحبت با موبایل ممنوع است ، مانع از این کار می شوند. رعایت حقوق شهروندان و رانندگان می تواند سفر توام با آرامش به وجود آورد .
• اجرای عملیات کابل برگردان
روزنامه کیهان از اختلال 72 ساعته به دلیل اجرای عملیات کابل برگردان برای برخی از مشترکان تلفن ثابت تهران با پیش شماره های 3 ، 5 ، 7 ، 2 خبر داد .
• سرعت کیلو بیتی صدای همه را در آورد
روزنامه جهان صنعت در گزارشی نوشت : چندی پیش شرکت ارتباطات زیر ساخت مدعی شد تعداد قطعی های فیبر نوری نسبت به سال گذشته کاهش یافته است . در حالی که اما و اگر های این خبر ، دور از واقعیت جلوه می کرد .استان فارس که از کلان شهرها به حساب می آید ، تنها 3 درصد ضریب نفوذ اینترنت دارد.پس 35 درصد چگونه محاسبه شده است .
• انتقادهای مردمی روزنامه های امروز
روزنامه جمهوری به نقل از یک مشترک نوشت :
" شرکت مخابرات همانطور که پرینت لیست کامل مکالمات تلفن های ثابت مشترکین را می دهد شایسته است در مورد تلفن های همراه هم همین کار را بطور رایگان انجام دهد . "
روزنامه خراسان به نقل از یکی از خوانندگان نوشت :
" با کارت شارژ 2000 تومانی ایرانسل ، تنها تا 19417 ریال می توان مکالمه کرد .اما بابت خرید آن باید 2200 تومان بدهیم ."۱ مهر ۱۳۸۸ ۱۲:۳۰
تعداد بازدید : ۱,۷۸۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید